7 m Visscherij Texel ff Open brief van het College van B» en W» van Den Helder» De opheffing van de huur- bijslagregeling» wmmm 'e**e,e ee„ P Het Marine-Concert» Ernstige aanrijding op den Parallelweg» Burgerlijke Stand van Den Helder Uit het politierapport Marineberichten andelsport Licht op voor alle voertuigen Stoomvaartberichten pass-15 N°v-perim- Zcxia's gezegd, hebben de aanwezigen, die •waar voor hun geld kregen, want de voorstel ling, die om half negen begon, duurde tot klok slag twaalf, zich best geamuseerd. Met be langstelling zal men dan ook uitzien naar den tweeden kleinkunstavond, die Frits Bouw meester hier mettertijd brengen zal. Geachte Redactie, Ondergeteekenden, resp. voorzitter en secr.- perm. van de Centrale van samenwerking der 5 organisaties in de Bouwbedrijven te Den Helder, verzoeken u vriendelijk bijgaande regels in uw veelgelezen blad te willen plaatsen. Namens de Commissie v.n. Voorzitter (werkgever), C. BOT. Secr.-penn. (werknemer), PETRUS C. H. GROL. Zeer tot onzen spijt dienen ondergeteeken den een als regel minder gebruikelijken weg te bewandelen. Gezien evenwel het groote ge meentebelang dat door het in gebreke blijven van het Colege van B. W. in het gedrang is gekomen, meenen o.g. dit aan de openbaarheid te moeten prijsgeven. Door het Centrale verbindingsorgaan der onderstaande organistaties in de Bouwbedrij ven hier ter plaattse, is op 24 Juni van dit jaar een verzoekschrift tot b.g. College ge richt om op korten termijn haar een onder houd toe te willen staan omtrent het Despre- ken van een plan onder het motto: „Meer- werk-actie", een actie zooals deze ln vele plaatsen van ons land reeds veel zegenrijk werk heeft en nog verricht. Tot op 15 Sept. j.1. was echter op dit ver zoek nog geen teeken van leven ontvangen, zoodat dit door één der raadsldeen is bespro ken geworden met één der heeren Wethouders. Door laatstgenoemde werd aan het bewuste raadslid geantwoord dat bedoelde zaak bij de Commissie van werkverschaffing in behande ling was en door hem aan bedoelde Commissie was verzocht dat op het betreffende verzoek aan hem zou worden geantwoord. Edoch, tot de laatst gehouden raadsverga dering, gehouden op 10 Nov. j.1., was nog steeds geen enikel antwoord daarop ontvangen, weshalve het raadslid zijn toevlucht heeft ge nomen tot het stellen van een vraag aan het College van B. W., met als gevolg het door den voorzitter van den raad gegeven ant woord daarop, waarvan allen in de plaatse lijke pers kennis hebben kunnen nemen, dat de Wethouder van Sociale aangelegenheden in een volgende vergadering het antwoord aan den vragensteller zou geven. Evenwel meenen wij op grond van ernstige overwegingen op dit antwoord niet te moeten wachten. Ziedaar in het kort de kwestie als zoodanig. Nu echter een vraag. Is het College van B W. van meening, wat uit bovenstaande valt te concludeeren, dat het een dienen is van het gemeente-belang wanneer zij het particulier initiatief in deze zaak zoo schromelijk negeert Of moet het geen belang van de eerste orde worden genoemd wanneer samenwerken de organisatie in een bedrijf als het onze, dat in de laatste jaren zulk een vlucht heeft ge maakt in onze gemeente, het initiatief meenen te moeten nemen tot het verruimen der pro ductieve werkzaamheden op onze bedrijfs- markt, waardoor het ellendige beeld dat het bedrijf ook in onze gemeente nu vertoont, een eenigszins ander aanzicht te schenken Hadden B. W. niet met beide handen dit particulier initiatief moeten aangrijpen waar het hier geldt de bestrijding van de heden- daagsche maatschappij-kanker: de werkloos heid? Helaas, het is anders gebleken, en met alle respect voor het College van B. en W., moeten we ter zake constateeren, dat er door hen een grove nalatigheid is gepasseerd. Indien nu het College van B. en W. alsnog dit particulier initiatief zou kunnen steunen hopen we, dat het bewuste schrijven eens zal worden opgediept uit haar missieven en er alsnog zoo spoedig mogelijk gevolg aan zal worden gegeven. In het belang van een zeer groote groep der bevolking. Mocht dit laatste onverhoopt niet geschieden, dan zal zeer binnenkort het particuliere initia tief een dringend beroep doen op alle gemeen tenaren om o.g. te helpen dit zoo belangrijke werk, zonder steun der gemeentelijke overheid, toch naar wensch te doen slagen. De afdeeling Den Helder van den Nederl. Aannemers- en Patroonsbond. R.K. Bond van Bouwpatroons. Alg. Nederl. Bouwarbeidersbond. R.K. Bouwarb.bond ,,St. Joseph". Nederl. Chr. Bouwvakarb.bond. Aanvullingstoelage gevraagd. Door den Helderschen Bestuurdersbond is het volgende adres aan het College van B. en W. gericht: Edelachtbare Heeren, Nu bjj beschikking van den Minister van Sociale Zaken de huurbqslagregeling is opge heven en daarvoor in de plaats is gebracht een overgangstoelage voor de werkloozen, die in de periode van 1 Maart tot 1 October 1936 in ondersteuning zijn geweest, is er voor de werkloozen, die na 1 October werkloos zijn geworden, toch wel een onrechtvaardige rege ling tot stand gekomen. Immers, de toestand waarin deze zgn. nieuwe werkloozen verkee- ren, wat betreft de huren van de door hen be woonde huizen, verschilt in geen enkel op zicht met de werkloozen, die reeds in het tijd vak 1 Maart tot 1 October werkloos zrjn ge weest. Deze menschen zullen echter, zonder dat er een aanwijsbaar verschil in hun toe- Stand bestaat, een belangrijk bedrag minder aan ondersteuning ontvangen De. Minister van Sociale Zaken heeft klaar blijkelijk deze onrechtvaardigheid mede aan gevoeld en heeft daarom bepaald, dat aan de zeven groote gemeenten een overgangs-aan- vullingstoelage zal worden verstrekt. Voor de overige gemeenten in het land schijnt de Minister te wachten op aandrang van deze gemeenten, alvorens tot verdere in voering zal worden overgegaan. Daar ons bestuur heeft mogen consta teeren, dat ook hier ter plaatse reeds thans deze zgn. nieuwe werkloozen zijn aan te wij zen, en daar het alleszins te verwachten is, dat dit aantal nog zeer zal worden uitgebreid, heeft ons bestuur de eer, uw College beleefd te verzoeken, er bij den Minister van Sociale Zaken op aan te dringen, dat ook voor onze gemeente een dergelijke aanvullingstoelage wordt ingevoerd. Hoogachtend, Voor het Bestuur, (w.g.) N. HELDER, w.n. Voorzitter, (w.g. C. STEENLAGE, Secretaris. Fa. A. DE GRAAUW. In ons nummer van j.1. Zaterdag kwam een advertentie voor, waarin aangegeven stond, dat de ter plaatse welbekende firma De Graauw ruim 25 jaar bestaat. Dit was precies 10 jaar te weinig. De firma bestaat reeds 35 jaar. De den 22sten Juni 1908 overleden compo nist Nikolai Andrejewitsch Rimsky Korsa- kow, was een der meest bekende figuren uit de muziekwereld van het toenmalige Czaren- rijk. Aanvankelijk voor de marine opgeleid, wijdde hij zich later geheel aan de kunst, niet alleen als componist, doch ook als dirigent en als leeraar aan het Petersburger Conser vatorium. Onder Rimski Korsakow neemt „Shéhéra- zade" een voorname plaats in (1888). Ieder kent de Duizend en één Nacht en weet hoe de kloeke vertelster er in slaagt, sultan Schahriar af te brengen van zijn wreed voornemen om haar, evenals tot nu toe al zijne vrouwen na den eersten nacht te doen ombrengen. In 1865 verscheen zijn eerste symphonie dat was de eerste symponie van een Rus sisch componist, waarop volgden het sym- phonisch gedicht Sadho op. 5 (1867). Hij was dirigent van Belajefs symphonie-concerten (18861900). In 1873 schreef hij zijn eerste opera: „Het meisje van Pskof", maar toen begon hij zich bewust te worden, technisch niet voldoegde onderlegd te zijn. Hij zette zijn studiën voort en een omwerking zijner vroegere werken is het gevolg geweest, daar na heeft hij vele opera's, symphoniën, enz. gecomponeerd. Capriccio espagnol op. 34, dat na de pauze als tweede nummer ten gehoore zal worden gebracht, eveneens le uitvoering. Deze Capriccio Espagnol, geestig-luimig, stuk van N. Rymsky Korsakow, zet zonder eenige inleiding het orkest krachtig in met het gekozen thema, waarna de le clarinet (solist J. R. Pinkse) het motief herhaalt, echter thans met pizzicato-begeleiding der strijkers, hetgeen geeft een samengaan van schalkschheid en voornaamheid. Na de herhaling van het voorgaande speelt de solo-viool (solist Joh. Pala) springende figuren boven de staccato clarinet-passages, de pauken nemen het motief over en brengen den overgang naar het 2e gedeelte, het an dante con moto. Bassen en alt-violen spelen de begeleiding, de solo hoorn (Hoogervorst) zet het thema in, waarvan de melodie een zekere wijding geeft aan het geheel, later in afwisseling met de Cor Anglais (solist Corn. de Rooy). Alles is zeer natuurlijk en vloeiend aangewend en zeer prachtig door de solo- fluit (Th. Donkers) gefigureerd: een triller brengt ons naar het derde deel, dat een her haling is van het le deel, echter thans voor violinsolo en clarinet. Het vierde deel, overbluffend door een rof fel der kleine trom zet ter afwisseling „Quasi Cadenza" door trompetten en hoorns krachtig klinkend in, waardoor een bijzonder effect ontstaat. Er volgen gedeelten, van rollende passa ges, door het ganschen orkest aangeheven in een sterk fortissimo. Dit deel is een bijzonder stuk werk, dat voortdurend in cananonisch imiteerende bewerking optreedt tusschen strijkers en blazers en tot het einde toe blijft de climax aanholden, tot het met groot crescendo breekt en overgaat in het 5e deel, de Fandango, men zou het een Scherzo kun nen noemen. Het is een interessant en be langrijk deel, één echt vrooüjk getint stuk muziek, dat uitloopt in het Coda. Dit ge deelte bevat zeer veel effectvolle humoristi sche trekjes en is afgeleid van het eerste deel, dat leidt naar een buitengewoon vroo- lijk feestelijk rhythmisch slot. Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 cl. MV^^RC^L Bakfiets en auto zwaar beschadigd. Bestuurder van de eerste gewond aan het hoofd. Gistermiddag, omstreeks kwart over 12, heeft op den Parallelweg, hoek Kroon- straat een botsing tusschen een personen auto van het vliegkamp de Kooy en een bakfiets, bestuurd door den heer Dienaar, plaatsgevonden. De botsing was van dien aard, dat beide voertuigen ernstig beschadigd werden en de heer Dienaar eenige hoofdwonden op liep. Het ongeval heeft zich als volgt toegedra gen: Op genoemd tijdstip kwam de heer Dienaar met zijn driewieler, beladen met bussen en flesschen melk, de Kroonstraat uitgereden. Hij reed volgens ooggetuigen in geen geval met groote snelheid. Juist op het moment dat hij den hoek om sloeg, met het plan den Parallelweg in de richting Overweg op te gaan, naderde met vrij groote vaart uit die richting een personen auto van vliegkamp „De Kooy". De militaire bestuurder zag weliswaar den driewieler aankomen, doch was door tot nu toe niet bekende oorzaak niet meer in staat in te houden. De gevolgen waren vrij ernstig: met een grooten klap reden de beide voertuigen op elkaar in, waarbij de heer Dienaar van zijn wagen afgesmeten werd en een drietal meters verder bloedend neerkwam. Ook het vehikel zelf kwam een behoorlijk eind verder eerst tot staan. Het bleek dat zoowel auto als bak fiets er niet bijster fortuinlijk afgekomen waren. Het geheele voorstel van de eerste was in elkaar gedeukt, zoowel radiator, lampen, bumper en andere onderdeelen. Ook de motor was kapot. Wat de bakfiets betreft, behalve dat er van de bussen en flesschen uit den aard der zaak weinig overgebleven was, bleek zij er zelf leelljk aan toe, en zal wel een zeer grondige reparatie moeten ondergaan. Dienaar werd opgenomen door eenige om wonenden, en vervolgens een woning binnen- gedracht, alwaar dokter Rensing de eerste hulp verleende. Daarna is het slachtoffer per brancard naar zijn woning getransporteerd. Behalve eenige wonden aan het hoofd, klaag de de man over pijn in de lies. Door de politie is proces-verbaal opge maakt, terwijl het voorts zoo goed als" Zekér is, dat de auto geen Voorrang verleend heeft, vin van 16 November 1936. BEVALLEN: C. HeesbeenSwerts, d. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Breda geeft belanghebbenden in overweging, om, alvorens in relatie te treden met H. J. Sanders, zich noemende veilingmeester, uitgever van een reclame-, woning- en advertentiegids, wonen de te Breda, Tuinstraat no. 11, bij hem inlich tingen in te winnen. Sanders bezoekt voornamelijk neringdoen den in kleinere steden en dorpen in Noordbra bant en Vlaanderen en tracht hen te bewe gen een advertentie in den door hem uitge geven gids te plaatsen, voorgevende dat die gids in de woonplaatsen van de adverteerders huis aan huis wordt bezorgd. De Brig.com. Kon. mar. te Uithuizen geeft een ieder, die kuikens of kippen wenscht te betrekken van het hoenderpark „Edelweiss" te Heijthuizen, in overweging te voren inlich tingen bij hem in te winnen. Overtreding arbeidswet. Tegen een aantal personen werd proces verbaal opgemaakt ter zake van overtreding der Arbeidswet. Dronkenschap. Een persoon, die in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde, werd Zaterdag ter ontnuchtering in bewaring gesteld. Vernieling. Door een inwoner dezer gemeente werd Zondag aangifte gedaan van vernieling van zijn rijwiel. De recherche stelt een onder zoek in. Off. van den M.S.D. der 2e kl. A. Evenaars wordt 7 December overgeplaatst van het vliegkamp De Kooij aan boord van Hr. Ms. kruiser De Ruyter te Nieuwediep. OOST-INDIË. Overgeplaatst van Hr. Ms. Sumatra naar Hr. Ms. Willebrord Snellius, de luit. ter zee der 2e kl. A. van Strien; van Hr. Ms. Wille brord Snellius naar Hr. Ms. Sumatra de luit. ter zee der 2e kl. T. H. Milo; van Hr. Ms. K Xll naar den Onderzeedienst, de luits. ter zee der 2e kl. W. J. de Vries en B. C. Uit de Bos. Vergund om naar Nederland terug te kee- ren, aan den luit. ter zee der le kl. B. J. Vel- derman; idem aan den kap.-luit. ter zee J. G. van den Berg; aan den luit. ter zee der 2e kl W. van Haaften. De distributie van zeevisch aan werkloozen. We waren wat nieuwsgierig hoe het op den eersten dag van den inkoop van deze visch aan den afslag te IJmuiden zou toegaan. In den vroegen morgen togen w waarts en zagen in de geweldige haüen het drukke beeld van lederen dag, hoewel het beeld op Maandag in den regel van den me bedril vieren aard is. Een geregeld aan- en terugtrekken van leege en volle handwagentjes met manden en kisten, aan den bovenkant van de pilaren, waar een agent, met het brandende stoplicht in de hand, het verkeer in den afslag regelde. Het is niet zoo eenvoudig tusschen al die karretjes, die alle eigenlijk tegelijk vooruit willen, zonder kleerscheuren te passeeren. Daarom is het gewenscht niet je beste spullen aan te trekken als je aan den afslag ten minste iets wilt zien.. Herhaaldelijk moet je over een kar heen zien te komen. Het is een geroezemoes, die je als buitenstaander eers den afslager, waaraan je weer geen touw kunt kunt vastknoopen. Binnen de pilaren, aan den onderkant, is de visch getast in kisten, dan wel ligt verspreid over den vloer. De koopers staan er rond ge drongen en volgen het monotone afslaan van den afslager, waaruit je weer geen touw kunt vastknoopen, indien je geen ingewijde bent. Maar men komt tot resultaat en de ver koop gaat vlot. De handel gaat dus onge stoord door; en als je vraagt: hoe staat het nu met den inslag van de „regeeringsvisch", krijg je ten antwoord: weten we niet en nog niks van gemerkt. Toen we weer op onzen weg in de groote hallen terugkeerden, bleek het, dat intusschen inkoop was gedaan door den vertegenwoordi ger van de regeering. Er bleek een kleine hoe veelheid wijting te zijn ingeslagen tegen, naar men zeide, 6.per 50 kilo. Dat is dus tegen 12 cent per kilo. Nu is het niet bekend tegen welken prijs deze visch aan den werklooze zal worden verstrekt, maar toch zeker niet hooger dan 18 cent per kilo, omdat dit als de grens- prijs is vermeld. Men zei, dat de schelvisch dien dag te duur was, zoodat daarvan niet zou zijn ingekocht. Manden en kisten waren gemerkt met de let ters R.L.D. hetgeen wel zal zijn afgeleid van Regeerings Levensmiddelen Distributie. Alles zag er keurig uit en werd met het bekende vetpapier ingepakt. Vermoedelijk was de be stelling uit het land niet groot, tenminste het leek ons, dat maar een kleine hoeveelheid was ingeslagen. Waarschijnlijk wil men hier en daar de kat eens uit den boom kijken. Alle begin is moeilijk en men koopt onder eigenaardige om standigheden, omdat de handel er nu niet bijs ter sympathiek tegenover staat. Later den heer Heykoop sprekende, zei deze ons, dat zij, als afslagambtenaren geheel buiten deze zaak stonden, en hij verder niets kon mededeelen, want dat de inkooper, net als iedere andere kooper, zijn eigen weg ging. Zooals men weet, was de aanvankelijke op zet, dat de keuring zou geschieden door den halchef, en zoo deze de visch niet goedkeurde voor dat doel, dat dan de visch niet verkoop baar meer was en dus moest verdwijnen naar de puffabriek. Hiervan is men blijkbaar teruggekomen, want de visch valt onder de gewone afslag- keur, die geldend is voor alle daar aange brachte visch. Nu dienen we dus eerst af te wachten, hoe de visch in de daarvoor in aanmerking komen de streken zal worden ontvangen en of men er afzet voor zal vinden. De handel, zoo werd ons door een ingewijde meegedeeld, zal een afwachtende houding aan nemen. Men ziet er als de afname belang rijken vorm gaat aannemen een stimulans van opvoering der prijzen in. Er was in handelskringen verschil van inzicht hoe tegenover den maatregel te staan. De meest-extremistische wil geen inkoop aan den afslag doen; dan zijn er verschillende tusschen- vormen en de soepelste is, dat men deze op vatting huldigt, dat, wanneer de visch inder daad komt aan de werkloozen en dat er geen kwestie van is dat, middels dezen, de visch in andere handen overgaat, dat men zich er dan bij neer moet leggen. Dan wordt ook nog de mogelijkheid over wogen, dat de visch niet tegen kostprijs zal worden verstrekt, zoodat er dus misschien van regeeringszijde op bijgelegd zal worden en dat men dan te doen krijgt met een zekere concur rentie, waartegen de handel niet op kan. Dan zou het geval een scherperen vorm gaan aan- nemen. Momenteel is dus afwachten de boodschap en zou het voorbarig zijn nu reeds bepaalde conclusies te gaan trekken omtrent de gevol gen voor den handel, hoewel er nu reeds de mogelijkheid is, dat de kleinhandel er nadeel van zal hebben, omdat deze een bepaald soort .*1 anten zal gaan missen. Voor den groothandel verwacht men een om hoog brengen van den inkoopprijs. Misschien zijn we binnenkort in staat als er eerst wat meer doorwerking is er ipt-„ meer van te vertellen. I/. W.S.V. „DE ZILVERMEEUW". Sond-Hff5'De°7°i ideaal wandel-w«r, nam -jo.ia.»g j.i. „De Zilvermeeuw" deel aan W.S.V. „D. Kievit" schreven, 30 km marsch. S De deelname was zeer groot; niet minder dan TeToP« WedljJerden om de PUzen. begon de tochti "KieVit" en den al ie meenen indruk (march'eeren ftr T" n a!n r stkomende vereeniaino- ai en °nz<» c kennismaking met Bus» Werd W.S.V. e Kievit" metriuc^ïïrr*" Verstopping wordt vlug verholpen ÖOo LeonpiUen. Sedert 20 jaar een beproefd zuiver plantaardig laxeermiddel dat een mild» en prompte uitwerking heeft. Leo pillen. In doosjes vanaf 20 ct. bh alle apothekers en drogisten. (Adv Dinsdag 17 Nov. 16-33 uUr D e Waal WAAR OUDE KRANTEN AL NIET GOED VOOR ZIJN. Een ingezetene van het dorp De Waal had zeer veel hinder van de talrijke kraaien, die in het najaar over Texel trekken, en die bij honderden neerstreken op zijn akkers met wintertarwe; hij kreeg den raad het land voor een flink gedeelte met oude kranten te be- leggen. Het resultaat was verrassend, men ziet nu op dit veld geen enkele kraai meer. Den Hoorn UITVOERING VOOR D.E.K. Door leden van het Fanfarekorps D.E.K. te Den Hoorn en eenige dames zal voor dona teurs op Vrijdag 27 November en tegen en- trée op Zaterdag 28 November een uitvoering gegeven worden in Loodsmanswelvaren al daar. Deze uitvoeringen zullen met bal wor den besloten. Opgevoerd zullen worden door gemengd gezelschap ,,'t Slippertje" en alleen door heeren: „Gouden Bruiloft te Kleidorp", Oosterend ORGELBESPELING TE OOSTEREND. De door het zeer ongunstige weder uitge stelde orgelbespeling in de Geref. Kerk alhier door den heer Kruithoff, organist te Kampen, zal nu plaats hebben op Vrijdag a.s., des avonds te acht uur. Zooals we reeds mede deelden, zal de heer Kruithoff, die blind is, ook eenige eigen compositiën ten gehoore brengen. KLEUTERSCHOOL VERPLAATST. Daar het lokaal, waarin te Oosterend de Kleuterschool gehouden werd voor het steeds toenemend aantal leerlingen, te klein werd, heeft men voor du doel in het Gebouw voor Christelijke belangen een lokaal afgehuurd, waarin thans de school gehouden wordt. Het aantal leerlingen is gestegen tot 44. Tot on derwijzeres is, naast Mej. M. Vonk, Mej. M. Drijver aangesteld. MARKTOVERZICHT. De wolveehandel was Maandag aan de markt evenals altijd na half November onbeteeke- nend, alleen werden eenige rammen behan deld, de prijs hiervan liep van 18 tot 22 gul den, en enkele oude schapen van minder goede kwaliteit, waarvan de prijs ongeveer 16 gulden per stuk bedroegen. Rundvee was er iets meer en stonden enkele van 140170 gulden, en wat jong vee (pink- koeien aan de lijn, waarvan de prijzen liepen ken), dat ongeveer 100 gulden per stuk op bracht. Vrij belangrijk was de aanvoer van schram men en biggen, de prijzen zijn evenwel door het dure voeder en de betrekkelijk lage var- kensprijzen, slecht. Op de markt kocht men voor 13 gulden al een schram van 70 èi 80 pond, de minder zware brachten 11 k 12 gulden per stuk op; een goede big kon men reeds voor 9 guldeii koopen. De varkensprijzen op de boer derij bedragen 21 en 22 cent per pond. Wolhandel was er weinig op de markt, het grootste gedeelte is reeds verhandeld de prijs loopt van 82% tot 85 cent per kg. Aan de eierenveiling liepen de eierenprijzen sterk terug, ze bedroegen pl.m. één gulden per 100 stuks minder dan vorige week. TEXEL, 16 Nov. 1 paard 120; 6 koeien 140170; 5 pin ken 80110; 7 rammen 1822; 8 schapen 14—18; 25 nüchtere kalveren T12; 37 biggen 910; 12 schrammen 1113. Eierenveiling. Aangevoerd 24,955 eieren: 5862 kg 4.80 5.00, 6264 kg 4.905.10; 6b—70 kg 5.25—5.50; 5056 kg 3.504.50; 40—50 kg 3.0O—3.55 Stoomvaart Mij. Nederland. Johan de Witt, t., 18 Nov. te A'dam verwacht. Johan van Oldenbarnevelt, u„ 16 Nov. v. Gi braltar. Marnix van St. Aldegonde, t„ 15 Nov. v. Sa- bang. Simaloer, t., 16 Nov. te Marseille. Poeiau Bras, u., 14 Nov. v. Genua, l arakan, 15 Nov. te A'dam. Tawali, u., 14 Nov. v. Genua. Rotterdamsche Lloyd. Kertosono, u„ pass. 14 Nov. Finisterre. Modjokerto, u., pass. 15 Nov. Finisterre. Sibajak, u., pass. 14 Nov. Perim. Soekaboemi, 14 Nov. v. Batavia. Tapanoela, t., 16 Nov. te Marseille. Hoiland—Amerika Lijn. Binnendijk, 14 Nov. v. R'dam. ^n^SteydÖk' 15 Nov- te Willemstad. Lochgoii, ia Nov. te Londen. Paarndam, 15 Nov. te New-York. Silver JavaPacific LHn. Mapia, 16 Nov. v. Macassar Sa.abangka, 13 Nov. v Lourenzo Marqués. afP„a"ea' 14 Nov. v. Belawan. antar, 13 nov. v. Chemainus. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Aiciuba, u., pass. 14 Nov. Fernando Noronhft. A dabi, ie Nov. v. R'dam. a Phacca, u., pass. 15 Nov. Dungeness. Alpherat, t„ 14 Nov. te Santos. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Me ampus, pass. 14 Nov. Gibraltar. Neleus ie Nov. te A'dam. atrocius, 15 nov. v. Shanghai. Peisander, 14 Nov, v. Batavia.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6