Laatste Telexberichten Oe Bilt seint Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier Vereeniging tot ontwikke ling van den landbouw Arrondissements rechtbank te Alkmaar Kgsrs,,wrï„a<"': Marktberichten de najaarsvergadering in hotel „de beurs" te schagen. middagvergadering. Uit onze Omgeving den oever. VC'BadCri"8 f" ds Een voorstel inzake pen< sionneering van Hoog heemraden. Algemeene Vergadering van het Bestuur van het hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, op Woensdag 18 November 1936, des voormiddags 10 uur, in het Gemeen- landshuis te Alkmaar. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans Jr., dijkgraaf; secretaris de heer J. W. Boersma; penningmeester de heer P. W. Groot; inge nieur de heer P. Tj. Poppens. Afwezig met kennisgeving van verhinde ring zijn de heeren P. Groot, hoogheemraad en de heer J. Ringers, hoofdingeland-plaats vervanger, de laatstgenoemde, omdat zijn gezondheidstoestand aanwezig zijn nog niet toelaat. De pensionneering van hoogheem raden. Van de hoofdingelanden, de heeren C. P. Hartog en C. Kramer Glijnis en van de hoofdingelanden-plaatsvervangers, de heeren P. Blaauboer en Joh. de Veer, is een adres ingekomen, waarin adressanten Dijkgraaf en Hoogheemraden verzoeken in de eerstvolgen de vergadering prae-advies te willen uitbren gen over hun voorstel om de pensioenrege ling voor hoogheemraden zoodanig te wijzi gen, dat, voor hoogheemraden die na 1 Januari 1937 voor de eerste maal als zoodanig worden benoemd, alleen weduwe- en weezen- pensioen zal worden uitgekeerd, wanneer het overlijden rechtstreeks het gevolg is van de uitoefening van de functie als hoogheemraad en niet door eigen schuld. Adressanten zijn van oordeel, dat de functie van hoog heemraad beschouwd moet worden als ne venbetrekking en zij geven de voorkeur aan een behoorlijke salarisregeling, boven een thans geldende pensioenregeling. Goedgevonden wordt dit adres in handen te stellen van het Dag. Bestuur. Voorstellen van het Dag. Bestuur die geen discussie uitlokken. Nu de hernieuwde vaststelling van de jaarwedde-regeling van den Secretaris, den Penningmeester en den Ingenieur door Ged. Staten is goedgekeurd, wordt de pensioen grondslag van deze hoofdambtenaren door de algemeenev ergadering vastgesteld. De begrooting voor 1937. Hierna komt aan de orde de behandeling iVan de begrooting voor 1937, waarbij zooals reeds eerder door ons medegedeeld. Dijk graaf en Hoogheemraden voorstellen het hef fingspercentage van den omslag met 02 of bijna 6 te verlagen. Algemeene beschouwingen. Van de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen wordt allereerst gebruik gemaakt door den heer J. Laken- man, die met genoegen geconstateerd heeft dat wederom verlaging van lasten kan plaats vinden. Toch is er een leemte in de twee laatste begrootingen en wel wat be treft de ongelijkheid van heffingspercentage op gebouwd en ongebouwd. Spr. informeert of de beslissing van Ged. Staten al bekend is. De Voorzitter antwoordt, dat het Dag. Be stuur ook nu nog niets kan mededeelen over het oordeel van Ged. Staten. Het schijnt dat deze zaak gelijktijdig met andere wijzigingen van belangrijken aard, zal af komen. Een definitief antwoord hebben D. en H. nog steeds niet ontvangen. Postgewijze behandeling. Vervolgens wordt overgegaan tot postge wijze behandeling der begrooting. De begrooting wordt vervolgens zonder Benige wijziging ^vastgesteld. Tot leden van de commissie van onder zoek voor het nazien van de rekening over 1936 worden benoemd de heeren C. Kramer Glijnis, C. de Boer Jzn., J. Best Nz. en P. Tromp Sr.; tot plaatsvervangende leden, de heeren C. Haremaker, C. P. Hartog, J. I-akerunan en Jb. Jimmink Hz. Hierna volgt sluiting. In de groote zaal van hotel de Beurs al hier, had gister de najaarsvergadering plaats van de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorder kwartier, onder voorzitterschap van den heer P. Bührmann. De vergadering was slechts matig bezocht. De opening. De Voorzitter opent met een woord van welkom, in het bijzonder gericht tot den Voorzitter en den Secretaris van de Holland sche Maatschappij en zegt dat hij, alvorens tot het meer zakelijk gedeelte over te gaan, op deze plaats in herinnering meent te mogen brengen de verloving van H.K.H. Prinses Juliana met Z.D.H. prins Bernhard, er van overtuigd zijnde dat ook de leden van Noorderkwartier het geluk van H.K.H van harte toejuichen. Hot is een usance dat van de bestuurs tafel een kort overzicht gegeven wordt van den toestand waarin de landbouw zich be- .vindt. Algemeen hoort men en men leest het ook in de groote pers, dat bij nijverheid en han del een opleving te bespeuren valt. Moge dit voor deze groepen het geval wezen, de voorteekenen voor den landbouw echter zijn nog zeer ongunstig, en worden naar te vreezen is door den monetairen toestand nog ongunstiger, indien tenminste de Regeering op het standpunt blijft staan dat de eerste levensbehoeften niet in prijs mogen stijgen, aldus spr. Zoo heeft b.v. de veehouderij wel zeer geleden. Eenerzijds zijn de voerprijzen zeer gestegen, terwijl anderzijds een redelijke prijsverhooging harer producten wordt ge weerd. Evenzoo dreigt het tot het uiterste aan gepaste akkerbouwbedrijf meer in de knel te komen, doordat ook de door haar benoo- digde grondstoffen circa 2030 pt. zijn ge stegen. Moge de regeering in dezen onhou.1- baren toestand spoedig voorzien en vooral niet den raad van andere bevolkingsgroe pen opvolgen, om den landbouwsteun di rect maar te liquideeren. Vervolgens wil spr. nog even wijzen op de nieuwe pachtwet welke dezer dagen door de Tweede Kamer is aangenomen. Opmerkelijk hierbij is, dat de landbouw- vertegenwoordigers hebben tegengestemd, terwijl een groote meerderheid van niet agrarisch georiënteerde vertegenwoordigers vóór stemde. Het bestuur van H.N.K. heeft zich inder tijd uitgesproken tegen het ontwerp, omdat dit m.i.b. veel te diep ingrijpt in het par- tiulier bezit en zoodoende veel schade aan den landbouw kan toebrengen men denke slechts aan crcdietverleening. Er rest slechts nog een hoop dat ook dit maal de Eerste Kamer dit politieke ontwerp zal verwerpen. Notulen. Aan de orde is vervolgens de vaststelling der notulen van de vergadering van 6 Mei 1936 welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Wij maken melding van de navolgende ingekomen stukken; 1. Kennisgeving van verhindering o.a. van den heer Mr. Dr. J. A. E. Buiskool, Wethouder van Schagen, door bijwoning der vergadering van 't Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier te Alk maar. 2. Een afschrift van een adres aan dem Minister van Landbouw en Visscherij van den Alg. Ned. Zuivelbond, den Chr. Boeren- en Tuindersbond, den Kath. Boeren- en Tuindersbond, en het Kon. Ned. Landbouw- Comité houdende het verzoek, om in ver band met de denreciatie van ons betaal middel en de stijging van de productie kosten der melk, doordat veevoeder, kunst mest en gebruiksartikelen voor den vee houder duurder geworden zijn den toe slag op de melk alsnog als zoodanig te ver- hoogen dat de veehouder hierin voldoende compensatie vindt voor de verhooging, welke de productiekosten sedert den vorigen winter ondergaan hebben. Een even redige vergoeding voor de hoogere kosten der wintermelkproductie kan daarin dan echter nog niet gezien worden. Mededeelingen. Vervolgens doet de Secretaris, de heer G. Nobel, enkele mededeelingen. Plaats voor de Voorjaarsvergadering. Als plaats voor de voorjaarsvergadering 1937 wordt met algemeene stemmen Alk maar aangewezen. Verkiezing van een Voorzitter. I J"- i .Jl t J Wegens aftreding van den Voorzitter, don heer p. Bührmann, die niet herkiesbaar is, moet een nieuwe Voorzitter worden gekozen. Na stemming blijken er 20 stemmen ie zijn uitgebracht. Aangezien niemand de meerderheid heeft verkregen, moet een nieuwe vrije stemming worden gehouden. De heer Stapel zegt, in geen geval het Voorzitterschap te zullen aanvaarden aan gezien hij door drukke bezigheden dit ambt niet kan ambieeren. Na deze stemming blijkt de heer J. de Veer uit Schagen met 17 van de 20 stem men te zijn gekozen De heer De Veer neemt zijn benoeming aan. Rapport Melkcommissie. Bij afwezigheid van den heer L. T. C. Schev brengt de heer Eriks rapport uit over de werkzaamheden der Melk-commissie, Mededeelingen Werktuigen- commissie. Aan het verslag, uitgebracht door den heer Jm. Blaauboer Gzn., ontleenen wij, dat steeds meer rekening wordt gehouden met adviezen door de commissie verleend. Verschillende demonstraties met nieuwe machines werden in tal van deelen der provincie gehouden. Het ligt in de bedoe ling der commissie een cursus in het leven te roepen ter opleiding van bekwame in structeurs voor de bediening der land bouwwerktuigen. De vergadering wordt hierop tot 's mid dags één uur geschorst. Na heropening geeft de voorzitter onmid- delijk het woord aan den spreker op deze vergadering. De positie van den landbouw na de devaluatie. De heer ir. T. P. Huisman, secretaris van de Hollandsche Maatschappij, uit 's Graven- hage, geeft dan een overzicht van de positie van den Landbouw na de devaluatie, waar aan het volgende is ontleend: Spr. begint met te wijzen op de zeer groote belangstelling, welke de landbouwcrisis maatregelen van verschillende zijden moch ten ondervinden direct na de depreciatie van den gulden. Van verschillende zijden werd de overtuiging uitgesproken, dat deze crisismaatregelen nu wel konden verdwij nen en de landbouw zich zelf kon helpen. Uit het antwoord, dat de Regeering aan de Centrale Landbouworganisaties heeft ver strekt aangaande haar houding ten dezen aanzien blijkt, dat de Regeering voornemens is het prijspeil der landbouwproducten na de devaluatie ongeveer te houden op het peil als voorheen met uitzondering van die producten, welke met grondstoffen worden voortgebracht, die hoofdzakelijk moeten wor den ingevoerd en waar de depreciatie van den gulden een prijsstijging heeft te weeg gebracht. Daar zal, zij het schijnbaar niet met al te groote snelheid, gaandeweg naar een hooger prijsniveau worden gestreefd. Een verdere beperking van den varkenssta pel is reeds afgekondigd. Afhankelijk van de Regecring. Spr. wijst op de afhankelijkheid in deze van de Regeering. Dit maakt ook, dat on mogelijk gezegd kan worden, of de deprecia tie van den gulden den landbouw tot voor deel zal afwachten, ja of neen. Dat neemt niet weg, dat spr. inzonderheid voor de toekomst in deze depreciatie ver schillende voordeelen ziet. In de eerste plaats is in het Nederlandsche bedrijfs leven eenige opleving te bespeuren, welke een vermindering van de werkloosheid tot gevolg heeft, hetgeen, daar de binnenland- sche markt de belangrijkste markt is voor den Nederlandschen landbouw, een gunstige invloed op onze afzetmogelijkheid zal heb ben- Is het prijsniveau voldoende aangepast? Spr. wijdt vervolgens uit over de vraag, of het prijsniveau van den Nederlandschen landbouw zooals het thans wordt gesteund, in vergelijking met het niveau in andere landen voldoende aangepast moet worden geacht. Aan de hand van uitvoerige beschouwin gen komt spr. tot de conclusie, dat in' bijna alle landen van West Europa de prijzen hooger zijn, dan waarmede de Nederlandsche landbouw genoegen moet nemen. Inzonder heid is dit ook het geval met Engeland, waar de prijs, welken de veehouder voor de melk ontvangt, 9 cent bedraagt en dus twee keer zoo hoog is als de prijs, welken de Neder landsche veehouder ontvangt. Denemarken staat intusschen met zijn productiekosten iets lager, doch als de factoren, die dit ver oorzaakt hebben worden nagegaan, blijkt, dat deze moet worden gezocht in de grootere devaluatie van de kroon. Wanverhouding hier te lande. Dit maakt dat het loon en de lasten niet in zoodanige wanverhouding staan tot de productieprijzen, als dit hier te lande nog het geval is. Indien de Nederlandsche regee ring verlangt, drt onze boerenstand op den duur voor denzelfden prijs kan produceeren als Denemarken, zal deze wanverhouding door een verlaging van het loon- en kosten- peil in de beschutte bedrijven hier te lande en van de schulden en lasten, die op de be drijven drukken, niet achterwege moeten blijven. Export is noodzakelijk; zelfs in toenemende mate. Spr. meent, dat de Nederlandsche boeren stand in een onbevredigender toestand ver keert, dan die in vrijwel alle andere landen. Sprekende over; productie voor export of streven naar zelfvoorziening, meent ir. Huis man, dat gezien de dichte bevolking, niet alleen voor ons land, maar inzonderheid ook voor ons platteland, export noodzakelijk is en zulks in toenemende mate. En waar onze producten hoofdzakelijk gaan naar Duitsch- land en Engeland, daar dient, om niet een nog grootere werkloosheid ten plattelande en een nog grootere armoede te veroorzaken, er door de Regeering alles op te worden gezet, om vooral de export naar deze beide landen voor den land- en tuinbouw zoo groot mogelijk te maken en te houden. Bij het streven naar autarkie van de andere landen is een motief aanwezig, dat inzonderheid ook voor ons land geldt, n.i. de vrees om bij oorlog verstoken te zijn van voldoende aan voer van voedingsmiddelen. Ook uit dien hoofde dient de Regeering er voor te waken, dat de Nederlandsche landbouwbedrijven, oo behoorlijk intensieve wijze aan den gang worden gehouden. De Crisispolitiek der Regeering. De crisispolitiek, door de Regeering ge volgd, zou spr. juist achten, indien naar loonende prijzen werd gestreefd. De prijs voor het belangrijkste product, de melk, was in October j.1. nog lager dan een jaar gele den terwijl de productiekosten, mede door de depreciatie van den gulden zoodanig zijn verhoogd, dat de prijs een halve cent hooger zou moeten liggen. Van de doorloopend ver lies gevende prijzen der dierlijke producten, zijn inzonderheid ook de tallooze kleine be drijven de dupe. Steun aan het kleine bedrijf. Ir. Huisman wijst vervolgens op de voor stellen van de Commissie van Loon, inzake de extra steun aan het kleine bedrijf, waar bij de kans bestaat, dat deze kleine bedrijven niet zullen worden geholpen door een loo- nend prijspeil, maar dat de grootere bedrij ven, waar de toestand ook onhoudbaar is, zullen worden belast, om aan de kleine be drijven een bijzonderen bedrijfssteun te ver schaffen, welke geen enkei uitzicht biedt voor een betere toekomst. Spr. meent, dat indien door een wat hoo ger prijsniveau het boerenbedrijf in Neder land rendabel zou worden gemaakt, dit een zegenende werking zou uitoefenen, de diepe armoede van duizenden en duizenden zou verminderen, men zou weer wat gaan koo- pen bij den middenstand, de werkloosheid zou afnemen, terwijl die prijzen dan nog ge zien mogen worden, in vergelijking met de veel hoogere prijzen in Duitschland, Enge land en de andere landen. De geringe wel vaart, welke Nederland thans bezit wordt wel zeer onevenredig verdeeld. Bij een meer evenredige verdecling zou ongetwijfeld aan de beschutte bedrijfsgroepen wat moeten worden ontnomen en aan de bedrijven, in zonderheid in den landbouw moeten worden verschaft. Het eenige middel om de kleine boeren te helpenl Het zou aan de sociale rechtvaardigheid niet te kort doen, indien de overheid hare aandacht eens wat meer liet uitgaan naar den toestand van bittere armoede, waarin duizende kleine boeren leven en naar het eenig middel dezen menschen eenig uitzicht te verschaffen een loonend prijspeil hun ner producten en een verlaging hunner rente en schuldenlast. Ged achtenwisselin g. De heer Muntinga vraagt of in de toe komst Engeland de hooge prijzen voor zijn producten zal handhaven. De heer Lienesch wil erop wijzen, dat bij onderhandelingen van onze vertegenwoor digers met Duitschland, zooveel minder wordt bereikt dan door andere landen. Spr. zegt, dat de heer Huisman van twee wallerf wil eten, n.1. een beetje doen aan autarkie en een beëtje aan export, maar spr. meent, dat wij van onze beste klanten moeten gedaan zien te krijgen, wat wij kun nen. Die beste klanten zijn Duitschland en Engeland. De heer Visser is de meening toegedaan, dat het gevaarlijk is vergelijkingen te tref fen met andere landen, als men met index cijfers gaat werken. De heer Brakman vraagt eenige bijzonder heden over de vergelijkingen tusschen Ne derland en andere landen. O.a. heeft spr niets gehoord over de pachten. Hoe is het daarmede in andere landen gesteld? Spr, bestrijdt de meening van den heer Huis man. als zou de uitkeering aan d.e kle'"® bedrijven vanwege het Landbouwcrisisfonds van weinig beteekenis zijn. De heer Huisman, de sprekers beantwoor dende, is in de eerste plaats van oordeel dat in de toekomst Engeland zeker z n lage prijzen zal handhaven. Wat de heer Lienesch heeft gezegd, daar op kan spr. geen antwoord geven. Wel kan spr. zeggen, dat wij in Nederland een veel lastiger positie innemen. Een factor is het dat onze schuldenlast wordt dienstbaar ge maakt aan de clearing en vermoedelijk zal dat binnenkort wel verbeteren. Het spreekt vanzelf, dat wij onze voornaamste klanten niet in den weg moeten zitten, in casu Duitschland en Engeland. Spr. bestrijdt de meening van den heer Visser, als zou geen vergelijking kunnen worden gemaakt tusschen de verschillende indexcijfers. Wat betreft de opmerking van den heer Brakman over de pachten, is spr. de mee ning toegedaan, dat het pachtvraagstuk los van den prijs kan worden bekeken. Daarom heeft hij het niet aangeroerd. Met prijzen alleen zijn we er niet, er is ook nog een ander terrein van concurrentie en dat is de pacht en het koopen van land. Spr. is wel degelijk van meening, dat de armoede der kleine menschen wordt be- invloed door de wijze, waarop thans het Landbouwcrisisfonds meent te moeten steu- ten. De kleine boerenstand dient nog veel en veel meer te worden geholpen. De voorzitter dankt den heer Huisman hartelijk voor zijn interessante rede (ap plaus). Spr. complimenteerde daarna den heer de Veer met zijn benoeming tot voorzitter. De heer de Veer dankt de vergadering voor het vertrouwen in hem gesteld, om hem voor de tweede maal tot voorzitter te kiezen. Spr. hoopte op een prettige samenwerking (Applaus). Na de rondvraag, welke niets oplevert, dankt de heer Nobel, den scheidenden voor zitter voor de prettige samenwerking. (Ap plaus). De heer Bürmann wil de leden en het be stuur dank zeggen voor de wijze waarop hij met allen heeft samengewerkt. Spr. sluit met den wensch, dat de Vereeni ging een bloeiende toekomst zal tegemoet gaan, in het belang van den Noord Holland- schen landbouw. UITLATINGEN COMMANDANT NEDER- LANDSCH VLOOTÊSKADER? Aneta meldt uit Batavia het volgende: Naar aanleiding van Reuterberichten van 17 November over samenwerking in deze gewesten tusschen Engeland en Nederland, in eenig geval van oorlog, deelt de com mandant der Zeemacht in Indië mede, dat de eskader-commandant geen bevoegdheid had interviews te verleenen en evenmin ge- rëchtigd of gemachtigd was besprekingen yoerpn over defensie-zaken met Britsche u .'teiten. MADRID WEER GEBOMBARDEERD. Hedenmorgen half drie. Madrid 19 Nov. (Havas Hedenochtend half drie werd de stad weer door vliegtui gen van de opstandelingen gebombardeerd. Hevige ontploffingen werden gehoord, doch het is nog niet mogelijk nadere bijzonderhe den te verschaffen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER ZITTING VAN DINSDAG 17 NOVEMBER Uitspraken 10 November W. L., IJscohandelaar, Den Helder Hooger beroep vonnis Kantonger, Helder overtreding warenwet f 75.- boete. Vonnis bevestigd doch veroordeeld tot f 40.- boete of 20 dagen. Den Helder. EEN APPèLZAAK, WAAR JE VAN OM VIEL. Op grond dat hij, zoo hij zeide, 'n klant moest bedienen, zou op 15 Juni de bedien de of zoo men 't noemen wil, loopjongen Gerrit V. te Den Helder op zijn rijwiel links van den rijweg hebben gereden, wat door den stadschen rustbewaarder G. van Poel- wijk geconstateerd en geverbaliseerd werd. Ih eerste instantie werd aand en linkschcn Gerrit 10 gulden boete of 5 dagen opge legd. Het hooge beroep viel in 't water, aan gezien de Officier bevestiging van het 'gewe zen vonnis requireerde. WIERINUEN Vergadering leden „Oranje Ver eeniging". Dinsdagavond acht uur hielden de leden van bovengenoemde vereeniging van Oost gade ringb 'degd^ was6 door *1 ed 1 Oranje Vereeniaino- .n» ,^?n van de gezeteld is, en dus' niet ^ïppolytusroef worden als een on ziewm uwd 1Tloest Ring en dat alles in snmlnfaav-de vereeni- schieden. Aan de feestoliïkv,a 1r zou ge" ruUS-ir ir scheel Wieringen mcedoeiL3 Doch"voor' Den Verwachting: Krachtige tot matige, Noord oostelijke tot Oostelijke wind, betrok- ken tot zwaar of half bewolkt, regen- of hagelbuien, kouder. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 771. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5 gr. C. is 41 gr. F. Oever' is dit eenigszins moeilijk, daar, stel dat de inwoners van Oost-Wieringen ook naar H.hoef zouden gaan, Cinema de Haan, ondanks het feit dat zij een flink aantal menschen kan bergen, veel te klein zou zijn, Vandaar dat men zou trachten dat Den Oever en Oosterland apart zouden gaan feest vieren, doch als onderafdeeling van de Oran j e-V ereeniging. Vervolgens wordt overgegaan tot het be noemen van een feestcommissie. Na de stem ming blijkt, dat de volgende heeren zijn be noemd; Voorzitter de heer M. J. Bosker, se cretaris de heer D. Meijers, verder J. Tijsen (wethouder), C. Wor, Stulp, W. Hermans en S. Bruul. Het feestprogramma, dat nog een voor- loopig karakter draagt, zal er ongeveer als volgt uitzien, 's Morgens een optocht wel ke betrekking heeft op ons Vorstenhuis. Me dewerking zal worden gevraagd van de Harmonievereeniging „Apollo", de mando lineclub „Oost Wieringen" en de orkestver- eeniging „O.O.V.". Verder zullen er in Den Oever een tweetal eerepoorten worden ge plaatst en zullen bewoners opgewekt wor den voor buurtversiering e.d. Des middags feest voor de kinderen, terwijl des avonds een feestavond gehouden zal worden in de concertzaal „Wiron", waarbij een historisch tooneelstuk zal worden opgevoerd. Dit pro gramma is nog maar voorloopig en is na tuurlijk nog voor wijziging mogelijk. Staan de de vergadering gaven verschillenden zich nog als lid van de „Oranje Vereeniging" op. Om ongeveer tien uur sloot de heer Bosker deze geanimeerde vergadering. Vilschafslag. Woensdag 18 November. Aangevoerd: 290 kg. wulken f 2825. 1900 Kg. spiering f 0.12% per Kg. SCHAGEN, 19 November. 8 Paarden f 200—250, 20 geldekoeien, magere f 100—160, 70 idem vette f 160—220, 5 kalfkoeicn f 180—225, 36 vaarzen f 90—150, 26 graskalveren f 35—60, 31 nuchtere kal veren f 5—14, 20 magere schapen f 1315, 148 idem vette f 2028, 166 overhouders f 12—17, 27 vette varkens per Kg. 3841 ct. 104 biggen f 8—12, 35 konijnen f 0.50—1.50, 18 kippen f 0.50—1.40. AMSTERDAM, 18 November 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd:* 234 vette kalveren, le kw. 54—58 ct„ 2e kw. 4652 ct., 3e kw. 4245 ct. per Kg. levend gewicht; 25 nuchtere kalveren f 710 per stuk; 225 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5051 ct., zware varkens 49—50 ct., vette varkens 48—49 ct. per Kg- slachtgewichf. Marktoverzicht: Vette kalve ren behoorlijke aanvoer, handel zeer traag, nauwelijks prijshoudend. Nuchtere kalve ren gewone aanvoer, vlugge handel, met hoogere prijzen dan Maandag j.1. Varkens matige aanvoer, handel kalm, zelfde prij zen als Maandag. ALKMAAR, 18 November. Andijvie f 0.50—1.80, appelen f 8.50—10.50, Bloemendaler kool f 3, Bloemkool I f 6.50- 11, idem II f 24.50, boerenkool f 0.801.80, bieten f 0.601.6Ó, druiven f 1018, gele I o V1'40' groene kool f 1.50—3.50, krop- La \H,Ilolselderie f 2—2-60. peren f 5, prei ,on ro.ode kool f 1—2. selderie f 0.50 1.20, spinazie 95 ct., spruiten f 2.50—5, snijboonen f 12, tomaten f 4—8, uien f 1— wortelen f 3_ot witlof I f 6—7, II f 2—4. ^ARMENHUIZEN. 18 November. Roode kool f 1—1.30, gele kool f 1, Deen- moA a1-*?- k001 f °-80-1' witte kool 80 ct., uien drielingen f 1.40-1.50, uien f 1.70-1.90, rnnrio i?161? L 1-701 -80 Aanvoer: 10100 Kg. Deensrho P0 ,Kg' gele ko01. 12100 Kg. 2300 Kg ui^m *°01, 7700 Kf?" wiüe k°o1' Uh>nE? 10P1 J'ANGENDIJK, 19 November, f 1 ?m!-i 7n drie,inKon f 1.60, grove spruitkool 'fgQ^n? f5'50' pefin f 1-30—1(40 f1—i(xT .u00-, krol,ln f 1-10. roode kool D wiftoVLor ct-' ge'e kool f 1» s' 2e soort 0 7O oiAIoemkpol: reus r, n0 12— r Tomaten; A 9.40. B A 36 2.40—2.80, Druiven: Alicant BI. Dito 9 9A o?A Ri*enbfiimers 2.20 2.40 2-1 riri r Aardappelen 1.90— rirt.u rie,lngen 1-40-1.70 Uien 1.50—.100 5 80 p8611-, Grove 1-60 Osle nep 5 20— o.80 peen 1.10-1.30 Kleine Peen 0 50-.06Ó kool ^cT^ T°de knnl 1—1-70, witte 1 blopm'kn ie wit*e kool 0.80 ooi 7.30—8.20, andijvie 50 ct

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12