Stuwdam in Japan doorgebroken Honger in Madrid Laatste Telexberichten 9e Bilt seint Marktberichten Visscherij Marineberichten De nDe Ruyter" opnieuw te Amsterdam* Uit onze Omgeving Visscherij berichten Haven van Nieuwediep Ë^VIER SCHAGEN Engeland doet een beroep op Franco Britsch postvliegtuig verongelukt Stoomvaartberichten* Burgerlijke Stand van Den Helder Ook uit de kringen der binnenvisscherij jioinen berichten van verhoogde prijzen voor de paling- Hen schrijft dit toe aan den verminder den invoer van Deensche paling, waaraan de veranderde monetaire toestand te onzent wel licht niet vreemd zal zijn. Zelfs spreekt men bier en daar van loonende vangsten, hetgeen jn langen tijd niet ls gehoord. Het was bjj de binnenvisscherij een doorn jn het oog, dat er nog zooveel paling uit Dene marken werd ingevoerd, waardoor de prijzen bier werden gedrukt. Daarom drong men tel kens aan op stopzetting van Invoer. Door de vermindering van dezen invoer betzij door te weinig koersverschil, hetzij dat de stormen een geregeld vervoer hebben be moeilijkt zijn dus de prijzen omhoog ge- loopen. De vischdistributie brengt in vischhandels- kringen te IJmuiden nu reeds eenige beroering, waaraan in het „Dagblad voor IJmuiden" Uiting wordt gegeven. Zoo wordt geschreven, dat op Donderdag, evenals op Dinsdag, door de zes ambtenaren, die voor deze vischverstrekking te IJmuiden aanwezig waren, geen enkele kist werd inge kocht. Men noemt het daarom nu reeds een duur apparaat. Dan wijst de handel er het blad op, dat de perstrekking van visch geschiedt in die ge meenten, welke door den handel reeds jaren van visch werden voorzien, hetgeen niet in overeenstemming is met hetgeen btj den opzet was meegedeeld, n.1., dat de distributie alleen zou plaats hebben in die plaatsen, die van visch anders verstoken zouden zijn. Bovendien ondervindt de handel reeds nadeel, zoo zegt men, omdat het nu al merkbaar is, dat vele orders van den kleinhandel, die anders leveren aan werkloozen, achterwege blijven. De kwestie begint zich dus al toe te spitsen, betgeen te verwachten was, omdat de handel op zijn verzoek om te worden ingeschakeld, een afwijzend antwoord had ontvangen. Maar de distributie is pas gaande, zoodat men geen al te voorbarig oordeel eigenlijk kan vellen. Misschien dat de praktijk leert, dat het beter is, den handel wel in te schakelen. Nu kan men het nog beschouwen als een proef en de uit werking ervan eischt eenigen tijd. Maar dat er ontstemming is, blijkt uit deze mededeeling zeer zeker. Hr. Ms. kruiser „De Ruyter" zal heden wederom te Amsterdam arriveeren voor een bezoek van enkele dagen. De kruiser zal ook thans ligplaats nemen aan de Westzijde van het Steenen Hoofd. Het schip wordt tusschen drieen vier uur des namiddags in de haven verwacht. De commandant maakt bekend, dat het schip voor het publiek op Zaterdag en Zon dag a.s. van 14.30 tot 16 uur te bezichtigen zal zijn. De bezichtiging blijft echter beperkt tot het opperdek. OP DEN INDEX. Het Nationale Dagblad (het orgaan van de N.S.B.) heeft vanwege den minister van defensie a.i. bericht ontvangen, dat het blad is geplaatst op de lijst van geschriften, welke aan boord van de oorlogsvaartuigen en in de kazernes worden geweerd. VERASSCHING S. OVERDIEP. In grooten eenvoud is gistermiddag in het crematorium op Westerveld te Velsen de ver- assching geschied van het stoffelijk overschot van den gep. officier van gezondheid le kl. bij de Kon. Ned. Marine S. Overdiep, overleden in Den Haag. Er is niet gesproken. Nadat de kist onder orgelspel was gedaald, heeft een zwager van den overledene, de heer H. J. Moiema te Rotterdam, dank gezegd voor de belangstelling. DEPARTEMENT VAN MARINE. Geplaatst bij de marinekazerne Goebeng de officier van gezondheid der le klasse dr. J. C. van Heusden, verwacht uit Nederland. Hr. Ms. J. M. VAN NASSAU. Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau is 17 November vertrokken van Curagao naar Kingston. Het ligt in de bedoeling, dat het schip al daar zal verblijven van 2025 November. Luitenant ter zee der 2e kl. jhr. J. H. W. S. Laman Trip is overgeplaatst van de marine kazerne te Amsterdam bjj het commandement der marine te Willemsoord. CALLANTSOOG INSTALLATIE BURGEMEESTER REHORST 'V oor het feestelijk inhalen van den nieu wen Burgemeester en zijn gezin, wordt ter bespreking van een en ander, Vrijdagavond in het café van den heer Jb. de Waal een vergadering belegd van de vertegenwoordi gers der dagelijksche besturen der plaatse lijke vereenigingen en corporaties. WEIGERING BOUWVERGUNNING Aan den heer Jn. Hoek, alhier, is een bouwvergunning geweigerd, wegens strijd met het uitbreidingsplan en de bouwveror dening. ANNA PAULOWNA 19 November. Tongen Slips Tarbot Schol le soort Schol 2e soort Wijting p. kg p. kist 1.08—0.98 0.94—0.80 0.80—0.70 16.00-12.00 9.00—7.50 3.402.90 19 Nov. 1936. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Goole 't Ned. m.s. „Immlngham". Aangekomen van Neustad en vertrokken naar Amsterdam 't Ned. m.s. „Mulan". Aangekomen van Londen, met bestemming Hamburg Ned. m.s. „Dwin". Aangekomen van Denemarken en vertrok ken naar Gent 't Ned. m.s. „Jantina 20 Nov. 1936. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen 't Eng. s.s. „Mavis Aangekomen van Scheveningen en vertrok ken naar Harlingen de Ned. m.schoener „Jana", VRIJE SOLLICITATIE De minister heeft voor school III (Oost polder) ontheffing verleend van de verplich ting een in functie zijnd hoofd of een wachtgelder-hoofd der school te benoemen. Er komt dus voor de benoeming van een hoofd aan School III een vrije sollicitatie. BILJARTEN. Groep 2 van de biljartclub „Anna Pau- lowna" bestaande uit de heeren: P. Govers 20, H. Cornelissen 54, Jm. Blaauboer 25 en R. Rezelman 22, speelden bij den heer Slik ker tegen groep 4, bestaande uit de hee ren: C. Doorn 40, W. Cornelissen 40, P. Smit 32 en D. op 't Veld 50. De heer C. Doom nam hierbij de plaats in van den heer W. Alkemade (Achter de namen de handicap.) P. Govers 20 won van W. Cornelissen, die 29 car. maakte en van C. Doorn 40, H. Cor nelissen 54 van D. op 't Veld40, W. Corne lissen 19 en C. Doorn 35 Jm. Blaauboer 25 van D. op 't Veld 36, W. Cornelissen 38 en C. Doorn 23, R. Rezelman 22 van W. Cor nelissen 23. C. Doorn 40 van R. Rezelman 14 P. Smit 32 van R. Rezelman 6, P. Govers 17, Jm. Blaauboer 6 en D. op 't Veld 50 van P. Govers 11 en R. Rezelman 19. Groep II won dus 9 partijen terwijl groep 4 er 7 won. Assistent-Landbouwvoorlichttngs- dienst. Terwijl in de afdeeling van de Holl. Mij. v. L. nog slechts gesproken wordt over de cventueele aanstelling van assistenten bij den Landbouwvoorlichtingsdienst, is men „verrast" met de mededeeling, dat het Col lege van consulenten in Noord-Holland reeds een indeeling van deze provincie in 15 districten heeft vastgesteld en de assistenten daarvoor reeds zijn aangewezen. Anna Paulowna, Wieringerwaard, Waard en Groetpolder, benevens de gemeenten Bar- singerhorn, Schagen en Winkel vormen het derde district (de Noord-Oost Polders), waar in de heer D. Otzen, met standplaats Wierin gerwaard, de assistent van den landbouw voorlichtingsdienst zal zijn. Het is de bedoeling door de aanstelling van deze assistenten het werk van de cou- •sulent-en te-r vefliebtem en ire oiidersteunén. Dfe ceïisulertt in een groot ambtsgebied kan natuurlijk zelden op een boerderij komen voor persoonlijk advies. De assistent tot wie ieder landbouwer zich kan wenden, zal nu het contact moeten brengen. Hij neemt den toestand ter plaatse op en brengt daarover verslag uit aan den consulent, die dan naar bevind van zaken zal handelen. Mogelijk kan hij dan volstaan met een schriftelijk ad vies. Zoo b.v. inzake de veevoeding, omdat daarvoor een persoonlijk onderzoek ter plaat se minder noodzakelijk is, dan bij bodem en bemestingskwesties. Onder leiding van den landbouwconsulent zal de assistent be hulpzaam zijn bij grondonderzoek en bij het inkuilen van gras, bij bereiding en aanwen ding van ziekten-bestrijdingsmiddelen. Na overleg met den veeteeltconsulent zal hij voederrantsoenen opmaken én opgaven ver strekken over de soorten en de hoeveelheden voeder, die het voordeeligst aangekocht kun nen worden met het oog op den aard van het bedrijf. Ook op zuivel- en pluimveeteelt- gebied zal de assistent met den betrokken consulent werkzaam zijn. De consulenten zullen ieder op ziin gebied, dooi' het geven van cursussen trachten de assistenten zoo goed mogelijk toe te rusten voor hun veel omvattende taak. Zuivel-demonstraties. Voor de afd. van den Bond van boerinnen en andere plattelandsvrouwen werd in Veerburg een propganda-middag georgani seerd, ter bevordering van het gebruik van onze zuivelproducten. Niettegenstaande het slechte weer kon mevr. Keijzer, voorz. van de afdeeling, toch nog vele dames welkom heeten. De heer Hoogeduin hield een inleiding over de voedingswaarde enz., van de zui velproducten, waarna mej. Piet uit Scha gen van verschillende schotels, hiervan klaargemaakt, liet proeven. Nadat de dames van aardappelen met spruitjes en kaas, li monade-melk, enz. hadden geproefd, werden receptenboekjes te koop aangeboden en wek te de heer Hoogeduin op toch vooral veel zuivelproducten te consumeeren. De demonstratie had ten gevolge, dat er een kostelooze cursus zal worden gehouden, die uit 4 lessen bestaat. Daar de animo er voor groot is. is deze cursus gesplitst in een middag- en avondcursus. Nadere besprekin gen hierover zullen op de eerstvolgende ver gadering der afdeeling volgen. Na dank gebracht te hebben aan mej. Piet en den heer Hoogeduin sloot mevr. Keijzer de bijeenkomst. Naaicursus. Het ligt in de bedoeling de gratis cur sussen voor het bereiden van goede en goed- koope voeding te doen volgen door een cur sus, waarop geleerd zal worden van oude kleeding weer nieuwe kleedingstukken en kinderkleertjes te maken. Waarschijnlijk zal deze nieuwe cursus weer in Breezand ge geven worden. WIERINGEN Goedgeslaagde feestavond ten bate der kleuterschool. Op jl. Donderdagavond werd in Cinema de Haan een feestavond gegeven ten bate der kleuterschool te Ilippolytushoef. Er was goe de belangstelling voor dezen avond. Mevr. de Haan-Bosker opende door de aan wezigen ,van harte welkom te heeten, in het Verwachting: Meest matige Oostelijke tot Noordoostelijke wind, licht bewolkt, droog weer in het Noorden, in het Zuiden gedeeltelijk bewolkt met wei nig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt. Verdere vooruitzichten: Lichte vorst des nachts. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 778. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 2 gr. C. is 36 gr. F. bijzonder de beschermvrouwe der vereeni- ging, Mevr. Kolff-van Heurn, benevens bur gemeester Kolff. Aanvankelijk zou een tooneelavond wor den gegeven, doch dit is uitgesteld tot Ja nuari a.somdat een andere vereeniging juist dezer dagen ook haar tooneelavonden gaf. Spr. zegt, dat op het oogenblik 80 kin deren de kleuterschool bezoeken, wel een be wijs, dat de vereeniging bestaansrecht heeft en dat de school in een behoefte voorziet. Op het oogenblik worden al weer St. Ni- colaasliedjes ingestudeerd. Spr. is zeer er kentelijk voor het werk der dames Ruiten- burg-de Jong en Smit. Mej. Mieke Kort verschijnt dan voor het voetlicht en zingt „Onder Moeders vleugels" Prachtig! Daarna worden enkele films afgedraaid, waarna we de hoofdfilm te zien kregen. De ze heeft zeker van alle aanwezigen de ver wachting overtroffen. Het was een passende film voor dezen avond. Mej. Mieke Kort zong tusschen de filmen nog een drietal aardige liederen en was goed in het voordragen daarvan. Zij mocht dan ook aan het slot en dankbaar applaus oogsten,ai| De presidente dankte n'e aanwezigen voor hunne belangstelling, ert mèj. M-ieke Kort voor haar optreden. Verder deelde zij mede, dat de tooneeluitvoering nu in Januari zou plaats hebben. Opgevoerd zal dan worden „De Privé-Verpleegster". Een gezellig bal besloot den goed geslaagden avond. Donderdagavond zou spreken Ds. J. L. Snethlage, predikant te Oyen (N.B.) voor de V.V.S.U. in Concordia. In afwachting van den heer Snethlage werd een inleiding gehouden door den heer P. Volkers van Oudkarspel, over het doel en streven der V.V.S.U. De heer Volkers wees op het verschrikke lijke van de gebeurtenissen in Spanje. Onder welke regelen en wettelijke bepalin gen leven verschillende volken? Spreker gaat dan na de rechten der Duitsch en Ita- liaansche arbeiders en hoeren en constateert dan een groote rechteloosheid en een ont breken van cultureel leven. Onze grondwet is afkomstig uit het mid den der vorige eeuw. De laatste grondwets wijziging hier ten lande hield o.a. in een wering van revolutionnaire vertegenwoordi gers uit de Kamer, wat natuurlijk een verste viging is van de partij der reactie. In de Sovjet-grondwet vindt men recht op arbeid vastgelegd. Men krijgt in de Sovjet loon naar arbeid. In de lagere klassen ko men z.g.n. stootploegen voor die de anderen aanzetten tot grootere krachtsontplooiing. Men is deel van 't geheel en werkt zoodoen de voor zichzelf. Verhoogde arbeid verhoog! de productie, wat aan de consumptie ten goe de komt. Ook op 't gebied van onderwijs treden groo te verschillen op. In de Sovjet-Unie staan alle scholen vrij voor een ieder open, aange zien alle kosten gedragen worden door geld uit de staatskassen. Naast rechten heeft de bewoner der Sovjet- Unie ook plichten te vervullen, o.a. de dienst plicht. Dit lijkt vreemd, doch geweldloosheid tegenover een wereld vol geweld is onver antwoord. Beiden, S.D.A.P. en Communisme, willen in de grond van hun hart hetzelfde, n.1. het brengen van de bezittingen aan de gemeen schap. De weg die beide bewandelen, ver schilt echter. Wat betreft het vraagstuk van den gods dienst en van de kerk deelt spr. mede, dat de priesters weer ten volle hun ambt kun nen vervullen. De kerk kan geen eco nomisch machtsapparaat meer worden. Pas wanneer de mensch die hoogte heeft verkre gen, dat hij de natuur zal beheerschen, dan heeft hij geen godsdienst meer. Zoover heeft de mensch 't echter nog lang niet gebracht. Hieran volgde pauze. Ds. Snethlage was nog steeds niet verschenen. De gelegenheid werd nu opengesteld den heer Volkers vra gen te stellen. De heer v. Zijl sloot hierna de vergadering onder de gewone plichtplegingen. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donder dag j.1. heel goed. Pl.m. 70 stuks aangevoerd, voor dezen tijd aardig wat. Hoogste notee ring 30 ets, in massa f220.Handel iet; kalmer hij de vorige week. Toch was de han del goed te noemen. Handel in kalfkoeien goed, hoogere noteering, f225.De handel in geldekoeien was vlug; hoogste noteering f 160.—. Op de vaarzenmarkt den heelen mor gen veel drukte, deze handel was vlug, duur. MINSTENS 300 PERSONEN VER DRONKEN. TOKIO, Vrijdagmorgen. Heden ochtend vroeg is een stuwdam boven de Osaroesawa kopermijnen, in het district Akita gebroken. De water massa stortte omlaag en spoelde 300 huizen mee. De 1200 bewoners werden in hun slaap verrast. Minstens 300 personen zijn om het leven gekomen, nog velen worden vermist. De Daily Mail bericht, dat het ministerie van buitenlandsche zaken den Britschen ambassadeur Chilton telefonisch dringend heelt opgedragen onmiddellijk een onder houd te zoeken met den vertegenwoordiger van Generaal Franco te Burgos over ds positie van de Britsche schepen hij een eventueel' bombardement van Barcelona. Volgens de Daily Express vertrekt vroeg in den ochtend een speciale koerier van Chilton uit Irun met een brief, welke hij aan Franco persoonlijk moet afgeven. In dezen brief wordt een beroep gedaan op Franco, Barcelona niet te blokkeeren. Generaal Queipo de Llano deelde gister avond in een radiorede mede, dat de toe stand te Madrid hopeloos is. Sedert acht da gen bestaat gebrek aan levensmiddelen en die welke nog beschikbaar zijn, worden aan de strijders gegeven. De vrouwen en kin deren sterven van honger. De regseringstroepen, welke strijden in de wijk der universiteit, bij de Segoviabrug en in de Vallecas-wijk, behooren allen tot de internationale colonne. Niettegenstaande de groote verliezen wordt deze colonne steeds weer aangevuld. Gisteravond werden groote branden te Madrid geconstateerd. Aan het front van Moncloa werd een aan val van de regeeringstroepen met groote verliezen afgeslagen. Tenslotte deelde spre ker mede, dat oen aantal inwoners van Sevilla gestraft waren, omdat zij niettegen staande de bevelen groote sommen zilver geld hadden vastgehouden. Twee dooden. De „Britisch Airwavs" deelt oficieel me de, dat gisterochtend 3.58 uur nabij Graw- ley het postvliegtuig, dat de Mail van Scandinavië en üuitschland naar Enge land bracht, is verongelukt. De beide piloten, Hattersly en Breden- kamp zijn om het leven gekomen. De mail is niet beschadigd en werd per trein naar Londen gebracht. Hot toestel vervoerde geen passagiers. De radio-telegrafist en de mecanicien wer den slechts licht gewond. De oorzaak van het ongeval is niet be kend. HET BEZOEK VAN GUIDO SCHMIDT AAN BERLIJN. De Oostenrijksche minister Guido Schmidt heeft gistermorgen een langdurig onderhoud gehad met von Neurath. Na een intiem de jeuner ten huize van den Oostenrijkschen gezant Tauschitz heeft Guido Schmidt gis termiddag het tegenbezoek van von Neurath gekregen. De Duitsche minister van Buiten landsche zaken overhandigde hem de orde van het Roode Kruis, de hoogste Duitsche onderscheiding. Aanvoer goed, hoogste noteering was f 150. Handel in graskalveren was vlug, voor de slacht tot f 60.Geschetste kalveren hoogste noteering f 85. Handel in paarden matig. Nuchtere kalveren konden ze weer goed ver- koopen, handel vlug. Jonge, vette schapen handel goed, hoogste noteering f28.Oude slachtschapen tot f25.handel goed. Magere schapen handel stug. Overhouders hoogste noteering f 17, handel matig. De handel in vette varkens kalm, hoogste noteering 20V£ ct. Handel in biggen zeer ge woon, prijshoudend. Schrammen niet aange voerd. Oude kippen f0.50fl.jonge kippen f 1—f 1.40. Konijnen hoogste noteering f 1.50. Handel van beide goed. Op de markt was aardig drukte en koop lust. Over het bezoek van de markt kon men best tevreden zijn. Stoomvaart Mjj. Nederland. Moera, u., 18 Nov. v. Colombo. Poelau Tello, t., 18 Nov. v. Marseille. Poelau Bras, u., 18 Nov. te Port Said. Tawali, u., 18 Nov. te Port Said. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Baarn, t., 18 Nov. te Liverpool. Bodegraven, t., 17 Nov. v. Cristobal. Calypso, 18 Nov. pass. 19 Nov. Gibraltar. Ceres, 19 Nov. v. Amsterdam. Costa Rica, t., 20 Nov. te Plymouth verw. Deucalion, 18 Nov. te Lefkandi. Hercules, 18 Nov. v. Varna. Mars, pass. 19 Nov. Gibraltar. Saturnus, 18 Nov. te Hamburg. Tiberius, 19 Nov. te Istanboul. Van Rensselaer, t., 18 Nov. v. Madeira. Venus, pass. 18 Nov. Finisterre. Vesta, 19 Nov. te Triest. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, 18 Nov. v. Amsterdam. Eemland, 18 Nov. te B. Ayres. Zaanland, t., 17 Nov. te Santos. HollandAmerika Ljjn. Delftdijk, 19 Nov. te Rotterdam. Loghgonl, 18 Nov. v. Gravesend. HollandWest-Afrika Ljjn. Jaarstroom, t., 19 Nov. te Roterdam verwacht. Silver JavaPacific Lijn. Palembang, pass. 19 Nov. Kaap de Goede Hoop. Silverguava, 16 Nov. v. Vancouver. Silverpalm, 16 Nov. te Los Angeles. JavaNew-York Ljjn. Kota Gede, 16 Nov. v. Batavia. Saleier, 18 Nov. te New-York. RotterdamZuid-Amerika Ljjn. Aldabi, 18 Nov. te Hamburg. Alpherat, t., 18 Nov. v. Rio Janeiro. Stoomvaart AIij. Oceaan. Achilles, 18 Nov. te Londen. Agamemnon, 18 Nov. v. Rotterdam. Melampus, 17 Nov. 190 mijl Z.W. v. Land's End. Patroclus, 18 Nov. v. Hongkong. Titan, 17 Nov. te Hamburg. Emzetco Ljjn. Jonge Anthony, pass. 18 Nov. Leixoes. Jonge Elisabeth, 18 Nov. v. Toulon. Jonge Jacobus, pass. 18 Nov. Ouessant. Jonge Johanna, pass. 18 Nov. Dover. HollandAfrika Ljjn. Meliskerk, t., 18 Nov. 750 mijl Z. v. Land's End. Springfontein, u., 18 Nov. te Port Eaid. HollandAustralië Ljjn. Nijkerk, u„ 15 Nov. v. Aleppy. Tajandoen, t., 18 Nov. v. Le Verdon. HollandBritsch-Indië Lijn. Streefkerk, t., 18 Nov. v. Masulipatam. HollandOost-Azië Lijn. Gaasterkerk, t., 19 Nov. v. Benua. Serooskerken, 19 Nov. te Dairen. Kon. Paketvaart Maatschappij. Nieuw Zeeland, 18 Nov. te Sydney. Van 19 Nov. 1936. GETROUWD: A. L. van Seist en R. Busch; H. G. Bergmans en H. v. d. Steenhoven; J. Heil en N. Oukes; D. van der Wijk en M. Blok ker; J. F. Steindel en H. Herderschee; A. de Boer en H. Bremer. OVERLEDEN: P. H. Rey (m.), 49 jaar; Wed. D. Purmer, 86 jaar. EIERVEILING SCHAGEN, 19 November. Aangevoerd: 31.000 kipeieren: 54—56 Kg. f3.80—4.30, 56—58 Kg. f 4.10-4.60, 58—60~ Kg. f 4.10—4.80, 60—62 Kg. f 4.70—5, 62—65 Kg. f 5.10—5.50, kleine 45—53 Kg. f 3—3.80, per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING 19 Nov. Aangevoerd: 11818 kipeieren: 52—54 Kg. f 3.40—4.50 55—57 Kg. f 3.90—4.80. 58—00 Kg. f 4.605.40. 61—63 Kg. f 5—5.80. 64—67 Kg. f 5.50—5.80. kleine eieren f 33.60, 245 eendeierpn f 3.40—3.50 per 100 stuks. HOORN, 19 November. Kaasmarkt. 1 stapel kleine Fabrieks- kaas f 18, 3 stapels boerenkaas f 18, totaal 4 slapals, wegende 1407 Kg. Handel matig. WARMENHUIZEN, 19 November. Roode kool f 11.50, gele kool f 1, Deensche witte kool f 0.801, witte kool 80 ct., uien, drielingen f 1.50, uien f 1.70—1.90, grove uien f 1.70. andijvie 5060 ct. Aanvoer: 35850 Kg. roode kool. 20.000 Kg. gele kool, 21.100 Kg. D. witte kool, 8800 Kg. witte kool, 2250 Kg. uien, 2100 st. andijvie. BROEK OP LANGEND1JK, 20 November. Bevelanders f 1.70. bi. eigenheimers 2.20, uien 1.201.60, dreilingen 1.30—1.7'), gro ve 1.601.70, peen 1.10—1.30, groene kool f 2.10-2.50. Kroten f 0.60—1.30, roode kool f 1—1.40, witte kool f 0.80, gele kool f 1, D. witte kool f 0.800.90, bloemkool, reus f 4.70—7.60, le- cerf f 22.50, andijvie f 0.5G—0.60. NOORDSCHARWOUDE, 20 November. Uien f 1.401.50, drielingen f 1.80, grove f 1.501.70, peen f 1.301.40, kleine peen 50-60 ct. Roode kool f 11.60, witte kool f 0.80, gele kool f 1, D. witte kool f 0.80—0.90, bloem kool f 6.80. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. De Nederiandsche zuivelcentrale, 22 t.m. 28 November 1936 consumptiemelk regce- ringscontract, taxegedeelte 6.25 cent, even tueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit, overmelk regeeringsminimumprijs 5.20 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. BOTERNOTEERING. De commissie-noteering voor Nederiand sche boter is vastgesteld op f 0.71 per kg.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7