WINNEN ?j of VERLIEZEN? Kruiswoordraadsel N.H.V.B. AFDEELING I. Eerste klasse. Excelsior was aanvankelijk, dé Rotterdam- gche club in deze afdeeling, waarvan belang rijke verrichtingen tegemoet gezien werden. want de heeren begonnen heel goed Na 5 wedstrijden is er echter al danig de 'klad in gekomen, zoodat bij haar bezoek aan Ajax niet eens verwacht mag worden, dat zij het de roodwitten bijzonder moeilijk zullen maken. Een overwinning van de Meerbewoners kan kan ook met een gerust hart voorspeld wor den. Dus is het zaak voor nummer twee, de baby C.V.V., om zorg te dragen, dat R.C.H., dat op bezoek komt, overwonnen wordt, want anders zal de achterstand beslist grooter wor den. We gelooven echter niet, dat de Haar- lemsche Racers zich gewillige slachtoffers zullen betoonen en dat zij integendeel de thuis club bergen werk te verzetten zullen geven. Meer dan in C.V.V. zien we in Blauw Wit een concurrent voor de Ajacieden. Doch ook zij moet danig op haar qui vive zijn, om niet nog meer dan 3 punten achterstand te krijgen Een wedstrijd in Delft tegen D.H.C. is name lijk voor geen enkele, ook voor den sterkste niet, een sinecure. Het zou wel erg voor de capaciteiten van de zebra's pleiten, als zij ongehavend uit dezen zwaren strijd kwamen. In Den Haag ontmoeten A.D.O, en Xerxes elkaar, twee ploegen, die momenteel deel uit maken van de middenmoot en alle kans heb ben daar te blijven. Een puntenverdeeling komt ons waarschijnlijk voor. Stormvogels heeft nog maar één overwinning behaald, maar de D.F.C.ers, bij wie ze op bezoek gaan, heb ben maar één winstpunt meer, zoodat het er in Dordt wel eens heet toe kan gaan. We ge looven, dat de Vogels een kleine nederlaag niet zullen kunnen ontloopen. Tweede klasse A. De belangrijkste wedstrijd in deze klasse is ongetwijfeld VeloxZeeburgia, die respectie velijk als no. 1 en 2 geklasseerd staan. Velox heeft met haar resultaten iets meer indruk op ons gemaakt en daar zij bovendien het voor deel van eigen omgeving zal genieten, vreezen we voor de Amsterdammers, dat hun aanval op de koppositie voorloopig afgeslagen zal worden. In O.S.V.West-Frisia zien we nage noeg gelijke kansen voor beide partijen. Een feit is het, dat de Oostzaners zich op eigen veld lastig laten kloppen, zoodat de geelrooden wel tevreden zullen zijn als ze een gelijk spel thuisbrengen. VriendenschaarO.V.V.O. zal ook niet bijster veel krachtsverschil te zien geven, maar toch nog wel zooveel, dat de thuisclub de puntjes zal thuishouden. Als W.F.C. inderdaad nog kampioensillusies bij haar getrouwen wil opwekken, dan mag zij speciaal Zondag wel heel wat presteeren. Want dat is noodzakelijk, om Hilversum in de stad harer domicilie te slaan. We gelooven niet, dat het lukken zal, integendeel, o. i. staan de groenwitte papieren beter. Het oude Hercules beleeft heden ten dage de lang ge leden ook gekende weelde van tot de topclubs te behooren. We zijn benieuwd of zij zich daar kan handhaven en een wedstrijd in Zaandam tegen Z.V.V. leent zich wel uitermate voor het afwachten van het antwoord, dat de Herculanen zullen geven. Tweede klasse B. H.R.C. geniet Zondag de groote voetbaleer, een van de oudste clubs in den lande te mogen ontvangen. Het populaire „goeie ouwe" H.F.C. komt n.1. naar Den Helder en zal er mede de oorzaak van zijn, dat de Racing-penning- meester weer een plezierigen dag beleeft. Als we met vooruitzienden blik iets van dezen wedstrijd moeten zeggen, dan staan we dit maal wel voor een zeer moeilijke opgave. Niet wat den aard van het spel betreft, want zoo men ooit een sportief en zuiver verloop tege moet kan zien, dan is dat wel voor Zondag het geval. Maar wat te zeggen van den uitslag? Racing heeft afgeloopen Zondag weer een knappe prestatie geleverd, maar H.F.C. deed absoluut niet minderWas het hier een tijdelijke opleving van de withemden of hebben rii nu pas hun goeden vorm te pakken? Het is met geen mogelijkheid te zeggen. Alleen dit: we kunnen niet aannemen, dat de good old plotseling van zoo'n kracht is geworden, dat de Racers priori kansloos zouden zijn. Daar willen wjj niet aan, want hoe Koper c.s. ook zullen spelen, wij hebben wel zooveel ver trouwen in de thuisclub, niet dat zij er punt loos van af zal komen. Het leidende Alcmaria brengt een bezoek aan Spartaan, hetgeen als een lastige uitwed strijd gekarakteriseerd mag worden. Wellicht öat de withemden opnieuw een puntje moeten inboeten, al achten we hen tenslotte goed voor een kleine overwinning. Bij E.D.O.B.F.C. zal het geducht spannen, want veel krachtsver schil zal er niet te zien zijn. De uitslag zal niet ver van een gelijk spel vallen, misschien dat het terreinvoordeel nog juist de balans ten gunste van Perukel c.s. doet doorslaan. De Kennemers ontvangen 't Gooi, dat zich ook bog wel niet voor de bovenste plaats uitge schakeld zal gevoelen. Zonder iets ten nadeele van de Kennemers te zeggen, gelooven we t°ch, dat zij tevreden mogen zijn als zij een Selijk spel zullen weten te behalen. Blijft over: A.F.C.—Bloemendaal. We geven de club van Charles Lungen wel een kansje °P de beide punten. Derde Klasse A. Met uitzondering van de wedstrijden tegen Succes en Alkmaarsche Boys mogen we zeg- £en, dat Helder tot nu toe een gemakkelijk Programma gehad heeft. Nu zullen de wit hemden echter moeten toonen, dat hun groote plannen niet alleen op de daverende overwin ningen, op eigen veld behaald, steun vinden. *andaar dat met groote belangstelling het resultaat van hun uitwedstrijd tegen Hollandia tegemoet gezien wordt. Immers Hollandia- thuis is een van de ergste hinderpalen, die Helder in den weg gelegd worden. We moeten 2elfs heel ver in de historie terugaan willen ons een overwinning van de Heldenaren in Hoorn herinneren. Een blik op de ranglijst Zonder meer zou voor den outsider voldoende fjn om Helder zonder meer de overwinning *°6 te kennen, doch wij weten dat er van de Hel der-ploeg veel, heel veel gevergd zal worden °mA het zoover te brengen. Als wjj tenslotte toch een voorspelling doen dan houden wij het, onder allen mogelijken voorbehoud, op een kleine overwinning van de Onthemden. Er valt een „Hoornsche traditie te breken Succes treft het dit jaar niet wat de pro- grammamdeeling betreft. Steeds komt zij n.1. in het veld tegen diegene, waar Helder een week eerder tegen gespeeld heeft. Dat was haar noodlottig in Alkmaar en Assendelft, waar de thuisclubs na de zware nederlaag veel beter speelden. Zondag gaat de reis Mar Purmersteijn, dat Zondag nog in Den Helder een zweepslag kreeg om het beter te gaan doen. De mannen van Oden zullen het dan ook niet zoo gemakkelijk hebben als Hel der, maar een verliespunt hoeft deze trip toch ook weer niet op te leveren. Het moet nu ten minste maar eens geen gelijk spel worden, Succes, we hebben het potlood gereed om een mooie o.erwinning te noteeren Van de andere kopclubs heeft Kinheim het gemakkelijkste werk, daar zij de jongste in het nest gaat bezoeken. Tenzij de geelzwarten de tegenpartij onderschatten, zit hier winst voor hen in. Wat BeverwijkZaandijk betreft, hier kon het wel eens lekker spannend wor den. Met een gelijk spel zouden de andere kop- loopers wel zeer gebaat zijn. De kans, dat het zoo zal loopen is overigens lang niet denk beeldig. Alkmaarsche BoysAssendelft verschaft de thuisclub nu eens een schitterende gelegen heid om de eerste overwinning in dit seizoen te behalen. Als de volgelingen van Siem Bak nü niet winnen, dan wordt het toch „brakkig" voor hen. Vierde klasse A. Texel zal het Zondag a.s. eens rustig van den kant af bekijken. De groen-zwarten neb ben n.1. een weekje vrijaf, wat hun wel toe komt: de eerste stormloop van vijf wedstrij den heeft evenzoovele overwinningen opge leverd. Niettemin is het programma zeer boeiend; het viertal uitgeschreven matches zit vol mogelijkheden ten aanzien van veranderingen in de ranglijst. Toch gelooven we niet, dat de tweede plaats een andere bezetting zal krijgen. N. Niedorp zou die pas verspelen, indien ze van MFC verloor èn als Watervogels bovendien in den Polder van BKC won. Het komt ons voor, dat een dergelijke afloop wel wat al te verrassend zou zijn. Toch moet men niet meenen, dat wij verwachten dat N. Niedorp en BKC het zoo maar zullen klaarspelen. De visite die Peereboom c.s. aan Medemblik gaan brengen, achten we lang niet ongevaarlijk. Wij zijn er echter zoozeer van overtuigd, dat N. Niedorp ook zelf de zwaarte van haar taak onder oogen ziet, dat we de Medemblik- kers toch hoogstens de kans let wel, de kans! geven een gelijk spel te bevechten. Maar hierdoor zou N. Niedorp al beveiligd zijn tegen teloor gaan van haar tweede plaats, omdat haar puntental, inmiddels tot 8 aan gegroeid, niet door een ander, op denzelfden Zondag, zal kunnen worden geëvenaard, laat staan overtroffen. Zelfs niet door Water vogels, gesteld dat dit team er in slaagde om BKC thuis te kloppen. Want dat is nog de vraag. Naar onze meening zal het een span nend partijtje worden in den Polder, waarvan de uitslag nog bij lange na niet te voorspellen is. We durven 't op een gelijk spel aanhou den. Vraagt men ons naar nadere toelichting, dan voegen we er gaarne aan toe dat men ook terdege rekening moet houden met de tus- schenkomst van een geluksfactor. In beider aanvalsprestaties blijkt deze een belangrijke rol te spelen. Schagen ontvangt DTS voor den zooveel- sten keer in beider bestaan. Dezen zomer won Schagen eens met 41, maar dat was een oefenmatch,, waarbij DTS met een gehandi capt elftal binnen de lijnen verscheen en niet niet als Schagen de oogen van een critisch toeziende elftalcommissie op zich voelde neer kijken. M.a.w. bij onze voorspelling nemen we dien, zij het tamelijk recenten, 41 uitslag, niet als uitgangspunt. Temeer niet waar we juist kennis genomen hebben van het goede resultaat en bevredigend spel van de Lange- dijkers tegen MFC. Zoo redeneerende kun- niet ontloopen. Nu we alles zoowat op een gelijk spel laten uitdraaien, ligt het in de •lijn eenzelfde resul taat bij Strandvogels—Andijk te verwachten. Het is echter jammer, dat we niet voldoende persoonlijke voeling hebben met de clubs „om de Oost". Daarom weten we niet precies wat daar in de verschillende gelederen broeit. Als we bijv. maar één Strandvogel hadden ge sproken, wisten we al genoeg. Aan hem zou direct te ontdekken zijn of het oogenblik al daar was waarop Strandvogels' ommekeer kon worden tegemoet gezien: of de geesel der nederlagen al voldoende tegendruk had doen opwellen om over de Broekerhaver jongens de heilige wil om te winnen vaardig te maken. Want dat is de heele kwestie met Sstrand- vogels, zooals het trouwens met alle elftallen is, waar de fut niet geheel uit is. Wat schre ven we vorige week immers over HRC 4! Terugkomend op StrandvogelsAndijk, de overwinning van de bezoekers wordt o. i. al leen in gevaar gebracht door de onzekerheid omtrent Strandvogels' eventueelen overwin- ningsdrang, welke laatste in de hand gewerkt wordt als Andijk het te gemakkelijk zou op vatten. Reserve tweede klasse A. Nadat zij twee weken lang gelegenheid ge had heeft om over hun „misstap" na te den ken zullen de Racers Zondag in Haarlem tegen HFC II wel beter oppassen. Tenminste we mogen veronderstellen, dat het nu weer een overwinning wordt. Alcmaria II zal een harden dobber hebben aan DWV II dat op bezoek komt en waarop wellicht een puntje binnen gehaald kan wor den. Verder wordt gespeeld: WFC IIBlauw Wit III. AFC II—KFC II. Reserve derde klasse A. HRC III heeft weer eens een vrijen Zondag, maar Helder II komt op eigen veld in het ge weer tegen de reserves van Hollandia. Uit hoofde van hun leidende positie zijn de wit hemden verplicht de punten thuis te houden, waar wij het dan ook op aan zullen houden. Alkmaarsche Boys II spelen in Wormerveer tegen WFC III, waarvoor zij danig moeten oppassen. Verder wordt gespeeld: West Frisia IIKFC III. AFDEELING n. Ie klasse. Aller oogen zijn, wat deze afdeeling betreft, gericht op den energieken strijd, die door Haarlem en Feyenoord om den eeretitel ge streden wordt. De vraag is: wie zal het eerst een misstap begaan? Naar het programma van Zondag te zien is de grootste kans als er überhaüpt van een „kans" gesproken kan worden daartoe voor Feyenoord. want zij moet toch den lastigen wedstrijd in de Koog tegen KFC opknappen. Als de geblok- ten den jeugdigen Piet de Boer (midvoor) niet danig in de gaten houden, kon deze 17- jarige in z'n eentje wel eens voor een verras sing zorgen. Normaal gesproken gaan de pun ten mee naar Rotterdam. Haarlem ontvangt DWS en zonder de capaciteiten van de blauw- witten te onderschatten mogen wjj zeggen, dat zij het tegen Smit cjs. niet zullen bolwer ken. In den Haag ontmoeten de lantaarn dragers HBS en ZFC elkaar. Bakhuys heeft Woensdag maar weer eens 5 doelpunten ge scoord. Als hij dat eens één keer voor zijn club deed, dan was de eerste overwinning een feit. Maar we verwachten ook Zondag niet, dat „Bep" zijn club in veilige haven zal kun nen brengen. Een gelijk spel is wel het meeste wat wjj onder de gegeven omstandigheden voor de ex-kraaien mogen voorspellen. SpartaVUC zal door de mannen van keeper Cohen gewonnen worden en VSy Hermes DVS taxeeren we om en nabij een gelijk spel. AFDEELING IV. Ie klasse. Hier wordf na het Zuid-Nederland-Luxem burg-intermezzo de zaak weer op den ouden voet voortgezet. PSV gaat den lastigen uit wedstrijd tegen MVV spelen, waarvan we ons niet kunnen indenken, dat zij er heelemaal zonder kleerscheuren af komt. NACBW is hier wel de groote gebeurtenis, waarom dan ook de heer Boekman aangewezen is om deze tot een goed einde te brengen. De kampioen heeft heel wat goed te maken dit seizoen, maar of dat tegen haar bezoekers zal geluk ken meenen we te moeten betwijfelen. LONGABleyerheide wordt vrij zeker door de thuisclub gewonnen, welke meening we ook toegedaan zijn ten opzichte van Juliana Roermond. Bij EindhovenNOAD staan de papieren van de bezoekers echter hooger ge noteerd. AFDEELING V. Ie klasse. In de zevende ronde van deze competitie krijgen de Groningsche rivalen, die algemeen als de eenige serieuse candidaten voor den eeretitel gelden, elkaar op het veld van GVAV te pakken. Was eertijds Velocitas— Be Quick de attractie van Groningen, thans is GVAVBe Quick dat geworden. Beide staan precies gelijk, alleen heeft de BQ-voorhoede 5 goals meer gescoord dan die van de stad- genoote, maar daartegenover staat, dat de GVA V-keeper viermaal minder gepasseerd werd. De cijfers geven dus niet veel houvast, of hun gelijkwaardigheid zou aanleiding moeten zijn om een gelijk spel te verwach ten. Laten we 't daar dan maar op aanhou den. Velocitas hoeft in Assen tegen Achilles geen punt te verspelen. Friesland—Sneek heeft alle kans beslissingsloos te eindigen, maar bjj Veendam—HSC is de thuisclub favo riet, zoodat we haar de overwinning zien behalen. Tenslotte wordt' nog gespeeld HoogezandLeeuwarden waarin we weer alle voorwaarden voor een geljjk spel aanwezig zien. Eerste Klasse A. Het toeval wil, dat op het moment, dat Bergen en Z.V.V. III evenveel punten heb ben, n.1. 6 uit 5 wedstrijden, zjj elkaar op het veld van eerstgenoemde gaan ontmoeten. De doelcijfers van eerstgenoemde: 17 voor en 8 tegen zijn echter heel wat mooier dan die van haar a.s. tegenstander, welke momenteel n.1. 17 voor en liefst 15 tegen noteert. Dat wijst op een sterkere verdediging van de thuisclub en mede uit hoofde van de eigen omgeving, waar zij speelt, is de veronderstelling, dat zij zal winnen, niet gewaagd. Dat is trouwens noodig ook, willen de aanwezige illusies niet in rook opgaan! Vrone mag nu eindelijk wel eens een beetje poot-aan gaan spelen. Is dat nou werk: 1 punt uit 4 wedstrijden? Zondag gaat het naar Castricum, waar C.S.V. op kostbare buit loert. Komaan, Vrone-mannen, laat je de punten niet allebei ontnemen en tracht er een mee naar huis te pikken. Dat zal dan de inzet zijn van betere tijden. Afgesproken? Het leidende Z.F.C. 4 ontvangt Alcmaria 4, dat ergens in de middenmoot figureert. Dat zal dus wel een succes voor de roodwitten worden. Tenslotte wordt ook nog gespeeld: W.F.C. 4Beemster 1, waarvan het resultaat niet ver van een gelijk spel af zal zijn. Ie klasse D. De kans is niet gering, dat 1 D Zondag weer een anderen leider zal krijgen. Om de eerste plaats te behouden, zou Petten n.1. van Ejchoorl moeten winnen. Nu zou dat nog niet zoo heel erg zijn, indien dit treffen niet zou plaats vinden in Schoorl, waar de thuisclub aan de eigen omgeving een onzichtbaar en voor anderen niet verkrijgbaar soort vita minen schijnt te ontleenen, waarvan de uit werking zich al enkele seizoenen achter el kaar heeft geuit in de merkwaardig gunstige verhouding van Schoorl's thuis behaalde lau weren ten opzichte van die, welke in den vreemde werden vergaard. P. zou ons dan ook verbazen, wanneer men Korver c.s. beide pun ten wist te ontnemen. Ingeval de ontmoeting inderdaad niet meer dan één punt voor Petten oplevert, kunnen Geensen c.s. bij het verlaten van het speelveld er al wel op rekenen, dat ons Maandagsche competitiestandje hen niet meer alléén op de eerste plaats vertoont. Zij zal daar gezelschap moeten houden met Wie- ringerwaard en Helder 3, waarvan de eerste zelfs, op grond van haar fraaie doelcijfers, als lijstaanvoerder zal fungeeren. Want we kunnen toch kwalijk gelooven, dat Wleringerwaard en Helder 3 zich Zondag zul len vergaloppeeren. W. kr(jgt JVC thuis en nu moge het waar zijn, dat JVC tegen Schoorl heusch niet kwaad speelde, W.'s spel is nor maal gesproken eenige doelpunten hooger aan te slaan. Ook Helder 3 moet kunnen winnen van het bij haar thuis komende Held. Boys (10 uur). De nederlaag tegen Oudesluis leggen we uit als een aansporing voor de witjakken om het verloren terrein te herwinnen. Datzelfde Oudesluis gaat Zondag naar Zeemacht. We zien de Marinemenschen als a.s. winnaars, maarin de promotiewedstrijden hebben de DOSKO-mannen hen ook al eens een kooltje gestoofd. HRC 4Atlas (10 uur) achten we voor Atlas, hoezeer we er van overtuigd zijn, dat de Racers opnieuw goed werk willen doen. Een eventueele zege van Atlas zou Wijker c.s. ten volle op het strijdtooneel der kampioens- candidaten brengen, waar ook Zeemacht haar intrede aankondigt, maar door wedstrijden achterstand de deur nog even gesloten moet vinden- Tweede klasse F. Succes 2 versterkt haar leidende positie ten koste van het bezoekende BKC 2. Watervo gels 2 kan de werkelijke waarde van haar hooge positie toonen door HRC 5 te kloppen, wat tevens het gelid der gegadigden voor loopig zou beperken tot Watervogels zelf en Succes. W. 2—HRC 5 gaat om 10 uur. Om 12 uur speelt Helder 4 tegen Oudeschild. In de Texelaars hebben we even meer vertrou wen. MLD zal zich nu toch wel tegen Texel 2 herstellen van de 51 nederlaag tegen Suc ces 2. In de lagere afdeelingen zien we ditmaal geen „bigmatches", waarom we met het pro gramma en de aanvangsuren volstaan. Eerste klasse A. Bergen 1—ZVV 3, 2 u. CSV 1—Vrone 1, 2 u. ZFC 4Alcm. V. 4 B terr., 10 u. WFC 4Beemster 1, 2 u. Ie klasse D. Helder 3—Held. B. 1, 10 u. HRC 4—Atlas 1, 10 u. Zeemacht 1Oudesluis 1, 2 u. W.waard 1JVC 1, 2 u. Schoorl 1Petten 1, 2 u. Tweede Klasse F. Hèkler 4—Oudeschild 1, 12 u. Succes 2BKC 2, 2 u. Watervogels 2HRC 5, 10 u. MLD 1—Texel 2, 12.30 u. Derde klasse F. Atlas 2—HRC 6, 10 u. BKC 3Helder 6, 12 u. JVC 2Zeemacht 2, 2 u. Vierde klasse G. Held. B. 2Oosterend 1, 12 u. Tex. B. 1Helder 7, 2 u. Tex. B. 2Texel 3, 12 u. Vierde klasse H. Dlrkshorn 2W.waard 2, 12 u. Oudesluis 2Petten 2, 2 u. N. Niedorp 3Schagen 3, 12 u. Succes 4Call.oog 1, 12 u. Jun. A. Alcm. V. aZaandijk a, 10 u. OSV a—ZFC a, 10 u. Zilverm. aHelder a, 12 u. Adsp. R. Helder aHelder b, 10 u. HRC aSucces a, 11.15 u. HRC bSchagen a, 12 u. Adsp. S. Atlas a—HRC d, 12 u. Helder cSucces b, 11.15 u. HRC c—JVC a, 10 u. Adsp. T. Helder e—Helder f, 12.30 u. HRC eSchagen b, 12.30 u. Adsp. U. Texel aDe Cocksdorp a, 12 u. De groote hoeveelheid oplossingen, die deze week binnenkwamen, bewees wel, dat het raadsel niet al te moeilijk was. Vooral de meer ervaren puzzelaars klaagden over het 51 te eenvoudige van de opgave, waarom we de volgende week weer mét iets moeilijks voor den dag hopen te komen. Enkele puzzelaars vroegen opheldering over den Noordkaper, een visch, waarvan z(j nog nooit gehoord hadden. In de walvischvaardersroman „Moby Dick, de witte walvisch" van Herman Melville (wel een van de schoonste en indrukwekkendste boeken, die ooit over de zee en 't zeevaarders leven geschreven zijn) wordt het volgende van hem gezegd: „Al is deze visch met zijn luide klankrijke ademhaling, een welbekend be woner der diepten, toch wordt hij in den volksmond niet tot de walvisschen gerekend; maar daar hij alle typische kenmerken van den leviathan bezit, hebben de meeste natuur onderzoekers hem wel als zoodanig herkend. Hij varieert van vijftien tot twintig voet leng te, en heeft overeenkomstige maat om den buik. Hij zwemt in scholen, en sommige vis- schers beschouwen zijn verschijnen als een waarschuwing, dat de groote potvisch op komst is." Vrijwel het eenige woord, waar fouten mee gemaakt zijn, is „grom", (voor ingewan den van een visch). Maar bijna alle deelnemers hadden hun oplosing goed. De gelukkige win nares is Mejuffrouw Truus Zegel, Brouwer straat, Den Helder. CORRESPONDENTIE. A. M. Zeker, wanneer de puzzle tenminste geschikt is, om opgenomen te worden. Mej. J. v. H, Neen, daar behoeft U zich absoluut geen zorg over te maken, uw schrift is best te lezen! D. J. K. Het is mij ook opgevallen, dat in Kramer's Woordenboek wel het woord „deval- veeren" te vinden is, en niet het veel meer gebruikelijke „devalueeren" Tegenwoordig ge bruikt men altijd het laatstgenoemde woord. Mevr. H. B. Beide woorden zijn goed, als gevolg van de Babylonische verwarrring, die er op 't gebied van aardrijkskundige namen bestaat. Onlangs is er een van onze vermaarde regeeringscommissies ingesteld, om aan dezen toestand een einde te maken. Mej. A. H. Het bedoelde woord was de naam van den -Franschen componist Rameau. Dit was in uw oplossing verkeerd vermeld. Deze week was uw inzending geheel correct. OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL. Vertikaal. Platanen, Gruwen, Loenen, Degeneratie, Ex, Vim, Ren, Er, Noordkapers, Zus, Lek, Kavel, Snuit, W.P., Kern, Maat, Naam, Fris, Odol, Grom, Aker, Ei. Horizontaal. Pegel, Devalueeren, Exit, Nero, Mazelen, E.k., Nunen, Sr., na, es, K. W., Even, Pluk, Ren, Men, Lia, Al, Fardo, t.p. Granada, Inrit, Moker, Eros, Leis. Verticaal. 1. emigrant. 2. heester, 3. schip aanklampen, om het te veroveren (vorm van dit werkw.). 4. bedekte scherts. 5. snelle ren van 'n paard. 6. bekende afkorting. 7. aequator. 11. soortelijk gewicht. 12. afkorting, die in afscheids-annonces wordt gebruikt (letters verwisselen). 13. uitroep. 16. zangnoot. 17. vreugdekreet. 18. de god met de honderd oogen. 20. voornaam van een bekende Zweedsche schrijfster. 21. zeevisch (meerv.) (nieuwe). 23. meisjesnaam. 24. zjj den weefsel. 28, bergplaats voor steenkool in 'n schip. 31. afgekorte jongensnaam. 32. rivier in Frankrijk, waar in 1914 de Duitsche opmarsch werd gestuit. 33. kranke. 35. en (Latijn). 36. meisjesnaam. 37. in veel brieven voorkomende afkorting (letters verwisselen), 41. meisjesnaam. 43. ruimte, waarbinnen het water van een rivier stroomt. 45. zeer sterk (muziek-afkorting). 46. zangnoot. Horizontaal. 1. onvrije, slaaf. 8. gereed. 9. initialen van de Amerikaansche „New Deal." 10. Naanlooze Vennootschap, 11. deel van de priesterkleeding. 18. motorrijwiel-merk. 14. plezier. 15. nieuwe stijl. 17. eiland in den Indonesischen archipel. 19. afkorting, die yeel op grafsteenen voor komt. 20 vogel. 22. stuk grond b(j het huls. 24. thee (Engelsch). 25. plaats in Noord Holland. 26. staanplaats vóór en achter aan tram wagens. 27. humeur. 29, mijnheer (afk.). 30, devies. 32. maatschappij, die de Zuiderzeewerken uitvoerde. 34. voedsel opnemen (verl. tjjd). 36. vischkorf. 38. verzoek om stilte. 39. middeleeuwsche riddergeslacht, 40. getij. 42. lichaamsdeel. 43. insect. 44. verslag geven (nieuwe spelling). 47. per felicitatie. 48. jongensnaam.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 3