Stadsnieuws Voor uw Ulster Demi of Winterjas Goed bewaren! Predikbeurten HERMAN NYPELS' BON Storm raasde over het Huisduiner strand* Zaterdag 31 October 1936 Heldersche Courant Tweede Blad De komst van Hr* Ms* „De Ruyter" in de haven van Den Helder* Apotheken* Mij* tot nut van het algemeen* Ncd* Herv* Zondagsschool* Mestvork door zijn voet gestoken Helders gemengd klein koor* Eerste kleinkunstavond in Casino „Kom je ook *s kijken V* Rialto-theater* Kleding naar maat Costuum vanaf 29.50 Overjas 28.- Tivoli-theater* Op zoek naar de König Wilhelm I Mist regen en melancholie* Tusschen paal 1 en 3* HERMAN NYPELS' Kledingmagazijnen. Den Helder. $Mt\oai\ciMnd en niet duui. WIJ KOOPEN Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Licht op voor alle voertuigen Ontvangst ten RaadJhuize en feestavond In Casino. Het gemeentebestuur van Den Helder heeft het voornemen opgevat om ter ge legenheid van de aankomst in de haven van den nieuwen kruiser „De Ruijter" op Vrijdag 6 November uiting te geven aan de belangstelling van de gemeente voor deze gebeurtenis. Het College van Burgemeester en Wethou ders telt zich voor om den commandant en den Etat-major van dien bodem, en hunne dames, op Vrijdag, 6 November a.s., des avonds 9 uur in het Raadhuis te ontvangen. Bij die ontvangst zullen worden uitgenoo- digd aanwezig te zijn vice-admiraal T. L. Kruys, commandant der Marine, en mevrouw KruysKoumans, luitenant-kolonel J. H. C. Bentz van den Berg, garnizoenscommandant, en mevrouw Bentz van den Bergvan den Bent, de overige vlag-, hoofd- en subalterne officieren van Zee- en Landmacht te Den Helder, de Directeur, de Hoofdingenieur en de ingenieurs van de Rijkswerf, de leden van den gemeenteraad en de hoofden van takken van dienst der gemeente, met hune dames. Aan de onderofficieren, korporaals en man schappen van Hr. Ms. „De Ruyter" en hunne dames zal dien avond een voorstelling worden aangeboden in „Casino", gevolgd door een gezellig samenzijn. De aanvang hiervan is be paald op 8 uur precies en het einde op 1 uur na middernacht. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hoolmans, Spoorstraat. Van Maandag 2 Nov. tot 9 Nov. wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaalweg. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, gaat de Maatschappij tot Nut van het Algemeen er weer toe over een houtcursus voor jongens van 915 jaar te houden. Deze cursus is zeer populair, want elk jaar melden zich vele jongens daar voor aan. Het aantal was enkele keeren zoo groot, dat enkelen afgewezen moesten worden, wegens gebrek aan plaats. Zooals men wellicht weet, worden de benoodigde materialen gratis verstrekt, de daaruit vervaardigde artikelen worden eigen dom van den maker en het cursusgeld be draagt slechts 2.50. De cursus wordt ge houden eiken Zaterdagmiddag gedurende drie maanden. Wegens herfst-vacantie zal, blijkens een in dit no. voorkomende advertentie, in de openbare scholen Parallelweg, Oostsloot- straat en Oude Helder geen Zondagsschool op morgen, 1 November, worden gehouden. Donderdag was de jongeman B. werkzaam op een der tuinen, op het spoorweg-emplace ment. De jongen was met een mestvork aan het aardappelen spitten en heeft daarbij het ongeluk gehad, den vork dwars door zijn voet te steken. Hij had niet den moed den vork uit zijn voet te trekken en riep een ander werk man, die daar bezig was. Deze trok den vork er oogenblikkelijk uit en waarschuwde den vader van den jongeman, die zijn zoon op de fiets naar huis bracht en medische hulp inriep. KON ZIJN HAAR NIET KAMMEN. Nu van alle rheumatiek bevrijd. Dit briefje, dat wij van een 77-jarigen heer ontvingen, bewijst dat Kruschen Salts ook op hoogeren leeftijd zijn plicht doet. „In mijn krant werd eens de vraag gesteld of er voor iemand van 58 ook een middel tegen rheumatiek bestaat. Het antwoord luidde: „Zoodra iemand wat ouder gaat wor den neen." Maar in hetzelfde blad las ik dat Kruschen Salts bij velen rheumatische pijn verdreven had! Ik zei tot mijn vrouw: „Wij zullen eens kijken, wie van de twee gelijk heeft." Ik begon met Kruschen Salts, ver bruikte drie flacons en voelde mg een ander mensch. Vroeger had ik 's nachts geregeld last van pijn in mijn linkerbeen, en wanneer ik in mijn stoel zat te dutten, werd mijn been stijf, zoodat het vrij lang duurde, voordat ik weer kon staan. Als mijn schouders pijn de den, moest ik altijd mijn hoofd heel laag bui gen om mijn haar te kammen. Dat was onge veer twee jaren geleden, maar nu heb ik geen pijn meer, en kan 7 8 K.M. aan één stuk loopen". W. Y. te S. Wanneer zich in het lichaam de afvalstof fen ophoopen, ontstaat een teveel aan urine zuur. Dit oefent spoedig slechten invloed uit op spieren en gewrichten, en de rheumati sche pijn doet haar intrede. Maar er is hulp voor U! Kruschen Salts spoort de ingewan den, lever en nieren aan tot intensievere wer king, zoodat de afvalstoffen geregeld verwij derd worden. Het bloed wordt beter gezui verd en de pijnen houden op. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten k 0.40, 0.70 en 1-60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket °P de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maatschap pij, Amsterdam, voorkomt, t(Adv.) (Dir. Toon de Hoogh). Woensdag 4 November. In de Nieuwe Kerk, Weststraat, zal, op Woensdag a.s., des avonds om 8 uur, een con cert worden gegeven door het Helders Ge mengd Klein Koor, dirigent Toon de Hoogh, in samenwerking met de solisten Dick Wei man, bariton, Amsterdam en mej. Emmie van Andel, sopraan, Haarlem. Mej. A. Koch heeft de begeleiding van het koor, terwijl de heer Toon de Hoogh met een orgelsolo dezen avond zal openen. Over den solist, Dick Weiman, leeraar aan Toon de Hoogh's muziekschool, behoeven we weinig te zeggen, daar deze zanger met zgn reputatie in den lande hij zong ook ver scheidene keeren voor de radio hier ter plaatse reeds verscheidene keeren als zang solist bij verschillende vereenigingen is op getreden. Hij zong o.a. op de concerten van de Kon. Marine Kapel, Toonkunstafdeeling, Kunst a. h. Volk en de uitvoeringen van Hel ders Gemengd Klein Koor. Mej. Emmie van Andel debuteert in onze stad als sopraanzangeres. Haar optreden in andere plaatsen waarborgt een goed succes op Woensdag a.s. De heer De Hoogh leidde met zijn Gemengd Klein Koor 't vorige jaar Das Lied von der Kloeke, op muziek van Romberg, terwijl zijn reputatie als orgelist ook algemeen bekend is. Mej. Koch is als accompagnatriee hier zeer bekend, zoodat al met al een goede uitvoe ring kan worden tegemoet gezien. Het Koor zal zingen het Requiem van Che- rubini. Deze wonderschoone compositie wordt helaas weinig gezongen, maar het beluisteren daarvan is meer dan de moeite waard. De toegangsprijs is laag gehouden, zoodat het voor niemand een bezwaar behoeft te zijn, dit concert te gaan bijwonen. Men zie de advertentie in ons blad van Maandag. Maandag 16 Nov., te half 9, vindt in Casino de eerste kleinkunstavond plaats, waarvan er dit seizoen een 3-tal worden gegeven onder auspiciën van Theo Bouwmeester. Het pro gramma bestaat uit tal van eerste klas artis- ten, w.o. de bekende tooneelspeler en con- ferancier Chris de la Mar, die met zijn ensem ble diverse schetsen zal spelen. De Spaansche tenor Mario Marqués, bekend van de Colum- bia gramofoonplaten, het Ballet Tilly Sylon, dat op het gebied der danskunst reeds vele lauweren heeft geoogst. Verder Zunki Yoska met zijn Tzingana-orkest, die de aanwezigen met zijn Hongaarsche muziek in vervoering zal brengen. Manga Graf, de gevierde operette diva, welke de nieuwste schlagers zal bren gen. Alles te zamen dus een avond van voor aanstaande kleinkunst. Men zie verder de advertentie in dit blad. Heden- en morgenavond in „Casino". Zooals bekend, gaat heden- en morgenavond in „Casino" Meyer Hamel's Revue „Kom je ook 's Kijken", met in de leidende rollen de in den lande wel zeer populaire Kees Pruis en Sylvain Poons. Voorts krijgt men ook in dit spel van vroo- lijkheid en bonte pracht het volle revue-pond. Daar is een prima ballet, daar zijn oogbe korende finale's en voorts diverse artistiek zeer goed uitgewerkte intermezzi. Gezien het feit, dat men in Den Helder nu niet direct met revue's verwend wordt, lijkt het ons, dal; liefhebbers van dit genre deze gelegen heid zeker niet onbenut mogen laten, temeer daar de door ons in een vorig nummer aange haalde perscritieken onverdeeld zeer gunstig luiden. Bioscooptiieuws „Rubber". We hebben laatst een zeer waardeerende critiek geschreven over de eerste goede Hollandsche film: Suikerfreule. We herinne ren ons, dat we ons verslag eindigden in den geest: we kunnen thans meerdere successen van de nog zoo jonge vaderlandsche industrie tegemoet zien. Intusschen zijn ettelijke dui zenden meters van buitenlandsche makelij aan ons oog voorbij getrokken, totdat we gister avond weer een „eigen" product zagen. Dat was „Rubber", de vrije filmbewerking van Gerard Rutten en Johan de Meester, naar het gelijknamige boek van Mevr. Székely Lulofs. We waren zeer benieuwd, hoe deze zware opgave door de beide genoemde producers ten uitvoer gebracht zou zgn en het zij dadelijk geconstateerd: we mogen in „Rubber" de tweede werkelijk goede Hollandsche film be- groeten. We hebben ons oor zoo eens om ons heen te luisteren gelegd en hoorden toen meeningen, die wel iets verschilden met de Uw aangewezen adres Kledi ngmagzaijnen Den Helder Eigen coupeur en ateliers INWISSELBAAR BIJ DE NEVENSTAANDE WINKELIERS Modehuis S. HERSCHEL Koningstraat 8690 tel. 65 J. GOVERS, Ijzerwaren en Gereedschappen Koningstraat 84 tel. 664 Jb. SLIKKER, Vleeschhouwertj Spoorstraat 29 tel. 262 Bloemenmagazijn „CORONA" Koningstraat 42 tel. 216 Mag. „DE STER", Manufacturen Spoorstraat 2628 tel. 204 G. VAN BAAREN, Luxe- en Huish. artikelen Spoorstraat 36 J. J. VAN DER PLAAT, Com. Delic., Levensm., Spoorstraat 53 TIELEMANS' Wijnhandel Filiaal: Gebr. PRONK, Banketbakkerij P. B. SIEGERS, Horlogemaker Maison GERRITS, Kapper M. H. KLERCQ ZN., Complete Meubileering Spoorstraat 810 tel. 206 P. M. HEIJLIGENBERG, Rijwielhandel Spoorstraat 99 tel. 585 A. BLOM, Groenten- en Fruithandel Koningstraat 8 tel. 397 M. DE RIDDER-MEYER, Drogisterij Spoorstraat 100 tel.343 H. VAN DE POLL, Schoenhandel, Spoorstraat 109 tel. 203 P. VAN DER MADEN, Au bon Marché Spoorstraat 105 tel. 433 Koningstraat 85 Sluisdijkstraat 39 Keizerstraat 126 Koningstraat 112 Spoorstraat 106 tel. 461 tel. 420 tel. 492 tel. 162 tel. 284 tel. 730 tel. 457 zoo juist door ons geponeerde, maar wij mogen ons daardoor toch niet van ons oordeel af te laten brengen. Misschien vloeit onze groote waardeering hoofdzakelijk voort uit het feit, dat we het genoegen hebben gehad luttele jaren in Tropenland te verblijven. En dat daardoor elk Maleisch woord, dat er gespro ken werd, ons goed deel, dat elk voorwerp, elk plaatje, dat ons het schoone Insulinde in de herinnering riep, een weldaad voor oog en hart was. Het kan zijn, maar o. i. zal ook de niet-Indië-kenner vele goede kwaliteiten in dit filmwerk vinden. Zoo is er in de eerste plaats het scenario, wel, er Aillen er niet velen zijn, die de roman van Mevr. Lulofs niet kennen. Dus kan men weten, dat hier een origineel gegeven ver werkt is. En nu juist de manier waarop dit geschiedde, behoeft onze oprechte be wondering. Voor de buitenopnamen is een complete filmexpeditie van Holland naar Sumatra's Oostkust getogen, om daar kost baar materiaal op te doen. Talloos zijn de mooie plaatjes, die ons van dit deel van onze Oost voorgezet werden. Men zou ons kunnen tegenwerpen, dat er wel wat te veel plaatjes gegeven worden, doch welke goede Neder lander kan ooit genoeg krijgen van het kijken naar het stuk Oost-Indië, dat door Neder- landsche geest en arbeidskracht tot een van de grootste cultures ter wereld is geworden? We hebben al twee voorwaarden genoemd, die de film „Rubber" deden slagen. Maar er zijn er nog meer en die moeten we zoeken in de bezetting. We zien hier een gezelschap Neder- landsche artisten bijeen, dat op de planken reeds vele lauweren oogstte, doch waarvan de meesten nog nooit voor de Jupiterlampen gestaan hadden. Welnu, dat is Voor geen van hen een bezwaar gebleken. Daar hebben we een Jules Verstraete als de administrateur Meesters; een type zoo echt en door en' door Deliaan, dat een „echte" het hem niet zou kunnen verbeteren. Dan Enny Meunier als de jonge mevrouw van Laer, die uit liefde voor John „uitgekomen", in de eenzaamheid van de rimboe dreigt onder te gaan. Voorts Frits van Dongen als een alleszins aan nemelijke assisten-administrateur; Georges Spanelly als de verleidelijke Rus Ravinsky, enz. enz. Een speciaal compliment mogen we ook niet vergeten te maken agn de prachtige Kiku San, de Japansche huishoudster, van Amcy Moina. Trouwens, alle personen waren voor hun taak berekend. Zoodat, summa summa rum, een Rubber-film ontstond, waarvan het medemaken een onverdeeld genoegen was. En we twijfelen er niet aan, of vooral de vele „oud-Indisch-gasten", die onze stad herbergt en die Rialtowaarts zullen tijgen, zullen er genoegen aan beleven. In de eerste film „Zoo'n aap van- een jongen" (Pecks Bad Boy") zien we een goeden bekende terug, n.1. Jackie Cooper. Ook deze film is goed; eerstens door het knap geschre ven libretto en tweedens door het goede spel van alle medewerkenden, in het bijzonder van onzen zoo juist genoemden kleinen filmheld. VAN HUMOR TOT SENSATIE. De humor. „Allotria" is de hoofdfilm welke ditmaal in Tivoli draait en het werk wordt geannonceerd als een daverend lachsucces. Gezien het feit, dat de hoofdrollen respectie velijk vervuld worden door de dames Jenny Jugo en Renate Müller en de heeren Wohl- brück en Rühmann, mocht men inderdaad iets goeds op het gebied van het vroolijke genre verwachten en inderdaad is deze verwachting bevestigd. Het is een Duitsche film en steeds meer blijkt, dat men in het Derde Rijk bezig is een goeddeels verknoeide reputatie weer op te bou wen. Het is een film, die au fond niet bijster be langrijk is, zelfs een tikje onbelangrijk, doch dit doet niets terzake aan het feit, dat men er zich anderhalf uur op zeer boeiende wijze mee kan amuseeren. Het is een geschiedenis, die zich in woorden eigenlijk niet laat herhalen maar die neerkomt op een soort huwelijksbedrog, dat toch ook weer geen huwelijksbedrog is. Op diverse wijzen heeft de regie hier voorts kans gezien eenige goede mogelijkheden te benutten, wat speciaal in dit genre wel genoemd mag worden. Voorts is het alles zeer romantisch en het verloopt gracieus. Liefhebbers van races, zoo om en nabij de 180 km of hooger kunnen even eens plezierige minuten beleven. Voorts... een film voor jong en oud. Een vroolijke escapade van goede tooneelisten. De sensatie. De tweede film is een detective-story, die U goeddeels in spanning over den afloop zal hou den en op meerdere plaatsen zelfs uitgespro ken sensatievol is te noemen. Het is een productie van Engelsche makelij en dat men in dit genre, vooral den laatsten tijd, niet voor big-Hollywood behoeft onder te doen, dit is ongetwijfeld genoegzaam bewezen. Men krijgt het volle pond van de thriller: treinen die op elkaar daveren, achtervolgingen per auto, een Amerikaansche speurder, handige jongen, maar jammer genoeg met die onuit staanbare „speurders-pijp" in z'n linkermond hoek en last but not least een schepje liefde. Ook deze film is, hoewel niet van grootsche allure, zeer geschikt om U eenige kwartieren de eventueele kleurloosheid van Uw bestaan te doen vergeten. Hetgeen zéér zeker zijn waarde heeft. Een wrak in zee... Tenslotte zijn we Jutter en was het te verwonderen, dat wij gistermorgen, zoo spoedig het bericht van het opgespoelde wrak der „König Wilhelm I" binnen kwam, Huisduinen-waarts getogen zijn, teneinde eigenoogig dit bejaarde stuk schip eens te gaan bekijken. Het was het meest mistroostige, meest melancholieke weer, dat zich denken laat. Een vette, alles omringende mist hing op en over Huisduinen, dat thans z'n winterslaap aan het houden is. Mist... die zich aan de telefoonpalen hangt, die wit beeft op de zwarte veeren der kraaien en die den kop van Langen Jaap omhuift met een grijs bonten mantel. Op Huisduinen is het eenzaam... een enkel kind waagt zich naar buiten om een bood schap te doen en vliegt de straat over. Wat trillende musschen op de drooglijnen... meer niet. Eenzaamheid... volkomen desolatie... Mist over Huisduinen. Dan staan we op den boulevard en voor ons ligt de zee. De zee, waarvan we een goede 150 meter zicht hebben. Verder op zit de zaak potdicht en met geen mogelijkheid kan men zelfs maar een meter verder turen. De mist wordt hier door den wind opge nomen en sliert in breede vlagen voorbij. Zij is koud en nat en men vraagt zich af, hoe het mogelijk is geweest, dat voor luttele maanden hier nog menschenkinderen met bruin door zonde lichamen in de golven stoeiden en hoe hier vroolijkheid en optimisme de gasten waren. Het is kil en guur en het is alsof het alles met een wit doodskleed overtogen is. Zóo is Huisduinen. Maar behalve, dat het hier troosteloos is en eenzaam, is er toch nog wel iets, wat de be langstelling van iederen Nieuwediepèr zal trekken en wel het resultaat van de laatste stormdagen. Er is weer eens behoorlijk huisgehou den en zoowel strand, duinen als pieren hebben het zwaar te verantwoorden ge had. Reeds bij den boulevard blijkt dit uit de deuken en gaten, die in de pier rechts voor geslagen zijn. Met mem en macht is men bezig de geleden schade weer zoo veel als maar eenigszins mogelijk is te herstellen, aangezien men weet dat het juist nu de maanden zijn, waarin van onze zeewerin gen het meest gevergd wordt. Verder op het strand ziet het er al niet beter uit. Overal liggen nog de restanten aan spoelsel, die in de afgeloopen week naar hier gekomen zgn. Oude rommel en ook wel op vallende dingen. Enfin, het bekende allegaartje dat je nu eenmaal op een na-storm-strand pleegt te vinden. Van alles wat. De duinen hebben een behoorlijken knauw gekregen, hetgeen al direct bg het afdalen van den boulevard te zien is. Behalve, dat nagenoeg geen prikkeldraad meer te bespeuren is, of het moest zijn in opgerolde en geheel ver- Zondag I November 1936 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) Geen dienst. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 u., Ds. C. Met, uit Zaandam 's Avonds 7 uur, Ds. H. A. Enklaar Allerheiligen Allerzielen. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur Ds. Meijnen. s Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meijnen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. N. v. d. Kraats. Donderdagavond 7.30 uur, Dankstond Ds. N. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiner3 Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, J. Luther Ramp 's Avonds zes u., Ds. G. J. Waardenbudg van Haarlem. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat! Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Tuindorp. Verschillende sprekers. 's Morgens 10.30 uur en 's avonds 8 uur samenkomsten met verschillende sprekers Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. M. van Wichen oud goud en zilver tegen de hoogste waarde. Fa. Beemsterboer. Wintertijd. Zon Nov. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 1 6.57 16.30 8.25 20.50 2.20 14.40 M 2 6.59 16.28 9.10 21.25 3.10 15.20 D 3 7.01 16.26 9.55 22.05 3.55 16.00 W 4 7.03 16.24 10.45 22.45 4.35 16.35 D 5 7.05 16.22 11.30 23.25 5.20 17.10 V 6 7.06 16.21 12.25 6.10 17.55 z 7 7.08 16.19 0.20 13.35 7.05 19.00 Zaterdag 31 Oct. 17.01 Zondag 1 Nov17.02 draaide massa's, is er veel zand aan de onder zijde van de duinenrij weggeslagen. En dit is niet alleen het geval vooraan het strand, doch dit gaat door tot voorbij paal 3. Overal, waar men daar loopt, rijzen de dui nen nu steil omhoog, terwijl er gemiddeld een strook zand van een meter of 6 verdwenen is. Vanzelfsprekend zijn alle palen, die hier stonden, nagenoeg verdwenen en staan bijv. een paar huisjes bij paal twee, die aanvanke lijk nog een eindje in de duinen stonden nu precies op het randje De schade aan de pieren valt mee, behalve dan die vooraan bij Huisduinen. Hier en daar zijn ze leelijk losgewoeld en bijna bij ieder ziet men gedeelten teenen naar boven komen. Ook hier wordt op tal van plaatsen naarstig gearbeid om in ieder geval de elementen, mochten zij van zins zijn binnen eenige dagen weer los te barsten, voor te zijn. Als men hier zoo loopt krijgt men een goed idee, hoe hoog het water wel gestegen moet zijn. Bij navraag bleek ons, dat het gedurende de laatste stormen een stand van 1 meter 95 centimeter boven N.A.P. bedragen heeft, wat zeer hoog is, als men nagaat dat de zeer hooge stand in het jaar 1935 (October) 2.29 bedroeg. Men mist hier nu ook het helm, dat als wollig haar de duinkruinen hier zoo stem mingsvol kon bedekken. Er is geen halm meer te bekennen tusschen de palen 1 en 3 of het moest losgewortelde zijnof aangespoeld door de zee Zoo is het op het strand van Huisduinen Dit verrichtten het water en de wind in nauwe samenwerking Op zoek naar „Wilhelm". Het is niet prettig dit alles te zien, en met name niet op een dag zooals gisteren, zonder zon en met alleen gezelschap van den mist, den regen en de meeuwen.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 5