Het voorloopig programma voor a.s. Zondag. Zwemmen Alkm. Boys-Alkmaar 2-0. Succes-Hollandia 1-0* Watervogels behaalt een verdiende 5-0 overwinning* H.R.C. III-West Frisia II 4-3* Zeemacht-W.-Waard 2-4 Berger Sportvereeniging. &e?npïbUelUigiverdi10BfSingingSkreten van Haarlem-K.F.C. 2-2* Luxemburg-Zwitserland b. ,f, leerinf? zal afwerpen. De Alkmaarsche derby, waarmee met het oog op den wedstrijd AlcmariaBloemendaal des morgens om half elf werd begonnen, is in verschillend opzicht een tegenvaller gewor den. In de eerste plaats was de opkomst van het publiek zeer matig. En daarnaast was het vertoonde spel bepaald een desillusie te noe men. Dit Alkmaar zal zich nooit aan de lagere regionen van de competitie weten te ontworstelen en dit Boys-team is nog slechts een schaduw van wat het enkele jaren geleden was. De rood-wit geblokte Boys beschikken over twee goede vleugelspelers. Dat was hun geluk. Bij de groen-witten faalde van 't Hof op de meest volkomen wijze, terwijl Kuis en Kranenburg het niet verder wisten te brengen dan tot een hopeloos ge pingel, waarvan zelfs met eenig geluk, nauwelijks resultaat te ver wachten was. De beide verdedigingen waren zwak. Er werd af en toe over den bal heengemaaid, dat het schrikbarend was. De keepers waren uitstekend. Zoowel Keesen als Duivemans werden geblesseerd. Van den invaller v. d. Hout zagen we later niet veel meer. Wat hy deed, deed hij goed. En Mulder, die de plaats van Duivemans innam, deed buitengewoon goede dingen. De bal die hij doorliet, scheen ons volkomen onhoudbaar. De ploegen kwamen in het veld met de volgende opstelling: Alkmaar. Duivemans Dingerdis Ooms Baars Zwaan Zwart Pever Kuis Kranenburg Schoonhoven Van 't Hof Scheidsrechter: de Korte (Haarlem). Schenke Indri de Grand Poestkoke de Groot v. Eerden Pater Brouwer Slikker Houtkooper Keesen Alkmaarsche Boys. Het begin is aarzelend. Van weerskanten. Langzamerhand ontwikkelt zich een spel, waarin Alkmaar het meest aanvallend is. Ge vaarlijk wordt de voorhoede echter geen oogenblik. Voor de uitvallen der rood-witten blijft het echter oppassen. Pever doet in deze periode goede dingen, maar hij krijgt weinig te doen. We zien drie rood-witten voor het open doel staan, maar het schot mist. Een minuut later is er weer een ophooping van Boys-spelers voor het Alkmaar-doel, maar er komt niets uit voort. Beide partijen, vooral Alkmaar echter, houden het spel veel en veel te kort. Dan mist Kranenburg, vrij voor het doel staande, een keurig door Pever voorgezetten bal en de volgende tien minuten zien we wei nig meer dan een erbarmelijk gepruts. In de 31ste minuut komt een hard schot van Indri. Duivemans stopt, maar werkt niet weg. De bal springt op tusschen enkele rood- witten en de gastheeren nemen de leiding. (1-0). In de veertigste minuut wordt binnen het Alkmaarsche strafschopgebied hands gemaakt en de scheidsrechter kent een ...penalty toe. Een wel heel zware straf! Was het sportivi teit, dat Indri er toe bracht naast te schieten Vlak voor de rust zien we Kranenburg den bal van zijn clubgenoot afnemen, waardoor een mogelijke kans wordt teniet gedaan. Dit staaltje typeerde den wedstrijd. Ieder meende, dat hij het zelf moest doen, dat hij zijn mede spelers niets kon overlaten. Aan weerskanten was zulks het geval. Maar bij Alkmaar het meestDuels tusschen clubgenooten waren geen zeldzaamheid! Na de rust, die met een stand van 10 in ging, kregen we een herhaling te aan schouwen. Dat de beide keepers moesten uitvallen, dunkt ons was de schuld van den scheids rechter. Voor het zoover heen was, hadden we reeds herhaaldelijk geconstateerd, dat hij niet ingreep, wanneer een doelman, in het bezit van den bal, werd aangevallen. Kort nadat Duivemans was geblesseerd, kreeg Mulder een aantal vervaarlijke schoten te verwerken. Hij deed het uitstekend, maar ten slotte was één hem te machtig. Het laatste kwartier was in hoofdzaak voor de Boys. Mulder redde eenige malen prachtig en wist vérder doelpunten te voorkomen. Bij de enkele uitvallen der groen-witten bleek telkenmale weer de machteloosheid der voor hoede. Zoo kwam het einde met een 20 voor sprong voor de Boys. De overwinning was, zoo we het werk, dat de wederzij dsche kee pers te verrichten kregen, vergelijken, ver diend. Matige wedstrijd met onplezierig slot. Evenals vorig jaar heeft Succes op Wierin- gen van Hollandia gewonnen. Ook nu waren weers- en terreingesteldheid slecht, zoodat we vooruit al konden ver moeden, dat er wel weer geen hoogstaande partij té verwachten zou zijn. Vorig jaar was de laatste periode van den strijd ook al zoo'n onvriendelijk geharrewar, maar toen bleef het tenminste nog binnen de perken. Thans niet. Voor rust waren de spelers al op elkaar ge beten en uiteraard concentreerden zich de wederzijdsche venijnigheidjes weer om den figuur van Albert. Indien deze speler nu wer kelijk van zichzelf zuiver op de graat was, zou het toch merkwaardig zijn, dat het altyd tegen hem gaat. Dit is dan ook niet zoo. Heusch: Aiber- heeft zelf maar al te vaak schuld. Zijn zenuv i schijnt hij nimmer ge heel te kunnen behL-rschen. En dat was thans wel in heel erge mate het geval, nu zijn prik kelbaarheid voedsel vond in het inderdaad forsche spel van' Hollandia's achterhoede. Scheidsrechter Prins, die niet feilloos leidde, liet het vuurtje maar een beetje aanwakke ren en toen Schmidt een minuut of tien voor het einde weer eens wat hardhandig doch niet strafbaar van den bal werd afgezet, beging hij den fout een dreigende houding aan te nemen. De heer Prins kon dat, na een voorafgaande waarschuwing, niet over zijn kant laten gaan en verwees Schmit naar de kleedkamer. De heele kwestie is deze: Schmitt kan zich niet beheerschen en komt dan tot dingen, die met toelaatbaar zijn. Wat jammer is, want hy kén zoo magnifiek spelen. Den ken we maar aan de voorbeeldige wijze waar op hij Volewrjckers dit jaar den das om deed. Als we nu met onze gedachten teruggaan naar den wedstrijd, komt het ons voor," dat Succes met de 10 overwinning wel tevre den mag zijnj omdat ze over het geheel ge-*,- men zéker nie' sterker is geweest dan Hojja... dia. Wel steeds even sterk, zoodat Succeo eigenlijk nimmer de bedreiging van een over rompeling heeft ondervonden. Toch had het maar heel weinig behoeven te schelen of Succes had zich al kort na het begin bij een 10 achterstand moeten neer leggen. Er was n.1. ongeveer een kwartier van ge- iijkopgaand spel met overheerschende verde digingen verloopen, toen een waarlijk gevaar lijke H.-aanval over links de S.-achterhoede even uit het lood bracht. De H.-rechtsbinnen kreeg daarby het leder ineens voor zich op de penaltystip, terwyl Posthumush juist op den grond lag. De rood-witte voorwaarts be dacht zich begrijpelijkerwijs geen oogenblik, maar zyn keihard schot floot juist langs den buitenkant van het doel. Het spel golfde rustig heen en weer, tel kens terugstuitènd op de zeer trapvaste ver dedigers aan weerskanten, wien men daar voor het spekvette veld in aanmerking ge nomen een compliment kan brengen. Op eenmaal echter mankeerde het ergens aan die trapvastheid en dat zou achteraf beschouwd den wedstrijd beslissen. Na 26 minuten bouwt Succes een aanval op, waar bij de energieke taaiheid van Montulet en Idema en de verfijnde souplesse van Rijkers typeerend plegen te zijn, Kuiper neemt het leder over en zendt het met een lage pass schuin naar voren. Horsman, H.'s rechtsback, mist dan de eenige keer in den geheelen wed strijd, Cor Lont, als had hij op dat missen gerekend, kogelt tegen den paal, de bal springt terug en wordt met vereende krach ten ingezet (10). Heel Hollandia protes teert, maar Prins is beslist in zijn uitspraak. Ook onze meening is, dat de goal zuiver moet worden geacht, omdat het oogenblik waarop C. Lont na Horsman's missen niet beslissend is, maar het oogenblik waarop Kuiper die schuine harde pass gaf. Op dat moment stond Lont niet buitenspel, maar was pas on derweg in zijn ren van het lijntje naar bin nen. Voor rust is er daarna niet zoo heel veel meer gebeurd. Alleen een vrije schop buiten het Hollandia:strafschop-gebied, die Rijkers met een boogballetje onder de lat liet ver dwijnen, doch niet toegekend kon worden, daar kuiper buitenspel stond. In die laatste periode van de eerste speel- helft groeide echter onder de zichtbare oppervlakte een sfeer op van onvriendelijk heid. Hollandia geprikkeld door het toeken nen van het doelpunt en Succes van de weer omstuit geen haar zachtzinniger. Na de rust. In de tweede helft is het spel zich op het zelfde peil blijven bewegen, d.w.z. het was het spel van derde klassen, die aan elkaar ge waagd zijn, maar geen van beiden kon aan de zware terrein-handicap ontkomen. Interes sante spelmomenten, vlot opgezette en ont wikkelde aanvallen waren dan ook schaarsch, omdat in den aanvalsketen te vaak een scha kel uitviel, doordat de bal kletsnat was en het veld de vrijheid van lichaamsbeweging wel zeer beknotte. Wat wonder, dat de aandacht meer en meer gericht werd op de uitingen van de sportieve misverstanden. Het publiek immers, in twee kampen verdeeld, wakkerde de aanwending van lichaamkracht maar aan en suggereerde door zijn gejoel bij de spelers dan nog de ge dachte, dat de zooeven ontvangen duw met opzet was gegeven. Het werkte als een sneeuwbal. Want de, door de opzet-gedachte geprikkelde, speler gaat nu zelf opzettelijk hard spelen. Een scheidsrechter dient dan de touwtjes aan te halen. Hij dient bij de be oordeeling van lichaamsgebruik ook de ge zindheid der betrokken spelers in acht te ne men. En als hij ziet dat de stemming ver knoeid is, zooals Zondag, dan moet hij zijn normen scherper stellen en een minuut of wat achter elkaar de minste vergrijpen bestraf fen. De heer Prins deed dat niet en bleef de maatstaven aanleggen, die men aan volkomen sportief denkende spelers aanlegt. Het einde hiervan was, dat Albert zichzelf niet moer meester bleef, dreigde ener uit moest. De tegenover hem spelende Hollandia-backp hadden zeker niets zachtzinniger gespeeld, maar ze bleven binnen de door den scheids rechter gestelde perken. Die had de scheids rechter, gezien de stemming, nauwer moeten stellen. Meer zullen we van dezen wedstrijd niet vertellen. Het was voor ons een mislukte dag. Dergelyke wedstrijden stroken o.i. niet meer met de ideeële opvattingen, die ons tot het bedrijven van sport aansporen. Beide ploegen waren volledig. We spraken later den scheidsrechter nog. „Weet u, wat ik nu met verwondering heb gadegeslagen zeide hij. Uiteraard waren we benieuwd. „Welnu, in de waschgelegen- heid waren ze alle 22 de beste kameraden." Zou dan toch werkelijk alles aan het pu bliek liggen? Tegen den wind in reeds 40 De vierde thuiswedstrijd van Watervogels is, zooals wel te verwachten was, op een overwin ning uitgeloopen. Dat de score zoo hoog is ge worden, kan Strandvogels moeilijk aan den wind wijten, want de Helderschen hadden met de rust, na tegen den straffen wind in gespeeld te hebben, al een 40-voorsprong veroverd. De tweede helft heeft men het dan ook kalm aan gedaan. De voorsprong, in de ereste helft ver kregen, was misschien een doelpuntje geflat teerd, maar in ieder geval vrediend. Watervogels speelden niet alleen veel beter dan hun tegenstanders, maar hun voorhoede was doortastender, men zette veel meer door, in tegenstelling met die der gasten. Toch liet Strandvogels af en toe ook wel aardig spel zien, maar ze beschikten niet over een produc tieve voorhoede, die bovendien meestal uit drie man bestaat. De binnenspelers, waarvan vooral de kleine rechtsbinnen opviel, moesten steeds den bal ophalen doordat de middenlinie niet mee naar voren trok, in ieder geval niet vol doende. De wedstrijd. Om precies half elf laat scheidsrechter Hoek beginnen. Strandvogels winnen den toss en ver kiezen eerst met den straffen wind in den rug te spelen. Watervogels heeft een kleine wijzi ging in haar opstelling aangebracht. Freek Been, die vroeger altijd de linksbackplaats ver tolkte, bezet nu de middenvoorplaats, waar hij vrij goed voldaan heeft. Tn de middenlinie is de midhalf Hollander r fyngen door Bonter, die op een goeden ps" ijd kan terugz :?zc speler heeft hard 0~we"rkt en besteedde, wat van lang; niet alle midhalfs gezegd kan worden, goede aandacht aan z'n vleugelspelers. Na eenig heen en weer getrap, komt Water vogels het eerst in den aanval, maar de ver uit geloopen S.-keeper weet het gevaar in den kiem te smoren. De gastheeren komen, ondanks den tegenwind, in de meerderheid. Een mooie W.-aanval wordt, na eenig geharrewar, tot cor ner verwerkt. W. houdt het spel nog iets te kort, waardoor de S.-achterhoede gelegenheid krijgt in te grijpen. Als Strandvogels in den aanval komt, blijken ook zij over een aardige ploeg te beschikken, maar de voorhoede weet zich geen kansen te scheppen. Watervogels neemt de leiding. W. begin steeds beter te spelen en uit een goed opgezetten aanval wordt tenslotte het eerste doelpunt geboren: als er 15 min. ge speeld zijn, schiet F. Been in, maar de bal springt tegen den binnenkant van den paal. De S.-keeper kan de bal niet onder cotröle krijgen en het is de toegeloopen N. Been, de rechtsbinnen, die den bal in het doel plaatst (1—0). De middenlinie der zwart-witten trekt nu terug met het gevolg, dat S. in den aanval komt. De aanvallen worden wel goed opgezet, maar de afwerking is slecht. Toch moet de W.-achterhoed nu handelend optreden en kee per Blokker weet zelfs een zeker schijnend doelpunt te voorkomen door de bal al vallend corner te werken. Na dit korte S.-overwicht komt W. weer in de meerderheid. Dan zien we de voorhoede een voorzet van den rechtsbuiten missen. W. laat nu goed spel zien. Uit een goede pass krijgt F. Been den bal te pakken. Hy breekt goed door, maar hij vergeet den bal. Er komt nu wat meer vuur in. Als een corner op het S.-doel is weggewerkt, komen meteen de gas ten in den aanval en Blokker kan slechts door wegtrappen redden. De voorsprong vergroot. Als er 35 min. gespeeld zijn, krijgt F. Been den bal toegespeeld,- maar hij komt te vallen. Al liggend weet hij nog naar zijn linksbinnen te plaatsen en deze brengt met een kalm schot den stand op 20. Na 40 min. spelen, krijgt de W.-rechtsbuiten vanaf de middenlijn de bal op, loopt alleen door de S.-achterhoede heen en geeft met een goed gericht schot den S.-keeper het nakijken en zoo heeft Watervogels een zekere en verdiende 30-voorsprong veroverd. Toch zou de score voor rust nog opgevoerd worden, want twee min. voor tijd krijgt F. Been in moeilijke posi tie den bal, hij weet evenwel te schieten en via een back verdwijnt de bal ten vierde male in het S.-doel. De tweede helft. De partijen wegen eenigszins tegen elkaar op, maar Strandvogels kan het tegen den wind in niet bolwerken, en voor de voorhoede gevaar lijk kan worden, is het de W.-achterhoede, die handelend optreedt. Als het spel een kwartier oud is blyft W. ge regeld in de meerderheid met af en toe een ongevaarlijk S.-aanval. Na 20 min. schiet F. Been uit een W.-aanval op doel en de back kopt hem dan langs den verbaasden S.-keeper. Als er ongeveer een half uur gespeeld is, verloopt het spel eenigszins, maar toch blijven de W.-aanvallen gevaarlijk, temeer, daar de S.-keeper den bal slechts zel den goed vast heeft. Ook S. komt eenige keeren in den aanval, maar het resultaat is steeds nihil. Lang duurt de inzinking bij W. echter niet en herhaaldelijk ontstaan er nu weer gevaarlijke situaties voor het S.-doel, maar de gastheeren slagen er niet in het halve dozijn vol te krijgen. Met Water vogels in den aanval, fluit scheidsrechter Hoek, die goed voldaan heeft, voor de laatste maal. Een goede overwinning na een 20 achterstand. Het schijnt iederen Zondag mis te moeten zijn met het weer. Zoo ook nu weer. Een harde wind, die van doel tot doel stond met af en toe regenvlagen, maakten het verblijf buiten niet aangenaam. Het was niet te ver wonderen, dat er van fraai spel niet veel kon komen. Het werd een „make the best of it", waarbij tenslotte de ploeg met het meeste doorzettingsvermogen gewonnen heeft. De Enkhuizenaren, die met een zeer jonge ploeg naar hier waren gekomen, hadden voor de pauze het windvoordeel, doch het duurde nog geruimen tijd, eer dat voordeel in een doel punt werd omgezet. Want tot ongeveer 25 minuten na het begin had de Racing-achter- hoede, met Buitenhuis aan het hoofd, stand gehouden tegen de fel op den aanval' spelen de West-Frisianen. Toen kwam echter een doelpunt, dat heelemaal niet verwacht werd, daar het zachte rollertje, dat door Bonjers via den paal in eigen doel werd gewerkt, zeker houdbaar was. Even later werd het haast 20, doch de paal keerde het gevaar. Ditzelfde geluk had West-Frisia echter ook, want Visser schoot een voorzet van links kei hard tegen den lat. Even voor rust was een mooie kopbal van den W.F.-middenvoor Bonjers te machtig. Zoo moest H.R.C. 3 de tweede helft met een 20 achterstand beginnen. Doch 5 min. na de rust was het reeijs gelijk, want eerst „schoof" Vink een voorzet van Beneker in het net en nauwelijks twee minuten daarna schoot Marsman den bal van verre hard onder den lat. Nu duurde het geruimen tijd eer er iets voorviel, want het spel verslapte nu ziender- oogen. Eerst na een half uur spelen, juist toen West-Frisia zich wat losgewerkt had, nam Racing de leiding door Bruinsma, die den bal via den paal inschoot. Nu scheen het uit met West-Frisia, vooral toen uit een corner van links, na een heftige schermutseling de bal voor den vierden maal in het net verdween.®Doch een benutte penalty voor freekick bracht den stand op 4—3. Zoo bleef Racing 3 ongeslagen. Krachtige wind van veel invloed op het spelpeil. In een wedstrijd, waarin W.W., voor rust tegen een zeer sterken wind spelend, dank zy een schitterend op dreef zynde achterhoede, het bij een 11 stand kon houden, aijn de roodbroeken er in geslaagd, om de gevaarlijke klip bij de „onderzee-kazerne" te omzeilen. Het is een zege, waaraan groote beteekenis kan worden gehecht, niet alleen, omdat W.W. nog steeds de leiding kon behouden, maar ook, omdat het een Zeemacht-elftal tegenover zicji kreeg, dat in de sterkste opstelling verscheen, o.a. was als proef een rechts-back opgesteld, welke z'n plaats volkomen waardig toonde. Een elftal van de marine-menschen van deze sterkte zal voor andere clubs nog een gio struikelblok zyn. Het was bijna drie kwartier over tyd, door te laat komen van den scheidsrechter, toen he sein gegeven werd voor den toss. Zeemac was de gelukkige en verkiest voor den wind te PHet merkwaardigste was, dat, ondanks dat, W.W. het initiatief nam voor den aanval en met succes. Binnen enkele minuten Platst Jansen voor en Hazeloop scoort kei ar (0i). Het was het sein vor een prachtig offensief van de roodbroeken, dat een achttal minuten aanhield. Toen werkte Zeemacht zie los. Een vrije schop op het W.-doel wordt weg gewerkt. Steeds worden de Zeemacht-aanval len gevaarlijker. Bij een goed opgezetten aan val over links, scoort de midvoor onhoudbaar uit een voorzet (11). Hoofdzakelijk door stug verdedigen van m. Schenk en Saai wordt erger voorkomen. De W.-aanvallen worden sporadisch. Toch ziet Hazeloop zich nog voor een prachtige scorings kans geplaatst, maar z'n schot gaat ver naast. Aan den anderen kant zien we Rezelman alleen voor den Z.-midvoor, maar het schot vliegt naast. Het verdere verloop van de eerste helft gaf weinig bekoring. Legio was het aantal uitbal- len. Zonder dat er verandering komt, breekt de rust aan. De tweede helft. In verband met de ongunstige weersomstan digheden, wordt besloten om direct verder te spelen. Weer krijgen we hetzelfde als in de eerste helft. Weer zet in de eerste minuut Jansen voor en het is weer Hazeloop welke in zeer moeilijke positie scoort (1—2). Nu zijn de roodbroeken sterk aanvallend. Keer op keer komen ze voor het doel terug door open en snelle aanvallen. Toch was er een deel van de W.W.-ploeg, dat een scherp contrast vormde met de eerste helft en dat was de achterhoede. Te lang wach ten met wegwerken gaf soms gevaarlijke situa ties. Enkele harde schoten van den Z.-mid- voor gaan naast. Na 14 min. dribbelt Rob door de Z.-achterhoede en geeft den keeper geen kans (13). Enkele minuten hierna vergroot Hazeloop dezen voorsprong (14). Vanaf het midden gaat Zeemacht ten aanval en via de paal wordt het (24). Het wordt weer een levendige wedstrijd met W. meer aanvallend. Een goed genomen corner op het Z.-doel, wordt keurig door den marine doelman onschadelijk gemaakt. Wel moet de Z.-doelman nog meerdere malen handelend optreden, maar in den stand komt geen verandering meer. Toen scheidsrechter Geervliet inrukken blies, had W. weer twee kostbare punten binnen. De a-adspiranten deden hun plicht en bleven ongeslagen. Op weg naar het kampioenschap! B.S.V. b verpletterde het bezoe kende Uitgeest b met 100. Om tien uur nam gistermorgen de wedstrijd BSV bUitgeest b een aanvang en feitelijk is er van dezen kamp bitter weinig te zeggen. Zooals we reeds Zaterdag voorspelden, hadden de jongste BSV-ers aan de bezoekers een zacht eitje, hetgeen wel zeer duidelijk werd gedemonstreerd door de klinkende 100 over winning. Zoowel in de eerste als in de tweede helft werden vijf doelpunten gescoord. En als we dan daarbij voegen, dat we de b-adspi- ranten wel eens heel wat beter hebben zien spelen, dan bewijst dit toch zeker wel, dat de jeugdige Uitgeesters geen partij waren voor ae kleine blauwhemden. Veel verband zat er in de BSV-ploeg niet, maar altijd nog meer dan in die van Uitgeest. Toch ontbrak er nog te veel aan het geheel. Er moet vooral door achterhoede en midden linie beter geplaatst worden, terwijl de voor hoede het spel minder peuterig dient te hou den. Wolly Rensink in de middenlinie en Henk Stukje in de voorhoede waren zeker de beste spelers in de ploeg. Wim Nap, die langen tijd niet had gespeeld, was in de eerste helft iet wat onwennig op de middenvoorplaats, doch kwam er na de thee beter in en detd toen keer op keer uiterst handige dingen. De doelpunten werden gescoord door Wim Nap en Henk Stukje elk 3, Elly Koning, Thijs Kroon en Jan Witly elk 1, terwijl een der Uit geest-backs voor een punt in eigen doel zorgde. Van heel wat beter gehalte was de wed strijd tusschen BSV a en Alkmaarsche Boys a, welke daarop volgde en welke ongetwijfeld eenige klassen hooger kan worden aangesla gen dan de voorgaande. De a-adspiranten slaagden erin na harden strijd, hun ongesla gen record te handhaven en wonnen met 21. Maar de jongens hebben ervoor moeten vech ten en als 't ware de overwinning uit het vuur gesleept. Immers: de besilssing viel eerst in de laatste tien minuten, toen de rood-wit ge blokte gasten nog steeds met 1—0 voorston den. Een voorsprong, waaraan zij, voo re rust met wind mee spelend, uiterst gemakkelijk waren gekomen, daar Dik Zwakman, die ove rigens een beste partij speelde, zoo ongelukkig was een bal in egien doel te deponeeren. Het is feitelijk een strijd geweest tusschen de beide vooarhoeden en de verdedigingen, waar bij de verdedigers in de meerderheid bleven. De aanval van de Alkmaarders trof Arie Ur- banus en Jan van der Plas in prima conditie en was feitelijk geen moment bepaald ge vaarlijk. Daar de voorhoede der Bergenaren ongetwijfeld een slechte dag had - vooral Jan Eriks viel leelijk uit den toon kreeg Ujk werk.Chterh°ede d6r gaSten W6inig moei- Het merkwaardige is wel geweest, dat kee- pfftai feitelijk den wedstrijd voor zijn ^wonnen heeft. Bij een aanval vin Alkm. Boys zette Arie Urbanus naar onze meening een tegenstander geheel op ongeoor loofde wyze opzij. De arbiter dacht er echter anders over en gaf een strafschop. Het harde schot werd kranig door Colnot gestopt en hii wZard%B!V daarmede ^or een nederlaag Want met den stand 2—0 voor de linvc „1' nog een kwartier voor den boeg zou BSV on getwyfeld verloren zijn geweest. V °n" Na dit bravourstukje kwam de ware «trim lust er by de Berger jongens p^ go^d K ae defensie der casten kr^po- w n d. be™°hteïJ„'C„h0P Piet Wijers plaatste zich achter den hoi volgde een doffe knal en hoog over den i' verdediger heen verdween -Ie bal bovm in h^" net. De stand was gelijk! u tfUPueK gaven de Bergenaren zich tot het uiterste. En hun zwoegen werd beloond n Want precies vierminuten voor het eb?£ kwam het beslissende doelpunt. Jan p-nT was afgedwaald naar de linksbuitenplaats zette vandaar den bal onberispelijk voor h« doel, waar de naar binnen gekomen pu Wyers het leer opving en in de touwen schoot (21). 1 Het enthousiasme bmnen en buiten m lijnen was geweldig. Geen wonder; want dit doelpunt kan wel eens beslissend zijn voo, het kampioenschap. Vlak hierop floot scheid» rechter Boon voor de laatste maal. Een eeresaluut ditmaal voor de beide ach. terspelers, die een besten wedstrijd hebben gespeeld. In de middenlinie was Dik Zwak. man de beste en aanvoerder Kuipers de minste. Maar ook Rein Maasen had z'n dag "van de voorhoede deed Piet Wijers verre- weg het beste werk, niet omdat hij de beide doelpunten maakte, maar omdat hij k speelde. De rest van het elftal kan hel wat beter! Vooral het doorzetten liet te wen. schen over, al deden Bram Busselmann, Nick v. d. Berg en ook Dirk Mosk individueel dik. wijls knappe dingen. Aangezien het terrein in de Beemster werd afgekeurd, kon het eerste elftal thuis blijven, K.N.V.B. Zondag a.s. is „inhaaldag". Vastgesteld werd o.m. Alcmaria—Kennemers L N.H.V.B. Alcmaria 4Vrone L Bergen 1WFU 4. ZFC 4Beemster L OSV 3CSV 1. HKC 4Atlas 1. -» Schoorl 1Zeemacht L Helder 3Held. Boys L J Oudesluis 1Petten L BKC 2Helder 4. Succes 2Helder 5. v Oudeschild 1HRC 5. MLDTexel 2. Een matige, na rust onaangename wed strijd heeft geleid tot verdeeling der punten. Het begin is gelijkopgaand, KFC gevaarlyker doorde snelle aanvallen van Kruyver. De Boer is een uiterst snelle midvoor, doch mist nog de noodige balcontröle. Het eenig belangrijke voor de rust is een fraai schot van Smit en een keurige aanval van Van Polanen, die De Winter in een doel punt omzet. Rust (10). Na rust is Haarlem sterker, toch komt succes na zeven minuten aan de andere zijde als Kruyver fraai inschiet (i1). Haarlem blijft domineeren, doch het duurt nog geruimen tijd, voor Van Gooi een vrijen trap keurig voor doel plaatst en schit terend inkopt (21). KFC ontplooit dan een êpel als in den wedstrijd tegen DWS. De uiterst zwakke leiding van Ir. Neurenberg doet incidenten ontstaan, die gelukkig in den kiem gesmoord worden. Als bij een KFC-aan- val Verhappen geblesseerd wordt, scoort KFC (22). v. d. Hulst verlaat met een blessure het veld. De laatste tien minuten zijn geheel voor Haarlem, maar met alle geoor loofde en ongeoorloofde middelen blijft de stanïl gelijk. KFC heeft in Veen en Kruyver prima spelers, bij Haarlem waren Van Gooi, Smit en Huysmans de besten. Luxemburg, 8 November (A.N.P.). Een B-elftal van Zwitserland verloor met 31 van Luxemburg, nadat de gastheeren met de rust reeds een 10 voorsprong hadden gekregen, DE BRUINVISSCHEN doen mee aan de Waterpolo-winter- competiüe. Mooie, leerryke wedstrijden ki Alk maar en Amsterdam. Na een kote rustperiode, waarin de afslui ting van het zomerseizoen en de organisatie van het winterprogramma zich voltrok, is de tijd gekomen voor hernieuwde zwemactiviteit. We mogen dan allereerst de aandacht ves tigen op de waterpolo-winter-competitie. Gezien de goede resultaten, die de winter competitie vorig jaar opleverde, heeft het be stuur van den K.N.Z.B. en vooral haar water- polo-commissie besloten gedurende de winter maanden een serie ontmoetingen tusschen diverse clubs in competitieverband te doen verspelen. Wel liggen de krachtsverhoudingen van di verse teams wat uit elkaar en wordt in de afdeelingën A, B en E slechts een halve com petitie gespeeld, doch terecht hecht het K.N. Z.B.-bestuur er meer waarde aan, dat er ge- poloot wordt en men dus polo-fahig blyft, dan dat de einduitslag der competitie e®11 juist beeld van de krachtsverhoudingen in polo spelend Nederland zou geven. Een tweede voordeel is, dat verschillende clubs in de gelegenheid komen teams te ont moeten waarmee zy in de zomermaanden niet in de gelegenheid zijn hun krachten te meten. de Bruinvisschen (H. Z. V.) zijn ingedeeld in af deeling E en wel met de volgende clubs: de Ham, Krommenie, H.P.C. III, Heemstede, d.j.k. ii, Amsterdam, d.A.w., Alkmaar, Forel Woerden, Star II, Urecht en de Vest, Naarden. Het programma ziet er als volgt uit: Hz v HPC lil Zondag lö Nov., 3 uur n.m., Alkmaar, HZV DJK n Zondag 13 Dec., 3 uur n.m., Alkmaar. KZV-De Ham Zondag 10 Jan., 3 uur n.m., Alkmaar. A'dam F0r61 Zonda£ 17 Jan-> 8.30 uur n.m., HZVDAW Zondag 24 Jan., 3 uur n.m.. Alkmaar. HZV—De vest Zondag 14 Febr., 8 uur n.m., a ciam. HZV—De Star II Zondag 4 April, 8.30 uur n m., A'dam. Hoe de uitslag voor' HZV, de Bruinvisschen, °ok zal zijn, wij zijn er van overtuigd, dat deze wintercompetitie ook voor haar de zoo noo- We hopen dat in het aanstaande voorjaar resultaten ervan te zien zullen zyn.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12