Gebrs. PRONK, Visscherij 15, 25 en 30 cent per V2 pond. Banketbakkerij, Kei zerstraat. Marineberichten Waar gaan we heen Sport Firma UNIFORMEN KON. MARINE HERMAN NYPELS' Legerberichten Burgerlijke Stand van Den Helder Voor Uw overhemden, hoeden, handschoenen, chales, slipovers, Eng. sportpetten, ondergoederen HERMAN NYPELS' Kledingmagazijnen OEN HELDER. Zeer aparte keuze. Het huwelijk van Prinses Juliana* Trekking „Zonnestraal"- loterij* Korfbal Stoomvaartberichten Haven van Nieuwediep Visscherijberichten Jl™ 1 Zaterdag 81 October. jüusis Sacrum, 8 u. Feestavond Ver. van Onderofficieren „Ons Belang". Dennenheuvel, 8 u. Tooneeluitvoering Ver. „Het Noorderlicht". Casino, 8 u. Revue Meyer Hamel. Zondag 1 November. Casino, 8 u. Revue Meyer Hamel. Het Handelsblad weet te berichten, dat het centrale verkoopkantoor voor mosselen, dat nu onder een andere directie werkt, na het ge nomen ontslag van den eersten directeur en voorzitter, meer naar genoegen van de kwee kers werkzaam is. Het schijnt, dat er aan de levering van en kele monopoliehouders een einde is gekomen en dat nu alle kweekers gelegenheid hebben tot den afzet van mosselen. Miscshien dus dat de verschillende grie ven nu is tegemoet gekomen. Naar het zich laat aanzien, loopt de trawl- vangst naar versche haring op zijn einde. De vangsten worden met den trawl minder. Wel komt er meer versche haring van de drijfnetvisscherij, waar de loggers zich den laatsten tijd meer op toeleggen. Deze loggers maken over het geheel goede zaken. Zooals men weet, is hiervoor nog geen beperking op gelegd, hetgeen voortspruit uit den goeden stand voor de haring op de wereldmarkt. Zoodra was er beter weer ingetreden of de vischprijzen liepen terug, eerder nog dan we ons hadden voorgesteld. Voor alle soorten was dit merkbaar. De schelvisch werd voor 6.7. per kist aan den afslag verkocht, zoodat deze visch ook weer voor de smallere beurzen ter beschikking komt. De kustbooten, die een heel slechten tijd hebben gekend, maken den laatsten tijd heel goede besommingen, zelfs zoo goed als maar zelden voorkomt. Nu de prijzen weer gaan dalen, z&l dat ook van invloed zijn op het resultaat van die booten. Het Dagblad voor IJmuiden meldt, dat het thans vrijwel zeker is, dat de verstrekking van visch aan de werkloozen op Maandag 9 November zal beginnen. Het kantoor zal worden gevestigd op de galerij van de vischhal 21 B. Behalve de heer P. Jungbacker, die de visch zal koopen, zijn er nog een paar mênschen aangesteld voor de administratie. We zijn zeer nieuwsgierig, hoe deze' aan gelegenheid zich zal afwikkelen. Eenige kans, dat de handel hierbij zal wor den ingeschakeld, schijnt er nog niet te zijn. Zooals men weet heeft de heer Ultzinger, een bekende figuur in den IJmuider visch- handel onlangs ontslag genomen uit zijn func ties bij de Visscherij-centrale. Er gingen toen allerlei geruchten over wat de drijfveeren daarvoor waren, maar men tastte in het duister. Thans heeft genoemde heer enkele mededeelingën gedaan aan het Dagblad voor IJmuiden en we achten die van buitengewoon belang, omdat dit raakt de ge- heele geste van dit instituut. De heer Uitzinger schrijft, dat hij de balans heeft opgemaakt van de bereikte resultaten van de Visscherij-centrale en overwogen of deze resultaten in verhouding staan tot de totale kosten van dit instituut. Deze balans is in mijn oogen voor de Centrale zóó ongun stig uitgevallen, dat ik geen oogenblik geaar zeld heb mijn ontslag aan te vragen. Men denke niet, dat mijnerzijds zoo de heer Uit zinger hieraan niets is voorafgegaan; her haalde malen heb ik mijn bezwaren over den gang van zaken kenbaar gemaakt, zooals aan de leiding als ook aan Volksvertegenwoordi gers en zelfs meerdere malen aan Z.E. den Minister van Landbouw en Visscherij. Een van mijn grootste grieven tegen de Centrale is, dat men de bedrijfsmenschen uit reederij en handel uitnoodigt zitting te nemen in de verschillende commissies ten einde de Regeering van advies te dienen, terwijl men deze adviezen als regel terzijde legt. Vraagt men mij: is de Centrale van prac- tisch nut voor ons geheele visscherijbedrijf, dan zeg ik met volle overtuiging: Neen! De Centrale geeft aan tal van ambtenaren Werk, kost zéér veel geld, maar is m.i. tot Speculaas dat doel niet in de eerste plaats in het leven geroepen. Werkelijk leiding geven, meehelpen de moeilijkheden van den producent en handelaar tot een zoo goed mogelijke oplossing te bren gen, hiervan heb ik van deze crisisinstelling vrijwel nimmers iets kunnen bespeuren. De crisiswetten, waar ook de Visscherij- centrale onderwerkt, zijn ten eenenmale onge schikt voor een bedrijf als het onze. Iedere poging van reederij en handelaar om ook hierin verandering te brengen, stuit af op gebrek aan zakelijk inzicht. Ik heb vele kleine grieven, deze leenen zich vooralsnog niet voor een bespreking met de pers." Hoewel het ons spijt, dat over een insti tuut, in het leven geroepen met de goede be doeling het visscherijbedrijf te helpen, zoo'n oordeel moet worden geveld, is het toch voor het belang van alles, dat een insider zijn mee ning in het openbaar zegt. Dit moet verhel derend werken, want dan wordt op hetgeen er onvolkomen is, de vinger gelegd, waarmee de overheid haar voordeel kan doen. We kunnen niet beoordeelen of het dan ge- wenscht zou zijn het instituut op te doeken. De tijdsomstandigheden zijn vermoedelijk nog niet van dien aard, dat voorlichting en eenige dwingende bepalingen onmisbaar zijn. Zou alles, in allerlei opzicht worden vrij gegeven, dan is het nog niet zoo zeker of daarmee het bedrijf wel was gebaat. Maar er dient rekening te worden gehouden met de adviezen door de deskundigen gege ven en in elk geval in de practijk van het bedrijf te toetsen. Misschien, dat er nu toch iets goeds door deze publicatie wordt bereikt. Luitenants ter zee der 2e klasse J. L. van Meeuwen en G. D. Kwast, onlangs uit Oost- Indië hier te lande teruggekeerd, zullen 2 Nov. geplaatst worden bij den Marineradiodienst te Amsterdam. Aangenomen in den Zeedienst. 15 Oct. 1936, de Mariniers der 3e klasse: Hasselbach, H. Jalving, B. Roffel, A. P. Warrens, B. Visser, J. Vos, L. J. T. Stah- lecker; idem 16 Oct. 1936: J. Buth, C. Leverington, J. B. Kempers, J. J. Schoon, J. T. de Groot, Z. v.' Diggele, M. Stek; idem 22 Oct. 1936: H. Engels. Stoker der 3e kl. K. Vermeulen, 19 Oct. Leerl. o.o. vlieger J. Gill en idem J. Grondel, 15 Oct. 1936. Met ontslag uit den Zeedienst. Stoker-olieman J. P. Cornelisse, 3 Nov. 1936. Stoker der le kl. A. Heemstra, 19 Nov. 1936. Mar. der 2e kl. J. C. Krijntjes, 3 Nov. 1936. idem 0. Moonen, 7 Nov. 1936. Mar. der le kl. M. Jansen, 30 Oct. 1936. Mar. der 3e kl. P. E. G. Batelaan, 30 Oct. '36. Mar. der 2e kl. P. v. d. Es 25 Nov. 1936. Mar. der le kl. D. W. Noorlander 30 Oct. '36. idem H. Flantua, 30 Oct. 1936. Mar. der 3 kl. M. Stek 22 Oct. 1936. Lichtmatroos J. H. C. Voges 31 Oct. 1936. Leerl. o.o. vlieger P. Wevels, 31 Oct. 1936. Geslaagd voor hoogere rang: Korporaal machinist R. Eelman 21 Oct. 1936 voor sergeant. Sergeant machinist W. A. Merkx, 23 Oct. 1936 voor majoor. Aangewezen voor thuisvaren: Korporaal telegrafist L. J. Neijenhuys 21 Oct. 1936 per ms. J. de Witt van Tg. Priok. Pijper der le kl. H. K. Leenen, idem. Opgave van toegekende medailles. Gouden medaille (36 jaar)Sergeant-hof meester W. van Hall, Sergt. Majoor der mar. W. Voorn, idem J. Brugts. Zilveren medaille (24 jaar)Majoor-tele grafist A. den Dekker, Bootsman J. v. Roode, Sergeant-monteur J. Leering, Sergt. vlieg tuigmaker (M) H. J. P. Wolfgang, Majoor vliegtuigmaker (H) N. Dhont, Sergt. vlieg tuigmaker (H) D. Meijers. Bronzen medaille (12 jaar)Kwartierm. K. Pelgrim, idem J. Burgmeijer, Sergeant konstabel W. Wallert, Korporaal-schrijver C. J. Wassenaar, Korporaal der mariniers J. H. Kromjong. Korporaal kok J. Kiekebos van Wachtschip W'oord bevolen overplaatsing op 28 Oct. 1936 naar Hms. Z. 7 ingetrokken. Korporaal F. P. Reinderts van Wachtschip W'oord naar Schorpioen, 28 Oct. 1936. Korporaal A. Elias van Schorpioen naar Z 7 28 Oct. 1936. Marinier le kl. H. J. Jansen van Wachtschip W'oord naar Kaz. W'oord, 31 Oct. 1936, onder intrekking der op 31 Oct. 1936 bevolen over plaatsing naar Hms. J. van Brakel. Marinier le kl. H. van Manen van Kaz. W'oord naar J. v. Brakel, 31 Oct. '36. Matroos le kl. E. Straatsma van Wacht schip W'oord naar Kaz. A'dam R.D., 2 Nov. 1936. Matroos le kl. J. A. van den Bos van Wacht schip W'oord naar Kaz. A'dam R.D., 2 Nov. 1936. Matroos le kl. L. T. M. v. d. Linde van Wachtschip W'oord naar Kaz. A'dam R.D., 2 Nov. 1936. Matroos le kl. J. H. van Schaik van Kaz. W'oord naar Kaz. A'dam R.D., 2 Nov. 1936. Matroos le kl. H. Wieringa van H. Hendrik naar Kaz. A'dam R.D., 2 Nov. 1936. Matroos le kl. H. Bos van H. Hendrik naar Kaz. A'dam R.D., 2 Nov. 1936. Matroos le kl. J. W. Aarts van Div. mijnenv. naar Kaz. A'dam R.D., 2 Nov. 1936. Matroos le kl. D. Pronk van Div. mijnenv. naar Kaz. A'dam R.D., 2 Nov. 1936. Matroos le kl. C. Vleugel van Wachtschip Vliss. naar Kaz. A'dam R.D., 2 Nov. 1936. Matroos le kl. B. Huisman van J. v. Brakel naar Kaz. A'dam R.D., 2 Nov. 1936. Matroos 2e kl. H. Koelmans van de Ruijter naar Kaz. A'dam R.D., 2 Nov. 1936. Schipper E. Plug van Wachtschip Vliss. Afd. O 16 naar O.Z.D., 26 Oct. 1936. Kwartiermr. F. Meijer van Wachtschip Vliss. Afb. O 16 naar O.Z.D., 26 Oct. 1936. voor de Mooi passend Prima Laken De beste uitmonstering KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Korpl. konst. J. Slieker van Wachtschip Vliss. Afb. O 16 naar O.Z.D., 26 Oct. 1936. Sergt. telegr. H. F. H. Kaptein van wacht schip Vliss. Afb. O 16 naar O.Z.D., 26 Oct. '36. Maj. torpmkr. I. Mark van Wachtschip Vliss. Afb. O 16 naar O.Z.D., 26 Oct. 1936. Sergt. torpmkr. W. J. R. Gommers van Wachtschip Vliss. Afb. O 16 naar O.Z.D., 26 Oct. 1936. Maj. machinist T. de Boer van Wachtschip Vliss. Afb. O 16 naar O.Z.D., 26 Oct. 1936. Korpl. machinist A. F. Bos van Wachtschip Vliss. Afb. O 16 naar O.Z.D., 26 Oct. 1936. Stoker olieman J. J. van Dijk van Wacht schip Vliss. Afb. O 16 naar O.Z.D., 26 Oct. '36. Maj. monteur C. van Schieveen van Wacht schip Vliss. Afb. O 16 naar O.Z.D., 26 Oct. '36. Sergt. ziekenv. F. W. Tirion van Hospitaal naar Wachtschip W'oord, 3 Nov. 1936. Marinier le kl. J. H. Strater van Wacht schip W'oord naar Schorpioen, 2 Nov. 1936. Matroos le kl. W. H. Burema van O.Z.D. datum bevolen overplaatsing. Matroos le kl. H. H. Hupkens van Wacht schip W'oord naar de Mar. kaz. W'oord (ka derschool) gewijzigd in 6 Nov. 1936. Marinier le kl. K. W. d. Hollander v. Wacht schip W'oord naar de Mar. kaz. W'oord (ka derschool) gewijzigd in 6 Nov. 1936. Marinier le kl. J. Raven van Kaz. W'oord datum plaatsing bij de kaderschool gewijzigd in 6 Nov. 1936. Korpl. hofmeester M. G. Draaisma afd. Marns. Rott. naar van Speijk, 2 Nov. 1936. Marinier le kl, C. Beijer van Van Speijk naar afd. Marns. Rott., 2 Nov. 1936. Leerling o. o. vlieger P. Wevels van de Kooy bevolen overplaatsing naar de Mar. kaz. W'oord (kaderschool) op 2 Nov. 1936 inge trokken. Stoker olieman J. A. Schouten van H. Hen drik naar Kaz. W.oord, Kaderschool, 2 Nov. 1936. Marinier le kl. S. Broertjes van De Mok naar Ws. W.oord, 31 Oct. 1936. Marinier le kl. J. Hendrix van Ws. W.oord naar De Mok, 31 Oct. 1936. Opper vliegt.m. (M) J. v. Gorkum van De Kooy naar De Mok, 29 Oct. 1936. Maj. vliegt.m. (M) W. N. C. Zomerdijk van De Mok naar De Kooy, 29 Oct. 1936. Korpl. der mar. A. Pasveer van Ws. W.oord naar Schorpioen, 1 Dec. 1936. Korpl. der mar. J. H. Post van Kaz. W.oord en 31 Oct. 1936 afd. Mar. Rotterdam naar Ws. W.oord G.S.S., 1 Dec. 1936. Korpl. der mar. M. 6? Fetter van Schorpioen naar Ws. W.oord G-S.S-, 1 Dec. 1936. Matroos le kl. A. B. v. Waarden van O.Z.D. naar Kaz. W.oord, 2 Nov. 1936. Matroos le kl. J. v. Ispelen van D. Aukes naar Div. mijnenv., 2 Nov. Matroos le kl. L. F. J. Corthals van Hydra naar Div. mijnenv., 2 Nov. 1936. Matroos le kl. A. J. v. Willigenburg van O.Z.D. naar J. v. Brakel, 2 Nov. 1936. Mar. le kl. M. C. v. Zweden van W.s. naar Hydra, 2 Nov. 1936. Korpl. monteur R. Edelenbosch van H. Hendrik naar O.Z.D., 29 Oct. 1936. Stoker le kl. B. P. J. Scheelings van id. naar W.s. W.oord, 29 Oct. 1936. Marinier le kl. G. H. Mulder, van H. Hen drik naar W.s. W.oord, 29 Oct. Stoker le kl. J. Barzilaij van v. Speijk naar H. Hendrik, 29 Oct. Marinier le kl. L. Doornbos van W.s. W. oord naar H. Hendrik, 29 Oct. Kleermaker J. Schotmans van Kaz. W.oord naar v. Speyk, 29 Oct. Stoker-olieman F. Gijzendorffen van H. Hendrik naar Kaz. W.oord, Kaderschool, 2 November. Stoker-olieman D. Solinger van W.s. W. oord naar H. Hendrik 2 Nov. Korp.-monteur A. B. F. Plutten van O.Z.D. naar H. Hendrik, 31 Oct. Korporaal-kok W. v. d. Struys van Kaz. W.oord naar O.Z.D. 23 Oct. Korporaal-kok H. C. v. Schaick van van Speijk naar H. Hendrik, 23 Oct. Matroos 3e kl. L. Schotanus van W.s. W. oord naar de Ruyter, 24 Oct. Matroos le kl. L. A. Schorsij van Gelder land naar W.s. W.oord 23 Oct., van W.s. W. oord naar Friso 2 Nov., onder intrekking der bevolen overplaatsing op 23 Oct. '36 n. Hms. Friso. Stoker-olieman J. R. A. C. Doolitzsch van Gelderland naar van Speijk, 23 Oct., onder in trekking der bevolen overplaatsing op 23 Oct. naar Hms. W.schip te W.oord. Matroos 2e kl. H. Roubos: Aangewezen om den llen Dec. 1936 met het s.s. Costa Rica naar West-Indië te worden uitgezonden. Marinier le kl. C. Hillebrand: Aangewezen om den 18 Nov. 1936 met het m.s. Dempo naar Oost-Indië te worden uitgezonden. Mrnrs le kl. A. van Dijk en J. Verhaar: Aanwijzing om den 18 Nov. '36 met het ms. Dempo naar Oost-Indië te worden uitgezon den, ingetrokken. Vice-Admiraal, Commandant der Marine te Willemsoord, bepaalt: le. dat gedurende het tijdvak van 19 Dec. 1936 tot en met 19 Januari 1937 een winter- verlof van 10 dagen zal worden verleend, ge regeld als volgt: A. Te Willemsoord. Marine-Kazerne te Willemsoord en Hr. Ms. Van Speyk: In één partij van en met 19 Dec. tot en met 28 Dec. 1936 laatste gelegenheid. Hr. Ms. De Ruyter: Zal nader worden be paald, in verband met eventueel te verleenen tropenverlof. Hr. Ms. Hertog Hendrik: In één partij van en met 25 Dec. '36 tot 4 Jan. '37 eerste ge legenheid. Hr. Ms. Schorpioen en Torpedo-atelier W. oord: In één partij, van en met 30 Dec. '36 tot en met 8 Jan. '37 laatste gelegenheid. Hr. Ms. Z 7 en Hr. Ms. Z 8: In één partij, van en met 30 Dec. '36 tot en met 8 Jan. '37 laatste gelegenheid. Het Vliegkamp De Koog": In één partij, van en met 30 Dec. '36 tot en met 8 Jan. '37 laatste gelegenheid. Het Vliegkamp De Mok: In één partij, van en met 19 Dec. tot en met 28 Dec. '36 laat ste gelegenheid. Kazerne voor den Onderzeedienst: In twee partijen, van en met 19 Dec. tot en met 28 Dec. '36 laatste gelegenheid en van en met 30 Dec. '36 tot en met 8 Jan. '37 laatste ge legenheid. Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord: In meerdere partijen, te regelen door den com mandant van dien bodem, zooveel mogelijk rekening houdende met de hiervoren genoem de tijdvakken. Aan de kernbemanning van Hr. Ms. Gelder land behoort in één partij verlof te worden verleend, in onderling overleg door de com mandanten van Hr. Ms. Wachtschip te Wil lemsoord en Hr. Ms. Gelderland te bepalen. Hr. Ms. Nautilus: Het verlof zal nader worden bepaald. Hr. Ms. Jan van Brakel: Het verlof zal na der worden bepaald. Marine-hospitaal: Het verlof der schepelin gen te regelen door den Chef van die inrich ting, zooveel mogelijk rekening houdende met bovengenoemde tijdvakken. Officieren van gezondheid: Het verlof te re gelen door den Chef van den Geneeskundi gen Dienst der Zeemacht, zooveel mogelijk rekening houdende met bovengenoemde tijd vakken. B. Te Amsterdam. Het verlof te regelen door den Ondercom mandant der Marine te Amsterdam, waarbij rekening behoort te worden gehouden met het tijdvak van 19 Dec. '36 tot en met 19 Jan. '37. C. Te Vlissingen. Het verlof te regelen door den Ondercom mandant der Marine te Vlissingen, waarbij rekening behoort te worden gehouden met het tijdvak van 19 Dec. '36 tot en met 19 Jan. '37 D. Te Rotterdam. Het verlof te regelen door den Comman dant van de Afdeeling Mariniers te Rotter dam, waarbij rekening behoort te worden ge houden met het tijdvak van 19 Dec. '36 tot en met 19 Jan '37. E. Te Hellevoetsluis. Het verlof te regelen door de Luitenant ter zee der le klasse Jhr. G. A. Berg te Helle voetsluis, waarbij rekening behoort te worden gehouden met het tijdvak van 19 Dec. '36 tot en met 19 Jan. '37. 2e. dat het verleenen van een gecombineerd winter-tropenverlof aan schepelingen even tueel bij afzonderlijke beschikking zal worden geregeld 3e. dat ook aan de zeemiliciens in eerste oefening een winterverlof van 10 dagen be hoort te worden verleend; 4e. dat aan het personeel, dat in het tijd vak van 19 Dec. '36 tot en met 19 Jan '37 van verlof wegens verblijf in de tropen terug keert, winterverlof kan worden verleend: a. indien zij geplaatst zijn aan boord van een schip of bij een inrichting, waarvan aan de bemanning in één partij winterverlof wordt verleend, tot het tijdstip, waarop het win terverlof eindigt; b. indien zij geplaatst zijn aan boord van een schip of bij een inrichting, waarvan aan de bemanning in meerdere partijen winter verlof wordt verleend, voor zoover de be langen van den dienst zich daartegen niet verzetten, uiterlijk tot en met den 19en Jan. 1937; 5e. dat, voor zoover noodig, de aandacht wordt gevestigd op het bepaalde bij 2 V.K.M. IV art. 202 en 2 V.K.M. III art. 24 (4); 6e. dat aan de militaire werklieden een win terverlof behoort te worden verleend, als voor het overige personeel der Zeemacht is be paald; 7e. dat aan degenen, die geen dienst heb ben en de belangen van den dienst zich overi gens daartegen niet verzetten een en an der ter beoordeeling van den Commandeeren den Officier kan worden vergund, reeds den dag voorafgaande aan dien, waarop het verlof ingaat, met verlof te vertrekken, met dien verstande, dat in dit geval het verlof eerst mag aanvangen des n.m. na vastwer ken; aan hen, die zich buiten de gemeente be geven, kan alsdan worden toegestaan met den trein van 18 u. 52 uit Den Helder te vertrek ken, terwijl aan degenen, die met dien trein hunne bestemming denzelfden dag niet meer kunnen bereiken, kan worden vergund met den trein van 16 u. 47 te vertrekken; dat aan degenen, wier verlof eindigt op Vrijdagavond laatste gelegenheid en tevens in aanmerking zouden komen voor de aan dit verlof aansluitende groote permissiebeurt, vergund kan worden wanneer de belangen van den dienst dit toelaten (zulks ter beoor deeling van den commandant), deze permis siebeurt aan het verlof te doen aansluiten. Soldaten-menage te Den Helder. Bij beschikking van den Minister van De fensie, is de rantsoenprijs voor bovengenoemde menage gedurende de maanden November en December 1936 vastgesteld op een bedrag van 0.34. In verband hiermede is de vergoeding wegens gemis van levensmiddelen gedurende die maanden vastgesteld op 0.35 per rant soen. Op Maandag 2 November a.s. zullen bij het Regiment Kust-Artillerie te Den Helder de nieuwe recruten worden ingelijfd, ditmaal 2 ploegen tegelijk, n.1. de 2e ploeg der lichting 1936 en de le ploeg der lichting 1937. Deze dienstplichtigen blijven in dienst tot 16 April 1937 (de Onderofficieren tot 30 Oct. 1937). 30 October 1936. BEVALLEN: J. C. GenesteHomburg, z. T. FormerVermaat, d. Geen gereserveerde plaatsen langs den weg bg het huwelijk der Prinses. 's-Gravenhage, 30 October. De hoofd commissaris van politie brengt, in verband met verzoeken, welke hem bereikt hebben, ter kennis van belanghebbenden, dat het niet mogelijk is voor vereenigingen, of groe pen van personen, plaatsen te reserveeren langs den weg, welke de Koninklijke stoet zal volgen bij het huwelgk van Prinses Juliana met Prins Bernhard. Landhuis, lotno. 149423. Chevrolet, lotno. 154470. F. N. Motor, lotno. 176247. Kelvinator, lotno. 13128. Volledige trekklngslijsten k. 7 cent, verkrijg baar bij Jan Mens, Laan 3. K.V.T.-NDEUWS. Zondag a.s. vertrekt KVT I naar 't Zuiden II te Zaandam, om aldaar haar kans voor de bovenste plaats te verdedigen. Indien de speelsters(lers) er prijs op stellen kampioen te worden, dan zal er van meetaf gewerkt moeten worden. Elkaar begrijpen en schieten als het kan; geen slingeringen, maar goed en behoorlijk plaatsen. KVT II onderneemt de reis naar Texel (zal het eindelijk doorgaan?) om OKC te bekampen. Vertrek KVT I 11.15 van Garage Moree. KVT komt als volgt uit: Dames: B. de Jong, T. Jolen, T. Claus, L. Herdersche, S. J. Kwast* C. Claus. Heeren: K. v. d. Maas, P. de Jong, J. Stein- del, C. Snoeij, C. Jolen, T. Laverman. KVT II vertrekt per Texelsche boot van 12 uur 's middags en komt als volgt uit: Dames: N. Claus, M. v. d. Berg, B. Geer vliet, A. Pijl, A. Baanstra. Heeren: W. Bakker, D. Loos, D. Kerkhove, G. v. d. Eijk, A. Gieles, W. de Jong, G. Greeuw. Stoomvaart Mg. Nederland. Poelau Tello, t., 29 Oct. v. Belawan. Tawali, u., 30 Oct. te Bremen. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Ariadne, 30 Oct. v. Kopenhagen. Calypso, 30 Oct. te A'dam. Colombia, 29 Oct. te Hamburg. Crijnssen, 30 Oct. v. Amsterdam. Ganymedes, 29 Oct. v. Izmir. Irene, 29 Oct. te Gdynia. Orestes, v. Constanza, pass. 29 Oct. Gibraltar. Perseus, 30 Oct. v. Amsterdam. Rhea, 30 Oct. v. Amsterdam. Stuyvesant, 30 Oct. v. Amsterdam. Tiberius, 30 Oct. te R'dam. Ulysses, 29 Oct. v. Istanbul. Venus, 29 Oct. v. Civita Vecchia. Kon. Holl. Lloyd. Montferland, 30 Oct. te A'dam. HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk, 29 Oct. te Baltiifiore, Damsterdjjk, 29 Oct. te Londen. Drechtdijk, 28 Oct. te Cristobal. Spaarndam, 29 Oct. te New York. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, u., 29 Oct. v. Colombo. Dempo, t., 30 Oct. v. Sagres. Garoet, t., pass. 29 Oct. Sagres. Indrapóera, t., 30 Oct. v. Singapore. Kota Nopan, t., 29 Oct. v. Marseille. Sitoebondo, u., 29 Oct. te Southampton(Verb.) HollandAfrik? Lijn. Springfontein, 03 Oct. te A'dam. HollandAustralië Lijn. Almkerk, u., 29 Oct. te Brisbane. JavaNew Vork Lijn. Talisse, 30 Oct. te Batavia. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Agamemnon, 29 Oct. te Suez. Alcinous, 29 Oct. v. Padang. Deucalion, 30 Oct. te Shanghai. Sarpedon, 30 Oct. te Penang. Emzetco Lijn. Jonge Jacobus, 29 Oct. te Aberdeen. HollandO.-Azië Lijn. Zuiderkerk, 30 Oct. v. Rotterdam. 30 Oct. 1936., Aangekomen uit de Noordzee de politie- kruisers „Nautilus" en „Jan van Brakel". DEN HELDER, 30 October 1936. Aangebracht door korders: Tongen per kg Slips Schol le soort per kist Schol 2e soort Schar Wijting Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 1.35- Gekookte garnalen per kg 0.15 Oudeschild VISCHAFSLAG. Heden werden aangevoerd: 126 kg gezouten garnalen k 15 cent. 98 laffe garnalen k 15 cent. 670 wulken 16%—-17 cent. 1.28—1.10 0.98—0.76 8.40—7.80 7.00—5.80 2.90—2.20 0.90—0.60 -1.90

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7