Ciano te Berlijn Raad Wieringen Da Bilt seint \ixb°r «ssixVMrsd,ait i» c d—«.'fesffls,""; Dc ramp van de 'Van der Wijck". Marktberichten* Uit onze Omgeving ES/VEER De nieuwe dictator van Polen Postvluchten naar en van Indië Na een 17-jarig lidmaatschap ontslag gevraagd als raadslid. De ontslagname later weer in getrokken, doch daarna weer be rust. Een voorbarig oordeel. Woorden van dank. Pleidooi voor subsidiëering van de Openbare Leeszaal te Alk maar. Hamerstukken. De VleeschkeuringsdienstI Er wordt doorgekletstl Vergadering van den Raad op Dinsdag 20 October 1936, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burge meester; secretaris de heer G. F. van Duin. Afwezig zijn de heeren Boersen en De Haan, terwijl er één vacature is, wegens be danken van den heer Oden. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, en doet mededeeling van de benoeming van den heer F. Bontkes tot lid van den Raad. De heer Bontkes zond bericht, dat hij de benoeming aanneemt. Aan de orde is het onderzoek van de ge loofsbrieven van den heer Bontkes, welk onderzoek wordt gedaan door de heeren Lont, Wigbout en Kooij. Na heropening wordt het door de commis sie samengestelde rapport uitgebracht. Er blijkt uitt Toelating raadslid. De met het onderzoek belaste commissie rapporteert, dat de benoemde aan de bij de wet gestelde eischen voldoet. Ten aanzien van de geloofsbrief wordt echter opgemerkt, dat het afgetreden lid, de heer D. Oden, na de indiening van zijn ont slagname deze nadien weer heeft ingetrok ken en wel op 25 September, denzelfden dag, waarop de heer Bontkes door den Voorzitter van het hoofdstembureau werd benoemd ver klaard. De vraag kan dus rijzen of het ge volg van die intrekking is, dat de heer Oden raadslid is gebleven en de benoeming van den heer Bontkes dus ongeldig is geweest en deze niet mag worden toegelaten. Krach tens de opvatting van Ged. Staten van Noordholland evenwel (beslissing van 1 Mei 1929) is een ontslagname van een raadslid, zoodra de Burgemeester, als voorzitter van het hoofdstembureau, daarvan heeft kennis genomen, onherroepelijk en kan daarop niet worden teruggekomen. Volgens aan de commissie verstrekte in lichtingen, zou de heer Oden tot intrekking van zijn ontslagname zijn overgegaan, toen hem bleek, dat hij, ondanks zijn aanvaar ding van de functie van controleur bij de steunverleening, zijnde een gemeentebetrek king, waarvoor hij door Burgemeester en Wethouders op basis eener burgerlijke ar beidsovereenkomst in gemeentedienst was genomen, zijn Raadslidmaatschap gedurende de huidige zittingsperiode kon blijven ver vullen en wel op grond van de overgangsbe paling der wet van 23 Mei 1935 (Stbl. no. 306). Naar de meening van de commissie is hierbij echter ten onrechte op die bepaling een beroep gedaan. De commissie is n.1. van oordeel, dat een overgangsbepaling slechts ten doel kan hebben een bestaanden toestand te regelen of te sanctionneeren. De meest re delijke uitlegging is, dat de wet de in 1935 gekozen raadsleden, die destijds op ar beidsovereenkomst in gemeentedienst wa ren, de gelegenheid heeft willen geven die functie tot het einde der zittingsperiode te blijven vervullen. Dergelijke bepalingen eischen een strikte uitlegging en ook daarom is het niet waarschijnlijk, dat de wetgever heeft kunnen goedvinden, dat een toestand, waarbij een aan het gemeentebestuur onder geschikt persoon tegelijkertijd raadslid is, nadien weer in het leven wordt geroepen, al is dit dan ook slechts tijdelijk. Wel zijn bovenvermelde beschouwingen min of meer achterhaald door de nader van den heer Oden ontvangen kennisgeving, dat hij in de ontslagname berust, doch de com missie meent niettemin die beschouwingen niet achterwege te hebben moeten laten. Op grond van een en ander is de com missie van oordeel, dat de benoeming van den heer F. Bontkes op juisten grond is ge schied en aangezien er, voor zoover haar be kend, ook overigens geen gegronde bezwaren tegen zijn toelating als raadslid zijn, stelt de commissie voor tot zijn toelating te be sluiten. Aldus wordt besloten. De notulen worden gelezen, ze worden on veranderd vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stokken. Ingekomen zijn: van den heer D. Oden be richt, dat hij als lid van den Raad bedankt; een later bericht dat hij op zijn ontslagname terugkomt en een nog later schrijven, waar bij hij mededeelt, dat hij toch in zijn ontslag name berust. De heer Oden dankt den Voorzitter, Wet houders, Raadsleden en Secretaris voor de samenwerking gedurende zijn 17-jarig lid maatschap ondervonden en uit de wensch dat. het de gemeente en de gemeentenaren goed moge gaan. Waar de heer Oden in het laatste schrijven mededeelde dat de Bur gemeester zoowel als de Secretaris ten on rechte meenden dat het raadslidmaatschap onvereenigbaar is met de functie die de heer Oden thans vervult, merkt de Voorzitter op, dat deze conclusie toch wel wat te voorba- rug is, want Ged. Staten hebben ten dien aanzien geen uitspraak gedaan. Verder zegt spr., dat de heer Oden ge durende 17 jaren lid van den Raad is ge weest en hij zich in die jaren heeft doen kennen als iemand wien de belangen der gemeente zeer nauw ter harte gingen, in 't bijzonder de belangen van de arbeiders partij. Wij verliezen in den heer Oden dan ook een goed raadslid en spr. dankt ook na mens de Raad den heer Oden voor alles, wat hij in T belang der gemeente heeft gedaan. Spr. wenscht hem toe dat de heer Oden in zijn nieuwe functie een prettige arbeid moge vinden en dat hij steeds ln de gelegenheid moge zijn de gemeentezaken te volgen en in zijn functie de gemeentebelangen te be hartigen. Van Gedeputeerde Staten verschillende goedkeuringsbesluiten, o.a. van de gemeente- rekening 1934. Van E. Everts een verzoek om ontheffing van hondenbelasting. Wordt afgewezen, daar volgens de verordening slechts ontheffing kan worden verleend, indien de hond sterft bf wordt opgeruimd gedurende het eerste halfjaar, hetgeen in casu niet het geval ls. Van A. H. J. 't Hof, het verzoek hem ont slag te verleenen als leider van de gemeen telijke talencursus, ingaande 1 October 1936. Wordt eervol ontslag verleend. Van de vereeniging tot oprichting en in standhouding eener openbare leeszaal en boekerij te Alkmaar het verzoek voor 1937 een subsidie toe te kennen. B. en W. advi- seeren het verzoek van de hand te wijzen. De toestand der gemeentelijke geldmiddelen is niet zoodanig, dat het verantwoord is voor dit doel een bedrag op de begrooting uit te trekken. Het ligt op den weg van de ver eeniging van haar lezers een hoogere bij- drafee te vragen ten einde de kosten te dek ken. Mevrouw Wit kan zich met dit advies niet vereenigen. Deze openbare leeszaal is een zeer nuttige cultureele instelling en spr. zou graag zien dat de gemeente hier subsidieerde. Een hooger leesgeld zou een beletsel kunnen zyn de kennis uit te breiden en de O. L. te Alkmaar voorziet hier in een behoefte. De Voorzitter zegt dat de vraag rijst of onze gemeente een subsidie moet verleenen voor een, elders gevestigde leeszaal. Boven dien is geen rekening en verantwoording overgelegd en nergens blijkt dus uit dat een subsidie noodig is. Mevr. Wit oordeelt dat hiernaar geïnfor meerd kan worden. De heer Bosker wijst op het belang goede lectuur te kunnen bekomen; deze openbare Leeszaal heeft bovendien heel goed jeugd- materiaal. Nadat Mevr. Wit er nogmaals op gewe zen heeft dat een leesgeld van 4 cent per week niet verhoogd mag worden, wordt het voorstel van Mevr. Wit om subsidie te ver leenen, in stemming gebracht. Tegen stem den de heeren Tijsen, Lont, Doves en Bak ker, voor Mevr. Wit en de heeren Kooij, Bosker en Wigbout. De stemmen staken dus, zoodat het verzoek in de volgende vergade ring opnieuw in stemming zal komen. In- tusschen zal dan naar den financieelen toe stand van de O. L. worden geinformeerd. Van de afdeeling Wieringen van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw het verzoek een subsidie toe te kennen van f 100.voor de in den a.s. winter te ge ven landbouwcursus. Wordt goedgekeurd. Van dezelfde het verzoek om gratis ge bruik voor dit doel van een verlicht en ver warmd lokaal in de O. L. school te Hippoly- tushoef. Wordt eveneens ingewilligd. Van de Commissie voor de Malariabestrij ding door de bevolking in Noordholland eveneens een verzoek om subsidie. B. en W. stellen voor een subsidie te verleenen tot een bedrag van f 63.overeenkomende met een bijdrage van 1 cent per inwoner. Wordt goedgevonden. Door den heer Besseling wordt verzocht een schoollokaal te De Haukes beschikbaar te stellen voor een cursus in houtsnijwerk enz. Wordt toegestaan. De begrootingen. Aangeboden worden: de begrooting der Zeegras-exploitatie, dienst 19361937 en de gemeente-begrooting, dienst 1937. Tegemoetkoming vervoerkosten leerling Christelijke school te Den Oever, Aan J. A. Borgdorff wordt een tegemoetko ming verleend van f30,— per jaar voor het bezoeken van de Christelüke Nationale School te Den Oever door zijn zoontje. Verzoeken om ontheffing en be zwaarschriften inzake reinigings rechten. Ontheffing wordt verleend aan: Jac. Engel Mz., H. Barelds, wed. P. Kooij, H. J. Berg- horst, K. van Wijngaarden (3/4 ged.), Jb. Lont Cz., C. Koorn Vz., A. A. Leijen. De vol gende aanslagen worden gehandhaafd: Wed. K. Kuit, Ned. Herv. Diaconie te Hippolytus- hoef c. a., J. Glim, N. Bakker, R.K. Kerk bestuur, J. C. de Haan, A. Bosman, A. Poel Nz., J. Wagenaar, N. Mulder, J. H. Krom- medam, G. M. Rustenburg, N. A. Moeiiker, D. Tijsen Dz. C. Hoogvorst, H. J. Huting. Het verzoek om ontheffing van H. Hulsman wordt voor kennisgeving aangenomen, aan gezien adressant niet is aangeslagen. Vermindering personeele belas ting voor biljarten. Van den Voorzitter van Gedeputeerde Sta ten is bericht ontvangen, dat aangezien de opcenten op de gemeentefondsbelasting tot het wettelijk maximum zijn opgevoerd, de in de raadsvergadering van 28 Augustus j.1. vastgestelde verordening tot vermindering van de personeele belasting voor de biljarten niet voor goedkeuring in aanmerking komt, mede door het feit dat de belastbare huur waarde van de koffiehuizen e.d. reeds tot 2/3 gedeelte is teruggebracht. B. en W. stel len in verband hiermede voor de hierbedoel- de verordening in te trekken. Allen voor. Besloten wordt tot het aangaan van een nieuwe rekeningcourant-overeenkomst met de Bank voor Nederl. Gemeenten. Vastgesteld wordt een verordening tot aan wijzing van de nog geldende strafverordenin gen in de gemeente. Vastgesteld wordt de 3e suppletoire begroo ting dienst 1936. Heffing van besmettelijke ziek- tengelden. Gedeputeerde Staten hebben onlangs de aandacht van het gemeentebestuur gevestigd op de verplichting tot het vaststellen van een verordening tot verhaal der kosten, bedoeld in art. 21 der Besmettelijke-ziektenwet 1928. Deze kosten betreffen: vervoer, afzondering, onderzoek, verpleging, reiniging en ontsmet ting van lijders aan een besmettelijke ziekte. Het verhaal is verplichtend, doch een desbe treffende verordening is nog steeds achter wege gebleven door de gelukkige omstandig heid dat er op Wieringen weinig of geen be smettelijke ziekten voorkomen. De verordening is echter nog niet geheel vastgesteld en B. en W. stellen daarom voor de vaststelling van een dergelijke verorde ning tot de volgende vergadering aan te houden. Aldus wordt besloten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten aan de Kroon ontheffing te verzoeken aan de verplichting tot aanwijzing der door capitulanten te vervullen betrekkin gen. B. en W. toch zijn van oordeel, dat geen gemeentebetrekkingen voor hierbedoelde aan waring m aanmerking komen. Benoeming onderwijzer cursus vreemde talen. Ter vervulling van de vacature van on derwijzer aan den cursus voor vreemde talen te Hippolytushoef, ontstaan door de ont slagname van den heer A. H. J. van 't Hof, bevelen B. en W. ter benoeming aan den heer H. N. Cornelissen, alhier. B. en W. stel len voor de benoeming te doen ingaan op 1 October 1936. 7 De heer Cornelissen wordt met alge- meene stemmen benoemd. De agenda is hiermee afgewerkt. De Voorzitter zegt, dat in de commissie belast met het nazien der gemeentereke ning o.m. zitting hebben de heeren De Haan en Oden. De heer De Haan is ziek en is waarschijnlijk niet vroeg genoeg hersteld, terwijl de heer Oden bedankt heeft. Spr. vraagt of het goed is dat in hun plaatsen worden benoemd de heeren Doves en Bak ker. Wordt goedgevonden. De rondvraag. De heer Doves vraagt, hoever de vleesch- keuringsdienst is gevorderd. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. een schrijven van het gemeentebestuur van Den Helder ontvingen, waarin zij tot een conferente werden uitgenoodigd. Spr. ging toen evenwel met verlof en het gemeente bestuur van Den Helder vond het beter de conferentie uit te stellen tot spr. terug was. Spr. is nu bijna 2 maanden terug en het is hem bekend, dat Den Helder het nadien beter vond dat de nieuwe Inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst de conferen tie meemaakte. Op onze informatie is me degedeeld, dat de Inspecteur zich op de hoogte heeft gesteld van den stand van za ken en het wachten is nu op bericht van den Inspecteur. De heer Doves: Er wordt dus doorge werkt. De heer Bosker: Er wordt doorgekletst. De heer Bakker informeert naar het straatwerk in de dorpen. Spr. merkt er niets van. De Voorzitter antwoordt dat het wachten is op van hoogerhand. De heer Kooij dringt aan op verharding van het Damsterpad. De heer Bosker adviseert teren, doch de heer Kooij acht dat met dit stijle pad niet mogelijk. Geen rechtschapen mensch komt er dan meer op of af, zegt spr. De Voorzitter wijst op de deskundigheid van den heer Bosker. Maar de heer Kooij zegt dan alle verantwoordelijkheid van zich af te schudden. Onder algemeen gelach zegt spr., dat het een deskundigheid is, die kant noch wal raakt. De heer Wigbout brengt ter sprake de stopzetting van de werkverschaffing op 1 November a.s. Spr. noemt dat een ramp voor Wieringen, waarvan de minder „draagkrach tige" arbeiders de dupe worden. Spr. vraagt of er door B. en W. stappen worden gedaan om de werkverschaffing te doen doorgaan. De Voorzitter deelt mede, dat onmiddel lijk bij den Directeur der rijkswerkverschaf fing een conferentie is aangevraagd en mocht de tewerkstelling van werkloozen niet mogelijk zijn, dan zal er op worden aan gedrongen om de rijkssteunregeling te ver- hoogen. Immers de regeling is: 2 maanden in de werkverschaffing, 1 maand in de steunregeling en er wordt dus aangenomen dat met de werkverschaffing de menschen meer gebaat zijn dan met de steunregeling. Als dus de steunregeling permanent moet blijven, dient de uitkeering verhoogd te worden. Wij hebben de menschen liever in het vrije bedrijf geplaatst, maar dat schijnt niet mogelijk. De menschen die niet in de werkverschaffing geplaatst kunnen worden zijn dus blijkbaar overcompleet. Vrijdag a.s. zal de conferentie met den directeur van de rijkswerkverschaffing plaats hebben. Laten wij hopen dat zij goe de resultaten moge afwerpen. De heer Wigbout vraagt hoe het staat met de nieuwe begraafplaats. De Voorzitter zegt, dat de plannen daar toe zijn uitgewerkt en ter goedkeuring zijn opgezonden. Worden de plannen goedge keurd, dan zou het een mooi werkobject zijn. Hierna sluiting. WIERINGEN Wielersport. Voor de vaardi it, welke door de wielerclub Wiering vordt georganiseerd, bestaat buitengewoon groote belangstelling. eel inschrijvingen komen binnen, en vooral veel- uit omliggende plaatsen. O.a. nu al reeds 20 deelnemers uit Den Helder. Verder uit Medemblik, Schagen, enz. Dat kan een mooie dag worden voor de wielersportbeoe fenaars. Vooral als men weet, dat ieder er aan kan deelnemen. Zij die nog willen deel nemen, doen er goed aan zich dadelijk aan te melden. Het inleggeld moet dadelijk bij aangifte worden voldaan. Het traject is nu ook bekend, en wel start: Hippolytushoef, Anna Paulowna, Oudesluis, Ruigeweg over Stolpen (controle) naar Scha- gerbrug, Wieringerwaard, Jodenkamp, Sloot- dorp (controle), Haukes, met eindpunt Hip polytushoef. De afstand is 48 K.M. en moet worden afgelegd door A-renners in V/2 uur, B-renners in 2 uur, dames en heeren 2V2 uur, dames en heeren boven 45 jaar en kin deren beneden 15 jaar 3 uur. Tandems in 2 uur en 15 min. R.K. Staatspartij. In het lokaal van den heer S. A. Veerdig te Hippolytushoef zal heden Woensdagavond voor de afd. Wieringen van de R.K. Staats partij komen spreken de heer Machielse uit Grootebroek, met onderwerp: „Den Haag seint aan alle posten: weest op uw hoede." CALLANTSOOG 'n Mooi succes. Maandagmorgen werd bij den gemeente veldwachter, den heer Koelemeij, aangifte gedaan dat in den afgeloopen nacht een schaap van den heer J. Sleutel door een hond verscheurd was. Na den goheelen dag op onderzoek te zijn uit geweest, heeft de veldwachter des avonds een hond ter obser vatie medegenomen. Het bleek gistermorgen dat dit inderdaad de dader was. De eigenaar heeft de zaak met den heer S. onderling ge regeld. De hond zal worden afgemaakt, 'n Mooi succes voor onzen .veldwachter. Verwachting: Matige, later ^n^nde Westelijke tot Zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, later re gen, weinig verandering in tempera- Verdere "vooruitzuichten: Weinig verande ring. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 767. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 90 gr. C. is 49 gr. F. Bij de op Dinsdag gehouden verkiezing van een lid van het bestuur van het wa terschap Polder 't Hoekje, is de heer Joh. Commandeur, te Heiloo, met 10 van de 13 uitgebrachte geldige stemmen herkozen. Op den heer A. Kos waren 3 stemmen uitge bracht. DUITSCHLAND EN ITALIË TE GEN HET COMMUNISME. Reuter ontleent aan de Romeinsche pers de volgende preciseeringen over het doel van de ItaliaanschDuitsche besprekingen: Italië en Duitschland willen positief voor de» vrede werken, maar niet voor een vrede, die niet meer doet dan verkregen posities handhaven. Zij zijn het er over eens, dat een eventueele overeenkomst geen enkel ver band moet hebben met den Volkenbond en met het FranschRussische pact. In elk ge val zullen verscheiden problemen moeten worden opgelost, voordat men aan Locarno II beginnen kan. Italië in het bijzonder wenscht, dat zijn vrijheid van beweging in de Middellandsche zee gewaarborgd moet worden. De Duitsche National Zeitung, die Goering nastaat, schrijft, dat Ciano met nauwkeuri ge voorstellen naar Berlijn komt, welke tus- schen de twee landen besproken moeten worden, om tot bepaalde doeleinden te ko men, die het mogelijk zullen maken een op lossing te vinden voor allerlei kwesties met betrekking tot Europa. Hetzelfde blad schrijft verder nog, dat Duitschland en Italië dezelfde houding aannemen tegen den wereld vijand, het bolsjewisme. Deze een heid van inzicht is misschien de ze kerste waarborg van den Europee- schen vrede, die voortdurend be dreigd wordt door de wachtwoorden van de wereldrevolutie en het Roo- de leger. Aan de Fransche persstemmen ontleenen we nog, dat Thouvenin in de Intransigeant de mogelijkheid oppert," dat als resultaat van de politieke besprekingen Duitschland en Italië er toe zullen komen elkaar, bij de moeilijke positie van mark en lire, ook op oeconomisch gebied steun te verleenen. Ook als men van de reis van Ciano geen definitieve ontspanning tuschen Duitsch land en Italië verwacht, beteekent zij toch in elk geval aftakeling van de Fransch-Ita- liaansche overeenkomst van nauwelijks een jaar geleden. De Débats wil de beteekenis van de reis van Ciano niet verkorten, maar wijst er op, dat het toch niet erg gemakke lijk zal vallen om een Duitsch-Italiaansche samenwerking ietwat permanent te organi- seeren. Deze opmerking van de „Débats" is vol komen juist. Tusschen Italië en Duitschland bestaan inderdaad tal van wrijvingspun ten, welke een vriendschap van ietwat lan gen duur in den weg staan. Wij behoeven daartoe nog niet uitsluitend te zien naar de Oostenrijksche kwestie, wel ke echter elk oogenblik tot groote span ning tusschen Hitier en Mussolini kan lei den. Er zijn echter ook nog andere punten waarop de belangen tegen elkaar botsen en wij herinneren alleen maar aa de be hoefte van Duitschland zich via Hongarije hl, of Joego-Slavië een weg naar het Oosten te banen, om te doen begrijpen dat de nieuwe ontluikende vriendschap tus schen de twee dictatoriaal geregeerde lan den een zeer teere plant is, welke een uiterst zorgvuldige behandeling eischt. Wars, h ^VloAN7fLbrrdM «sïr S'ildd'LThetWrêS„bCk'ml' de Kurjer Czerv ony g ennsorgaan door den president aan generaal Ryd, Smygly worden overhandigd tijdens den grooten jaarlijkschen troepenschouw op n November. Volgens zekere, gewoonlijk goed ingelicjj, te kringen, is het mogelijk dat Rydz Smya, ly niet tot Maarschalk zal worden bevor. derd, maar den titel van het man zal krij, gen. Deze waardigheid zou overigens, naag men verklaart, beantwoorden aan de wei> kelijke positie van den Generaal in Polen. daar de Hetman vroeger in feite de door den koning bekleede macht heeft uitgeoe, ft Maarschalk Pilsoedski werd officieel to| eersten maarschalk van Polen benoemd. Sindsdien werd de waardigheid vaq Maarschalk van Polen nog slechts toego, kend aan Maarschalk Foch. Er wordt aan herinnerd, dat generaal Rydz Smygly bij decreet van 15 Juli da eerste plaats na den President der rep$ bliek werd toebedeeld. De hoofdwerktuigkundige nog vermist. Batavia, 21 Oct. "(Aneta)': Bij verifi catie van de aankomst van de, als gered opgegeven, passagiers, welke verificatie na aankomst te Soerabaja geschiedde, bleek het dat 15 in plaats van 16 Europeesche passa* giers terecht waren. De hoofdwerktuigkundige van de K.P.M, de heer A. Kraanen, die als passagier aan boord was en aanvankelijk als gevonden werd opgegeven, wordt thans nog vermist. Hedenmorgen meldden zich te Soerabaja de lading-klerk Y. M. Hengst en de leerling-la ding-klerk J. Latuperissa. Deze drenkelingen konden gisteren de kust bereiken, doch deden daarvan geen opgave. Behalve mevrouw Wisse, wier stoffelijk overschot reeds te Soerabaja is aange bracht, worden thans nog vermist het echt. paar G. P. Carli, de heer S. Raaff, de heer H. A. Exley, de heer A. Kraanen, de baby; van mevrouw Wisse, de heer J. van Eg- mond, de heer A. Makatita en gezin, de marconist M. J. Uytenmerk en 20 inlanders. Van de landzijde wordt de kust nauwkeu rig afgezocht naar drenkelingen. De president-directeur van de K.P.M, de heer Everts, die hedenmorgen een va- cantie-trip naar Japan zou aanvangen, doch deze cancelde, is hedenmorgen met een vliegtuig van de KNILM., naar Soera baja vertrokken om een onderzoek naar de ramp in te stellen, evenals de chefs van de nautische- en technische diensten der K. P.M. DE EDELVALK NAAR INDIË VERTROKKEN. Amsterdam, 21 Oct. Hedenmorgen te 7.27 uur is het K.L.M.-vliegtuig „Edelvalk" van Schiphol naar Indië vertrokken. Acht passagiers maken de reis mede, n.1. vier pas sagiers AmsterdamJodphur, een passagier AmsterdamBagdad, een AmsterdamSin gapore, een passagier JodphurBatavia en een passagier AlexandriëBagdad. Het vliegtuig heeft 292 K.G. briefpost, 43 K.G, pakketpost, 63 K.G. vracht en 157 K.G. ba gage aan boord. „Nachtegaal" vertrokken. Batavia, 21 Oct. (Aneta). De „Nachte gaal" is hedenmorgen van het vliegveld Tjililitan vertrokken met medeneming van 210 kilogram post, 1 kilogram pakketpost en 31 kilogram goederen. Voor tusschentrajecten werden 10 passa giers geboekt. PURMEREND, 20 October. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 50.000 Kg. Handel matig. Hoogste prijs f 19. 13 stapels kleine boeren kaas f 21, 1 stapel Goudsche kaas f 21.50, 2 stapels volvette f 24 per 100 kilo met rijksmerk. 1048 Kg. boter f 1.40—1.48, wei- boter f 1.391.40 per Kg. 618 Runderen to taal, 618 st., 310 vette koeien 38-60 ct., p. ko. 170 geldekoeien f80—160 p. st., 100 melk koeien f 115225 per stuk, 38 stieren 3845 ct. per kilo; 5 paarden f 60—130 per stuk; 113 vette kalveren 2550 ct. per kilo; 300 nuchtere kalveren voor de slacht f 5—12 per stuk, idem voor de fok f 10—15 per stuk', 190 vette varkens voor de slacht 40—44 ct. per kilo; 73 magere varkens f 1826 per stuk; 440 biggen f 8—14 per stuk, 992 scha pen f 10—27 per stuk, 74 bokken f 3—13 per stuk, kipeieren f 4.755.25, eendeieren f2.75 per 100 stuks, piepkuikens 5060 ct. per kilo, oude kippen en hanen 22i/2—37i/2 ct. ®r k>'o, konijnen f 0.40—1.50 per stuk, een den 2045 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, jonge hanen 30—40 ct. per Kg.; 10 eendeieren A f 2.70, 20640 kipeieren A f 4-30 5.o0, 470 kipeieren B f 3.70. C®11!1"®1® Eierveiling Purmerend. JdU.000 eendnieren f 2.85—3.50, 60.000 kip- f-eonn:- 80 k8- f 5.305.50, 65—66 Kg. Kg" f55.10, 60-62 Kg. fl'mlx o-' ^T59 Kg" f 4.855, 56—57 Kg. 53—55 Kg. f 4.30-4.60, 50—52 Kg. f 4.1»—4.35t 4549 Eg. f4.104. NOORDSCHARWOUDE, 21 October. Bevel. 1 301.50, Schotsche muizen 1.40, g ooten 2.20—2.40, bl. dito 2.14, drielingen grove^To-1! wT1'6?' drielingen 1-60-2.60, grove 1.70—1 80, gele nep 5.20—5.40. *5ee" f J:10, spercieboonen f 5.40, roode km t witte k001 1 O-80"!- gel0 dijvie f 050. mtt* k°01 f 1"2°-1"30' an' ™<>EKÖP LANGENDI.TK, 21 October. BiVoJo? muizen 1-50, grooten 2.20—2.50, 1^1 f90- bL dit0 1-90—2.30, uien 1 on 1 dn®lmgen 1.80-2.50, grove 1.70— L.*», gele nep 5.30-5.50, peen 0.90-1.50. Kroten 0.50-1.50, roode kool f 1.50-2, n m-»00? f 0,80-1.00, gele kool f 1-1.30, 'c e-J001 1 1-161-30, Groene kool f 1— f 7 7<v o i£oonen f Bloemkool, Lecerf IL70 8.60, Reus f 5.80-7.70, 2e soort I 1.50

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 4