Gebrs. PRONK, Bioscoopnieuws 15, 25 en 30 cent per '/2 pond. Banketbakkerij, Kei zerstraat. Texel ;X^twVs Marineberichten Sport Tivoli-theater. Rialto-theater* Firma Uit het politierapport Een avond van vroolijke kunst* en *Paar Kegelen „Rose Marie" met Jeannette Mac Donald en Nelson Eddy. Aan de vele bewerkingen van de overbekende en poplaire operette „Roae Marie" is weer een nieuwe toegevoegd. Men kan haar deze week Zien in het Tivoli-Theater, dat derhalve weer eea druk bezoek zal beleven. Dat bleek reeds gisteren, toen er voor een Vrijdagavond verrassend veel bioscoopgangers bleken te zijn. Wat deze Amerikaansche be werking aangaat, wel, zij heeft ons in vele op zichten veel voldoening geschonken. Trouwens we hadden van een man als W. S. van Dijke „iet anders verwacht, daar hij op het gebied van de regie a) eenige verrassende staaltjes van zijn kunnen afgelegd heeft. Toch is hij van deze „Rose Marie" niet de groote figuur, want 0.i. liet hij enkele mogelijkheden onberoerd, blijkbaar om de zangcapaciteiten van de beidé boofdrolvertolkers volledig uit te buiten. Dat blijkt ook hieruit, dat aan de overbekende melodieën van de operette zelf eenige „eigen" liedjes zijn toegevoegd, die, het zij gezegd, het buitengewoon goed doen. En dat dit het geval ban zijn is wel te danken aan Jeannette Mac Donald en haar zeer bekwamen tegenspeler, den tot voor kort nog onbekenden Nelson Eddy. De „Rose Marie" van de bekoorlijke Jean nette was waarlijk goed en waar zij aan fil misch talent niet steeds den toets der critiek bon doorstaan, daar vergoedde, haar mooie, zuivere sopraan alles. Nelson Eddy, als ser geant Bruce, was zeer goed èn wat acteeren èn wat zang betreft. Deze jongeman beschikt over een krachtige welluidende tenor, die zich in alle lagen van zijn register met genoegen laat beluisteren. Het heeft natuurlijk geen zin iets van den inhoud te vertellen, wij achten dien overbekend. Volstaan wij dus met de opmerking, dat Van Dijke met zeer vrije hand met den origineelen tekst gewerkt heeft. Zoo zorgde hij voor een volkomen eigen inleiding, die overigens goed gevonden is en liet hij in den loop van het ver haal nog al eens den draad van het oude be kende schieten om er eenige nieuwe, frissche scènes voor in te lasschen. Hij droeg er echter verstandelijk wel zorg voor, dat geen der „schlagers": Rose Marie, Totempaal hotel en de Indiaansche liefdesroep weggelaten werd, want het publiek komt naar „Rose Marie" hoofdzakelijk voor het aanhooren van deze wel buitengewoon melodieuze liederen. En als deze gezongen worden op een wijze, als in deze film door de beide genoemde zangsterren ge schiedt, dan geniet dat publiek in den waren zin van het woord. Zooals het ook gisteren avond deed en zooals het de eerstvolgende avonden zal doen. Een buitengewoon aardige serie kleine films, waaronder twee gekleurde, completeeren het weer zeer attractieve Tivoli-programma. Den marine-menschen zal-het interesseeren, dat zij zeer goede opnamen van het in dienst stellen van Hr. Ms. „de Ruyter" kunnen zién. HET LEVEN VAN LOUIS PASTEUR. De wereld heeft waarschijnlijk nooit schoo- ner medium mogen kennen dan juist de film, om haar helden-adoratie bot te vieren en ge noemde adoratie hebben wij dan ook jaar in jaar uit met min of meerdere belangstelling kunnen volgen. Daar waren categorieën helden als Tom Mixen, Buffalo Bill's, Maciste's en Tarzannen. Daar waren weer anderen, het genre van Siegfried-en-de-Draak, Kapitein Kidd, en de Roode Pimpernel. Al deze helden, half-helden en „he-men" hebben jaren achtereen hun krachten op het celluloid gedemonstreerd en wij hebben er van genoten, den eenen keer wat meer dan den anderen, maar mooi vonden we het toch altijd. Waarin zich weer eens een onzer sluimerende oer-instincten openbaart Het doet dan ook altijd weer goed, en op deze plaats hebben wij het reeds tallooze malen geschreven, als men „gewone" men schen op het wite doel ziet. Menschen van vleesch en bloed, menschen met hun zonden, hun kleinheid, hun levensangst en levensbe zetenheid. Menschen... als U... als ik. Het is blijkbaar zéén moeilijk, juist die gewone menschen uit te beelden, want het kwantum films, waarin zij te voeten uitgebeeld worden '3 aah twee handen af te tellen. Het doet daarom goed, gisteravond in Rialto het werk, getiteld „Het leven van Louis Pasteur" te aanschouwen. Pasteur... Waarvan wij in onzen schooltijd geleerd heb- n, dat hij „iets tegen de hondsdolheid" deed Speculaas h rvan we wellicht ook nog vernamen hppft61 dat mea hem na zijn dood geëerd alsof dit een bijzonderheid voor een geest van formaat ware... Het was daarom dubbel moedig van War ner ros het risico op zich te nemen van een "m, die handelde over een held van -den ff6? ^"'etwaar. men kent zoo langzamerhand smaken van zijn Pappenheimers... Het is een film geworden van uitmuntende kwali- ,61 enj ^en film, spannender, sensationeeler an 10 Tom Mix-filmen en 10 Buffalo's er ij. en film, die wat men met een versleten uitdrukking noemt „uit het leven gegre pen" is. 6 6 Zooals men weet, is deze film, waarin de itelrol gegeven wordt door Paul Muni en win-6 *>el"®psseerd werd door den vermaarden ilham Dieterle, zeer gunstig ontvangen en eek er inderdaad van een succes (ook een Publiek, wel te verstaan) sprake te zijn. Het geeft hoop voor de toekomst. Het is dan ook inderdaad egn belangrijke documentaire en zij leert U meer dan het sc ooiboekje. Zij laat U zien hoe deze man zyn leven gaf aan de wetenschap en dat uit zuiver humanistisch oogmerk. Men ziet ook zijn aanvankelijke verguizing en zijn strijd egen den eeuwigen bloedzuiger, die conser vatisme heet. Het is een pracht stuk menschelijkheid, wat men te zien krijgt. Men leert een held kennen, die ten strijde toog, niet tegen Mohikanen, draken, indianen of duivels, doch tegen een der geringste organismen der schepping, de bacteriën. Dat dit verschil in grootte slechts bijkom stig is, dè.t leert U „Het Leven van Lduis Pasteur". Wij mogen speciaal de aandacht nog vesti gen op de tweede hoofdfilm in dit programma en wel op... Dicken's „David Copperfield". Het is een Engelsche rolprent en in meer dere details zóó uit den geest van zijn schep per daargesteld. Men komt alle oude vrien den tegen, met glimmende pruiken, sentimen teel oogen en dikke buiken en het is een prettig weerzien. Voor Dickensvrienden zeker geen ontgoo cheling. Integendeel... velen zullen de al vergeten en vergeelde deeltjes uit hun boekenkast gaan opzoeken. Rijwieldiefstal. Door een ingezetene dezer gemeente werd aangifte gedaan van vermissing van haar rijwiel, dat eenigen tijd onbeheerd op den openbaren weg verbleef. De recherche stelt een onderzoek in. Vandalen streek. Bij de politie werd aangifte gedaan, dat uit een op een rijwiel bevestigde tasch een aantal brieven zijn ontvreemd, welke brie ven, zooals den eigenaar bleek, in de nabij heid, verscheurd, op de», straat waren gewor pen. Een onderzoek wordt ingesteld. BURGERLIJKE STAND van 17 tot en met 23 October 1936. GEBOREN: Sijtje Maria, d.v. Jan Kerse maker en Catharina Maria Barhorst; Jansje, d.v. Jacob Vlaming en Antje Vermeulen. ONDERTROUWD: Sijbrand Willem Koning en Reinoutje Dob. OVERLEDEN: Willemina Knol, 72 jaar, weduwe van Jan Witte. POLITIE. Gevonden: 1 armband, 1 motorhand schoen; 1 rijwielplaatje. ONBEZOLDIGD VELDWACHTER. Bij beschikking van den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, is de beambte in algemeenen dienst der gemeente Texel, de heer J. Duinker, benoemd tot on bezoldigd veldwachter dezer gemeente. Den Burg Zoo goed bezet als gisteren de zaal van Hotel „Texel" was, hebben wij in langen tijd een Nutsavond niet meegemaakt; met de leer lingen der hoogste klasse van de M.U.L.O. mee (die voor 't eerst gebruik maakte van het verlof, dat aan den heer Jouwersma on langs is gegeven voor zijn leerlingen), schat ten wij het aantal aanwezigen op ongeveer 250 personen. De voorzitter van het Departement, Ds. Vis, zei b(j de opening, dat het hem nu wer kelijk een genoegen was om deze goed bezette vergadering te openen. Verder leidde spr. den heer O. L. J. Sikkens, die dezen avond voor het eerst in deze gemeente zou optreden, met enkele woorden in. De heer Sikkens treedt hier, zei de voorzitter, geheel belangeloos op. De kunst die hij zal geven is buitengewoon moeilijk, en eischt veel liefde en toewijding, vooral van iemand, die geen beroepsartist is. Dat somtijds het werk van amateurs hooger staat dan dat van vele artisten hebben we dik wijls gezien bij 't tooneelspel, dat sommige leden van onze rederijkerskamer „U.D.I." ons laten zien. Dat de heer Sikkens, in de kunst, die hij ons zal geven, een meester is, bewijst wel zijn succesvol optreden, in verschillende hoofdsteden van de wereld. De heer Sikkens, hierna het woord verkrij gende, deelde in een geestige inleiding mede, dat hij inderdaad dikwijls, doch steeds voor liefdadige doeleinden, in verschillende groote steden is opgetreden en werkelijk wa v rfe \eve**" jet\eO<£ y qo©^ voor VIJF wasschen 16 ct •V.V.SSV.V.1 HonJclsond. „EmkoApeldoorn ren de recensies steeds zeer gunstig. Hij meende dit echter te moeten toeschrijven aan de eigenaardige kunst, die hij beoefent. Hij zal zich dezen avond voornamelijk bepalen bij het goochelen, omdat het geven van hypno tisme en telephatie naast eerstgenoemde kunst hem te zwaar wordt. Spreker begon na deze inleiding met een serie van de meest interessante goocheltoeren, die hij steeds vergezeld deed gaan met buiten gewoon geestige toelichtingen; bizonder in teressant was vooral de rijstvermenigvuldi- ging, en de prachtige nummers met de ge smeden ringen. Na de pauze het bizonder handig uitge voerd nummer met den citroen en het bank biljet. Het nummer van de op bevel stilstaan de klok was al even onbegrijpelijk als de verschillende manieren, waarop hij zijn helpers beet wist te nemen. Kortom, de heer Sikkens is een zeer hoogstaand kunstenaar op dit ge bied. Het publiek toonde zich herhaaldelijk zeer voldaan over de buitengewone toeren door dezen amateur verricht. Bij het sluitingswoord wees Ds. Vis op het door den heer Sikkens medegedeelde over an dere kunsten, waarin hij zich heeft be kwaamd; min of meer meende de voorzitter daarin de belofte te moeten zien, dat we hem nog eens voor de Nutsleden mogen zien op treden. Hij riep daarom den heer Sikkens een hartelijk tot weerziens toe in het volgend Nutsseizoen. Oosterend BESPELING KERKORGEL IN DE GEREF. KERK. Dinsdag 27 October zal de heer H. J. Kruit hof, organist in de Burgwalkerk te Kampen, in de Geref. Kerk te Oosterend, des avonds te acht uur, het orgel bespelen. De heer Kruithof, die blind is, zal ook een kort woord spreken, terwijl onder de bespeelde nummers eenige worden gegeven van eigen compositie. BIETENVERV OER. Aan den steiger in het Noorden is men aangevangen met het verschepen van suiker bieten voor de fabriek te Halfweg. Daar dit jaar slechts 25 a 30 ha bieten zijn geteeld, is de te verschepen voorraad niet zoo groot als dit met andere jaren hét geval was. PREDIKBEURTEN. Zondag 25 October 1936. Ned. Herv. Gem. Den Burg, 'sav. 7.30 u., Ds. Kok. Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. A. W. Kok Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft. Bed. H. Avondmaal. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10 en n.m. 7.30 u. Ds. Salm. Maandcollecte Koog, 's avonds 7.30 uur, Ds. v. 't Hooft Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Scholte Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Vis. Geref. Kerk. Den Burg, (Gebouw Fanfare) v.m. 10 uur, Ds. van der Leer n.m. 3 uur, cand. Pos Oosterend, v.m. 10 uur, Cand. Pos. n.m. 3 uur, Ds. v. d. Leer. Gereformeerde Kerk H.V.) Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 u., Ds. Kok Kapitein ter zee H. Jolles, onlangs uit Oost- Indië hier te lande teruggekeerd, is geplaatst als commandant aan boord van Hr. Ms. pant serschip Hertog Hendrik te Nieuwediep. Luitenant ter zee der le klasse A. J. van Hemert is overgeplaatst van het wachtschip te Willemsoord aan boord Hr. Ms. torpedo- instructieschip Schorpioen te Nieuwediep. Overplaatsingen. Sergeant-kok G. M. Menijn, Wachtschip W'oord, bevolen overplaatsing op 16 Oct. 1936 naar het Kon. Instituut ingetrokken. Sergeant-kok S. J. de Vries van Wachtschip W'oord naar Kon. Inst. 16 Oct. 1936. Sergt.-kostabel E. Wallert van D. Aukes naar Wachtschip W'oord, 21 Oct. 1936. Sergt.-machinist A. Dat van v. Speijk naar O.Z.D. 9 Dec. 1936. Sergt.-maj. der mams. W. Voorn van Afd. Marns. R'dam naar Wachtschip W'oord, 9 Dec. 1936. Sergt.-hofmeester W. van Hall van Wacht schip W'oord naar Kaz. A'dam, 2 Nov. 1936. Sergeant-kok P. N. Goosen van De Kooij naar Kaz. A'dam, 2 Nov. 1936. Sergeant-kok W. Wolf van Gelderland en 23/10-'36 van Wachtschip W'oord naar De Kooij, 2 Nov. 1936. Sergeant-telegrafist G. Meng van O.Z.D. naar R.D. A'dam, 2 Nov. 1936. Sergeant-telegrafist D. N. Versteeg van De Mok naar R.D. A'dam, 2 Nov. 1936. Sergeant d. marns. C. G. M. Abbenhuis van Kaz. W'oord, datum bevolen overplaatsing naar de Afd. Marns. R'dam gewijzigd in 1 Dec. 1936. Korporaal-kok G. P. Sonius van O.Z.D. naar De Ruij ter, 23 Oct. 1936. Korporaal-kok J. J. Voors van H. Hendrik naar De Ruijter, 23 Oct. 1936. Korpl.-torpedomaker J. Ewald, Z 7, datum bevolen overplaatsing naar Schorpioen gewij zigd in 28 Oct. 1936. Korpl.-torpedomaker P. C. Bosschaart, Schorpioen, datum bevolen overplaatsing naar Z 7 gewijzigd in 28 Oct. 1936. Korporaal-kok J. Kiekebos, Wachtschip W'oord, datum bevolen overplaatsing naar Z 7 gewijzigd in 28 Oct. 1936. Korporaal-konstabel J. van Wier v. Wacht schip W'oord naar D. Aukes, 21 Oct. 1936. Korpl.-torpedomaker M. H. Esser van O.Z.D. naar Schorpioen, 19 Oct. 1936. Korpl.-torpedomaker F. La Maire van Schorpioen naar O.Z.D., 19 Oct. 1936. Korpl. d. mariniers R. Dellebeke van De Kooij naar Afd. Marns. R'dam, 31 Oct. 1936. Korpl. d. mariniers A. P. Overduin van Afd. Marns. R'dam naar De Kooy, 31 Oct. 1936. Korpl.-timmerman W. Molijn van Schorpioen naar H. Hendrik, 2 Nov. 1936. Korpl.-telegrafist R. J. C. de Bruin van M.K.W. A'dam naar H. Hendrik, 26 Oct. 1936. Korpl.-bottelier O. W. Visser, Nautilus, datum bevolen overplaatsing naar Wacht schip W'oord gewijzigd in 23 Oct. 1936. Matroos le klasse I. Beun van Z 7 naar Schorpioen, 17 Oct. 1936. Mariniers le klasse S. Molenkamp, A. A. de Langen, H. J. Verel, G. van Geffen, C. Geleijnse, van Afd. Marns. R'dam naar Wacht schip W'oord, 25 Nov. 1936. Marinier 2e klasse J. Leijnse van Afd. Marns. R'dam naar Wachtschip W'oord, 25 Nov. 1936. Marinier le klasse A. C. den Held van Afd. Marns. R'dam naar Wachtschip W'oord, 14 Nov. 1936. Matroos le klasse E. L. v. d. Veen van H. Hendrik naar D. Aukes, 2 Nov. 1936. Matroos le klasse P. Bindenga van De Kooij naar Vidar, 2 Nov. 1936. Matroos le klasse P. Louwerse van H. Hen drik naar Vidar, 2 Nov. 1936. Marinier le klasse A. C. Verstraate van Afd. Marns. R'dam naar Wachtschip Vlissin- gen, 25 Nov. 1936. Marinier le klasse G. Klopmeijer van Afd. Marns. R'dam naar Wachtschip Vlissingen, 25 Nov. 1936. Mariniers le klasse J. Tuithof en W. A. Zweeres van H. Hendrik naar Wachtschip W'oord, 26 Oct. 1936. Matrozen 2e klasse P. J. M. Peeters en J. D. Okel van H. Hendrik naar Wachtschip W'oord, 28 Oct. 1936. Ondervolgende schepelingen, thans geplaatst zooals achter hunne namen vermeld, worden den 2den November 1936 geplaatst bij de Marinekazerne te Willemsoord (kaderschool). Matroos le kl. W. H. Burema, O.Z.D.; id. H. H. Hupkens, Wachtschip W'oord. Marinier le kl. K. W. den Hollander, Wacht schip W'oord; id. J. Raven, Kaz. W'oord. Matroos le kl. G. M. N. Edelman, Wacht schip Vlissingen. Marinier le kl. J. K. Bokma, O.Z.D.; id. J. H. Henze, Kaz. W'oord; id. J. A. Kuit, De Kooij; id. K. Huijdink, Afd. Marns. R'dam; id. C. A. Edelman, Wachtschip Vlissingen; id. J. F. Milder, Schorpioen; id. B. F. Lam, Kaz. W'oord; id. C. J. Opzitter, De Mok; id. P. G. Muller, Schorpioen. Matroos le kl. G. C. Romijn, Wachtschip Vlissingen; id. J. v. Bilderbeek, O.Z.D. Marinier le kl. G. Kamphuis, Kaz. W'oord; id. C. J. Razenberg, O.Z.D.; id. G. ten Braak, Van Speijk. Matrozen le kl. A. A. Kievit, C. J. Smit en B. N. Peters, Van Speijk. Mariniers le kl. G. v. Hamersveld en J. Pol, Van Speijk. Stoker-olieman J. J. Dalmeijer, Gelderland en 23-10-'36 Van Speijk; id. F. H. Sarton, id.; id. B. van der Vlis, Gelderland en 23-10-'36 Kaz. W'oord; id. D. K. Brak, Kaz. W'oord; id. M. J. Gerritsen, Kaz. W'oord; id. C. J. de Graaff, Kaz. W'oord; id. F. Kost, Schor pioen; id. M. C. Ravestein, Van Speijk; id. id. H. H. C. Olivieira, Kaz. W'oord; id. T. Regelink, H. Hendrik; id. W. H. K. Snikkers, Friso. Timmermansmaat H. v. d. Graaff, H. Hen drik; id. J. Ornee, Van Speijk en 17-6-'36 gedet. Wachtschip Vlissingen. Vliegtm.maat M G. J. P. Dieterich, De Kooij; id. J. E. Bodenstaff, De Kooij; id. C. J. Hendrikse, De Mok. Korpl.-ziekenverpleger J. Wagenaar, Hos pitaal. Korpl.-machinist J. C. Korndörffer, O.Z.D.; id. H. W. Sijmons, O.Z.D.; id. W. Visser Van Speijk; id. H. Rijstenbil, Van Speijk; id. R. de Leeuw, H. Hendrik; id. J. C. Kok, De Kooij; id. D. Commelin, Friso. Leerlingen-onderoff.-vlieger G. J. Evers, C. C. de Jong, ,J. Kruis, H. Lameij, P. J. de Ru, P. v. d. Sloot, E. J. H. Smithuijsen, J. J. Steen, P. Wevels, De Kooij. Met ontslag uit den zeedienst. Majoor-vliegtm. (H) N. Dhont, 28 Octo ber 1936. Sergt.-maj. der marns. C. P. J. Stikkelman, 1 Dec. 1936. Korp.-vliegtm. (H) P. van der Noll, 11 De cember 1936. Korporaal-konstabel P. Visser, 27 Decem ber 1936. Overleden in Oost-Indië. Matroos le kl. J. van Baarle, 18 October 1936. Aangewezen voor thuisvaren. Korporaal-schrijver H. T. v. d. Berg, 30 Sept. '36 per m.s. „J. v. Oldenbarnevelt" van Tg. Priok. In Nederland uit West-Indië per m.s. „Crijnssen" aangekomen: Mariniers le kl. G. Klopmeijer en A. C. Ver straate, 13 October 1936. In Nederland uit Oost-Indië per m.s. „Sibajak" aangekomen: Korporaal-telegrafist J. van der Schaaf, sergeant-machinist A. Dat, serg.-maj. der marns. W. Voorn, mariniers le kl. S. Molen kamp, C. Geleijnse, H. J. Verel, G. van Gef fen, M. Jansen, A. A. de Langen, mariniers 2e kl. P. van der Es, J. Leijnse, 13 Oct. 1936. In Nederland uit Oost-Indië per s.s. „Moena" aangekomen: Marinier le kl. A. C. den Held, 16 Oct. '36. Ondervolgende schepelingen worden aange wezen om den 18en Nov. 1936 per m.s. „Dem- po" naar Oost-Indië te worden uitgezonden: Schipper J. de Graaf, bootslieden L. H. Po lak, C. J. Bouw, majoor-konst. G. J. A. v. Dorst, majoor-torpm. Tó van Arkel, sergean- ten-torpm. H. P. Lugten, J. J. J. Breebaart, serg.-machinist C. Bus, serg.-ziekenv. G. Jan sen, sergeanten der marns. J. H. P. Oors, J. Breel, kwartiermeesters J. Kip, C. J. v. d. Veer, M. Heijblok, C. A. Haffert, matroos le DRIE WEKEN HULPELOOS IN BED. Rheumatische rugpijn nu absoluut verdwenen. „Ik wil graag dat U weet wat ik aan Kruschen Salts te danken heb. Een jaar gele den had ik verschrikkelijke rheumatische pij nen in mijn rug, en ik moest drie weken liggen. Ik kon in bed niet eens opzitten. Ik besteedde een paar gulden aan pillen, maar het gaf niets. Toen schreef ik mijn moeder en vertelde mijn misère. Per keerende post ried zij mij drin gend aan Kruschen Salts te probeeren. Ik kocht onmiddellijk een kleine flacon en kan op mijn eerewoord verklaren dat, voordat ik mijn vijfde dosis had gebruikt, ik al weer kon zitten. Ik ging ermee door en binnen twee weken was ik weer op de been, zonder die verschrikkelijke pijn. Ik heb Uw wonderbaar middel altijd bij mij, en ik ben overtuigd dat de kleine dagelijksche dosis mij levenslustig en gezond houdt. Ik kan Kruschen Salts niet hoog genoeg roemen, telkens als zich de ge legenheid voordoet, raad ik het aan." Mevr. A. G. te F. Indien de afvoerorganen in Uw lichaam te traag werken, ontstaat een ophooping van afvalstoffen, welke Uw bloed verontreinigen. Schadelijke stoffen zullen zich vormen, o.a. het gevreesde urinezuur, dat maar al te dik wijls oorzaak is van rheumatische pijnen. Kruschen Salts bestaat uti zes minerale zou ten, die Uw afvoerorganen tot betere werking aansporen, waardoor de afvalstoffen op ge heel natuurlijke wijze volkomen en geregeld worden verwijderd. Uw lichaam wordt van overtollig urinezuur bevrijd en de rheumati sche pijnen zullen geleidelijk afnemen om tenslotte geheel weg te blijven. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maatschap pij Amsterdam voorkomt. (Adv.) kl. I. Beun, matrozen 2e kl. P. J. M. Peeters, J. D. Okel, M. Oele, A. Leewis, C. F. Liet, H. J. Langeweg, seinersmaats P. J. Radder, J. Vermeulen, korporaal-konst. W. Boon, kor- poraals-torpmkr N. A. Snel, J. Ewalt, korp.- machinist J. IJska, korporaals-bottelier E. Bromersma, O. W. Visser, korp. der marns. J. L. Kaiser, pijper 2e kl. H. A. Kapper, tam boers 3e kl. A. G. v. d. Most en J. van Doorne, mariniers le kl, A. van Dijk, F. v. d. Spoel, P. J. Joosen, E. J. Meijer, G. Tolhuisen, N. A. Kok, J. Verhaar, J. Stip, J. C. Carlier, J. Tuit hof, W. A. Zweeres, A. Nieholt, A. H. Oost- wal, F. X. Dreesens, O. K. Schilling, H. Waaijenberg, J. P. Tiessen, C. W. van Luijk, A. Willems, marinier 2e kl. N. P. Parhan. Burqerlijke Stand van Den Helder van 23 October 1936. BEVALLEN: G. KooijMarsman, d. De stand van het Kegelconcours in café „De Pool" op Vrijdagavond 12 uur luidt als volgt: Verrassingswedstrijd 1. M. Rosa 2. S. Wit 3. J. Boerdijk 4. J. W. Biersteker 720 630 602 594 Parenwedstrijd 1. Mevr. v. d. Berg en D. Kort 46 2. Mej. Thijssen en D. Groot 45 2 X 3. Mevr. Siegers en D. Kort Jr. 4139 V rijebaan-wedstrijden Dames: 1. Mevr. v. d. Berg 2. Siegers 3. Hoppe Seniores: 1. M. Rosa 2. Jac. de Boer 3. Jb. Smit 4. F. Kroon Juniores: 1. G. van der Kooi 2. A. N. Leemans 3. S. Wit 4. P. Spruit Hanib. Telling: 1. J. Boerdijk 2. J. W. Biersteker 3. Jac. de Boer 4. G. van der Kooi 39 38 37- -36 2 X 44 41 39 38 2 X 41 40—39 40—37 39 106 100 96 95 De officieele uitslag van den korpswed strijd is thans bekend. De club „Acht om de Lange" kon ditmaal helaas slechts 1 drietal in den strijd brengen en miste enkele harer beste werpers. De heeren slaagden er dan ook niet in de prijswinnende drietallen te over winnen, zoodat de definitieve uitslag van dezen korpswedstrijd luidt, zooals in ons blad van gisteren opgenomen. Wat de overige wedstrijden betreft, zal de stand naar onze meening nog wel de noodige wijzigingen ondergaan, daar deze wedstrijden voortduren tot Zondagavond 12 uur. In ons blad van Dinsdag a.s. zullen we de officieele uitslagen vermelden. ELTO-NIEUVVS. Zondag worden op het Elto-terrein weer eenige belangrijke wedstrijden gespeeld. EltQ II ontvangt 's morgens OKC. Wij zijn benieuwd hoe de reserves zich zullen houden. Elto I ontvangt ditmaal DTV III. Als er met het noodige enthousiasme gespeeld wordt, zien we Elto haar 3e opeenvolgende overwinning behalen. Deze match vangt aan om 2 uur op het terrein aan de Javastraat.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7