Wiervisschers ontvangen geen steun Buitenland Verkeersvluchten in den stratosfeer 1 löxViÏRË De Bilt seint Arrondissements rechtbank te Alkmaar De roofoverval te Kloosterzande Engeland reikt Italië de hand Britsch protest te Berlijn Marktberichten* kletskous in last gebracht Uit onze Omgeving Postvluchten naar en van Indië de kieviet vertrokken, „de nachtegaal" vertrokken. Humaniseering van den duikbootoorlog Een „gasproof" ziekenhuis te Londen Geregelde vliegdicnst Engeland- Amerika Predikbeurten liUXtTct15-3(M5'80, ro,,s 1-8^ ï^te^VtlS k°01 80.CKD<*-Ch9 Verwachting: zwakke tot matige Zuidwes telijke tot Westelijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt met tijdelijke op klaring. Weinig of geen regen. Iets zachter. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 764. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 8 gr. C. is 46 gr. F. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 2 November. Vieringen. DAT KLOKJE BRENGT ZIJN PRIJS WEL OP. Een zekere heer Rens R. te Wieringen was niet verschenen. Hij was zoo vrijpostig geweest een andere Wieringer, de heer Jac. Duinker, evenmin present, eien gouden horloge te ontfutselen. De Officier wist niet precies of het tikkertje was gestolen of verduisterd en had voor zichtigheidshalve maar met een „althansje" gewerkt, dat is een remedie, die voor alle dubieuze tenlasteleggingen goed is. Waar verdachte niet was verschenen en ook de „kroongetuige" ontbrak, werd deze zaak in een vloek en 'n zucht afgedaan en Rens tot f20 of 10 dagen veroordeeld. De Offi cier had nog f30 boete of 15 dagen gevor derd, doch zelfs dit kinderegeld achtte de Politierechter het zaakje niet waard. S c h a g e n. HANDEN VAN DEN GEZALFDE. De magere, grijsharige 48-jarige meu belmaker Hendrik Jan R. te Schagen, acht te zich verongelijkt door het gemeentehoofd in zijn steunuitkeering en had van zijn on tevredenheid blijk gegeven door in den nacht van 25 op 26 Juli een paar steenen door de ruiten van de burgemeestelijke woning te gooien, door welk spectakel burgemeester Cornelissen, die zich reeds on der de wol had begeven, zeer onaangenaam werd opgeklopt. Daar onze meubelmaker verzuimd had zijn visitekaartje met p.f. bij de straatklinkers te voegen, werd een on- onderzoek ingesteld naar den dader van de nachtelijke heldendaad en gelukte het al spoedig om Henk op de beklaagdenbank te brengen, teneinde het loon voor zijn onbe houwen demonstratie in ontvangst te ne men. En dat was geen kleinigheid, want er wordt met dergelijke opposanten tegen het wettig gezag tegenwoordig heelemaal geen gekheid gemaakt, vooral toen bleek, dat de meubelmaker niet afkeerig is van een ste vig borreltje. Deze met straatklinkers pro- testeerende, werklooze werd heden veroor deeld tot l maand onvoorwaardelijke gevan genisstraf. De man, vermoedelijk inmiddels ook tot inkeer en juiste taxatie van zijn ongepast optreden gekomen, nam met dit vonnis genoegen. Ook burgemeester Cornelissen verdween met een diepe buiging uit de zaal der aardsche gerechtigheid. Den Helder. EEN LOSSE TONG HËEFT MENIGE Tkoopman Willem Frederik .obus W. te Den Helder, gelijkt aller- minst op een kakelend oud wijf, doch had 23 Juli fn wnMR gedaan' indien hil op Juli in het Heldersch politiebureau wat hê?f nHr"edaCrhtzaam had be ffende mej. Grietje Vischschraper echt- van Abram Visser welke dame handelingen werden ten laste gelegd, dil ver van vleiend waren en door de bespro kene jufrouw zóó beleedigend werden ee diend ^.,Wn 6611 kSwerd ingeaienri en hij heden te dier zake zirh had te verantwoorden. De verdachte scheen echter ook nu nog zijn fout niet in te zien hintt verrne®nen< dat hij er maar uit mocht blaffen wat hij wilde, indien naar zijn mee- nicfto ti fen !astu ^e'e^de op waarheid be- j .j 'Peze dwaling werd hem evenwel duidelijk gemaakt door het opleggen van lo gulden boete, subs. 10 dagen hechtenis. DE POLITIERECHTER HAD HET ER ZEKER TE DIK OPGELEGD. De Heldersche heer Maarten P., een losse arbeider aldaar, was tot f 25 boete of 15 dg. veroordeeld wegens mishandeling van zijn stadgenoot Cornelis Delfos, welke mijnheer hij' op het hoofd had getimmerd, waardoor Delfos, die juist een vol vuilnisvat ver sjouwde met dit vieze vrachtje was geval- Mh. Maarten had bij de eerste behande ling geen belangstelling getoond en was nu in verzet gekomen. Thans maakte hij persoonlijk kennis. Zijn oppositie had geen ander resultaat, dan bevestiging van het vonnis en kon Maarten een reuzestrop no- teeren. Geen verband tusschen de af sluiting van de Zuiderzee en het afsterven van het wier. De minister van waterstaat heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen een exem plaar van het rapport van de commissie tot onderzoek naar mogelijk verband tusschen de toestand van de wiervisscherij en andere visscherij benoorden den Afsluitdijk. Bij de toezending van dit rapport heeft de gene rale commissie Zuiderzeesteunwet medege deeld, dat het haar niet aannemelijk is ge maakt, dat inderdaad verband bestaat tus schen de afsluiting van de Zuiderzee en den toestand van den Wiervisscherij en andere visscherij benoorden den Afsluitdijk, zoodat de generale commissie van oordeel is, dat er geen termen zijn om aan de bij bedoelde visscherij betrokken personen ingevolge de Ziuderzeesteunwet tegemoet te komen. De minister heeft voorshands in deze aan gelegenheid overeenkomstig het advies der generale commissie beslist. Intusschen heeft hij gemeend de belangen van betrokken personen te kunnen dienen door deze aangelegenheid ook aan zijn ambtgenooten van landbouw en visscherij en van sociale zaken voor te leggen. Het is hem nog niet bekend wat door zijn ambtgenooten ten deze zal worden verricht. Inmiddels heeft de minister het niet gewenscht geacht, zijn beslissing ter zake daarop te laten wachten. WIERINGEN BAZAR. Dinsdagmiddag j.1. is in de zaal van den heer De Haan de bazar geopend ten bate der Evangelisatie. Te ruim vier uur sprak de heer O. Deen het openingswoord uit. Spr. dankte allen die hadden medegewerkt tot deze bazar. Bijzon dere woorden van dank richtte spr. tot de le den der Chr. Meisjesvereeniging, die toch reeds het geheele jaar hiervoor bezig wa ren met het vervaardigen van handwerken en dergelijken. Ook dankte spr. de heeren fabrikanten, grossiers en winkeliers, die zoo bereidwillig waren goederen voor dat doel te schenken. Zelfs van particuliere zijde kre gen we goederen, zei, spr. Hiervoor dan ook onzen hartelijken dank. Spr. zeide, hoewel we hier momenteel in een "kleinen kring aanwezig zijn, is het toch een groote eer voor ons, hieronder onzen Burgemeester aan te treffen. Ik hoop dan, vervolgt spr., dat onze bazar door veel personen bezocht zal worden. Hiermede verklaarde de spreker de bazar voor geopend. Na het openingswood werd door eenige jongedames, thee met versnapering aan de aanwezigen aangeboden. Hierna werd een rondgang gemaakt door de zaal, waar mén zeker zijn dubbeltjes wel kwijt kan. Zeer veel vermakelijkheden zijn dn ook aanwezig allereerst trof ons oog een imitatie ballerobord, waar men al vast voor de a.s. middenstandsweek kan oefenen. Daarnaast de touwtrektent. Op eenige groote tafels zijn de prijzen voor de verloting keurig gerangschikt. Voor den verkoop is eveneens veel goed aanwezig, o.a. tabak, chocolade, glaswerk, baby-kleeding, enz. De traditioneele pop is natuurlijk ook aan wezig om een naam te krijgen. Verder sjoelbak, bussen gooien, grabbel ton, rad van fortuin. Heel aardig is ook het kaarsen opsteken. Hier moet men namelijk probeeren om met één lucifer twaalf kaarsen aan te steken. Het aquarium een bak met eenige knij pers, waarin nummers zijn, waarin men kan hengelen, met een hengel die dan eenigs- zins onder stroom gezet wordt, zal ook ze ker wel z'n geld opbrengen. Ook zijn vele handwerken gemaakt door de Chr. Meisjesvereeniging, smaakvol ten toongesteld. Het tooneel is ingericht tot een theetuin en noodigt tot een zitje uit. We bevelen dan ook een ieder aan deze bazar e bezoeken, zij is het zeer zeker waard. De bazar wordt gehouden tot en met Don derdag a.s. en is geopend van 4 tot 6 uur en van 7 tot 11 uur. Van Den Oever vertrekt iederen avond gratis een bus vanaf Land in Zicht, vertrek 8 uur. DEN OEVER. Vlschafslag Den Oever. Maandag 2 November werd aangevoerd: 1935 kg. wulken, prijs f 16.05—19.10 per 100 Kg. 2410 kg. spiering, prijs 8—10 ct. p. kg. Dinsdag 3 November werd aangevoerd: 2131 kg. spiering, prijs 47 cent per kg. 245 pond paling, prijs f 0.35K0.37 per pond, 67 pond bot, prijs f 0.23K per pond, 1597 kg. wulken, prijs f 16—17.90 per 100 kg. Harmonie „Apollo". Voor de ledenuitvoering van de harmonie- vereeniging „Apollo", welke gehouden zal worden, op 28 en 29 November a.s., is in stu die genomen het bekende tooneelstuk van Henri van Wermeskerken „Suikerfreule". INSCHRIJVING HANDELSREGISTER 27 Oct. 3 Nov. 1936. NIEUWE ZAKEN: WIERINGEN: J. Hermans, Beursdijk 3, Timmerman en aannemer, WIERINGERMEER Propaganda-avond Ned. Bijbel- Gen., afd. Wieringermeer. Uitgaande van het N.B.G., afd. Wieringer meer, was gisterenavond in de Ger. Kerk te Middenmeer een propaganda-avond belegd, welke matig bezocht was. Deze avond stond onder leiding van den pl. voorzitter Ds. C. v. d. Vliet. Ds. Bik van Enkhuizen hield een^ propa- ganda-rede onder den titel „Terug". Spr. wees op de moeilijke tijden, waardoor ook de christen, die let op 't wereldgebeuren, zich afvraagt: „waar gaan we heen? en vanwaar zal het licht komen?" Spreker ziet de op lossing in de leuze: „Terug tot de Wet en Ge tuigenis". Doordat bij velen die levenswortel aan het kwijnen is, heeft dat woord geen vat meer en maakt zich warm voor menschelijke „pro" en „contra", in plaats zich vast te klemmen aan de Rots der Eeuwen. Spreker besloot zijn met veel enthousiasme uitgesproken rede met de opwekking ijve rig mede te werken aan de verspreiding van Gods woord. Nadat de heer Kieviet een slotwoord sprak werd deze bijeenkomst besloten met dank gebed door Ds. Bik. De tweede verdachte meldt zich aan. Bij de politie te Oosterhout (N.B.) heeft zich gister de tweede verdachte van den roofoverval te Kloosterzande, de 37-jarige letterzetter Jh. L., geboortig uit 's-Graven- hage, aangemeld. Zijn opsporing en aanhouding was ver zocht door de marechaussee te Hontenisse. L. had dit verzoek in een nieuwsblad gelezen en meldde zich daarop aan. Hij is nog des middags door de marechaussee van Raamsdonkveer naar Kloosterzande overge bracht. De dader uit de marechaussee kazerne ontvlucht. In den afgeloopen nacht heeft de dader van den roofoverval in Kloosterzande, zekere B. P., kans gezienuit de cel van de marechausseekazerne te Groenendijk (ge meente Hontenisse) te ontvluchten. Tot heden heeft men nog geen spoor van den dader gevonden. Overeenkomst ten aanzien van het Middellandsche Zee-vraagstuk zeer goed mogelijk. Bij de beantwoording van enkele spre kers in het Hoogerhuis heeft Lord Halifax namens de regeering een belangrijke ver klaring afgelegd over het Middellandsche Zee-vraagstuk. Hij wees er op, dat het misschien niet overbodig was er aan te herinneren, dat wat de Britsch-Italiaansche tegenstelling in de Middellandsche Zee betreft, de moeilijk heden alleen waren ontstaan door het ver langen van Engeland om zijn internatio nale verplichtingen stipt na te komen. „Wij zijn steeds bereid aldus Halifax om de vriendschappelij ke betrekkingen met Italië te her stellen en wij zien niet in, waarom het niet eenvoudig zou zijn om tot overeenstemming te komen. Zoowel Italië als Engeland hebben groote belangen in de Middellandsche Zee en het heeft weinig zin te twisten over de vraag, welke der twee lan den er de grootste belangen heeft. De geschiedenis heeft bewezen, dat deze belangen inet tot een botsing behoeven te leiden en zoowel voor Italië als Engeland is het allergroot ste belang, de handhaving van den vrede". AARDBEVING TE TOKIO. De bewoners van Tokio werden gister ochtend op onzachte wijze uit hun slaap opgeschrikt door een aantal heftige aard schokken. De aardbeving duurde ongeveer tien mi nuten, doch de schade is betrekkelijk klein, niettegenstaande de aardschokken zoowat even zwaar waren als bij de aardbeving, welke in 1933 Noord-Japan teisterde. Zooals men zich zal herinneren zijn hierbij toen 3000 menschen om het leven gekomen. Uit de stad Foekoesjima verneemt men, dat een aantal huizen ernstig werd bescha digd. Telegraaf- en telefoonlijnen werden vernield. Men weet nog niet of menschenlevens te betreuren zijn. TRAANGASBOMMEN IN LONDENSCHE BIOSCOPEN. Omtrent de ontploffing van een vijftal traangasbommen in bioscopen gisterenmor gen wordt nader gemeld, dat zes personen hierbij werden gewond, waarvan twee ernstig In de vijf bioscopen waar gisteren de bom men ontploften, was de vorige week hetzelfde geschied. ITALIAANSCHE OPDRACHT VOOR ENGELAND. De „English steel Corporation" ontving van Italië opdracht tot het leveren van gesmeed stalen ketels bestemd voor het hydrogenee- ren onder hoogen druk. 4 oor het uitvoeren van deze order, die een waarde van 100.000 pond sterling vertegen woordigt, zal meer dan een jaar noodig zijn. Italië heeft deze ketels noodig voor zijn pe- troleum-productie. Algemeen acht men deze opdracht de grootste van Italië, in Engeland, sedert het opheffen der sancties. Batavia 4 Nov. De „Kieviet" is heden morgen van het vliegveld Tjjlhhtan ver trokken. Het toestel vervoert 182 kg. post, 8 kg. pakketpost en 89 kg. goederen. Elf passagiers .werden voor tusschentra- jecten geboekt. Hedenochtend te half acht Is het k.l. M.-Vliegtuig „Nachtegaal", voor een post- vlucht naar Indië vertrokken. Drie passagiers hebben geboekt voor Cal- cutta, een voor Rangoon, een voor Singa pore en een voor Batavia. Het vliegtuig vervoert verder 44 kg. goe deren, 285 kg. briefpost en 47 kg. pakket- post. Naar vernomen wordt heeft de Britsche ambassadeur te Berlijn bij het Duitsche ministerie van buitenlandsche zaken gepro testeerd tegen de weinig vleiende opmer kingen ten aanzien van Groot-Brittannië in de jongste redevoeringen van Goering en Goebels over de koloniën. In officieele kringen te Londen wordt vernomen, dat de Britsche regeering op vriendschappelijke wijze de aandacht van de Duitsche regeering vestigde op zekere passages in de redevoeringen van Goebels en Goering van de vorige week. De Britsche regeering wees erop, dat «ij niet de beschuldigingen kan aanvaarden, welke de redevoeringen schenen te bevat ten, dat de Britsche regeering op eenigerlei wijze verantwoordelijk zou zijn voor de ontreddering in de Duitsche economie. Deze week onderteekening van duikboot verdra g. Tegen het einde dezer week zal in het departement van buitenlandsche zaken te Londen een protocol worden onderteekend dat een aanhangsel vormt van het vloot- verdrag van Londen, en dat ten doel heeft, den duikbootoorlog te humaniseeren. De onderteekening zal een informeel karakter dragen en er zal geen plechtigheid plaats vinden. Het protocol bepaalt dat, behoudens in geval van een hardnekkige weigering om te stoppen, duikbooten geen koopvaardij schip tot zinken mogen brengen of de zee waardigheid er van in gevaar mogen bren gen,, zonder eerst de gelegenheid te hebben geg'qven om de passagiers, bemanning en scheepspapieren in veiligheid te brengen. Reddingbooten worden in dit verband niet als een veilige plaats beschouwd, tenzij de weersomstandigheden en de nabijheid van land de veiligheid van de passagiers en de bemanning waarborgen. Het protocol zal onderteekend worden door Groot-Brittannië mede namens de Do minions en Britsch-Indië en verder door de Vereenigde Staten, Japan, Italië en Frank rijk. Te Londen zal een ziekenhuis worden gebouwd, waar de patiënten beveiligd zullen zijn tegen gifgassen. Een overdekte, ruim 7 meter breede weg, zal toegang geven tot de verschillende af- deelingen. Bij luchtaanvallen zullen aan beide uiteinden dubbele deuren worden aangebracht, waardoor de weg in een lucht- sluis wordt veranderd. Hierin zullen de slachtoffers van luchtaanvallen gereinigd kunnen worden van de gassen, waarmede zij besmet zijn, alvorens in het ziekenhuis te worden opgenomen. Het dak van het ziekenhuis zal speciaal versterkt zijn, terwijl de vensters worden voorzien van onsplinterbaar glas. Op vele afdeelingen zullen luchtververschingsinstal- laties worden aangebracht. De bouwkosten van dit nieuwe zieken huis, dat de naam West-minister hospital zal dragen, zullen 850.000 pond sterling (meer dan 8 millioen gulden) beloopen. OOSTENRIJK EN DE ERKENNING VAN ABESSINIë ALS ITALIAANSCH GEBIED. Ten aanzien van de erkenning van het Itanaansch-Abessijnsche Keizerrijk door Oostenrijk wordt in welingelichte Itali- aansche kringen te Weenen vernomen, dat deze erkenning een voldongen feit is In de geloofsbrieven, welke Berger Wal- denegg, de Oostenrijksche gezant te Rome heeft overhandigd en in de toespraak, welke president Miklas richtte tot den Italiaan- schen gezant te Weenen, Francesco Selata werd nadrukkelijk den titel „Koning van Italië en keizer van Ethiopië" vermeld. Oostenrijk is zoo de eerste mogendheid geweest, welke officieel den nieuwen stand van zaken heeft erkend, een andere vorm van erkenning door Oostenrijk is niet noo dig. Indien dit toch zou geschieden, dan is teit een bevestiSing en een formali- De Verkeersminister van Canada Hnwo verklaarde te Montreal, dat Engelmd do finitieve plannen heeft opgesteld voor Jlt geregeld vliegtuigverkeer voor p0st Pn passagiers over den Noordelijken Atlanti schrn Oceaan. De route zal gaan via W land en New Foundland Ier' ranaaa0aniSluitinR op dfize verbinding wil Canada dan zorgen voor rlp viino-f, ding tusschen den Atfanüschen den Stillen Oceaan. uanusc^e-n °ceaan en Engeland onderzoekt nauwkeurig alle mogelijkheden, Londen, November 1936, In Engelsche luchtvaart- en wetenschap, pelijke kringen begint men zich bezig te houden met de mogelijkheden, die de stra tosfeer het luchtverkeer biedt. Ernstig tracht men dezen nieuwen tak van lucht vaart te ontwikkelen. Deskundigen en amb tenaren van het Ministerie van Luchtvaart bestudeeren op het oogenblilc de waarde volle gegevens, die kapitein F. D. R. Swain op zijn recordvlucht verzamelde. Zooals be kend bereikte hij bij deze vlucht een hoogte van 14.990 meter. Bij de bestudeering van het door hem verzamelde materiaal is men nu tot de overtuiging gekomen, dat de voorspelde fantastische snelheden tot 1600 kilometer per uur toe wel nauwelijks be reikt zullen kunnen worden, maar dat daar. entegen een snelheid van 500 kilometer per uur bij een vlucht over den Oceaan door den stratosfeer binnenkort werkelijkheid zal zijn. Professor G. T. R. Hill van de universi teit te Londen is van meening, dat de voortdurende evolutie in den motorenbouw het binnen den tijd van twee jaren mogelijk zal maken den oceaan in 7 uren vert te ste ken Volgens hem zal de meest gunstige vlieg hoogte op ongeveer 12.000 m. liggen; dicht gesloten toestellen voor twee piloten en vijf passagiers zouden het meest geschikt zijn, Daar de rapporten van Swain vaststellen, dat er op een hoogte tusschen de 12.000 en 15.000 meter gelegen voortdurend krach- tige winden van groote snelheid heerschen kunnen de toekomstige stratosfeervliegtui- gen bij een goede keuze van hun koers de snelheid wellicht met 160 tot 300 kilometer per uur verhoogen, des te meer daar de dichtheid van de lucht op deze hoogte slechts een achtste van de dichtheid vlak boven het aardoppervlak bedraagt en de tegenstand van de lucht dus slechts zeer gering is. Hierbij verklaren de meteorolo gen, dat verticale windstroomingen in den stratosfeer zoo goed als niet voorkomen, zoodat een vlucht op dergelijke hoogten zeer rustig zou zijn. De voornaamste moei lijkheid is dus, de vliegtuigen zoo te bou wen, dat piloten en passagiers een aange naam verblijf wordt gegarandeerd en dat de motor ook in deze zuurstof-arme lucht lagen voldoende kracht ontwikkelt. Maar ook deze problemen zullen binnenkort door een speciale constructie van de toestellen opgelost worden. Gemeld kan nog worden, dat het Ministe rie van luchtvaart dezer dagen een aantal experimenteele stratosfeervluchten zal laten uitvoeren om verder studiemateriaal te verzamelen. WOENSDAG 4 NOVEMBER. Evangelisatie. Breezand, nam. 7.30 uur, de heer P. Booft, Dankstond voor 't gewas. VRIJDAG 5 NOVEMBER. The Star of Hope Mission. Callantsoog, dienst voor kinderen, met licht beelden. 's Av. 7.30 uur, dienst voor ouderen, met lichtbeelden en zang. Sprekers uit Den Helder. PURMEREND, 3 November. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 par tijen, wegende 46.000 K.G., handel matig, hoogste prijs f 17. 13 stapels kleine Boeren kaas f 17.50, 3 stapels volvette f23 per 100 kilo metr ijksmerk handel matig, 906 Kg. boter f 1.39—1.44, weiboter f 1.351.36 per kilo. Runderen, totaal 525 stuks. 315 vette koeien 3862 ct. per kilo, stug; 142 gelde koeien f80—160 per stuk, stug; 50 melk koeien f 110—225 per stuk, stug; 18 stieren 3545 ct. per kilo, stug; 15 paarden f60 130 per stuk, stug; 86 vette kalveren 2550 ct. per kilo, stug; 351 nuchtere kalveren v. d. slacht f 5—12 per stuk, stug; 10 idem v. d. fok f 15 per stuk, stug; 285 vette var kens voor de slacht 39—42 ct. per kilo, vlug? 57 magere varkens f 14—20 per stuk, 498 biggen f 711 per stuk; 1305 schapen f 10— 24 per stuk, 84 bokken f 313 per stuk; kip eieren f 5.756.25, eendeieren f 5 per 100 stuks; piepkuikens 52y2—60 ct. per kilo, oude kippen en hanen 221/?.40 ct. per kilo; konijnen f 0.401.70 per stuk; eenden 20— 4o ct. per stuk; duiven 40 ct. per paar; jonge hanen 30—40 ct., ganzen f 2.20—2.90 per stuk; eendeieren A f 4.60, kipeieren A f 4.25. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend. -„Aanvoer; 125.000 eendeieren f 2.95-3.30. 70.000 kipeieren; 7080 Kg. f6.10—6.60, 65- Kg; f o 90—6, 63-64 Kg. f5.85—6, 60-62 f5-TC—5-85> 58-59 Kg. f 5.60-5.75, 56- v 55 Kg. f 4.35-4.45 50-52 Kg- f4.lo-4.50, 45—49 Kg. f3.65—4.10. WARMENHUIZEN, 3 November. Roode kool, f l1.60, gele kool f Deenj W1, „kool 80 ct., witte kool 80 ct. drie- hin1'en 2' uien I 1,5P> grove uien f 1.70, blauwe aardappelen f 1.10, bieten f 0.40-1. knni wmr 8400 Kg. roode kool, 900 Kg. gele kool D' -Wltte k°o1' 11775 k8- wit,e S K^ie^n.111611- aardappelen, BROEK OP LANGENDIJK. 4 November. drif.'iine^nl2i„mers 2.30-2.40, uien 1.70-2, 5 80 npon V Krove ï.80ï.90, gele nep koo'l 1 1 an O' kroten 0.50—1.10, roode l-li in~k ™Atte k°o1 8083 ct., gele kool 136l_a'oo k°ol 0.80—1, groene kool S chn tsluf OUD E4 November, uien i1-7<>—ï-80, grooten 2.S9, 180 dfielinf?en 1..50-1.60. grove kooi ffijïïP i°L- peen l-10—1.30, roode

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8