ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. SJSST1 VROUW, &7AODL GEBREIDE HANGER voor meisjes van pl.m. 6 jaar. Keuken-wenken. twee knoopen op de mantel geknoopt. Bij voorkeur wordt een gladde bontsoort ver werkt. De linker japon heeft een fluweelen garneering, die zoowel over de mouwen als om de hals en over de rok is aangebracht. Het is een uitsteken de manier om bestaan de japonnen te moder- niseeren. Wollen kantstof is eveneens een garnee ring, die buitengewoon vaak wordt toegepast en heel flatteus is, o.a. op de wijze toegepast als aangegeven op het onderste modeL WAT ZAL DE MODE ONS BRENGEN? Handgebreide klee ding is hoogst mo dern. WENKEN VOOR HUIS EN KEUKEN. HET LAATSTE MODENIEUWS VERZORGING VAN HET GELAAT. Verschillende kenmerken wijzen er op, dat vele vrouwen hare huid niet voldoen de verzorgen. In de eerste plaats noemen wij de z.g. vetwurmpjes, die ontstaan, door dat de huidcellen te veel vet afscheiden en een uitstekend middel hiertegen zijn de stoombaden. Deze openen de poriën en doen alle onreinheden verdwijnen. Men kan een kamillen stoombad nemen of wel gewoon kookzout aan het kokende water toevoegen. Men kan na zoo'n behandeling, de vetwurmpjes gemakkelijk van het ge laat wrijven, aangezien de huidporiën zich geopend en vet en stof, die zich hierin ver zameld hebben, door de uitgezette cellen verwijderd kunnen worden, daarna wordt de huid met alcohol of een speciaal toilet water afgenomen. Verder kan men dit euvel, dat soms in hooge mate het gelaat ontsiert, voorkomen door de toename van vocht te beperken, veel groenten en vruchten te eten en vet- looze voeding, zonder scherpe specerijen, veel beweging in de frissche lucht en voor al een uitstekende stoelgang. Tot de inwen dige geneesmiddelen behooren hormonen en kalkpreparaten, doch deze moeten nim mer zonder medisch advies genomen wor den. Niet iedere huid, die niet voldoende ver zorgd wordt reageert door het ontstaan is te vinden in „Herfstkeur". Duizenden dames hebben genoten van 't laatste modenieuws, dat zoo uitvoerig en zoo deskundig in Herfstkeur staat beschre ven; duizenden dames hebben gebruik gemaakt van de tallooze wenken op huis houdelijk gebied; duizenden dames wisten keus te maken uit het groote aantal mo dellen, waarmee „Herfstkeur" alle andere herfstmodebladen naar de kroon steekt. Duizenden dames. Maar nog niet alle lezeressen. Verzuimt toch niet, lezeressen te profi- teeren van onze herfstpremie. Vraagt on middellijk „Herfstkeur" aan bij Het Prac- tisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, on der bij sluiting van twaalf cents aan post zegels, of gireer even twaalf cents op post rekening 203203 van Het Practisch Mode blad te Den Haag. m Voor het zeeven van gebonden soepen en sausen heeft men bepaalde lange zeeven met punt, die buitengewoon practisch zijn. Zelfs automatische suikerafwegers zor gen er voor, dat niet meer verbruikt wordt dan strikt noodig is in een kopje koffie, thee of andere dranken. GARNITUREN. Voor de jonge, onervaren huisvrouw is bet bijvoegen van griesmeel aan melkge- rechten of soep vaak een lastige kwestie, wil zij althans voorkomen, dat zich klon tjes vormen. Men ziet vele bont garnituren, die op even onwennige wijze wor den aangebracht, zoo als b.v. het rechter mo del aangeeft, dat een middenstuk en onder mouwen van bont heeft Het eerste wordt met De mode van de hand- gebreide kleeding hand haaft zich niet alleen, doch breidt zich nog steeds uit. Telkenmale ziet men nieuwe modellen van japonnen, jumpers, mantels, ensembles en nog veel meer. die op vallen door prachtige pasvorm, en buitenge woon mooi materiaal. Men ziet soms mantel- costumes, die met een bijzonder soort wol ge breid zijn, waarbij men zich inderdaad afvraagt: „Is dit nu inderdaad handgebreid?" In de koele herfstda gen wordt gebreide wollen kleeding bijzon der gewaardeerd. Wij noemen in de eerste plaats een gekleed mo del als links is weerge geven, dat zeer gekleed is en bestaat uit rok en jumperblouse met ruime volant. Voor oudere dames is het rechter geheel zeer geschikt, dat van noppé-wol is gebreid en een kraag en inzetstuk heeft van een andere steek. Vlot is de jumper (links) die op een bruinen rok gedragen wordt en van goud bruine wol is gebreid. MODEGRILLEN. valt en driekwart lang is. Het bovendeel is nauwsluitend en heeft in het midden een rij knoopen, terwijl om de hals een smal opstaande boord wordt gedragen. Vanaf de schoudernaad ziet men licht klokkende volants van bont, imitatie of geplet pluche; om het middel een ceintuur. Het costume rechts is van tweed, noppé of andere wol len stof gedacht en heeft een platte bont kraag met aangeknipte revers. In de hals opening wordt een wollen of fluweelen sjaaltje gedragen. Sluiting met twee rijen 'oontknoopen. De mode verrast ons met tal van aardige, vlotte modellen, die zoowel gedurende de herfst- als wintermaanden gedragen wor den. Het model links is van flesschen-groen donkere stof; de rok is zeer nauwsluitend, terwijl de mantel er ruim klokkend over Keuken en provisiekast vragen bijzonde re aandacht en moeten dagelijks met water en azijn worden afgenomen, zoowel de vloer als ook de planken der laatste. Het gootsteengat wordt met azijn en water doorgespoeld, hetgeen desinfecteerend werkt. Kelder- en bovenramen van keuken, die veelal steeds openstaan, moeten van fijn ijzergaas voorzien zijn om het binnendrin gen van insecten te voorkomen, en de fris sche lucht toe te doen treden. Zekerheids halve moeten etensresten onder gazen kappen bewaard worden. Vuilnisemmers moeten na het ledigen gevoerd worden met couranten en indien er afval in gebleven is, eerst grondig met water schoongemaakt en omgekeerd ge droogd worden. Afval van groenten, schil len e.d. moet in papier gewikkeld in den aschbak worden gedeponeerd, om te voor komen, dat minder frissche luchtjes in huis komen, of een haard van bacteriën ge vormd wordt. Het in acht nemen van al deze wenken, kost nagenoeg geen geld, alleen een weinig overleg en dat is het zeker wel waard, in dien men op deze wijze veel onaangenaams kan voorkomen, niet waar? Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen mzen ding van 25 cent 5 ct voor ver zend- en administratiekosten post zegels (liefst van 1% 3 of 6 ct. aan „Het Practisch Modeblad" Postbus 36. Den Haag. (Giro 2U3203), schitterende patronen franco toegezonden. Zij. die van deze goedkoope patronen willen profiteeren dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne hei laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen var deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven Wh hopen gaarne dat U ook Uw kennissen die misschien nog geen abonnee zijn op deze mogelijkheid wili wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. JAPON VOOR DE HERFSTDAGEN. Succespatroon VKK 1960. Prijs f 0.25 plus 5 cent voor adm.- en verzendkosten. Wollen mouseline of gebloemd flanel, beide stoffen in weinig opvallende kleur ,en., zun uitstekend geschikt voor herfstdagen. De japon, die een zeer diepe overslag heeft, is bijzonder practisch - ,c°u.pe„ Een ruime volant kraag reikt tot de taillelijn, waar een ceintuur de naad, die beide deelen verbindt, aan het mptiiv v, Ruime blousemouw met ta melijk hooge manchet. Uitnaadjes in de achterbaan van de rok. Patronen in de maten 44464850. JAPON VOOR HUIS EN KANTOOR. VKK 2020. Prijs f 0.25 plus 5 cent voor aam.- en verzendkosten. Dit aardige model kleedt zoowel dame* die in huis s morgens verschülende bezig- Gebreide wollen kin- derkleeding is buiten gewoon practisch, om dat ze warm is in het dragen, niet kreukelt, gewasschen kan wor den, duurzaam en toch niet duur ia. Het is ech ter wel aan te bevelen om een heele of halve knot extra te koopen, aangezien langer ma ken of verstellen dan gemakkelijk is uit te voeren. Onze jurk, die wij hier weergeven is be doeld als hanger, waar onder blouses gedragen worden van flanel. Des- verkiezende kan men ook mouwen in deze jurk breien, waarvan wij hieronder de maten laten volgen. Het breipatroon is: le toer 5 recht 1 aver., 2e toer averecht, 3e toer 2 recht 1 aver. 5 recht 1 aver., 5 recht enz.; 4e toer averecht. Het gedeelte op taillehoog te wordt in geribd patroon uitgevoerd. Men zet 94 st. aan den onderkant op en verge lijkt of de breedte overeenkomt met 49 c.M. en breit vervolgens precies volgens de opgegeven maten. Voor de mouwen worden 24 st. opgezet en wordt een boord in ribpatroon gebreid, daarna tot 32 st. Alle zes toeren een steek aan begin en eind der naald minderen, daarna iedere 8e toer tot 42 steken, waar na men zich vergewischt of de breedte vol doende is evenals de lengte. De kop werkt men door aan het begin van iedere naald twee steken samen te breien, totdat men 12 steken over heeft, afkanten. Voor de kraag worden 66 st. opgezet, daarna 6 c.M. in het patroon gebreid. Split afwerken met knoopjes en lusjes. MANTEL. Succespatroon WK 1970. HET PRACTISCHE HUIS. De kwestie is heel eenvoudig, indien men puntige kruidenierswarenzakjes be waart, hier de afgewogen hoeveelheid griesmeel in doet en vervolgens een klein puntje van de zak afscheurt, zoodat de in houd langzaam in de vloeistof komt; vooral blijven roeren, totdat de vereischte dikte is verkregen, althans bij melkgerechten. Na het schoonmaken van visch blijft de onaangename lucht vaak aan de handen hangen, hetgeen men kan verhelpen door ze met mosterdpoeder in te wrijven. De sterke lucht van kool, spruitjes e.d. dringt niet door de geheele woning, indien men eenige korsten brood in een klein zakje van voile of mul meekookt. Indien men geen puddingvorm heeft, kan men toch warme puddingen koken, n.1. door de massa in een servet te doen, dat over de steel van een houten lepel dicht geknoopt wordt en zoo in een pan met ko kend water komt te hangen. Nieuwe kooklepels, zoowel van ahorn hout als aluminium bewijzen goede diens ten aan de huisvrouw. Het rechte vlak drukt alle spijzen goed fijn, houdt ze zoo noodig los van den bodem en voorkomt- aanbranden, terwijl men er alles gemak kelijk mee kan uitscheppen. van vetwurmpjes, want in andere geval len zal deze over het geheele oppervlak er glimmend en vet uitzien en is het noodig het gelaat met een oplossing van azijn- of citroenzuur af te nemen. Een overvette huid kan zeer hinderlijk en hardnekkig zijn, terwijl een zeer vette hoofdhuid tot haaruitval kan leiden. Wisselbaden van het gelaat met koud en warm water zijn even eens zeer aan te bevelen, aangezien de vet lagen der opperhuid, evenals door stoom baden beinvloed worden. Steeds moet op deze laatste een koude afwassching volgen om te voorkomen, dat de poriën onnoodig lang vergroot blijven. Verkeerd is het om een vette huid met een dikke laag poeder te bedekken, aan gezien de poriën hierdoor nog meer ver stoppen. Eerst moet het euvel verholpen worden en daarna kan men eerst wat goede crème en vervolgens een waas je poeder op het gelaat brengen. DAGELIJKSCHE ZORGEN EENER HUISVROUW. Iedere huisvrouw heeft haar dagelijk- sche zorgen en haar dagelijksche ergernis sen. Het zijn dikwijls heel kleine dingen, maar juist de kleinigheden bepalen ons leven. Het is nu de groote kunst meesteresse te blijven van die kleine dingen. Dat leert U o.m. uit „De Huishouding in Crisistijd", het boekje, dat wij als extra-verrassing aan on ze lezeressen ter beschikking hebben ge steld. Iedere lezeres moet dit waardevolle boekje in haar bezit hebben en kan het, onder bijsluiting van twintig cents aan postzegels aanvragen bij Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag. Ook kan men twintig cents gireeren op-postrekening 203203 van Het Practisch Modeblad, Den Haag. heden hebben te verrichten als hen, die op kantoor zijn. Het is zeer eenvoudig van coupe, doch een gemoesd weefsel, b.v. een dun wollen stofje of wel mouseline, zullen zeer goed voldoen, terwijl het ook van waschbaar materiaal uitstekend zal klee- den. effen ^hetzelfL^ 'n boordje van splitje, da^ met eerT'lusje'^luit161 Aan^de tjee1sntaanseknrri0tUWOPSlagen zijn kleine Pun" Driekwart lange mouwen. ^Patronen in de maten 40-42-44-46 en Warmere kleeding is gewenscht en deze verschaffen ons de mantels, gemaakt van tweed of visch- graatweefsels, waar dit model zoo bijzonder ge schikt voor is. Het geheel sluit tamelijk aan, zonder echter bepaald onder de getailleerde modellen ge rekend te kun nen worden, doch juist hier door is het mo gelijk, dat dc mantel zelf ge maakt wordt. De kraag sluit hoog en is even als de opgestikte zakken even van den kant af door gestikt. Sluiting in het midden met zes .knoopen. Wij stellen dit model beschikbaar in de maten 44, 46, 48, 50 en 52 a f 0.58. bij Het Practisch Mode blad, Postbus 36, Den Haag. 19 7C

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6