Visscherij Binnenland Tien millioen te veel betaald Inbraak te Wederom een lijk aangespoeld ËTVIÏR De Bilt seint Marktberichten Uit onze Omgeving Barsingerhorn SCHAGEN Marineberichten Personeeluitbreiding der Indische Vloot De aanranding onder Dungen Stoomvaartberichten pe Commissie tot bevordering van het vischgebruik in Nederland houdt op 20 Nov. te IJmuiden een bijeenkomst, waar Dr. J. J. Tesch, Hoofd van de afd. Zeevisscherij van het Rijksinstituut voor biologisch visscherij- onderzoek, een voordracht zal houden over de gevolgen van gunstige en ongunstige broed- jjren op het vischbestand in de Noordzee. Verder zullen er mededeelingen worden ge daan betreffende beschikbaarheid van recla memateriaal ten behoeve van de propaganda voor vischgebruik en gelegenheid gegeven worden tot bezichtiging daarvan. Lichtbeelden zullen worden vertoond met betrekking tot het visscherijbedrijf en een film „Storm uit Zuidwesten te IJmuiden". We hopen later hiervan verslag te geven. Tot Voorzitter van de Ned. Visscherij Cen trale is door den Minister van Landbouw en Visscherij benoemd Mr. J. H. Kiewiet de Jonge, advocaat en procureur te 's-Gravenhage. Vergissen we ons niet, dan was Mr. Kiewiet de Jonge tot dusverre voorzitter van de Ned. Haringreedersvereeniging. De groote aanvoeren van versche haring blijven aanhouden en de markt kan deze kwanta geregeld opnemen. Wel is er, bij grooten aanvoer op een zelfden dag, inzinking van prijs merkbaar, maar door de hoeveelheid zijn de besommingen goed. De Katwijksche en Scheveningsche loggers, die met hun pekelharing op thuisreis zijn, doen, alvorens binnen te vallen, nog een streek naar haring en brengen die dan in ver- schen staat aan. Het zijn dus drijfnetharin gen, die anders vaak om dezen tjjd door de Engelsche drifters werden aangebracht, maar die nu, door den goeden toestand op eigen markt blijkbaar die van IJmuiden niet be hoeven. De verschvangst van haring door de traw lers is zoo goed als afgeloopen. Behalve voor het binnenlandsch gebruik, vindt de haring ook nog wel haar weg naar het buitenland. Ofschoon het waardecontingent naar Duitsch- land uitgeput schijnt, heeft men toch nog ver zending naar dat land, waarvoor dan, naar verluidt, een andere regeling is getroffen. Hoe dat precies zit, wetên we niet en doet er ook betrekkelijk weinig toe. Hoofdzaak is, dat er export is, hetgeen de visscherij zeker ten goede komt. De drang bij de reeders om te doen uit varen, is zóó groot, dat het zelfs aanleiding heeft gegeven tot wrijving met de schepe lingen. De Visscherij-Centrale heeft n.1. goedgevon den, dat de tijdsduur, dat de haringloggers binnen mochten zijn, van 48 uur werd inge krompen tot 2 uur. Daaraan wilden de reeders, volgens „De Uitkijk" ook vasthouden, waardoor de schepen weer spoediger aan de visscherij zouden kun nen beginnen. Maar de schepelingen hielden vast aan het contract, dat hun een verblijf van minstens 48 uur binnen te zijn, waar- borgdde. En men achtte het contract van meer bindende kracht dan de bepaling van de Visscherij-Centrale, zoodat er binnen den ter mijn van 48 uur niet werd uitgevaren. In het algemeen is het haringbedrijf dit jaar gunstiger dan verleden jaar. De vang sten zijn ruimer en de prijs is beter dan ver leden jaar. Dit is zeer verheugend, want het geeft zijn weerslag op talrijke andere bedrijven. Zou men dat meer beseffen van welk een groot algemeen belang een rendeerend vis scherijbedrijf is, men zou, dunkt ons, voor zichtiger zijn met maatregelen uit te vaar digen, die voor het visscherijbedrijf van funeste gevolgen moeten zijn. Brieven, als gezonden aan den heer Steven- son, teekenen al zeer krachtig, hoe men in de betrokken kringen de uitwerking van den aanstaanden maatregel der maaswijdtever- grooting ziet. De visscherijresultaten in de maand October zijn aan den IJmuider afslag beter geweest dan in die maand van het vorige jaar. De trawlers brachten voor 511.803.15 aan visch aan, tegen verleden jaar October 418.220.91. Het reisgemiddelde was deze maand 2546.28 tegen verleden jaar 2135.62. Dit verschilt dus aanmerkelijk en het behoeft geen betoog, dat dit resultaat aanspoort om meer trawlers in de vaart te brengen. Ook de opbrengst van de kustvisschers te IJmuiden toont een flinke vooruitgang. Hun opbrengst van 70.175.12 tegen verleden jaar 47.251.43. Weliswaar namen er heel wat meer schepen aan deze visscherij deel, doch dat neemt niet weg, dat het meerdere bedrag toch aan deze visscherij ten goede is gekomen. De loggers hadden eveneens goede besom mingen, zoodat hun reisgemiddelde, ver geleken bij verleden jaar, 80.hooger was. Hedennacht werd ingebroken bij den heer J. Bakker Czn. aan de Heinme te Barsin gerhorn. Ontvreemd werd een hoeveelheid kazen benevens oen rijwielplaatje. Van de dief of dieven is tot dusverre nog geen spoor gevonden. De politie stelt een onderzoek in. Naar wij vernemen is hedenmorgen vroeg ter hoogte van paal 8, tusschen Callantsoog en Den Helder, aan het strand gevonden, het geheel onherkenbare lijk van een man, gekleed in oliegoed. BREEZAND ZENDINGSAVOND Nadat de zendingsavond, georganiseerd ,°°r ,de c- J- v- „Obadja" geopend was met iet zingen van psalm 75 vers 1 en het vra gen van den zegen, sprak de heer Boon een kort welkomstwoord. Daarna deed een ameskoortje zich hooren, waarop de plaats en anger van den oud-zendeling, den heer -egene, die wegens ongesteldheid verhin aerd was zelf de Surinamefilm toe te lich ten, begon met een overzicht te geven van het ontstaan van het Zeister Zendingsge nootschap. In 1722 hadden ecnige vervolgde protes- tanten zich vereenigd om 'gezamenlijk hun godsdienst te beoefenen. Een gedeelte van deze Hernhutters vestigde zich te Zeist. De leider van de Duitsche groep kwam in aan raking met een Surinaamsche neger, die hem smeekte zich naar zijn land te bege- v en, om daar het Christendom te predieken en zijn volk, dat gebukt ging onder angst voor geesten, te bekeeren. In 1735 trokken de eerste zendelingen naar West-Indië. Al heel spoedig gingen negers tot het Chris tendom over. Daar Suriname een Neder landsche kolonie is, gaan nu zendelingen van het Zeister- Broedergenootschap daar het Evangelie prediken. Het eerste gedeelte van de film liet het huis van het genootschap zien, een kinder kolonie in Suriname en Parimaribo, waar thans 7 Protestansche kerken zijn, een school, waar zwart naast blank werkt. Na de pauze voerde de film de beschou wers het binnenland van Suriname in. Een tocht per trein, die eens per maand rijdt en verder per boot, een uitgeholden boomstam Groote moeilijkheden leveren daarbij de stroomversnellingen op. De film vertoonde de zeden en gebruiken der Boschnegers en spr. vertelde daarbij, dat de zending niet alleen op gestelijk gebied werkt, maar ook veel doet voor den lichamellijken wel stand. Het dameskooortje zong, evenals het dat in de pauze had gedaan, nog een lied, waarna de heer Boon den avond sloot met dankgebed. ANNA PAULOWNA 'IS* TVIERINGEN Hengelvereen. D.V.L. De hengelaarsvereeniging D.V.S., vergader de Woensdagavond ten huize van den heer P. Nieuwenhuizen. De heer G. Philipsen opende de goed be zochte vergadering en nadat demotulen door den heer R. Oltmans waren gelezen onder dankzegging waren goedgekeurd, werd het reglement van de vereeniging vastgesteld. Besloten werd op 20 Dec. een wedstrijd te houden, waarbij de prijzen uit vleeschwaren zullen bestaan en voor alle leden een prijs beschikbaar zal zijn. De rondvraag leverde weinig op, zoodat sluiting volgde. Afd. Bijbelgenootschap. Donderdagavond werd voor de afd. Wierin- gen en Anna Paulowna van het Bijbelge nootschap in de Ned. Herv. Kerk een voor dracht met lichtbeelden gehouden over: Een groot werk in Nederland en Ned.-Tndië. Ds. Vorstman sprak een inleidend woord, waarna de heer Brugman van Amsterdam, die ge noemde lezing hield, begon te vertellen wat de aanleidpnde oorzaak was van de stich ting van het Britsche Bijbelgenootschap te Londen in 1804. In vele andere landen ont stonden toen weldra ook genootschappen; in ons land kwam het in 1814 tot stand. Het heeft ten doel den Bijbel zoo goedkoop en zooveel mogelijk te verspreiden. Daar komt heel wat voor kijken, want het genootschap hier te lande zorgt ook voor de verspreiding in Indië. Bestaan er van den bijbel ongeveer 1000 vertalingen, op het Amsterdamsche Bijbel huis zijn er 40 vertalingen, in velerlei uit voeringen, aanwezig. Er zijn speciale uitga ven voor slechtzienden, ook in Braille-schrift voor blinden en elke week verzendt het Bij belhuis 1000 volledige bijbels en nog 2000 ge deelten er van. Met vele lichtbeelden werd het gespro kene geillustreerd, waardoor een goed beeld werd gegeven van het omvangrijke werk van het genootschap. Vooral het twee de gedeelte van de voordracht, handelend over Indië was interessant. Wil men succes bereiken onder de Inlan ders, dan moet de bijbel natuurlijk in hun landstaal verspreid worden. Taalgeleerden, daarvoor speciaal opgeleid, maken eerst studie van de taal in de streek, waar men wil gaan verspreiden en van de daar ge bruikte letterteekens. Dan heeft, vertaling in die taal plaats en moeten de bijbels met dip letterteekens gedrukt worden. Een ont zaglijk voorbereidend werk dus, eer men aan de verspreiding toe is. Reeds in 34 In dische talen is de bijbel gedrukt en nog steeds wordt dit werk voortgezet, waarin vaak voor een enkele uitgave het geheele levenswerk van een geleerde schuilt. Daar de bijbels tegen den kostenden prijs of zelfs met korting, ja zelfs zoo noodig voor niets worden verstrekt, werkt men jaarlijks met tekorten, die in de duizenden loopen. Legaten en contributlön moeten die tekor ten dekken en dus spoorde spr. aan het slot van z'n causerie aan het Bijbelgenoot schap met een bijdrage te steunen'. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Mej. G. M. Schermer van Castricum; J. Brandsma van Wieringcn; N. j. van Steijn van Voorhout; F. Schouwe- naar-IIollander van Callantsoog; mej. B. Wi.jma van Den Helder. Vertrokken: J. B. van Praag naar Heem stede Ab. A.Kinsbergen-Kos en kind naar Amsterdam; mej. N. Bood naar Zijpe; A. Oosting naar Den Helder; C. van Aurick naar Amsterdam. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria, Adriana, d. v. .T. v.' d. Berg en A. A. Caspers; Agatha Adriana, d. v. O. Huiberts en C. M. Roosen; Francis- cus Martines, z. v. C. II. v. d. Berg en A. C. Veul; Bernardus Johannes, z. v. ,T. Langes en A. C. Spekken; Cornelia d. v. D. Ange- vare en J. W. Gijlswijk; Annie, d. v. J. Dek ker en M. Brak; Gertruida Johanna, d. v. J. Glorie en P. B. Rietveld. Ondertrouwd: C. Blaauboer en J. Vergou we, P. W. M. Rotteveel en I. D. A. Huijg. Getrouwd: F. Deelstra en N. Molenaar; C. F. Romaar en H. Beikas. Overleden: J. J. van Kuijeren-Boskamp, oud 75 jaar. POLITIE Verloren Belastingplaatje. Gevonden: Belastingplaatje. DEN OEVER HET MUZIEKLEVEN AAN DEN OEVER BLOEIT Het was reeds geruimen tijd bekend dat enkele muziekliefhebbers aan Den Oever gaarne een symphonieorkest zouden willen oprichten. Doch alle begin is moeilijk. Ein delijk is het dan toch zoover gekomen. De heeren Jac. Bagger Czn. en C. van Vrede hebben hiertoe den stoot gegeven. Vanaf begin Februari van dit jaar was men reeds bezig te repeteeren om te zien of een even- tueele vereeniging kans van slagen zou heb ben. Een officieele vereeniging bestond tot op heden echter nog niet. Voor eenige we ken kreeg men de uitnoodiging van de zangvereeniging „Zang en Vriendschap" te Hippolytushoef om gezamelijke enkele mu ziek- en zangnummers in te studeeren om dan in het voorjaar van 1937 een uitvoe ring te geven het geheel onder leiding van den heer Hovenier. Thans meende men aan Den Oever dat het oogenblik was aangebroken om aan het clubje, dat al enkele maanden onder lei ding van den heer Van Vrede gerepeteerd had, een officieel cachet te geven en tot oprichting van een vereeniging over te gaan Woensdag 11 November kan men dan ook als de officieele oprichtingsdatum be schouwen. De vereeniging is gedoopt als Oeversche Orkest Vereeniging (O.O.V.) Het bestuur is samengesteld als volgt; voor zitter de heer C. van Vrede, Secretaris de heer Jb. Metselaar Jzn. en penningmeesteres se Mej. A. Bakker Cd. Elke Woensdag avond wordt er gerepeteerd in de zal „Wi- ron" van den heer J. Lont. De nieuwe ver eeniging telt momenteel 13 leden met de volgende bezetting, fluit, hobo, klarinet, schuiftrombone, trompet, drie eerste en twee tweede violen, cello en contrabas. Op de op richtingsvergadering waarbij we aanwezig waren hebben wij den indruk gekregen dat deze vereeniging haar weg wel zal vinden te meer daar voor het platte land gerekend over uitstekend materiaal beschikt. Wij wenschen „O.O.V." een goed succes, woud en te Aardswoud zijn zooals elk jaar de avondcursussen voor schoolvrije jeugd begonnen. De cursus te Hoogwoud wordt bezocht door 11 leerlingen en die te Aarts woud door 10 leerlingen. VISCHAFSLAG DEN OEVER. 12 November aangevoerd: 717 pond bot f 0.10%—f 0.24%; 1751 KG. spiering f 0.11—f 0.15 per K.G.; 553 pond pa ling fO.36%f 0.40 per pond; 795 K.G. wul ken f 17.05f 20.65 per 100 K.G. SCHAGER MARKT. De handel in vette koeien was gister vlug, hoogste noteering 31 ets. In massa kreeg de heer P. Kater, Barsingerhorn, de prijs van f235; werd gekocht door den bekenden bandelaar Jb. Koster van Hoorn. Er waren niet veel zware koeien aangevoerd. Handel in kalfkoeien was goed, hoogste noteering f230: een enorme prijs. Evenzoo .ging het met de geldekoeien, hoogste no teering f 150. Tn vaarzen handel vlug! duur, tot f 140 hoogste noteering. Graskalveren vlug; noteering voor den dood tot f 70. Ge schetst kalf tot f 85. Nuchtere kalveren vlug en duur; wat een verschil bij 2 weken te rug. Van paarden geen noteering. Handel in vette schapen goed Oude slachtschapen 1828 gld. Overhouders handel redelijk. Bokken en geiten handel vlug. De aanvoer van vette Varkens was heel goed: hoogste noteering 21 ets., handel lang niet stug., dus dat wordt ook weer beter. Handel in biggen was iets beter, notee ring f 1 hooger. Op de kippenmarkt een vlugge handel. Oude kippen 4070 ct. Jonge kippen f 1.20 f 1.50. Konijnen werden bijzonder duur verkocht; hoogste noteering f 1.S0; hazen- prijs. Dus over het geheel kon men gister roe men op een gezonde en vlugge geest op de markt. Overgeplaatst van de marinekazerne Oed- joeng naar Hr. Ms. Java, de officier van den Marine stoomvaartdienst der 2e klasse J. W. van Wingerden. Het „Indische personeel" blijft na opleiding voorgoed In Indië. Naar het „Bat. Nbl." verneemt, zal het personeel der Indische vloot belangrijk wor den uitgebreid. De juiste cijfers staan op dit oogenblik nog niet vast, doch vermoedelijk zal de nieuwe formatie zijn: 3600 man Europeesch personeel, 700 man Indisch en 1200 man Inlandsch personeel. Het Indische personeel zal een nieuw deel van het corps worden. Tot dusver werd de Indische jongen die op de vloot dienstnam naar Nederland gezonden om daar tot matroos opgeleid te worden. Hij nam dienst onder dezelfde voorwaarden als het Nederlandsche personeel en ging met een driejarig verband naar Indië, waarna hij naar Nederland terugging om daar eenigen tijd te dienen. Hij behoorde dus ook tot het „over en weer-corps". Dit zal in de toekomst anders worden. Wel wordt het „Indische personeel" in Nederland opgeleid, doch het vertrekt daarna voor goed naar hier.' Er zullen voor het Indische personeel be paalde betrekkingen worden gereserveerd. De creatie van dit nieuwe onderdeel Van de Indische vloot beteekent voor het I. E. V. de vervulling van een belangrijk deel van zijn wenschen ten opzichte van de openstel ling van de vloot voor den Indischen jongen. Aan den anderen kant wordt de vloot nu uitgebreid met zevenhonderd man personeel van Europeeschen landaard dat minder kost baar is dan tot dusver het personeel uit Ne derland. Te hooge uitgaven van Vee houderijcentrale in vorige jaren. AAN HET LICHT GEKOMEN NA DE OPENBARE INSCHRIJVINGEN VOOR BACON-SLACHTIN- GEN EN GEHAKT-FA- BRICAGE. Naar het „Alg. Hsbl." verneemt heeft de veehouderijcentrale, op tredende voor „Sociale Zaken" aan de firma Van Zwanenberg alsnog de verwerking tot blikgehakt ge gund van 329 varkens per week extra. De fabriek te Oss krijgt op de 1750 waarvoor werd ingeschreven nog 299 per week extra toegewezen en de fabriek te Uithoorn krijgt er op haar 175 nog 30 bij. Zooals wij reeds dezer dagen meldden, is de firma Van Zwanenberg met f 16.26 verwerkingsloon per 100 kilo vleesch de hoogste inschrijver, aan wie nog werd gegund (de laagste is f 14.20) Hierdoor is het aandeel van het Zwanenberg-concern gestegen tot 45% van de totale verwerking. De vergoeding wordt gegeven voor de verwerking van 100 kilo vleesch tot ge hakt, dus met inbegrip van de ingrediën ten (blik, meel, melk, kruiden, zout, doo- zen enz.), waarvan de kosten kunnen wor den gesteld op f 13,50 per 100 kilo te ver werken vleesch, zoodat voor het slachten der varkens en het bewerken van het vleesch voor den hoogsten inschrijver over blijft f 2.76 en voor den laagsten f 0.70 per 100 kilo te verwerken vleesch. Bij hel inblikken der circa 230.000 runde ren, waarvoor geen inschrijving werd ge houden, werd destijds door de Centrale be taald f 26 per rund, dus circa f 13 per 100 kilo vleesch gemiddeld, waarbij echter de ingrediënten gratis door de centrale werden verstrekt! Door vergelijking met de resul taten der openbare inschrijving van thans blijkt derhalve dat de Centrale destijds on geveer vier millioen gulden te veel heeft betaald voor het inblikken, dit ten koste van het thans noodlijdende Landbouwcri sisfonds. Het te veel betaalde voor de ba- con-slachtingcn (3 millioen varkens) kan op grond der jongste bacon-aanbesteding worden berekend op f 5 millioen; de extra winsten op de afvallen op f 2 millioen en de extra-winsten op onthouders en slappe varkens op f 0.5 millinoen. Voor de bacon- en runderslachtin gen heeft het Landbouwcrisisfonds in den loop der jaren dus, gezien de inschrijvings-cijfers, globaal H'A millioen gulden te veel betaald, zeg: rond tien millioen. Aldus de berekeningen van het Alg. Han delsblad. Dader bekent. Dank zij het intensief politie-onderzoek is, jaar „Het Huisgezin" meldt de dader van den laffen overval, gepleegd op twee Dun- gensche meisjes, thans definitief aangewe zen. Niettegenstaande de verdachte hardnek kig bleef ontkennen, stond het voor de poli tie reeds Dinsdagavond onomstootelijk vast, dat de gearresteerde de dader was. Steeds kreeg men meer gegevens in handen, wel ke er op wezen, dat de politie in de juiste richting had gezocht. Woensdagmorgen werd hij door de Dongensche politie egboeid naar 's Hertogenbosch overgebracht, tenein de voor den Officier van justitie te worden geleid. Hier heeft verdachte blijkbaar ingezien, dat alle bewijsmateriaal hem zoodanig als den schuldige aanwees, dat ontkennen hem niet meer kon baten. Hij heeft dan ook een volledige bekentenis afgelegd, waarbij hij tevens de plaats aanduidde, waar hij de knuppel, waarmede hij geslagen heeft, had weggeworpen. Daarna is hij op last van den Officier in het huis van bewaring opgesloten. DE REPARATIE VAN DE „JESSICA". Naar wij vernemen heeft de Amsterdam sche Droogdok Maatschappij opdracht gekre gen tot herstel van de schade van het Duit sche stoomschip „Jessica", hetwelk na ge- ruimen tijd hulpeloos op de Noordzee te hebben rondgedreven door de sleepboot „Utrecht" van het bureau Wijsmuller naar IJmuiden is gesleept en Woensdagavond te Amsterdam is aangekomen. NEDERLANDER WINT DEN NOBELPRIJS VOOR SCHEIKUNDE. Hooge onderscheiding voor prof. Debye. Stockholm: Aan den Nederlandschen geleerde prof. Peter Debye, hoogleeraar te Berlijn, is de Nobelprijs 1936 voor scheikun de toegekend wegens zijn onderzoekingen over den bouw der moleculen. DE POSTVLUCHTEN. De „Rietvink" op de uitreis te Bandoene geland. Verwachting: Afnemende Zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, regen- of hagelbuien, later kouder. Verdere vooruitzichten: Ruimende wind, buiig. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 775. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 8 gr. C. is 46 gr. F. V Stoomvaart Mij. Nederland. Bengkalis, t., 11 Nov. v. Padang. Johan de Witt, t., 11 Nov. v. Genua. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles 12 Nov. v. Hamburg. Ariadne, 11 Nov. te Gdynia. Bennekom, u., 10 Nov. te Valparaiso. Boskoop 11 Nov. v. Hamburg. Ueres, 12 Nov. Lydd gep, Hebe 11 Nov. van Danzig. Hercules 11 Nov. v. Istanboul. Juno 12 Nov. te Amsterdam. Orion 11 Nov. v. Salonici. Saturnus 11 Nov. te Amsterdam. Trajanus 11 Nov. v. Savona. Ulysses 11 Nov. te Hamburg. Kon. HoU. Lloyd. Amstelland, t., 31 Nov. nam. 2 u. te IJmuiden verwacht. Eemland, u., 11 Nov. te Rio Janeiro. HollandAmerika Lijn. Leerdam 11 Nov. v. Rotterdam. JavaNew Vork Lijn. Kota Penang 12 Nov. te Batavia. Kota Tjandi pass. 11 Nov. Kaap de Goede Hoop. Rotterdamsche Lloyd. Kedoe, u., pass. 11 Nov. Finisterre. Kota Baroe, t;, pass. 11 Nov. P. de Galle. Kota Nopan 11 Nov. v. Rotterdam. RotterdamZuid-Amerika Ljjn. Aldabi 12 Nov. te Rotterdam. Alwaki 11 Nov. te B.'Ayres. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Agamemnon 11 Nov. te Londen. Deucalion 11 Nov. v. Singapore. Eurochus 11 Nov. te Port Said. Euryades, 10 Nov. v. Padang (Verb.). Menelaus, 10 Nov. v. Manilla. HollandAustralië Ljjn. Aagtekerk, 12 Nov. te R'dam. Tajandoen, t„ 11 v. Dakar. Kon. Paketvaart Maatschappij. Barentsz, 10 Nov. te Beira. Ombiiin, 9 Nov. v. Port Natal. Tasman, 11 Nov. v. Lourenzo Marqués, Swartenhondt, 10 Nov. te Batavia Silver JavaPacific Hjn, Mapia, 10 Nov. v. Batavia. JavaChinaJapan Lijn. Tjikembang, 11 Nov. v. Shanghai. Tjisaiak, 10 Nov. te Batavia. Holland—O.-Azië Lijn. Meerkerk, t., 11 Nov. te Shanghai. Zuiderkerk, u., 11 Nov. te Port Said WARMENHUIZEN. 12 November. Roode kool f 1—1.70, gele kool f 1, Deen- sche witte kool 8090 ct., witte kool 80 ct., uien, drielingen f 1.20—1.40, uien f 1.70—2, grove uien f 1.701.80. eigenheimers f2.20, andijvie 50 ct. Aanvoer: 24100 Kg. roode kool, 10400 Kg. gele kool, 12600 Kg. Deen- sche witte kool, 14300 Kg. vvitte kool, 3100 Kg. uien, 900 Kg. aardappelen, 4000 st. an dijvie. IIELDF.RSCHE EIERVETLING. 12 Nov. Aangevoerd: 10740 Kipeieren: 5254 Kg. f3—4, 55—57 Kg. f4—5.30. 58—60 Kg. f5.20 —5.50, 61—63 Kg. f5.20—5.70, 64—70 Kg. f5.405.80, kleine eieren f3—3.70, 290 eend- eieren f 3.20—3.50 per 100 stuks. HOORN, 12 November. 1 stapel kleine Fabrieksbaas f 18, 7 st. kleine Boerenkaas f 18, totaal 8 stapels, wegende 2807 Kg. Handel goed. SCHAGEN, 12 November 1936 Aangevoerd 26000 kipeieren. Prijs 5456 kg. 4.20—4.30; 56—58 kg. 4.30—4.70; 58—60 kg. 4.70—4.90; 60—62 kg. 4.90—5.30; 62—65 kg. 5.30-5.40; Klein 47-53 kg. 3.60—4.10. Alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 13 November. Schotsche muizen f 1.70, uien f 1.50—1.60, drielingen f 1.80. grove f 1.80—1.90, peen f 1—1.20, kleine peen 5060 ct. Roode kool f 1—1.70, witte kool f 0.80, gele kool f 1, D. witte kool f 0.80—0.90, bloemkool f 68.60, andijvie f 0.50. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Nov. 3300 kg. aardappelen, bl. eigenheimers f 2.30—2.50, 15000 kg. uien: uien f 1.50—1.80, drielingen f 1.60—1.70, grove f 1.70—1.90, gele nep f6.40, 12000 kg. peen f 1.20—1.70, 800 sh groene kool f 1.10-1.60, 3500 kg. kroten f 0.90—1.50, 30.000 kg. roode kool f 1—2, 12000 !^Vi,,te lK°°l f °'80' 70000 k*- KPle kool f 1, 36000 kg. D. witte kool f 0.80—0.90 1200 st. bloemkool, reus f 6.40-7.40, 2e soort f 2 50— 2.90, 2000 st. andijvie f 0.50.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 3