Een groote nederlaag voor H»R»C» Heider-Beverwijk 0-4* Schagen-M.F»C» 2-0» Schagen II—Sporters 14—3 S.R.C»~Geel~Zwart 2 5-1» Callantsoog a-Schagen b 5-1» H.R.C. II—A.F.C. II 3-3. Zwitserland-Oostenrijk 1-3» dat in den regel allerminst en van harte ho pen we dan ook, dat hij een volgend maal beter van leer zal trekken. De wedstrijd zelf is er een geweest, zooals het publiek die noodig heeft: spannend van het begin tot het eind. De atmosfeer was dan ook als geladen met electriciteit en het was voor de talrijke Alcmaria-aanhangers een op luchting toen het eindsignaal weerklonk. Alcmaria wint den toss en kiest eerst voor den sterken wind te spelen. Na den aftrap zien we de gastheeren onmiddellijk ten aanval trekken en kunnen we constateeren, dat het buitengewoon glad is. Dan komt Bloemendaal opzetten. Koning redt, precies op tijd. De bal komt terug, maar Brouwer is op zijn post. En dan, plotseling, staat de gevaarlijke De Bock alléén voor open doel. Als een bliksemflits komt Koning aan rennen en pikt den bal voor zijn voeten weg. Een zeker schijnend doelpunt was vermeden. De voorhoede van Alcmaria trekt wel tel kens en telkens weer ten aanval, maar ze is er nog niet goed in. De uitstekend leidende scheidsrechter moet meerdere malen affluiten wegens buitenspel staan van Van Wieringen. Geleidelijk neemt Alcmaria dan het spel ge heel in handen, af en toe slechts noteeren we uitvallen van de bezoekers, die met man en macht staan te verdedigen, maar wier voor hoede een doorloopend gevaar blijft. De cor ners vallen met groote regelmatigheid over en weer. We zien Bijlsma eenige malen succesvol pingelen, Brouwer stopt wat te stoppen valt. In de 26ste minuut een goed schot van Van Wieringen, dat over gaat, in de 30ste schiet Homan op een afstand van niet meer dan een meter van de goal keihard tegen den paal. Van Wieringen wordt, als hij komt opzetten, in volle vaart gehaakt, maar de half-back van Bloemendaal wordt geblesseerd. Tenminste hij deed alsof, maar het leek ons grootendeels komedie. Dan staat weer De Bock vrij voor open doel. Het publiek houdt zgn hart vast. Maar weer is het Koning, die aanflitst en het leer voor zijn voeten wegpikt. De kans was ver keken! Keppel schiet hard naast en krijgt dan in de 37ste minuut een corner te nemen. Hij plaatst den bal prachtig voor het doel, Van Wieringen heeft slechts met z'n hoofd te knikken, wat hij prompt doet en Alcmaria leidt met 10. Een der Bloemendaal-backs begaat een o. i. opzettelijke overtreding binnen het beruchte gebied, maar het ontgaat den scheidsrechter. Nog eenmaal wordt Brouwer aan den tand gevoeld en kan hij zijn meersterschap toonen. De overige minuten voor half-time leveren een belegering van het Bloemendaal-doel en dan is het rust. Na half-time wordt het onmiddellijk duidelijk, dat Alcmaria toch inderdaad de sterkste is van de beide tegenstanders. Want ook met den wind tegen blijft zich de strijd in hoofdzaak op de helft van de bezoekers afspelen. De eerste 8 minuten zijn geheel voor Alc maria. We noteerden niet minder dan vier corners tegen Bloemendaal. Maar gedoelpunt wordt er niet. Dan nemen de gasten het heft in handen. De volgende tien minuten vragen van Brouwer het uiterste. Het Alcmaria-doel is in doorloopend gevaar en de doelman heeft verschillende applausjes in ontvangst te ne men, die meer dan verdiend zijn. De aanvallen der sportparkbewoners wor den bijna zonder uitzondering opgezet door den rechtervleugel. Keppel doet prachtige dingen. In de 26ste miuut is het Hamstra, die een van zijn zuivere voorzetten weet in te koppen, 20. Alcmaria schijnt vrij zeker van de overwinning. Maar de Bloemendalers geven nog geen krimp. Nu zijn zij het, die binnen tien minuten vier hoekschoppen weten te forceeren. En ten slotte is het de spil, Beijk, die de eer voor de bezoekers redt. Vlak voor het doel opgesteld weet hij een van links toegespeelden bal goed te benutten en niet hard, maar onhoudbaar voor Brouwer ziet Alcmaria tegen zich scoren. De stand is 21, Er zijn nog 13 minuten te spelen. De spanning stijgt. De Alkmaarders verdedigen met man en macht, wat niet wegneemt, dat ze zich meer en meer los weten te werken. In de vier-en-veertigste minuut maakt een Bloemendaal-man hands en doelpunt. Doch de scheidsrechter had de overtreding op tijd ge zien. Alcmaria krijgt een vrije trap. De bal gaat naar voren, waar een corner wordt ge forceerd. Alvorens Hamstra die kan nemen, fluit de scheidsrechter voor het einde. Alcmaria had gewonnen. Verdiend, want het was dooreen genomen de meerdere geweest. Een gejuich gaat op van alle rangen. Nog zgn de Alkmaarders ongeslagen! Dan stroomt het veld leeg. 't Gooi wint verdiend met 62. Overzicht. HR.Cs trip naar de Radiostad zal de spelers lang heugen, want in het comfortabele Sport park een inrichting in grooten stijl daar- gesteld heeft 't Gooi een verdiende zege bevochten; verdiend door beter spei, grooter vaardigheid in het veld, maar vooral door flink doorzetten en zuiver schieten. Wat dit laatste betreft, was deze voorhoede zeker niet minder dan die van BFC, al vinden wij de Bussumsche aanval nog een tikje geraffi neerder. Een vrij straffe wind stond bijna dwars over het veld, waardoor natuurlijk het samen spel te lijden had en de passes niet altijd tot hun recht kwamen. Maar dat was een handi cap voor beide partijen. De thuisclub wist zich echter beter aan te passen en het veld spel vlotte daar dan ook veel beter, 't Gooi is een goede ploeg, met een tamelijk forsche speelwijze en hun tempo is verrassend snel. Hun middenvoor met alleen een flinke door zetter, maar ook een geduchte schutter. De heele voorlinie was overigens goed op elkaar ingesteld. De middenlinie sloot zich daarbij waardig aan, waarin de rechtshalf de beste was. De backs waren trapvast en stelden zich goed op en waren tegen de Heldersche voor hoede volkomen opgewassen. Zymni kon maar weinig tegen hem beginnen. HKC vertoonde zich niet in haaf besten vorm, er mislukte veel, maar ook al zou de Heldersche club in topconditie zijn geweest, gelooven wij toch dat 't Gooi evengoed gewon nen zou hebben. Ook nu kwamen er in de ver dediging weer van die betreurenswaardige misstanden voor, klopte het met in het linker verdedigingsvak Striet—Selderbeek. Waarom loopt de linkshalf nooit terug als hij gepas seerd is en waarom de aalgladde rechtsbuiten zooveel vrijheid gelaten? Een middenlinie be hoort weliswaar met haar voorhoede mee te loopen en voeling te houden, maar moet zich terug trekken zoodra de vijandelijke storm- linie naar voren komt. Trachten dien aanval te breken. Natuurlijk doet men dat ook, maar niet op de juiste wijze. Striet herstelt zich niet altijd als hij gepasseerd wordt en vergeet te veel zijn vleugelspeler te dekken. Zooals gezegd, de voorhoede was te licht om tegen de Gooi-verdediging met succes te opereeren. Het binnentrio kreeg eenvoudig géén kans. In de achterhoede wist de links achter geen raad met het spel van den rech tervleugel, wier baltechniek en -behandeling hem dikwijls te machtig was. Ook zijn partner had het zwaar, maar diens beter spelinzicht was oorzaak, dat hij meermalen met succes wist in te grijpen. Dijkshoorn heeft een zeer arukke 90 minuten gehad; was wellicht één doelpunt te voorkomen geweest, aan de an dere 5 was eenvoudig niets te doen. Nog niet medegerekend de talrijke keeren 'dat hij en kele ware kanonskogels, van dichtbij ingescho ten, wist te keeren. t Gooi was niet alleen de bestspelende ploeg, ook is zij in beide speelhelften de meest aanvallende partij geweest. Haar voorhoede is verreweg het meest in actie geweest. HKC speelde feitelijk reeds na een kwartier spelen 'n verloren wedstrijd. De roodjes had den een paar keer pech met schieten we ontkennen dat niet maar de geelzwarten kunnen daar ook van meepraten! De Racers moeten elkaar onderling beter gaan begrij pen, zooals afhouden en terugspelen, wat niet altijd de eigen partij ten goede kwam. De wedstrijd. Na deze voorbeschouwing thans iets over het verloop van deze match. Om Iets over tweeën floot de referee, iemand uit Dordrecht, beginnen en het was de'Gooi-middenvoor, die den bal aan het rollen bracht. Onmiddellijk is hij hem kwijt, Sanders gaat er mee vandoor, een voorzet, een der backs raakt den bal maar half en Zymni zorgt voor de rest, zoo dat HRC de leiding had na nog geen minuut spelen! De Racers hebben den dwars over het veld staanden wind iets in het voordeel, zoo dat de strijd vrijwel steeds plaats heeft op de linkerhelft van het veld, zoodat Dissel steeds werk heeft en Sanders er maar wat bij loopt. Hetzelfde is het geval met de voor hoede, waar het de rechtsbuiten is, die voort durend in actie is. De eerste 10 minuten zijn nog voor HRC en van de 3 hoekschoppen, die Dissel te nemen kreeg, was alleen de laatste goed geplaatst. Onmiddellijk hierna glipte de G.-rechtsbuiten ei tusschen uit, hg drijft den bal heel handig op, tot vlak voor doel, maar intusschen had de H.-verdediging positie kunnen kiezen, zoodat zijn werk zonder ge volgen bleef. 't Gooi maakt gelijk. Hiermede was echter een periode van een Gooi-overwicht ingeluid. Na een hard schot verdwijnt de bal net over den lat. Daarna, na een vrijen schop, een geweldig hard schot van den middenvoor en Dijkshoorn kreeg na pre cies een kwartier spelen het nakijken. Er was geen stoppen aan! Van een mistrap van Selderbeek komt de bal bij den rechtsbuiten, die echter naast schoot. Een uitval van Dis sel, bekroond met een schot, dat keurig ge stopt wordt. Dan een misverstand tusschen Striet en Selderbeek, inzake terugspelen; het was Siersma, cüe de hieruit ontstane gevaar lijke situatie op moedige wijze wist te bezwe ren. Af en toe breekt de H.-voorhoede eens uit. Bij een dezer kan de keeper den bal slechts wegstompen, Sanders loopt toe, een makkelijke kans, maar hij richt recht op den keeper, die den bal over de outlijn werkt. Iets dergelijks doet ook de geelzwarte rechts buiten; diens schot is echter te scherp. De thuisclub neemt de leiding. Weer een mistrap in het linkerdeel der roode verdediging, welke na veel getrap op een corner uitloopt. Deze laatste komt goed voor doel, Kuiper zal wegwerken, maar maait over den bal heen, die nu een prooi werd van den linksbinnen, die zonder de minste aarze ling onfeilbaar inschoot. Na circa een half uur spelen had 't Gooi de leiding. Een vrije schop, even bezijden het strafschopgebied, brengt Dijkshoorn'n heiligdom opnieuw in groot gevaar, maar deze wist na veel moeite den bal nog weg te werken. Dan weer eens een aanval van HRC, waarin de voorhoede in zijn geheel optrekt, tenslotte „stuift" de rechtsbuiten met het leder naar binnen, schept zich een goede kans, maar hij is te onbesuisd en schiet den bal jammerlijk in het zijnet. De rechtsbuiten en middenvoor van de thuisclub kunnen best met elkaar overweg, zij passen steeds met succes dezelfde truc toe. Na weer zooiets komt de middenvoor vrij voor Dijkshoorn te staan, een schot, maar via des keepers vingertoppen komt de bal terug en Selderbeek retourneert verder. Het is steeds het H-doelgebied, waar het spant en gevaar dreigt. En niet te verwon deren was het, dat juist voor de pauze de middenvoor, na flink doorzetten de score op 31 bracht. meester, maar de gedachte aan den grooten voorsprong was misschien oorzaak, dat de af werking het laatste kwartier niet meer zoo correct was als daarvoor. Men probeerde het nogal eens met een schot van te grooten af stand, wat óf naast óf in Dijkshoorn's han den belandde. Eenmaal evenwel kon hij niet anders dan den bal met den voet het veld weer inwerken. In de laatste minuten werd hij volkomen verrast, toen de bal uit een vrijen schop precies tusschen het kruispunt van lat en paal achter hem in het doel ver dween! En toen daarna Sanders in het straf schopgebied gehaakt werd, kende de scheids rechter HRC een strafschop toe, die door Kuiper benut werd. Zoo kwam het einde met een groote neder laag voor de roode kleuren. De match trok veel belangstelling en van regen zijn we verschoond gebleven. Te treuzelig spel. Eindstand reeds met rust verkregen. Helder heeft haar aanhang Zondag lang geen pleizierigen middag bereid, door zich met liefst 40 kansloos door de roodbroeken uit Beverwijk te laten slaan. Geen wonderploeg. Het was reeds gebleken, dat Helder ondanks de daverende overwinningen in de eerste vijf wedstrijden, geen ploeg had, die onverslaan baar was. De witjakken laten zich nog te veel door een achterstand tegen een als sterk te boek staand tegenstander opgeloopen, intimi- deeren. Beverwijk, gesteund door den wind, domi neerde in de eerste helft door haar schieten en enthousiast werken. Niet door het spel, want Helder, dat voor de rust veel beter speelde dan daarna, wist vaak, menigvuldiger zelfs als Beverwijk na de rust, het Beverwijk- doel met fraaie aanvallen te belagen; doch in die periode was „Vrouwe Fortuna" niet met haar. Beverwijk daarentegen speelde niet het goede positiespel als Helder, doch haar spel was productiever. We zagen een stevige ach terhoede, met als uitblinker de keeper, een degelijken, hard werkende middenlinie en een voorhoede, die uit spelers bestond, die stuk voor stuk wisten wat schieten was en dit dan ook toonden, toen ze het windvoordeel had den. Vooral de rechtsbuiten had er zin in. Slechte verdediging. Wanneer nu de Helder-verdediging wat meer onderlinge verstandhouding getoond had, dan had het nog zoo'n vaart niet geloo- pen, doch Schreuder en Burger liepen elkaar dikwijls in den weg, terwijl v. Steenberge, die overigens Kiesewetter -niet onverdienste lijk verving, te weinig de verdediging te hulp kwam, zoodat de keurig keepende Kossen enkele malen voor niet op te lossen moeilijk heden kwam te staan. v. Wijk en Trap, die beiden een behoorlijke partij speelden, konden ook al geen voeling krijgen met de beide achterspelers. De strijd na rust. Na 15 min spelen een 51 stand! In de 2e helft heeft 't Gooi het iets geringe windvoordeel, wat feitelijk weinig uitmaakte, want ook nu bleven de Hilversummers de ploeg die den toon aangaf. Reeds na 2 minu ten spelen kwam de bal na een verren ingooi in het doelgebied van HRC terecht, waar het de linksbuiten was, die via den onderkant van de lat de stand op 41 bracht. Een wel wat gelukkig doelpunt. Twee hoekschoppen voor HRC leveren niets op. De roodjes, het is aan alles te zien, spelen een verloren partij Ze zwoegen wel, maar de ware begeestering en het overleg raakt gaandeweg zoek. Daar door kwam het spel der geelzwarten nog meer tot zijn recht, die nu over alle linies su perieur zijn, al deden ze het wel eens te forsch. De linksbinnen werkt er zich forsch doorheen, een schot in den hoek en de Gooi aanhang kon wederom juichen; 51! Een half uur moet nu nog gespeeld worden, Wat daarvan nog te memoreeren? Af en toe deed de H-voorhoede in het veld in deze pe riode zeker geen slecht werk, maar spelers van het formaat van Zymni en Roomeijer hadden bij deze achterhoede niet veel kans, Ze werden eenvoudig van den bal gezet. De laatste kreeg toch een keer een vrije kans, en zijn schot was dan ook zeker goed, maar de keeper werkte corner. Even later een schot tegen de lat, weer gaat de bal terug, maar dan was het de keeper die retour neerde. Deze oplevingen in het Racing-team deden zich echter sporadisch voor, het waren mo menten, meer niet. 't Gooi bleef heer en Aanvallend was tweede helft niet slecht op dreef, maaaan schutters SS «nvïï T v£> achteruit <*(-« Het verloop van den wedstrijd. was, al spoedig temperde. Reeds dadeigk mo Kossen een tweetal malen handelend optreden hetgeen hem uitstekend afging. Eerst was het een hard hoog schot, dat hij overstompte en daarna een laag schot, dat hij ternauwernood langs den paal kon tippen. Doch het was uitstel van executie, want nauwelijks waren mintuen gespeeld, of B. had van een treuzelen van Schreuder gebruik gemaakt. De r binnen schiet de voorzet van links keihard in, wel stopte Kossen nog keurig, doch de t loopende rechtsbuiten schoot van dichtbij eerste goal in het net. En nog was Helder niet van dezen eersten tegenslag bekomen of de roodbroeken hadden hun voorsprong reeds vergroot, middels hun rechtsbinnen, die van pl.m. 30 m zoo n hard schot inzond, dat Kossen geen schijn van kans had (0—2). Langzamerhand komen de witjakken, nu iets meer in den aanval en Beverwijk wordt ge durende ruim 20 min. geheel teruggedrongen. De halflinie verricht in deze periode goed werk en steunt uitstekend. Verscheidene malen den ken we Helder den achterstand te zien verklei nen, doch eenerzijds goed verdedigen, ander zijds ook wel pech verhinderen dat. Zoo zien we B. de Boer een prachtige kans van Bijl goed meenemen, doch alleen voor doel gekomen, schiet hij keihard tegen de lat. En dat terwijl de keeper reeds uit het doel was! Ook Helder mag echter van geluk spreken, wanneer de paal een keihardcn kopbal van den rechtsbinnen keert. Nog pl.m. 5 min. zijn te spelen, als Helders vonnis voltrokken wordt. Even was er weer een inzinking in de achterhoede en de snelle Bever- wijkers profiteerden hier onmiddellijk van. Van verre knalde de rechtsbuiten met een vliegend schot no. 3 in de touwen en dezelfde speler maakte even later met een laag schot resoluut een einde aan een schermutseling... en aan Helders illusies. Het is in de tweede helft een veel lauwer en njatter vertooning geweest dan daarvoor. Wel was Helder gedurig sterker, doch een volkomen gemis aan zelfvertrouwen brak iederen aanval. Zelfs hebben ze niet eens veel serieuse kansen gehad. Voortdurend zwermden een 8 k 9 Beverwijk-spelers voor het doel, zoodat er geen doorkomen aan was. Bo vendien beging Helder de fout de gasten te veel in te sluiten, waardoor iedere keer een opeenhooping van spelers felle schoten of goede aanvallen keerde. Zoo verstreek de tijd en er kwamen geen doelpunten, pet was te begrijpen, dat Helder steeds lusteloozer begon te spelen en ieder was big, toen scheidsrechter Hulsman voor de laatste maal floot. Helaas speelde zich voor de rust nog een incident af. Toen Godschalk een man wilde pas- Een modderballet aan de Loet met een onaangenaam slot. Schagen gedecideerd sterker. Na jaren traden Schagen en M.F.C weer tegen elkaar in het veld. De Spartanen hebben onze waarschuwing niet in den wind geslagen en hebben zich gedecideerd de meerderen ge toond van de Medemblikkers. Schagen had voor deze gelegenheid een andere voorhoede in het veld gebracht. De Haas was naar de halflinie verhuisd en Weeland naar de voor hoede. Eerstgenoemde was spoedig op zijn nieuwe plaats ingespeeld, maar Weeland had lang werk om zich daar thuis te voelen. Het veld speelde hem parten. Toch lijkt ons deze opstelling niet zoo heel kwaad. De achterhoede is door deze verandering zwaarder geworden. De voorhoede kan wel eenige goaltjes fabricee- ren en zoo kan men vrij gerust de volgende wedstrijden tegemoet zien. Er dient echter meer geschoten te worden door de voorwaartsen. Vooral Ruig pingelt te lang. De wedstrijd, ving onder leiding van den heer Annyas, onder buitengewoon slechte weersgesteldheid, aan. Het Veld was geweldig glad, er stond veel wind en zoo af en toe daalde een mild regentje neer om het veld nog even gladder te maken. De ballen maakte daardoor somwijlen de malste capriolen. De Medemblikkers wonnen den toss en verkozen voor wind en regen te spelen. Leen Schoorl trapte om precies 2 uur voor Schagen af. De bal werd door Ruig verkeerd geplaatst, waardoor spil Zwaan, Rijnsent aan het werk kon zetten. Een fraaie pass naar Lindenbergh die echter buitenspel staat. De eerste aanval was voor M.F.C. Deze eerste aanval was niet van gevaar ontbloot en met moeite konden Middelbeek en Peetoom de volgende aanvallen verwerken. Door deze overrompelende aanval len waagde de Medemblikker-achterhoede zich teveel naar voren. De Haas had dit door. Een verre pass, zoo goed en zoo kwaad het ging met dien storm tegen, naar De Moor. Een juweel van een voorzetje en Dik Schoorl kogelt kei hard in het zijnet. Niettegenstaande den storm, speelde Schagen vrij goed, al dient onmiddel lijk opgemerkt te worden, dat het plaatsen nog te slecht was. De goed spelende Medemblikker Lindenbergh geeft een pracht-pass naar Rijn sent, die echter in buitenspelpositie stond, en scoorde. Dit doelpunt wordt door arbiter An nyas dan ook terecht geannuleerd. Het spel is niet mooi. De vleugelspelers mochten wel vleu geltjes hebben om de naar hun geplaatste bal len te kunnen halen. Veel uitballen kwamen voor en ook veel vrije trappen. Het was goed, dat de heer Annyas een beetje de krappe hand hield, wat noodzakelijk was wegens het gladde veld. Beide keepers kregen eenige gevaarlijke situaties op te lossen. Kwam de M.F.C.-keeper er meestentijds door, doordat de Spartanen te hoog schoten, Dirk Arnoldus daarentegen kweet zich behoorlijk van zijn taak en stompte eenige zeer gevaarlijke schoten op meesterlijke wijze over de lat. De daarvoor toegekende cor ners leverden allen niets op. Als er nog tien minuten in de eerste helft te spelen zgn, zet Dick Schoorl mooi voor. De Moor speelt de bal nog even vrjj en met een schuiver geeft hij keeper Brouwer geen kans (10). De Medem blikkers probeeren het nog wel met verre scho ten, maar Arnoldus geeft niet thuis en weet elke afgevuurde kogel te stoppen. Zoo breekt de rust aan met een I0-voorsprong. Na de rust Na de rust is het spel nog geen minuut oud als Lindenbergh zich langs Peetoom weet te slingeren en een verradelgke schuiver lost die Arnoldus op uitstekende wijze stopt en weg werkt. Van toen af aan heeft Schagen steeds op Medembliks helft gespeeld. Steeds maar weer gooide de halflinie de ballen voor het doel. Maar ook thans wist het binnentrio hier niet van te profiteeren. Onze meening is, dat ze een weinig bang waren voor Makkes, die som wijlen raar stond te maaien. Een schot ge durende de geheele tweede helft hebben we niet gezien. Men wilde het te kalm en te mooi doen. Werd er geschóten, dan werd dat gedaan door de halflinie, welke schoten echter te slecht gericht waren om succes te kunnen heb ben. Wij denken reeds aan een 1.0-zege als Schoorl in de laatste minuut een schot inzendt. Keeper Brouwer kan het harde schot niet vast houden. De bal rolt eenige meters voor hem weg. Weeland loopt snel in en al glijdende weet hij den bal onder den weder vallenden doelman in het net te plaatsen (20). Door dat Weeland aan kwam glijden en keeper Brouwer opnieuw uitviel, kwam deze laatste vrij onzacht met Weelands knie in aanraking en werd hem een moment den adem benomen. Hij vond het raadzaam het veld toen te ver laten. Zijn plaats werd ingenomen door Boekei, die echter geen enkele maal behoefde op te treden. Door dit betrekkelijk kleine ongeval ge raakte na afloop de gemoederen een beetje al te verhit. Er werd door de Medemblikkers ge klaagd als zou Weeland den keeper opzettelijk hebben genomen. Wij van onze plaats op de tribune, konden het geval zien en konden van opzet niets ontdekken. Het was een samenloop van omstandigheden waarvan de doelverdediger de dupe werd. Het ongeval bleek gelukkig absoluut niet ernstig te zijn. Schagen 2 speelde in Hoorn tegen Sporters 1. Dit was een vrij sterke tegenstander die goed van zich afbeet. Toch wisten de gcel-zwarten Schagenaren een 43 overwinning te bevech ten. Hiervoor zorgden Georg Koch voor en P. de Vries. Eerstgenoemde scoorde notabene drie maal en Piet één maal. Met belangstelling vol gen wij de verdere verrichtingen van het tweede in deze verre en vreemde afdeeling. Onze plaatselijke R.K. voetbalvereeniging S.R.C. ontving Geel-Zwart 2 uit 't Zand Het veld was bijzonder glad en verschillende plas sen stonden op het terrein. De SRC -ers liepen direct goed van stapel. Aanval on aanval werd ondernomen. Berkvens wist reeds spoedig een bres in het vijandelijke doel te schieten. (1—0). Steeds opnieuw wisten de S.R.C.-ers aanvallen op te bouwen, welke zeer gevaarlijk waren. De Geel-Zwarten waren minder dan de zwarte S.R.C.-ers. Berkvens wist voor de rust den stand nog op 2-0 te brengen. Na de rust bleef het spelbeeld bet zelfde met S.R.C. iets sterker en gevaarUiker Ook wist Geel-Zwart het tot zeer gevaarlijke aanvallen te brengen. Keeper Dekker Sist echter erger te voorkomen. De stand wprd regelmatig opgevoerd tot 5-0. Toen vonden e kraaien het schijnbaar genoeg en Berkvens scoorde voor Geel-Zwart nog in eigen doe SRC °oor deze overwinning doen de zwarte hi^skampioenschap^ 6n het afdce" l°n"l!C„hlgf.n.»b, vermocht echter niet te seeren, kwam een van de Beverwijkers te val. len Een van de toeschouwers riep toen bim! baar de Helder-speler iets toe, waardoor deze kwLd werd. HU stapte uit het veld en g£ iemand uit het publiek een klap. De betrok- kene diende onmiddellijk van repliek, waarna anderen beletten, dat de twee elkaar verder te liif fringen. Wij vernamen, dat iemand uit het publiek gescholden had, doch de schuldige Waa niet identiek aan dengene, die de klap kreeg Deze werd bovendien nog van het terrein ge. zonden. We betreuren het voorgevallene; hij, die schold, zal Helder een grooten dienst be- wijzen als hg haar wedstrijden nooit meer met een bezoek zal „vereeren In den thuiswedstrijd tegen AFC 2 heeft HRC 2 het niet verder dan een gelijk spel kunnen brengen. Hoewel de thuisclub het grootste gedeelte van den strijd in de meer- derheid was, mag men toch met dezen uitslag uiterst tevreden zijn, want een wonderlijke beslissing, tegen het einde, toen de stand 3—3 was heeft HRC aan dezen uitslag geholpen, Bij 'een doelworsteling voor het HRC-doel werd de bal over de doellijn gewerkt, Zwigt- man wilde nog redden, maar via den paal verdween de bal nog verder in het doel. De scheidsrechter floot op appelleeren van Van Til en gaf buitenspel. O.i. kon dit niet moge- lgk zijn, maar was ,het een zuiver doelpunt. De wedstrijd, AFC wint den toss en verkiest tegen den straffen wind in te spelen. Hierdoor gesteund werd het spel gekenmerkt door een overwe- gend HRC-overwicht, dat nu en dan onder broken werd door snelle uitvallen van de Am sterdammers. Meteen na den aftrap is HRC in den aanval en worden enkele corners over links genomen. Maar de AFC-verdediging (rechtsback en doelverdediger) maakt een schitterenden indruk, zoodat succes voorloopig uitblijft. Na tien minuten spelen heeft de Amster- damsche verdediging bergen werk verzet, die der Racers daarentegen heeft een makje ge had. Plotseling is de Amsterdamsche midden voor doorgebroken, maar binnen schotsafstand gekomen wordt hg wat hardhandig van den bal geloopen. Penalty. Keihard wordt de bal ingeschoten en goed door Prins uit het doel gestompt. Ook het hierop ingezonden schot weet hij al vallende te keeren. Hierna breekt Leavy op den rechtervleugel goed door. Zijn voorzet wordt door den vrg- staanden Kuilman eerst gestopt en dan pas goed ingeschoten, 10. Weer is HRC in den aanval, als er een plot selinge aanval van de Amsterdammers een hachelijk moment voor de Racing veste doet ontstaan. Maar Van den Berg weet op het nippertje te redden. Nu is Hoogendijk weer alleen doorgebro ken, maar zijn schot wordt door den uitloo penden keeper gestopt. Vlak hierna riordt de voorsprong echter vergroot, zij het op min of meer gelukkige wg'ze. Een tam schot van Kuilman stuit via de beenen van een verde diger in het doel, onbereikbaar voor den doel» verdediger. Voortdurend is HRC in den aanval en hoe wel enkele goede schoten ingezonden worden, wordt er voorloopig niet meer gescoord. Vlak voor de rust weet De Jong den voor sprong echter te vergrooten als hij een voor zet van rechts in den uitersten hoek plaatst. Nog even komt HRC terug, maar de eerste helft is reeds verstreken. Na de rust. Na de hervatting is HRC in den aanval, blijkbaar er van overtuigd, dat aanvallen de beste verdediging is, wilde zij hiervan profi teeren en hierdoor kreeg de tweede helft een buitengewoon spannend verloop, daar HRC en AFC steeds alles te werk stelden doelpun ten te maken. Hier slaagt voorloopig AFC het beste in. Ondanks den zwaren tegenstand is HRC in meerderheid. Enkele goede aanvallen worden afgeslagen en het leer komt bij Post terecht, die op Van Til wil terugspelen, maar precies voor de voeten van den Amsterdam- schen linksbinnen plaatst. Deze straft dit met een schitterend doelpunt af, 31. Even hierna is het weer Post, die dezelfde fout begaat. Weer is het de linksbinnen, die met een goed schot den achterstand verkleint. Het begint er slecht uit te zien voor HRC. Twee doelpunten binnen enkele minuten. Van nu af wordt met ongekend enthousiasme ge streden. Geervliet verzet bergen werk. Elke bal is voor hem. Alleen zit er geen afwisse ling genoeg in het aanvalssysteem. Alles wordt op links gespeeld, terwgl de rechter vleugel vaak vrij staat, en bovendien is de linksback aanmerkelijk zwakker dan zijn rechter collega. Nu moet de HRC-verdediging vaak ingrijpen, maar de backs zijn er goed in, zoodat Prins geen gevaarlijk werk krijgt te verrichten. Geruimen tijd blijft de stand 3—2, maar uit een doelworsteling weet AFC gelijk te ma- ontstaat er reeds bovenvermelde situatie. Om veranderde. Nu ontbrandt de strgd om de leiding: snelle aanvallen wisselen elkaar af, uit een daarvan ontstaat re reeds oven vermelde situatie. Om beurten worden de doelen bestormd zonder succes echter, zoodat het einde komt met een gelgk spel. WSchageen 30epen0 Strijken öcnagen 3—Petten 2 afgelast. 5—1. Zurich, 8 Nov. (A.N.P.) Ruim 20.000 toeschouwers woonden den landenwedstrijd Zwitserland—Oostenrijk bg, welke door de bezoekers met 31 werd gewonnen, nadat de rust met een 10 voorsprong was ingegaan. De wedstrijd droeg een zeer kalm karakter, efw?i, over het algemeen beide parijen zich schuldig maakten aan te forsch spel. De Oostenrijksche overwinning is in de eerste plaats te danken geweest aan het sterke spel der beide backs Sesta en Schmaus, terwUl de middenlinie haar voedende taak beter ver stond dan die der Zwitsessche ploeg. Voor de rust was er van eenig overwicht in het spel geen sprake. Na 25 minuten gaf Bican, de Admira-midvoor, zgn land de leiding. In de tweede helft verhoogden Hahnemann en Einder de score tot 3—0. Vlak voor het einde eging de Oostenrijksche verdediging de fout, n eigen doel te schieten, zoodat de Oosten* rijkers met 31 dezen 17den landenwedstrijd wonnen. Op het laatste oogenblik was de Zwitser- sche ploeg nog gewijzigd en speelde de onlangs genaturaliseerde Vernati op de cen- Eifalfpiaats. Vernati, doelman Bizzozero erl Aam Abegglen, die voortdurend in terug getrokken positie speelden, waren de besten m het Zwitsersche elftal.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6