Stadsnieuws DE STROOPER Waar gaari we heen? Woensdag 28 October 1936 Heldersche Courant Tweede Blad Bij het bezoek der Koninklijke familie aan onze stad de vlaggen uit. Zuiver wollen met practischen houder en dubbel gelakten stok met vergulden knop. Compleet ff 2.60 Burgerlijke Stand van Den Helder Licht op voor alle voertuigen Meisj es-Ly ceum* Uitstekend werk van het Centraal Tooneel". De vaartocht van de Koninklijke Familie met de „De Ruyter"» Buurtcomité's» FEUILLETON. DOOR PETER BARON Geschenk voor Hr. Ms. kruiser „De Ruyter". Aankomst Indische mail. Vrijz.-Dem. Kiesbónd, De reisvereeniging „Hollandsch Noordpunt". Dc 10.000 ste spaarder der Nutsspaarbank alhier. Het Marine-Concert van hedenavond. Film in de Bethelkerk. VLAGGEN bracht. U moest eens zien hoe het kleine Juliaantje daar parmantig tusschen dat hooge gezelschap stapte. Alleraardigst! Verder liet deze film ons allerlei gebeurte nissen uit het reeds rijk geschakeerde leven van onze Prinses zien. Een derde filmpje gaf een stemmingsbeeld van den Prinsjesdag, zooals die elk jaar in de Residentie opnieuw beleefd wordt ter gelegen heid van de opening van de Staten-Generaal. Het aardige was vooral, dat we een brok Den Helder te aanschouwen kregen. Zoo marcheer den daar op het witte doek kranig en met bravour de Heldersche afdeeling van de Oranjegarde, wier leden duidelijk te onder kennen waren. Maar ook zagen we de Staf- muziek en de mariniers, die op het Binnenhof telken jare zoo'n eervolle plaats mogen in nemen. Bijzonder fraai was het gedeelte van deze film, dat gekleurd was. Tot slot van deze serie „Oranje"-films werd nog een filmische reportage van de onlangs ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan der Utrechtsche universiteit gehouden lustrum feesten. Het hoogtepunt werd destijds ge vormd door den allegorischen optocht, voorstel lende den intocht van Prins van Oranje. Zoo als men zich wellicht nog herinnert, heeft Prinses Juliana dezen intocht van het balkon van het huis van den Commissaris der Konin gin af gadegeslagen. Zooals we konden con- stateeren, was deze optocht zeer geslaagd. Als stemmig intermezzo zong vervolgens een kinderkoor een aantal liedjes, begeleid door orgelspel. Het was een aardig gehoor, die teere kinderstemmetjes in dat groote kerkgebouw. De liedjes, waarvan we „De Krekel" wel het aardigste vonden, waren uit stekend ingestudeerd en we hebben er dan ook met genoegen naar zitten luisteren. Het tweede gedeelte van het filmprogramma was gewijd aan de natuur. De operateur nam ons mee op een interessanten tocht door Zwit serland, waarvan we tal van mooie opnamen te zien kregen en door het Zwarte Woud, dat in wintertooi er uitzag als een sprookje. Hiermede was het korte maar interessante programma afgewerkt. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus en met dankgebed. van 27 Oct. 1936. ONDERTROUWD: J. H. Tax en E. M. J, van Vuuren. BEVALLEN: J. TamboerVan Diest, d. E. WarmerdamBakker, d. OVERLEDEN: A. van Klaveren, (m.), 9 j. Wed. H. Kroon, 82 jaar. Wed. J. C. Groene- meijer, 73 jaar. D. de BeursMakelaar, 49 jaar. Woensdag 28 Oct17.07 uur Woensdag 28 October. Casino, 8.30 u. Marineconcert. Musis Sacrum, S u. Lezing met lichtbeelden. Ned. Ver. van Huisvrouwen. Gebouw le Vroonstraat. Nat. Hist. Museum, van 35 en 810 u. Zaterdag 31 October. Musis Sacrum, 8 u. Feestavond Ver. van Onderofficieren „Ons Belang". Een van die merkwaardige spelingen van het lot heeft het gewild, dat op een meisjes-lyceum, ergens in Oostenrijk, een der leerlingen haar talent voor het componeeren van bloemrijke opstellen „misbruikt" tot het samenstellen van een liefdesbrief. Genoemd manuscript wordt gevonden op een plaats waar men het in laatste instantie wel zoeken zou: in de prullemand. Dit au fond zeer onbelangrijk voorval groeit echter in het stuk „Meisjeslyceum" van Fodor uit tot een aaneenschakeling van botsingen tusschen de leerkrachten en de leerling eener- zijds en de leerkrachten onderling anderzijds. Het teekent ons de school als dat hoogst merkwaardig conglomeraat van tegenstrijdig heden, als het trefpunt van opkomend leven en min of meer gedegen wijsheid, en voorts als springplank tot het leven, dat wacht achter de afsluiting van de periode, die men na z'n der tigste steeds pleegt te noemen: de gelukkigste. De school... En we gingen gisteravond eenige jaren terug in onze herinnering en gedachten bij het aan schouwen van dit zéér voortreffelijk stuk van Fodor en zijn niet minder voortreffelijke be zetting door de leden van het Centraal Tooneel, onze eigen ervaringen. De school, die inderdaad een eenheid is, een wereld op zichzelf, en een wereld, die men voor het toekomstig leven van de jonge vrouw of jonge man niet belangrijk genoeg kan reke nen. De school, dat zijn de leeraren, door ons ge zien als duivels en engelen, dat zijn de les roosters, met hun weinige uitverkoren en vele gevreesde onderdeelen... dat is de roode inkt, die onze cahiers eens bloedig penseelde eu dat zijn de rapporten, die, als mene tekels, boven ieder termijn zweefden... En we leefden in de school en met de school en we vergroeiden er aan en als dan ineens op een goeien dag het einde daar is en we de leeraren een hand geven n'importe of we ze eens „Big", „Bet" of „Kubuskop" noemden, dan voelen we ook ineens, dat het uit is met een periode die toch eigenlijk... zoo kwaad niet was. Dat alles brengt „Meisjes-Lyceum" cn het brengt het prachtig. Het is een stuk, knap ge schreven, en dat een eminente demonstratie geeft van tot rijpheid komende jonge menschen, jonge menschen met hun problemen, die in oudere oogen wellicht ganschelijk niet belang rijk lijken, maar dit toch zijn. Ziedaar, het raadsel. De inhoud behelst zeer in het kort het vol gende: Het schooljaar in een Lyceum voor meisjes loopt ten einde en de examens staan voor de deur. In dit verband is de sfeer geladen, vol nervositeit en vol prikkelbaarheid, zoowel bij de leerlingen als het doceerend personeel. Dan vindt een leerares, in het genre van het ver maarde „fossiel" een liefdesbrief van een der meisjes, en deze is het die tot het conflict leidt. Het blijkt, dat het meisje, hetwelk de brief schreef, dit eensdeels als een poëtisch capriool bedoelde, doch ook op deze wijze den rector verheerlijkte, den „afgod" der meisjes van 6 A. Als rector neemt deze zijn maatregelen, doch als mensch na schooltijd, blijkt hij niet on- Nadere bijzonderheden. We hebben gisteren nog juist een be richtje in onze courant kunnen opnemen, van een vaartocht, die H.M. de Koningin met de ,De Ruyter" zou maken. Bjj na dere informatie bleek ons, dat niet alleen de Koningin, maar ook H.K.H. Prinses juliana en Z.D.H. Prins Bernard den vaartocht zullen meemaken. Om ongeveer 11 uur 20 zal het Hooge Ge zelschap te IJmuiden waar de ,De Ruyter" zich dan zal bevinden, aan boord gaan. Hr. Ms. „De Ruyter" zal na verschillende vaaroefer.ingen te hebben gehouden, ongeveer 14.45 uur ter reede van Texel ten anker ko men. De ontscheping zal plaats hebben 15.15 uur, per motorsloep van Hr. Ms. „De Ruyter" of, bij ongunstige weersomstandigheden met Hr. Ms. „Mercuur", welk schip zoonoodig ter reede gereed zal liggen. Hr. Ms. „De Ruyter" brengt bij het ver laten van het schip door de Koninklijke familie de voorgeschreven eerbewijzen, waar toe o.a. een saluut van 35 schoten behoort. Het Hooge Gezelschap zal ongeveer half vier des middags in de haven landen, voor het Directiegebouw, alwaar een eerewacht van het corps Adelborsten eerbewijzen zal brengen. Na inspectie van genoemde eere wacht gaat de Koninklijke Familie per auto rechtstreeks naar het station, teneinde met den trein van 15.55 uur te vertrekken. Bij het stationsgebouw zullen door een eerewacht, bestaande uit 100 Mariniers, met de Stafmuziek der Koninklijke Marine, eer bewijzen worden gebracht. Gedurende het oponthoud van Hare Majes teit in de Stelling van Den Helder zal door de schepen worden gepavoiseerd, terwijl de Koninklijke Standaard van het Directiege bouw zal waaien. Vereenigingen, die zich willen opstellen. De Commissaris van Politie te Den Helder verzoekt de vereenigingen, die zich wenschen op te stellen langs den weg waar H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Z. H. Prins Bernhard op Woensdag 4 November a.s. zullen passeeren, zich vóór of uiterlijk op 31 October a.s. mondeling of schriftelijk bij hem, Commissaris van Politie, Prins Hendriklaan 12, te willen aanmelden, onder opgave van het aantal leden en hunne dames, waarvoor plaats wordt verlangd. Vrijdag 30 October des avonds te 8.30 uur, zal in het Hoofdbureau van Politie aan de Prins Hendriklaan alhier een bijeenkomst plaats hebben van de alhier opgerichte buurt- comité's, ter bespreking van de straatversie ring tijdens de a.s. feestelijkheden. In deze bijeenkomst zullen aanwezig zijn de hierbij betrokken Hoofden van takken van gemeen telijken dienst. Er zal gelegenheid worden ge geven tot het stellen van vragen omtrent straatversiering, plaatsen van palen, het aan brengen van electrische verlichting etc. De voorzitters en secretarissen van de buurt- comité's worden dringend uitgenoodigd om deze bijeenkomst bij te wonen. 31) In plaats van „bekijken" had hij bijna „schilderen" gezegd, maar hg bedacht nog juist op tijd, dat hij niet schilderen kon en zich bij den eersten penseelstreek verraden zou hebben. „Heelemaal niet," stemde Jan toe. „Zou het uw portier niet hinderen?" „Nauwelijks," glimlachte Jan. „Er is geen portier. Het heeft al jaren lang leeg gestaan. Waarschijnlijk zoudt u in den tuin ook nog wel wat belangwekkends vinden. Ik fe«b er zelf ook wel eens in rondgekeken. Als a den sleutel wilt hebben, kunt u hem bij -V» huishoudster halen." „Dank u. Misschien zal ik later eens dat aanbod gebruik maken. Voor het oogen- blik denk ik, dat ik eens ga kijken, uit welken hoek ik dit geval 't beste kan nemen." „Juist zooals u wilt," antwoordde Jan, „maar nu zult u me wel verontschuldigen, ik moet nog iemand spreken in het dorp. Hij nam hoffelijk zijn hoed af en ging door. Voor de leus bekeek Larry het portiershuis een poosje, waarbij zijn oogen spottend glin sterden. Hij had geen reden om dat te ver bergen, want Jan was al een heel eind weg, en dacht er niet aan, om te kijken. Aangeboden door den K.R.O. Maandagmiddag heeft de K.R.O. aan kapi tein ter zee A. C. v. d. Sande Lacoste, com mandant van Hr. Ms. kruiser „De Ruyter", een geschenk aangeboden in den vorm van een aantal gramofoonplaten, waarop de fees telijkheden bij de indienststelling van dezen kruiser op 3 October waren vastgelegd, o.m. de toespraak van de Koningin en van den commandant met de daarbij gehouden repor tage. De commandant toonde zich met dit ge schenk ten zeerste verheugd. Tijdens het of- ficieele diner, gisteravond aan boord, waarbij o.a. de burgemeester van Amsterdam aanzat, werden verscheidene gedeelten, o.m. de toe spraak vgn de Koningin, ten gehoore ge bracht. met welke verrassing de gasten ten zeerste ingenomen waren. Dank zg de uitstekende luidspreker-instal latie aan boord, kon ook de geheele beman ning deze uitzending volgen. De Rotterdam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het gisteren te Marseille aan gekomen mailschip „Dempo", zou heden 7 u. 38 te 's-Gravenhage arriveeren. De vergadering van hedenavond is, blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, uitgesteld tot Donderdagavond 5 Nov., 8 uur, en wordt gehouden in Café Centraal, Kanaal- weg. opgenomen in de algemeene Reisvereeniging „Nederland". In de gehouden bestuursvergadering van de Reisvereeniging „Hollandsch Noordpunt", waarbij waren uitgenoodigd eenige hoofdbe- stuurslieden van de Algemeene Reisvereeniging „Nederland", de heeren Grimm en Pijper, resp. voorzitter en secretaris van de Algem. Reisvereen. „Nederland", is besloten tot aan sluiting bij deze vereeniging. De naam „Hollandsch Noordpunt" zal dus verdwijnen en plaats maken voor de naam Algemeene Reisvereeniging „Nederland", afd. Den Helder, welke zich ten doel stelt het ma ken van trips en vereenigingstochten in bin nen en buitenland op een voor de leden gega randeerd solide en goedkoope wijze. Ten einde hieraan de noodige publiciteit te geven heeft de vereeniging inmiddels beschik king gekregen over een groot aantal interes sante reisfilms, waaronder vele van weten schappelijke waarde, zoomede omvangrijke reislitteratuur, welke geheel ter beschikking staat van alle leden. Naar wij vernemen zal over de statuten de Kon. Goedkeuring worden aangevraagd. Volgens een in ons blad van heden voorko mende aankondiging, blijkt, dat de inschrij ving van den lO.OOOsten spaarder bij de Nuts spaarbank alhier, binnen enkele dagen wordt verwacht. Het Bestuur der Spaarbank, verheugd over den gestadigen groei van den spaarderskring, wenscht het passeeren van dezen belangrijken „mijlpaal" niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Als herinnering en niet het minst ter aan moediging zal vanwege de spaarbank op het boekje van den lO.OOOsten spaarder een extra bijschrijving van tien gulden plaats vin XXI. Er was maar één ding, dat Jan meer ver foeide dan het lezen van een brief, en dat was het lezen van meerdere brieven, en toch had hij zich de laatste drie morgens genood zaakt gezien, er meer dan vijf-en-twintig te lezen. Gezeten achter een stapel sollicitaties keek hij met een beklagenswaardig gezicht naar Barbara. „Er schijnt erg veel aanbod te zijn in het butlersvak," zei hij bitter. „Kijk dien stapel eens." Barbara keek op van een manuscript, dat een Londensche uitgeverij haar gezonden had, en glimlachte. „Een ander zijn ontboezemingen te lezen is nu eenmaal een taai karweitje," stemde zij toe. „Hier hebben we bijvoorbeeld een vrouw," vervolgde Jan, die zich als gezelschapsdame aanbiedt, voor niets, als we haar vier kinde ren ergens onder willen brengen. Ze sluit er een foto bij, die elke kans al bij haar geboorte smoort." „Ik weet het wel. Heb je den onvermijde- lgken filantroop al gehad, die alles wil leenen, van een pond tot tienduizend toe, zonder eenigen borg?" „Twee," zei Jan. „Ik veronderstel, dat je niet geneigd bent, het baantje van secretaris een poosje over te nemen?" „Dat doe je heel goed," lachte Barbara. „Wat?" „Veronderstellen, dat ik niet geneigd ben het baantje van secretaris over te nemen." „Onnatuurlijk kind. Dat is nou al de derde keer, dat je hardvochtig weigert, je oom uit het moeras van sollicitaties te redden." „Heb je dan nog niemand op 't oog?" „Ik geloof van wel. Hij heet Crale en is ex-butler van den hetog van Banff." „Zou het niet een beetje ijselijk zijn, den den: voorts op het boekje van den voorafgaan- den en den volgenden „nieuwen spaarder" een bedrag van vijf gulden. Een en ander met dien verstande, dat men in één gezin slechts recht zal kunnen hebben op één extra bijschrijving. 't Programma na de pauze. Na de pauze krijgt men de Nordische Suite van H. Kjerulf en wel als eerste opvoering door de Marinekapel. Kjerulf's suite wijkt in meer dan één op zicht van het gewone af door de schijnbare indeeling en aaneenschakeling der zeven deelen. Een nader beschouwen zal echter doen zien, dat de deelen der suite, op het programma vermeld, ieder op zich zelf bestaan en zonder pauze onmiddellijk na elkaar worden gespeeld. Kjerulf is geen bekend componist, men denke echter niet, met een weinig beduidend opus te doen te hebben. Contrapuntist als hij is, weet Kjerulf zijn thema's zoo interessant te behandelen, weet hg er zoo alles uit te halen, dat reeds dit alleen onze bewondering zal afdwingen. Dadelijk de inzet, het Eligie, melodisch, rijk aan fantaisie, b. Humoreske, kuisch harts tochtelijk, c. Wiegenlied, zeer merkwaardig in harmonisch opzicht, hier toont zich de com ponist een profeet als lyricus, d. scherzo, f. het Intermezzo, g. Idylle, valt bij Kjerulf op in strumentaal gebied te wijzen op kleurenrijk dom en voornaamheid, die menig componist met veel uitgebreider hulpmiddelen niet heeft kunnen bereiken. Opmerkelijk is het effect van het strijk- en blaasorkest in de afwisse ling en het samenspel. De Menuet is der traditie getrouw en in den welbekenden stijl geschreven, het echte oudvaderlijke tempo. Het derde deel (trio) biedt een aardig contrast; het brengt vooral in het slot van dit deel door het eigenaardige geaccentueerde, een humoristisch tintje, ook in de nuanceering toont hij zich een meester. De soliste. Greta Burbad zingt hierna de Romanze di Santurza di Cavaleria Rusticana van Mas- cagni (waarschijnlijk nog een verrassing als toegift in populairen stijl). En tot slot vertolkt de kapel als le uit voering de bekende Aïda Fantaisie van Verdi. De verloving van Prinses Juliana. Gisteravond is tweemaal een filmvoorstel ling gegeven in de Bethelkerk aan het Juliana- park. Deze was georganiseerd ter gelegenheid van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana en Z. H. Prins Bernhard. Zooals te verwach ten was viel deze voorstelling een vrij groote belangstelling ten deel die zeker grooter ge weest zou zijn als het een beetje beter weer was geweest. Wij maakten de eerste voor stelling, die om 7 uur aanving, mee, en de kerk was flink bezet. De bijeenkomst werd geopend met het zin gen van psalm 95 1 en gebed. Daarna werd onmiddellijk het woord gegeven aan den filmoperateur. Deze begon met de aanwezi gen een filmpje te laten zien van de aankomst van Prinses Juliana en Prins Bernhard voor het Paleis in Den Haag op dien gedenkwaar- digen Septemberdag. Profilti, de filmfabriek welke deze opnamen verzorgd had, was er in geslaagd een serie van de meest aardige momenten op het celluloid vast te leggen, zoodat deze film, die waarschijnlijk wel ge schiedenis zal maken, een zeer bezienswaar dig geheel vormde. We hebben in vele couran ten kunnen lezen welk een sympathieken indruk de a.s. Prins Gemaal op een ieder maakte. Wel, nu we hem óók op de film ge zien hebben, kunnen we ons dat levendig voorstellen. Met welk een vlotheid beweegt hij zich en met hoeveel hartelijkheid omringt hij zijn a.s. Echtgenoote. Het tweede filmpje was een aardige docu mentaire over het leven van Prinses Juliana. We zagen, hoe de toen nog 5-jarige Juliana in 1914 voor het eerst een bezoek aan Artis ex-butler van een hertog in huis te hebben?" opperde Barbara. „Ik voel me tenminste altijd een beetje in de war, in tegenwoordigheid van die supermenschen." „Dit schijnt nogal een redelijk type te zijn. Uitstekende getuigschriften ongehuwd drinkt niet zijn eenige ondeugd is, dat hg bij een hertog gediend heeft. Hij komt van morgen hier." Jan verdiepte zich weer in zijn correspon dentie, maar hij kon zijn aandacht er niet goed bij houden. Dat hij die brieven lezen moest, was de schuld van den Strooper, en onwillekeurig keerden Jan's gedachten terug naar den man, die Clem had vermoord en de veiligheid van de bewoners van „Marske House" ernstig in gevaar had gebracht. Want een toevallige opmerking van Barbara over het gebruik van haar wagen, dien nacht, of een woordje te veel van juffrouw Greer, zou de politie op het spoor brengen, en dat kon voor Jan noodlottige gevolgen hebben. Zijn gedachten spiegelden zich zoo duidelijk op zijn gezicht af, dat het Barbara opviel. „Wat kijk je verschrikt, Jan," merkte zij op. Jan dwong zich een lachje af. „Dat komt uit. Ik ben geschrokken van het loon, dat deze kerel hier vraagt. Lees eens." Hij reikte haar een brief over, maar de uit vlucht was niet veel waard en hg verbrak de pijnlijke stilte, die ontstond, toen z(j den brief vluchtig doorloopen had, met het on prettige idee, dat alles wat hij zei, klonk alsof hij een blunder trachtte te bedekken. ,,'t Valt me juist in, dat ik een belang rijke afspraak heb, die ik moet houden zou je er bezwaar tegen hebben, dien Crale te ontvangen, Barbara?" „Wie, den butler? Zie ik er uit als een meisje, dat butlers ontvangt?" „Werkelijk, ik moet naar de stad vanmor gen, en ik dacht, als je toch niets bijzonders te doen had „Mijn beste man," stribbelde Barbara tegen, „wat weet ik nou van buttlers af? Ik heb er nog zoo weinig ontmoet in mijn jong leven. Ik zou niet weten, wat ik zeggen moest." „Toe, wees een flinke meid," drong Jan aan. ,,'t Is heel eenvoudig. Vraag hem eh of hij eenige ondervinding heeft en dat soort van dingen. Of hij goede getuigschriften heeft, en of hij met keukenmeisjes flirt." „Zou je je den ex-butler van een hertog kunnen voorstellen in de spichtige armen van juffrouw Greer?" „Niet al te best," antwoordde Jan, „maar ik kan er dus op rekenen, dat jg je best zult belasten met de ontvangst van Crale?" „Ja," zei Barbara. „Ik zal 't probeeren. En ik zal hem niet aannemen, als hij er uitziet, alsof hij erg lichtzinnig van aard is. Ik zou juffrouw Greer niet graag blootstellen aan een kennismaking met de onbetrouwbaar heid." Dat was een uitdrukking, die Jan niet be viel. Ze had het op zoo'n eigenaardigen toon gezegd, en het minste wantrouwen van Bar bara tegenover juffrouw Greer kon gevaar lijk worden. „Ik geloof, dat je te veel naar Keating hebt geluisterd," zei hg een beetje ontevreden. „Ik heb hem in geen dagen gezien, maar je zult me moeten toegeven, dat onze waar dige huishoudster zich onlangs een beetje vreemd gedragen heeft." Jan zei daar wijselijk maar niets op en ook Barbara liet het onderwerp varen; maar toen Jan dien morgen uitging, voelde hij zich niet heelemaal op zijn gemak. Barbara evenmin. Met butlers omgaan was niet haar sterkste zijde, en toen een uur later „mijnheer Crale" werd aangediend, betreurde zij het bijna, dat zij zich door Jan had laten overhalen. Haar ergste vermoedens werden bewaarheid; hij zag er werkelijk uit, zooals ze zich den ex-butler van een hertog had voorgesteld. Zeer in de puntjes gekleed, een beetje gezet, en met een bijzonder glad ge zicht. Het was een echt Cherubijnengezichtje vond Barbara, maar zijn beleefde, kalme ma nier van dien maakte haar in de war. Ze had het gevoel, alsof de verhoudingen omgekeerd waren alsof zij de werkneemster en hij de werkgever was. „Eh wilt u niet gaan zitten, mijnheer Crale?" noodigde zij een beetje onhandig uit. „Dank u, dame." Het ging niet te best, vond Barbara. Zij deed een paar mislukte pogingen om iets te zeggen en barstte toen uit: „Natuurlijk hebt u wel eenige ondervin ding, mijnheer Crale?" Crale's gelaatsuitdrukking bleef even eer biedig, maar gaf te kennen, dat hij in andere omstandigheden niet naar de betrekking ge dongen zou hebben. „Inderdaad, dame," bevestigde hij en Bar bara verbeeldde zich dat zijn oogen even spot- tend schitterden maar het volgend oogen- blik was zij weer overtuigd, dat zij zich ver gist had. Ze keken zoo ernstig als ooit. „Ik heb verscheidene jaren Zijne Genade den hertog van Banff gediend, zooals ik de eer had u door mijn brief te laten weten, en daarvóór eenige van de beste Engelsche fa milies." Barbara keek beduusd, zooals het bij der gelijke gewichtige mededeelingen paste. „En wat was uw reden om Zijn Genade te verlaten?" vroeg zij aarzelend. „Zgne Genade, dame, was van ietwat on geregelde gewoonten," antwoordde Crale af gemeten. „Op mijn leeftijd is globe-trotten niet langer een genoegen, dat mijn hart of mijn voeten me veroorloven te genieten." „Of je figuur,dacht Barbara ondeugend, (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 5