Gemeenteraad AKKERTJES Uitnoodigings-O| kaarten Drukkerij De Boer Telraam of tuimelraam? Zoo'n Kiespijn om het uit te schreeuwen fi Waar nog steeds het aanvankelijk gestelde doel nJ. de jongens, uit alle rangen en stan den voortgekomen, geheel kosteloos deze alge- meene en in het bijzonder muzikale opvoeding te geven, betracht wordt, is het noodzakelijk door middel van kunstreizen het budget slui tend te maken. Men is zich ten zeerste bewust, dat het reizen den kinderen een zware taak op- legd; maar de unieke gelegenheid de wereld te leeren kennen, zich te bewegen en reeds op jeugdigen leeftijd zoo groote ervaring op te doen, zal hun zeer zeker in hun verdere leven te stade komen. Honderdjarig bestaan der Zondagsschool. Gisteren heeft de viering van het honderd jarig bestaan der Zondagsschool plaats gehad. Het middagprogramma. Hoewel de eigenlijke viering eerst 's avonds officieel in het kerkgebouw in de Palmstraat heeft plaats gevonden, waren het 's middags speciaal de leerlingen van diverse plaatselijke Zondagsscholen, die men eenige prettige oogenblikken heeft bezorgd. Er werd om half drie een optocht gefor meerd op de Steengracht en voorzien van borden met verscheidene deviezen werd een rondgang gemaakt. Als route nam men Weststraat, Kanaalweg, Koningstraat, Spoor straat en Palmstraat. Het was een aardig gezicht al dit jonge goed, met vroolijke gezichten door de stad te zien trekken. In de Palmstraat gearriveerd zocht de schare der verscheidene honderden een plaatsje in het Kerkgebouw en hier was het dat door den heer Spruit het een en ander verteld werd betreffende het ontstaan der Zondagsschool, terwijl Mej. Klerk een ver haal vertelde, getiteld „Vader's Held". Nadat den jongelui nog een boekje bene vens enkele versnaperingen aangeboden wa ren, werd deze eerste bijeenkomst te ongeveer half vijf gesloten. He avondsamenkomst. In de gisteravond gehouden samenkomst was een zeer bevredigende belangstelling. De voorzitter, de heer Putters, opende door het laten zingen van een vers van Ps. 103, waarna hij voorging in gebed. Ds. Meiners behandelde daarna zijn onder werp: De historie der Zondagsschool". Terug grijpende, reeds tot de 8ste eeuw, schilderde hij in enkele tafereelen het zendingswerk in Nederland. Hij wees daarbij op het eigenaar dige van dien tijd, waarbjj slechts alleen volwassenen werden toegelaten tot gods dienstoefeningen. Zelfs de reformatie bracht hierin geen verandering. Eerst in de 18e eeuw bespeurde men hier en daar, als reactie op den strijd uit de 16e en 17e eeuw, de neiging om het kind in de godsdienstige opvoeding te betrekken. Vooral na de Fransche revolutie, waarvan de gevolgen over verscheidene Euro- peesche landen als een anti-christelijke be weging heengolfde, was oorzaak, dat in Enge land Robert Raikes er toegebracht werd bij eenkomsten voor de jeugd te organiseeren. In Nederland volgde eerst vele jaren daar na, Dr. Capadece, die in Den Haag de eerste Zondagsschool oprichtte, die zich uitgebreid heeft tot de groote Nederlandsche Zondags- school-vereeniging. Tweede spreker was de heer Rebel, die sprak over: „De aard, het doel en den Zegen van de Zondagsschool", en betoogde, dat de Zondag in hoofdzaak als feestdag door de kinderen moest worden doorgebracht. De Zondagsschool heeft veel afgedwaalden gewonnen, het familie-leven gereinigd en vaak hersteld en is als wereldverschijnsel een groot volksbelang en bolwerk tegen ongeloof. Mag veel in de Zondagsschool van vroeger en nu veranderd zijn, de groote hoofdzaak is hetzelfde gebleven, de Persoon en het werk van Jezus Christus staat nog in het midden. Na het gemeenschappelijk zingen van „Daar ruischt langs de wolken", sloot de voorzitter deze geanimeerde feestbijeenkomst. Een Heldersche kwestie voor Ged. Staten. Het schoolbestuur van de vereeniging „Laat de kinderen tot Mij komen" alhier, had aan den Gemeenteraad een crediet gevraagd inge volge artikel 72 van de lager onderwijswet, voor de aanschaffing van een nieuw model telraam, genaamd tuimelraam. Op voorstel van B. en W. werd op het verzoek afwijzend beschikt. De raad was van meening, dat de oude telramen goed waren en de normale elschen van aanvrage waren overschreden. Van dit besluit is het schoolbestuur in beroep gegaan bij het college van Ged. Staten van Noord-Holland en had medegedeeld, dat de tuimelramen gebruikt worden bij de voort schrijding van de rekenkunde. Ged. Staten hebben advies gevraagd aan den hoofdinspec teur van het lager onderwijs, die mededeelde, dat een telraam en een tuimelraam andere leermiddelen zijn; deze achtte het beroep ge grond en herinnerde er voorts aan, dat het nieuwe leermiddel op enkele scholen in Den Helder toegepast wordt. In een gistermiddag gehouden openbare vergadering van het college van Ged. Staten is het beroep behandeld. Namens het ge meentebestuur van Den Helder was aanwezig de heer W. de Boer, wethouder van onderwijs; het schoolbestuur was niet vertegenwoordigd. In de vergaderzaal waren een telraam en een tuimelraam aanwezig en de heer De Boer werd uitgenoodigd een uiteenzetting te geven van beide systemen. Hij noemde voordeelen van het telraam en het tuimelraam en conclu deerde, dat het telraam een eere-plaats ver dient, zooals dat eeuwen het geval is geweest. De bezwaren zijn echter van financieelen aard. Een tuimelraam kost 33 en een telraam 15 tot 20. Op het oogenblik moet met derge lijke bedragen rekening gehouden worden en als het oude leermiddel nog in goeden staat verkeert, dan is het volgens spr. niet noodig een tuimelraam aan te schaffen. Spr. zeide, dat er op enkele scholen in Den Helder reeds een tuimelraam gebruikt wordt. Dat is een gevolg van een misverstand tusschen de af- deeling onderwijs en spr. Hij had geadviseerd, op een school bij wijze van proef een tuimel raam te gebruiken, doch het is later ook op andere scholen geplaatst. Nadat nog enkele vragen waren gesteld, deelde de voorzitter mede, dat de beslissing van Ged. Staten later zal volgen. Musis Sacrum. Men schrijft ons: Het Cabaret der Amateurs, wordt, gezien het stijgend succes, geprolongeerd. Zondag j.1. mocht de heer Houpermans Jr. met zijn klari net-Solo (Concertino van von Weber) beslag leggen op den eersten prijs, zijnde een „piek up", aangeboden door den heer de Zeeuw, Weststraat. Volgens de in dit blad voorkomen de advertentie kunnen amateurs zich vanaf heden weder aanmelden. Als intermezzo wordt ingelascht: How to dance the Cuban Rumba? A.s Dinsdag, 27 October 1936, des avonds 8 uur, komt ten Raadhuize de Raad dezer gemeente bijeen voor het houden van een openbare vergadering. De agenda luidt: Notulen. Mededeelingen ingekomen stukken. A. Voorloopige vaststelling door Gedepu teerde Staten van het quotiënt, bedoeld in het 2e lid van artikel 16 van het Financieele-ver- houdingsbesluit voor het rekeningsjaar 1934. B. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het besluit van 1. 21 Juli j.1. tot opheffing van de open bare lagere school no. 9 aan de Vischmarkt; 2. 28 Juli j.1. tot verhuur van het gebouw, staande aan den binnenberm der Heldersche Zeewering, aan de Commissie voor de Jeugd werkloosheid; 3. 26 Augustus j.1. betreffende het ver- koopen of in erfpacht uitgeven van een stuk grond aan de Sumatrastraat en de Ceram- straat ten behoeve van den bouw van een vereenigingslokaal door de „Hersteld Aposto lische Zendinggemeente in de Eenheid der Apostelen in Nederland en Koloniën." C. Verdagingsbesluit van Gedeputeerde Staten ten aanzien van de ter goedkeuring ingezonden verordening tot het wijzigen van de Bouwverordening. D. Bericht van ontvangst van Gedeputeer de Staten van de bij besluit van 26 Augustus j.1. vastgestelde verordening tot wijziging der algemeene politie-verordening; EL Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den Gemeente-ontvanger; F. Besluit van den Minister van Financiën van 12 October j.1., no. 130, Generale Thesau rie, afd. Algemeene Zaken, tot verleening van een voorschot groot 5.075.ter uitvoering van de Landarbeiderswet; (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). G. Adres van A. Broens, houdende verzoek het voor zijn schip verschuldigde havengeld te berekenen naar de werkelijk grootte van het vaartuig. (Voorgesteld wordt dit stuk te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders ter afdoening.) H. Verzoek van R. Haak, Violenstraat 32, om alsnog toestemming te verleenen tot het bouwen van een werkplaats op het achtererf van perceel Brakkeveldweg 2 ten behoeve van de in dat perceel gevestigde rijwielzaak. (Voorgesteld wordt adressant in zijn ver zoek niet-ontvankelijk te verklaren, aange zien hij geheel buiten deze aangelegenheid staat.) Onderwas. Voorstel tot het toekennen van vergoeding overeenkomstig art. 100 der Lager Onderwijs wet 1920 aan de besturen van bijzondere scholen. Wethouderspensioenen. Mededeeling van het pensioen, dat inge volge de verordening, regelende de pension- neering der wethouders en hunne weduwen en weezen, alsmede de toekenning van ver goeding, zooals deze thans luidt, is toege kend aan mevrouw de Weduwe A. G. A. Verstegen. Wethouderspensioenen. Voorstel tot het wijzigen van de verorde ning, regelende de pensioneering der wet houders en hunne weduwen en weezen, als mede de toekenning van vergoeding. Personeel. a. wijziging van de verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de be zoldiging van de ambtenaren der ge meen te-poli tie; b. vaststelling eener verordening tot regel- üng van het georganiseerd overleg en het scheidsgerecht voor de ambtenaren der gemeente-politie c. bepaling, dat het besluit van 31 Maart 1936 tot toepassing van een verlaging met ingang van 1 April en 1 October j.1. van resp. 2^ en 5 op de bedragen der salarissen en ioonen van het personeel in dienst der gemeente, vanaf den dag van inwerkingtreding van de verordening, regelende de rangen enz. politie 1935, niet meer zal gelden voor de brigadiers, de agenten en den agent-mecanicien der politie. Salarisverordening. Voorstel tot het wijzigen van de salaris verordening 1935. Strafverordeningen. Voorstel tot het vaststellen der verorde ning, als bedoeld in artikel 208 der Ge meentewet. fa Natuurlijk kan alleen de tandarts Uw zieke kies beter maken. Maar 's nachts, als de ijn door de warmte van Uw bed hoe enger hoe heftiger wordt, of als Ge door Uw werk niet naar hem toe kunt gaan: Neem dan één of twee van die onmiddellijk werkende "AKKERTJES", die U van Uw f>ijn verlossen. Ze nemen de zenuwprikke- iing weg, die de oorzaak van Uw lijden is. Heb dus steeds een buisje "AKKERTJES" bij de hand. In ontelbare gevallen zullen ze U en Uw huisgenooten onschatbare diensten bewijzen. "AKKERTJES" zijn ook ongeëvenaard door hun snelle pijnstillende werking bij allerlei aandoeningen als Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Lenden pijn, Rneumatische pijnen, Vrouwenpijn, Onbehaaglijkheid, Migraine en „Kater". Overal verkrijgbaar Per 12 stuks 52 cent Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS Melkprijs verordening. Voorstel tot het intrekken van de verorde ning op den prijs van melk. Electriciteitsbedryf. Mededeeling van een wijziging der installa tievoorschriften voor het Gemeentelijk Elec- triciteitsbedrijf. Rioleering Hartestraat enz. Voorstel ter zake van een adres van J. H. Walburg en tien anderen, houdende verzoek het rioolstelsel in de Wagenstraat en de Har testraat te veranderen. Legesverordening. Voorstel tot het wijzigen van de Legesver ordening. Verzoek om schadevergoeding. Voorstel om afwijzend te beschikken op een verzoek van N. A. Kries om schadevergoe ding wegens een geweigerde bouwvergunning. Huur terrein. Voorstel tot het huren van een gedeelte binnenberm der Heldersche Zeewering, ten be hoeve van de centrale werkplaats voor jeug dige werkloozen. Zweminrichting. Voorstel tot het koopen van grond van den Staat der Nederlanden, enz. ten behoeve van de zweminrichting aan den Dijkweg. Verhuur Gemeentegrond. Voorstel tot het verhuren van een stuk grond aan P. de Groot. Benoemingen. Voorstel tot het benoemen van een plaats vervangend lid der Commissie van Georgani seerd Overleg in de plaats van den heer W. Biersteker. Voorstel tot tijdelijke benoeming van een leeraar in wiskunde, een leeraar in de Neder landsche taal en een leeraar in vakteekenen aan metaalbewerkers aan de gemeentelijke avondvakteekenschool. Voorgedragen worden als: leeraar in wiskunde: 1. J. de Vries, 2. G. M. Fey, 3. J. Oortgijsen; leeraar in de Nederlandsche taal: 1. R. Gravemaker, 2. J. L. H. J. Westenberg, 3. P. G. M. Rottier; leeraar in vakteekenen: J. W. Lookman. Voorstel tot het benoemen van een lid der Commissie van toezicht op het Lager Onder wijs. Aanbevolen worden: 1. L. J. van der Kuijl. 2. R. Gravemaker. Ter inzage. Ter Inzage zijn gelegd: 1. Overzicht van verkochte en In erfpacht uitgegeven gronden, behoorende tot het Grondbedrijf; 2. Opgaaf van de voor rekening der ge meente verpleegde patiënten in de R.-K. Ziekeninrichting „St. Lidwina" over de maanden Juli, Augustus en September 1936. 3. Briefwisseling naar aanleiding van een vraag van den heer C. Bot over de open bare verlichting van een hofje aan de Achterstraat. Besloten vergadering. De verordening regelende de pensionneering der Wethouders en hunne weduwen en weezen, alsmede de toekenning van vergoeding. Een aantal wijzigingen Bij de wet van 9 Januari 1936 (Stbl. no 300), tot wijziging en aanvulling van de Pensioenwet 1922 (Stbl. 240), van de wet van 28 Mei 1925 (Stbl. 216), van de Gemeentewet, van de Provinciale Wet, van de wet van 30 Juni 1923 (Stbl. 307) en van de wet van 17 Juli 1923 (Stbl. 364), is o.m. art. 101 der Gemeentewet zoodanig gewijzigd, dat dit artikel wordt gelezen als volgt: 1. Aan hem, die ophoudt wethouder te zijn, kan met ingang van den datum van aftreding als zoodanig, voor zoover hij alsdan niet den 65-jarigen leeftijd heeft bereikt, wachtgeld en, voor zoover hij op dien datum dien leeftijd heeft bereikt, zoomede bij het bereiken van dien leeftijd na genoemden datum, ouder domspensioen worden verleend ten laste van de gemeente. 2. Het wachtgeld wordt genoten gedurende ten tijdvak ten hoogste gelijk aan den dienst tijd, tot een maximum van 3 jaar. Het be draagt ten hoogste gedurende het eerste jaar 75 pet., gedurende het tweede jaar 50 pet. en gedurende het derde jaar 25 pet. van de laatstelijk genoten wedde. Het wachtgeld ver valt, indien de gewezen wethouder in de termen valt om ouderdomspensioen te ge nieten. 3. Indien de gewezen wethouder, die wachtgeld geniet, toegekend met ingang van of na 1 April 1936, inkomsten gaat genieten uit of in verband met een ambt of betrekking, in dienst van een der lichamen, genoemd in artikel 3 en artikel 4 der Pensioenwet, uit het bekleeden van een wethouderschap of van een lidmaatschap van Gedeputeerde Staten of van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, met ingang van of na den dag van aftreding als wethouder ter hand genomen of aanvaard, dan wordt, indien over eenig kalenderjaar het wachtgeld, vermeerderd met die inkomsten de laatstelijk genoten wedde zou overschrijden, het wachtgeld met het bedrag dier over schrijding verminderd. 4. Het ouderdomspensioen bedraagt niet meer dan de helft van de laatstelijk genoten wedde. Het wordt geschorst, wanneer de rechthebbende weder als wethouder optreedt in de gemeente, ten laste waarvan hij als zoo danig pensioen geniet. 5. Wordt naast het wethouderspensioen, toegekend met ingang van of na 1 April 1936, op grond van een andere regeling een eigen pensioen genoten ten laste van het Rijk, ten laste van Nederlandsch-Indië, van Suriname of van Curagao, ten laste van een publiek rechtelijk lichaam in een dezer gebieden, of ten laste van een door het openbaar gezag ingesteld fonds, dan wordt, indien het totaal dezer pensioenen meer zou bedragen dan 4000 of is een dezer pensioenen een Minister pensioen, dan 6000, het wethouderspensioêii op den voet van het volgende lid beperkt. 6. Deze beperking geschiedt aldus, dat het ingevolge de betreffende verordening toe te kennen pensioen wordt gesteld op een zoo danig gedeelte van 4000, onderscheidenlijk 6000, als evenredig is aan de verhouding, waarin dat pensioen, indien het niet beperkt werd, zou staan tot het totaal der pensioenen, hetwelk den gewezen wethouder, afgescheiden van de eventueele beperkende bepalingen, zou toekomen. 7. Aan de weduwe en weezen van een wethouder of van een gewezen wethouder kan pensioen worden verleend ten laste van de gemeente, tenzij de wethouder in het huwelijk is getreden na het bekleeden van het wet houderschap of na het bereiken van den 65- jarigen leeftijd. 8. Het weduwepensioen bedraagt niet meer dan de helft van het pensioen, dat de wethouder of gewezen wethouder na pension neering, zonder toepassing van het vijfde lid van dit artikel, zou hebben genoten of genoot tot een maximum van 1.400; het gezins pensioen of het pensioen der volle weezen bedraagt niet meer dan het dubbele van het weduwepensioen tot een maximum van 2.400. 9. De verordeningen betreffende de pen sionneering van wethouders en van hunne weduwen en wezen worden door den raad onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten vastgesteld. De artikelen 230, 231, 232, 235, 236 en 237 zijn ten deze van toepassing. 10. Bij algemeenen maatregel van bestuur worden bepalingen vastgesteld ter verzekering van de controle op inkomsten en pensioen, als bedoeld in het derde en vijfde lid. Artikel 10 van eerstgenoemde wet houdt voorts nog bepalingen in, welke op deze materie betrekking hebben. Dit artikel luidt als volgt: „De gemeenten en provinciën, welke op het tfldstip van inwerkingtreding van deze wet voor hare wethouders, respectievelijk leden van Gedeputeerde Staten, wachtgeld- of pen sioenverordeningen hebben, welke hoogere aanspraken geven dan deze wet, herzien die verordeningen binnen zes maanden na ge noemd tjjdstip, met dien verstande, dat voor hem, die op dat tijdstip in het genot is van wachtgeld of pensioen en'voor hem, die op 13 Juni 1935 het wethouderschap of lidmaat schap van Gedeputeerde Staten bekleedde en voor wien de bekleeding van dat ambt daarna niet werkelijk is onderbroken, de tot het tijd stip van inwerkingtreding van deze wet be staande verordeningen van kracht blijven voorzoover zij in verband met de tijdsomstan digheden niet zullen worden gewijzigd. Hij, die op 13 Juni 1935 in het genot was van pensioen als gewezen lid van Gedepu teerde Staten of als gewezen wethouder en die sindsdien doch vóór 19 November 1935 als lid van Gedeputeerde Staten der zelfde provincie of als wethouder der zelfde ge meente is opgetreden, behoudt als hij weder om als zoodanig aftreedt de rechten, die hii on ontleenen aan de verordeningen, zooals deze op 13 Juni 1935 van kracht waren, voor zoover zij in verband met de tijdsomstandig heden niet zullen worden gewijzigd. De datum van inwerkingtreding van qe herziene verordeningen wordt gesteld op het tijdstip van inwerkingtreding van deze wet." In verband met het vorenstaande achten B. en W. het noodzakelijk de verordening rege lende de pensionneering der wethouders en hunne weduwen en weezen alsmede de toe kenning van vergoeding, zooals die is vast gesteld in de Raadsvergadering van 23 Juni 1931, te herzien. Ofschoon verschillende ge deelten van de thans bestaande verordening ongewijzigd kunnen blijven, is het aantal ver anderingen toch van zoodanigen omvang, dat het B. en W. wenschelijk voorkomt, dat een nieuwe verordening wordt vastgesteld. De veranderingen betreffen in hoofdzaak de volgende: a. in plaats van „vergoeding" wordt in de nieuwe verordening, in overeenstemming met het bepaalde in de Gemeentewet, gesproken van „wachtgeld"; b. wachtgeld wordt alleen verleend bij af treding beneden 65-jarigen leeftijd; c. een uitkeering in eens, in de plaats van regelmatige toekenning van wachtgeld, is niet meer mogelijk, zoodat het derde lid van art. 1 der thans bestaande verordening dient te ver vallen; d. het wachtgeld vervalt, behalve na een tijdsduur van 3 jaar, ook bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd; e. op het wachtgeld zullen thans alleen in mindering mogen worden gebracht de inkom sten, welke de betrokkene gaat genieten uit of in verband met een ambt, of betrekking, in dienst van een der lichamen, genoemd in de artikelen 3 en 4 der Pensioenwet 1922, Stbl. 240; uit het bekleeden van een wethouder schap of van een lidmaatschap van Gedepu teerde Staten of van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; f. het ouderdomspensioen wordt aan den wethouder eerst toegekend op 65-jarigen leeftijd in plaats van op 60-jarigen leeftijd; g. het ouderdomspensioen mag niet meer bedragen dan de helft van de laatstelijk ge noten wedde (thans 2/3 van die wedde) h. invaliditeitspensioen mag niet meer wor den toegekend, zoodat art. 3 der bestaande verordening moet vervallen; i. het weduwenpensioen mag niet meer be dragen dan de helft van het wethouderspen sioen, met een maximum van 1.400, j. het weduwe- en weezenpensioen gezamen lijk en het weezenpensioen mag niet meer bedragen dan het dubbele van het weduwe pensioen tot een maximum van 2.400, k. recht op weduwepensioen bestond er niet, indien het huwelijk was gesloten na het aftreden als wethouder. Thans zal dit ook niet bestaan, indien het huwelijk is gesloten na het bereiken door den wethouder van den 65-jarigen leeftijd; 1. geen recht op pensioen hadden de weezen van een overleden gewezen wethouder, in dien deze waren geboren uit een huwelijk, dat gesloten werd na het tijdstip, waarop deze ophield wethouder te zijn. Op zoodanig; pen sioen zal thans evenmin recht bestaan, in dien het huwelijk is gesloten na het berei ken van den 65-jarigen leeftijd door den wethouder; m. schorsing van het ouderdomspensioen zal voortaan alleen plaats hebben Bij het we der optreden als wethouder in dezelfde ge meente. De wet van 9. Januari 1936 (St.bl. 300) is in werking getreden op 1 April 1936, zoodat ook de herziene verordening moet worden geacht op dat tijdstip in werking te zijn ge treden. B. en W. teekenen hierbij nog aan dat de zoo juist aangehaalde wet alleen een over gangsrecht schept voor het eigen pensioen van de wethouders. Het College is evenwel van oordeel, dat ook voor de overige in art. 20 der verordening genoemde categoriën een overgangsbepaling niet kan worden gemist. Op grond van het vorenstaande geven B. en W. in overweging vast te stellen de nieuwe verordening regelende de pensioneering der wethouders en hunne weduwen en weezen, alsmede de toekenning van wachtgeld, waar in bovengenomde veranderingen aangebracht zijn. Begrafenis A. W» Drijven Op Nieuw Eik en Duinen, in Den Haag, is gistermiddag het stoffelijk overschot van den geneesheer A. W. Drijver, die reeds ver leden jaar wegens ziekte zijn practijk heeft neergelegd, ter aarde besteld. Van hun belangstelling gaven o.a. blijk de heeren E. G. de Wijs, oud-hoofdintendant van de zeemacht; ir. C. P. Vijverberg, oud hoofdingenieur van den waterstaat in Siam; P. W. Oosterhoff, administrateur van het departement van defensie; notaris H. G. C. Denis; mr. G. C. J. Varenkamp, oud-lid van den Haagschen gemeenteraad; enkele dok toren en oud-patiënten van den ontslapene. In den stoet kwam dr. J. Lankhout mede, die als vriend van den overleden geneesheer, enkele woorden ten afscheid heeft gesproken. Nadat nog een oud-patient en zuster Ver maas het woord hadden gevoerd, dankte de zoon voor de laatste eer, zijn vader bewezen. Burgerlijke Stand van Den Helder van 21 October 1936. BEVALLEN: M. C. BoogaardScholzen, a.; P. J. van der Laanvan Tol ONDERTROUWD: G. Koffeman en R. Belz; E. F. W. Lutzke en A. A. Beukers.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8