Visscherij Texel wie in dit BLAD adverteert Bioscoopnieuws r Progaganda-avond, Rialto-theater. Tivoli-theater» Ingekomen personen Rhythm Tramps cn Jungle Serenaders. Uit het politierapport Haven van Nieuwediep Visscherijberichten bereikt alle gezinnon val mtm alle gezindten. C.J.M.V. .Spreuken 9 10a". Donderdagavond hield de Chr. Jongemannen ver. haar propaganda tevens jaarvergade ring in „Musis Sacrum." De voorzitter der vereeniging, de heer J. F. Scherer, liet openen met het zingen van het bekende lied „Dankt, dankt nu allen God", waarna hij voorging in gebed. Een openingswoord werd gesproken, waar in de voorzitter gewaagde van de groote op komst van leden, begunstigers en belang stellenden. Deze avond moest aldus spr., zooals alle openbare vergaderingen, leiden tot een nauwer contact tusschen begunstigers en C.J.M.V. De heer Scherer hoopte, dat dit bovenal tot uiting zou komen in het geestelijke doel, dat verklankt wordt in het leekenspel „De Poort." Hierna werd het geestig-gekruide jaarver slag opgediend, onder de titel: De geschiede nis der blauwe bordjes. Het bijzondere was, dat bij elke leugen der bestuurs-leden één der bordjes naar beneden viel. Alle negen bordjes verzeilden naar lagere oorden, tot groote hilariteit van het publiek. Van de nonstop-potpourri had het eerste nummer „Bij de barbier" veel bijval. De auteur van dit stuk, de heer G. Boortman, die zelf meespeelde, vertolkte uitstekend de hoofdrol. Dan volgde het nummer „De deser teur", dat wegens doofheid van den vader niet doorging: verrassend effect! H. Schmidt droeg proza voor over het piepvarken, dat opgeblazen kon worden, terwijl W. Klik een gedeelte van Ernst Groenevelt: „De trein", citeerde. Ook het muziek- en zangstukje van den Rus- sischen professor en den Texelschen binnen lander oogstte succes. De rollen werden ver vuld door de heeren Wezelman en de Vlieger. Als laatste nummer voor de pauze draaide het lied van Philomeen: een serenade onder diepblauwe Italiaansche avondhemel. Na de rust leidde de heer F Vermoten het spel „De Poort" in, dat vervaardigd is door M. C. Fallentin. Hier is de geschiedenis van een jongeman, die onder de beschermende vleugelen van zijn vader vandaan, de wijde werel<f in wil trekken. De heer Fallentin is erin geslaagd een brok leven te geven, zooals elk jong mensch dat meemaakt in de bran ding. De heer J. Luther Ramp sprak daarna een kort slotwoord. Hij memoreerde de impressie van het leekenspel. De jongeman staat midden in de wereld: de moeilijkheden omringen hem. Hij dreigt erin onder te gaan. Maar dan is daar het Licht van het Evangelie. Nadat de avondzang was gezongen, ging de heer Luther Ramp voor in dankgebed. Ongetwijfeld kan de C.J.M.V. op een goed geslaagde propaganda-avond terugzien. Een tweetal goede hoofdfilms en een interessant journaal. Het programma dat deze week in 't Rialto- theater gedraaid wordt is een programma van kwaliteiten. Daar zijn een tweetal hoofdfilms, die in ieder geval tot het betere genre behoo- ren en voorts is er een journaal, hetwelk ieder Jutter verplicht is te gaan zien: en wel de aankomst der Koninklijke Familie in Nieuwe- diep. Wat "dit journaal betreft, men ziet zoowel het uitvaren van de Koningin, de Prinses en Prins Bernhard, als de binnenkomst in Den Helder. Vervolgens is daar de inspectie op het Havenplein en als men onze marinemenschen zoo stram ziet opgesteld, zal men zijn Jutter- bloed ongetwijfeld sneller voelen stroomen. Een gelukt stukje film, waarmee Rialto zeker succes zal hebben. Wat de beide hoofdfilms betreft, de eerste hiervan is „Sutters Gold", een rolprent die in beeld brengt den klassieken strjjd om Moeder Aarde en wel in Californië, circa een jaar of 70 geleden. Een rauwe wereld, waarin de heb zucht en de koorts naar het gele goud hoogtij vierde, en waar een menschenleven nu niet zoo bar hoog aangeslagen werd. Men is in deze film geslaagd een goede sfeer te brengen. Een sfeer, die ons menschen laat zien zooals ze werkelijk geweest moeten zijn in dien veelbewogen tijd: duivels van hebzucht en menschen die er ook nog hoogere idealen op na hielden. Het is een pracht stuk tragiek, dat deze Amerikaansche film ons geeft, een stuk leven, waar iets van te leeren valt. Tevens werpt het een schril licht op een, voor de toenmalige Nieuwe Wereld, bewogen periode. De tweede hoofdfilm is er een, die tal van filmliefhebbers zóó uit het hart gegrepen zal zijn. Daar is romantiek, daar is thrill en daar iseen hond en een kleine jongen. De hond heeft men in tal van andere films reeds wonderen zien verrichten en de jongen is Jacky Cooper. Het is het verhaal van gangsters, van dolle races om de gerechtigheid te ontkomen en van een kleinen boy, die met z'n viervoeter door de wereld trekt en al de onaangenaam heden moet ondervinden die een onervaren jongen maar kunnen passeeren. Daar is (natuurlijk!) een happy ending, maar voordat het zóó ver is, heeft men anderhalf uur in spanning gezeten over den afloop. In de Tivoli-bioscoop vragen deze week twee films de aandacht. Voor één dezer twee geldt zeker de bijvoeging „bijzondere aandacht": dit is n.1. de film, die onder de benaming Wiener Sangerknaben is geannonceerd. De eigenlijke titel van de film is „Singende Jugend" (zin gende jeugd), en in de ook hier ter stede wel bekende jongens, leerlingen van het bekende Konvikt in Weenen, (Franz Schubert was er één van de beste en zeker de meest beroemde van), vervullen er een belangrijke rol. Het is een bekoorlijke, typisch Duitsch-Oosten- rijksche film, soms misschien voor nuchtere Hollanders een beetje week, sentimenteel. Maar dit is nooit hinderlijk en zal aan den anderen kant weer menige vrouwelijke be zoekster ontroeren en verteederen. Wjj zouden u wat van den inhoud kunnen vertellen, maar het is niet noodig. Heusch, dames, als u een aardige film wilt zien, moet u naar „Singende Jugend" gaan deze week. Niet alleen de romantische tafereelen, die zich rondom het eigenlijke verhaal ontwikkelen, zullen u be- kooren, maar er zijn tal van fraaie natuur opnamen uit de prachtige omgeving van het aloude Weenen. En bovendien is er natuurlijk de zang van de jongens, die in verschillende scènes ingelascht is. Van geheel anderen aard is de hier aan voorafgaande film „De zeven Sleutels van Baldpate". Een Amerikaansche klucht met Amerikaanschen humor (want de Yankees kunnen aardig uit den hoek komen) en natuurlijk de bijbehoorende griezel- en geheim- zinnighedens. Tenslotte leidt alles naar een verrassend slot en, natuurlijk, een huwelijk en het is zeker een film, die u een avond aan genaam zal bezighouden. Van het wereldnieuws noemen wij de bede vaartopnamen van Lourdes (zeer interessant), de vlucht van mrs. Markham, de buiten gewoon interessante vliegdemonstraties te Los Angelos, de parade te Neurenberg waarmee Duitschland zijn legermacht demonstreert, kijkjes uit Spanje, terwijl als extra nummer zijn ingelascht een tweetal opnamen van het jongste Koninklijk bezoek, n.1. vertrek te IJmuiden en aankomst in Den Helder. Den „sprong" van prins Bernhard van boord op den wal maken we volop mee. U ziet dus, een programma dat zeker een bezoek loont. W. J. Pelser,, zonder beroep, Kanaalweg 111. L. Sebus, zonder beroep, Spuistraat 2. A. Hiemstra, matroos, Schoolstraat 1. G. Bakker, winkelbediende, Binnenhaven 79. A. Copier, los werkman, Middenstraat 100. E. M. C. de Hr zonder beroep, Haven plein 20. K. Hageman, schilder, Broodsteeg 8. M. H. Oudhuis, Broodsteeg 8 (inw.). M. J. Herlé, matroos le klas, van der Ham straat 2. M. Koomen, naaister, Ruijghweg 32. J. B. Mangel, vischhandelaar, Vischstraat 34 T. Mooij, zonder beroep, Pijlsteeg 1. J. J. van der Ree, rijwielhandelaar, Midden weg 181. H. P. R. van Wonderen, banketbakker, Wachtstraat 50. A. Dekker, drogiste, Polderweg 61. M. J. Kunst geb. van Stee, zonder beroep, Reigerstraat 73. J. Rauwendaal, zonder beroep, Internaat, Zeevaartschool. C. van der Veer, schoenmaker, Oostsloot- straat 40. J. P. van Doorn, luitenant ter zee, Singel 152. W. F. van Hoeve, dienstbode, Goverstraat 60. M. J. van der Kleijn, zonder beroep, Sluis dijkstraat 7. N. J. van der Laan, schipper, Langestraat 30 inw. C. van Drongelen, marinier le klas, Crocus- straat 37. H. Helmstrijd, musicus, 2e Vroonstraat 124. M. W. van Kalwij geb. Bas, zonder beroep, Dahliastraat 69. C. Maasland, adjunct-commies registratie, Ooievaarstraat 71. G. Klijn, zonder, Schagenstraat 58. E. Plug, schipper K.M., Jan Blankenstraat 26. J. H. Rutten, kleermaker, Hoofdgracht 36 inw. H. A. Wolf, kleermaker, Hoofdgracht 36 inw. C. van Schieveen, majoor-monteur, Soemba- straat 47. J. L. de Wit, ll.-tandtechniker, Boerhaave- straat 45. T. C. de Koning, grondwerker, Kanaal- weg 56. A. J. Beszelzen, koporaal-machinist, Ka naalweg 43. M. W. Themans, volontair b. d. firma Grun- wald, Kanaalweg 62. N. C. de Geus, dienstbode, Havenplein 5a. M. van der Linden, zonder beroep, Bloem- straat 44. B. R. Oudkerk, zonder beroep, Koning straat 3. A. Stoelwinder, schilder, 2e Vroonstraat 96. Wed. H. B. Gaemer geb. van Loon, zonder beroep, Sternstraat 39. E. Wallert, serg.-konstabel, Begoniastraat 10. H. G. Willems, verpleegster, Havenplein 4. L. Zeeders, machinist, Westgracht 20. S. W. Anema, majoor-machinist, Begonia straat 52. M. J. Cornelis, dansleerares, Ankerpark 15. K. J. Czech, kappersleerling, Keizerstraat 39. A. Kuiper, dienstbode, Javastraat 125. C. Leeuw, majoor-machinist, Soemba- straat 61. K. Venema, metselaar, Weststraat 22. Men schrijft ons: Na een tijdsverloop van ruim een maand zal Casino thans weer een Band van prima krachten op Zondag a.s. de dansmuziek ver zorgen. The Rhythm Tramps o. 1. v. Amy Allerson. welke voor de Avro reeds eenige malen optrad, verzorgt niet alleen de uit stekend rhytthmische dansmuziek, doch ook verschillende shownummers. Ten overvloede zullen „The Jungle Serenaders" welke in de Revue van Henriette Davids zoo'n enorm succes oogstten, zoowel 's middags als 's avonds de dansmuziek afwisselen met num mers k la Mills Brothers. Rijwieldiefstal in de Spoorstraat. Door een ingezetene dezer gemeente werd aangifte gedaan, dat haar rijwiel, dat eenigen tijd voor een winkel in de Spoorstraat ver bleef, is ontvreemd. De recherche stelt een onderzoek in. Aanrijding. Donderdagmiddag had op den hoek Sluis dijkstraatParallelweg een aanrijding plaats, waarbij een dame, die een kind op haar rijwiel medevoerde, werd aangereden door een ande ren wielrijder. Het kind kwam te vallen en bekwam een buil op het hoofd. De oorzaak is vermoedelijk gelegen in het geen voorrang verleenen aan het van rechts komend verkeer. Een onderzoek wordt ingesteld. Licht op! Tegen een aantal personen werd proces verbaal opgemaakt ter zake het berijden zonder de vereischte verlichting. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Tilburg geeft in overweging om, alvorens in relatie tè treden met Philippus Josephus van den Hoof, ge boren te Gilze 12 Nov. 1912, wonende te Tilburg, Tulpstraat 88, bij hem inlichtingen in te winnen. Volgens de N.Rt.Ct. wordt in de week van 15 tot 21 November begonnen met de visch- distributie. Ondanks verschillende verzoeken wordt de plaatselijke handel hierbij niet ingeschakeld. Men wil tegen hoogstens 18 cent per kilo in- koopen, terwijl de visch dan tegen 20 cent per kilo aan de daarvoor in aanmerking komende groepen zal worden verstrekt. De marge tus schen in- en verkoop is dus zeer laag ge nomen, zoodat het voor den handel bezwaar lijk zal zijn daartegen te verkoopen. Vooropgesteld dient te worden, dat de goede bedoeling van de Regeering om te trachten deze bepaalde groepen van een goed voedings middel te voorzien, moet worden gewaardeerd. Het lijkt ons echter te betreuren, dat de han del hierbij niet wordt gemoeid. Al dadelijk ontstaat daardoor een zekere ontstemming, ten eerste door het passeeren dezer distribu- anten, met het waarschijnlijk gevolg, dat vooral onder de kleinhandelaren de bestaansmogelijk heid nog veel slechter wordt gemaakt, waar door onder deze categorie meer steunbehoeven- den zullen komen. Daar de handel zich noodwendig zal moeten richten naar den inkoop van den door de namens de regeering besteden prijs, zal de handel misschien soms een prijs moeten be steden, die hooger kan liggen dan wanneer er geen inkoop van die zijde was. Dit echter kan voor den visscher een gun stige beteekenis hebben. Gaan we de marktprijzen van de paar laat ste dagen na, dan zal dit kunnen, wat betreft schar, kleine schelvisch, wijting, makreel en haring. Er is dus in dit opzicht keus. Nu we schrijven over de vischdistributie, mogen we eraan herinneren, dat verleden jaar pogingen zrjn gedaan, o.a. door den heer Ste- venson, om de waddenzeeharing, die al te vaak voor een krats is te bekomen, te bestemmen voor het distribueeren onder de groepen der bevolking, die nu in aanmerking komen voor de versche zeevisch-verstrekking. Alles was, goed gecalculeerd, opgezet en de haring zou tegen zeer redelijken prijs aan deze gebruikers zijn kunnen worden verstrekt, zoo wel in gerookten als in gebakken staat. Echter is er toen, om welke redenen is ons onbekend, niets van gekomen. Nu men echter het standpunt heeft gewij zigd, dringt zich de vraag op of er in het voor jaar voor de regeering geen aanleiding is, om ook en vooral de waddenharing als distributie- visch in aanmerking te doen komen. Immers het komt zoo veelvuldig voor, dat dit puike voedsel voor den minimumprijs van 70 cent per kist naar de vischmeelfabrieken wordt gebracht. De inkoop voor de regeering zou dus even komen te liggen boven dien prijs, zoodat den consument een goede vischsoort tegen zeer lagen prijs zou kunnen worden verstrekt. In elk geval zal het goed zijn, dat in die richting de overheid wordt gesuggereerd. Dan zal ook de haringvisscher er het profijt van kunnen hebben. Het is ook nog de vraag of een prijs van 20 cent per kilo deze consumenten zal voegen. We herinneren ons uit den mobilisatietijd, dat er regeeringsvisch verkrijgbaar was voor 25 cent per kilo. We kregen daarvoor prachtige schol. De tijd was toen echter heel Einders dan nu. Emzet heeft het in „Onze Zoetwatervissche- rij" over de spiering in het IJselmeer. Groote hoeveelheden komen nu soms op andere plaat sen voor dan waar ze vroeger gemeenlijk wer den gevangen. Maar deze spiering blijft klein en vaak ziet men ze dood aan de oppervlakte drijven. Emzet oppert de veronderstelling, dat de spiering om tot goeden wasdom te komen, nu en dan een vermenging van het zoete met het zoute water van de zee behoeft. Daarom zou hij zoo graag zien, dat er meer zout water door de spuisluizen in het IJselmeer werd ge laten. We mogen er aan herinneren, dat er dit voorjaar door de uitwateringsluizen montee is toegelaten, en dat er berekend wordt, dat er een hoeveelheid zeewater van 400.000 kubieke meter is binnengestromd. Nu is dat, op een oppervlakte van het IJsel meer misschien een zoo geringe hoeveelheid, dat het voor de vermenging van het zoete water, welke de spiering dan voor een goede ontwikkeling misschien noodig heeft, van ge riVgr<Ïg^ was de vermenging van het water een telkens terugkeerende gebeurtenis en er kwam dan ook veel spiering voor, die in het winterseizoen aan vele visschers nog een boterham bracht. Wel is deze vischsoort er nog, maar ze vindt, zooals Emzet dan veron derstelt, niet meer die voedingsbron welke z schijnt noodig te hebben. De beroepsvisscher meent, dat de verminde ring van den bijstand is toe te schrijven aan de te intensieve bevissching door de motorvaar tuigen. Hij staaft dit met een sterksprekend voor beeld: Een pachter in het Haringvliet kon de pacht niet betalen, zoodat er op dat vaarwater niet meer werd gevischt. Na verloop van 3 a 4 maanden kreg een andere visscher het recht om daar te visschen. De nieuwe pachter kon er toen zooveel bot vandaan halen als hij maar wilde. Eenzelfde geval deed zich voor op de Brielsche Maas. Ook hier werden door de vis schers trekken gedaan van 700 tot 1000 pond bot. Het is daarom, dat deze beroepsvisscher een pleidooi houdt voor het in den winter niet meer bevisschen van verschillende perceelen naar bot, of liever de visscherij naar bot op de stroo men geheel te verbieden, gedurende den winter. De zeer hooge besommingen van enkele log gers, die bezig zijn met de versche haringvis- scherij blijven aanhouden. Verscheidene schepen komen herhaaldelijk ruim boven de duizend gulden. Een trawler maakte een besomming van 5200.hetgeen tegenwoordig nog wel een unicum is. De wolhandkrab is ook waargenomen aan den Breezanddijk aan den afsluitdijk (kant van het IJselmeer). Dat er één is gezonden naar Artis uit Oost- zaan, doet Onze Zoetwatervisscherij opmerken, dat men, als men wil, er uit Groningen mud- denvol levend kan betrekken. Of de plaag ook groot is geworden! BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 31 October t/m 6 Nov. 1936. GEBOREN: Gerard Johannes, z.v. Jan Zoe telief en Johanna Wijbenga; Johanna Anna, d.v. Cornelis Witte en Margaretha van Heer- waarde; Elisabeth, d.v. Jan Dijker en Sjoukje Oldenburg. GETROUWD: S ij brand Willem Koning en Reinoutje Dob. OVERLEDEN: Jan Kortenhoeven, 79 jaar, geh. met Marretje Buis. Jacob Cornelis Hin, 8 jaar. POLITIE. Gevonden: 1 vulpen, 1 leeren vest, 1 alpino muts, 1 das en 1 fiets. PROMOTIE DS, VIS. Vrijdagmiddag is Ds. Alb. Vis, predikant bij de Doopsgezinde gemeente Burg-Waal en Oosterend op Texel in de Aula van de Ge meente-Universiteit te Amsterdam, gepromo veerd tot Doctor in de Theologie. Vele gemeenteleden van Ds. Vis waren voor deze gelegenheid naar Amsterdam ge gaan, een autobus bracht een 28-tal personen van Texel naar Amsterdam, o.a. 5 diakenen van Burg-Waal en Oosterend en 1 van Den Hoorn. Behalve de echtgenoote en familie van den Promovendus waren o.a. aanwezig oud-Burgemeester Oort, een tweetal Herv. Predikanten van Texel, vele Texelaars en oud-Texelaars De promotie zou aanvangen te half vier, doch was een kwartier uitgesteld, zoodat te kwart voor vier de Promovendus werd bin nengeleid, teneinde zijn proefschrift in het openbaar te verdedigen. De dissertatie was getiteld: „The Messianic Psalm Quotations in the New Testament" A critical study on the christian „Testimonies" in the Old Testa ment", en was opgedragen aan de echtgenoote van Ds. Vis en haar vader. Alleen het voor woord was geschreven in het Hollandsch, het proefschrift zelf was geheel in de Engelsche taal, de vertaling hiervan was het werk van Mevr. VisVisser. De promotie geschiedde op gezag van den Rector Magnificus Dr. E. Lacqueur, Hooglèe- raar in de faculteit der geneeskunde, Promo tor was Prof. Dr. J. L. Palache, hoogleeraar in de Hebreeuwsche taal en letterkunde. In het voorwoord van het proefschrift be tuigt Ds. Vis dank aan de professoren, die hem bij de hervatting van de studie tot groo- ten steun zijn geweest, bizonder aan Prof. Palache, den promotor. Ds. Vis verdedigde zoowel zijn proefschrift als zijn stellingen op zulk een afdoende wijze, dat er geen bezwaar bestond om den Promo vendus tot Doctor te promoveeren. Prof. Dr. Palache reikte den Doctor zijn bul over, en prees daarbij ten zeerste den arbeid vanDs. Vis, die bij zijn zeer omvangrijke werkzaam heden als predikant van een uitgebreide ge meente nog tijd had kunnen vinden tot intense studie. Na afloop der promotie was er gelegen heid Dr. Vis te feliciteeren, waarvan door zeer veel personen gebruik werd gemaakt. GRONDONDERZOEK EN 'T NUT DAARVAN. In Hotel „de Lindeboom" werd gisteravond een verg. gehouden, uitgeschreven door de afd. E Ierland en Texel v. d. H. M. v. Land bouw, den L. t. B. en den C. B. T B die een zeer druk bezoek ten deel viel en waarin als spr. over bovengenoemd onderwerp optrad Ir. Dechering, Dir. v. h. Bedrijfslaboratorium voor Grondonderzoek te Groningen. De bijeen komst werd geopend door den voorzitter van de H. M. v. Landbouw, afd. Texel, den heer meende3? R'J°?" 016 Uit de ^r00te °Pk°mst meende te moeten afleiden, dat de belang- ?gV00rogr0nd0nderZ°ek in deze gemeente groot is. Spr. hoopte, dat deze lezing als resultaat zal hebben, dat velen besluiten grondmonsters te zullen laten onderzoeken Hierna verkreeg Ir. Dechering het woora. Spr. deelde eerst 't een en ander mede over <j ontwikkeling van het proefstation in Grom? gen; aanvankelijk hield men zich daar vaZ 1920 bezig met onderzoek op kalkgehalte, was begonnen, toen in Drenthe tengevolge' Van het mesten met mosselen de grond te kalkrfiu werk en de Veenkoloniale haverziekte optrad D onderzoek naar het kalkgehalte alleen te eenzijdig en daarom is het proefstation o.m. uitgebreid met 't BedrijfslaboratoriUt! voor Grondonderzoek. Het onderzoek heeft nu een meer uitgebreide richting genomen: men krijgt nu o.a., wanneer een grondmonstet wordt opgezonden, ook een opgave van het humusprocent, dat een voorname rol speelt Spr. berekende, dat 40 k 50 procent van hé landerijen in Nederland te zuur zijn en als men er rekening mee houdt, dat meestal de lamp bouwers, die nog de beste landerijen hebben hun grond laten onderzoeken, mag men wel aannemen, dat dit procent nog belangrijk hooger is. Het is van 't grootste belang, dat iedere landbouwer zijn gronden volledig leert kennen en dat kan alleen door onderzoek. Verder behandelde spr. de toepassing van verschillende soorten kunstmeststoffen en hun invloed op het kalkgehalte en gaf hij aan q. hand van verschillende graphische voorstellij, gen den invloed van den kalktoestand op hej plantengroei aan. Verder werd het in kaart brengen van he landerijen in Nederland in verband met den kalktoestand behandeld. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door verschillende personen ge. bruik gemaakt. Op verzoek van den Voorz, deelde de heer v. d. Ban 't een en ander mede over de Bedrijfsvereen. die hier onlangs is opgericht. Deze vereen, zal hier ook het Grondonderzoek ter hand nemen, de eerste stap op dit gebied, zei de heer v. d. Ban, is het houden van deze vergadering, naast grondonderzoek wil de Bedrijfsvereen. het onderzoek van Stalvoer-controle ter hand nemen en Zaaizaad ontsmetting. Reeds hebben zich verschillende personen bij deze nieuwe vereen, (die is voorgekomen uit de boezem der verschillende landbouw-organisatie's) als lid opgegeven in totaal met ongeveer 1500 H.A. land, de kosten van het lidmaatschap zijn heel gering; slechts 10 cent per H.A. hetgeen voor leden van Org. nog wel minder zal worden, 't Volledig onderzoek van een grondmonster komt voor een aangesloten lid op 1.00 als men het tot een onderzoek van 2000 monsters per jaar kan opvoeren. Morgen vervolgde spr. ga ik Ir. Dechering vergezel len op een rondrit over dit eiland om de juiste plek uit te vinden om een aanvang met het onderzoek te maken. De aangeslotenen behoeven evenwel hun beurt niet af te wach ten om zoo nu en dan eens een monster te laten onderzoeken, dat zou voor sommigen te lang duren. De Voorz. maakte aan het einde der ver gadering gebruik van de uitstekende gelegen heid om in deze druk bezette vergadering leden te werven, een groot aantal persoqen gaf zich daarbij als lid van de Bedrijfsver. op PREDIKBEURTEN. Zondag 8 November 1936. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. A. W. Kok Zendingscollecte Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft. Maandcollecte Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen Zendingscollecte De Cocksdorp, v.m. 10 uur, Ds. Salm n.m. 7 uur, Ds. Salm Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Scholte Koog, 's avonds 7.30 uur, Ds. v. 't Hooft Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, 'sav. 7.30 u. Ds. Vis. Extra collecte v.d. Russ. Doopsgezinden. Den Hoorn, v.m. 10 uur, Ds. Smidts Geref. Kerk. Den Burg, (Gebouw Fanfare) v.m. 10 uur Cand. Wouda n.m. 3 uur, Ds. v. d. Leer. Oosterend. v.m. 10 u., Ds. v.d. Leer n.m. 3 uur, Cand. Wouda Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3u., Leesdienst' Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen 't Eng. s.s. „Mavis", Aangebracht door korders: Tongen p. kg. 0.98—O.W Slips t> u 0.88—0.1° Schol le soort p. kist 8.00—T00 Schol 2e soort 4.503.20 Wijting II» 100—O-70 Door garnalenvisschers 1,001- Levende garnalen Gekookte garnalen Oudeschild 5 Nov. Aanvoer van heden: 144 kg. laffe garnalen 112 kg gezoute garnalen 1400 kg. wulken p. lit p. kg. 0.15 p. kg. 15 et p. kg. 15 et p. kg. 15%-~l^c (Zie voor den afslag te Den Oever, onder Wieringen).

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8