J^eemsterboer 3utoelier Vergadering van den Gemeenteraad* Waar gaan we heen? Avonduur, uit, niet duur, Bij elkaar, vriendenschaar, Lekker bier en vertier, Beste drank, van goede klank, Heel apart, een best biljart. Gij weet het vast „De Toelast" eizersTr is Den Helder Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Licht op voor alle voertuigen Boekjes voor de R.K. Jongens school. ^Diamantslijper 2. Opgaven van de voor. rekening der ge meente verpleegde patiënten in de R.K. Zie- keninrichting St. Lidwina en in het Marine- hospitaal over de maanden Juli, Augustus en September 1936. 3. Briefwisseling naar aanleiding van een vraag van den heer C. Bot over de openbare verlichting van een hofje aan de Achterstraat. Besloten vergadering. ^0e rutue biamani, t]oe buister, ©ntoangt tn 'J slijpen al }ijn luister. <Bie rein nan mater nnlt, cn groot jÖan ltrljaam, noemt men een klcenoob. biedt U alle deskundigheid en ervaring,welke U van Uw juwelier kunt verwachten. Alleen een door j'uWeliershand gemonteerd en gezet brillanten sieraad heefteen apart cachet Uw verouderde familie-bijoux, worden door mij gemoderniseerd Ontwerpen en waszettingen zonder verplichting. Wintertijd. Zon Nov. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 8 7.10 16.17 1.30 14.50 8.15 20.20 M 9 7.12 16.15 2.45 15.50 9.25 21.30 D 10 7.13 16.14 3.45 16.50 10.25 22.30 W 11 7.15 16.12 4.50 17.40 11.20 23.25 D 12 7.17 16.11 5.40 18.20 12.05 V 13 7.19 16.09 6.20 18.55 0.15 12.45 z 14 7.21 16.08 6.55 19.25 0.55 13.20 Zaterdag 7 Nov16.49 Zondag 8 16.47 publiek als de croquets in. Hierna is het de gewezen majoor van de veldartillerie, de heer Sikkens, die met zijn wonderbaarlijke goochel- talenten het publiek een aangenaam uurtje bezorgde. Zelf noemde de heer Sikkens dit amateurswerk, maar we zijn ervan overtuigd, dat een professional het hem niet verbeterd. Ook in het nu niet zoo gunstig bekend staande zakkenrollen bleek deze heer het ver te heb ben gebracht. Na afloop van de voorstelling kwam n.1. uil zijn zakken een keur van voor werpen, die hij van medewerkers uit het publiek afhandig had gemaakt. Tot groote hilariteit wist hij bij een van zijn helpers een zuigflesch uit zijn binnenzak te halen, terwijl bij een ander een intiem dameskleedingstuk te voorschijn kwam. Zijn optreden was in alle opzichten een succes. Mr. Max, de snelteeke- naar, zorgt dan weer voor een afwisseling in het programma. Mr. Max, die veel in het bui tenland is opgetreden, wist ieder krasje en streepje op het papier in een minimum van tijd om te zetten in de karikatuur van de een of andere persoonlijkheid. Vooral ook later op den avond toen hij nogmaals optrad en ver schillende karikaturen van personen uit de zaal op het papier „tooverde", gaf dit aanlei ding tot veel gelach. Door den heer en mevr. Noiret wordt nu een soortement komische scène opgevoerd, getiteld „Artistenleven". Het wel en wee van den artist wordt den volke getoond. De vlotte en geestige manier, waarop de beide artisten hun rol vervullen ontlokt een hartelijk applaus. En dan is 't tijd voor het bal, waarvan natuurlijk een dankbaar ge bruik wordt gemaakt. Wij zijn ervan overtuigd, dat de bemanning van het schip, waarop Nederd trotsch is, van dezen avond hebben genoten en dat het ge meentebestuur tevreden kan zijn met de orga nisatie ervan. De leden van den Gemeenteraad zijn opge roepen tot het houden van een vergadering op Dinsdag 10 November 1936, des avonds 8 uur, ten Raadhuize. De agenda luidt: Mededeelingen. Ingekomen stukken. A. Voorloopige vaststelling door Gedepu teerde Staten van het quotiënt, bedoeld in het 2e lid van artikel 16 van het Financieele verhoudingsbesluit voor het rekeningsjaar 1934. B. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het besluit van: 1. 21 Juli j.1. tot opheffing van de openbare lagere school no. 9 aan de Vischmarkt; 2. 28 Juli j.1. tot verhuur van het gebouw, staande aan den binnenberm der Helder- sche Zeewering, aan de Commissie voor de Jeugdwerkloosheid; 3. 26 Augustus j.1. betreffende het verkoopen of in erfpacht uitgeven van een stuk grond aan de Sumatrastraat en de Ceramstraat ten behoeve van den bouw een vereenigingslokaal door de „Hersteld Apostolische Zendingsgemeente in de Eenheid der Apostelen in Nederland en Koloniën". ZIJ DURFDE BIJNA NIETS ETEN. Altjjd indigestie totdat zjj een ontdekking deed. ,Ik kan Kruschen Salts niet hoog genoeg roemen, want ik leed langen tijd aan Indi gestie; öp 't laatst durfde Ik bijna niets meer te eten. Eenige maanden geleden begon ik Kruschen Salts te nemen, niet meer dan eiken ochtend een beetje in mijn eerste kop thee, en dit bleek werkelijk een prachtige kuur te zijn. Ik ga door met Kruschen Salts, en heb nu geen indigestie meer, ik kan weer gewoon mee eten en voel mij veel beter. Mej. A. P. te S. Indien Uw voedsel niet snel en geregeld door Uw inwendige organen wordt verwerkt, begint het te gisten, er ontstaan gassen en zuren, welke maagpijnen of onpasselijkheid e.d. veroorzaken, zoodat elke voeding een bron van ellende wordt. Bovendien hoopen zich af valstoffen in Uw lichaam op, welke de alge- heele gezondheid schaden. De zes minerale zouten, waaruit Kruschen Salts is samen gesteld, hebben de eigenschap Uw inwendige organen aan te sporen tot snelle en geregelde werking. De afvalstoffen zullen zich daardoor hiet meer kunnen ophoopen en worden ge regeld verwijderd. Zoodoende wordt ook de oorzaak van Uw onpasselijkheid en Uw maag- bezwaren weggenomen. Slechts de kleine dage- bjksche dosis in Uw eerste kop thee of koffie °P de nuchtere maag, en alle spijsverterings klachten behooren tot het verleden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten k 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket °P de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maatschap- Pij, Amsterdam, voorkomt, ,(Adv.) C. Besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland tot ongegrondverklaring van het beroep van het bestuur der schoolvereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" tegen het besluit van 9 Juni 1936, waarbij medewer king voor de aanschaffing van een nieuw model telraam werd geweigerd. D. V erdagingsbesluit van Gedeputeerde Staten ten aanzien van het besluit van: a. 21 Juli j.1. tot wijziging van de Bouwver ordening; b. 26 Augustus J.1. tot vaststelling van een achtergevelrooilijn voor perceel Koning straat 21. E. Bericht van ontvangst van Gedeputeer de Staten van de bij besluit van 26 Augustus j.1. vastgestelde verordening tot wijziging der algemeene politieverordening. F. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den Gemeente-ontvanger. G. Besluit van den Minister van Financiën van 12 October j.1., no. 130, Generale Thesau rie, afd. Algemeene Zaken, tot verleening van een voorschot groot 5075.ter uitvoering van de Landarbeiderswet. (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). H. Adres van A. Broens, houdende verzoek het voor zijn schip verschuldigde havengeld te berekenen naar de werkelijke grootte van het vaartuig. (Voorgesteld wordt dit stuk te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders ter afdoening). I. Verzoek van R. Haak, Violenstraat 32, om alsnog toestemming te verleenen tot het bouwen van een werkplaats op het achtererf van perceel Brakkeveldweg 2 ten behoeve van de in dat perceel gevestigde rijwielzaak. (Voorgesteld wordt adressant in zijn ver zoek niet-ontvankelijk te verklaren, aangezien hij geheel buiten deze aangelegenheid staat). Onderwys. Voorstel tot het toekennen van vergoeding overeenkomstig art. 100 der Lager Onderwijs wet 1920 aan de besturen van bijzondere scholen. Voorstel tot het verleenen van medewerking ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan de Stichting het R.K. Onderwijs voor het aanschaffen van leerboeken. Voorstel tot het verleenen van medewerking ingevolge de Lager Onderwijswet 1920 aan de schoolvereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" voor het aanschaffen van leerboeken. Voorstel tot het verleenen van eervol ont slag aan Mejuffrouw A. H. C. de Wit als onderwijzeres aan school 4, met ingang van den door Burgemeester en Wethouders te be palen datum. j Voorstel tot het toekennen van vergoeding op grond van artikel 13 der Lager Onderwijs wet 1920. Wethouderspensioenen. Mededeeling van het pensioen, dat ingevolge de verordening, regelende de pensionneering der wethouders en hunne weduwen en weezen, alsmede de toekenning van vergoeding, zooals deze thans luidt, is toegekend aan Mevrouw Weduwe A. G. A. Verstegen. Voorstel tot het wijzigen van de verorde ning, regelende de pensionneering der wethou ders en hunne weduwen en weezen, alsmede de toekenning van vergoeding. Politiepersoneel. Voorstel tot: a. wijziging van de verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de be zoldiging van de ambtenaren der gemeen- te-politie; b. vaststelling eener verordening tot rege ling van het georganiseerd overleg en het scheidsgerecht voor de ambtenaren der gemeen te-politie c. bepaling, dat het besluit van 31 Maart 1936 tot toepassing van een verlaging met ingang van 1 April en 1 October j.1. van resp. 2yz en 5 op de bedragen der salarissen en loonen van het personeel in dienst der gemeente, vanaf den dag van inwerkingtreding van de verordening, regelende de rangen, enz. politie 1935, niet meer zal gelden voor de brigadiers, de agenten en den agent-mecanicien der politie. Salarisverordening. Voorstel tot het wijzigen van de salarisver ordening 1935. Capitulantenverordening. Voorstel tot het vaststellen van een Capitu lantenverordening. Strafverordeningen. Voorstel tot het vaststellen der verordening, als bedoeld in artikel 208 der Gemeentewet. Melkprijsverordening. Voorstel tot het intrekken van de verorde ning op den prijs van melk. Electriciteitsbedrijf. Mededeeling van een wijziging der instal latievoorschriften voor het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf. Rioleering Hartestraat enz. Voorstel ter zake van een adres van J. H. Walburg en tien anderen, houdende verzoek tot rioolstelsel in de Wagenstraat en de Hartestraat te veranderen. Legesverordening. Voorstel tot het wijziging van de Leges verordening. Verzoek om schadevergoeding. Voorstel om afwijzend te beschikken op een verzoek van H. A. Kries om schadevergoeding wegens een geweigerde bouwvergunning. Huur terrein. Voorstel tot het huren van een gedeelte binnenberm der Heldersche Zeewering, ten be hoeve van de centrale werkplaats voor Jeug dige werkloozen. Zweminrichting. Voorstel tot het koopen van grond van den Staat der Nederlanden, enz. ten behoeve van de zweminrichting aan den Dijkweg. Verhuur Gemeentegrond. Voorstel tot het verhuren van een stuk grond aan P. de Groot. Wie de stevige, flinke badhanddoek en de twee theedoeken gratis wil ontvangen, moet hiervan thans direct werk maken. Voor 8 uitknipsels „Radion ...'n top-prestatie", ont vangt U een sterke badhanddoek en voor 5 dezer „top-prestaties" 2 flinke theedoeken. Inzenden aan Lever's Zeep Mij. N.V., Afd. Spec. Cadeaux, Vlaardingen; maar denk er om alleen uitknipsels „top-prestatie" en beslist geen andere. Is in Uw woonplaats een Sunlight Geschenkendepot of een tijdelijk inwisseladres, dan kunt U de artikelen aldaar persoonlijk afhalen. Zorg, dat U van alle extra voor delen van Radion i profiteertUw met Radion gewassen, zal witter worden dan ooit, want het zuurstofhoudende Radion sop dringt door het gehele weefsel heen en verwijdert alle vuil. Haal nu wat Radion in huis, want 21 November is de laatste dag van deze speciale Radion aanbieding. RAD.G.A.I0-092H INWISSELADRES VOOR „RADION TOP-PRESTATIES" BIJ MEVR. J. DE LA HOUSSOYE, J. IN *T VELDSTR. 25, DEN HELDER (De extra geschenken kunnen alleen een dit adres worden afgehaald en worden dus niet toegezonden) 4 Brandalarminrichting. Voorstel tot het aangaan van een overeen komst met de Fa. E. N. Heijligenberg nopens het onderhoud van de brandalarminrichting. Wet prijsopdrijving. Voorstel om den Burgemeester een credlet van 1000.te verleenen voor de uitvoering der wet tegen prijsopdrijving. Waterafvoer perceelen Ruyghweg. Voorstel inzake verbetering van den water afvoer van achtererven van perceelen Ruygh weg 26 tot en met 62. Strandhuur. Voorstel tot het huren en onderverhuren van een gedeelte strand. W egenbelasting. Reclames wegenbelasting van: 1. den Staat der Nederlanden; 2. de erven C. Berg. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van een plaats vervangend lid der Commissie van Georgani seerd Overleg in de plaats van den heer W. Biersteker. Zaterdag 7 November. Militair Tehuis, Spoorstraat, 8 u. Feestelijke Vergadering van de Friesche Vereeniging „Gysbert Japikx". Casino8 u. Concert Sted. Muziekcorps voor leden en donateurs. Zondag 8 November. R. K. Volksbond. Feestavond. Musis Sacrum. Dansmiddag en -avond. Casino. Dansmiddag en -avond. Café Prins Hendrik, Julianadorp, j u. Ope ningsbal. Maandag 9 November. Casino, 8 u. Openingsbal dansinstituut „Modern". Café Centraal, 8.15 u. Lezing Dr. F. Breed- veld over: „De theorie van het geldwezen in verband met de monetaire politiek. Dinsdag 10 November. Chr. Militair Tehuis, Kanaalweg, 8 u. Groote propaganda-vergadering van den Chr. Besturenbond. Voorstel tot tijdelijke benoeming van een leeraar in wiskunde, een leeraar in de Neder- landsche taal en een leeraar in vakteekenen aan metaalbewerkers aan de gemeentelijke avondvak teekenschool. Voorgedragen worden als leeraar in wis kunde: 1. J. de Vries, 2. G. M. Feij, 3. J. Oortgijsen; leeraar in Nederlandsche taal: 1. R. Gravemaker, 2. J. L. H. J. Westenberg, 3. P. G. M. Rottier; leeraar in vakteekenen: - J. W. Lookman. Door de Stichting „Het R.K. Onderwijs" al hier is den Raad verzocht, om op grond van de artikelen 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920 gelden te mogen ontvangen voor het aanschaffen van een aantal boekjes ten be hoeve van de Jongensschool. Deze aanschaf fing dient om het beschikbare aantal leer boekjes aan te vullen, hetgeen noodzakelijk is wegens de toenemende bevolking van de lagere klassen dezer school. De commissie van advies, over deze aan vrage gehoord, geeft den Raad in overweging het verzoek in te willigen, waarmede B. en W. zich kunnen vereenigen. B. en W. stellen voor de gevraagde mede werking te verleenen. Ter inzage. Ter inzage zijn gelegd: 1. Overzicht van verkochte en in erfpacht uitgegeven gronden, behoorende tot het Grondbedrijf. Voorstel tot het benoemen van een lid der Commissie van toezicht op het Lager Onder wijs. Aanbevolen worden: 1. L. J. van der Kuyl, 2. R. Gravemaker.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7