BINNENLAND Het Haagsche Ernstig ongeluk in Fransche steengroeve De nieuwe dijkgraaf Moeilijkheden der pluimveehouders* De benzineprijs Visscherschip op zee verbrand zedenschandaal Onfortuinlijke inbrekers Uit onze Oost BUITENLAND ËSZVIIRIIRI De lilt seint Marktberichten* Schager Markt Uit onze Omgeving Het huwelijk van de Prinses en de Nederlandsche schooljeugd Jeugdige autodieven aangehouden» CALLANTSOOC, De zoon volgt den vader op. Met spanning was de dag der verkiezing tegemoet gezien. Wie zou dijkgraaf worden? Uiet minder dan drie candidaten kwamen op jiet stombiljet voor. Van deze drie concurren ten is de heer Pieter J. Kruisveld als over winnaar uit den verkiezingsstrijd gekomen roet een flinke meerderheid. Hij, die gekozen zoU worden, wist zich voor een moeilijke taak gesteld. Immers, de opvolger te zijn van een eminenten voorganger is altijd moeilijk. De afgetreden dijkgraaf heeft in den polder Cal- lansoog zeer veel tot stand gebrachtt. Hierbij denken we dan onder meer aan de bemalings inrichting. Het moeten aftreden uit zijn func tie was Voor den ouden dijkgraaf altijd een minder prettige gedachte en meer dan eens sprak hij de hoop uit, zijn zoon als opvolger te mogen zien. Nu is het zoover en zal het voor den heer Kruisveld Sr. wel niet zoo moeilijk meer zijn afstand te moeten doen, om bewind over te geven aan zijn 37-jarigen zoon, de derde dijkgraaf in de familie. Destijds volgde de heer Kruisveld Sr. zijn schoonvader, wijlen den heer Zipp, op als dijkgraaf van den Polder Callantsoog. De jonge dijkgraaf zal de eer van de familie hoog moeten houden in dit opzicht. Hij zal in de eerste tijden nog wel op advies en raad van vaderszijde kunnen reke nen. Nu zal hij de „waterruzies" moeten uit vechten; de orde moeten bewaren in de ver gaderingen, welke nu gelukkig geen Poolsche landdagen meer zijn, zooals ze voorheen wel eens waren. Dijkgraaf, druk de voetsporen van Uw vader, werk in het belang van het waterschap en stel U boven de partijen, zoo die er onver hoopt zouden zijn of komen. Waardeering voor het werk is lang niet altijd te vinden. Hier kan Uw vader ook wel de noodige staal tjes van vertellen. Laat U daardoor echter niet ontmoedigen. ANNA PAULOWNA ZIEKENZORG. Het deed den heer Keuris, voorz. van .Ziekenzorg", genoegen op de ledenverga dering die deze vereeniging Woensdaga vond bij den heer Slikker hield, ook eeni- ge dames welkom te mogen heeten. Hij hoopte, dat al wat het bestuur in het af- geloopen jaar deed en waarvan in den loop van den avond verantwoording zou ge schieden, de goedkeuring der vergadering mocht wegdragen en gaf daarna het woord aan den secr. den heer P. Crum voor het lezen der notulen. Zonder op- of aanmerkin gen werden deze goedgekeurd. Bestuursme- dedeelingen in verslag over het afgeloopen jaar werden saamgevat tot een agenda punt. Voorzitter kon een optimistisch geluid laten hooren. De vereeniging heeft goed gewerkt en er is weer een batig saldo. Men kan tevreden zijn. Wel waren de financiee ls uitkomsten niet zoo gunstig als in vorige Jaren, maar men had ook dit jaar aan ve len een korting op de premie verstrekt. Spr. hoopte, dat de vereeniging mee zou deelen m een daarvoor door de gemeente te ge ven subsidie, in een mate die zij billijk acht Het aantal verzekerden steeg van 2200 tot 2343 en nam dus in het afgeloopen jaar «iet 83 toe. Dokter Veenis, die zich hier in het voor- Jaar vestigde, is ook fondsdokter geworden en de samenwerking met hem is van even Prettigen aard als met dokter Olree. De heer Jongcjan bracht verslag uit over "e financiën. Met een batig saldo van i 8/9.51 die bij de reserve geboekt is. slo- ten ontvangsten en uitgaven op een bedrag Va« f 15.478.29. Namens de commissie van toezicht rap porteerde de heer D. Dekker, dat eenige toalen de boekhouding was gecontroleerd in de beste orde bevonden. Namens cie Yergadering dankte voorz. den heer Jonge- Jan dan ook voor z'n accuraat beheer en v°orts de commissie voor haar controle. .De aftredende bestuursleden, de heeren Keuris en S. Hoogmoed werden herko_ ken (we hoorden iemand zachtjes de woord Peling maken: dus „hoogmoed" komt niet °Tor den val!" li de plaats van den niet herkiesbaren commissaris, den heer P. Kooiman, werd ha twee vrije stemmingen de heer A. Noor- nen gekozen. Allen namen hun benoemin- ?en aan en Voorz. richtte eenige hartelijke gorden van dank tot den heer Kooiman, ü,e 5 jaar de functie van commissaris met veel toewijding vervulde. van de rondvraag noteeren we de p- toykina: van den heer D. Dekker, nl. tol dacht, dat het aantal leden van Z'eken 0rK, ondanks de gunstige voorwaarden ytoe wicring, niet in gelijke mate met den to'tokinesaunwas toenam. 109fi De heer Crum noemde voor het jaa -~ln27 het getal 1435 verzekerden (nu 2343) en de heer Keuris meende, dat de bevolking toen ongeveer 4200 zielen was (nu 5800). heeren D. Dekker en A. Moolenaar miiT men meer propaganda moest 6j' ,toaar de heer Keuris zeide, dat men, intni. Her 01ree hier kwam, had afge sproken daar van beide zijden van af te z en; men zou niet trachten elkaar vliegen -,Q„e xahKen. Dokter Olree houdt zich daar- tn bet gaat dus niet op die overeen- r/ün eenzildlg te verbreken. Over de voor- lellen van den heer D. Dëkker: over premie voor het aanbrengen van nieuwe leden en iet verstrekken van verloskundige hulp of net geven van een tegemoetkoming in de Kosten daarvan te betrekken in de bemoei ingen van Ziekenzorg", zal het bestuur zich nader beraden. De heer J. Dekker verklaarde zich tegen net voeren van propaganda, dat zou weer aanleiding kunnen geven tot strubbelingen met Alkmaar. De heer Van der Walle vroeg nog of iemand, die uit het doktersfonds overkomt als lid, contributie moet bijbetalen en kreeg tot antwoord, dat dat afhangt van het tijd stip van toetreden. Hierna sluiting. WIERINGEN CGNx LRENTIES. j der,maanden Nov. en Dec. e.k. zullen in de R.K. kerk te Hippolytushoef een zestal conferen'ies worden gehouden door Hater Strijbos. M. S. C. van het missiehuis Velsen-Driehuis. Daarin zullen behandeld worden de grondslagen van het H. geloof. De conferenties zijn voor zoowel R. Katho lieken en niet R.K toegankelijk. De eerste conferentie heeft op 4 Nov. a.s plaats. Abnormaal groote afslachting van den pluimveestapel. Telegram aan den minister van landbouw. Door de vereeniging van broederijen en pluimveefokbedrijven is gister aan den Minister van landbouw het volgende tele gram gezonden: „De abnormaal groote afslachting van den pluimveestapel zet zich voort. Zoo werd heden te Barneveld 28.000 stuks pluimvee voor de slacht aangevoerd, d.i. ruim 40 pet. meer dan in de correspondeerende week van het vorige jaar. Door den grooten aanvoer worden de markten ontwricht en was de kilo prijs hedenochtend drie cent lager dan de vorige week. Verschillende boeren-pluimvee- houders hebben de mededeeling van hun leveranciers ontvangen ,dat hun niet meer crediet gegeven kan worden en zij alleen nog maar voer tegen contante betaling kun nen krijgen. De pluimveehouders krijgen den sterken indruk, dat hun groote moeilijkheden volkomen worden onderschat. Verzoeken dringend, de heffingen op de granen, dier- en vischmeel, te doen vervallen, waardoor ook de pluimveehouders wat meer lucht zullen krijgen". Betrokken organisaties vragen verlaging van het bijzondere in voerrecht op benzine. De Bond van Bedrijfsautohouders in Ne derland (B.B.N.), Kon. Ned. Automobiel Club (K.N.A.C.), Kon. Ned. Motorwielrijders Vereeniging (K.N.M.V.) en Kon. Ned. Toe ristenbond, A.N.W.B., hebben een adres aan den minister van financiën gezonden, waaraan het volgende wordt ontleend: De directies van de voornaamste hier te lande gevestigde Benzine-import-Maatschap- pljen hebben te onzer kennis gebracht, dat als gevolg van de door het prijsgeven van den gouden standaard veroorzaakte waarde vermindering van den gulden ten opzichte van de waarde van buitenlandsche valuta, de kostprijs der benzine een daarmede over eenkomende stijging zal ondergaan, waar door de detailverkoopprijs met ongeveer 1 cent per liter zal moeten worden verhoogd. Het behoeft wel geen betoog, dat deze prijsverhooging op een verkoopprijs van ge middeld 12 cent per liter van aanzienlijken invloed moet zijn op de kosten van het mo torisch verkeer, waardoor talrijke bedrijven hun bedrijfskosten zullen zien stijgen. Als logisch gevolg hiervan zal in het algemeen stijging der productiekosten en dientenge volge verhooging van den prijs der produc ten zijn te verwachten. Een dergelijke prijs stijging moet in het bijzonder ten aanzien van levensmiddelen en andere eerste levens behoeften, bij de distributie waarvan de auto een groote rol speelt, zeer bedenkelijk worden geacht. Compensatie van de onvermijdelijke prijs verhooging der benzine door een overeen komstige verlaging van het bijzonder in voerrecht op benzine zou naar onze mee ning het aangewezen middel zijn. Immers, verhooging van den benzineprijs zonder de voorgestelde compensatie zou de reeds thans op het motorwegverkeer druk kende aanzienlijke lasten belangrijk verzwa ren. Het benzineverbruik door het motorweg verkeer bedraagt thans rond 500 millioen liter per jaar, zoodat een prijsverhooging van 1 cent per liter de lasten van het mo torwegverkeer met niet minder dan f 5 mil lioen per jaar zou vermeerderen. Het behoeft nauwelijks nog onder de aan dacht van Uwe Excellentie te worden ge bracht, dat door de steeds toenemende op het motorwegverkeer drukkende lasten de ontwikkeling van dit verkeer daarvan in stijgende mate den terugslag heeft onder vonden. Het accres van het aantal motor rijtuigen ten opzichte van het voorafgaan de jaar daalde van 1930 tot 1934 van 11.6 pet. tot 4.4 pet.; van 1934 op 1935 veranderde het in een decreet van 1.9 pet. Hierbij mag bovendien niet uit het oog worden verloren, dat een prijsverhooging der benzine ook de luchtvaart en de scheepvaart Z8-1 treffen. Adressanten verzoeken den minister het noodige te willen doen verrichten, opdat het bijzonder invoerrecht op benzine wordt ver minderd in die mate, dat daardoor een door de waardevermindering van den gulden te verwachten verhooging van den detailprijs der benzine met 1 cent per liter wordt ge compenseerd. BEMANNING VAN DE „INSULINDE" ZAG DAT OP HET VAARTUIG PLOT SELING DE VLAMMEN HOOG OPLAAIDEN. Toen hedenmorgen bij het aanbreken van den dag te Oostmahorn in station liggende motorreddingboot „Insulinde" onder bevel van schipper Toxopeus zich in het Friesche zeegat ophield en naar buitengaats stoomde, zag men dat uit een visschersvaartuig plot seling de vlammen hoog oplaaiden, aldus schrijft uit Oostmahorn aan het „Hbld." Onmiddellijk begaf de .Insulinde" zich naar de plaats van de ramp. Aldaar aangekomen stond het scheepje, thuisbehoorend in Zout kamp en genummerd ZK 4, schipper George Brian, in lichter laai. Na veel moeite gelukte het Toxopeus langs zijde van het vaartuig te komen en met behulp van de brandblusch- apparaten van de .Insulinde" den brand te blusschen. Toen schipper Brian van den eersten schrik was bekomen, vertelde hij dat door het hevige slingeren van zijn schip een petroleum kooktoestel in de kajuit omver was geslingerd en in brand was geraakt, hetgeen daarna een bus, met benzine gevuld had doen ontvlammen en na een hevige explos.e in een minimum van tijd het schip in lichterlaaie had gezet. Door voor den wind te houden was het hem gelukt zoo lang mogelijk buiten de vuurzee te blijven. Toen de nood op zijn hoogst was, bracht de „Insulinde" uitkomst. Het mag een geluk worden genoemd dat de „Insulinde" nog juist bijtijds ter plaatse was. Vond de arrestatie van mr. Ries plaats op gezag van een misdadig fantast. De Zwolsche Courant geeft eenige gege vens uit een brochure van het Tweede Ka merlid dr. van der Heide. Deze brochure zal eerstdaags verschijnen. Ds. van der Heide laakt daarin op hefti ge wijze het optreden van de Haagsche politie tegenover Mr. Ries, thesaurier-ge neraal, die op dep raatjes van 'n misdadig- fantast werd ingesloten. Deze fantast, een jongen van 17 jaar, die geestelijk en lichamelijk veel ouder is, was reeds bij de politie bekend. Reeds enkele malen was hij door zijn leugenachtig ka rakter met de politie in aanraking geweest Hoet ver de jongen ging met zijn fanta- siën mag blijken uit het feit, dat hij zich uitgaf voor journalist, drs, in de letteren, secretaris-generaal van het Zweedsche ge zantschap en nog meer mooie baantjes. Alleen op de bezwarende verklaringen van dezen zonderling vonden de arrestaties plaats. Over de persoon van mr. Ries merkt ds. van der Heide op, dat mr. J. W. Bergen, directeur van de bank voor Internationale betalingen te Bazel o.a. van hem zeide. „Zijn groot verstand bracht hem er toe ieder menschelijk probleem te ontleden. Hij is altijd van een eindelooze goedheid en geduld voor zijn ouders en speciaal voor zijn moeder geweest", aldus besluit deze brief." Dr. Colijn's oordeel over mr. Ries is het volgende: Toen Ries gearresteerd werd. stond ik daarvan net zoo versteld als wanneer ik gehoord had, dat Amsterdam plotseling op den zeebodem verdwenen was. Ik heb voor Ries buitengewone waardeering. Indien U mij gevraagd had de vijf beste ambtenaren van Nederland te noemen, dan was Ries daar stellig bij geweest. Ds. van der Heide eindigt zijn brochure met een zeer ernstig verwijt te richten tot den Officier van Justitie, die zonder verder onderzoek geloof hechtte aan de woorden van een leugenachtige jongen, die reeds drie jaar onder toezicht was en onder ver denking stond van flesschentrekkerij. Kort nadat zij hnn slag geslagen hadden, gearresteerd. Zutphen, 22 October. In den afgeloopen nacht te kwart voor twaalf werd bij den brigade-commandant van de Koninklijke Marechaussee te Ruurloo uit Lochem ken nis gegeven, dat aldaar bij een bewoner was ingebroken waarbij verschillende gou den en zilveren voorwerpen en eenig geld waren ontvreemd. Men vermoedde, dat zich hieraan twee personen hadden schuldig ge maakt, die zich met een auto naar Zut phen hadden laten brengen. Er kon slechts een vaag signalement worden opgegeven. Te-12'uur trof de politie te Zutphen in een verloflokaal aan het Broederenkerkplein 'n paar vreemdelingen aan die opgaven te zijn S. en R. uit Amsterdam. De politie fouil leerde het tweetal en vond op beiden zil veren en gouden voorwerpen, terwijl zij te vens in het bezit bleken te zijn van een aantal inbrekerswerktuigen, zooals breek ijzers, boren, tangen en een partij valsche sleutels. De beide personen zijn hedenochtend ter beschikking van genoemden brigade-com mandant gesteld. Inmiddels was gebleken, dat de op ver dachten gevonden voorwerpen afkomstig zijn van den diefstal te Lochem. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP TE HOORN. Gisteravond om tien uur heeft op het Keern een aanrijding met doodelijken afloop plaats ghead. Een auto, bestuurd door een chauffeur van een transportonderneming te Avenhorn heeft den veehouder S. Koomen, afkomstig uit Zwaagdijk die zich per rijwiel van de Hoornsche koemarkt naar huis begaf, zoodanig aangereden, dat een genees heer, die spoedig aanwezig was, slechts den dood kon constateeren. 's Gravenhage, 23 Oct. Ons wordt be richt: Thans is definitief gevormd het comité uit de vertegenwoordigers van het onder wijs en de Nederlandsche schooljeugd, dat zich ten doel stelt geld in te zamelen voor een geschenk aan Prinses Juliana en Prins Bernhard, bij de gelegenheid van hun hu welijk. Het dagelijksch bestuur wordt ge vormd door de heeren dr. Joh. H. van Bur- kom, voorzitter A. P. Jungcert, secretaris, Dr. W. van der Wijk, penningmeester, en Joh. H. M. Derksen, vertegenwoordiger van het katholiek onderwijzers verbond. Het comité heeft zich in verbinding ge steld met den voorzitter van het nationale comité, Mr. L. J. A. Trip en hem de plan nen medegedeeld, waarbij het zich de volle sympathie van mr. Trip mocht verzekeren. Binnen enkele dagen zal een oproep aan de scholen worden gezonden, vergezeld van een lijst van autoriteiten, voorzitters van organisaties, enz., die hun instemming met het plan betuigden. Op deze wijze hoopt het comité ongeveer IV2 millioen leerlingen van lagere, middel bare, voorbereidend hoogere en nijver heidsscholen te bereiken en hun medewer king te verkrijgen. Na sensationeele achtervolging. Enschede, 22 October. Gisteravond heeft de Enschedesche motorpolitie vlak voor Haaks bergen een auto aangehouden, welke eenige uren ie voren te Enschede was ontvreemd. De bestuurder van den gestolen wagen welke aan een geneesheer behoorde, bleek de 15-jarige S. te zijn, die reeds eerder voor een dergelijk feit tot een voorwaardelijke tucht huisstraf was veroordeeld. De aanhouding geschiedde na een sensatio neele achtervolging. Toen surveilleerende agenten namelijk hadden gerapporteerd, dat zij de ontvreemde auto hadden gesignaleerd in een der buiten wijken, rukten eenige motoren met zijspan en een politieauto uit. Een der motoragenten ontdekte de gestolen auto op een buitenweg, juist toen twee per sonen uitstapten. De autobestuurder wist den wagen echter nog tijdig op gang te brengen en toen volgde een sensationeele jacht. De auto reed met gedoofde lichten, met de motorfiets op enkele meters afstand achter zich, naar de binnenstad met een vaart van over de 100 K.M., bochten werden genomen met een snelheid van 80 K.M. Het mag een wonder heeten, dat niemand werd aangere den. De auto reed zelfs langs het politie bureau en zette toen koers naar Haaksber gen. Vlak voor laatstgenoemde plaats moest de politiemotor de achtervolging opgeven, daar een koppeling doorbrak. Juist naderde echter uit de tegenovergestelde richting een andere politiemotor en toen gelukte het de politie de auto te laten stoppen. De 15-jarige bestuurder, die zich alleen in de auto bevond, deelde mede, dat hij twee andere jongens van 15 en 16 jaar als passa giers had gehad. Deze knapen zijn des nachts van hun bed gelicht. De drie jeugdige onver laten zijn ingesloten. DE RAMP VAN DE „VAN DER WIJCK". Soerabaja, 23 October. (Aneta). Omtrent het technisch onderzoek naar de ramp van de „van der Wijck", hetwelk is ingesteld door den havenmeester, valt te melden,, dat verwacht wordt dat het rapport in de eerste helft van de volgende week gereed zal zijn voor verzending naar het hoofdkwartier van den dienst voor de scheepvaart. DE VERHOOGDE WERKING VAN DE „KRAKATAU." De Krakatau vertoont weer ver hoogde werking. Sedert 13 Oct. zijn erup ties van 100 tot 200 meter ingetreden. De laatste dagen bereikte een eruptie een hoogte van 300 meter. De Mantri van den vulkanologischen dienst zal morgen naar de Westkust van Bantam vertrekken voor het instellen van een onderzoek. DE SPRINGSTOF ONTPLOFTE ONTIJDIG. 21 DOODEN, i GEWONDEN. Caen (Calvados). In een „Castine"-mijn in de gemeente Cauvicourt op 16 k.m. van Falaise heeft zich gistermiddag tegen drie uur een verschrikkelijk arbeidsongeval voor gedaan, dat 21 arbeiders het leven heeft ge kost en vier arbeiders verwondde. De toe dracht van het ongeluk was als volgt: „Castine" is een soort kalksteen, die met ijzererts wordt vermengd om het smelten te vergemakkelijken. Teneinde de castine- steen te doen springen gebruikt men gemeen lijk vloeibare luchtpartonen, die op geregel- den afstand van elkaar worden geplaatst en met een Bickford leiding worden verbonden. Tusschen het oogenblik, waarop de lont wordt ontstoken en dat, waarop de ontplof fing ontstaat, verloopen meestal twintig minuten. Ditmaal echter deed de ontploffing zich veel sneller voor, met bovenvermeld noodlottig gevolg. Verwachting: Zwakke tot matige westelijke tot zuidelijke wind nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, wei nig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: toenemende wind met kans op regen. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 uur; 771. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan Temperatuur: 13 gr. C. is 56 gr. F. EIERVEILING SCHAGEN, 22 October. Aangevoerd: 20.000 kipeieren: 5456 Kg. f4.50—4.60. 60—62 Kg. f 5.20—5.30, 62—65 Kg. f5.3O-5.50, klein, 46—54 Kg. f 3.50-4.50, 300 eendeieren f2.80—2.90 per 100 stuks. HELDERSCHE ETERVEILING, 22 Oct. Aangevoerd: 11835 kipeieren: 5557 Kg. f3.70—4.80. 58—60 Kg .f 4.50—5.30, 61—63 Kg f5—5.30, 64—70 Kg. f 5.20—5.60. kleine eie ren f3.20—3.90, 435 lendeieren f2.70—3 per 100 stuks. HOORN, 22 October. 1 stapel kleine Fabriekskaas f 18.50, 13 slapels kleine boerenkaas f 19, 1 stapel Boe ren Comm. Kaas f23.50, totaal 15 stapels, wegende 4786 Kg. MEDEMBLIK, 22 October. Schotsche muizen grove f 1.20 per 50 Kg. witte kool 80 ct., gele kool f 11.20 per 100 Kg., bloemkool 1 f 60.60, II f 2.70—3, III f i.60—2 per 100 st.. uien f 0.901.10, gele nep f 2 00, drielingen 75 ct. per 50 Kg., kro ten, grove 6062 ct. per 100 Kg., slaboonen f 2.05 per 15 kg. wortelen f 0.761 per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 22 October. Roode kooi, le kw. f 1102, gele kool, le kw. f 1.10, witte kool 8090 ct., nep f4.20., drielingen f 1 601.90. uien f 1.302, gro ve uien f 1.60—2.30, Schotsche muizen, gr. f2.10, blauwe aardappelen fl.50, eigenhei mers f2.102.20, slaboonen f8.40—18.40, an dijvie f 0.50 Aanvoer: 2475 kg. roode kool, 2500 Kg. gele kool, 36800 Kg. witte kool, 692 Kg. nep, 5175 Kg. uien, 4800 Kg. aardap pelen, 75 Kg. slaboonen, 1800 st. andijvie. NOORDSCHARWOUDE, 23 October. Bevelanders f 1, Schotsche muizen f 1.60,- bl. eigenheimers f 2, uien f 1.401.60, driel. f 1.20—1.70, gele nep f 5.30. Peen f 0.6O—0.80, roode kool f 1.30-1.90, witte kool f 0.8O— 0.90, gele kool f 1, D. witte kool f 1.201,30, bloemkool f 5.60. BROEK OP LANGENDTJK, 23 October. Groote muizen 2.30, eigenheimers 1.902, bi. dito 2.102.30, drielingen 1.301.60, uien 1.50—1.80. driel. 0.90—1.50. grove 1.60—1.80, gele nep 4.105.10, peen 7080 ct. Kroten f 0.501.50, roode kool f 1.402, witte kool f 0.800.90, gele kool f 11.10, D. witte kool tl1.40, groene kool f 1.60 2.30, bloemkool, Lecert f 6.408.10, Reus f 3.906.20, 2e soort f 1.503. andijvie f 0.50. Het gaf gistermorgen een heel andere kijk op de markt dan de vorige week. De handel in vette koeien wat de goede kwaliteit betrof, was vlug, noteering 30 ets. De zwaarste en beste koe werd gekocht door slager Kuiper alhier voor den prijs van f240, afkomstig van den wei der Zan der, alhier. Wat lichtere beestjes betrof, was de handel niet zoo best. Beste kalfkoeien waren aangevoerd, hoog ste noteering f 230, handel goed. In geldekoeien was de handel strekkend duur, hoogste noteering f 160. De handel in vaarzen was goed, hoogste noteering f 150, dat zijn prijzen! Graskal veren voor den dood tot f 70; graskalf met schets werd voor geboden f 75. De eigenaar wilde het er nog niet voor doen; handel goed. De handel in nuchtere kalveren was beter pl.m. f 1 duurder hij de vorige week. Oude slarhtsehanen, handel best, hoogste noteering f 29; deze golden van f 18f29. Jonge vette schapen, handel goed, tot f 26. Magere schapen handel goed, hoogste no teering f 22. In overhouders was de handel stug, er was geen export naar België. Bokken en geiten handel matig. Over de handel van biggen, schrammen en vette varkens kon men niet roemen. Paarden handel matig. Kippen. konijnen en hazen handel goed. Over het geheel was de handel dus gun stiger dan de vorige week. Veel bezoek was er en een mooie aan voer. BOTERNOTEERING. 's-Gravonhage, 22 October. De commis sie-noteering voor Nederlandsche boter is voor de week van 26 tot 31 October vastge steld op 0.61 per kg.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7