tot 1 Nov. gratis. Texel Wie zich NU abonneert, ontvangt de Heldersche Courant XLT" m hM- D*» Een advertentie in dit blad treft doel! Visscherijberichten Marineberichten Haven van Nieuwediep Stoomvaartberichten redacteur zelve: Zeg, langzame, doe jij van daag ook 's wat!" Het spel was nog in zeer prillen vorm, toen het tot ons doordrong dat er reeds diverse punten in de netten beland waren en dat de krant er het beste voorstond. Het was me anders het voetballen wel en ondanks het feit dat schrijver dezes niet bar veel notie van dit spel der spelen heeft, ont dekte hij wel dat het heel wat malen falikant mis was. Wat te denken van een Kovacs-man die met armen en beenen maaiend drie Jutters neersabelt, hen vervolgens hoorbaar het beste toewenscht en dan als een dartelend kalf naar het doel rent om... te missen. En van den ander, die voor het leege doel nog kans zag naast te schieten of van den trompettist, die uit pure dankbaarheid dat keeper Blokker er een paar door liet glippen, dezen spontaan in de armen sloot... Maar ook aan den anderen kant was het allesbehalve safe en de eerlijkheid gebiedt ons ook hier de gewonde plekken aan te wijzen. Daar was Aberson, in gewone doen ver dienstelijk lijmer van millioenen vellen druks, doch thans maar wat scharrelende achter het leder. Daar was Kemna, die eenige malen als een glimmende worst over het groene veld rolde en met een van het lachen schuddende buik af en toe weer eens z'n plaats opzocht. Humor... Aan opwekkingen ontbrak het intusschen niet en bij ieder geraakt schot dreunde de tribune in haar voegen. Vooral bij een vol treffer van Kovacs genoot men en 't was alleen maar jammer dat de treffers in belangrijk minder getal waren dan de missers. Hetwelk evenzoo van de onzen gezegd kan worden... Daar waren dartele buitelingen en soms was het een onuitwarbare kluwen van oranje en blauwe baadjes. En men lachte op de tri bune en men lachte op het veld... Doelman Blokker had het zwaar te verant woorden. Hij liet er diverse inglippen en het werd zelfs zóó erg, dat een tweetal van onze loopjongens, die dezen Watervogel als vleu gel-adjudanten escorteerden er van door gin gen en hun heil zochten bij den Kovacs-doel- man... Met de pauze hadden de onzen het tot 42 weten te schoppen, ot hoe deze term in voet baltaal anders moge heeten en werd gerust. In de kleedhokken was de stemming perfect en met welbehagen werd de thee opgeslobberd. gr Na de pauze. Dan vangt het tweede deel aan, nog be langrijker dan het eerste en waarin het ge viel dat wij, een inmaking hadden te incas- seeren van 65. Weer werd er getuimeld, weer veel ge lachen en weer rolde men als dol over elkaar en weer werden de prachtigste kansen her boren tot missers... Evenwel... De band zette steeds meer op en wist van een momenteele ontzettende in zinking in onze gelederen gebruik te maken een serie goals te plaatsen. Het werd gelijk en men b r 1 d e. Dan komt weer een for midabel schot en... Blokker vischt wederom. Kovacs Lajos staat vóór en de tribune huilt van geestdrift. Er wordt gezwoegd het verlies in te halen, maar het is al te iaat. Nog eenige schermut selingen (eindelijk eens een goede voetbal uitdrukking...) en scheidsrechter Bremer fluit op z'n fluitje. Het einde is daar. Kovacs heeft gewonnen. Het werd van beide kanten geweldig spor tief opgenomen, zoodat men arm in arm hok- waarts trok. Daar werden de blunders onder de loupe genomen en werd vastgesteld dat als Aberson even naar rechts geloopen had en Smit naar links als dan Luyendijk gekopt had en Boon Senior niet afsijt gestaan had... de overwinning safe geweest was. Hetwelk nu niet het geval was. 't Einde. En er werd gezongen van „de Molen" en dat we niet bang zijn en het publiek vertrok bevroren naar huis. In de kleedkamer van Kovacs had nog de plechtigheid plaats van het uitreiken der medaille (een echte) en was men in de gelegenheid diverse cheers uit te bren gen op de jazz-menschen, op de tegen partij, op de Heldersche Courant en... op den scheidsrechter. Er werden handjes gedrukt en smakelijk ging men de wondere eventualiteiten van dien middag na, waarop gevoetbald was op een wijze, die uit sportief en vermakelijk oog punt een daverend succes te noemen viel. En thans weten we het: behalve het pro- duceeren van jazz kan het Kovacs Lajos- ensemble meer. Het kan voetballen, en wel dusdanig, dat een volgepropte tribune eenige zeer plezierige uren meemaakte. En dat kan van iederen match lang niet gezegd worden... Waar of niet De dames van het Kovacs ensemble waren verrukt over de hen door de Heldersche luis tervinken gebrachte bloemenhulde, waar zij zeer dankbaar voor waren.- MOTOR RIJDT EEN FIETS AAN. Het rijwiel zwaar beschadigd. Gistermiddag om kwart over één kwam van de Weststraat een motorrijder, een leerling van de Zeevaartschool, die den Kruisweg op wilde rijden. Op den Kanaalweg kwam juist dr. van Waveren in zijn auto aanrijden, die de Hoofd gracht op wilde gaan. De motorrijder nam de bocht te kort en waarschijnlijk in de war ge bracht door den naderenden auto, reed hij ge heel links. Op den hoek Weststraat—Kruisweg stond juist een dame, met een fiets aan de hand. De motorrijder botste pardoes tegen het rijwiel aan, dat tengevolge van den schok zwaar beschadigd werd. Gelukkig was dit het eenige gevolg van dezen verkeersfout, want de dame, zoowel als de zeevaartscholier, kwamen met den schrik vrij. Voor de dame hopen we, dat de ouders van den scholier de schade zul len kunnen en willen betalen. JONGEN VALT TE WATER. Gisteravond bevonden zich op den Kanaal- weg, nabij de Mosterdbrug eenige jongelui met diverse spelletjes, en dat in de onmiddel lijke omgeving van het water. De gevolgen waren voor één der jongeheeren al bijster onaangenaam, want op een gegeven moment duikelde hij hals over kop de vrij steile glooiing af en geraakte in het water. Zwemmende wist hij de ducdalf te bereiken alwaar hij even daarna, door een te hulp ge komen heer, verlost werd. JAARVERGADERING AFD. TEXEL DER V.A.R.A. In het „Eigen Gebouw" te Oudeschild open de de voorzitter der afdeeling, de heer J. Henkes, om pl.m. 8 uur deze niet druk be zochte vergadering. Spr. betreurde het, dat de opkomst zoo ge ring was, doch meende dit ook voor een deel aan de minder gunstige weersomstandigheden te moeten toeschrijven. Na behandeling der ingekomen stukken werd overgegaan tot bespreking van punt 2 der agenda, n.1. het organiseeren van een propaganda-feestavond. Besloten werd om voor dezen avond de me dewerking te vragen van Wilem van Capellen, Jan Lemaire Sr. en Adolf Bouwmeester, leden van het Vara-tooneel, alsmede van een spreker. Ter afwisseling wordt populaire muziek door een bekend kwartet gegeven, terwijl de avond besloten wordt met hal. Als vermoedelijken datum wordt 8 Nov. a.s. vastgesteld, terwijl met den voorverkoop van plaatsbewijzen zoo spoedig mogelijk begonnen wordt. Bij de bestuursverkiezing werd het oude bestuur herkozen, met uitzondering van den heer v. d. Weide, die wegens vertrek naar elders niet meer herkiesbaar was. Hiervoor werd mevr. Pongers benoemd, zoodat het be stuur thans als volgt is samengesteld: Voorz. J. Standaard: vice-voorz. J. Henkes; secretaresse mevr. Pongers; penningm. A. Backer; comm. J. v. Koert. De rondvraag leverde geen besprekingen op, waarna de vergadering werd gesloten. VISCHAFSLAG. Oudeschild, 15 Oct. 1936. Heden werden aangevoerd: 7 mud wulken 21%24 ct p. k. 245 kg gezouten garnalen 15 ct. p. kg 97 kg laffe garnalen 15 ct. p. kg. R.-K. VOLKSBOND, AFD. DEN BURG. Bovengenoemde vereeniging hield gisteren avond een algemeene vergadering in het St. Janshuis, die door 20 personen werd bijge woond. De bijeenkomst werd geopend door den Voorzitter, de heer H. Zijm Sz., die mededeel de, dat deze vergadering was belegd om be sprekingen te houden over een feestavond en over een cursus voor Eerste Hulp bij Onge lukken. De notulen van den secretaris, de heer J. Huisman, die hierna werden gelezen, wer den onveranderd vastgesteld; daarna kwamen enkele ingekomen stukken in behandeling o.a. een schrijven betreffende het Werkkamp voor jeugdige werkloozen, die daar boven kost en inwoning 2.50 zakgeld kunnen krijgen. Men zal onderzoeken of hier gegadigden voor zijn. Verder deelde de Voorzitter mede, dat gecor respondeerd was met Pastoor Boonekamp van De Cocksdorp over het houden van een drietal Ontwikkelingsavonden. Betreffende den te houden feestavond werd besloten deze te houden op een Zondag op nader te bepalen datum. Voor den cursus voor Eerste Hulp bij Ongelukken hebben zich ruim dertig personen aangemeld. Men zal zich tot de doctoren van Den Burg wenden in deze aan gelegenheid; nog niet kon worden medegedeeld welke dokter den cursus zal geven. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat in dit seizoen weder een film van Herwonnen Le venskracht zal worden gegeven. De toegangs prijs zal voor leden 10 cent, voor niet-leden 25 ct. bedragen. Waarschijnlijk zal evenals vorig jaar ook weder een bedevaart naar Heilo wor den gedaan. Den Hoorn. SIMULTAAN-SÉANCE VAN DEN HEER J. Y. WITTE. Onder, groots ^belangstelling werd. Woensdag, in „Loodsmans Welvaren" aan Den Hoorn een damwedstrijd gehouden, waarbij de heer J. Y. Witte als simultaanspeler optrad. De heer Witte zag zich tegenover 21 spelers geplaatst. De wedstrijd duurde tot ruim half twaalf. Van vijf spelers werd gewonnen. Zeven partijen werden remise n.1. tegen de heeren S. Hin en J. Metselaar van Oudeschild; J. Schaatsenberg, Den Burg; S. du Porto, C. Bakker Jz., I. Boon en S. Ros te Den Hoorn. Verloren werd van 9 personen, n.1. van S. Lap Dz., C. Lap, J. de Jager, I. Buurman, P. Aagt en C. Dekker van Den Hoorn en J. P. Standaard van Den Burg; J. Visman, Oosterend en D. Lap, Nieuwland. Na afloop werd besloten te Den Hoorn een damclub op te richten, waarvoor zich 14 per sonen als lid opgaven. CURSUS ES" BOEKHOUDEN. Voor den cursus in boekhouden, die gegeven wordt door bemiddeling van de afd Den Burg van den R. K. Volksbond, hebben zich 26 leer lingen opgegeven. De lessen, die gegeven wor den door den heer De Verj, zijn Donderdag avond begonnen. Oosterend. VERGADERING NEDERLAND EN ORANJE. Woensdagavond is in het Gebouw v. Chr. Belangen te Oosterend een vergadering ge houden van de leden der Anti-Revolutionnaire Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Na dat gezongen was ps. 118 7, ging de voor zitter, de heer H. P. Bolt, voor in gebed. Hierna werd nog gezongen ps. 31, vanaf vers 15 tot het einde, waarna de voorzitter een kort openingswoord uitsprak. Hierna werden de notulen gelezen van de laatste vergadering, welke zonder eenige eenige bemerking werden goedgekeurd. Hierna hield de heer Bolte een lezing over het onderwerp „Wat wij bezitten". Spreker stelde eerst in het licht, de toestanden, die heerschen in die staten, waar de Staat als machthebber optreedt, zooals in Rusland en Duitschland. Daar is geen vrijheid van gods dienst meer. Ook bespreekt de heer Bolt den toestand in Spanje, waar een burgeroorlog het land verscheurt, om dan te wijzen op den toestand in Nederland. Wij leven, aldus spr., in een vrij land, waar vrijheid van Godsdienst en drukpers heerschen en waar zelfs bij de opening van de Staten-Generaal met onze ge voelens wordt rekening gehouden. Dat wij Nederlanders zoo bevoorrecht zijn, danken we voor een groot deel aan het Huis van Oranje. Sprak niet Willem van Oranje reeds: „Vrij heid gaf ons volk den adeldom". In de pauze werd een kleine bijdrage ge vraagd voor de strijdkas; door de aanwezigen werd het Wilhelmus gezongen. Na de pauze werd een vijftal vragen ge steld, die door den heer Bolt werden be antwoord. Bij de rondvraag werden verschillende vra gen gesteld, in hoofdzaak betreffende daling van den gulden. De voorzitter deelde mede, hier niet op te kunnen ingaan. Hierna werd nog gezongen ps. 99 waarna de heer Joh. Eelman het dankgebed uitsprak. ONDERHANDSCHE VERKOOP. Het woonhuis, waarin de heer J. C. Dogger sinds vele jaren reeds een rijwielhandel en verfzaak heeft gedreven, en dat toebehoorde aan mej. Pardo, is door den heer Dogger on- derhandsch gekocht. BOTSING TUSSCHEN WIELRIJDSTERS. Woensdag zijn in de bocht van den weg OosterendDen Burg twee wielrijdsters, de dames Maat en SchraagBrouwer, tegen elkaar gereden, zoodat beiden kwamen te vallen. Mej. Maat klaagde over pijn in den rug, terwijl het rijwiel van mejuffrouw Schraag bijna geheel werd vernield. Departement van Marine. Vergund om naar Nederland terug te kee- ren, aan den hoofdofficier van den Marine Stoomvaartdienst der 2de klasse C. B. Een hoorn; den luitenant ter zee der 1ste klasse H. van Schreven; den luitenant ter zee der 2de klasse J. H. P. van Rosevelt, den offi cier van administratie der 1ste klasse A. van Houte; den officier-vlieger der 2de klasse J. G. Plantenga en den officier van den Marine Stoomvaartdienst der 1ste klasse J. Dijkstra. DE „JAN VAN BRAKEL" NAAR WESERMUENDE. Hr. Ms. politiekruiser „Jan van Brakel", zal van Vrijdag 23 tot Maandag 26 October te Wesermuende vertoeven, alwaar dan po- litiekruisers van verschillende naties aan wezig zullen zijn ter gelegenheid van de vie ring van het 50-jarig bestaan van de vis- schershaven en het 40-jarig bestaan van de visschersvereeniging aldaar. Den Helder, 15 October. Aangebracht door korders: Tongen Per f Slips Schol le soort p. kist Schol 2e soort Schar Wijting Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit Gekookte garnalen per kg 112o.9g 0.85—0.75 900-7.50 5.404 20 2-45-1.70 4,40l.QQ 2.10—1.35 0.15 14 Oct. 1936. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Mavis". Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij, Ajax, 14 Oct. v. Alicante. Aurora, 15 October van Catania. Ceres, 14 Oct. v. Istanbul. Baarn, 11 October van Valparaiso. Bacchus, 15 October te Istanboul. Hercules, 15 Oct. te Hamburg. Orestes, pass. 14 Oct. de Dardenellen. Orion, 14 Oct. v. Hamburg. Poseidon, 14 Oct. v. Jaffa. Rhea, 15 October te Malaga. Stuyvesant, 15 October van Medera. Telamon, pass. 15 Oct. Dungeness. Triton, pass. Ia Oct. Gibraltar. Ulysses, 15 Octooer van Salonici. Vesta, te R'dam. HollandAmerika Lijn. Bilderdyk, 15 Oct. te R'dam. Damsterdijk, 14 Oct. te Glasgow. Lochkatrine, 12 October van Seattle. Lochmonar, 10 Oct. v. San Francisco. Spaarndam, 14 Oct. te R'dam. Veendam, 14 Oct. v. New York. Silver JavaPacific Lijn, Silverwillow, 12 October van San Francisco, Bengalen, 13 Oct. v. Penang. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba, 16 Octob r te Rotterdam verwacht, HollandAfrik:- Lijn. Almkerk, 14 October te Fremantle. Jagersfontein, t., 14 Oct. v. Lissabon. Meliskerk, u., 14 Oct. v. Durban. Springfontein, 15 Oct. te R'dam. HollandBritsch-Indië Lijn. Hoogkerk, 15 October te Marseille. Streefkerk, t., 14 Oct. te Manilla. HollandO.-Azië Ljin. Gaasterkerk, t., 14 Oct. te Manilla. Serooskerk, 14 October van Port Said, Stoomvaart Mij Nederland. Marnix van St. Aldegonde, u., 14 Oct. v. Genua. Moena, 15 October van Londen. Tawali, t., 14 Oct. v. Marseille. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, ,3 Oct. te Oran. GEWICHTSGRENZEN VARKENS. De,. Nederlandsche Veehouderij Centrale maakt bekend, dat het in de bedoeling ligt, de tijdelijke verhooging der gewichtsgrenzen, waarbinnen varkens van metalen merk en tatoueermerk moeten zijn voorzien, weder ongedaan te maken. Deze grenzen werden destijds verhoogd wegens de heerschende varkenspest. Met ingang van 2 November a.s. zullen deze grenzen worden bepaald op 10 en 40 kg en met ingang van 16 November d.a.v. op 10 en 25 kg, waarmede dan het oorspronkelijke peil weder zal zijn bereikt. Deze regeling houdt dus in, dat georgani- seerden, die ongemerkte biggen boven 10 kg in voorraad hebben, deze ten spoedigste en in ieder geval vóór 2 November a.s. ter merking dienen op te geven. Indien zij niet meer over biggenmerken, hetzij ingevolge toekenning, hetzij door overdracht, beschikken, zullen zij die biggen ten spoedigste dienen op te ruimen. Op 16 November a.s. zal ook de bovenste gewichtsgrens weder op 25 kg zijn hersteld. Op dat tijdstip zullen varkens boven 25 kg dus slechts in voorraad mogen worden ge houden tot een aantal, maximaal gelijk aan de toewijzings mestvarkens. 's-Gravenhage, 15 October 1936. (Adv.) „Sommige havens zijn verzand," antwoordde Keatlng ernstig. „Maar waarom?" wierp ze tegen. Ik heb 't er heel goed. Iedereen zou denken, dat Jan een volmaakt monster was." „Hetgeen van „iedereen's" doorzicht zou getuigen," gromde hij. „Er worden telkens nieuwe zorgen voor de Yard uitgebroed in Reigate. Zoo is bijvoorbeeld Clem Wade van morgen naar de stad gegaan, en wat meer zegt, hij is dien domkop van een Brown weer ontglipt. Er zit iets in de lucht." „Regen," veronderstelde Barbara, en keek naar de donkere wolken boven Oxford Street. Maar inspecteur Keating's gedachten kon ze niet zoo gemakkelijk zien. „Ik wou in elk geval, dat je dien troep in den steek liet, vóór Kaye en ik opruiming komen houden in Reigate," hield hij aan. „Je zou niet goed in de beklaagdenbank passen, Barbara." „Maak u maar niet bezorgd, zoover zal het niet komen. En over dien geheimzinnigen Kaye gesproken, wanneer vertelt u me eens wat van hem? Is hij een soort van super- Sherlock Holmes?" „Nooit van gehoord," bromde Keating. „Maar Kaye is 'n super, dat is waar. Ik dacht dat half Engeland van superintendant Kaye had gehoord. „Gehoord ja." „Maar niet gezien, hè? Dat is maar goed ook. De meeste lui die Kaye zien, zien hem te laat." „Vertel me nou eens iets van hem," drong Barbara aan. Hij blies een wolk sigarettenrook uit en keek haar snaaks aan. „Hij is de neef van een hertog met vreeseüjk blauw bloed." „Dat is geen beschrijving. En op de klein dochter van een overleden Earl maakt een hertog ook heelemaal geen indruk. Weet u niets anders van hem? Ik veronderstel dat hij een gezicht en een lichaam heeft, net zooals iemand met rood bloed?" „Ik beschrijf Kaye nooit," zei Keating ont wijkend. „Als hij te veel bekendheid kreeg, zou hij ook nog wel eens iets anders kunnen krijgen. Loodvergiftiging." Ze begreep de toespeling op een kogel en was geïnteresseerd. „U bent erg geheimzinnig, en ik stel juist zooveel belang in dien wijzen Kaye. Ik zou wel eens een echten detectieve willen ont moeten." „Geniet die ontmoeting dan," noodde hij, weer op opgeruimden toon. „O, maar u bent niet geheimzinnig ge noeg." „Kaye ook niet. Hij ziet er uit als een kellner en maakt verzen." „Waarover?" „Weet niet. Ik krijg alleen brokstukken te hooren. Hij gooit ook altijd met brokken van zijn vrienden. Harry Stoteles is er een van. En dan is er nog een vent die Homerus heet.' Barbara onderdrukte met moeite een glim lach en vroeg: „Wie is die Homerus?" „Een Griék. Waarschijnlijk een heler. De meeste Grieken zijn dat. Ik hou meer van die ven. Italianen zijn dieven, maar Kaye noemt sommigen van hen Romeinen." Een blik op zijn horloge zei hem, dat het kwart over acht was; hij wenkte een kellner en vroeg om zijn rekening. „Zal ik Je een eindje weg brengen?" vroeg hij. „Nee. dank u. Ik wou nog een poosje blij ven. Moet u gaan?" „Ja, ik ben bang dat je me zult moeten verontschuldigen. Ik moet nog iemand spre ken." „Vriendschappelijk „Neen, erg onvriendschappelijk." „Hoezoo?" „Ik moet op papierjacht," antwoordde Kea ting geheimzinnig. „Tenminste, dat hoop ik. Het zou anders ook wel eens een andere jacht kunnen worden. Dat kun je niet volgen, wel?" „Nee," lachte Barbara. „Dat-u maar goed. Er zijn nu eenmaal din gen, die niet geschikt zijn voor kleine meis jes." Hij stond op en stak zijn hand uit. „Ik zal je nog wel eens zien, Barbara," zei h(j. „Dat hoop ik," antwoordde Barbara zedig en Keating ging weg. Hij vroeg zich af, wat Kaye uit zoo'n opmerking afgeleid zou heb ben, als hij ze gehoord had. Een korte wandeling bracht hem naar Bru- ton Street, waar Clem juist bezig was, de deur van Larry's flat open te maken. Bij die gelegenheid maakte hij de opmerking, die Clem een oogenblik van de wijs bracht. „Dat moest je niet doen, Clem. Je kunt drie maan den krijgen voor den eersten keer." De inbreker vendde .ich met een ruk om en staarde zijn beminnelijken vijand aan. „En ik dacht nog wel, dat ik zoo fijn ver momd was." zei hij moedeloos, ,,'t Is in orde, Vlooiepoeier, je hebt een mazzeltje gehad. Wat ben je nou van plan?" Hij hing onverschillig tegen den deurpost. Keating had zeker „een mazzeltje" gehad, maar hij wist net zoo goed als Clem, dat er nog een heel verschil tusschen is, een visch aan den haak te slaan en hem aan land te trekken. Clem zocht een uitweg. „Wat heeft je eigenlijk hier gebracht?" vroeg hij. „Ik dacht, dat ik dien suffer van een Brown kwijt was geworden. Den laatsten keer, dat ik hem zag, maakte hij een plezier- ritje naar East End." Keating zag er de noodzaak niet van in, Clem uit te leggen, dat hoewel hun doel einden dezelfde waren hun ontmoeting toe vallig was. De logische redeneering, die den inspecteur op het denkbeeld had gebracht dat Dennis zijn strookje met de aanwijzing betreffende de plaats, waar de d'Essinger smaragden verborgen waren, aan Larry had nagelaten, was niet copyright, en Clem of liever Jan kon tot dezelfde slotsom gekomen zijn. Het was immers zeer waar schijnlijk, dat Dennis zijn aandeel in het geheim aan een ander overgedaan had, en Lary was zijn beste vriend. Vandaar Keating's belangstelling voor Larry's flat. Hij keek Clem strak aan, maar inplaats van op diens vraag te antwoorden, begon hij over een ander onderwerp. „Wat wij noodig hebben, vader," zei hii zqn daden" - en ineens had hij revolver in zijn hand „naar boven, Clem!" Clem gehoorzaamde zwijgend'en ging den inspecteur voor naar den bovensten omloop „Wat nou, baas?" vroeg hij. ..Nou ga je een onwettig middel gebruiken voor een wettig doel," antwoordde Keating „Ik wil die deur open hebben." Clem ging gehoorzaam aan het werk „Raar ding die wet," bromde hij ironisch Jj kunt bevorderd worden voor iets dat Si drie maanden kost. Wat is eigenlijk ie £1 „Dat zul je zien, maar alles wat su -j is voor Larry's bestwil, zelfs als ik hem fa^t ophangen." m Iaa-t „Doe nou maar niet zoo verwaand," grin nikte Clem, die intusschen nog bezig was, de deur open te maken. „Daar doe ik nou mijn uiterste best om den Strooper een hak te zetten, op commando van de Yard," meende hij. Keating fronste zijn wenkbrauwen. Ook hij had aan den Strooper gedacht. Die geheim zinnige bandiet was eveneens op jacht naar de d'Essinger smargden, en het was niet on- mogelijk, dat hij de erfenis van Dennis even eens bij Larry Wade zou zoeken als hij het al niet gedaan had. „Den Strooper, zeg je?" vroeg de inspec teur met donkeren blik. „Als ik hem te pak ken krijg, zal je gauw een grooten broer minder hebben." „Bedoel je misschien, dat Larry de Stroo per is? Geen sprake van," zei Clem op be slisten toon. Het denkbeeld amuseerde hem. En het amuseerde nog iemand, die achter de deur stond te luisteren. Dat was de Stroo per. In de duisternis en de stilte van Larry's zitkamer kon hij het halfluide gesprek tus schen Keating en Clem goed volgen. Toen er niets meer gezegd werd, sloop hij naar de tafel en krabbelde iets op een stukje papier- Daarna ging hij naar het raam, waar hij een oogenblik bleef staan kijken een slanke grijze gestalte, de oogen beschaduwd door den neergeslagen rand van een slappen hoed, en den mond verborgen achter een grijs- zeden sjaal. Even later klom hij uit het raam en dook ineen op het dak van een uit' ouwtje, een paar voet lager. Hij slaagde «r m, het raam weer te sluiten, juist twee se conden vóór Clem, met Keating op de hielen* de kamer binnenkwam. (Wordt vervolgd-)

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6