De actie der IJsselmeer visschers De nieuwe Burgemeester van Callantsoog Ernstig ongeval Tegen stilstaande trailer gebotst Marktberichten 0 e Bilt seint Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA WIER1NGEN Het huwelijk van Prinses Juliana* „EEN JONG, ENERGIEK MAN, DIE ZIJN NIEUWE GEMEEN TE ZEKER MET VASTE HAND ZAL LEIDEN." De reeks Koninklijke Besluiten, welke steeds zoo in den loop van den middag door de telex op ons redac tiebureau binnenkomt, had den laat- sten tijd onze bijzondere aandacht. De benoeming toch van den burge meester van Callantsoog zat als het ware in de lucht en wij wilden graag de eerste zijn, die den nieuwen functionnaris feliciteerden. En 't is gelukt ook. Gisterenmiddag kwam de bood schap, dat bij K. B. van 13 dezer met ingang van 15 November was benoemd tot burgemeester van de bijna tot verdwijnen gedoemde ge meente, de heer G. D. Rehorst, thans secretaris en ontvanger der gemeente Westzaan. Vlug het telefoonboek ter hand genomen, verbinding met Westzaan gevraagd en bin nen enkele minuten hadden wij den nieu wen functionaris, die nog van niets wist, aan de telefoon. Zooals te begrijpen valt, was het nieuws dat wij konden mededeelen, zeer welkom. De gloednieuwe burgervader dankte ons vriendelijk voor onze moeite en verklaarde zich gaarne bereid ons 's avonds bij zich thuis te ontvangen. En zoo togen wij gisteravond naar het landelijk Westzaan, teneinde eens kennis te maken met het nieuwe gemeentehoofd yan Callantsoog en onze lezers daarvan wat te vertellen. Fel boorden zich de koplampen van onze auto in de duisternis, toen wij de goed ver lichte weg Alkmaar-Amsterdam verlieten en rechtsaf slaand door het stille Assen delft reden. Sterk deed het plaatsje denken aan de Langedijken, met de smalle brug getjes, over de langs den weg loopende sloot. Aan het einde van dit dorp linksaf, de watertoren gepasseerd, dan nog eenmaal rechtsaf en Westzaan is bereikt. Een vriendelijke wielrijder, geassisteerd door een niet minder behulpzamen kruide nier, wijzen ons de gezochte woning en dra staan wij van aangezicht tot aangezicht met den heer en mevrouw Rehorst. De plichtplegingen nemen niet veel tijd in beslag en al spoedig zitten wij, wegge doken in een gemakkelijke fauteuil in de gezellig ingerichte huiskamer van de fami lie, die straks een eerste plaats in Callants oog zal gaan innemen. Prettig, en vlot loopt al direct de conver satie met deze, nog betrekkelijk jonge men- schen, voor wie deze dag een belangrijke mijlpaal in het leven is. De heer Rehorst is immers pas 34 jaar oud en zal dus een zeer jong gemeentehoofd zijn. Maar wij laten er direct op volgen, dat wij de overtuiging hebben, dat zijn jeugd geen beletsel zal zijn om de hem toever trouwde gemeente met beleid en vaste hand te besturen. Burgemeester Rehorst werd 22 September 1902 te Berkenwoude, een dorpje bij Gouda, geboren. Hij is de zoon van een boer en kwam zóó van de lagere school bij vader in het bedrijf, waar hij tot zijn 18e jaar werk zaam is geweest. Toen deed zijn zin voor studie hem een andere loopbaan kiezen en beijverde hij zich om door middel van privaatlessen het voorbereidend examen gemeente-administra tie te doen. Al spoedig volgden acte gemeente-admini stratie, Staatsinrichting, M.O. en examen B. (hooger vakexamen gemeente-administratie) terwijl thans ernstige plannen bestaan om excusez du peu op 36-jarigen leeftijd rechten te gaan studeeren. De nieuwe burgervader weet zijn weetje dus wel, zooals wij in West-Friesland zeg gen. Hij kwam allereerst als volontair op de secretarie te Berkenwoude, daarna als amb tenaar in Ouderkerk a. d. IJsel, dan als commies-ontvanger in Neede (Achterhoek) en sinds 1 Juli 1936 als secretaris-ontvanger in Westzaan. Wat ons vooral verheugde is, te verne men, dat de heer Rehorst zich ten zeerste voor het openbare leven interesseert, hij ver vult in de plaats zijner inwoning tal van be stuursfuncties, waarvan wij slechts noemen: voorzitter van de IJsclub, bestuurslid van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen en Voorzitter van de onderafdeeling Zaanstreek van den Bond van Gemeenteambtenaren. Voor het openbare leven van Callantsoog zal hij dus zeker een goede steun zijn. De nieuwe burgemeester is vrijzinnig her vormd en in politiek opzicht vrijzinnig-demo cratisch georiënteerd. Uit den aard van de zaak ging het ge sprok in het eerst geheel over 's burge meesters verleden, maar al spoedig eischte onze beminnelijke gastvrouw, de burge- meestersche, onze aandacht op, om van den Vreemden krantenman iets te vernemen van de plaats waar zij ongetwijfeld een deel, mis schien wel een groot deel, van haar leven zal moeten doorbrengen. Wij hopen haar nieuws gierigheid voldoende te hebben bevredigd. Trouwens, wij waren maar al te geneigd haar alles te Vertellen wat wij wisten, want mevrouw Rehorst bezit de benijdenswaardi ge gave, een sfeer van behagelijkheid te scheppen, welke als vanzelf tot mededeel zaamheid uitlokt. Wij durven dan ook reeds nu te voorspellen, dat Callantsoog een „eer ste burgeres" krijgt, die het hart der burgerij zal weten te winnen. Zij vertelde het bijzonder prettig te vin den, aan zee te komen wonen en verheugde er zich nu reeds op in den komenden zomer met haar kinderen (twee meisjes en een tongetje, resp. 9, 1 en 5 jaar oud), dagelijks van het strandgenot te kunnen profiteeren. Ook de heer Rehorst liet zich niet onbe tuigd in het informeercn naar z'jn meuw gemeente en uit de vragen, welke hij steiae, alsmede uit geheel zijn optreden, meeneri wij te mogen concludeeren, dat Callantsoog e 'burgemeester i-rUM die tw r>inttrlands-le- ven liefheeft en daarnaast een open oog zal hebben voor de speciale behoeften, welke het heeft als een zich ontwikkelende bad plaats. Callantsoog krijgt een jong, energiek hoofd der gemeente, die naar onze overtuiging ze ker alles zal doen om de ontwikkeling in elk opzicht te bevorderen. The Heick Boys. Zondag hadden we het genoegen kennis te maken met de jongste spruit van het Poldersche vereenigingsleven. Hoe voos en hol het vereenigingsleven hier voor een groot deel ook moge zijn, toch schiet, als uit den kop van een ouden knotwillig, telkens weer een nieuwe loot omhoog en komt zich voe gen tusschen al de anderen, die op den uit- geholden stam hun steun en voedingsbo dem moeten vinden. Er komen nieuwe tak ken, er verdwijnen ook oude en als de nieu we gezond en krachtig zijn hebben wij er onzerzijds vrede mee, als zij de plaats van een paar armtierige twijgjes innemen. Of haar kracht zoo groot is dat haar een lang leven is beschoren, zal in de toekomst blij ken, maar jong-frisch was de nieuwe loot zeker, die zich als „The Heick Boys" Zon dagavond kwam presenteeren. De club maakte een heel goed debuut; we hebben er met pleizier naar geluisterd en als we boven schreven er met genoegen kennis mee gemaakt te hebben, bedoelden we daar niet mee de gewone plichtpleging te uiten, maar meenden het in de volle beteekenis van het woord. Het is een aardig ensemble, gevormd door oudere en jongere leden, waaronder we er verscheidene als werkelijk muzikaal ken nen; er zijn gelukkig maar dat is per soonlijke smaak betrekkelijk veel strijk instrumenten en er is maar weinig schette rend koper en ook de andere instrumenten zijn van dat klankgehalte, dat niet al te luidruchtige muziek wordt voortgebracht. Wij voor ons vinden dat, als het muziek geldt, die we uitsluitend om de muziek aan- hooren en niet tegelijkertijd als stimulans voor den dans behoeven te beschouwen, een voordeel. Om dezelfde reden hadden we ook veel waardeering voor de samenstelling van het programma, dat aan moderne muziek een groote plaats inruimde, maar b.v. ook het oude „Donauwellen" omvatte, al was het dan ook, dat we die wals te hooren kre gen in een bewerking naar de laatste mu- ziek-mode. Jan Geense en Klaas Kaan waren de refreinzangers en 't is wel wat ongewoon om er mee te eindigen N. Rijkers is de leider. Als de leden van volhouden weten en er geregeld gerepeteerd wordt, is zijn muzikaliteit er zeker borg voor, dat de club steeds met een goed verzorgd programma voor den dag kan komen. Hij stond in het begin nog wat onwennig tegenover het lei den van z n club bij deze eerste uitvoering, maar dat komt wel in orde, want na de pauze was z'n zekerheid op dit punt al groo- ter. Zelf meespelen en leiden tegelijkertijd is trouwens niet zoo gemakkelijk, vooral niet bij dilettanten, die immers niet dag aan dag samenspelen. Had de club en dus haar leider, succes met het geheele optreden, een persoonlijk succes behaalde de heer Rijkers nog met den door hem zelf gearrangeerden Heick Marsch, waarmee het programma werd ge opend en besloten en het zou de club zeker teleurstellen, als we ook nog niet even op merkten, dat we de lessenaars keurig von den! Ter afwisseling trad op „Prof. Melorini", goochelaar en buikspreker, die verscheidene aardige staaltjes op dit gebied liet zien en hooren. Vooral het buikspreken, waarbij de „kleine Greet" z'n partnerin was, sloeg in. De heer Prins sprak een kort openings- en sluitingswoord en het hartelijk applaus, waarmee het publiek club en Melorini tel kens beloonde, was het bewijs, dat z'n wensch, nl. dat men een pleizierigen avond mocht hebben, in vervulling is gegaan. Ouderavond School III. De ouderavond,' gehouden in School III (Oostpolder) werd geopend door den heer Zaadnoordijk, tijdelijk hoofd dezer school, die met veel genoegen constateerde, dat vele ouders aanwezig waren. Spr. vestigde in z'n openingswoord nog eens de aandacht op het nut van de ouderavonden, die im mers veel bij kunnen dragen tot een goede samenwerking tusschen school en huis. Vervolgens memoreerde de heer Zaad noordijk de personeelswijzigingen aan de school van den laatsten tijd, die het eigen aardig resultaat gaven, dat er thans alleen tijdelijke leerkrachten werkzaam zijn. De notulen van den heer J. den Das werden onder dankzegging goedgekeurd, waarna de voorz. bij het punt mededeelin- gen wees op de belangrijkheid van de tand- verzorging op school en de enkele ouders die zich nog afzijdig hielden opwekte hun kinderen daar ook van te laten profiteeren. Spr., de jongste geschiedenis van de school nagaand, betoogde dat het gemeentebestuur in het belang van het onderwijs beeft ge handeld met de benoeming van hoofd en onderwijzeres wat aan te houden. Na ecni- ge gedachtenwisseling sprak de heer G. v. Balen Blanken waardeerende woorden tot het tijdelijk personeel. De pauze werd op de gebruikelijke wijze besteed en het tweede deel van den avond aangevangen met de bespreking van het St. Nic.-feest. Den heer Meuleveld werd dank gebracht voor z'n financieel beheer en men besloot het feest op 3 Dec. te vie ren. Als de financiën het toelaten, zal er ook weer een film komen. Bij de rondvraag kwam nog de kwestie derde leerkracht ter sprake Men zal pro- beeren ook voor het volgend jaar weer de daarvoor benoodigde gelden bijeen te krij gen. Het was intusschen vrij laat geworden, zoodat de heer Zaadnoordijk, dank zeggen de voor de betoonde belangstelling, hierna tot sluiting overging. Ned. R.K. Landarbeidersbond St. Deus Dedlt, afd. Wierlngen. Door bovengenoemden bond is gisteravond een vergadering gehouden in lokaal Veer- dig. Te ruim half acht werd door den voorzitter, den heer H. Hulsman, het ope ningswoord uitgesproken en de vergadering ponnend met den Christelijken Groet. De notulen der vorige vergadering wer den vervolgens door den secretaris voorge lezen; zij werden onder dankzegging, goed gekeurd. Onder de hierna voorgelezen ingekomen stukken was de beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering. Tot afgevaar digden werden achtereenvolgens gekozen de heeren H. Hulsman, Van Dongen en J. Vroone en na aandrang van de aanwezigen leden neemt deze laatste de benoeming ein delijk aan. Na eenige besprekingen over uitkeering bij stempelen en rijkssteun kwam aan de or de de bespreking, over een te houden groo te propaganda-vergadering, toegankelijk voor alle katholieken. Besloten werd een bestuurslid te laten ko men om een propagandistische rede uit te spreken. De rondvraag, die niets opleverde, volgde hierop. Na nog een opwekkend woord van den voorzitter en den G. A. ontvangen te hebben, over deelname aan de algemeene maandelijksche H. Communie, en bezoek aan de congregatie, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. POLITIE Verloren: een portemonnaie inhoudende eenig kleingeld en een kosteloos uitgereikt rijwielplaatje. Verloren: een portemonnaie inhoudende wat kleingeld en een abonnement op een autobus. Gevonden: een rijwielplaatje in etui. Inl. bij den gemeentebode. DEN OEVER AUTOBOTSING J.l. Maandagmorgen even na zeven uur kwam, de vrachtauto van de aannemers firma Hendriks welke uit de Bakkerstraat kwam in botsing met de vrachtauto van de eendenhouder J. Bakker te Vatrop, welke door den Hofstraat in de richting Den Oever ging. H. had voorrang moeten geven en deed dit niet, met bovengenoemd gevolg Beide auto's, doch die van B. wel het meest, liepen materieele schade op. Van het ongeval is aangifte bij de politie gedaan. CONTROLE RIJWIELMERKEN Bij de op j.l. Zondagmorgen te Hippoly- tushoef gehouden controle op de rijwielbe- lastingmerken liepen weer een tiental per sonen tegen de lamp Verschillende hadden geen plaatje en anderen droegen het op een verkeerden plaats. ZIJPE Dame door auto aangereden en zeer ernstig gewond. T ZAND. Vanmorgen kwam mej. Rens bij den dok ter vandaan, zonder echter om te kijken stak zij den weg over en werd door een auto komende van richting Alkmaar, opgeschept en tegen den grond gesmakt. Zij bekwam een ernstige hersenschudding. In zorgvollen toestand werd zij opgenomen en in het kantoor van de Zuivelfabriek Hol- landia binnengebracht, vanwaar zij naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar zal worden overgebracht. De toestand is hoogst ernstig. AUTO TOTAAL VERNIELD. GEEN ERNSTIGE ONGELUK KEN. Gisteravond omstreeks half elf is op den Rijksweg langs het Noordhollandsch Kanaal, tusschen St. Maartensvlotbrug en Burger vlotbrug, een luxe auto, waarin gezeten wa ren de heeren Br. en De H. uit Callantsoog op een stilstaande trailer, afkomstig uit Gro ningen, gereden. Wel was de trailer goed verlicht en stond goed langs den weg, maar verblind door de lichten van een tegenligger, zag de heer Br. blijkbaar het obstakel niet en een botsing was daar het gevolg van. Het kleine autotje was grondig vernield; de schok kwam. zóó aan, dat de motor door het dashbord was gedreven. De inzittenden kwamen er vrij goed af. Door den heer Bras uit Schagen, die juist passeerde, werden zij gebracht naar dr. Bocrma te 't Zand; hun kwetsuren bleken geen ernstig karakter te dragen. Wel raakte Br. buiten bewustzijn, maar het was hier voornamelijk de schrik die een rol speelde. De heeren zijn later naar hun woning vervoerd. De trailer had slechts lichte beschadiging opgeloopen. VERTREK „INDRAPOERA" UITGESTELD. 's-Ghavenhage, 17 November. In ver band met het huwelijk van H.K.H. Prin ses Juliana op 7 Januari heeft de directie van den Rotterdamschen Lloyd besloten, het vertrek van het m.s. „Indrapoera" van Rotterdam naar Marseille een dag uit te stellen en te doen plaats hebben op 31 De cember van Rotterdam en 9 Januari van Marseille. De voor dit mailschip geboekte passagiers, die gebruik maken van den in aansluiting op het vertrek van Marseille rijdenden specialen trein voor de passa giers, kunnen daardoor 24 uren later, dus op 8 Januari, uit Nederland vertrekken. VOORLOOPIGE BESPREKINGEN OVER DE TOESLAGREGELING VOOR 1937. Naar ons van welingelichte zijde wordt medegedeeld, zijn door den Rijksdienst ter Uitvoering van de Zuiderzeesteunwet in het begin de zer maand verschillende organisaties van IJsselmeervisschers uitgenoodigd ten kantore van den Rijksdienst te verschijnen,, teneinde voor den Directeur van den Rijksdienst te worden gehoord over de voor het jaar 1937 toe te passsen toeslag regeling. Bij deze samenkomst, die inmiddels heeft plaats gehad, bleken behalve de Voorzitter en de Secretaris van het Centraal Comité van Zuiderzeevisschers. de heeren Spit en Keuris, en de Voorzitter en Secretaris van den „Sint Petrus"-bond, de heeren Kwak man en Schilder, welke twee organisaties tezamen ongeveer een twintigtal Visscherij vereenigingen omvatten, tevens nog aanwe zig te zijn de vertegenwoordigers van de twee tot op dit oogenblik nog niet aange sloten vereenigingen van Harderwijk en Marken. De eerste hiervan was vertegen woordigd door de heeren Klaassen en Fop pen, de laatste door de heeren Kes en Vis ser. Namens het Centraal Comité van Zuider zeevisschers en de „Sint Petrus"-bond wer den de eischen waaraan een goede toeslag regeling, naar het oordeel van deze beide samenwerkende organisaties behoort te voldoen, in overeenstemming met de be sluiten op de laatste, op 17 October ge houden algemeene vergadering genomen, in eerste instantie voorgedragen en toege licht door den heer Keuris, later mede aan gevuld door de heeren Spit, Kwakman en Schilder. Bedoelde eischen kunnen in het volgende worden samengevat: Voor regeling A (volwaardige visschers): een bedrijfstoeslag van 26 weken 100 pet., 2 maal 2 weken 75 pet. en 22 weken 50 pet., hetgeen neerkomt op 40 weken vollen toe slag. Voor regeling B. (visschers die om be paalde redenen als lichaamsgebreken, een voor de omgevormde visscherij minder ge schikt vaartuig of andere redenen, het be drijf niet volwaardig kunnen uitoefenen)- een bedrijfstoeslag van 32 weken 100 pet., 2 maal 2 weken 75 pet. en 16 weken 50 pet. of van 30 weken 100 net., 2 maal 4 weken 75 pet. en 14 weken 50 pet. wat voor beide hier voor voorgestelde regelingen 43 volle weken toeslag zou beteekenen. Verder werd, waar bij de voor dit jaar geldende regeling de kindertoeslag met de zelfde percentages werd verlaagd, verzocht voor 1937 de bierdoor gederfde kindertoeslag in den vorm van een extra-uitkeering toch aan de betrokkenen te willen verstrekken. Bovendien werd, waar de prijs van vrij wel alle materialen voor 't visscherijbedrijf als gevolg van de devaluatie aanzienlijk is verhoogd (voor het overgroote deel wor den deze materialen uit het buitenland be trokken), een verhooging van den norm der bedrijfstoeslag tot een percentage van 25 pet. bepleit. De thans geldende norm bedraagt f 12. Door de vertegenwoordigers van de vis- scherijvereenigingen van Harderwijk en Marken werd een bedrijfstoeslag van 30 we ken 100 pet., 18 weken 75 pet. en 4 weken 50 pet. gevraagd, echter zonder daarbij te vermelden of zulks voor regeling A, dan wel voor regeling B, óf voor beide regelin gen werd bedoeld. Evenmin werd over extia uitkeering van gederfde kindertoeslag of van verhooging van den norm der bedrijfs toeslag gerept. Ofschoon de Directeur van den Rijksdienst zich voorloopig over norm en duur der toe slagregeling voor 1937 nog niet bleek te kunnen uitlaten sprak deze toch als zijn meening uit. dat de vorm. waarin de voor stellen van het Centraal Comité en de St. Petrus-bond waren ingediend, hem een be teren grond voor deugdelijke bespreking schefien op te leveren, dan wanneer deze organisaties op 52 weken toeslag waren blijven staan en werd daaraan de erken ning toegevoegd, dat deze voorstellen op hem den indruk maakten weloverwogen te zijn. Naast de over deze nieuwe regeling ge voerde besnrekingen, werden door de ver tegenwoordigers van het Centraal Comité en de St. Petrus-bond in het bedoelde on derhoud. dat bijna twee en een half uur duurde, nog tal van andere onderwerpen aan de orde gesteld, zooals het betrachten van meerdere soenelheid ten opzichte van diegenen, die onder artikel 13 (het steun- artikel) vallen, het vriistellen yan de IJs selmeervisschers van de belasting op de benzine (waarmee de motoren worden ge stookt), terwijl ook speciaal de aandacht werd gevestigd op de jongere visschers, die, hoewel zoons van belanghebbenden, toch niet onder de Zuiderzeesteunwet vallen, daar zij pas na 1918 in het visscherijbedrijf zijn gekomen. Deze opneming in het bedrijf was bij deze jongeren meestal een gevolg van het feit dat de vader hun krachten in zijn bedriif niet kon missen Ook de weer opnieuw in het leven te roe pen Contact-commissie maakte een onder werp van bespreking uit. Toen ten aan zien van deze Commissie door den heer Keuris het bezwaar werd aangevoerd dat hierbij het Centraal Comité, hoewel veruit de grootste visscherij-organisatie van het T.Tsselmeer. was voorbijgeloopen, werd door den Directeur van den Rijksdienst de belof te gedaan, dat, vóór de Contact-commissie zou worden bijeengeroepen, de agenda voor de bijeen te roepen vergaderingen steeds zóó vroeg zou worden verzonden (minstens veertien dagen te voren), dat bespreking dier agenda in een algemeene vergadering van het Centraal Comité mogelijk zou zijn, zoodat de leden der Contact-commissie dus als het ware met een bepaald mandaat ter vergadering zouden kunnen verschijnen. Voorts zou de Contact-commissie slechts worden geplaatst voor die vraagstukken, welke practisch de visscherij of één "narer vormen raken, dus meer speciaal voor vis- scherij-technische aangelegenheden, dus niet voor kwesties inzake steun of toeslag. Na deze toezegging meende het bestuur van het Centraal Comité niet langer op eigen vertegenwoordiging te moeten aan dringen. Mocht zulks later blijken noodig te zijn, dan houdt het zich het recht voor, te allen tijde op dit standpunt te kunnen terugkomen. NOORDERMARKTBOND, (Noordscharw.) 17 Nov. 1936. Bevel, f 1.80; Schotsche Muizen f 1.60—2; Grooten f2.202.30; Eigenheimers f 1.80; BI. dito f2—2.20; Drielingen f 1.70—1.80; Uien f 1.201.50; drielingen f 1.70; grove f 1.30— 1.70; gele nep f5.6fl. Peen 1.- 1.30; Kleine peen 0.500.60; Roode kool f 11.70; witte kool 0.80; Gele kool 1.D. Witte kool 0.800.90; Bloem kool 6.7.50; Andijvie 0.500.55 BROEK OP LANGENDIJK, 17 November. Uien f 1.401.80 drielingen J 1.501.60, grove f1 50—1.80. peen f 0.901.40, groene kool f 2103, kroten f 1.101.20, roode kool f 11.60. witte kool 80 ct., gele kool f 1. D. witte kool 80 ct., bloemkool: reus f 7.20 8.40, 2e soort f 2.102.60. andijvie 50 ct., druiven: alicant f 20.80—39.90 Aanvoer: 12000 Ke. uien. 10.000 Kg. peen, 800 st. groe ne kool. 4000 Kg. kroten 25000 Kg. roode kool 5000 Kg. witte kool. 80 000 Kg. gele kool 40.000 Kg. Deensche witte kool. 2500 stuks bloemkool, 3000 st. andijvie, 400 Kg. druiven. MSTERUAM. 16 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 450 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5862 ct.. 2e kw. 5256 ct., 3e kw. 4448 ct., per Kg. slarhtgewicht; 68 melk en kalfkoeien f 175220 per stuk; 83 vette kalveren, le kw. niet genoteerd. 2e kw 4652 ct., 3e kw. 4044 ct„ per Kg. levend gewicht; 38 nuchtere kalveren f 7—10 per stuk; 549 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 5051 ct., enkele hooger, zware varkens 4950 ct.. vette varkens 48 49 ct. per Kg. slachtgewicht; 11 paarden f 70—100 per stuk. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen matige aanvoer, handel kalm en prijshoudend, voor min dere kwaliteiten hooger. Vette kalveren, weinig aanvoer, handel sleépend, prijzen dezelfde als vorige week Woensdag. Nuch tere kalveren gewone aanvoer, handel stug, boogere prijzen. Schapen matige aanvoer, handel stil, iets lagere prijzen. Varkens vrij grooten aanvoer, handel eenigszins traag, prijzen voor slachtvarkens iets lager. ALKMAAR. 16 November. Andijvie f 1.60, appelen 11.50', bloemkool T f 13, II f 4, boerenkool f 0.80—1.80, bleten f 1.80—2.20. druiven f 1021, gele kool f1— 1.40, groene kool f 1.504, kropsla fl.90— 2.90. knolselderie f 23. peren f 5.50—9. laanstelen f 0.90. roode kool f 1—1.80, sel derie f 0.70—1.40, spinazie f 0.72—1.27, snrui- ten f 3.506.00, tomaten f 2.50—9, uien f 0.90— 2.40, wortelen f 2—5, witlof I f 5—7. Verwachting: Zwakke tot matige, later toe nemende Westelijke tot Zuidelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt met regen, weinig verandering in tem peratuur. Verdere vooruitzichten: Voorloopig nog zacht met af en toe regen. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 762. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 7 gr. C. is 45 gr. F. WARMENHUIZEN, 16 November. Roode kool f 11.20, gele kool f 1, Deen sche witte kool f 0.80, andijvie f 0.50, bieten 50—80 ct. Aanvoer; 7000 Kg. roode kool, 11650 Kg. gele kool, 2700 Kg. Deensche witte kool, 2750 Kg. bieten, 40.000 st. andijvie. PURMEREND 17 November. Veemarkt. Koeien totaal 700 stuks: 350 vette koeien 38—62 st. per kg., geldekoeien f 80—160, melkkoeien f 110—215, 95 vette kalveren 25—50 ct. per Kg.. 340 vette var kens 3840 ct. per Kg., 50 magere varkens f 14—20 per stuk. 290 biggen f 8—11 per st,, 1400 schapen f 10—25 per stuk. 70 bokken f 4—15 per stuk, 10 paarden f 60—130.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7