Kantongerecht Opstand in Madrid? De Bilt seint Middenstanders opgepast Laatste Telexberichten Marktberichten te Alkmaar. Uit onze Omgeving WIER IN GEN WIERINGEN KRIJGT EEN IJSBAAN I ergadering IJsclub „Voorwaarts" Zaterdagavond hield bovengenoemde ver- eeniging een vergadering in het café van den heer Moeijs. Om ongeveer achte uur opent de voor zitter. de heer C. Tijsen Mzn., deze verga dering met een woord van welkom, daarbij zijn teleurstelling uitsprekende dat zoo wei nig leden waren opgekomen, temeer daar het hier een vrij belangrijke vergadering betrof n.1. om tot stichting van een kunst ijsbaan te komen. Aanwezig waren bui ten het bestuur slechts twaalf leden. Volgt voorlezing notulen vorige vergadering door den secretaris, wekle onder dankzegging worden goedgekeurd. v®rsIaK van den Penningmeester blijkt dat „Voorwaarts" er financieel niet slecht voor staat aangezien er een batig saldo is van ongeveer f 450 Hierna volgt bestuursverkiezing. Aftre dend zijn de heeren Jn. Verfaille, Jn. Pop pen en C. Tijsen Mzn. Na de opening der stembriefjes blijkt dat allen met groote meerderheid zijn herkozen. Voor zoover aanwezig nemen allen hunne herbenoeming aan. Bespreking Ijsbaan. De voorzitter deelt mede dat de laatste winters erg getobt is om een geschikte baan te krijgen. Hoewel de Hofmanhaven een mooie gelegenheid is, zit men hier al tijd met het afzetten van de banen. Ook het kanaal in den Polder W. N. heeft zijn bezwaren. Als ijsclub kan men nu eenmaal niet zonder een behoorlijke baan. Het be stuur heeft eerst een stuk land bezichtigd aan den Molgerdijk, eigenaar de heer C. Maars, doch dit leent zich slecht voor het maken van een behoorlijke baan, of men moet veel onkosten maken. Toen is een stuk land bezichtigd in den Stoeërkoog, ter hoogte van de molen, ook eigendom van den heer Maars. Volgens het bestuur is dit stuk land bijzonder geschikt om er een baan op aan te leggen. Het ligt bij zonder laag en is vermoedelijk door het afdammen der omliggende slooten al on der water te krijgen. Verder is de baan gemakkelijk vanaf den betonweg te be reiken. Het voorste gedeelte van het land leent zich voor het zetten van kramen e. d. De banen kunnen een lengte krijgen van ongeveer 200 meter De huurprijs zal f 30.per jaar moeten bedragen. Het bestuursvoorstel wordt in den bree- de besproken en bekeken Tenslotte tot stem ming overgaande wordt het bestuursvoor stel met algemeene stemmen aangenomen. Een verzoek zal tot het Heemraadschap worden gerjcht om de betreffende slooten met steekdeelen te mogen afdammen. De heer Heiligenberg stelt zich beschikbaar om bij vorst de baan te bewaken opdat de jeugd haar de eerste dagen niet vernielt. Eventueele gegadigden voor het plaatsen van een tent zullen vóór deze vergadering reeds lid van „Voorwaarts" moeten zijn. Verder wordt besloten dat de op de ver gadering aanwezige timmerlieden de af damming van de sloten zullen ter hand nemen n.1. de heeren P. Bakker Ezn., D. Hegeman en V. Bakker Dzn. Uit de rondvraag stippen we aan dat be sloten wordt tot aankoop van een verband- trommel over te gaan. Nadat nog enkele dingen van huishoudelijken aard zijn be sproken sluit de voorzitter deze vergade ring. KUNST NA ARBEID. f In Concordia werd Zaterdagavond door bovengenoemde arbeiderstooneelvereeniging een uitvoering gegeven. Te ruim achte uur sprak de heer R. Bugel het openingswoord uit, waarna de muziek- vereeniging, dir. Th. Pruim, een viertal num mers liet hooren en wel: Internationale, Rhode Islands, wals, Gwos Dika, wals, A. M. C. Marsch. Vervolgens werd opgevoerd het blijspel „Edele Ridder", en op veler verzoek een blij spel in Groninger dialect, „Jan Griener'. Beide stukjes werden goed voor het voet licht gebracht. Een gezellig bal met muziek van de Ri-Ja- ro-band sloot dezen avond. R. K. TOONEEL. Door de R.K. gem. tooneelvereeniging ,St. Hippolytus" werd gisteravond half acht in lokaal Veerdig een feestavond gegeven. De openingsrede werd uitgesproken door den geestelijken adviseur Pastoor de Wilde, die de talrijke aanwezigen hartelijk welkom heet en de aanwezigen aanspoort als dona teur tot deze vereeniging toe te treden. Hierna komt de tooneelvereeniging voor het voetlicht, die opvoerde het blijspel in drie bedrijven van A. M. Copini getiteld „Het winkeltje van Tante Gerta". De rollen werden zeer goed vervult en gegeven en spel wisten de lachspieren danig in werking te brengen. Tusschen de bedrijven door werden aan alle aanwezigen een briefje gegeven, waarop een nummer tot hoogstens 200 en het adres van den persoon op moest staan. Hiervoor werd gratis een taart verloot, beschikbaar gesteld door bakker Kaptein. VERKIEZING. Bij de gehouden verkiezing op gisteren in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef wer den de aftredende leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gem. te Ilipplytushoef—Wes- terland C.A. do heeren H. Smit, S. Bakker en Nt. Mostert Cz. herkozen. WIELERCLUB „WIERINGEN". Zondag j.1. is ondanks het slechte weer, de derde competitierit gereden. Thans was het een tijdrace over 43 K.M. (7 ronden). Door 9 renners is gestart. Totale uitslag: S. Lont 1.1~.36 u., 5 pt, geman 1.17.57. u., 4 pt.; J. Verbiest 1.14.45 u„ 3 pt.; P. Plooij 1.16.16 u„ 2 pt.; J. Glim 1.16.56 u-, 1 pt.; P. Kaptein 1.17.44 u.; M. Hoep 1.18.51 h-, en dat met pech. Goed zoo Ueep. ger reed uitstekend, doch had het ongeluk 2 lekke banden te krijgen. M. Meijer V1 3 ronden uit. Over de eerste ronde g veer 6.1 K.M.), werd gedaan door b. loih 10 min., l sec., Hegeman 10 min. 3 sec er- biest 10 min. 5 sec., Plooy 10 min. IJ sec., Stormachtige tot krachtige Zuidelijke tot Westelijke wind gedeeltelijk bewolkt tot be trokken, regenbuien, zelfde temperatuur. Verder vooruitzichten: krachtige wind en buiig. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 743. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 6 gr. C. is 43 gr. F. Kaptein 10 min. 20 sec., Kreijger 10 min. 27 sec., Glim 10 min. 27 sec., Meijer 10 min. 39 sec., M. Hoep 10 min. 46 sec. De gemiddelde snelheid van de snelste ren ners was 37 K.M. In dezen wedstrijd liet zich een felle strijd zien. Hij is ondanks het slechte weer goed geslaagd en sportief verreden. De comptitie- stand is thans: Hegeman 14 punten, Lont 13 punten, Verbiest 5 punten, Glim 4 punten, Meijer, Visser en Plooij hebben ieder 2 pun ten. BURG. STAND van 30 Oct tan. 6 Nov. 1936. Geboren: Geene. Ondertrouwd: D. Hegeman en G. Cremer. Gehuwd: Geene Overleden: Geene. Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen personen: Mw. K. Lemstra uit Franekeradeel; Mw. H. Gorter uit Anna Paulowna; Mw. L. H. Ballast-Klok uit Nw.- Helvoet; H. Veenstra uit Grootegast; Mw. J. Drent-Ten Have uit Groningen; A. Booms- ma e.e. uit Medemblik; G. M. C. v. d. Steen uit Westervoort; Wed. M. Klemkerk uit Fijn aart c.a.; Mw. J. ter Veer uit Doetinchem, Mw. G. J. Drzejak-Ferwerda uit Sneek; Mw J. v. d. Velde uit Schagen; L. Schotte en gezin uit Pijnacker; W. v. Os uit Amster dam; A. v. Rotterdam uit Apeldoorn; H. Bu- walda e. e. uit Medemblik; A. C. de Keus e. e. uit Medemblik; J. v. Tillo, A. Bouma, P. de Caluwe en gezin, G. Lokken en gezin en Joh. Snippe en gezin uit Medemblik; Sj. Jorna en gezin uit Harlingcn; Mw. R. Hel- frich uit Wonseradeel; J. W. E. Mulder en gezin uit Utrecht; Mw. E. M. Hegeman uit Den Haag; H. van Markus en gezin uit Utrecht; J. T. Koperdraad uit Medemblik; Mw. A. Timmermans uit Ginneken. Vertrokken personen: J. W. Wielsma naar Aduard; N. J. Rotgans en gezin, naar Me demblik; J. de Boe en gezin naar Medem blik; Mw. G. Huisman naar Den Helder; G. Buter naar Anna Paulowna; J. Wester- weele naar 's Heerenhoek; Mw. C. Hoek naar Tilburg; K. Boersema naar 't Zand (Gr.); A. Lens en gezin naar Wonseradeel; Th. C. de Koning naar Den Helder met ge zin; J. Brandsema naar Anna Paulowna; W. Meijers naar Bilthoven; H. A. v. Asperen naar Amsterdam; Mw. A. M. Bierman naar Amsterdam; Mw. K. de Vries naar Gronin gen; Joh. v. Wijk en gezin naar Medemblik; J. de Hartog en gezin naar Edam; P. Vos en gezin naar Vlagtwedde; IJ. Bleeker en gezin naar Alkmaar; Mw. G. Beekhuis naar Rotterdam; G. Baron naar Marum en B. van Leeuwen naar IJmuiden. W1ERINGERMEER VOETBALWEDSTRIJD FLEVO I—WEST FRISIA III 1—4. De gisteren tusschen Flevo I en West Frisia III in de Meer gespeelde wedstrijd bracht voor West Frisia een zege van 4-1 Onze jongens moesten spelen met 3 in vallers. Zij weerden zich dapper, doch kon den toch geen nederlaag ontgaan. Het Fle vo II geniet nog steeds van de rust of va- cantieperiode, waardoor dit elftal min of meer nog op nonactief staat. OP NIEUW SENSATIONEELE JACHT OP MODERN GEOUTILLEERDE STROOPERS In het holst van den nacht van Zaterdag op Zondag surveilleerden onze jachtopzie ners J. v. d. Sluis, J. Kieft, J. van Elslo, C. Kroon en Bays in de Wieringermeersche jachtvelden, zooals gebruikelijk om de, nogal veel vuldig en moderne geoutilleerde stroopers het halt toe te roepen. Bij ve len schijnt het thans een geliefde sport te worden de hazen met een auto opzettelijk of onopzettelijk dood te rijden om zich op die wijze een smakelijk hazenboutje te ver schaffen. Ongeveer 2 uur in den nacht werd het spiedend oog der jachtopzieners getrokken door e enzich langzaam voortbewegende auto, welke, naar men vermoedde in de Noorderkwelweg zocht naar haasjes. Het terrein werd afgezet, de vervolging voorbe reid. Op het geven van een stopteeken werd Bays bijna omvergereden. De volgende post wist echter door eenige goedgemikte scho ten een voorband lek te schieten, doch de stroopende automobilist reed zonder vaart te minderen door. Doordat echter wacht post 3, de heer Kieft met zijn auto een vervolging inzette raakte de vluchtende au to bij een kluchtoprit eenigszins van de kook en bleef daar door een handige ma noeuvre van Kieft vaststeken en moest zich overgegeven. Bij fouileering bleek de buit te bestaan uit 'n haas Tegen de bestuur der de heer S. KI. uit Monnikendam die zonder rijbewijs reed alsmede S. W. even eens uit M. werd procesverb. opgemaakt wegens het niet voldoen aan bevel om te stoppen bovendien overtreding der jacht wet. SLOOTDORP. Uitvoering T(ot) O(ns) V(ermaak). Voor een goed gevulde zaal trad de plaat selijke Tooneelver. T.O.V. jl. Zaterdagavond voor het eerst in dit seizoen voor het voet licht in Hotel Smit te Slootdorp. Het ge brachte tooneelspel „Onder één dak" en de voordrachten werden goed vertolkt en oogst ten een warm applausa Een gezellig bal tot laat in den nacht besloot deze goed ge slaagde uitvoering. De muizenverdeligïtag heeft effect. Zooals wij reeds eenige dagen geleden meldden is men in den polder begonnen met de muizen als ongewenschte gasten te bestrijden. Besmeerde broodkorsten wor den in tal van schuren gedeponeerd en met kwistige hand uitgedeeld aan de kna- gertjes. Reeds thans kan resultaat worden gecon stateerd. Vele knagelijntjes ziet men zich thans moeizaam voortbewegen, terwijl de diertjes opzwellen, door het opnemen van het broodsmeersel. Strafzitting van 6 November. T DE AMBTENAAR VAN HET O.M. TE ALKMMAR ZAL SCHERP TOE ZIEN OP ONTDUIKING DER LO- TERIJWET. Een waarschuwing van Mr. Tack aan den middenstand. Voor het Kantongerecht te Alkmaar stond Vrijdag j.1. terecht de he,er J. A. H., direc teur van een belangrijk winkelbedrijf in Alkmaar. Deze heer had verleden jaar een St. Ni- colaas-attractie bedacht, teneinde de ver koop te stimuleeren. Deze attractie bestond uit een gratis koopuur. De klant, die in het bezit was van een expeditiebon, overeen komend met een dergelijke bon in een ge zegelde enveloppe aanwezig op de bureaux van de daarvoor aangewezen stedelijke nieuwsbladen, genoot het voorrecht het óp die bon voorkomende bedrag, besteed aan gekochte goederen, aan de kassa van het Warenhuis vergoed te krijgen. Ten einde echter niet in conflict te ko men met het beruchte artikel 1 der loterij- wet 1905, dat den handeldrijvenden mid denstand al zooveel last heeft veroorzaakt, had hij vooraf juridisch advies ingewon nen bij mr. C. A. de Groot en deze jurist had aan de hand van een arrest van den Hoogen Raad van 1933 hem als absoluut veilig voor wettelijk ingrijpen geadviseerd, deze attractie op bovenomschreven wijze te lanceeren. Het lumineuze idee bleek in de practijk een groot succes. Mr. Bruyes Tack, hoewel een groot vriend van den middenstand, maar meer nog plichtsgetrouw ambtenaar van het Open baar Ministerie, liet de attractie doorgaan, zonder in te grijpen, hoewel hij het een ingenieuze ontduiking van de loterijwet achtte. In den loop van dit jaar kwamen echter strenge orders uit Den Haag over handha ving der loterijwet in verhand met het hals over kop toenemend aantal koop- attracties in middenstandszaken, en Mr. Tack, die als een spin in zijn web wachtte op een argelooze overtrder en vreesde dat tegen St. Nicolaas het aantal overtredingen weer zou toenemen, liet deze oude zaak van het vorige jaar thans vervolgen om een -/oorbeeld te stellen voor anderen. Natuurlijk bleef de heer H. als dappere kampioen voor de rechten van den midden stand niet ingebreke in persoon te comparee- ren en zelfs te protesteeren, krachtig ge steund door zijn rechtskundigen adviseur, thans gepromoveerd tot raadsman en verde diger. Eenige getuigen a charge, de winkel chef Woudman, de Hoofdredacteur van de Alkm. Courant en 'n gelukkige koopster met een bekroonde bon, uit St. Pancras, waren door het O.M. gedagvaard. Al spoedig kwam mr. Jack aan het woord o min een uitvoerig requisitoir, waarbij hij zich met de kracht der wanhoop aan een uitspraak van den Hoogen Raad vastklamp te, in welke uitspraak de strafbaarheid afhankelijk werd gesteld van het rationeele der handeling. Voorts waarschuwde de ambtenaar de winkeliers met klem zich in hun eigen belang te onthouden van derge lijke reclamemiddelen, aangezien de ambtenaar van uit Den Haag instruc ties had ontvangen, daartegen met de meest mogelijke gestrengheid op te treden. Zonder pardon zou de politie on middellijk ingrijpen; de goederen zouden geconfisqueerd worden, zeer zware geldboete wordt opgelegd, in een woord, de winkeliers zouden een groot nadeel ondervinden en boven dien tegenover hun cliënten een ver velend figuur slaan. Ditmaal echter zou de ambtenaar het uiterste nog niet vergen, doch zich bepalen tot de eisch van f 125 boete subs. 30 dagen hechtenis. Mr. de Groot repliceerde, roomde het gloedvolle betoog van den heer ambtenaar, doch bleek in t minst niet door de eloquen tie van zijn geachten tegenpleiter uit het veld te zijn geslagen. Deze ambtenaar was blijkbaar wel een machtig man, waarvan niet veel goeds was te wachten, doch pleiter, na een uiteenzeting te hebben gegeven van de voorgeschiedenis van deze warenhuisat tractie, vermeende zich te kunnen beroepen op denzelfden Hoogen Raad en vertrouwen de op het gezonde oordeel van den kanton rechter, ontslag van rechtsvervolging te mo gen concludeeren. De uitspraak in deze belangrijke loterij- wetzaak is bepaald op a.s. Vrijdag 13 Nov. Nu hier en daar in middenstandskringen animo blijkt te bestaan om tegen de komende feestdagen een of andere attractie te bren gen, meenen wij de ernstige raad te moeten geven, zich van tevoren deugdelijk te ver gewissen van de mogelijke consequenties. Inbeslagname van goederen en stopzetten van een eenmaal geannonceerde actie is voor de betrokken winkeliers buitengewoon onaangenaam en schadelijk en nu zelfs een gratis koopuur wat tot dusver steeds toege staan werd, vervolgd wordt, is er zeker re den voor den middenstand om al dergelijke attracties nog eens extra aan de wet te doen toetsen. Voor de besturen van Middenstandsorga nisaties beteekent deze veranderde houding van den Ambtenaar van het O.M. een ver grooting van hun verantwoordelijkheid te genover de leden hunner vereeniging, die ernstig gedupeerd kunnen worden als tot onberaden stappen wordt overgegaan. EEN BROEDENDE ZANGLIJSTER OP HEI NEST DOOD GESCHOTEN. Aan dit minderwaardige feit maakte zich op 11 Juni schuldig de tuinder Wolther de V. te Bergen. Deze heer had opgemerkt, dat speciaal lijsters zich vergastten aan zijn aardbeien, tot eigen onderhoud en was nu als een Indiaan deze lijster nageslopen en schoot de zorgzame voedster op het nest dood. Deze twijfelachtige heldendaad wek te in hooge mate de ergernis op van den arbeider G. de Sain, op wiens erf de lijster broedde. Er volgde een allesbehalve ver kwikkelijke scène tusschen den dierenvriend en den beschermden vogel-verdelger en heden bereikte deze zaak den kantonrech ter, met het resultaat dat tegen den tuin der, die nu zelf het laffe van zijn daad scheen in te zien, maar zich beriep op de schade, die deze vogels hem toebrachten, werd gevorderd f 15 boete of 10 dagen hechtenis. A.s. week zal vonnis worden gewezen. SCHRIK NIET, EEN HEELE JOURNALIST IN DE SOEP. Een bleek jongmensch, met plus four, ont popte zich als G. J. de Beurs, journalist te Alkmaar woonachtig, en die, op 16 Aug. in de drukke Langestraat fietsende, door een slordigen links van den rijweg pedde lenden koopman C. J. S. uit Schoorldam werd aangereden en f4.50 schade beliep aan zijn rijwiel. De gulden tijden ,dat jour nalisten zich in weelde konden baden, zijn helaas voorbij en vermoedelijk wel in hoofdzaak om de schade aan zijn Velo ver goed te krijgen, werd aangifte gedaan en stond de heer S., 'n jongmensch in bemod- derde kleeren en 'n vette pet, terecht. Hij erkende eerlijk, dat hij verkeerd had gere den en maakte daardoor een zoo gunstigen indruk, dat hem niet meer dan f2.50 boete of 2 dagen werd opgelegd, alsmede toewij zing van de journalistieke vordering ad f4.50. DE NACHTELIJK STROOPENDE PINKEN WAREN DE LONT IN HET KRUIT. De veehouder uit Heiloo, Cornelis O., ver keert vermoedelijk niet op bijzonder ami- calen voet met zijn agrarische buren en dus worden de nachtelijke zonden, door zijn stroopende pinken op buurmans erf be dreven, hem dubbel zwaar aangerekend. Boer Kees stond dan ook heden terecht, omdat zijn pinken op het domein van Kees Rotteveel in de Boekelermeer, waar het dra ma zich afspeelde, een ongewenschte visite hadden gebracht en uit de manier waarop de heer Rotteveel cle zaak expliceerde, kon wel worden gedistilleerd, dat de stemming in de Boekelermeer tamelijk „geladen" was. Echter had boer O. het voorrecht bij den ambtenaar en kantonrechter méér in den smaak te vallen en kwam hij er „mirakel" goedkoop af met l gulden boete of l dag, 'n vonnis dat echter bij sommige groepen in de Boekelermeer niet bijster zal worden toegejuicht, want we hoorden in den corri dor buurman Rotteveel al giftig knorren: Wat, ien gulde boete voor zóó'n fait, nou, 't is nagal de moeite! LIEFDE MAAKT BLIND. De 24-jarige landbouwer Gerardus Hcn- drikus Ruijter, uit 't landelijke gehucht Venhuizen, was op 16 Augustus heelemaal in Bergen, verzeild geraakt in gezelschan van z'n uitverkorene. Aangetrokken door 't romantisch, waar eBrgen zoo rijk aan is, was hij, in z'n verliefdheid geen hindernis sen ziende, afgedwaald tot op verboden ter rein. Dus werd hij wreedelijk verstoord in zijn idylle, daar de wet hem te grazen nam, door middel van een dienaar, die hem verbaliseerde wegens loopen op ver boden grond. Eisch f5 of 5 dagen. Daar schrok Gerard van doch de Kantonrechter, die wel begreep, dat liefde blind maakt, waardoor verd. geen borden had gezien, zalf de de zoo pijnlijk geldroovende wonde door de verliefde Venhuizer slechts fl boete of 1 dag eenzame afzondering, dus zonder z'n meisje, op te leggen. Een zucht van verlichting ontsnapte aan do borst van den landbouwer, voor wien 't bepaald geen rooskleurige tijd is. KLEINE OORZAKEN, GROOTE GEVOLGEN. Op den 15den September bevond de heer Jacobus V. uit Alkemade zich voor ontspan ning met een motorrijwiel te Schoorl aan den Kanaaldijk. Plotseiing, zonder toeken te geven, sloeg hij naar links af, met gevolg, dat een achter hem aankomende bus, een aanriiding niet meer kon voorkomen. De gevolgen waren nog al ernstig, daar niet minder dan 6 personen min of meer ern stig werden gewond. Om nu de onvoor zichtige motorrijder 'n flinke les te geven, vroeg de ambtenaar f 15 of 10 dagen. De Kantonrechter vond f 8 of 8 dagen wol genoeg voor dit verzuim. DE GUARDIA CIVIL ZOU HET KON. PALEIS HEBBEN BEZET. Hedenochtend half een deelde de radio club mede, van het radiostation „Spaan, sche Phalanx" te Valladolid te hebben vernomen, dat de Guardia Civll te Madrid in opstand was gekomen tegen de regeering en het koninklijk paleis had bezet. Een bevestiging van dit bericht is even wel niet ontvangen. DE STRIJD OM MADRID. De vrouwen vechten verwoed mee. Lissabon, 9 November. Volgens be richten uit Talavera zijn de Mooren en de manschappen van het vreemdelingenlegioen Madrid vanuit Noord-Westelijke richting binnengedrongen. Na een hevig gevecht, waaraan verscheidene tanks deelnamen, bezetten zij de universiteitswijk en het hos pitaal. De opstandelingen deelen mede tusschen Toledo en Segovia bruggen de Manzanares te zijn overgestoken, waarna zij verschei dene straten in het district Seseria bezetten De roepen rukten met groote voorzichtig heid op, aangezien zij vreezien voor hinder nissen. Volgens den correspondent van Reuter aan de zijde der opstandelingen heeft een vrou wen-bataljon van de regeeringstroepen ver woed gestreden op het Casa del Campo. Het bataljon leed groote verliezien. 200 man overgeloopen naar de opstandelingen. Hoofdkwartier van Generaal Varela, 9 November. (Havas). Op het hoofdkwar tier van generaal Varela wordt medege deeld, dat gisteren 200 personen, militairen en burgers naar de opstandelingen zijn overgeloopen. GRIEKSCH STOOMSCHIP IN NOOD. Hoek van Holland, 9 November. Het Grieksche stoomschip „Aglio Nikolas" be vindt zich bij het vuurschip „Maas" in nood. De sleepboot „Humtber" van L. Smit en Co. en de reddingboot „Presidient Leis" zijn, voor het verleenien van hulp, uitgeva ren. IJMUIDEN IN DEN STORM. IJmuiden. De zuidwester storm, die Zondagmorgen bij een barometerstand van 739 opstak, heeft weer tal van bezoekers van buiten de plaats getrokken. Heel wat auto mobilisten zijn naar de Semaphore gereden en hebben van een van de mooiste zeege zichten, die ons land biedt, kunnen genieten. Zware brekers bogen hun kruin weer over de Zuiderpier en de lichtopstand op het eind van deze pier werd onophoudelijk dooi de golven bestookt. Een bijzondere attractie was het bezoek van de Canbia, die omstreeks half twee, na passagiers te hebben ingeno men, de haven verliet. En om half vier kwam de Columbia van Hamburg binnen. De ha ven bood daardoor een levendig schouwspel, dat vooral op de menschen uit de provincie een grooten indruk maakte. „HONGERMARCHEERDERS" IN HYDE PARK. Londen. Ongeveer 2.000 „hongermar cheerders" zijn uit verschillende deelen van het land gistermiddag tezamen gekomen in Hyde Park, waar zij een protestdemon stratie tegen de „means test" hebben gehou den. Er heeft zich geen enkel incident voor gedaan. ALKMAAR, 7 November. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 2 melkkoeien f 170—190, 1 nuchter kalf (slacht) f 6; 1 bok of geit 4. ALKMAAR, 7 November. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen als volgt: groothandel 70—57 et,., kleinhandel 72.577.5 oent. en vaten 70 ct. Handel goed. Kipeieren (groothandel) 4.25 6.25, handel stug en Eendeieren f 3.50. ALKMAAR. 7 November. Aanvoer: 125.000 kipeieren: 5658 Kg. 4.60 —5.36. 60—62 Kg. f 5,70—5.90. 02—64 Kg. 5.70 6, 6466 Kg. f 5.806.05, kleine eieren 45—54 Kg. f 3.554.60, per 100 stuks. WARMENHUTZEN, 7 November Roode kool f 1—1.90. gele kool f 1—1.10, Deensche witte wool f 1.10—1.20, witte kool 80 ct., blauwe aardappelen f 1.10. Aanvoer: 25800 Kg. roode kool, 9300 Kg. gele kool, 500 Kg. D. witte kool, 29000 Kg. witte kool, 600 Kg. aardappelen. NDORDSCHARWOUDE,* 9 November. Aanvoer: 1000 Kg. peen f 1.20—1.30, 1000 Kg. roode kool f 1.50, 2600 Kg. D. witte kool 80 ct., 2000 st. andijvie 50 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 9 November. Uien f 1.60—1.80, drielingen f 1.401.70, grove f 1.60—1.70, gele nep f 5.90, neen f 1 —1.40. rammenas f 1.40, kroten f 0.70—1 40 roode kool f 1—1.80, gele kool f 1, Deen sche witte kool f 0.80—1, groene kool f 1 20 2.10, bloemkool: lererf f 6.20, reus f 7 60— f9. 2e soort f 2.20—3.70, andijvie 50 ct. ALKMAAR, 9 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd- 82 vette koeien f 110—240, 13 graskalveren f 20—35. vette kalveren f 47.50—75, per Kg. 6o—80 ct., 36 nuchtere kalveren f 614 50 vette schapen f 20—27. 286 vette varkens per Kg. 40i-5 ct. Handel goed.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 3