Raad Anna Paulowna De Bilt seint Bange dagen in Madrid Sympathiestaking te Parijs Marktberichten* Uit onze Omgeving Dc Parlementsverkiezingen in de Vereen. Staten. Vergadering van den Raad op Donderdag 5 November 1936, des namiddags 2 uur. Afwezig is de heer C. D. Rezelman. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burge meester, secretaris de heer C. Keijzer. De huurprijs voor het bollenbe- drijf. Ingekomen is een verzoek van den heer J. A. van Rijn om het bloembollenbedrijf op „Cérès" te mogen huren tegen een ver laagden huurprijs van f700.—. De meerderheid in het college van B. en \V. stelt voor na de verlies- en winstreke ning te hebben nagezien, de huurprijs op f800.— te stellen, terwijl de minderheid, zijn de de heer Keuris, den huurprijs van f 1050.— •wil handhaven. Door de devaluatie zijn de vooruitzichten voor het bloembollenbedrijf l'x. gunstiger geworden. Nagenoeg alle leden voeren over dit agen dapunt het woord, waarbij de heer Lubbert het voorstel doet om den huurprijs op f800 te stellen, doch den heer Van Rijn op te dragen f250.— te betalen als afdracht van het achterstallige. Het voorstel-Keuris, om de huurprijs van 1050 te handhaven, wordt tenslotte in stemming gebracht, met als resultaat dat de Stemmen staken. Voor stemden de heeren Keuris, Dekker, Raven, Hooimeijer en Lub bert. Onbewoonbaar verklaard. B. en W. stellen voor tot onbewoonbaar- yerklaring van eene woning op den Lage- Idijk, bewoond door R. Davids. De Voorzitter geeft de noodige schriftuur en waar de eigenaar de heer A. Raven te Den Helder weigert tot het doen maken van den schoorsteen en een raam heeft uitgebro ken, is aan den Inspecteur verzocht de wo- ping onbewoonbaar te mogen verklaren. De Inspecteur geeft in overweging een raadsbesluit t ot onbewoonbaarverklaring yan de woning uit te lokken. De woning, zegt de Voorzitter, zal eerst heel goed in orde gebracht moeten worden, yoor zij weder bewoonbaar verklaard zal worden. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten; de termijn van ontruiming wordt bepaald op 3 maanden. Een kasgeldleening. B. en W. stellen voor tot het nemen van feen besluit tot het aangaan van een kasgeld leening voor 1937 en wel tot een bedrag van ten hoogste f 110.000. Nog een geldleening. Van het R.K. Schoolbestuur aan den Nieu- Weweg is het verzoek ingekomen om in de plaats van een jaarlijksche bijdrage een be drag in eens te mogen ontvangen, overeen komende met 80 van de waarde waarop ide school is getaxeerd. Naar aanleiding van dit verzoek stellen B. en W. voor een geldleening aan te gaan yan f32650; af te lossen in 30 jaren en tegen een rente van ten hoogste 4% De Voorzitter wijst er op dat voorheen de gemeente moest betalen 6j4, rente van f40.000, welk rentepercentage dan nu ver laagd zou zijn tot 5 Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Wijziging begrooting 1936. Naar aanleiding van de ontvangst van een nota van opmerkingen, van Ged. Staten, wordt door B. en W. voorgesteld de begroo ting voor 1936 te wijzigen. In genoemde nota wordt aangedrongen op Üiverse bezuinigingen, teneinde het benoo- Üigde bedrag aan rijkssteun zooveel mogelijk te beperken. Door B. en W. is gewezen op de wensche- lijkheid de rijwieltoelage van den gemeente bode niet te verlagen, terwijl uitvoerig werd omschreven waarom geoordeeld wordt dat 't loon van chauffeur-werkman niet verlaagd dient te worden. Van den heer Dekker kwam het voorstel In om het salaris van den agent der arbeids bemiddeling met f200.— te verhoogen, om dat van hoogerhand bezwaar gemaakt wordt tegen het verleenen van een gratificatie van 4 200.—. Door B. en W. was inmiddels aan den Mi nister verzocht goed te vinden dat wederom een gratificatie van f 200 aan den agent der arbeidsbemiddeling worde verstrekt. Bij dezen stand van zaken trok de heer Dekker zijn voorstel in. Met de door B. en W. voorgestelde wijzi gingen gaat de raad zonder discussie ac- coord. Eveneens keurt de raad goed een tweede Êuppletoire begrooting dienst 1936. De gemeentebegrooting voor 1937. Aan de orde wordt dan gesteld de be grooting voor 1937. Algemeene beschouwingen. Door den heer Kuiken wordt er op gewe zen dat hij door deze begrooting niet gerust gesteld is. Niettegenstaande de gemeente noodlijdend is en de belastingen ten top zijn gedreven, is deze begrooting z.i. te hoog op gezet. Het vooruitzicht voor de gemeente is slecht en het is de dure plicht van B. en W. en den raad te trachten de gemeente door dezen slechten tijd heen te brengen en daar toe zal liet noodig zijn iederen gulden goed ie bekijken voor en al eer hij wordt uitge geven, opdat we later weer den rijkssteun zullen kunnen ontberen en de hooge opcen ten verlaagd kunnen worden. De Voorzitter is 't volkomen met den heer Kuiken eens dat de gemeente er niet best doorstaat. Do heer Keuris komt er echter tegen op dat de begrooting te hoog opgezet is, van aue kanten is ze gedrukt. De heer Kuiken: Ja, van overheidswege Maar, zegt spr., het geeft toch niet, één Meen kan toch geen meel malen. Postgewijze behandeling. Dij de postgewijze behandeling stelt de beer Kuiken voor, alle ambtenaren de ver goeding voor bijbaantjes te schrappen. Is het salaris voor het hoofdambt' te laag, dan dient het verhoogd te worden. De Voorzitter zegt, dat dit niet zoo ge makkelijk gaat. Men kan de ambtenaren aar niet diverse werkzaamheden opdra gen en dat zij andere werkzaamheden doen is een goedkoope regeling voor de gemeente. Spr. wijst op de kantooruren die het secre- tariepersoneel maakt. Het voorstel-Kuiken wordt niet onder steund. De Adviescommissie voor bouw ontwerpen. De heer Kuiken oordeelt, dat die commis sie wel gemist kan worden, het is feitelijk een beleediging van een goed vakman om in de toelichting neer te zetten dat de tijde lijke gemeente-opzichter mist de bekwaam heid de ingediende bouwplannen naar het uiterlijk aanzien der gebouwen te beoordee- len. De Voorzitter zegt, dat B. en W. nu een maal meer waardeering hebben voor de com missie en spr. wijst op hetgeen te Breezand is gebouwd. Als het bouwen aan de „knappe vaklieden" was overgelaten, zouden de wo ningen vrijwel precies hetzelfde aanzien hebben gekregen. Wat het uiterlijk der woningen betreft, heeft de Adviescommissie buitengewoon goed werk verricht. Niet lachenl De heer Kuiken weerspreekt de goede re sultaten die door de Adviescommissie be reikt zouden zijn en waar spr. dat doet op de hem eigen gemoedelijke manier en de door hem gekozen woorden de lachlust bij verschillende leden blijken op te wekken, maakt de heer Kuiken zich boos en voegt die lachende leden de woorden toe: „Lach als je begraven wordt." De Voorzitter grijpt naar de hamer en de heer Kuiken zegt, dat als men hier maar zit te lachen, spr. de vergadering zal verlaten. Met 9 tegen 2 stemmen, die van de heeren Cornelissen en Kuiken, wordt besloten den post te handhaven. De post rijksbijdrage in de kosten der gemeentehuishouding is geraamd op f 21369.10. De begrooting wordt vervolgens voorloopig vastgesteld. De rondvraag. De heer Kloosterboer vestigt de aandacht van B. en W. op het groote gevaar dat er voor de schoolkinderen te Breezand be staat wat het snelverkeer betreft. In 250 meter komen 2 kleuterscholen en. 2 L.O.r scholen uit en zijn twee viersprongen. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. aan dit moeilijke vraagstuk nog eens hun aan dacht zullen schenken. De heer Dekker verzoekt B. en W. t.a.v. de vacature van Hoofd der school aan school III dispensatie te vragen van de verplichting dat de benoeming geschiedt uit de wachtgelders. Immers de heer Zaad- noordijk vreest op wachtgeld te worden geplaatst en doet daarom zijn best elders te worden benoemd. De Voorzitter deelt mede, dat na overleg met den Inspecteur de ontheffing van die verplichting reeds is gevraagd. Te veel bals. De vergunnin gen voor uitvoeringen en bals dienen tot de helft te worden verminderd. De heer Hooimeijer vraagt mede na mens den heer Lubbert, aan het hoofd der politie om het aantal vergunningen tot pu blieke vermakelijkheden en dan in 't bij zonder tot het houden van bal na de uit voeringen te willen beperken. Wij meenen zegt spr., dat het aantal vergunningen over dreven is en dat op deze wijze veel te veel geld uit de portemonnaie verdwijnt. Op deze wiize helpt de overheid mee den zin tot sparen af te breken. Wij meenen daar om te moeten verzoeken het aantal ver gunningen minstens tot de helft te beper ken. Hef drankgebruik. De Voorzitter zegt dat de heer Hooimei.ier in de geest van de politie spreekt en ook in de geest van de wethouders. Destijds is er door den raad op aangedrongen, dat elke vereeniging 2 vergunningen voor uit voering en bal krijgt, opdat de leden der vereenigingen niet verplicht zijn, in de café's op de repetitie-avonden iets te ver teeren. Wat de zin tot sparen betreft, zegt spr., wij verwonderen ons er over, waar de jongelui het geld vandaan halen. Tegen het dansen zelf heb ik geen bezwaar, ook de wethouders niet, maar tegen het drank gebruik op die dansavonden. En wij weten dat er veel drankgebruik is. Spr. heeft meer dan eens gezegd, „jullie mogen dan sen, maar zonder alcohol". Maar dan willen ze geen uitvoering en bal. Spr. is 't volkomen met de heeren Hooimeijer en Lubbert eens en denkt dat niemand ertegen zal zijn het aantal vergunningen tot de helft te beperken. De heer Kuiken is daar toch niet direct voor, want hij denkt dat de jongelui dan buiten de gemeente hun geld zullen uitge ven en de gemeente valt er dan over. De Voorzitter zal zich toch niet meer door die vrees laten leiden. Steeds meer vereeni gingen worden opgericht, en zooals gezegd, spr.'s verzet gaat tegen het drankgebruik. De heer Raven zegt dat wat het drank gebruik betreft, de vereenigingen zelf dit kunnen bestrijden. Voor de vereenigingen is hier een taak weggelegd. Wij geven, zegt spr., ook bal, maar bepalen dat er geen drank getapt mag worden. En dat behoeven we den heer Jonker niet eens meer te zeggen. De Voorzitter: Daarom hebben jullie ook nooit last van de politie gehad. Spr. wil dien kant wel uit om het aantal vergun ningen voor uitvoering en bal tot de helft te beperken. De heer Cornelissen vindt een beperking tot de helft te erg. De caféhouders worden er te zwaar door getroffen. Spr. is 't roe rend eens met den heer Kuiken, dat de jon gelui naar andere gemeenten zullen trek ken. De heer Van der Ploeg juicht de toezeg ging van den Voorzitter toe. Spr. deelt de vrees van de heeren Kuiken en Cornelis scn niet, het zullen er enkelen zijn, die naar elders trekken. Spr. dringt er ook op aan het sluitingsuur vroeger te stellen. Twee uur des nachts is spr. te lang, dat uur dienst minstens met 1 uur vervroegd te worden. De Voorzitter oordeelt dat dit voor elk ge val afzonderlijk bekeken moet worden. Als een uitvoering tot 12 uur duurt is een slui tingsuur van 1 uur te vroeg. De heer Van der Ploeg denkt dat als het sluitingsuur eenmaal op 1 uur is bepaald, de vereenigingen met de samenstelling van het programma daarmede wel rekening zul len houden. Spr. vindt het verschrikkelijk dat jonge meisjes des nachts om 2 uur zon der geleide langs de straat loopen De Voorzitter belooft dat hij ernstig re kening zal houden met de wenschen van den heer Van der Ploeg. De heer Hooimeijer dankt den Voorzitter voor diens toezegging. Spr. heeft expres de principe-kwestie buiten de bespreking gehouden, omdat dit tot een nutteloos de bat zou leiden. Waarom gelachen werd. De heer Hooimeijer zegt voorts, dat straks door zijn buurman, den heer Kui ken terecht geprotesteerd is, omdat wij za ten te lachen, toen de heer Kuiken het woord voerde. Ook spr. deed dat, maar wil verklaren, dat wij dit niet deden om den heer Kuiken bespottelijk te maken, doch dat er gelachen werd om de wijze waarop de heer Kuiken het zegt. Spr. vindt het ver dienstelijk van den heer Kuiken dat hij ons bij het verwerken van zulke droge stof, doet lachen. De heer Kuiken heeft bij de begrooting gemist de toelichting t.a.v. de bedeeling door het Armbestuur. De Voorzitter licht toe, dat de lijst eerst naar den Minister van Binnenlandsche Za ken moest. Ze leven maar eens! De heer Kuiken komt nog eens terug op de vermindering van het aantal vergunnin gen tot het houden van uitvoeringen en bals. Spr. kan niet denken dat het drank gebruik hier zoo groot is, men hoort daar niet over klagen, ja men hoort het tegen overgestelde. Spr. gelooft niet dat de poli tie het druk heeft met dronken menschen. Het drankgebruik wordt steeds minder en spr. ziet dan ook geen reden om het lijntje strakker aan te halen. Willen ze eens een vroolijk avondje, welnu, ze leven- maar eens! Hierna volgt sluiting. ANNA PAULOWNA KIND TE WATER GEVALLEN. Bijtijds gered. Woensdagmiddag geraakte het 2-jarig dochtertje van den heer -Jb. Rozenbroek in een sloot bij het huis. Gelukkig werd de kleine spoedig opgemerkt door de dienst bode. Toen het kind op het droge was ge bracht, werd terstond dokter opgebeld, die inlichtingen gaf, hoe het kindje behandeld moest worden. Later kwam de dokter zelf nog even en constateerde, dat het kindje wel water had ingeslikt, maar niet in de longen had ge kregen, zoodat het waarschijnlijk wel geen nadeelige gevolgen van het ongeval zal ondervinden. B. en W. verleenden vergunning aan den heer J. Nieuwenhuis voor het bouwen van een woonhuis aan de Molenvaart. BREEZAND In de Woensdagavond gehouden verga dering van de R.K Middenstandsvereeni- ging „De Hauze" is de heer A. Wormsbec- ker tot lid van het borgstellingsfonds be noemd. POLITIE Gevonden: een portemonnaie met inhoud Verloren: blauwe broek, stel waterpijpen, belastingpiaatje. WIER1NGEN AUTO-AANIJDING. Woensdagavond ongeveer 6 uur arriveerde pastoor de Wildt per auto met een pater voor de pastorie. Hij wilde de auto links van den weg parkeeren, zoodat, om uit te stappen, de deur rechts, aan de wegkant moest worden geopend. Dit geschiedde, zon der echter op het gaande en komende ver keer te letten. Nauwelijks was de deur dan ook geopend, of een achteroprijdende Frie- scbe vrachtauto stootte met geweld tegen het portier aan, zoodat dit uit 't scharnier werd geslagen. Het geluid van rinkelend glas was ver in het rond te hooren, evenals de klap, waarmee de aanrijding aankwam. De chauffeur der vrachtauto was hevig ver schrikt, maar pastoor de Wildt stelde hem gerust, door te erkennen dat het ongeval geheel aan eigen onvoorzichtigheid te wijten was. Gelukkig zaten de geestelijken nog in de auto, zoodat persoonlijke ongelukken niet voorkwamen, en slechts materieele schade werd aangebracht. KOEGRAS OPENING FANGY-FAIR IN DE CHR. SCHOOL. Zooals het reeds vele jaren achtereen ge gaan is, zoo is het ook dit jaar weer gegaan. Ten bate van de Christelijke School, is weer een fancy-fair op touw gezet, en laten we zeggen, er is weer een groote collectie allerhande artikelen aanwezig, die als het goed is, alle een kooper moeten vinden. En als dat zoo is, dan zullen de organisatoren en het Bestuur der School zeker tevreden zijn. Behalve dat deze groote voorraad aller hande voorwerpen aanwezig is, is er ook voor wat afleiding en amusement gezorgd. En het zou ook geen goede fancy-fair zijn, wanneer deze attracties ontbraken, want deze zijn het toch die veelal het meeste geld in het laadje brengen. De diverse lokalen zijn weer versierd, de traditioneele theetent ontbreekt niet, dus wij zouden zeggen er is voor elk wat wils. Om drie uur, had Donderdagmiddag de opening plaats door den Wel Eerwaarden heer ds. Joh. Meijnen van Den Helder. Ge meenschappelijk werd gezongen Ps. 103 vers 1, terwijl na dit zingen de aanwezigen naar aanleiding van dezen psalm door Z. Eerw. werden toegesproken. Spreker herinnerde aan de moeilijke tijden, die de Christelijke School in vroegere dagen heeft doorgemaakt en hier in deze streken nog doormaakt. Nadat spreker hier uitvoerig bij heeft stil gestaan, brengt hij namens het Schoolbe stuur hulde en dank aan de Meisjesvereeni- ging „Wees een Zegen", die evenals vorige jaren dat het geval was, weer voor de orga nisatie van de fancy-fair zorgdroegen, het welk naar onze meening al een heel stuk werk op zichzelf is. Maar ja het is eenmaal zoo in de wereld, als vrouwen iets willen, dan gebeurt het ook. Van verschillende par ticulieren en winkeliers uit de omgeving en ook van verre waren vele voorwerpen ont vangen en ook daarvoor is men zeer erken telijk. Met den wensch, dat ook deze fancy- fair goede resultaten mag opleveren, ein digde Z. Eerw. met het uitspreken van een gebed, waarin hij Gods Zegen afsmeekte, ook op dit werk voor de instandhouding van Verwachting: Matige, tijdelijk wellicht krachtige, Zuidelijke tot Zuidwestelij ke wind. Zwaar bewolkt tot betrok ken. Aanvankelijk opklarend. Later weer kans op regen. Weinig veran dering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: Buiig met afkoeling BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 753. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 8 gr. C. is 47 gr. F. deze school. Hiermede verklaarde Z. Eerw. de bazar voor geopend, en kon begonnen worden met den verkoop aan de diverse stands. Er is van alles, dus brengt er een bezoek. De bazar is ook heden Vrijdagmiddag- en avond geopend en wordt dan gesloten. VOLLE GEVANGENISSEN EN LEEGE MAGEN HET IS GE VAARLIJK EEN HOED OF DAS TE DRAGEN Heudage, 4 November 1936. Thans drukt de burgeroorlog als een zware last op de Spaansche hoofdstad en haar inwoners, of zij niet partijgangers van rechts of links zijn, brengen bange uren door niet zoozeer uit vrees voor de snel le nadering van den vijand, als wel wegens het voortdurende gevaar van een arresta tie in deze opgewonden, onzekere tijden, al dus Henry Correll, correspondent van Uni ted Press. Door hetzelfde denunciatiesysteem, dat in de dagen van de Fransche revolutie met zoo veel voorliefde werd toegepast, geraken da gelijks honderden menschen in handen van de politie en de reeds overvolle gevange nissen krijgen van uur tot uur meer gas ten. Velen van hen zijn onschuldig en zou den in een anderen tijd niet ongerust be hoeven te zijn, maar op het oogenblik moe ten de gearresteerden vreezen, zonder on derscheid als schapen afgeslacht te wor den, indien de overwinnende vyand aan de poorten van Madrid zou kloppen. Niemand voelt zich meer veilig. Daardoor komt het, dat slechts weinige menschen zich zonder reden op straat wa gen en dat talrijke leden van den midden stand zich geheel en al verborgen houden, maar ook deze lieden bevinden zich geens zins in veiligheid. Want de politie doet iederen nacht in een aantal woningen huis zoeking en arresteert bij deze gelegenheid steeds talrijke personen; velen worden en kel en alleen daarom gevangen genomen, wijl uit hun papieren blijkt, dat zij eens als regeeringsambtenaar onder een fascisti- schen chef hebben gewerkt. Bijna niemand kan zich onder deze omstandigheden in Madrid veilig voelen en daarom vindt men in de Spaansche hoofdstad vele jonge lie den, die slechts de militie-uniform dragen, omdat hun ouders hen liever aan het front zien, dan in voortdurend gevaar te verkee- ren van gearresteerd te worden. Nu strij den zij tegen de nationalisten en weten zeer wel, dat. hun schoten een bloedverwant of een vriend aan vijandelijke zijde kunnen treffen. De levensmiddelen-voorziening De voorziening van levensmiddelen laat thans ook veel te wenschen over. Vleesch ziet men bijna niet meer, eieren en melk zijn voor den gewonen man luxe dingen ge worden. In de vroege morgenuren staan lange rijen huisvrouwen met rieten manden voor de winkels weenende huisvrouwen, die steeds moeilijker aan het dagelijksch brood voor hun familie kunnen komen. Een ar me Madrileensche familie met op het oogen blik weinig of in het geheel niets en de welgestelde lieden, die in goedkoope en ver waarloosde kleeding rondwandelen, om niet als fascist gearresteerd te worden, moeten zich voeden, zooals de allerminsten dit drie maanden geleden deden. Het leven in de stad. Reeds om acht uur 's avonds zijn de stra ten van Madrid leeg en verlaten; om tien uur gaan de lantaarns uit en God helpe den ongelukkige die één minuut na elven door patrouille wordt aangehouden, zonder in het bezit van een pas te zijn. Maar ook over dag trekken deze patrouilles door de straten en iedere voorbijganger, die hun ook maar eenigszins verdacht voorkomt, wordt door hen aangehouden en verhoord, 's Nachts knallen hier en daar schoten en dan trekken de Madrileenen de dekens over de ooren. Misschien is het een militie soldaat met nerveuze vingers wellicht ook een officieuse executie. De bewoners van de voorsteden brengen den nacht op veldbedden in hun bureaux door. Ook is het niets buitengewoons, indien men 's morgens lijken op straat ziet liggen. De tot werken in staat zijnde mannen rijden 's morgens in de overvolle trams naar den ran dvan de stad en leggen daar loopgraven aan. Alle arbeiders, die nog geen lid van de vakvereenigingen waren, moe ten dit thans worden. Een nachtleven be staat er niet meer Alle dancings zijn ge sloten en in de bars komen slechts buiten landers. Ook de straathandel staat in het teeken van den burgeroorlog: de boekver- koopers bieden nog slechts links-radicale literatuur te koop aan en in den mars van den rondtrammenden koopman bevin den zich kinderpistooltjes. Ja, Madrid is een proletarische stad ge worden en heeft zijn geheele aristocratische uiterlijk verloren. De man, die een hoed draagt, wordt verdacht; ook loopen de meeste mannen zonder das. met ongeborg- stelde kleeren en vuile, aan den hals ge opende hemden rond, om iedere kans op een arrestatie te vermijden. Onder tusschen dienen de aanhangers van links in het Volksfrontleger. Onder het zin gen van de Internationale ziet men voort durend troepen door de straten trekken, terwijl hun politieke tegenstanders met te genzin den Volksfrontgroet brengen voor hen een wat dubbelzinnig gebaar Zoo ziet het Madrid van den burgeroor log er uit. DEFINITIEVE UITSLAG De definitieve uitslag van de verkiezingen voor het Huis van Afgevaardigden en den Senaat is thans bekend. De Senaat is als volgt samengesteld: 75 democraten, 17 re publikeinen, 2 labour, 1 progressist en 1 on afhankelijke. Het huis van afgevaardigden telt 334 democraten, 89 republikeinen, 7 progressisten en 5 leden van de labourpartij WIL AARTSHERTOG OTTO TROUWEN? Parijs, 6 November Naar „Le Matin" bericht, gaat het gerucht, dat Aartshertog Otto van Oostenrijk in het huwelijk zal tre den met Prinses Maria van Savoie, de jong ste dochter van den koning van Italië DE FRANSCHE PERS TEVREDEN OVER DE REDE VAN EDEN. Parijs 6 November De Fransche Pers ontvankt de rede, welke minister Eden gis teren over de Britsche politiek reeft ge houden zeer gunstig. „Le Jour" noemt deze rede zelfs een van de besten, welke Eden ooit heeft gehouden. De Britsche politiek werd duidelijk uiteengezet en het antwoord op de rede van Milaan is verzoenend. De woorden over Frankrijk zullen te Parijs zeer worden gewaardeerd. Electrotechnici, leggen het werk neer ten bewijze van medeleven met de stakers van Panhard Levasseur. De electrotechnici te Parijs hebben beslo ten tot een staking van 24 uur ten bewijze van sympathie met de stakende arbeiders en employé's der automobielfabriek Panhard Levasseur. Verschillende werkgevers hebben daarop verklaard, dat zij hun arbeiders in geval van staking onmiddellijk zullen ontslaan. Ook de dagploeg der bouwarbeiders, die aan het werk zijn op de terreinen der Wereld tentoonstelling 1937, is in staking gegaan. Zij eischen, dat een collectieve arbeidsovereen komst zal worden gesloten. EEN LANGE WEG. Duitscher te voet naar de Olym pische Spelen te Tokio. Teneinde op tijd in Tokio te 'zijn voor de Olympische Spelen, die daar in i940 zullen worden gehouden, is een 27-jarige Duitsche athleet, Ronald Bas genaamd, reeds thans van Berlijn uit op weg gegaan. Hij wil den afstand van 16.000 K.M. te voet afleggen. In een pak, dat hij over zijn schouder draagt, heeft hij slechts de aliernoodigste levens behoeften medegenomen. DE POSTVLUCHTEN. De „Perkoetoet" is op de uitreis te Ban- ioeng aangekomen. EIERVEILING SCHAGEN, 5 November. Aangevoerd: 23.000 kipeieren: 5860 Kg. f5.70—5.90, 60—62 Kg. f 5.80—6.10, 62—65 Kg. f 5.90—6.10, klein, 47—54 Kg. f 3.70— 4 60; 330 eendeieren f 3.30 per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING, 5 Nov. Aangevoerd: 10235 kipeieren; 5254 Kg. f4—4.80. 55—57 Kg. f 4.50-5.60, 58-60 Kg. f 5.60—6, 61—63 Kg. f 6—6.40, 64—67 Kg. f 66.56; kleine eieren f 3.404.40, 360 eend eieren f 3—3.40 alles per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 5 November. Roode kool f 11.50, gele kool f 1, Deen- sche witte kool f 0.80—1.20. witte kool 80 ct. drielingen f 1, uien f 1.30. grove uien f 1.70, peen f 1.10. Andijvie 50 ct. Aanvoer: 21550 Kg. roode kool, 2375 Kg. gele kool, 2425 Kg. D. witte kool, 18000 Kg. witte kool, 750 Kg. uien, 1100 Kg. peen, 1600 Kg. andijvie. BROEK OP LANGENDTJK, 6 Nov. BI. aardappelen 2.40. uien 1.70—2.80, driel. 1.30, grove 1.70—2.90, gele nep 5.90—6, peen 0.80—1.10, rammenas 1—1.30, kroten 0.80— 1.30, roode kool 1—1.70, witte kool 80 ct., gele kool 1—, D. witte okol 0,80—1, groene kool 1.502.70, bloemkool: lecerf 5.20—5.50, reus 4.80—5.70, 2e soort 1.50—1.80, andijvie 50—70 ct. NOORDSCHARWOUDE, 6 Nov Schotsche muizen 1.70—1.90; Grooten 2.10 —2.50 Eigenheimers 2.20 BI. dito 2.30 Drie lingen 1.60—1.70; Aanvoer 8200 kg. aardap pelen en 9300 kg. Uien Uien 1.50—1 60 Drie lingen 1.50—1.70; Grove 1.80 Gele Nep 4.90 2500 kg. Peen 1.20 Roode kool 1—1.60, witte kool 80 ct. D. witte kool 8090 ct. bloemkool 4.40—4 90 andijvie 50 ct.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7