Binnenland Zuiderzeefonds Abonneert U op dit blad Laatste T elexberichten De Bilt seint Arrondissements rechtbank te Alkmaar Toewijzing 3 pet. Luchtvaartdienst over den Atlantischen Oceaan Marktberichten Uit onze Omgeving vniiLtiinr Staatsleening 1936 en militaire werken Vereenvoudiging gemeentelijke en provinciale administratie De strijd om Madrid hP 'J™ Kf?" uicn {l50-l70,f,di JULIANADORP. Keuveltjesavond. Een bij uitstek Westfriesch volksgebruik is toch zeker wel het „keuvelen", op Sint Maartensavond en het is goed dat de jonge generatie, daarbij gesteund door de ouderen, dit stukje folklore in eere weet te houden, en zoo mogelijk er meerdere uitbreiding aan te geven. Het viel ons op, dat gisteravond een druk gebruik hiervan is gemaakt en het was een mooi en fantastisch gezicht al die gekleurde lampions en andere verlichtingsartikelen op en neer te zien dansen in de donkerte van den avond. Er waren er bij die zelfs heel wat werk van hun „lichie" hadden ge maakt en laten wij er bij voegen, er werd lustig gezongen, lot volgend jaar dus en dan nog wat beter, een oud volksgebruik wordt er ten zeerste mee gediend. Fancy-fair Chr. J. M. Ver. „Volg Mij". Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie wordt door de Chr. Jonge Man nen Ver. „Volg Mij" te Julianadorp op Vrq dag 13 en Zaterdag 14 November a.s. in de zaal van het calé „Prins Hendrik" een fancy- fair gehouden. Zooals begrijpelijk is, moet het batig saldo dienen tot stijving van de kas der vereeni- ging. Daarvoor zijn dan ook verschillende attracties op touw gezet en onder meer ook een verloting, die goedgekeurd is bij besluit van B. en W. van den Helder, d.d. 31 Oct. 1936. De hoofdprijzen bestaan uit een hee- ren- of damesrijwiel naar keuze, een electr. strijkijzer, een schemerlampje, enz., enz. Ver der worden voor schieten, sjoelen, buswerpen enz., aardige prijzen beschikbaar gesteld en zijn er verder aardige attracties aanwezig. De opening heeft plaats Vrijdagmiddag om 4 uur, terwijl 's avonds om 7 uur „Kunst zin" concerteeren zal. De fancy-fair is iok Zaterdag geopend, terwijl dan des avonds om 10 uur de verkooping van de restanten zal plaats vinden. Het bezoek aan deze fancy-fair zal niemand teleurstellen. CALLANTS00G Nog een lijk aangespoeld. Gistermorgen werd in de vroegte aangifte gedaan van het vinden van nog een lijk ten Noorden van het dorp op het Noordzeestrand ter hoogte van K.M. paal 11. Ook dit lijk zou van een visscherman zijn, omgekomen bij den storm van 14 dagen geleden. Op een der armen was een tatoueering aangebracht. Identificatie der alhier spoelde lijken. aange- De gisteren en vanmorgen aangespoelde lijken zijn geïdentificeerd door familieleden. Het zijn: de 31-jarige Jacob den Heijer, schipper van de Sch. 68; de opvarende van de Sch. 179, Arie Mos; en de 21-jarige op varende van de Sch. 179, Job Klein, allen gewoond hebbende te Scheveningen. Vanmiddag vindt de overbrenging naar Scheveningen plaats, waar zij begraven zul len worden. ZIJPE SCHAGERBRUG. Het lijk dat gisterenmorgen tusschen Pet ten en St. Maarten-Zee is aangespoeld is her kend. Het is van Leendert de Jager, geboren 1 October 1915 te Scheveningen, woonplaats Scheveningen, Terschellingerstraat 17. Hij was in dienst bij de reederij Vroolijk. ANNA PAULOWNA JONGEREN VREDES ACTIE. Op den propaganda-avond van den J.V.A. voerde, na een welkomstwoord van den heer J. Oltmans, de heer M. Paulissen het woord. Spr. begint met te herinneren aan het tijd perk vlak na den oorlog, toen een vredes- golf over de wereld ging en de menschheid slechts één verzuchting slaakte: „Dat nooit weer." Langzamerhand raken echter de ver schrikkingen van den wereldoorlog op den achtergrond en verdwijnt al meer de paci fistische gezindheid. Men wil wapengeweld toepassen ter verdediging van zekere waar den. En terwijl de vredelievende gezindheid bij de massa verdwijnt, durven de staats lieden nog steeds over „vrede" spreken. (Mussolini: De Italiaansche vrede kan slechts gedragen worden op de punten van 8 mil- lioen bajonetten). De J.V.A. wil daarom, eerst vaststellen wat vrede eigenlijk is, want het over vrede spreken door de staatslieden is slechts camouflage van oorlog. Ook in ons land gebeuren dingen, die men" kan aanwijzen als voorbereidingen voor den' oorlog, b.v.: luchtbeschermingsoefeningen.- (terwijl bekende technici toch volhouden dat bescherming tegen luchtaanvallen onmoge lijk is). Een ander verschijnsel is, dat tegen, dienstweigeraars met meer scherpte wordt opgetreden dan voorheen. Ook de crisis maakt de menschen oorlogsbereid. De eco nomische crisis veroorzaakt een geestelijke crisis; de mensch vlucht voor zich zelf, de leidersvérheerlijking (het fascisme) treedt op. Tegenover deze sterke krachten wil de J.V.A. de positieve vrede stellen, geen vrede zooals we thans hebben, maar een waarin de menschen naast elkaar en niet tegenover elkaar staan, een vrede, die in ons zelf be gint. Daartoe moet het dierlijke in ons, dat bij oorlog tot uiting komt, omgezet worden tot iets hoogers, tot een kracht, die strijdt voor den vrede. Na een korte pauze werd een schimmen spel opgevoerd, „20 jaar wereldgeschiedenis", waarin de belangrijkste politieke gebeurte nissen van de afgeloopen 20 jaren werden geschetst. Hierna volgde sluiting. STORM IN DEN POLDER. Palen van het lichtnet afge knapt. Dat het ook in den polder gestormd heeft, moge blijken uit het feit, dat Maandagavond, tijdens het zeer zware weer, bij de Meerweg- brug, een tweetal palen van het lichtnet door den storm zijn afgeknapt. Gelukkig vielen zij landwaarts, zoodat de onder stroom staande draden geen ongelukken konden veroorza ken en het verkeer gewoon kon doorgaan. Bij den heer Jb. v. Duin werd een schoor steen van het dak geslagen. Hoe de storm, die zoo nu en dan orkaan kracht bereikte, wel heeft huis gehouden, Verwachting: Stormachtige tot krachtige, zuidelijke tot westelijke wind, be trokken met regen, later opklarend, aanvankelijk zachter. Verdere vooruitzichten: Opklarend en koe ler met regen of hagelbuien. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 747. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 9 gr. C. is 48 gr. F. blijkt ook uit het wegwaaien van een met ijzergaas afgedekte strooklamp, waarvan de pakken tientallen meters verder werden te ruggevonden. Biljarten. Bij den heer Alkemade speelde groep I van de biljartvereeniging Anna Paulowna tegen groep III. Van groep I wonnen: P. Wilms 50 van Gr. Philipsen 16; C. Philip- sen 46 en P. Alkemade 32; G. v. Zandwijk 56 van P. Alkemade 36; L. Elfrink 30 van C. Philipsen 49 en Gr. Philipsen 24; G. Phi lipsen 62 van C. Philipsen 38. Van groep III wonnen: Gr. Philipsen 32 van G. Philipsen 53 en G. van Zandwijk 37; C. Philipsen 50 van G. van Zandwijk 46; N. Jonker 60 van P. Wilms 43, L. Elfrink 12, G. v. Zandwijk 37 en G. Philipsen 31; P. Alkemade 40 van G. Philip sen 49, L. Elfrink 21. Achter de namen de gemaakte caramboles. Groep III won dus met 9 tegen 7 van groep I. R.K. Tooneel. Voor opvoering met Kerstmis heeft de ver- eeniging O.D.I. in studie genomen het too- neelspel in 4 bedrijven, met zang en rei dansen: „Onze Lieve Vrouwke in het bosch". een bewerking van Fr. Dierickx. BREEZAND. Ter propaganda van de biljartsport komt heden, Donderdag, de heer Slikker spelen in café Concordia van den heer Rozenbroek. Een deel van het telefoonnet wordt hier ondergrondsch gemaakt. „Het Driehoekje", Zandvaart, Zwafteweg, Meerweg zal dus de telfoonpalen zien verdwijnen. Zou het P.E.N. ons ook nog eens van deze „wegversieringen" verlossen, en het electrisch net ook onder den grond stoppen? Wat zou 't hier opknap pen! Naar wij vernemen heeft de C. J. V. „Obadja" alhier, tegen Donderdagavond 7.30 uur, in de Evangelisatie, een zendings samenkomst georganiseerd. Optreden zal oud-zendeling Legêne van de Zeister zendingsgenootschop met de nieuwe Suriname-film. Het een en ander kan een heele leerzame avond zijn. WIERINGEN St. Maarten. Evenals vorige jaren is ook dit jaar St. Maarten weer herdacht. Drommen kinderen waren mét hun kleurige lichtjes op de straat wat een fantastisch gezicht gaf. Alle bewo ners werden ook nu weer het allerbeste toe gezongen. Tenminste als er werd gegeven. Nu- daar hebben de kleintjes zeker niet over te klagen. Belast en beladen met allerlei lekkers trokken zij ten slotte weer huis waarts. Het weer is voor deze gelegenheid gelukkig goed. Oranjevereeniging. Vergadering der in September jl. opge richte Oranjevereeniging in Cinema de Haan, op Woensdagavond. Burgemeester L. C. Kolff opende met wel kom aan de ruim dertig aanwezigen en stelde voor allereerst een bestuur te verkie zen. De bestuursleden, welke thans zitting hebben, zijn niet gekozen, doch vormen het voorloopig bestuur. Alzoo werd besloten een bestuur van zeven leden te verkiezen. De uitslag hiervan is als volgt: Burge meester L. C. Kolff, voorzitter, Notaris H. P. D. J. v. d. Speek Obreen, setjr.-penningm. De heeren O. Deen, O. J. Bosker, C. J. Bos- ker, E. Baijs en M. Bakker Sz. leden. Allen nemen hunne benoeming aan. Bij de bespreking over de te houden fees telijkheden op 7 Januari a.s. besluit men in onderhandeling te treden met de directie van Cinema de Haan en dan passende films laten afdraaien. Ook wordt gesproken om zelf een pro- grama samen te stellen met tooneelopvoe- ring (b.v. iets uit de vaderlandsche geschie denis). Zeer zeker zullen verschillende plaatselijke vereenigingen mede willen wer ken, als zang en muziek, enz. De heer O. Deen merkt op, deze gelegen heid te benutten om kennis te geven be treffende het Oranjehuis. Na van ale ideeën kennis te hebben ge nomen, wordt besloten het bestuur een pro gramma te laten samenstellen, zoowel voor de kinderen als voor de ouderen. Als de vraag wordt gesteld, hoeveel le den de vereeniging reeds telt, blijkt dit 90 tc zijn. De secretaris deelde 'daarop mede, dat het in de bedoeling lag, ale ingezetenen gelegenheid te geven lid der vereeniging te worden. De contributie bedraagt 50 cent minimum of fl.of f2.50. Ieder is dus in de gelegenheid lid te worden en huis aan huis zal dit gevraagd worden door personen, welke zich daarvoor ter beschik king hebben gesteld. De vraag wordt ge steld, als meerdere vereenigingen op 7 Januari feest willen vieren of daar toe stemming voor wordt gegeven. De bedoeling is van wel, maar dan in overleg met het bestuur van de Oranjevereeniging. De be doeling is het, dat op 7 Jan. de geheele ge meente van klein tot groot feest kan vieren Dan ontstaat nog een levendig gesprek over al- of niet heffen van entree bij de te houden Oranjefeesten. Voorzitter zegt dat wie wat wil doen, dit kenbaar dient te maken bij het hestuur der Oranjevereeniging en met wat ver trouwen in dit bestuur hoopt spr. dat de feesten zullen slagen, en sluit de verga dering onder dankzegging. De aanwezigen worden dan uitgenoodigd plaats te nemen in de bioscoopzaal, waar de directie van Cinema de Haan enkele films laat afdraaien, betreffende de ver lovingfeesten in verschillende steden ge houden. We haddeh dus al een voorproef- jê van alles wat nog komen zal. Deze atten tie werd door de aanwezigen zeer op prijs gesteld. OPBRENGST COLLECTE. De collecte van het Leger des Heils, in deze gemeente op 12 Augustus j.1. gehouden, heeft 27 gulden opgebracht ONDERWIJS. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. School te Oosterland is ter vervanging van Mej. Veenstra, aan wie ziekteverlof werd verleend, benoemd mej. P. Boerdijk, onder wijzeres te Den Helder. Politie. Verloren: een rijbewijs en een paar be lastingplaatjes. Inl. bij den gemeentebode. Vischafslag Den Oever. Woensdag 11 November aangevoerd: 1334 K.G. wulken f 15.35—f 17.25 per K.G.; 1873 K.G. spiering f0.08f 0.13 per K.G.; 2 tal haring f 11.25 per tal. W1ERINGERMEER MODERNE VEEVOEDING. Woensdagavond was in het Hotel Smit te Slootdorp en uitgaande van de Holl. Mij. van Landbouw afd. W.Meer een praata vond belegd, waar Ir. de Vries te Alkmaar een inleiding zou houden. De voorzitter de heer G. Schoorl heette de aanwezigen hartelijk welkom. De heer de Vries begon zijn causerie over de „veevoeding". Het is een uitgebreid vak de voeding van rundvee, paarden, varkens en schapen. Bo vendien moet men kennis hebben van be- drijfsvoedermiddelen. Bij het aankoopen van handelsvoeders moet men letten op het „be drag", dat men besteedt, sterkte, van den vestapel, oude, en nieuwe melkte, kooien, hoeveelheid en kwaliteit van de eigen be- drijfsvoedermiddelen alsmede dient men oog te hebben voor de omstandigheden der streekgewijze verschillen, tewijl ook in een streek nog verschillen zijn. Daarom zijn dan ook volledige adviezen slechts individueel. Het toegediende rantsoen moet dan ook voldoen aan de benoodigde droge stof. o.a. hooi, kuilgras, bieten stroo enz. voldoende eiwitachtige stoffen en zetmeel alzoo een zekere waarde. Speciaal de verteerbare stoffen dienen voor warmte productie, in- en uitwendig arbeidsvermogen voor aanzetting lichaams- vet of suiker. De eiwitten uit krachtvoeders bevatten stikstof. Zetmeelachtige stoffen uit granen kunnen niet werken aan melkafzet. Geeft een dier veel melk dan is veel eiwit noodig eveneens bij vette melkgift. Een kalf, in verhouding heeft nog meer noodig dan een koe voor de ontwikkeling en groei. Hierop geeft Ir. de Vries aan de hand van normen een schema van de onderlinge verhoudingen, d.w.z. verteerb. eiwit en zetmeel. Allereerst komt spr. hierbij tot de voeder- waarde van hooi en kuilgras. Bij een beoordeeling juiste toediening zal men analyse moeten vragen om juist te weten wat men het vee offreert. Het kwan tum aan te bieden hooi hangt af van het type koe, gem. 14 kg. per koe. Voor krachtvoedertoediening acht spr. de mengvoederfabricage het meest juiste, door dat daarbij groote fouten worden gecou- pieerd; althans zoo de leverancier zich vol doende oriënteert. Bij goed hooi gift van 1618 kg. eiwit genoeg, waarbij spr. in den breede wijst op het uitgebreide keuren soortiment, hetwelk de monderne voorlich ting ook voorstaat. Na de eiwit verhouding komt spr. tot de minerale of as analyse's. Bij de analyse's van grassen of hooi uit de Wieringermeer blijkt dat het kalkgehal- te hoog is eventueel ontstaan wellicht door de klavers. Koopt men dus mineraalmengsel, dan koope men zonder krijt, veel beendermeel, koper zout, jodium, keukenzout als de meest gun stige voedingsproducten. Doordat in de W.- meer het fosforzuurgehalte wat laag is, juist daarom een aparte minerale samenstelling. Dit te bereiken is het taak der boeren-vee- houders een plaatselijke menganalyse te ver krijgen, opdat men daarbij, vooi deze bijzon dere norm een juist evenwicht verkrijgt. Na de pauze werd de gelegenheid openge steld voor vragenstellen. Van deze gelegen heid werd druk gebruik gemaakt en werden door de spr. op zeer uitvoerige wijze beant woord. Aan het eind bracht de voorz. den heer de Vries hartelijk dank voor de zeer duidelijke uiteenzetting waarbij hij deze ver gadering sloot met dank voor de opkomst. WIERINGERWERF. ONGEVAL BIJ BAGGERMOLEN. Een der werklieden werkzaam aan een baggermolen bij de Terp, kwam zoodanig in aanraking met het draaiend mechanisme dat hij na voorloopig door dr. Tamsma te zijn verbonden, onverwijld per ziekenauto naar een der ziekenhuizen werd vervoerd. POLITIE MIDDENMEER. Gevonden: Bruine koffer met inh, en 2 pakjes. Inlichtingen politie Middenmeer. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 10 November. Uitspraken: Tiddo B., Den Helder, (in hechtenis), ze denmisdrijf art. 245 en 247 Strafr., 6 mnd. gev. voorw. met 3 proefjaren. Arjen de H., koopman, Koegras (gem Den Helder), toebrengen van ernstig licn. letsel door schuld, art. 308 Strafr. (De aan rijding met den fietser F. Otten bij de Groot- slooterbrug bij Schagerbrug). De zaak wordt voortgezet tot het slachtoffer eventueel zoo danig weer hersteld is, om ter zitting ti kunnen komen. Pieter Sch., Den Helder, zedendelict art. 247 Strafr., 10 maanden gev. voorw. met c proefjaren. Johannes de R., Den Helder, gedetineerd zedenmisdrijf art. 247 Strafr., 10 maanden gev.; voorts ter beschikking der regeering gesteld. Den Helder. EEN IJSKOUD PROCES. Een te Den Helder in roomijs handelende ingezetene, Willem L., zou roomijs hebben verkocht beneden het vereischte melkvet gehalte, c.cr. 12 procent. Dit roomijs haalde maar 8,8 procent en was dus beslist te ma ger volgens opvatting van den keurings dienst, gepersonifieerd in Dr. D. Mol. De ijsman werd alzoo te Den Helder veroor deeld tot 75 gulden boete, 'n Reuzestraf en daar ook het magere ijs hem geen vetpot gaf. kwam hij in hooger beroep. Zijn verweer echter dat hij niet op de hoogte was van de juiste samenstelling en het debiet nog schraler was dan het schrale product, maakte op den Officier bitter wei nig indruk en werd alzoo bevestiging gere- quireerd. Texel. OOK GEEN SCHITTEREND TOERIST. Een deftige mijnheer uit Amsterdam was te Texel en flagrant delict door 3 per sonen betrapt op openb. schennis der eer baarheid, strafbaar gesteld bij art. 239 Strafr. Verdediger in deze zedenzaak, die met gesloten deuren werd' behandeld, was mr. v. d. Loos. 's-GRAVENHAGE, 11 November: Bij de gisteren gehouden inschrij ving op bovengenoemde leening is ingeschreven voor een totaal bedrag van f 338.392.500. De toewijzing op deze inschrijvin gen heeft op zoodanigen voet plaats, dat alle gevraagde obligatiën van f 100.ten volle worden beschikbaar gesteld en dat op de inschrijvingen voor obligatiën van f 500.— 20 en op de overige inschrijvingen 14.15 wordt toegewezen. De verhooging van de begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1935 beteekent geen vermeerdering van de voor militaire werken geraamde uitgaven. In een nota naar aanleiding van het ver slag over het wetsontwerp tot wijziging en verhooging van de begrooting van het Zui derzeefonds voor 1935, wijst de minister van waterstaat er op, dat, zooals reeds in de me morie van toelichting werd medegedeeld, de verhooging met f 510.000 noodig is, oiqdat ten laste van het dienstjaar 1935 uitgaven moesten worden gedaan, waarop in een vroe ger dienstjaar was gerekend. Deze verhooging beteekent echter niet vermeerdering van de in totaal voor mili taire werken geraamde uitgaven. Deze uit gaven zullen integendeel belangrijk beneden de raming van f20.000.000 blijven'en om die f®mnmnV?rilt,V?r"este1:1' de' bi'dra8e ad 1 ~00.000 ten laste van de defensiebesrooting' tlTlaten 1935' 1936 8n 1937 achterwege - Indiening van een wetsontwerp kan binnenkort tegemoet worden gezien. rwu .mi"ister van binnenlandsche zaken deelt m de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer, betreffende de begrootin* van zijn departement mede, dat een S ontwei p. beoogende vereenvoudiging van de gemeentelijke en de provinciale adm? ,nteSE"a °p basis van 'E stellen der commissie-Kooiman binnen af HefliKt^n de/ehmH°et,-kan WOrden *ezien- net ligt in de bedoeling van den mir>ic. hom tan!"bl' ook het vraagstuk der zeker heidstelling door ambtenaren te betrekken "geUng Sï" stcriC ™CI; h,oppt hinncnkort een voor ter zake te kunnen doen verschijnen. Sir Philip Sassoou over ln verbinding met Amerika. De onder-staatssecretaris van luchtvai f Sir Philip Sassoon, heeft in antwoord on i het Lagerhuis gestelde vragen ten aanzie van een Britsche luchtverbinding over h t noordelijk en zuidelijk deel van den Atl»h tischen Oceaan medegedeeld, dat sedert op 30 Juli aangekondigde overeenkomst i| h itl iiiötviiiiig v v ci" kn< noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan io dmlr Win mot rln vnorttm..:.!. yjyj b; W ^«IVÜlÏKt tusschen de regeeringen van het VereenW Koninkrijk, Canada en den Ierschen Vri2 staat en de regeering der Vercenigde Staten onderhandelingen zijn voortgezet over d» instelling van een luchtvaartdienst over l 1 - -.rov» rlon AtlontionViftw A J -v-v-tlCl] Men is druk bezig met de voorbereid^ van luchtbases in den Ierschen Vrijstaat e„ op New Foundland. Deze luchtbases z«Uei, volledig uitgerust zijn met de noodige radi0. en meteorologische stations. Sir Philip sprak de hoop uit, dat in hef voorjaar met de proefvluchten een aanvat zal kunnen worden gemaakt en dat de gerei gelde dienst zal kunnen worden geopend, zoo, dra voldoende ervaring zal zijn opgedaan. Wat de luchtverbinding over het zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan aangaat, deelde Sir Philip mede, dat daarover voor stellen zijn ontvangen, welke thans worden bestudeerd. Het begin van den dienst zal afhangen van het resultaat van dit onderzoek. MEDEDEELINGEN VAN DE ZIJDE DER OPSTANDELINGEN. Bombardement van Madrid wordt voortgezet. Lissabon, 12 November (Reuter A.N.P.) In een interview verklaarde generaal Franco: „Het bombardement van Madrid zal worden voortgezet tot de stad zich overi geeft. De stad zal wijk voor wijk worden vernield, hoezeer ik dit ook betreur." COMMUNIQUÉ VAN HET HOOFDKWAR. TIER TE SALAMANCA. Salamanca, 12 November In een com« munique. dat vannacht door het hoofdkwar, tier van de Noordelijke legers der opstande, lingen werd uitgegeven, wordt medegedeeldj dat een aanval van de regeeringstroepen bij Madrid op den rechtervleugel van de op, standelingen werd afgeslagen. De vijand ver, loor 52 dooden. Ook op den linkervleugel ontketenden de regeringstroepen een aan, val met artillerie en tanks, doch ook hieij werden zij afgeslagen. Vanuit hun stellingen voor Madrid kun, nen de opstandelingen de anarchie in de stad zien. Groote branden breken in het centrum van de stad uit. Deze wijken lig, gen niet onder het vuur van de artillerie der opstandelingen, zoodat „het voor ons niet mogelijk is de stad met zoo weinig mo gelijk schade te veroveren", schrijft het hoofdkwartier verder. Aan het front van Guadalajara maakte de vijand van den dichten mist gebruik om een aanval te doen op Almadones De opstan, delingen deden een tegenaanval en de re, geringstroepen werden met aanzienlijke ver, liezen afgeslagen. SCHAGEN, 12 November. 73 geldekoeien, magere f 100150, 62 idem vette f 160—235, 9 kalfkoeien f 180230, jil vaarzen f90—140, 36 graskalvercn f35—70, 47 nuchtere kalveren f514. 100 vette schapen f2027, 175 overhouders f 1017, 4 bokken en geiten f 36, 10 magere var, kens f22, 26 idem vette per Kg. 0442 ct., 145 biggen f 711,. 34 konijnen f 0.601.80, 32 kippen f 0.40—1.50. MIDDENMEER, 11 November. Graanbeurs. Rogge f7.75—8, winter- gerst f7.507.75, zomergerst f7.758, witte haver f77.35, groene erwten f88.75, paardeboonen f6—6.50, duiveboonen f8—9j karwijzaad f22—23. WARMENHUIZEN, 11 November. Roode kool, le kw. f 1—1.80, kale f 1, gele kool, le kw. f 1, Deensche witte kool, le kw. 80 ct., witte kool 80 ct., drielingen fl.50, uien f 1.40, grove uien f 1.70. Aan voer: 24250 Kg. roode kool, 8500 Kg. gele kool, 8800 Kg. Deensche witte kool, 10500 Kg. witte kool, 500 Kg. uien. AMSTERDAM, 11 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd! 214 vette kalveren: le kw. 52—62 ct. 2e kw, 46—51 ct., 3e kw. 4(L45 ct., per Kg. levend gewicht; 29 nuchtere kalveren f 6—9 Per stuk; 233 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90—110 Kg. 51—52 ct., zware var kens 4950 ct., vette varkens 4849 ct. pe' Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktoverzicht. Vette kalveren behoorlijk." aanvoer, handel zeer vlug en hoogere pr'1" zen. Nuchtere kalveren korte aanvoer stug ge handel, prijzen iets hooger. Varkens zeer korte aanvoer, handel gedrukt, PrlJ" zen als Maandag j.1. MEDEMBLIK, 10 November. Bloemkool f 6.30-6.50, 2e soort f4.80 Pj* 100 stuks; groote kroten 55—80 ct. Per.b, Kg wortelen j_]10 per 100 Kg., witlol s,?ort *8.50 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 12 November. .Aanvoer; 4200 Kg. blauwe eigenheimer IL O,*90' Rrove f1-70, f?clc nep f En t n Kg- peen f 1—1.40, kleine Pe' !d;jA—L 22700 Kg. roode kool fl 'u 53400 Kg. witte kool 80 ct., 5100 Kg. k°°I fl1.10, 60100 Kg. Deensche ;VI' 890 ct., 17000 st. andijvie 50 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 12 November Beigenheimers f 2.50—2—.60, blauw0 aardappelen f 1.70, uien 1.40-1.90, dne'W gen 1.40-1.60 grove 1.70-2, gele nep 5.3^ 6.20 peen 1.50-1.70, kroten 0.00-1.20, rood» so 1~?-20' doorschot 1.60—3, witte ko 80 ct., gele kool 1—1.10, D. witte kool 80-'- o on ,?.ol.: reus 0.20-7.50, 2e soort L 91^0 ,AOAi|vie 50 ct-> Druiven: A|u'f Tomaten: A 8.80, B 10- O-lO-€.ü0, CC 2—2.70.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8