Laatste Telexberichten Buitenland De Schietpartij te Alkmaarsche Kaasmarkt Het Duitsche vierjarenplan Marktberichten* Uit onze Omgeving Bemestingsproef met A.S.F. Broek op Langendijk De Chineesch-J apansche betrekkingen Portugal schorst diplomatieke betekkingen met Madrid Aangever van diefstal ontmaskerd Daar staat de „doodstraf" op Predikbeurten ANNA PAULOWNA BREEZAND. Donderdagavond hield de heer F J Raat jes van Bennekom een lezing voor'dé leden van de Ver. v. Bloembollencultuur en het Kweekersgenootschap in de zaal van den heer Jb. Borst. In de plaats van den heer G. Preijde die behulpzaam zou zijn bij de te vertoönen lichtbeelden, sprak de heer B Moolenaar een welkomstwoord, waarin hij den wensch uitte, dat men met de lezing z'n kennis mocht verrijken en daarvan later de vruch ten plukken. Aan de hand van op het doek geprojec teerde bemestingschema's en oogstresultaten bij proeven o.a. genomen op het land van den heer F. Nijssen, J. v. d. Berg Cz., A v d. Berg Gz. en de N.V. P. J. Timmer, wees spr. op de geconstateerde verschillen bij be mesting met A. S. F. korrels en met gebrui kelijke enkelvoudige meststoffen. Van de A.S.F. korrels, geconstrueerde meststoffen, worden in de bollencultuur het meest gebruikt de korrels 6 X 18 X 30, waar van de samenstelling zoo is, dat ze over eenkomt met de gebruikelijke bemesting in bet najaar met kali, fosforzuur en stikstof. De overbemesting met stikstof in het voor jaar moet dus daarnaast ook worden gege ven. 1 K.G. A.S.F. korrels 6 X 18 X 30 komt overeen met 3 ons zwavelzure ammoniak, 1 K.G. superfosfaat of Thomasslakkenmeel en li/8 K.G. patentkali. Over het algemeen ble ken de resultaten bij tulpen het best bij een gift van m k 2 K.G. korrels 6 X 18 X 30 per vierk. R. roe, wet een overbemesting jn het voorjaar van y2 K.G. zwavelzure am moniak of ammonsalpeter. Bij een proef, genomen bij hyacinthen, bleek een gift van 2 K.G. korrels beter resul taat te geven dan een gift van iy2 K.G., in dien geen bijmesting met koemest plaats bad; maar waar wel een geringe hoeveelheid koemest was gegeven, was de uitkomst met li/2 K.G. beter dan met 2 K.G. Ook op klei waren proeven genomen. Daar houdt men algemeen nogal van een zware stikstofbemesting, maar bü de proeven had men ondervonden, dat bij te veel stikstof de groei slecht was, het gewas ongeveer even spichtig als op een onbemest perceel en zeer gevoelig voor „vuur". De beste resultaten bij deze proeven op klei werden behaald met 2 K.G. 6 X 18 X 30 plus 6 ons zwavelzure ammoniak. Interessant 'waren de proeven genomen door de N.V. P. Timmer vooral ook daar om, omdat ze buiten medewerking van den spreker, op eigen initiatief waren genomen. Want, wel zijn we leek op dit gebied, maar we hebben door ons verslaggeversschap, dat ons al heel wat over het aanleggen van proefvelden deed hooren, geleerd hoe moei lijk het is nroeven werkelijk zuiver te ne men en te beoordeelen of ze zuiver zijn ge nomen en zonder ook maar eenigszins aan de waarheidsliefde van den spreker te twij felen, of de gegrondheid van diens conclu sies in twiifel te trekken, spraken tot ons toch het sterkst de proeven van den heer Timmer, die niet bij de A.S.F. geïnteres seerd is, en wiens accuraatheid we kennen. Kort weergegeven waren die proeven en de ÏGSllltcltGn King of the Yellow, 30 bedden, bemest met 2 K.G. A.S.F. 6 X 18 X 30 0,6 K.G. zw. amm., tegenover 30 bedden, bemest met i K.G. slakkenmeel, 2% K.G. patentkali, 1 K.G. bloedmeel en 0.6 K.G. zw. ammoniak. Opbrengst per bed 30.52 K.G. tegenover 27,95 K.G.; leverbaar 21,596 K.G. 18,943 K.G., plantgoed 8,923 K.G. 9.006 K.G,; dus bij bemesting met A.S.F. per bed 2/2 K.G. leverbaar meer. x. William Copland, 15 bedden, bemesting als boven, alleen geen zw. amm., maar ammon- Salpeter Opbrengst per bed37 kg. tegenover 35 kg. leverbaar 25,9 kg.—24,8 kg.; plantgoed 11, kg.—10,2 kg., dus een verschil van 1 Kg. leverbaar en 1 kg. plantgoed. Bartigon, 15 bedden, bemesting als voren. Opbrengst per bed 36,71 kg. tegenover 34, kg.; leverbaar 28.10 kg., 26,10 kg., dus 2 kg. verschil en plantgoed 8.61 kg.— i .96 kg. Spr. maakte den heer Timmer zn co pliment over deze proeven en besprak daa na de kwestie van uitspoeling, waarvooi inen vooral vreest op humus-arme grond. Men hoefde daarvoor niet bang te zijn, zei spr. Bemesting in October, November, uiter lijk December verdiende verre de voorkeur voor het toedienen in Januari. Bemesting in Februari gaf even slechte resultaten geen bemesting. Aan het eind van z'n lezing gaf spr. ais z'n conclusies van de in 1936 door hem g - nomen proeven: le. Evenals in vorige jaren bleek een bemesting met 3 kg. A.S.F. te zwaar. 2e. Bloedmeel heeft beter gewerkt dan de twee vorige jaren, doch bleef achter zwavelzure ammoniak en ammonsalpeter. 3e. Ammonsalpeter gaf beter indruk f a zw. ammoniak. ie. Voor sommige sterke gewassen (ai Weinig vatbaat zijn voor vuur) kan de yullende bemesting zwaarder zijn da" kg- per r.r., maar het verdient dan vooikeur de gift in tweeën toe te dienen. 5e. De voor vuur vatbare _soorten wo biervoor door zwaardere stikstofbemesting n°g gevoeliger. 6e. Duidelijker dan in andere jaren biee A-S.F. beter dan enkelvoudige meststoffen. Bij de rondvraag zegt spr. aan den Timmer toe proefvelden aan te leggen, de uitwerking van een extra kaligift in yoorjaar te beoordeelen. Den heer Jan deelde hij mede, dat de oplosbaarheid yin A.S.F. korrels grooter is dan van en kelvoudige meststoffen en dat dit vo Keldt ten opzichte van fosforzure meststof fen. Voor fris, crocus en narcis kreeg de heer Alders op z'n vraag ten antwoord, dat nog 8een bemestingsproeven met A.S.F. zijn g "omen. Voorts gaf spr. den raad eerst te barken, dan te strooien en wees er tenslotte dat het fosforzuur in de A-S.F. korrels geen sqr-ïosfaat is, maar ammonitim-fos faat, dus gebonden is aan de stikstof. Met dank aan den spreker cl}..aad heer Preijde, die dezen bijstond bij de P Jectielantaarn, sloot de heer Moolenaar daa °P de vergadering. Instructies tegen Brig. Van den Bosch geopend. Eenlgen tijd geleden vermeldden wij, dat door de familie Kool een verzoek tot den Officier van Justitie was gericht om een instructie te willen openen tegen den Bri gadier Van den Bosch, die het doodelijk schot heeft gelost in den nacht van 21 op 22 September. Thans meenen wij uit een door ons ont vangen dagvaarding tot getuigen te kun nen opmaken, dat een instructie tegen den Brigadier is geopend aangezien in deze dagvaarding wordt gezegd „ten einde getui genis der waarheid te geven in zake tegen R. C. van den Bosch." Het bouwen van een landhuis aan den Molenvaart voor rekening van den Wel.Ed. heer J. Nieuwenhuis is opgedragen aan J. Hoep aannemer alhier. Architectuur W. A. Hoep. LA VERDA STELO. Op de jaarvergadering van La Verda Stelo de plaatselijke Esperantovereeniging, wer den bij de bestuursverkiezing, de heeren Vergaay en De Graaf herkozen, resp. als voorz. en penn., terwijl mej. Kater tot 2e secr. en de heer Pranger tot 2en voorzitter gekozen werd. De bescheiden van den penn., den heer C. de Graaf, werden in orde bevonden; het boekjaar sloot met een klein batig saldo. Medegedeeld werd, dat de cursus, georga niseerd door de vereeniging, gegeven wordt door den heer Roggeveen uit Schagen en uit kleine afdeelingen bestaat, een voor ge vorderden met 7 deelnemers en een voor beginners met 13 deelnemers, waarbij opge merkt werd dat toetreding voor beide afdee lingen nog openstaat. VERLOF A. Aan den heer P. J. M. Rozenbroek is een verlo A verleend voor het café hoek Zwar- tewegMeerweg. Voor de lichting 1938 zijn 60 dienstplichti gen ingeschreven, van wie er 29 vrijstelling wegens broederdienst hebben aangevraagd. De R.K. Kleuterschool in de Spoorbuurt zal Maandag aanvangen met 46 leerlingen. De naaischool, die in de wachtkamer wordt gehouden, heeft 14 leerlingen. CALLANTSOOG WIJZIGING OPENSTELLING POSTSTATION. Met ingang van Maandag 26 October a:s. zal de openstelling van het poststation ge wijzigd worden. Voor postzakken zal het kantoor geopend zijn van 9.30 tot 10.30 uur en namiddags van 3 tot 3.30 uur ('s Zo mers van 5 tot 5.30 uur) en van 7 tot 7,30 uur. Gelegenheid tot het afhalen van cor respondentie bestaat des avonds van 7 tot 7.15 uur. GUNNING. Het bouwen van een schuur annex vee stalling onder de gemeente Akersloot voor rekening van den heer Bas te Rotterdam is onderhands gegund aan den timmerman P. J. Kruisveld, alhier. WIEEINGEN Bazar. He bestuur van de Evangelisatièvereen. op Wieringen denkt op 3. 4 en 5 Nov. a.s. in Hotel de Haan te Hippolytushoef even als vorige jaren een bazar te organiseeren. Politie. Verloren: een belastingplaatje, waaraan een touwtje was bevestigd. Gevonden: een klein sleutelbosje. Inl. bij den Gemeente-bode. Schaken. De uitslag van de op Donderdag 22 Oct. gespeelde competitiepartijen der Wieringer Schaakclub is als volgt: Groep A: 1: Wit; 2: Zwart. Bosker—Navis 0—1: Dokter—Brandsema 10; HommesBoontjes 10; SmitKoop- mans 0—1; zanstra—Trager 1—0. Groep B: CrommentuynBlaas 01; Dekker—Eykelboom 01; KlompTakes 0—1; D. Smit—S. Smit 0—1. De stand van de competitie is thans: Groep A: Hommes: gesp. 3, gew. 3, rem. 0 verl. 0, punten 3. Navis 3 3 0 0 3; Zan stra 2 2 0 0 2; Dokter 21011; Koopmans 2 10 11; Brandsema 3 10 2 1; Boontjes 2 0 0 2 0; "Trager 2 0 0 2 0; "Smit 2 0 0 2 0; Bosker 1 0 0 10. "Een afgebroken partij Groep B: P- de Vries 2 2 0 0 2; Blaas 3 2 0 1 2; S. Smit 3 2 0 1 2; Takes 3 2 0 1 2; S. Dekker 3 111 1.5; Crom mentuyn 3 111 1.5; Eykelboom 3 10 2 1; D. Smit 3 0 0 3 0; Klomp 10010. Burg. stand van 9 t.m. 23 Octo ber 1936. Geboren: Gezina Jikke, d. v. L. Wijbrandi en M. v. Kleef. Ondertrouwd: C. Trompetter en J. Koerts. Gehuwd: J. v. Oostenbrugge en F. Borg- dorff. J. Russelman en M. Kooij. N. J. Schreur en A. M. de Vries. Overleden; A. Dijkshoorn, 74 jr., wed. P. Smit. J. Lont, 64 jr., man van T. Gorter. Hinderwet. Ingevolge de Hinderwet ïs vergunning verleend aan J. A. Siesling tot het oprich ten van een petroleumopslagplaats, Idem aan N. J. Kat. Werkloozenkassen. Door enkele werkloozenkassen werden werkloozen en personen werkende in de werkverschaffing als lid toegelaten. Dit gaf tot verschillende bezwaren aanleiding en daarom heeft Z.E. den Minister van Sociale Zaken bepaald dat van nu af geen personen meer tot de kassen mogen worden toegela ten, die werkloos zijn, waardoor dan te vens begrepen worden personen, die werk zaam zijn op weikverschaffingen. Voor zoover in strijd met het bovenstaanij de personen toch tot de werkloozenkassen mochten worden toegelaten, zal de tijd van werkloosheid, of van werken op de werkver schaffing, niet mogen medetellen ter bere kening van den termijn, die gesteld is voor het ontstaan van het recht op uitkeering uit de werkloozenkas. Dit geldt uitsluitend ten aanzien van de toelating van nieuwe leden en niet voor hen, die uit een andere werkloozenkas, met behoud van rechten, rechtstreeks worden overgeschreven. Onder werkverschaffing wordt hierbij niet verstaan werken met subsidie van het werkfonds. De markt was heel stug. Die me- dedeeling is langzamerhand niets zeldzaams. Maar zoo stug als van daag hebben we het toch in lang niet meegemaakt. De prijzen liepen dus terug. Het duurde geruimen tijd alvo rens de hoogste prijs bekend werd, het was 1 19.—. Enkele andere sta pels van prima kwaliteit wisten f 17.50 en f 18.te besommen, de groote hoeveelheid echter ging weg tegen f 16.a f 16.50. Waarmee de gang stellig een gulden lager was dan verleden week. Het begon al hard naar half twaalf te loopen, toen de markters, die nog niet had den kunnen besluiten, eindelijk geld voor hun kaas kozen. De aanvoer blijft groot. Wel is die successievelijk wat afgenomen, maar er blijft veel komen. De voor raden zijn belangrijk en de vraag is te gering. Ieder ziet uit naar een „vleugje", bij voorkeur uit Neder land of België, want de andere afzet gebieden werpen nauwelijks nog gewicht in de schaal. Maar het blijft uit. EERST DE NOORD-CHINEESCHE KWESTIE REGELEN! De Chineesche ambassadeur te Tokio, Hsoe Sji Ying, heeft gistermiddag een bezoek ge bracht aan den minister van buitenland sche zaken, Arita, waaromtrent de strikste geheimhouding in acht wordt genomen. Welingelichte diplomatische waarnemers gelooven evenwel, dat de Chineesche ambas sadeur heeft voorgesteld, ten aanzien van de onderhandelingen, welke op het oogenblik te Nanking worden gevoerd, om eerst een re geling te treffen op die punten, waaromtrent reeds overeenstemming is bereikt en later de autonomie in Noord-China en den geza- menlijken strijd tegen het communisme te regelen. Ten aanzien hiervan zou minister Arita uiteen hebben gezet, dat de herhaalde anti- Japansche uitbarstingen in China voorname lijk het gevolg waren van het feit, dat het Noord-Chineesche probleem en de gemeen schappelijke verdediging tegen het commu nisme en nog andere problemen niet gere geld waren. Volgens Arita zou een definitieve regeling van de ChineeschJapan- sche betrekkingen niet verwacht kunnen worden indien deze diep gaande kwesties van verkeerd be grijpen niet uit den weg worden ge ruimd. Aangezien de Japansche regeering vast besloten is deze politiek te handhaven, zof> zou Arita hebben verklaard, kon hij tot zijn spijt de voorstellen van den Chineeschen am bassadeur niet aanvaarden. Eerste decreet over de verwezen lijking uitgevaardigd. Berlijn, 23 October (ANP). Minister president Goering heeft heden zijn eerste de creet uitgevaardigd. Hierin wordt gezegd, dat het werk zooveel mogelijk zal worden gedaan door de bestaande instanties. Nieuwe ambten zullen slechts in uiterste noodzaak worden geschapen. Allen die meewerken, personen en organisaties in staat en partij staan onder leiding van Goering. Minister-president Goering zal zich verder laten voorlichten door een ministerraad van deskundigen, waarin o.a. de chef van de, rijkskanselarij, staatssecretaris Dr. Lammers en de deskundige voor Duitsche grondstof fen, dr. Keppler, zitting hebben. Verder worden de onderdeelen opgesomd waarin de organisatie wordt verdeeld, n.1.: le het fabriceeren van Duitsche grond stoffen; 2e. verdeeling van grondstoffen; 3e. arbeidsregeling, 4e de landbouw-productie, inzoover deze in verband staat met het vier- jaar-plan, 5e prijsregeling, 6e deviesen-kwes- ties. De financieele kwesties worden uitgewerkt in samenwerking met de ministeries van financiën en economische zaken. Dr. Keppler wordt tevens benoemd tot persoonlijk raadsman van Minister-Presi dent Goering inzake den opbouw van de Duitsche grondstof-industrie. Verder heeft hij d e leiding in de fabricatie van indu- strieele vetten. Binnenkort zal minister-president Goering in het Sportpalast. een rede houden over de maatregelen, welke genomen worden in ver band met het vier jaar plan. Reden nog niet bekend. Lissabon, 24 October (A.N.P.): De Portugeesche Minister van buitenlandsche zaken heeft den Spaanschea ambassadeur, Albornoz, een nota doen overhandigen, waar in hij verklaart, dat de Portugeesche regee ring zich verplicht ziet de diplomatieke be trekkingen met de regeering te Madrid te schorsen. Vanmorgen nog zijn irstructies getelegra feerd aan den Portugeeschen zaakgelastigde te Alicante, waarin hem opdracht gegeven wordt scheep te gaan op het in deze haven voor anker liggende' Portugeesche oorlogs schip en naar Portugal terug te keeren. De Portugeesche regeering behoudt zich het recht voor, zoodra zij dit opportuun zal achten, de aan den Spaanschen ambassa deur gezonden nota te publiceeren, waarin de redenen uiteengezet worden weshalve zij meent de diplomatieke betrekkingen met Spanje te moeten verbreken. Hij had „het gestolene" zelf in de lommerd gebracht. Diemen, 24 October. De politie van Diemerbrug is er in geslaagd een postzegel handelaar, alhier, van wie een waardevolle en hoog verzekerde collectie zegels was ge stolen, te ontmaskeren. De geheele diefstal is gebleken op louter fantasie te berusten. Reeds bij de aangifte kwam de inbraak de politie verdacht voor. In de kamer, waar de postzegels benevens een aantal sieraden was verborgen, sliep een zoon van den han delaar. Deze zoon had niets van de inbraak gemerkt, terwijl toch twee ruiten met de hand bleken te zijn ingeslagen. Een onder zoek wees uit, dat de verzamelaar, een 54- jarige gevluchte Duitscher, die reeds eenige jaren hier te lande verblijf houdt, in slech ten doen was geraakt. Hij werd echter eerst in verhoor genomen, toen men verschillende beleeningsbriefjes in zijn bezit vond. Uit deze papiertjes bleek, dat de sieraden en de postzegel-verzameling naar de lommerd waren gebracht. De beleening van enkele bezittingen was reeds van 1934 af geprolon geerd De verzamelaar kon nu moeilijk volhou den, dat zijn postzegels en gouden voorwer pen ontvreemd waren. Hij bekende dan ook de inbraak te hebben voorgewend, om zoodoende het verzekerde bedrag, dat blijkens de polis verscheidene duizenden guldens bedraagt, van de maatschappij te kunnen ontvangen. Ter zake van poging tot oplichting is de man gearresteerd. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. CONFERENTIE INDONESIA MOEDA AFGEBROKEN. Batavia, 24 Oct. Een driedaagsche con ferentie van Indonesia Moeda welke te Bui tenzorg werd gehouden, is op last van den resident afgebroken, aangezien aan de ge stelde voorwaarden niet werd voldaan, Men heeft nl.. getracht de jeugd op on toelaatbare wijze in politieke richting te beïnvloeden. GESCHENK VOOR PRINSELIJK PAAR UIT CURACAO. Willemstad (Curaqao), 23 October. De bevolking van het gebiedsdeel Curaqao zal, ter gelegenheid van het huwelijk van H.K. H. Prinses Juliana en Prins Bernard, een tapijt aan het prinselijk echtpaar aanbieden. In den rand van dit tapijt zullen de namen worden geweven van de zes eilanden, ter wijl de centrale figuur zal worden gevormd door een West-Indië-vaarder. HET VLOOTBEZOEK AAN SINGAPORE. Bativia, 24 Oct. Vernomen wordt, dat het voornemen bestaat, dat het Ned.-Indisch eskader half November een bezoek zal brengen aan Singapore doch dat officieele toestemming daarvoor tot dusver nog niet uit Nederland is ontvangen. Indien dit bezoek doorgaat zal het eska der vermoedelijk bestaan uit Hr. Ms. krui sers „Java" en „Sumatra", alsmede drie torpedobootjagers. Luchtvaart. DE „KIEVIET" NAAR INDIË VERTROKKEN. Amsterdam, 24 October: Hedenmor gen is het K.L.M.-postvliegtuig „Kieviet" te 7.29 uur van Schiphol gestart voor zijn vlucht naar Nederl.-Indië. Voor deze vlucht hebben zes passagiers geboekt: een Amsterdam—Batavia, twee Am sterdamCalcutta, een AmsterdamAllaha- bad, een AmsterdamKarachi en een voor het traject AmsterdamBagdad. Voorts is aan lading meegenomen: 97 K.G. goederen, 293 K.G. briefpost en 37 K.G. pak- ketpost. Fietsen in het donker zonder reflector en zonder wit achter- spatbord kost 'n paar gulden boete (als de politie u ziet) of... uw leven (als het verkeer u niet ziet!) P.S. Wist u, dat alleen „wit" „wit" is..- („smoezelig" of „verroest" is dus niet voldoende ZONDAG 25 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Hippolytushoef, v.m. 10.30 uur, Ds. v. Beek, Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doopsbediening. Julianadorp, voorm. 10 uur, de eerw. heer Joh. Mensink, van Amsterdam. Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Ds. Vorstman. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur, de heer Is.. Kiewiet. Middenmeer, nam. 2 uur, de heer Kiewiet. Slootdorp, nam. 7 uur Jeugddienst. Voor ganger de heer C. Tabak Alg. Secr. N. J. Verbond. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer J. S. Postma, proponent op beroep. Geref. Kerk. Slootdorp, voorm. 9 uur, Leesdienst. Nam. 2 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Ds. C. V. d. Vliet. Voorber. H. A. Nam. 3 uur Leesdienst. Wieringerwerf, nam. 7 uur Leesdienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Leesdienst. Nam. 2.30 uur, Ds. J. H. Donner, van Broek op Langendijk. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Leesdienst. Nam. 2.30 uur, Cand. J. v. Eerden. Den Oever, voorm. 10 uur, J. van Eerden. Nam. 3 uur Leesdienst. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Leesdienst. Nam. 2.30 uur, Ds. J. H. Donner, van Br. op Langendijk. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur en 's av. 7 uur, (n.m. bij gunstig weer 3 uur openlucht- prediking), de heer Th. Schaap, van Beerta (Gron.) Callantsoog, de heer Kraak, van Den Hel der. LEEUWARDEN, 23 October. Inlandsche granen; gerst zomer puike f8 —8.25, idem winter puike f7.758, haver witte puike f7.257.80, lijnzaad gekleurd f 1316. kanariezaad Friesche puik f 1314, boonen, platte f6.25—7.25, groene kleine kook f7.509.10, Buitenl. granen: Gele la- platamais disp. 145 boordvrij Leeuwarden, idem 138 boordvrij R'dam, Laplata gerst disp. 171 boordvrij Leeuwarden, idem 163 boordvrij R'dam, Noord-Am. lijnkoeken disp. 9.25 boordvrij Leeuwarden, idem 8.70 boordvrij R'dam, idem merk S.K. disp. 8.70 boordvrij Rotterdam. ALKMAAR. 23 October. Kaasmarkt. Aangevoerd 66 stapels, zijnde 162.000 Kg. Fabriekskaas kleine f 19, Boerenkaas, kleine f 19, idem commissie f22.50 per 50 Kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 23 October. Veemarkt. 64 entersfieren f 110160, 58 twenterstieren f 160—260 per stuk; 491 vette koeien f 210—210; 36—54 ct. per Kg.; 1090 melk. en kalfkoeien f 105—220 75 pin ken f 65130; 18 vette kalveren f 20—58; 1190 graskalveren f 1885; 469 nuchtere kalveren f 37: 510 vette schapen f 1323; 156 weide schapen f 1019; 406 lammeren f 815; 697 vette varkens f 25—105, 8340 ct. per Kg.; 42 magere varkens f 16—42 per stuk; 170 kleine biggen f 610 per stuk. Zuivel: Sleutelkaas f 20 per 50 Kg.; Edam merkaas f 1420 per 50 Kg.; aanvoer 1303 Kg. veilingboter f 1.34. f 1.33 per Kg.; Aan voer 0 derde, 2 zesde, 0 twaalfde vaten. Commissienoteering 61 ct. per Kg. Eierhandel: kipeieren aangevoerd 7000 Kg.; f 3.75—5.50 ner 100 stuks; handelsprijs 80—90 ct., per Kg. eendeieren aangevoerd 100 Kg. f 3.50—4 per 100 stuks, handelsprijs 47,557.5 ct. per Kg. Vereeniging van zuivelmaatschappijen). Edammer Kaas 20 plus f 9.5010; 40 plus f 15.5016; Goudsche 20 plus f 9.5010: 40 plus f 15.5016; broodkaas 40 plus f 15.50— 16; Leidsche kaas 20 nlus f 1010.50; vol vet f 19.5020 per 50 Kg. ALKMAAR, 23 October. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren in tnlaal 1759 H T. 's aangevoerd, waar van soort en priizen als volgt: 90 H.L. voer- tarwe f 7—8. 26 H.L. rogge f 8—8.30; 297 H L. gerst chev. f 7.508.25; 463 H.L. ha ver f 7—7 60; 460 H.L. boonen, w.o.: brui ne f 1519. citroen f 18—28, duiven f 8.50 —9 60. witte f 1526 en tuinhoonen f 11— 17: 28 H.L. karwijzaad f 22—24; 395 H.L. erwten, w.o kleine groene f 7.50—10. groo te groene f 18—23. grauwe f 18—29, vale f 1422 en platte vale erwten f 24—25. Al les ner 100 Kg. WARMENWTTTZEN, 23 October. Aanvoer: 750 Kg. roode kool f 1.60, 36100 Kg. witte kool 80 ct. WINKEL. 23 October. Appelen f 310, druiven f 8—12, noten f 17—19, aardannelen f 1.101.20, wortelen 5060 ct., spruitkoo! f 6—7, uien f 11.40 per 100 pond. Andijvie 50—90 ct. per 100 st. NOORDSGHARWOUDE, 24 October. Bevel. 1.60, Schotsche muizen 1.201,40. grooten 2.20—2.40, eigenheimers 2.10—2.30, bl. dito 1.902.30, drielingen 1.30. uien 1,10 —1.50. drielingen 1.302.10, grove 1.501.90, gele nep 4.70—5.10, peen 70—90 ct., ramme nas 0 801.90, kroten f 0.8(4—1.30, roode kool 1.30—2.10, witte kool 80—90 ct., gele kool 11.40, D. witte kool 1.10—1.30, bloemkool 2.405.10, andijvie 50 ct. BROEK OP LANGENDIJK 24 October 1936 Bevel, f 1.60; Grooten Muizen f 2.40 Bl. Eigenheimers f 2.10 f 230 Aanvoer 6000 kg. aardappelen. Uien f 1.10 1.60; Drielingen f 1.10—1.60; Grove f 130—180; Gele Nep f 4,10470 Aanvoer 26000 kg. Uien 13000 kg. Peen f 0.70 f 0.80 Rammenas 2.10—2.60, kroten 0.50—1.80, roode kool 1—2.10, wite kool 80—90 ct., gele kool 11.14, groene 12.10, bloemkool: le- cerf 3.50—6.40, reus 1.90—3.60, 2e soort 1.50 Andijvie 50 ct. HEFFING OP BOTER. 's-Gravenhage, 23 October. De Heffing op boter en de vervoervergunning voor buitenlandsche boter is, behoudens tus- schentijdsche wijziging, voor de week van 25 tot 31 October vastgesteld op f 0.80 per K.G.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 11