Texel Voor den Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar Zeekrijgsraad Willemsoord. Visscherij Voor den Alkmaarschen Politierechter* Kegelen Losse nummers van de Heldersche Courant 3 cent* Stoomvaartberichten Haven van Nieuwediep H\j kon de groote beurt niet afwachten. pe zitting van den Zeekrijgsraad, gister middag. ving wat later dan het gebruikelijke tijdstip» half twee, aan daar Mr. Sickenga, de plaatsvervangende president, plotseling on- w-el was geworden. De Raad werd nu gepre sideerd door mr. Arn. Veldman. Tengevolge van de ongesteldheid van mr. Sickenga, die in deze voorgezeten heeft, werd de uitspraak in de zaak betreffende het on geval aan boord van Hr. Ms. „Gelderland", verdaagd tot over 8 dagen. Aan de orde was nu de zaak van den marinier der 1ste klasse J. H. S., die op den avond van den 18en September, toen hij tot de wacht behoorde ongeoorloofd het wacht schip „Schorpioen" heeft verlaten. Den vol genden dag werd hij opgepikt in Rotterdam, waarheen hij vertrokken was en vanwaar h(j door een patroille mariniers van de afdeeling aldaar naar Den Helder was teruggebracht. Bovendien was S. tenlaste gelegd, dat hjj zich schuldig gemaakt had aan opzettelijke on gehoorzaamheid. Door den korporaal van de wacht, die S. op den wal zag staan, werd hem gelast om weer aan boord te komen onder bijvoeging van de waarschuwende woorden: je weet wat er van komen kan. S. zou toen geantwoord hebben: al krijg ik er 40 weken voor, het kan me niks schelen; ik ga naar Rotterdam. Mede aan de hand van de getuigenverkla ring achtte de fiscaal een en ander wettig en overtuigend bewezen en qualificeerde het le. als tot een wacht behoorend, niet na komen van de daaraan verbonden verplich tingen en 2e opzettelijke ongehoorzaamheid tweemaal gepleegd; het geheel als een voortgezette handeling te beschouwen. De fiscaal eischte dientengevolge een hechtenisstraf van 1 maand met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht, d.i. van 19 September 1.1. af. Op grond van dezen eisch vroeg spr. on middellijk ontslag uit de hechtenis. Als verdediger trad op de kapitein der mariniers W. A. F. Roelofsen, die vanzelf sprekend ingenomen was met dezen milden eisch. Toch meende pl. nog het een en andere ten gunste van S. te moeten aanvoeren. Zoo wees hij er op, dat er wel bijzondere redenen voor S. aanwezig moesten zijn geweest om vlak voor zijn „groote beurt" op Vrijdag avond naar Rotterdam te willen gaan om daar eenige privé-akkefietjes op te knappen. Hij heeft wel degelijk de gevolgen van zijn daad overwogen, want hij heeft lang gedraald alvorens den misstap te begaan. Pl. laakte het gedrag van marinier de B., die S. ont moet heeft en die met flinker optreden zeker verhinderd zou kunnen hebben, dat S. naar Rotterdam was gegaan. Overigens is het S. wel zeer gemakkelijk gemaakt om weg te loopen. Daar is allereerst de accommodatie van de Schorpioen zelve, waarvan de W.C.'s buiten het schip geplaatst zijn... Vervolgens heeft de onder-officier van de wacht S. wel gemist, hij heeft hem ge- zocht en zag hem tenslotte met zijn fiets op den wal staan. Inplaats nu een praatje met hem te gaan maken, had deze meerdere een imperatieve order moeten geven: Kom onmid dellijk aan boord! Had S. hier niet aan vol daan dan had hij vastgegrepen moeten wor den (er was nog een andere marinier ook bijgekomen). Ware in ieder geval maar een behoorlijke order gegeven, dan was er niets gebeurd. Na het vertrek van S. had de kor poraal het Vliegkamp de Kooy nog kunnen waarschuwen, maar ook dat Heeft hij nage laten. Zoo werd het S. gemakkelijk gemaakt. Ten aanzien van het sub 2 ten laste gelegde achtte de heer Roelofsen het plegen van op zettelijke ongehoorzaamheid niet bewezen, omdat S. geen behoorlijke order gekregen heeft. Tenslotte refereerde pleiter aan den eisch van den fiscaal. In zijn dupliek zeide de fiscaal, dat er wel sprake was van een order, als was het dan ook een slappe geweest. Dat de order inder daad gegeven werd, is door twee getuigen verklaringen en door het antwoord, dat S. den korporaal gegeven heeft, komen vast te staan. Door een en ander meent de fiscaal dan ook aan zijn in eerste instantie gehouden requisitoir te moeten refereeren. Kapitein Roelofsen is het ook thans niet met den fiscaal eens op het punt of er al dan niet opzettelijke ongehoorzaamheid gepleegd is. Volgens pl. is dat hier niet het geval en zeker is er geen sprake van dat dit feit twee maal gepleegd zou zijn. De uitspraak werd bepaald op volgende week. Geschorst. Aan de orde werd nog gesteld de zaak tegen de beide matrozen der derde klasse D- A. L. H. en P. Z. L., die zich aan boord van de Joh. Maurits van Nassau in West Indië in hun kwaliteit als waschbazen onder hun berusting bevindende gelden toegeëigend hadden. Ook al in verband met de plotselinge afwezigheid van mr. Sickenga werd deze zaak geschorst tot de zitting van volgende week Woensdag. Mochten we onlangs iets vermelden over de trawler „Adriatic" IJM. 18, die bemand door werklooze visschers uit Noordwijk, .ge steund door het gemeentebestuur van die plaats, op de eerste reis een besomming had Van 2400.—, thans kan worden gemeld, dat °°k de tweede reis een zeer bevredigend ver hop had. Br werd een besomming verkregen van 3500.—. Op deze wijze voortgaande, zal dus van een succes mogen worden gesproken. Wanneer dit voorbeeld wordt gevolgd, kan dat veel bijdra gen de werkloosheid onder de visschers te be strijden. Niet altijd zal misschien zoo'n reisbesom- ming worden bereikt, maar wellicht zal er een zoodanig gemiddelde kunnen worden ver kregen, dat de gemeente, die tot dezen steun overgaat er geen nadeel van zal ondervinden. De lasten van uitkeering zullen verminderen, terwg'1 dit groote voordeel wordt verkregen, dat de menschen niet doelloos langs den kant loopen. Er is den laatsten tijd in het vischbedrijf, al thans te IJmuiden, eenige opleving, hetgeen mag worden afgeleid uit de loonende besom mingen der laatste weken. Niemand kan na tuurlijk zeggen of dit van blijvenden aard zal zijn, maar in elk geval spoort het aan tot het meer in de vaart brengen van vaartuigen. Telkens dringt de handel aan op grooter aanvoer, en al moet men dit met bijzondere aandacht vernemen, toch kan er in opgesloten liggen, dat door onderlinge overeenkomst tus- schen reeders en handel, nog wel iets in die richting moet zijn te bereiken. Dan zou het aantal varende schepen zeer zeker kunnen worden uitgebreid. Uit Den Haag wordt aan het Dagblad voor IJmuiden geseind, dat de Regeering, met in gang van Januari, aan de reederijen van vis- schersschepen een som van 100.000 ter be schikking zal stellen als steun. De uitkeeringen zullen per schip geschieden. De regeling kon nog niet worden meegedeeld, maar moet vrij ingewikkeld zijn. Officieel kon men het blad nog deze belang rijke mededeeling niet bevestigen. We hopen hierover nadere berichten binnenkort te kun nen verstrekken. Zaterdag vergadert de Ned. Visschersbond (Voorz. de heer Stevenson) te Den Haag. Op de agenda komen o.a. de volgende punten voor: Toestand der kustvisscherijde vastge stelde maaswijdte van 7% cm en de keuring der kustvisschersvaartuigen. Zeer belangrijke onderwerpen dus, waarover wel het een en ander zal worden gezegd. Tengevolge van het stormachtige weer stegen de vischprrjzen aanmerkelijk. De aanvoer stag neert hierdoor immers in niet geringe mate; niet slechts aan onze markten, maar natuurlijk ook in die landen, zooals Duitschland en Dene marken, die zeer van den storm hebben te lijden gehad. De tongprijs liep zelfs op tot 1.50 per kilo, terwijl die van kabeljauw het bracht tot 100 per 125 kilo. Ook de overige vischsoorten toon den een flinke verhooging, zoowel schol en haring en makreel. Er was een Katwijker logger, die een buiten gewone besomming maakte van 3220.het geen voor dit soort schepen een recordcijfer kan worden genoemd. Maar ook de trawlers; die zich bezig hielden met de versche haringvisscherij maakten ruime besommingen. HOOFD DER O. L. SCHOOL TE OOSTEREND. Het aantal sollicitanten naar de betrekking van Hoofd voor de O. L. School te Oosterend was blijkbaar niet van dien aard, dat hieruit een voordracht voor de benoeming kon wor den opgemaakt. B. en W. der gemeente Texel doen thans een herhaalde oproeping voor sollicitanten, die zich vóór 1 Nov. moeten aanmelden. EERSTE NUTSAVOND. Vrijdagavond a.s. zal te Den Burg de eerste Nutsavond worden gehouden in Hótel „Texel", des avonds te 8.30 uur. Zooals we reeds meld den, zal de heer Sikkens uit Laren dezen avond optreden. Gegeven zal worden „Vroo- lijke Kunst". Oudeschild 19 October. Aangevoerd werden: 200 kg. laffe garnalen 260 kg. gezouten garnalen 3 mud wulken 20 October. 60 kg. gezouten garnalen 21 October. 586 kg gezouten garnalen k 15 ct. p. kg. 444 kg laffe garnalen 15 ct p. kg 8 mud wulken 17 V&22 ct. p. kg. k 15 et. p. kg. k 15 ct. p. kg. k 16 ct. p. kg. k 15 ct. p. kg. Den Helder. Kinderen, een zegen des Heeren, doen soms de burenvrede niet vermeêren. De kinderen van den Helderschen werk man Nic. Post te Den Helder zouden de spruiten van den metaalbewerker Cornelis D onhebbelijk hebben behandeld. De inge roepen bemiddeling van papa Post scheen geen effect te hebben gesorteerd en toen had de heer D. zich laten verleiden het 11-jarig zoontje Arie, van Post, n draai om z'n ooren te geven, waarvan aangifte werd gedaan, met het voor den naetaal- draaier onvocdeelige resultaat, dat hi] tot f10 subs. 5 dagen hechtenis werd veroor deeld. Misschien was hij er goedkooper af gekomen, als zijn strafblad niet eenige min der gunstige antecedenten had geopenbaard. Den Helder. Er moest „tabeh, nonja" gespeeld worden. De 21-jarige varensgezel Jacob de W. te Den Helder, verkeerde op 6 Juli in combi natie met zijn broer in een bijzonder opge wekte kermisstemming, die door ettelijke glaasjes hier niet weinig werd aangevuurd. Het vroolijke broederpaar toonde zich uiterst gul met rondjes en ook het orkest in t café van den' heer v. Arnhem aan den Kanaaiweg, die de hooge eer van het bezoek genoot, werd getrakteerd, onder voorwaarde dat het ensemble het populaire lied „Tabóh, Nonja" ten beste zou geven. Maar toen het op betalen aankwam, bleek er tTeen neiging te bestaan om de bestelde rondjes te voldoen. De kelner Leusman, in het dagelijksch leven timmerman, werd op een stomp onthaald. Die mep kostte Jacob heden f 15 boete of 10 dagen en komt het ons voor, dat hij beter had kunnen aftik ken dan op-tikkenl Den Helder. Een noodlottige opdracht. De Heldersche kleerenmaker Joh. Bern. A. te Den Helder, was in connectie gekomen met den voormaligen kapitein-luitenant ter zee G. J. V. en had van deze de opdracht geaccepteerd, om voor hèm zijn equipement- stukken, in casu zijn uniformen en khaki dienstpet etc. te verkoopen. De kleermaker accepteerde dit voorstel doch verzuimde mijnheer rekening en verantwoording te doen van de verkochte kleedingstukken, met het gevolg dat hij heden terecht stond ter zake verduistering en werd veroordeeld tot 2 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Den Helder. Een spionnagezaak voor den Pol.-magistraat. Laat men zich niet te veel sensatie voor stellen van deze Heldersche spionnagezaak! Het betrof eenvoudig het geachte echtpaar Petrus Maria Cornelis Z. en Christina v, d. Kr., dat aanvankelijk op een zeer goeden voet had verkeerd met een gehuwde dame, mej. Berta C. de Bruijn, gehuwd met ze keren heer A. Gomes, vermoedelijk een militair, doch later was er iets verkeerd gegaan en had dit echtpaar zich verdien stelijk trachten te maken door de gangen van mevr. Gomes te „schaduwen" en dan rapport uit te brengen aan haar man. Voorts hadden zij gemelde dame gekwali ficeerd als 'n „viezerik" en stonden nu ter zake deze beleediging voor het beruchte zondaarsbankje. Het was een gekakel van je welste, dat door mijnheer en mevrouw Z. ten gehoore werd gebracht en de Politie rechter, die zijn taak ook bij 'n uitgebreide zitting steeds zeer minutieus opneemt, las nog een lange brief voor met een onbegrij- pelijken inhoud, geschreven aan den heer Gomes. waaruit kon blijken, dat de ver dachten een minder nobele verspreidersrol hadden vervuld. Gerequireerd werd f 10 boe te of 5 dagen, doch de Politierechter, die de Heldersche relletjes ook al op zijn duimpje leert kennen, vermeende, dat een straf van f 5 boete of 2 dagen voor iedere verdachte voldoende kon worden geacht. De beleedigde dame zal echter dit milde vonnis wel te zachtzinnig hebben gevonden! Wieringen. Ook In Wieringen kunnen de vrouwen schelden. Wij zaten weer aardig in de beleedigingen dezen middag en thans kwam zoo'n zaakje uit Wieringen. Als verdachte verscheen de echtgenoote van J, K„ de 32-jarige J. BI., die haar buurvrouw had uitgescholden voor Hier weigert onze pen verdere dienst, daarvoor is de pen te 14 karaats, maar U begrijpt wel dat 't weer 't eeuwig oude lied je was. Buurvrouw Maria Ribbe, gehuwd met een zekere Adam v. d. Walle, nam zulks niet en had zelfs nog 'n getuige mee genomen, die ook al was beleedigd. Hoe Johanna ook ontkende, de officier eischte f 15 of 10 dg. Uitspraak f7 of 5 d. Den Helder. 't Visschertje dacht 't signaal op veilig te zien. In den nscht van 5 op 6 Juli was de 22- jarige visscher uit den Helder, C. S. de W. op 't land aan 't bivakkeeren, hij was zijn centjes aan 't opmaken van de besomming der vangst en verkeerde in aangeschoten toestand. Toen hij nu 'n verkeerszuil zag staan met 'n groenverlichte ruit, voer hij er recht op aan, immers groen is veilig, maar veiliger was geweest als hij 't ruitje toen maar niet met z'n vuist had ingesla gen. 't Ruitje, gemeente-eigendom, was nogal aan den duren kant, want de Officier taxeerde 't op 25 of 25 dagen. .Uitspraak conform. Den Helder. Alweer een mislukte depóthouder. De heer B., ook alweer te Den Helder, had ten nadeele van den heer P. K. aldaar, di verse essences, poeders, oliën, ingrediënten voor IJscopoederfabricage alsmede 130 lepel tjes ten verkoop ontvangen, doch de afreke ning steeds verzuimd, zoodat ook hq heden zich had te verantwoorden. Er volgde veroordeeling tot 15 boete of 10 dagen, plus 2 maanden gev. voorw. met 2 proefjaren, alsmede verplichte betaling van 45 aan den depótgever. Zitting van Dinsdag 20 October. Uitspraken van 18 October. Jan Joh. D., zwervend, gedetineerd, rijwiel diefstal. Eisch 8 maanden gev. 4 maanden gev. Heine L. en Berend de Vr., Wieringen, mishandeling, vrijgesproken. Johanna Maria C., Den Helder, hooger be roep overtreding Drankwet, vonnis kanton rechter bevestigd. Jan B., landbouwer, 't Zand, Zijpe, schuld- misdrijf, veroorzaken van dood door scnuld, 100 boete of 25 dagen hechtenis. Den Helder. Het traditioneele onzedeljjkheidsnummer- tje buiten tegenwoordigheid van het publiek, ontbrak Dinsdag naturjjk ook weer niet. He den was het een 77-jarige sappeur Leen v. d. Br., in voorarrest, uit Den Helder. Texel. Een schoenmaker, die zich niet bij zijn leest hield en kippen ging melken. De Duisburger schoenmaker Johann Geor- ge Wilhelm Z., had zich met zijn broeder op het eiland Texel als schoenmaker gevestigd en aanvankelijk verdienden deze lappers een redelijk stuk brood, doch langzamerhand scheen de Texelsche bevolking deze ariërs de klandisie te onthouden, althans de verdien sten verminderden en Johann begon een hoen derpark. Of deze kippenbroederij de vermin derde schoenlapper^ compenseerde, is ons niet bekend, maar wel kwam de Duitscher in moeilijkheden, toen de landbouwer A. J. Eel- man, die zich ook op de hoenderfokkerij toe legt en in de onmiddellijke nabijheid van den Stiefelmacher-hoenderfokkerij is gelegen, in Juni j.1. de ontdekking kwam, dat hij zoo ongeveer 70 jonge leghornhennen miste. De politie ging aan 't snorren en toen men in een aantal jonge leghorns met een puntstaart, die in het hok op de farm van den schoen maker rondtippelden en bovendien nog an dere aanwijzingen schenen gevonden te zijn, werd egdacht: Kip ik heb je en de schoen maker in staat van beschuldiging gesteld. Dinsdag stond hij terecht als verdacht van wederrechtelijke toeëigening van kippen. Hrrn Johan George Wilhelm ontkende echt repertinent en deze afwijzende houding kostte het berooide Rijk weer heel wat geld, want nu was het noodig het bewijs te vinden uit getuigenverklaringen en dus verschenen een 6-tal getuigen en bovendien nog twee k décharge, door den verdediger Mr. Crêve- Cour gedagvaard. Heel veel bijzonders bracht deze brigade echter niet naar voren, zij het dan interessante bijzonderheden omtrent den Pluimveeteelt. Een feit was wel, dat leghorns met speciale Eelmans puntstaarten in het hok van den schoenmaker waren aangetrof fen, dat hij voorts dergelijke kippen tegen tamelijk lage prijzen te koop had gepresen teerd. Uit hetgeen dan door de getuigen was uit gelaten en de bijkomende bezwarende om standigheden, putte de heer Officier dan ook den moed, het feit bewezen te achten en te gen den verdachte 100 gulden boete, subs. 50 dagen hechtenis te requireeren. Mr. Crevecour, door verdachte uit de 36 beschikbare verdedigers uitgepikt, was zoo vrij te ontkennen dat het bewijs hier in vol doende mate zou zijn geleverd, doorspekte zijn pleidooi, dat nog wel wat het kenmerk droeg van den nog niet voldoende getrainden redenaar, met eenige geestige aphorismen en concludeerde vrijspraak. Pleiter hoopte, dat die vrijspraak spoedig mocht volgen, aange zien zijn cliënt metal zijn up en depentus voornemens was, zoo gauw mogelijk naar zijn Meimatt terug te keeren. Julianadorp. Je moet maar in de penarie zitten. Het onttrekken van goederen aan een fail lissement is 'n misdrijf, dat door de justitie zeer ernstig wordt aangerekend. Gewoonlijk helpt er geen lieve moeder voor, de dader gaat zonder pardon achter de dikke deur. Zoo stond ook de vrachtrijder Izak R. uit Julianadorp er voor, toen hij zich moest ver antwoorden omdat hij aan zijn faillissement 560.de opbrengst van een vrachtauto, had onttrokken om een particuliere schuld af te doen. Dat mag nu eenmaal niet. Alles wat aan wezig is, is het eigendom van de schuld- eischers. Deze waarheid werd Dinsdag den vracht man aan het verstand gebracht door een eisch: veroordeeling tot 10 maanden gev. Het was een ernstig feit, zei o.m. de Officier, de auto was vrijwel het eenige actief! Mr. Mulder, advocaat te Den Helder en cu rator in dit faitlissementje, nam vrijwillig de verdediging van den verdachte op zich, en liet uitkomen, dat deze man niet getracht heeft zijn crediteuren te benadeelen. Het was zijn vader, die hem totaal ge ruïneerd had. Het was een fijne geste van dezen jurist-getuige charge. DE STAND VAN HET KEGELCONCOURS. De stand van het Kegelconcours tot Woens dagavond 12 uur luidt als volgt: Korpswedstrijd Klasse A: 1. Hard gaat Ie I 2. Onder Ons I 3. E. V. A. I Voorts: Hout of Fout I Ons Genoegen I E. V. A. II Duim in 't Gat I Ons Genoegen II Duim in 't Gat II Klasse B: 1. 't Rollend Raadsel II 2. Onder Ons III 3. Ons Genoegen IV Voorts: Duim in 't Gat IV Onder Ons II Duim in 't Gat Hl Hard gaat Ie II Ons Genoegen III E. V. A. III E. V. A. IV Hout of Fout II Hout of Fout III 't Rollend Raadsel ni Hoogste korpswerper A: S. Wit Hoogste korpswerper B: Mcj. G. Thfl* Verrasslngswedstrjjd: 1. M. Rosa 2. S. Wit 3. J. Boerdijk 4. J. W. Biersteker 179 172 170 162 154 150 145 145 136 167 167 160 145 144 143 140 139 134 130 126 107 90 67 71 720 630 602 594 Losse nummers van de Heldersche Courant zijn. behalve aan ons kantoor, tegen den prijs van 3 cent, verkrijgbaar bij de volgende boekhandelaren en depóts: Boekhandel Schreuder, Koningstraat. Spruit, Kanaaiweg. Duinker, Spoorstraat. Depóts: Minneboo, Vischstraat. 't Hart, Schagenstraat. Biegstraten, Corn. Ditostraat. Buis, Molenstraat. Jongkees, Paardenstraat. Smit, Westgracht. Bres, Spoorgracht. Uipkes, Brakkeveldweg. Riedeman, Oranjestraat. Mondfrans, Jonkerstraat. Thij ssen, Basstraat. Kramer, Ruyghweg. Heiligenberg, Stakman Bossestraat V rijebaanwedstrijden Dames: 1. Mevr. Van den Berg 39 2. Hoppe 37—36 3. Lammers 37—32 Seniores: 1. M. Rosa 44 2. Jac. de Boer 41 3. Jb. Smit 39 4. F. Kroon 38 2 X Juniores: 1. S. Wit 40—37 2. A. N. Leemans 40—36 3. P. Spruit 39 4. E. Meijer 38 H a m b. Telling: 1. J. W. Biersteker 100 2. A. N. Leemans 83 3. K. J. C. Hoppe 82 4. M. Rosa 81—80 Parenwedstrijd: 1. Mevr. v. d. Berg en D. Kort 46 2. Mevr. Siegers en D. Kort Jr. 41 3. Mej. Thijssen en J. N. C. Hablous 36 Stoomvaart Mij. Nederland. Bengkalis, 20 October te Batavia. Christiaan Huygens, 21 October v. Amsterdam, Enggano 21 Oct. v. Amsterdam. Johan de Witt, 21 October y. Batavia. Poelau Bras, t„ pass. 19 October Gibraltar. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 20 October v. Palermo. Ariadne, 21 October te Kopenhagen. Aurora, 21 October te Triëst. Bacchus 20 Oct. v. Instanbul. Bennekom, 18 Oct. te Cristobal. Berenice 20 Oct. v. Danzig. Calypso 21 Oct. te Amsterdam. Euterpe, 21 October te Amsterdam. Hebe 21 Oct. v. Amsterdam. Mars, pass. 21 October Gibraltar. Odysseus 21 Oct. te Amsterdam. Pluto 21 Oct. van Amsterdam. Poseidon 20 Oct. v. Samos. Rhea, 21 October v. Ouessant. Saturnus 20 Oct. te Piraeus. Stuyvesant 21 Oct. te Amsterdam. Telamon 21 Oct. te Amsterdam. Tiberius 21 Oct. te Hamburg. Triton, 21 October te Amsterdam. Venus 20 Oct. v. Setubal. Vulcanus 20 Oct. v. Valencia. Kon. Paketv. Maatschappij. Nieuw Zeeland, 19 October v. Batavia. JavaChinaJapan Lijn. Tjinegara, 20 October te Macassar. Silver JavaPacific Lijn. Kota Agoeng, 21 October v. Batavia. Tosari 19 Oct. te Vancouver. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Diomed 20 Oct. te Londen. Eurymedon, 21 October te Port Said. Melampus, 21 October v. Belawan. Polydorus 20 Oct. v. Gravesend. HollandAfrikr L(jn, Boschfontein, u., 21 October v. Port Soedan. Randfontein, t„ 20 October v. Dar-es-Salaam. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, t., 21 October te Antwerpen. Alhena 20 Oct. v. Hamburg. Nijkerk, u., 20 Oct. v. Port Said. HollandO.-Azië Lijn. Grootekerk 20 Oct. te Marseille. Meerkerk 20 Oct. te Shanghai. Zuiderkerk, pass. 21 October Vlissingen. HoilandAmerika Lijn. Beemsterdijk 19 Oct. te Boston. Delftdjjk, 20 Oct. te Cristobal. Edam 19 Oct. te Houston. Statendam, 20 Oct. v. New-York. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, u., 21 Oct. v. Suez. Blitar, u., pass. 20 Oct. Finisterre. Kota Gede, u., 21 Oct. te Sabang. RotterdamZuid-Amerika Lj|n. Alchiba 21 Oct. v. Rotterdam. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth. n. Grangemouth, pass. 21 Oct. Finisterre. Kon. Holl. Lloyd. Salland 21 Oct. v. Amsterdam. JavaNew York Ljjn. Tabinta 21 Oct. v. Kaapstad. 21 October. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Huil, het Ned. m.s. „Immingham". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen, het Eng. stoomschip „Fou- vette". 20 Oct. 1936: Vertrokken naar Amsterdam, het Griek- sche s.s. „Atlanticos". Aangekomen van toezicht op de visscherij het politievaartuig „Nautilus". Vertrokken naar New Castle het Engel- sche s.s. „Gaunles",

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9