SPORT De Bilt seint SVEÏffiltflO Rome en Berlijn over Eden's rede wXri™.™:10 uor- Ds- M- B=ï-r^ou^,;,piïer^"D Alkmaarsche Kaasmarkt Schager Markt Marktberichten* Uit onze Omgeving Boksen S.N.A. naar Amsterdam. KOEGRAS Korfbal Stoomvaartberichten Predikbeurten WIERINGEN OUDERAVOND Gisteravond werd in de O.L. School te Hippolvtushoef een ouderavond gehouden. Aanwezig 46 personen. De voorzitter de heer Van 't Hof opende met welkom, en hoopt dat het werk van dezen avond er toe mag bijdragen dat in den vervolge nog meerderen aanwezig zul len zijn. De waarnemend secretaris de heer C. Metselaar leest de notulen, welke onver anderd worden goedgekeurd. De zelfde deelt mede dat er een kaste kort is, zoodat hedenavond geen thee ge schonken kan worden. Spr. doet een middel, aan de hand om dit in den vervolge wel mogelijk te maken. Het hoofd der school de heer Van 't Hof spreekt dan over „De eischen van de school' Deze lezing in haar geheel op te nemen zou veel ruimte vragen. Genoeg zij, dat het zeer zeker een leerzame rede was, waarnaar de aanwezigen met groot ge noegen hebben geluisterd. De spreker had aan het einde van zijn re de dan ook een dankbaar applaus in ont vangst te nemen. In de pauze welke dan volgde werd het werk der kinderen be zichtigd. Het onderwijzend personeel gaf voorlich ting waar dit werd gevraagd. Na de pauze kwam weer de tandverzorging aan de orde. De heer C. Metselaar zeide dat over dit punt al zeer veel was gesproken, en we dachten dat alles voor elkaar was, doch er was weer een kink in de kabel gekomen tengevolge van misverstand of mogelijk ook door verkeerde voorlichting. De afgevaardigde naar de vergadering in Schagen, de heer J. C, de Vries, deelde de commissie mede dat op die vergadering niets was besloten, terwijl de commissie uit de pers later vernam dat sinds 1 Mei 1936 de vereeniging voor tandverzorging reeds werkte. Er kwam dus eenige verwarring, en het slot was dat de O.L. School te Hippolytus- hoef niet tot de vereeniging was toegetre den terwijl de commissie daar wel toe be sloten was. Het groote bezwaar is nu dat niet dade lijk met contributie innen is begonnen, en dat nu 6 maanden achterstand is ont staan of wel 60 cent per kind. Hiervoor is nu ook weer een middel ge vonden om die achterstand in gedeelten te voldoen De onders der kindren uit de eerste en tweede klas zullen hiervan in kennis worden gesteld en dan kan alles nog z'n gewone beloop hebben. Half November a.s. zal de tandarts dan voor het eerst aan de School komen, zoo dat in dit vereenigingsiaar, wat op 30 April 1937 afloopt, de kinderen welke daar voor in aanmerking komen twee maal on der behandeling komen. Over dit punt wordt nog heel veel ge sproken waarbij de heer v. 't Hof aan het slot de mededeeling doet dat als er ge zegd wordt dat hij tegen tandverzorging op school is, dat dit niet zoo is Niemand van het onderwijzend personeel is er tegen. Bij een bespreking over dit onderwerp mogen toch zeker de vrije ge dachten worden geuit. Voorzitter werd aan het slot der vori ge ouderavond door een moeder verzocht het schoolsparen bij de Rijkspostspaarbank eens ter sprake te willen brengen, wat met deze mededeeling dan meteen is geschied. De heer J. Veerdig zou daar ook wel iets meer over willen hooren. De heer Drent vraagt dan nog iets over tandverzorging, welke vraag aan de hand van het reglement afdoende wordt beant woord. Wordt nog geinformeerd over het onder den middg overblijven van kinderen. Het hoofd der school kan hierbij zeer kort zijn want er blijft des middags niet een kind over. Allen gaan naar huis te eten. Verder niets meer aan de orde zijnde volgt sluiting der bijeenkomst. WIELERCLUB „WIERINGEN". Gisterenavond werd de maandelijksche vergadering -'an de Wielerclub in haar club lokaal, het Wielerbaanrestaurant, gehouden. Dit was de eerste vergadering die door de nieuwe presidente, mevr. De Haan geleid werd. Te ruim acht uur opende de nieuwe presidente deze bijeenkomst en memoreerde de Zondag j.1. gehouden vaardigheidsrit, die goed geslaagd mag heeten. Anders is het met de onlangs verreden club-baankampioenschappen. Vooral de toen verreden koppelwedstrijd was meer dan treu rig. Spr. doet mededeeling, dat het bestuur overgegaan is tot aankoop van een home trainer. Om de kosten van dezen aankoop eenigszins te dekken, werden rentelooze aandeelen uitgegeven van f 10.per stuk. Reeds vele zijn geplaatst. Mevr. De Haan geeft den heer A. Hoek- strat een compliment, daar deze zijn gewon nen medaille draagt.. Hiermede verklaarde spr. de vergadering voor geopend. Door den secretaris, den heer J. W. J. Cornelisse werden hierna de notulen gelezen Deze werden goedgekeurd. Als lid van de kascommissie bracht de heer A. Hoekstra rapport uit en verklaarde alles in orde te hebben bevonden. De heer Duynker bracht vervolgens ver slag uit van den vaardigheidsrit. Inkomsten f90.uitgaven f 79.71, batig saldo f 10.29. Hiervan moeten de kosten van één adverten tie nog af, terwijl veel medailles en vlagge tjes nog over zijn. Door den heer P. de Graaf werd aan den heer Cornelisse dank gebracht voor het vele werk dat deze gedaan heeft om de vaardig heidsrit te doen slagen. Het nieuwe reglement werd vervolgens voorgelezen en goedgekeurd. Mevrouw De Haan deelde vervolgens de prijzen voor de faan-clubkampioenschappcn uit. De winnaars waren: Sprint: Kreijger 4 pt„ Hegema 3 pt. Achtervolging Hegema 4 pt., Oostdijk 3 pt. Lange afstand: kreijger 4 pt., Hegeman 3 pt. Totale uitslag: C. Hegeman 10 pt., J. Kreij ger 8 pt.. De trainer maakte vervolgens het program ma voor de a.s. weken bekend: 8 N'ov.: Eigen Verwachting: .Krachtige tot matige Zuidelij ke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later opklarend, tijde lijk regen, weinig verandering in tem peratuur, later iets kouder. Verdere vooruitzichten: Stormachtig en buiig. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 744. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 7 gr. C. is 45 gr. F. krachtrace 46 K.M., start 's middags 2 uur precies; 15 Nov.: (Ploeg) Handicaprace, 50 K.M., start 'smiddags 2 uur precies; 22 Nov.: Sprint over 400 M. en dan zoo noodig tijd- race over 12 K.M., tusschen de twee kampi oenen, start 2 uur precies: 29 Nov.: 's avonds in Concordia, Home-trainingswedstrijd met bal na. Voor dezen wedstrijd zullen ook andere renners komen. Staande ter vergadering ga ven zich een twaalftal personen op. In de rondvraag vroeg de heer Glim of de vlaggetjes van de vaardigheidsrit geen onnoodige itgaven waren. Mevr. De Haan zegt, dat de vlaggetjes meer voor reclame dienden en als herken- ningsteeken. De heer Jongert besprak de vaardigheids rit; bracht de groeten over aan allen van Jaap Kuiper. De heer Muntjewerf vraagt of de kast met de clubprijzen niet in Cinema De Haan kon hangen, thans is hij nog in hotel Cen traal. Algemeen is men van meening dat dit niet moet gebeuren, hij moet in het clublokaal opgehangen worden. Aldus besloten. De penningmeester: Is er hier misschien ook iemand die me kan inlichten, waarom er in de Wieringer Courant geen verslag van de Vaardigheidsrit stond? Mevr. De Haan: Daar zou Cornelissen toch voor zorgen. Cornelissen: Ik maak niet graag een ver slag van een wedstrijd die ik zelf organiseer of die ik zelf leid en dan vind ik het ook niet aardig dat ze van deze courant, het plaatselijk blad, zelf geen verslaggever stu ren, terwijl zij toch meer voordeel van ons gehad heeft dan de Schager Courant, terwijl daar wel een verslaggever van aanwezig was. De heer P. de Graaf merkt op: De verslag gever ben ik, ik was wel aanwezig, maar toen ik 's Maandags de redacteur opbelde, of hij nog een verslag hebben moest, kreeg ik ten antwoord dat hij het van Cornelissen zou ontvangen. Mocht dit laatste niet het geval zijn, dan zou ik nog gebeld worden Maar spreker heeft niets meer gehoord en was er dap ook verwonderd over dat er niets in stond. Na nog eenige huishoudelijke besprekin gen sloot de presidente de vergadering. H. WIJDING Zondag 15 Nov. a.s. zal onze plaatsgenoot de Eerw. Heer J. van Renswoude, de H. Wijding van het Diaconaat ontvangen. Bazar Evangelisatie. Deze bazar, welke j.1. Dinsdag is geopend, en waarvan wij in ons blad van Woensdag een uitvoerig verslag gaven, mag als goed geslaagd beschouwd worden. In het begin leek het niet te willen vlot ten. Het bezoek was Dinsdag en ook Woensdag niet groot. Toch werd ook toen al aardig zaken gedaan. Donderdag, de laatste dag, was het bezoek echter zéér groot. Mede door de groote activiteit der helpers bij het rad v.an fortuin, bleef er van de groote hoeveelheid goederen zoo goed als niets over. Laat in den avond neemt de heer O. Deen, voorganger bij de Evangelisatie, het woord om zijn welgemeende dank uit te spreken voor de ondervonden medewer king. Spr. acht deze bazar goed geslaagd. Mevr. Kolff—v. Heurn werd in het bij zonder verwelkomd. Burgemeester Kolff kon tot zijn spijt niet aanwezig zijn. Bij de zoo aanstonds te houden verloting werkt Mevr. Kolff echter gaarhe mee. Wij laten hier enkele uitslagen volgen. Een tulband, geschonken door bakker K. Wit, telde 455 krenten. De heer L. Geuse broek was met 450 hier het dichtste bij. De naam van de pop werd door mevr. Kolff bekend gemaakt en was Dieuwertje. Mej. Reina Tijsen had deze naam geraden. Mevr. Boer te Den Oever werd eigenares se van een sprei, welke werd verloot. De groote verloting bracht als begrijoelijk veel spanning. De eerste prijs, een rijwiel, werd gewonnen door den heer H. Beukema te Zandburen op lotnummer 391. Na deze verloting hadden de sjoelbak en het rad van fortuin nog veel aftrek, ja zelfs zoo, dat niets mper over was. Er kan dan ook gerust gesproken worden van een goed geslaagde bazar, en de organisators zullen zeker tevreden kunnen zijn. In deze gemeente zijn in de maand Octolier 56 jongelieden, geboren in het jaar 1918, in geschreven voor den dienstplicht voor de lichting 1938. Hiervan hebben er 26 vrijstelling van den dienstplicht aangevraagd wegens broeder- dienst. Ontevredenheid in Italië. Er zijn nog weinig perscommentaren uit Italiaansche en Duitsche bron losgekomen over de groote rede van Eden. Maar die er zijn, vooral van Italiaansche kant, toonen een zekere onwelwillendheid ten aanzien van de door Eden ontwikkelde denkbeelden. Deze houding is allerminst te verwonde ren, want eigenlijk laat Engelands minis ter de groote vraagstukken der Romein- sche politiek Middellandsche zee en Abessinië rusten. Als Mussolini verwacht had, dat zijn wenkbrauwfronsen, Londen er toe zou hebben gebracht om met een voorstel tot het afsluiten van een Middel landsche zeepact te komen, moet hij wel zeer teleurgesteld zijn. Brittannië wijst slechts op zijn oude rech ten enbewapent koortsachtig, met zulk een haast zelfs dat Italië dit tempo op den duur onmogelijk kan bijhouden. Ook de weinige Duitsche persstemmen, welke wij konden bemachtigen getuigen van weinig enthousiasme. Men zegt tevreden te zijn voor Eden's verzekering, dat Engeland in vrede met Duitschland wil leven, maar laat doorsche meren, dat men die vriendschap niet wil koopen ten koste van het prijsgeven der aspiraties in het Oosten, waar men Rusland als een bedreiging en een gevaarlijk lid der statengemeenschap blijft beschouwen. Men zegt er natuurlijk niet bij dat men graag zoo en passant een stukje grondge bied van die slechte man zou willen inpal men. Hoe beide fascistische landen over den Volkenbond denken is bekend. Dat Eden zich met hand en tand aan Genève blijft vastklemmen, veroorzaakt in beide kampen een zekere goedmoedige spot. Maar toch be grijpt men zeer goed, dat juist den Volken bond een groote sta-in-de-weg is voor een al te brutale houding der dictatoriaal gere geerde landen. Opmerkelijk is, dat zoowel Berlijn als Rome de nadruk leggen op hun groote vredesgezindheid Op welke wijze zij den vrede echter willen diehen, laten zij geheel onbesproken. Een ding is zeker: van col lectieve veiligheid moeten zij niets hebben. Dat is een te groote rem voor imperialis tische plannen. Naar wij vernemen zal een U-tal leden van de Heldersche boksclub „Sport Na Arbeid a.s. Maandagavond uitkomen in bokswedsti ij- den, welke door den Amsterdamschen Boks- bond in het gebouw „Maccati", Waterlooplein te Amsterdam gehouden zullen worden. Het betreft hier invitatiewedstrijden voor nieuwe lingen. De volgende S. N. A.-ers zullen in den ring komen: Vlieggewicht: C. Boon. Bantamgewicht: J. Oost. Lichtgewicht: P. van Amsterdam, G. LUters P. Kocks, J. J. Vink. Weltergewicht: P. Zegwaard, E. H. Röge Middengewicht: K. Brons, D. de Boer, Röge. Wij wenschen de Heldersche pugilisten, die Maandagmiddag om 4 uur van hun clublokaal, café Roetman, Keizerstraat af vertrekken, veel succes toe. J. KIKVORSCHENPLAAG tIN DEN ORANJE- VRIJSTAAT. Het gebied rond Kopjes in den Oranje- Vrijstaat wordt bezocht door een kikvor- schenplaag. Bij honderden liggen de dieren op de velden en wegen. Hun aanwezigheid legt men uit als een voortreken van hevige regens. De laatste kikvorschenplaag maakte men vijf jaar gele den mee, toen er eveneens hevige regens en stormen op volgden. DEN OEVER. Vischafslag 5 November aangevoerd: 1719 Kg. vvufkëii f 18.90—24.15 per 100 Kg., 864 pond paling 23—38 ct. per pond; 1362 pond bot 2025 ct. per pond; 1716 Kg. spiering 911 ct. per Kg. 6 November aangevoerd: 1700 Kg. spie ring 7—9 ct. per Kg,; l tal haring f 9.15 per tal; 10 pond zalm 76 ct. per pond; 220 pond paling 36—38 ct. per pond; 1265 Kg. wulken f 19.95—17.40 per 100 Kg. JULIANADORP. Naar wij vernemen zal de bouw van het woonhuis van den heer K. Bruins aan de Doggersvaart plaats vinden door den tim merman S. van Scheijen alhier. Het café „Prins Hendrik". Zooals men reeds uit de in dit blad ge plaatste advertenties zal hebben begrepen, wordt hedenavond, het geheel naar de ei schen des tijds gerestaureerde café en too- neelzaal geopend Wij willen thans niet op alle onderdeelen van de plaats gehad heb bende veranderingen ingaan, maar alleen constateerén, dat degenen, die de laatste paar maanden geen bezoek hier meer hebben gebracht er van zullen opkijken, hoe groot de verandering wel is en yvel in het voor deel uitvallende van het geheel. Wij zullen er thans niet meer van zeggen en zullen de dingen, die hedenavond staan te gebeuren af wachten, om de lezers daarvan in het volgende nummer kond te doen. HELDER-NIEUWS. Wegens een blessure zal aanvoerder Kiese- wetter morgen niet meespelen in den wed strijd tegen Beverwijk. D. Steenbergen van het tweede elftal zal hem vervangen. De aan vang van den wedstrijd is half drie. Scheids rechter is de heer Hulsman. WATERVOGELS-NIEUWS. WATERVOGELS I—STRANDVOGELS I. Aanvang half elf. Terrein Strooweg Het elftal van de Watervogels is: W. Blokker A. Been T. Gerritsen B. Ewald J. Bontes S. Been Nic. Been F. Been H. Been R. Hoogvorst s. Hoogvorst Scheidsrechter is de heer C. Hoek. ELTO II NAAR AMSTERDAM. Elto II speelt 's morgens half tien een thuiswedstrijd tegen KVT II. Indien het weer nu eens wil meewerken, kan dit een interes santen wedstrijd worden, waarin we Elto II de beste kansen geven. Elto I toert Zondag naar Amsterdam om aldaar De Wester te be kampen. Het zou ons al bar meevallen indien de Eltoërs er in zouden slagen ook maar 1 punt mee naar Den Helder te nemen. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huijgens, u., 6 Nov. te Port Said. Johan de Witt, t., 6 Nov. te Suez. Poelau Bras, 6 Nov. van Amsterdam. Simaloer, t., 6 Nov. v. Port Soedan. Tarakan, t., 6 Nov. te Genua. Tawali, 6 Nov. v. IJmuiden. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Alkmaar, 5 Nov. v. Liverpool. Barneveld, u., 3 Nov. te Cristobal. Bennekom, u., 5 Nov. te Arica. Bodegraven, u., 4 Nov. van Arica. Calypso, 6 Nov. van Amsterdam. Cottica t., 6 Nov. nam. 8 u. 30 te Amsterdam verwacht. Ganymedes, 6 Nov. v. Varna. Hermes, 6 Nov. v. Amsterdam. Iris, 4 Nov. v. Kingston. Mars, 6 Nov. te Amsterdam. Oresters, 6 Nov. te Kopenhagen. Orpheus, 6 Nov. te Hamburg. Pluto, 6 Nov. van Amsterdam. Rhea, pass. 6 Nov. Gibraltar. Stella, 5 Nov. van Istanbul. Stuyvesant, u., 5 Nov. v. Madeira. Telamon, 6 Nov. te Rotterdam. Theseus, 6 Nov. van Amsterdam. Tiberius, pass. 6 Nov. Gibraltar. Titus, 6 Nov. 's midd. 12 u. 120 Z.W. van Ouessant. Trajanus, 5 Nov. v. Melilla. Venus, 5 Nov. v. Palermo. Kon. Holl. Lloyd. Waterland, t., 5 Nov. van Santos. Kon. Paketvaart Maatschappij. Japara, 5 Nov. te Port Louis (Maur.). Nieuw Zeeland, 5 Nov. van Singapore. Ombilin, 5 Nov. te Port Natal. Silver JavaPacific Lijn. Manoeran, 6 Nov. te Kaapstad. Mapia, 4 Nov. te Singapore. Silverbelle, 4 Nov. te Madras. JavaNew York Lijn. Kota Pinang, 5 Nov. v. Belawan. Kota Radja, 4 Nov. te New-Orleans. Madoera, 5 Nov. te Penang. Rhexenor, 2 Nov. v. Port Natal. Saleier, 2 Nov. v. St. Vincent. Sembilan, 6 Nov. v. Durban. JavaChinaJapan Ljjn. Tjinegara, 4 Nov. v. Batavia. Tjisadane, 5 Nov. v. Shanghai. Tjisaroea, 4 Nov. v. Manilla. Rotterdamsche Lloyd. Djambi, t., pass. 6 Nov. Point de Galle. Garoet, 6 Nov. te Rotterdam. Kota Baroe, t., 6 Nov. v. Singapore. Sitoebondo, u., pass. 6 Nov. Pantarellaria. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Agamemnon, 4 Nov. van Marseille. Aeneas, 6 Nov. te Rotterdam. Antilochus, 5 Nov. te Port Said. Atreus, 5 Nov. van Hongkong. Eurybates, 6 Nov. van Amsterdam. Melampus, 6 Nov. van Port Said. Emzetcó Lijn. Jonge Anthony, 6 Nov. te Rotterdam. Jonge Elisabeth, pass. 6 Nov. Ouessant. Jonge Johanna, 6 Nov. te Londen. HollandAustralië Ljjn. Meerkerk, t., 3 Nov. te Osaka. Nijkerk, u., 5 Nov. te Navalakki. Serooskerke, u., 5 Nov. te Ilo Ho. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, t., 5 Nov. van Rio Janeiro. HollandAfrikr Lijn. Boschfontein, u. 5 Nov. te Beira. Heemskerk, u., 5 Nov. van Kaapstad. Springfontein, u., 5 Nov. Bevezier gepass. HoilandAmerika Lijn. Lochkatrine, 4 Nov. van Cristobal. HollandO.-Azië Lijn. Meerkerk, t., 3 Nov. te Osaka. ZONDAG 8 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Ds. Vorstman Hippolytushoef voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Doop. Na afloop stemming. Oosterland, nam. 2 uur. Ds. Van Beek Julianadorp, nam. 7.30 uur, Ds. v. Wichen Doopsgezinde Gemeente. Ilippolytushoef. voorm. 10 uur, de heer H. J. de Wilde, proponent, op beroep Geref. Kerk. C otrVT' 10 uur' Leesdienst. Hipn^vtucLeV B°Sma' V' Krabbendam. N m lJT;, 10 uur, Leesdienst. r» V-r unr» Cand. Van Forrb»n NaSeV3ruu°r0rTrn- Cand" v- berden. l'n- o uur. Leesdienst n,.„„ Evangelisatie. van Alkmaar. TI. Doop^ Vnn DoP' Tulianadorp, voo'm Vn°P* Mission' uur, de beer Th" i L e" s av- 7.30 Callantsoog. nam 7 uur 'do\ erdam' Leeuwen, van Den beider. G' van De markt was weer stug. Het duut. de tot tien uur alvorens hier en daar iets werd verkocht. Maar het ging heel langzaam en toen het half elf was ge. worden, was een groot deel van de nu toch werkelijk afnemende aanvoer nog altijd onverkocht. De hoogste markt was f 18.dus een halve gulden lager. De doorsneeprijs lag in de buurt van f 16.Noteeringen van f 17en hoo- ger waren zeldzaam. Wel zagen we groote stapels verkoopen tegen f15.50. Zooals uit 't prijsvcrloop reeds blijkt, waren er weinig of geen nieuwe pers pectieven. België blijft koopen, het binnenland blijft koopen. Maar mond jesmaat. Een extra vraag zou stellig onmiddellijk de markt doen oploopen. De handel heeft zich behoorlijk inge- dekt. zoodat ook de speculatie niet op. treedt. Gezien deze algemeen heerschende rust is het een geluk, dat de productie eindelijk begint te minderen. De kaasbeurs had heden nog niet plaats. Men zie voor verdere berich ten hieromtrent onder de rubriek: uit Alkmaar De aanvoer van vette koeien was gister zeer goed. Ook den handel konden wij de zen dag goed noemen; 30 ets. de hoogste prijs. In massa was kooper slager J. Blaau- boer uit Alkmaar voor een prijs van f265, van den heer D. Marees alhier. Voor de prima koeien werden beste prijzen besteeg De handel in kalfkoeien was matig; no- teering toch zeer hoog; tot f 230. Over het algemeen werden beste koeien aangevoerd. De handel is gelde koeien was matig, werd er beweerd, doch anderen wisten te vertellen, dat het wel ging; ze konden tevreden zijn. De handel in vaarzen was niet wild; dat kon iets beter. Graskalveren met schets tot f 70, handel goed; wij durven gerust neerschrijven prijshoudend. De laatste weken waren de graskalveren duur. In nuchtere kalveren was de handel stil. Wat een verschil, ver geleken bij een week of 4 a 5 terug. Noteer den wij toen voor de beste f 18, nu was dit f 11. Handel in paarden goed niet veel aan-! gevoerd. In jonge vette schapen handel goed. De heer G. van Wieringen, Alkmaar, kocht een partij van den beer Kraakman te Bur- gerbrug voor den prijs van f 29.50; dat was volgens meerdere markters zeer hoog, Oude slachtschapen handel goed; 19—28 gld. Handel in magere schapen was stil. Hoogste noteering f 20. Ook de handel in overboudors was stil; zeer kalm, hoogste noteering 16.50 gld. Van bokken en geiten geen noteering, geen voldoende aanvoer. Op de.vette-varkens-markt was aardig aanvoer; de handel was vrij goed, hoogste noteering 20% cent. Er werd veel gekocht door Haarlem, Hoorn en Amsterdam. Os aanvoer kan nog wel beter worden. Handel in biggen nog heel stug. Hiervan is de oorzaak zooals ons medegedeeld werd, te zoeken in te hooge voerprijzen. Op de kippenimarkt aardig drukte. Goe de handel. BROEK OP LANFENDI.TK, 7 November. Friso's 1.60. grooten 2.50, uien 1.40—1.70, drielingen 1.70, grove 1.00—1.70, gele nep 5.40, peen 0.90—1.30. rammenas f 2, kroten 0 801.30, roode kool 12, witte kool 80 ct, gele kool 1—, D. witte okol 0.80—1, groene 1.80—2.70, bloemkool reus 6.50—7, 2e soort 1.60. andijvie 50 ct. NOORDSCHAHWOUDE, 7 Nov. Rcvel. f 1.80Srhotsche muizen f 1.50—1 1.80, grooten f 2 40, hl. eigenheimers f 2.20— 2.40, uien f 1.201 50, drielingen f 1.)01.70, grove f 1.80—2, gele nep f 6.10, peen f 0.90— 1.10, kroten f 0.90, Roode kool f 1—2, witte kool f 0.80, gele kool f 1—2.10, D. witte kool f 0.86—1. ALKMAAR, 6 November. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren in totaal 881 I-l.L.'s aangevoerd, waar van soort en prijzen als volgt: 110 H.L. voer tarwe f5.50—7; 10 H.L. rogge prijs niet ge noteerd; 103 H.L. gerst f 7—8.25; 245 H.L. haver f 6—7.65; 237 H.L. boonen w.o.: bruine f H17. citroen f2527, duiven f 89-50 en witte boonen f 15—25; 1 H.L. karwijzaad f 22.25; 175 H.L. erwten, w.o.: kleine groene 1 7.759, groote groene f 18—26, grauwe f 20—28 en vale erwten f 9—20.50. Alles per 100 Kg. Handel goed. LEEUWARDEN, 6 November. Vee. De prijzen waren: 32 enterstieren f11.)175. 33 twenterstieren f175275. 478 koeif>n 1120— 210. 34—53 ct. per kg, 1002 melk. en kalfkoeien f 110—225, pinken f 70135, 12 vette kalveren f 20— f». 1011 graskalveren f 20—90, 416 nuchtere kalveren f 38; 520 vette schapen f 15—25, 133 weideschapen f 10—20, 365 lammeren 8 8—16. 518 vette varkens f 25—110, 35—42 ct. per kg., 36 magere varkens f 16—42, 121 Kleine biggen f 010. Zuivel: Goudakaas 'f 26 per 50 Kg., Edanv merk aas f 27—32 per 50 Kg., Aanvoer 1418 Kg. Mijnboter f 1.341.30 per Kg., veiling- noter geen noteering. Aanvoer 0 derde, 2 zesde en 1 twaalfde vaten Commissie-no teering 67 ets. per Kg. Eierhandel; kipeieren aangevoerd 60.000 f n™',s 4.75—0 per 100 stuks. Handelspa iaa"! 1 1>er Kar- Eendeieren aangevoerd 100 kg. Prijs f 3.50-4 per 160 stuks. Ha"' delspms 47%-55 ct. per Kg. ver. van Zuivelmijnen. Edammer Kaas 20 plus f 9.50—10. 40 nlns f ir>—15.50. Goud- sehe kaas 20 plus f 9.5fi_in 40 plus f 15 50— 16. Broodkaas 40 plus f 15 50—16 oer 50 Kg stemming rP(1pInV Lei-Joche kans 20 ohiS ,?r710^ volvette kan» f 10—20 per 50 Kg VAPMRNlTT:TZF,N. 6 November. Roode kool f 1. ,PiP i<noi i. Reensche witte knol 90 ct.. witte M m ct., pw" f L40. Aanvoer: 4800 Kg. roode kool. 320" :V?' Ke'e kooi, 3400 Kg. Deensrbe witte kool l.nOO K<r. witte knol. K> peen. ALKMAAR 6 November 1926 Aangeveerd 49 sUnWs kaas zb'nde 00 kg. Fabriekskaas Urine f 18.-; E°e* ren ka as kleine f 17.-; Handel matig. -4l'ca per 50 kg.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 10