ÏSéVIIK De Bilt seint Marktberichten* Uit onze Omgeving BftEEZAND 'ANNA PAULOWNA 'W WIERINGEN WOENSDAG 11 NOVEMBER. JULIANADORP. OPENING VAN HET CAFE „PRINS HENDRIK". Zaterdagavond is het café „Prins Hen idrik dat thans geëxploiteerd wordt door den heer Abr. Doorn, onder groote belang stelling geopend. Het geheele complex ge bouwen, dat den laatsten tijd geducht in verval begon te geraken, is nu dermate door de verschillende vaklieden onderhan den genomen, dat men uit het thans gecre- eerde, het oude niet meer zal herkennen. Alles is opnieuw ver- en betimmerd, ge schilderd, behangen enz. enz. en in een sfeer gebracht, die den bezoeker direct wel dadig aan moet doen. Het buffet is modern ingericht, terwijl het tooneel in de groote zaal in overeenstemming is gebracht met de eischen die daar in dezen tijd aan ge steld worden. Het geheel maakt een goeden indruk en het zal den bezoekers van buiten zeker bewondering afdwingen, wanneer men hier zulk een net aangekleede zaal aantreft. Zaterdagavond dan hadden vele vereeni- gingen, firma s of particulieren, hetzij door hun tegenwoordigheid of door het zenden van een bloemstuk acte de precénse gege ven. Vooral bloemen waren er tientallen aanwezig, en deden met hun natuurlijke kleuren er het hunne toe bij, nog meer luister aan een ander bij te zetten. Het was de heer L. tigoVlaar, die de aanwezigen het welkom toeTbep, en wees op de reeds door ons gememoreerde ver andering. In de eerste plaats bracht hij hulde aan den heer Doorn voor het geno men initiatief, deze zaak zoo in te richten, dat nu het denkbeeld om te Julianadorp een verenigingslokaal te stichten, wel van tle baan zal zijn. Dank werd gebracht aan den architect, den heer Kleijn van Sloot- dorp, den uitvoerder van het werk, den heer C. Hollander, den heer H. Hardebol voor het schilderwerk en den heer Q. van Nuland voor de aangebrachte stoffeering. Spreker wensciht den ondernemer succes met deze zaak en verklaart deze voor ge opend. Het doek op het tooneel wijkt en de Har monie „Kunstzin" blaast een pittige ope- ningsmarsch. Het is de heer I. J.' Schroe vers, die als eere-voorzitter van „Kunstzin" er namens andere vereenigingen, thans het woord neemt. Hij wijst er op dat een monsch na zijn arbeid wel eens naar ont spanning zoekt, en 'dat nu zeker hier zal .vinden. Spr. memoreert ook terloops den vroegeren onihoudbaren toestand, maar spreekt tevens de hoop uit, dat een en an der op gepaste wijze gebruikt zal worden, en haalt deze woorden aan van „een nieu we herfst, een nieuw geluid". Hij biedt den heer Doorn zijn beste wenschen aan en overhandigt hem een keurige bloemenmand. „Kunstzin" laat nog een paar nummers hooren, en de heer Tigohelaar dankt voor de belangstelling en wenscht allen een genoegelijken avond toe. UITVOERING „CONCORDIA". Wind, regen, onweer alle elementen had de muziekvereeniging „Concordia" te gen bij haar uitvoering, die zij Zondagavond in de zaal van den heer Borst gaf. liet was dan ook treurig gesteld met haar bezoek aan dit concert; hier en daar een paar man in de zaal, een beetje verspreid, dan leek het niet zoo erg leeg. Concordia heeft echter wel meer van dit Soort tegenslag gehad bij uitvoeringen en liet zich daardoor nu, net zoo min als toen beinvloeden. Na ingezet te hebben met den marsch „Jong Brabant", blies het corps, ge leid door den heer J. J. W. Hertsworm, onveranderd voort. Toch, al was het gerin ge bezoek niet een domper, waar men eerst moest onderuitkomen, had Concordia wat tijd noodig om op temperatuur te geraken. Er was dan ook een zekere climax in de prestaties op te merken. Bij de Lustspiel-ou- verture was de stemming nog wat wankel, maar de Valse Berceuse in de fantasie op La fille du regiment, klonken reeds veel heter in de korte, krachtige kerelsmarsch werd volkomen beheerscht. Na de pauze ging 't nog beter. Bij de ouverture Zu Einem Festspiel was de zuiverheid heel goed en zoo ook bij de aardige bewerking van Mozart's Wiegelied. De moeilijke Tann- hauser, fantasie werd ten slotte gevolgd door de vlotgespeelde finale en daarmee was Concordia's aandeel in dezen avond beëindigd. Het duo Jasper en Maraike had meer met het slecht-gevuld zijn van de zaal te kam pen. „Daar zijn ze niet aan gewend", zei Jasper, „en 't is net of je woorden naar het tooneel terugkomen" Het is dan natuur lijk heel moeilijk de gewenschte stemming te verwekken. liet kleine dochtertje van het echtpaar, Maike, had ook een deel in het programma en bracht het er „pittig" af. Jasper en Maraike zelf, en dan vooral de laatste, vonden bij de nummers in „gewoon Nederlandsch" hun hoogtepunt in „Gas'. Hun grootste kracht ligt echter daar, waar ze in 't dialect aan 't „lollepotten" zijn. Aar dig vonden we ook 't slot, dat nu erg tot z'n recht kwam, maar 't bij een flinkgevul- de zaal stellig goed zal doen. In een pot pourri werden alle refreintjes, die het pu bliek in den loop van den avond had lee- ren meezingen, nog eens herhaald. Be heer Prins, voorz. van Concordia, sloot friet den wensch het duo Jasper cn Maraike, frog eens weer op een, uitvoering van de vcreeniging, maar dan voor een volle zaal terug te zien. VARA-PROPAGANDA- EN FEESTAVOND. Be zaal van den heer Slikker was Za terdagavond weer eens gezellig vol. an de leden der plaatselijke Vara-afdeeling zullen er maar weinigen gemankeerd hebben en bo vendien kon de voorzitter van deze afdeel mg, de heer D. Dekker, nog velen uit de zuster- afdcelingen Schagcn, Wieringen cn ïenn- fcerwaard welkom heeten. Wie de sterke magneet was, die zooio belangstelling trok, is licht te raden, als w even meedeelen, dat de naam Albert de Boo} met groote letters op het programma van den feestavond prijkte. „Appie" is sterk favorie bij de Vara en, nu we hem eens m persoon hebben meegemaakt, kunnen we ons dat ncv, beter indenken, dan bij het enkel hooren van zijn zang uit den luidspreker. Thuis, bij de radio, is van z'n stein te genieten en kan me?, 't al of niet eens zijn met de keus van liedjes.^ Maar dan hebt ge toch de ware „Appie niet. Die moet ge zien en dan spreekt een liedje, dat niets om 't lijf heeft, heel an ders tot u. Be Booy is een eigenaardige figuur onder de vele chansonniers, die ons land telt. Als ge hem niet persoonlijk of van foto's kent en denkt, zoo aanstonds, bij het opengaan van het doek, een slanke verschijning, keu rig in smoking, te zien, dan staat hij daar plotseling voor u in een eenvoudig colbertje, groot en zwaar. En in tegenstelling met de kunstbroeders, die zoo graag de allures van „mooien jongen" aannemen, buit hij juist z n figuur, dat hij scjiijnbaar tegen heeft, uit en doet de zaal schateren om z'n „bevallige" bewegingen („bouwvallig" zei onze gvmna- stikleeraar in zoo'n geval). We denken hier bij in de eerste plaats aan „Appie" nls.Spaan- sche zangeres en danseres. Door houding en gebaar weet hij van een liedje zonder eeni- gen inhoud (b.v. De kanarie van Arie), iets leuks te maken. En dan lest best, hij heeft een goede stem en meent gelukkig niet, als enkele anderen, het met wat temerig ge draai nog mooier te kunnen maken. Daarom ook heeft hij met het eenvoudig zingen van een lied als „De heilige stad", evenveel suc ces als met z'n voordracht van andere lied jes, hij zong er vele, leutige en sentimenteele z'n „Onbekende vrouw" en, op verzoek „De autobus". En hiermee genoeg over hetgeen zeker het glansnummer van het programma was, het optreden van Albert de Booy. Ook de andere medewerkers dienen met eere genoemd te worden, de Band, het Ha- waiïan-ensemble, de accordeon-solist en de xylophoon-b.espeler. Ook zij werden gedwon gen toegiftjes te geven, omdat hun optreden een zeer levendig applaus verwierf. De hu morist-conferencier, v. d. Maesen, had met z'n optreden naast De Booy, een moeilijke taak. Z'n „Zangconcours" met medewerking van de zaal bracht er na de pauze een uit gelaten stemming in; z'n „Stille helden", en „Tmitatie vaneen schoolmeester", om een paar uiteenloopende nummertjes van z'n re- pertoir te noemen, deden het goed. Z'n mojipen ja, dat wordt tegenwoordig een lastig ding met die radiof waren niet allen even kersversch. Maar ook de „Kletsmeier", zooals hij zich zelf noemde, droeg zeker het zijne bij om het geheel tot een gezelligen avond te maken, die een goede propaganda voor de afdeeling en voor de Vara, in haar geheel, was. Doch de propaganda was niet in de eerste plaats aan hen, maar aan den heer 't Hof van Hilversum opgedragen. Deze gewaagde o.a. van V.A.R.A.-verhuizing, die den strijd en prestaties was verkeerd in erkenning van verdiensten en waardeering voor hetgeen voor de microfoon wordt gebracht. Hij besloot z'n korte speech (waarvan we manier, waar op de propaganda word gevoerd, n.1. veel af breken en weinig opbouwen, niet konden waardeeren) met een aansporing tot steun voor den omroep, die een belangrijke plaats inneemt in den strijd van de partij voor een andere samenleving. De heer Dekker richtte een woord van dank tot spreker en andere medewerkenden, deed eenige mededeelingen en sloot, (her innerend aan de bezorgdheid van een der raadsleden, ter laatste raadsvergadering ge uit), met de opwekking bestemd voor alle vrijgezellen, om toch vooral de meisjes niet alleen naar huis te laten gaan. Be zware onweersbuien bezorgen den lijn- werkers van het electrisch lichtnet volop werk. Op verschillende plaatsen geraakte de straatverlichting defet. stoppen in meters en lampen sloegen bij verscheidene inwoners stuk. In den Oostpolder, aan den Zwinweg, werd van een paal van het lichtnet een stuk afgeslagen. In het huis van den heer De Boe, eveneens aan den Zwinweg, werd een kat, die ach ter de kachel lag, gedood, 's Morgens bij het aanmaken van de kachel, ontstond in dit perceel schoorsteenbrand. Of hierbij de blik sem, d.v. door het doen ontstaan van gas, dat in den schoorsteen is blijven hangen ook en rol gespeeld heeft? De brandweer kwam nog even aan 't brandje te pas, maar het liep met een sisser af. GYM.-UITVOERING IN CONCORDIA. Schitterend werken van Geer Snooij en Trien de Wit. Suc cesvol optreden van mej. Miek Kort. Zondagavond werd in Concordia een groote non-stop-uitvoering gegeven ^door de Gymnastiekvereeniging „Wieringen". De heer II. Pennekamp opende en toonde zich zeer verheugd over de groote opkomst. Onder daverend applaus betreedt dan de conferencier, de heer J. J. Bosker, het too neel. Als eerste gymnastische oefeningen kre- wij te zien: Vrije oefeningen door meisjes en Brugoefeningen door dames 3. Vervolgens het optreden van de dames T. j.ont, J. Blaauboer, J. Ruitonburg en B. Dijkshoorn op een vierpersoons tandem. Deze dames hadden zeer veel succes. Dan zagen we Paard dames 2, Knotsoefe- lingen meisjes 2. Ook zeer goed. Onze aandacht werd daarna verzocht voor mej Miek Kort. die zong: „Onder Moeders vleugels". Het enthousiaste applaus was iker verdiend. Mej. G. Kunt liet daarna vrije oefeningen zien, die ieders respect afdwongen. Ook meisjes I met jiaardoefemngcn brachten het er goed af. Het optreden van dames S. Lont J„ Idema, B. Buitenburg A. Dekker was zeer succesvol. Deze da mes zongen een tweetal liedjes, en wel „Herinneringen" en „Breng eens een zon- "Vcurig werden hierna door mej. T. Wit vrije oefeningen verricht. Een donderend applaus was de zeer zeker verdiende be looning. Na nog een heel aardige dans van meis- es I zong mej, M. Kort het liedje „Die vieze hond", ook al weer met veel succes. Na de hierop volgende pauze zagen we brugoefeningen door dames 2. Prima hoor! Door de dames Geer Snooij en Trien de Wit werden daarna adembenemende oefe ningen aan de hoogbrug gedaan. Werke lijk een toprestatie „Het Vissehersmeisje". door mej. M. Kort "ezongen, sloeg zeer bij het publiek in, én als de dans, uitgevoerd door enkele dames. Hierna zong de heer J. Tijsen op ver- ienstelijke wijze een heel aardig lied. Daarna Kwam de hooldsohotel yan den vi«- di Verwachting: Krachtige tot matige Zuid westelijke tot eWstelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, kans op regen- of hagelbuien, zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten: Waarschijnlijk nog buiig. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 751. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 8 gr. C. is 47 gr. F. avond, n.1. vrije oefeningen door Geer Snooij. Een stormachtig applaus was haar welverdiende loon. Brugoefeningen door meijses I en paard door dames werden netjes afgewerkt. De heer J. Tijsen zong daarna nog zeer goed een lied, waarna de knotsoefeningen door dames volgden. Voor de laatste maal dezen avond trad daarna op met zeker haar meest succesvolle liedje „Treur dan maar niet". Brugoefeningen door dames I en Vrije oefeningen door meisjes en dames werden correct uitgevoerd, waarmede tevens het einde van den avond gekomen was. De heer Pennekamp bracht in zijn slot woord allen die medegewerkt hadden tot dezen avond, dank. Na nog een kort woord van den heer J. J. Bosker, namens allen, als dank voor het vele dat de heer Pennekamp gedaan heeft, werd met het bal begonnen, dat een waar dig slot vormde van dezen zoo goed geslaag den gym-avond. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW, AFD. WIERINGEN. Door bovengenoemde vereeniging werd Zaterdagavond j.1. in Hotel Centraal een vergadering gehouden, waar gesproken werd over meer intensief grondonderzoek, iets wat met het kiezen van de bemesting en teelt onmisbaar blijkt te zijn. Te acht uur opende de voorzitter, de heer O. J. Bosker, de vergadering en heette alle aanwezigen, leden, gasten en cursisten of oud-cursisten met den heer v. d .Heerink welkom. In 't bijzonder verwelkomde spr. den heer Degering, Landbouwkundige bij het Bedrijfsgrondonderzoek in Groningen, die de spreker van dezen avond was. Hierna kwam de heer Degering aan het woord. Op een duidelijke en vlotte wijze zette spr. het belang van het grondonder zoek uiteen. Met dit grondonderzoek werd 15 a 16 jaar terug begonnen. In die 15 a 16 jaar is het aantal monsters al aardig toege nomen, waarom dan ook in 1928 het be- drijfslaboratorium in Groningen werd op gericht, daar de proefstations het niet meer afkonden. Hierdoor is het onderzoek ook veel goedkooper geworden. In 't vorig jaar werden 50.000 monsters behandeld. Hoofd zakelijk worden de monsters onderzocht voor P. II., d. i. om de zuurgraad van den grond te kennen. Ook kan de kalkfactor en het humus-gehalte onderzocht worden; deze veranderen echter practisch niet. Laat men b.v. nu het humusgehalte bepalen en dit is 4 of 5 pet. dan zal het hoogstwaar schijnlijk over 10 jaar nog zoo zijn; het zelfde geldt voor de kalkfactor. Aan de hand van eenige grafieken toonde spreker ons welke P. H. voor bepaalde ge wassen gewenscht is, waaruit bleek, dat de P. H. toch niet benedén 5 mag zijn. Voor granen en suikerbieten is zelfs 5of 6 ge wenscht. Aan de hand van een andere kaart toon de spr. hoe of de uitslag van het onder zoek op kaart in kleur wordt gebracht. He phosphor- cn kali-onderzoek kan in hetzelfde monster van het P. H.-onderzoek geschieden. De kosten van het P.H.-onder zoek zijn 20 cent per monster. Na nog de wijze van monstememen, dat door eenige daarvoor aangewezen personen zal geschieden, uiteen gezet te hebben, be sloot spreker zijn door allen met aandacht gevolgde rede. Na een korte pauze werden spreker eenige vragen gesteld, die door spreker duidelijk beantwoord werden. De gelegenheid tot het opgeven voor grondonderzoek werd hierna gegeven. Vele landbouwers gaven zich hiervoor op. De heer O. J. Bosker deelde hierna mede, dat er gelegenheid bestaat om deel te ne men aan een excursie onder leiding van den heer v. d. Heerink naar Staphorst, om aldaar de hier toch ook zoo gewenschte ruilverkaveling te bezichtigen. 24 November ,a.s. komt hier iemand over ruilverkaveling spreken. De voorzitter hoopt dat dan evenals nu de zaal overvol mag zijn. PROCES VERBAAL. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen den alhier wonenden foto graaf J. Mertcns, wegens oneerlijke concur rentie. Genoemde heer gaf zich namelijk uit als vertegenwoordiger voor de firma „Laverno", foto- en lijstenfabriek te Roo sendaal, hetgeen onjuist was SLECHT WEER BOVEN HET OUDE LAND. Reeds Zondagavond werden we opgeschrikt door zwaar onweer gepaard gaande m. zware hagel- en regenval. Het bleef niet bij één buitje, maar de eene bui joeg de andere, en steeds sterker werd de wind en regen- HILVERSUM II. Orkest Concerten VARA-orkest Nieuwsberichten A.X.P. Granjofoonmuzlek Lichte Muze Melody Circle VARA Godsdienstige Uitz. Morgendienst VPRO Dansmuziek De FlierefluitersVARA De Ramblers VARA Orgelbespelingen Orgelspel VARA Voor de jeugd Voor de Kinderen VARA Solisten-concerten Zang VARA Residentie-orkest met solist VARA. Sport. Sportuitzending VARA Reportage 6-daagsche VARA Reportage 6-daagsche VARA Lezingen Onze keuken VARA Causerie VARA Causerie VARA Huwelijksverhoudingen VARA Diversen Voor de Vrouw VARA Radio-tooneel met mu ziek VARA •o c 0> „J O O 8.00 12.00 10.15 10.00 9.30 11.30 t>a ca 5.30 1.15 12.30 2.00 3.05 2.30 •0 ■D O O s HILVERSUM I. ■*-> f-j •3 "O O O Nieuwsberichten A.N.P. 8.03 Gramot'oonmuziek 8.15 12.15 9.55 1.30 3.30 Lichte Muze Ensemble-v. d. Horst NCRV 11.00 Ensemble-v. d. Horst NCRV 12.30 Godsdienst'ge Uitz. Schriftlezing NCRV 8.00 10.30 Morgendienst NCRV 10.30 3.00 Chr. Lectuur NCRV Chr. Koorconcert NCRV Chr. Koorccncert NCRV Orgelbespelingen Orgelspel NCRV 2.00 7.15 Voor de jeugd Kinderuur NCRV 5.00 8.15 Solisten-concerten Piano-recital NCRV 4.00 7.00 Sport 10.00 Schaakles NCRV 11.30 Lezingen Landbouwhalfuur NCRV 6.00 Onderw. fonds voor de Scheepvaart NCRV 7.40 Causerie NCRV 11.00 Diversen Geref. Friesch halfuur NCRV 8.05 ■a n o 8.00 10.00 10.20 8.15 9.20 10.05 6.30 9.30 7.15 val. Maandagmorgen in de vroegte was het al niet veel beter. Water en nog eens wa ter wat men zag. Tot ongeveer negen uur bleef het toen bij zware regenval. Nadien begon het noodweer te worden. Felle don derslagen doorkliefden de lucht en het weerlicht was niet van den hemel. Ontzet tend veel water viel er toen. Uren achter een. De greppels, slooten en tochten liepen dan ook weldra over en vele landerijen stonden blank. De wegen en straten wa ren riviertjes gelijk, omdat de riolen het water niet konden verwerken. Zoo duurde dit barre weer tot ongeveer 1 uur Maan dagmiddag. Toen werd het weer wat gun stiger. Door het vele water op den weg waren een paar auto's het rechte pad kwijt ge raakt. en in een greppel terecht gekomen. Deze konden, na weer op den weg geholpen te zijn, hun weg vervolgen. Vele veehouders waren genoodzaakt hun vee op stal te zetten, wat dan ook telken- ja re om dezen tijd geschiedt. Waar wij zoo informeerden, bleken geen ongevallen voorgekomen .te zijn. Wel kon den we bemerken, dat de straten een goedé schoonmaakbeurt hadden gehad en dat in verschillende laaggelegen woningen het wa ter van de straat naar binnen was geko men. DEN OEVER. VISCHAFSLAG. Zaterdag 7 November aangevoerd: 548 Kg. wulken f 15—f 17.40 per 100 Kg.; 487 pond bot 18%20% ct. per pond; 290 pond paling 37—38 ct per pond; 1 tal haring f5.75 per tal; 1934 Kg. spiering 47 ct. per Kg. Maandag 9 November aangevoerd: 1651 Kg. spiering 10—14 ct. per Kir.; 1 tal haring f 9.45 per tal; 121 pond bot 20—21% ct. per pond. PURMF.REND, 10 November. Aanvoer: Koeien totaal 550 stuks: 270 vetto koeien 38—62 ct. per kilo, vlug; 110 gelde koeien f 80160 per stuk, matig; 50 melkkoeien f 110—225 per stuk, 16 paar den f 60130 67 vette kalveren 2550 ct. per Kg., stug; 250 vette varkens voor de zouterij 4043 ct. per Kg., vlug; 40 magere varkens f 1222 per stuk. matig; 230 big gen f 6.5010.50 per stuk, matig; 700 scha pen f 1024 per stuk stug; 40 bokken f3— 14 per stuk, matig. ALKMAAR, 9 November. Aardappelen f 2.30, andijvie f 3.50—1.50, appelen f 5.50—10, bloemkool I f 7—10, II f 2.50—5, boerenkool f 1.60—3.80. bieten 1.80, druiven f 1116, gele kool f 11.60, groene kool f 1.504, knolselderie f 2—3.80, koolra pen f 2.30, peren f 5—8, prei f 4.80—5.70. roode kool f 1—2.40. selderie f 1—1.50. spina- zie f 0 00—1.13. spruiten f 2.50—6, snijboonen f 12—16. tomaten f 1.50—6. uien f 1—2.40. wortelen f 2—5, witlof I f 6.50—9, idem 11 WARMENHUIZEN, 9 November. Roode knol, le kw. f 1, kale f 1, Deensche witte kool 80 ct., idem kale 80 ct.. witte kool 80 ct., Schotsche muizen f 1.30, id. grove f2.10. Aanvoer; 5225 Kg. roode kool, 1050 Kg. D. witte knol, 2500 Kg. witte kool, 400 Kg. aardappelen, AMSTERDAM, 9 November. Binnenlandsche granen (boerennoteerin- gen) Rogge 7.50—8, chevaliergerst 7.75 tot f 8, wintergerst 7.25—7.75, haver 7.-7.25, duivenboonen 8—9.—, paardeboonen 6.25— 6.50, groene erwten 7.-9.-, pale erwten 14 —15, alles ped 100 kg. Karwijzaad 11.11.50 blauwmaanzaad 10.5011.- per 50 kg. AMSTERDAM. 9 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 515 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5762 ct., 2e kw. 4856 ct„ 3e kw. 4046 ct. per Kg. slachtgewicht; 62 melk en kalfkoeien f 175220 per stuk, 95 vette kalveren: 2e kw. 4654 ct., 3e kw. 36—44 ct. per Kg. levend gewicht; 45 nuchtere kalveren f 5.508.50 per stuk; 81 schapen cn lammeren f 14r—17 per stuk; 534 var kens, vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5152 ct., zware varkens 4950 ct., vette varkens 4849 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 1 wagon geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht; Slachtrunderen behoorlijke aanvoèr, handel kalm, prijshoudend. Melk koeien minder aanvoer, kalmen handel. Vette kalveren gewonen aanvoer, handel stil. iets lagere prijzen voor de mindere kwaliteiten. Nuchtere kalveren korten aanvoer, stuggen handel, lagere prijzen. Schapen en lammeren ruimeren aanvoer, zeer stuggen handel, prijzen iets abrokke- lend. Varkens ruimen aanvoer, zeer stug- genh andel, prijzen voor zware varkens iets lager. Paarden geen noteering. NOORDSCHARWOUDE, 10 November. Schotsche muizen 1.80, grooten 2.30, bl. ei genheimers 1.902.20, bevelanders 1.80, uien 1.60—1.70, groveu ien 1.89—1.90, ne p5.80. Roode kool f 1.10—2, witte kool f 0.80. D. witte kool f 0.89—1. BROEK OP LANGENDTJK, 19 November. Uien f 1.49—1.79, drielingen 1.79—1.99, grove f 1.59—1.89, gele nep f 6, peen f 1.39 —1.59, kroten 1—1.29, roode kool 11.49. Aanvoer; 11990 Kg. uien, 330 Kg. peen, 700 Kg. kroten. Witte kool f 0.80, gele kool f 1—1.10, D. witte kool f 0.89—0.99, groene kool f 1.90— 3, bloemkool, Lecerf f 5.50—7, Reus f 7.3(4- 10.40, 2e soort f 2—2.90, andijvie f 0.59—0.60. Druiven, Alicant f 23.10—39. DE „ISIS" VERGAAN. ChePbourg, 10 Nov. De „Queen Mar}'", welke het Duitsche vrachtschip „Isis" te hulp is gesneld, is met 16 uur vertraging te Cherbourg aangekomen, Zooals bekend is had de „Isis" S.O.S.-seinen uitgezonden. De ..Queen Mary" vond slechts twee leege red dingsbooten van de „Isis". De overtocht van de „Queen Mary" is onrustig geweest, 20 passagiers werden licht gewond terwijl l een ernstige hoofd wonde opliep. ITALIAANSCHE TROEPEN NAAR OOST-AFRIKA. De „Sardegna" is met 136 officieren, 155 onderofficieren en 2100 soldaten aan boord uit Napels naar Oost-Afrika vertrokken,

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 3