Stadsnieuws Zwaar weer. K w a 1 i t ei t Waar gaan we heen pinsdag 20 October 1936 Heldersche Courant Tweede Wad A» W* Drijver f Aankomst Indische mail. „Pro Patria". Inschijvingen handelsregister. De burgemeester opent het Natuurhistorisch Museum. Wij vermaken Uw oude Gordijnen en verleggen Uw Vloerzeilen tegen onze bekende lage prijzen. U kent toch ons devies: Nergens beter, Nergens goedkooper. Z AKENNIEU W S De heer Post opent een nieuwe brood- en banketbakkerij. Burgerlijke Stand van Den Helder GOUDETIKET: pittig en krachtig BRUINETIKET: vol en zacht 1 Kilo bus f. 1.65 '/i Kilo bus 0.85 Kilo bus 0.45 1 ons zakje 0.16 is altijd het kenmerk van onze cacao geweest. Deze is door jarenlange veredeling tot zulk een hoog peil opgevoerd, dat zij thans onovertroffen mag heeten. Het bleek wenschelijk, dit ook door een nieuwe ver pakking uit te drukken. m /OOK Het smaakvolle uiterlijk voor den smakelijken inhoud, daar aan herkent gij: DE BESTE SEDERT 1828 Diefstal op vliegkamp „De Mok"+ Licht op voor alle voertuigen Visscherij Als het stormt en de Texelsche boot vertrekt. n_ 71-jarigen leeftijd is gisteren te 's-Graven- g overleden de heer A. W. Drijver, genees- Reeds verleden jaar heeft deze wegens ?«e.kte practijk neergelegd, ne heer Drijver werd in Den Helder geboren, in 1892 het arts-examen en vestigde zich ieB hier ter stede, waar hij al spoedig een drukke practijk had. Hij was mede-oprichter de gezondheidscommissie, van het ge ënte ziekenhuis en van de wijkverpleging en bestuurslid van de militaire gezondheidscom- ssie, van het weeshuis, van het tehuis voor J^lfweezen en van het tehuis voor verwaar- 1(^sde kinderen. Na vijftien jaar practijk in Den Helder te hebben uitgeoefend, vestigde hij zich te 's-Gra- yenhage.waar hij tot verleden jaar als arts werk zaam is geweest, pe heer Drijver ontving voor het verleenen medische hulp aan Duitsche geïnterneer den tijdens en na den wereldoorlog de Roode- gruis-orde 2e en 3e klasse, pe teraardebestelling van het stoffelijk over- chot zal Woensdag a.s. om half drie op Jjieuw Eik en Duinen te 's-Gravenhage plaats vinden. de speldjesdag van het marine-sanatoriumfonds. Men schrijft ons: Het Bestuur van het Marine-Sanatorium fonds dankt allen, die op eenigerlei wijze me dewerking hebben verleend aan den zeer ge slaagden speldjesdag, welke Zaterdag j.1. ten bate van het M.S.F. is gehouden. De opbrengst is 509.44, een uitslag, waar over het Bestuur vanzelfsprekend zeer ver heugd is. Dit prachtige resultaat is bereikt kunnen worden door het enthousiasme, waarmede de collectanten hebben gewerkt en door de sym- pathie van zoovelen, die voor de T.B.C.-be- strijding onder het Marinepersoneel en hun gezinsleden een klein geldelijk offer hebben gebracht. Aan allen daarvoor nogmaals onzen harte- lijken en welgemeenden dank. viering 100-jarig bestaan der zondagsschool in nederland. Men sohrijft ons: Morgenmiddag worden, zooals reeds ge meld, de kinderen van verscheidene Zondags scholen tegen 2 uur in hun Zondagsschool verwacht om vandaar met hun leiders (sters) naar de plaats van vereeniging te vertrek ken. De weg naar het gebouw Palmstraat zal gekozen worden via Weststraat, Kanaal weg, Koningstraat en Spoorstraat bij gunstig weer en anders korter. In ieder geval in het ge bouw Palmstraat zitten de kinderen regen- en windvrij en natuurlijk in de beste feeststem ming. De verrassing voor de kinderen blijft gelukkig ook droog! Het ziet er naar uit, dat er veel belang stelling zal zijn voor de avondvergadering te 8 uur, waarin de eerw. heeren Ds. W. j. F. Meiners en j. Rebel zullen spreken over de historie en het nut der Zondagsschool. Ge zien het zeldzame jubileum en het groote nut, hetwelk de Zondagsschool voor de jeugd biedt, wordt een druk bezoek van ouders en belangstellenden verwacht. Nog even verwij zen we naar de advertentie in dit No., waar uit tevens nog blijkt, dat de toegang vrij is. wiener sangerknaben zondag avond in casino. Een vocale gebeurtenis. Zooals wij reeds eenigen tijd geleden schreven is het de Casino-directie gelukt wederom het wereldberoemde jongenskoor de „Wiener Sangerknaben" naar Den Helder te doen komen en muziek- en zanglievend Den Helder mag hiervoor ongetwijfeld dank baar zijn. Zooals men zich nog herinneren zal trad hetzelfde ensemble, hetwelk zoowel door de tournée's in alle groote steden ter wereld a's door de gramofoonplaten een groote ver maardheid heeft verworven, ook het vorige jaar in Casino op en wel voor een volledig uitverkocht huis. "ij adviseeren dan ook diegenen, die de *°rige maal geen gebruik van deze gelegen heid maakten, deze thans te benutten, hoe- Wel wij er zeker van zijn, dat het meeren- ee' der toen aanwezigen het gebodene naar meer gesmaakt heeft. Woensdag in ons land. De N.V. Stoomvaart Mij. „Nederland" meldt, dat de speciale trein met passagiers en post in aansluiting op het m.s. „Johan van Olden- barnevelt" hedenochtend 10 u. 20 van Genua zou vertrekken. Aankomst Woensdagochtend 21 October 9 u. 19 te Amsterdam C.S. HET HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA. Gisterenavond is er een vergadering ge houden van de Middenstraatbewoners, waarbij is opgericht een comité, dat zich belast met de versiering van genoemde straat, ter gele genheid van het a.s. huwelijk van Prinses Juliana. GEEN BOUWVERGUNNING. Naar wij vernemen hebben Burgemeester en Wethouders heden te Julianadorp een schuur, welke aldaar zonder hun toestem ming was gebouwd, op kosten van den eige naar van gemeentewege doen afbreken. PROPAGANDA-REVUE „NOVA SENTO". Zooals uit een advertentie in het nummer van gisteren blijkt, zal de propaganda- revue, die door „Nova Sento", op 4 October met groot succes is opgevoerd, morgen, Woensdagavond, wederom in Musis Sacrum voor het voetlicht worden gebracht. Men zie voor bizonderheden de advertentie. VEREENIGING PENSIOENBELANG TE DEN HELDER. Den 30en September werd door het Be stuur van Pensioenbelang te Den Helder bezoek afgelegd aan leden van de Tweëde Kamer, teneinde aldaar de belangen der oud-gepensionneerden te bepleiten. Op een daartoe gedaan verzoek werd een opgave verstrekt van het bedrag, dat naar de meening der Vereeniging Pensioenbelang zou benoodigd zijn, om aan de oud-gepension neerden, die vanwege de vastgestelde normen niet in de regeling van den steun kunnen vallen, 30 verhooging op hun pensioen te verleenen. LEGER DES HEILS. A.s. Woensdagavond zal in de zaal van het Leger des Heils een bijzondere bijeenkomst worden gehouden, onder leiding van Lt. Ko lonel Beekhuis van Amsterdam. De Edel- achtb. heer Burgemeester van Den Helder zal eveneens tegenwoordig zijn om het Korps Den Helder nieuwe stoelen aan te bieden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. DE „ATLANTICOS". Het Grieksche stoomschip „Atlanticos", dat in den nacht van Zaterdag op Zondag ter hoogte van Callantsoog eenige zeer be narde uren beleefde en Zondagmorgen door de „Utrecht" op de reede van Nieuwediep gesleept werd, zal, indien de weersomstan digheden dit vandaag toelaten, zijn onder broken reis naar Amsterdam voortzetten. Bovengenoemde gym.-ver. verzoekt ons de aandacht te vestigen op de in dit nummer voorkomende advertentie, waarin bekend ge maakt wordt, dat Woensdag a.s. van 78 uur introducties afgehaald kunnen worden voor de op a.s. Zaterdag te houden uit voering. Wijzigingen: S. Bremer, Narcisstraat 9, melkhandel; over gegaan aan P. Keetman. N.V. Tabak-, Sigaren- en Galanteriehandel „de Rookende Amerikaan", Spoorstraat 37; directeur uitgetreden. Opheffingen: „De Blauwe Druif", Spoorstraat 33, groente en fruithandel. Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 cl. MV Gaat II verhuizen? Vannacht heeft opnieuw een storm onze kust gebeukt. Het lichtschip „Haaks" verspeelt een reddingboei en een reddingsloep. Het is gisteravond en vannacht weer zwaar weer geweest. Na den storm van Zondag, die nog maar juist geluwd was, kwam het gister avond vrij onverwacht opzetten. Om 9 uur mat het Observatorium aan den Dijk, alhier nog maar een windkracht van 5. Een kwartier later was deze echter 8 geworden, zoodat de storm wel zeer snel ingevallen was. Den geheelen nacht is het daarna zwaar storm weer geble ven. Dit bereikte haar hoogtepunt van twaalf uur middernacht tot 2 uur in den morgen, toen er n.1. een windsnelheid was van constant 9 meter per seconde. Ook Zondag was de wind kracht 9, doch het weer van vannacht was zwaarder, omdat het constant dezelfde wind kracht behield, terwijl het Zondag buiig was. Werd toen een enkele windstoot van 24 meter geregistreerd, vannacht waren er wel 4 van die sterkte. De windrichting was gelukkig niet ongun stig voor onze kust, want zij was den geheelen nacht Noord-Noord-West. Na twee uur is de wind wat afgenomen en het weer werd buiig. In deze periode toonde het weer dus hetzelfde karakter als j.1. Zon dag. Hedenmorgen 8 uur viel duidelijk te con- stateeren, dat de wind steeds meer ging lig gen en de verwachting is dan ook, dat het spoedig kalmer weer zal worden. Dat is ook in overeenstemming met de aanwijzing van den barometer, die, met ongeveer 1% mm in de 3 uur, mooi oploopt. Het lichtschip „Haaks" had het te kwaad. Van scheepsongevallen is overigens geen sprake geweest. Hedenmorgen 7 uur meldde de kapitein van het lichtschip „Haaks" aan de Kustwacht, dat tijdens een stortzee een reddingboei en een reddingssloep over boord waren geslagen. Dat wijst er dus op, dat het ter hoogte van het trouwe wachtschip danig gespookt heeft. Intusschen behoeft het vinden van boven genoemde boei of sloep geen reden tot onge rustheid te geven, want aan boord van de „Haaks" is alles wel. In de Vijzelstraat No. 93. In het perceel Vijzelstraat no. 93 heeft Zaterdag de heer L. Post een nieuwe brood-, koek- en banketbakkerij geopend. De heer Post is voor het Heldersche publiek geen onbekende, zoodat men met reden mag aannemen, dat de winkel het ook in deze zeer volkrijke buurt wel doen zal. De specialiteit van den heer Post is de broodbakkerij en aangezien hij een bakkers installatie heeft aangeschaft, die zeker met de kwalificatie eerste klas aangeduid kan worden, twijfelen wij er niet aan of tal van huismoeders zullen hier hun dagelijksche be hoeften komen aanvullen. Ook het gebakken banketmatriaal is prima, hetgeen wij per soonlijk mochten constateeren. Wat den winkel betreft, deze maakt een zeer properen indruk en heeft een intiem cachet. De etalage doet het aardig. Diverse bloemstukken stonden te geuren in den gloednieuwen winkel en waren de beste bewijzen, dat de oude cliëntèle den heer Post niet vergeten zal. Vermelden wij tenslotte nog, dat de zaak gebouwd werd onder leiding van aannemer Haagen, dat de oveninstallatie geleverd werd door de N.V. H. P. de Boer in Dordrecht, het schilderwerk werd verzorgd door den heer Bontes en het loodgieterswerk door de heeren Snip en Dortmund. van 19 October 1936. BEVALLEN: E. E. van HulstMakelaar, z.; M. H. Angenentvan Os, d.^ E. Backer Raven, z. Stoker steelt 58, Vrijdagavond, toen het bootje van vlieg kamp „De Mok" naar Nieuwediep terugkeer de, waren in de machinekamer eenige stokers bezig met het verwisselen van hun kleeding, en gedurende dien tijd heeft een van hen de gelegenheid te baat genomen een collega op te lichten voor een bedrag van 58,het welk deze in een portemonnaie in zijn zak had zitten. Onmidellijk heeft het slachtoffer, de kor poraal-stoker S., den diefstal den volgenden morgen aangegeven bij den commandant van het Vliegkamp, die zich op zijn beurt weder tot de politieautoriteiten in Den Helder wendde. Zaterdag begaf zich inspecteur Beukers naar het eiland en stelde een zeer nauwkeu rig onderzoek in. Niemand van het uitge breide personeel kreeg permissie zich huis waarts te begeven. Nadat een en ander verscheidene uren ge duurd had, waren het tenslotte een tweetal stokers, die achter moesten blijven. Door een toeval (de schuldige verloor een cent met een gaatje, welke door den gedupeerde als zijn eigendom herkend werd) kreeg de recher cheur toen zekerheid van datgene, wat hij reeds uit waarnemingen geconcludeerd had. Na ondervraging gaf de man spoedig toe, dat hij den diefstal gepleegd had. Tevens ver telde hij, wara het geld verstopt was geworden en wel onder het fietsenrek van het wacht lokaal aan de Buitenhaven. Bij onderzoek bleek, dat het geld zich inder daad hier bevond. Dinsdag 20 Oct. 17.24 uur Van Maandag 19 tot en met Vrijdag 23 October. Gebouw Oostslootstraat (ingang le Vroon straat), van 4 tot 10 u. Natuur Historisch Museum. Woensdag 21 October. Musis Sacrum, 8.30 u. Propaganda-revua „Dat zal ik je bewijzen", Esperantovereen. „Nova Sento". Vrijdag 23 October. Nieuwe Kerk, 8.15 u. Kerkconcert. Zaterdag 24 October. Casino, 8 u. Gymnastiekuitvoering „Pro Patria". Zooals de bladen heben vermeld, zal da distributie van zeevisch aan werkloozen met een week of drie ter hand worden genomen. Eenige streken van ons land zullen voor- loopig bediend worden. Hoewel moet worden toegekend, dat de bedoelde streken (Noord- Branbant, Limburg, den Achterhoek, Twente en Drente), wel het meest in aanmerking komen. Omdat ze veelal zullen zijn verstoken van zeevisch, zal er, dunkt ons, als deze distributie eenigen tijd zal hebben doorge werkt, ook wel vraag naar zeevisch komen uit de andere gebieden van ons land. In het algemeen toch is het verkrijgbaar zijn van zeevisch in het grootste deel van ons land weinig regelmatig. Zelfs plaatsen, dicht bij de zee gelegen, zijn vaak verstoken van dit gerecht. Dit is misschien begrijpelijk, omdat het voor den kleindistributeur soms ondoen lijk is een dusdanig omvangrijke cliëntèle te krijgen, die het voor hem mogelijk maakt een loonend bestaan daarin te vinden. En wan neer het, na enkele pogingen, niet gelukt een I

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 5