WINNEN of VERLIEZEN? Kruiswoordraadsel K.N.V.B. N.H.V.B. Belangrijke voetbal-dag in het geheele land. AFDEELING I. Eerste Klasse. De belangrijkste wedstrijd, welke in deze afdeeling gespeeld wordt, is die tusschen Blauw Wit en CVV. Zooals men weet, nemen deze elftallen momenteel resp. de derde en tweede plaats in. Het lijkt ons zeer wel moge lijk, dat Zondagavond twee Amsterdamsche clubs aan het hoofd zullen gaan, n.1. Ajax en Blauw Wit. Wat dus wil zeggen, dat wij de Zebra's de overwinning toedenken. Deze heb ben op het oogenblik vijf punten achterstand op hun roodwitte stadgenooten en vooralsnog is er dus van eenige spaning geen sprake. Die zou eerst komen als Ajax zich liet verrassen, b.v. door ADO, dat bij haar een bezoek komt afleggen. Er zal wel niemand zijn, behalve de Hagenaars zelf misschien, die aan een gelijk spel of een ADO-overwinning denken. Ook wij doen dat niet. Wat de 3 andere wedstrijden betreft, zij zijn van minder beteekenis. Alleen is bij RCH Stormvogels de laatste plaats in het geding waarnaar beide tot nu toe met gelijke papii- ren solliciteeren. We hebben iets meer ver trouwen in de Stormpieten. DHCExcelsior is vrij zeker voor van Nel len c.s., die op eigen terrein zeer sterk plegen te spelen; DFC—Xerxes zal niet ver van een gelijk spel liggen. Tweede klasse A. Hier staan twee aardige wedstrijden op het programma. Velox is de club, welke het pelo ton aanvoert met een voorsprong van 2 pun ten op de naaste concurrenten Zeeburgia en Hilversum. Zondag ontvangt zij OSV, dat 3 punten achterstand boekt en dat dus bij een eventueele overwinning geducht medegedig- de voor den eeretitel zou worden. Intusschen gelooven wij niet, dat het zoover zal komen. Een gelijk spel achten wij het hoogst bereik bare voor de stoere Oostzaners. Zeer interes sant belooft de strijd te worden tusschen de nummers 2 en 3, die elkaar in Hilversum gaan bekampen. Beide ploegen blinken uit in sterk verdedigingsspel (wat komt dat toch in de mode!) en zoo kan een uitslag met weinig doelcijfers tegemoet gezien worden. Overigens is de match volkomen „open". West-Frisia gaat weer een kwaden Zondag tegemoet, want wij kunnen niet gelooven, dat zij ook maar één puntje uit Culemborg zal meepikken. Gelukkig voor haar, dat ook OVVO niet veel kans maakt op puntenwinst, of Hercules zou op eigen veld wel zeer moe ten teleurstellen. WFG en ZVV, die een wedstrijd vóór zijn, hebben een vrijen Zondag. Tweede klasse B. Nu de Kennemers j.1. Zondag de leiders hebben weten te verslaan, heeft de wedstrijd HRCde Kennemers, welke Zondag gespeeld wordt, zeer aan beteekenis gewonnen. Im mers we hebben in de vorige overzichten duidelijk doen uitkomen, dat eigenlijk 8 clubs nog rechten kunnen doen gelden op de bo venste plaats. Daartoe behoort de Heldersche ploeg, maar meer nog haar bezoekers van morgen, die momenteel op de vierde plaats staan met 2 punten achterstand op Alcmaria. Zooals men weet heben we den wedstrijd AlcmariaDe Kennemers gezien en als onze verwachting uitgesproken, dat de Racers een zeer zwaren dobber aan hun kleurgenooten uit Beverwijk zullen hebben. De Kennemers toch, zoo schreven we, blonken uit door hun snelheid van handelen en goed verzorgd po sitiespel. Bereiken zij dan ook hun „Alkmaar- schen" vorm, dan kunnen we de thuisclub weinig hoop geven. Echter elke wedstrijd staat op zichzelf en wordt door andere facto ren beïnvloed. Als over HRC dat ouderwet- sche élan, uit de jaren van Bouke Prins, Hel der, Hoenderdos, Augustijn, e.a. vaardig wordt, een élan, dat alle speltypes kan bre ken, dan is een K.-overwinning lang niet ze ker. Het is echter duidelijk, dat de Racers in topvorm zulen moeten spelen om de punten of één punt in Den Helder te kunnen houden. Aller oogen zijn voorts natuurlijk gericht op Alcmaria en men verkeert in de groote onzekerheid of zij al of niet aan het befaam de keerpunt gekomen is. Zuilen de withem- den nu weer aftakelen Zij boffen in zooverre, dat zij na het échec van Zondag weer op eigen terrein spelen en wel tegen AFC, dat niet tot de allerzwaarste van deze afdeeling gerekend behoeft te worden. Maar dat wil ook weer niet zeggen, dat een Alcmaria in den vorm zooals het Zondag speelde, ervan zal kunnen winnen. Integendeel, het zal in de Alkmaarsche gelederen weer even vlot als in de eerste wedstrijden moeten gaan, anders vrèezen we, dat de tweede teleurstelling niet ontioopen zal worden. Evenals in II A ook hier een wedstrijd tus schen de huidige nummers 2 en 3. Deze wed strijd vindt in Haarlem plaats en zal wel een zeer spannend verloop hebben. W(j gelooven, dat de krachtsverhouding tusschen EDO en 't Gooi niet veel verschilt, zoodat een even tueele beslissing ten gunste zal uitvallen van de ploeg, die er Zondag het beste „in is. De andere 2 wedstrijden zijn: Bloemendaal BFC en de Spartaan—HFC. Wij vreezen voor de good old, dat haar achterstand, die mo menteel 1 punt bedraagt, grooter zal worden We achten tenminste de mannen van Bock wel in staat één of twee punten op BFC te veroveren, maar of Spartaan zich zal laten vermurwen is aan zeer gerechten twij fel onderhevig. Derde Klasse A. Helder gaat een belangrijken Zondag tege moet. Morgen kan er over haar lot beslist worden of beter gezegd, zij kan daar zelf over beslissen. Zooals men weet, hebben e wi hemden thans 5 verliespunten meer dfn h<* leidende Kinheim, dat zij m eigen hol gaai bekampen. Verliezen zij, dan is het dit sei zoen weer afgeloopen met de hoogere aspira ties, winnen zij, dan is nog van alles m S lijk. Met recht is het dus morgen. ifeld onder! Een kansprekening valt ong J niet gunstig voor de withemden ui verwijkers hebben zich tot nog toe on„ baar betoond en alleen in den strijd, n.1. tegen de Alkmaarsche Boys, heb ben zij „gezwijnd". We lazen toch een verslag, waarin gezegd werd, dat toen A.B. met 1—0 de leiding had, le Grand een prachtig doel punt scoorde, dat om onbegrijpelijke redenen geannuleerd werd. En toen het tijd was en de stand nog 11 Het scheidsrechter Peper 6 minuten doorspelen, juist lang genoeg om K. een tweede doelpunt te laten scoren. Dit was echter een uitzonderingswedstrijd. Normaal gesproken kan een nederlaag van Helder verwacht worden. Misschien dat de gewijzigde voorhoede-opstelling voor een ver rassing zal zorgen? Succes heeft ons j.1. Zondag leelijk in den steek gelaten en uit revanche-overwegingen doen wij thans hetzelfde. Zij gaat naar Bever wij, no. 2 van het ranglijstje, en we kunnen haar geen hoop op succes geven. Toch achten we ook hier het verrassingselement niet heelemaal uitgesloten! De twee Alkmaarsche derde klassers gaan er beide weer op uit. De Boys brengen een bezoek van Purmersteijn, dat Zondag voor het eerst won en wel van Succes. Meer dan een gelijk spel zien wij er voor de Boys niet in. Alkmaar moet tegen Zaandijk optornen. Hier moeten al zeer gecompliceerde wonderen ge beuren, willen de groen-witten er een winst punt uit voetballen. Tenslotte staat vastgesteld Hollandia— Assendelft. We vreezen voor de bezoekers, dat zij de kracht van den Hoornschen Leeuw aan den lijve zullen ondervinden. Vierde Klasse A. Het ziet er naar uit of Texel's positie Zondag avond nog onaantastbaarder zal zijn dan die nu al is. De eilanders zelf krijgen om te beginnen Schagen thuis. We durven niet te voorspellen dat Texel tegen de Spartanen een misstap zullen begaan. „Voor zichzelf" zullen de Texelaars dus ongetwijfeld al voor een vergrooting van hun kans zorgen. Maar het heeft er alles van, dat de „concurrenten" ook het hunne zullen bijdragen tot de verbetering van Texel's papieren. De vier ploegen n.1. die eigenlijk tezamen de tweede plaats innemen met elk 5 verliespunten, ontmoeten elkaar Zondag twee aan twee. Wat er dus gebeuren moge, het gelid van Texel's mogelijke mede dingers wordt gedund tot op de helft. En wanneer N. NiedorpWatervogels en BKC—DTS, die op de agenda staan, eens beiden op gelijk spel zouden uitdraaien, zou men heelemaal in Texel's kaart spelen. Deze toevalligheid is lang niet uitgesloten als we de krachten eens even afwegen. Nieuwe Niedorp en Watervogels geven elkaar bij het afwegen niets toe; we moeten ons er van af maken met de verklaring, dat de gelukkigste wint. En BKC en DTS? We hebben deze ploegen nu al verscheidene malen tegen elkaar zien spélen en ook hier waren de krachten nooit zoo veel verschillend. Voor twee jaar won BKC omdat ze de fortuinlij kste was en vorig seizoen scheen DTS persé te moeten winnen. BKC kon niet zoo haar best doen of steeds kwam er wat tusschen. Als dat zoo blijft is BKC weer aan de beurt! We zijn benieuwd hoe BKC vier weken rust zijn bekomen, waar in geen bal is aangeraakt, 't Kon wel eens tegenvallen. Andijk ontvangt MFC. We verwachten zon der eenige reserve een Andijker overwinning. Res. Tweede Klasse A. HRC II reist weer eens naar Amsterdam, ditmaal om DWV II partij te geven. Voor waar geen gemakkelijke opgave, die zelfs wel eens een verliespunt kon opleveren. Opgepast, Racers! Alcmaria II gaat op bezoek bij de reserves van KFC, die waarschijnlijk te sterk voor haar zullen zijn. Voorts wordt gespeeld; HFC II—Blauw Wit III. AFC II—Ajax III. Reserve Derde Klasse A. Om 10 uur wordt in Den Helder de wed strijd Helder IIAlcmaria III gespeeld. De withemden, die de leiding in hun afd. heb ben, zijn sterk favoriet en zij zullen door een overwinning hun positie wel versterken. Ook bij Alkmaarsche Boys IIHRC III staan de Heldersche papieren beter, al is dat niet zoo uitgesproken. Voorts wordt gespeeld:. KFC III—WFC III. West-Frisia IIHollandia II. AFDEELING II. Eerste klasse. Van de drie kopploegen, die Zondag in het veld komen, hebben de leiders, Feijenoord, het, op papier, het gemakkelijkst. Een thuiswed strijd tegen V.U.C. moet haar toch geen on overkomelijke moeilijkheden in den weg leg gen. Al zijn we volkomen overtuigd van den goeden wil der Hagenaars, we kunnen hun toch geen hoop op eenig succes geven. Hoe zal D.W.S. het er op Spangen tegen Sparta afbrengen Ongetwijfeld staan de Amsterdam mers hier voor een lastige opgave, maar toch kunnen zij winnen. Als dat gebeurt, zal het met klein cijferverschil zijn! Die Dritte im Bunde, Haarlem, speelt den lastigen uitwedstrijd tegen V.S.V. Al zijn de roodbroeken hier favoriet, toch kunnen we het idee niet van ons afzetten, dat zij in Velsen een veer zullen laten. We zullen zien In de Zaanstreek geldt de ontmoeting Z.F.C. K.F.C. als de delicatesse van het voetbal seizoen. De wedstrijden tusschen beide rivalen zijn dan ook doorgaans spannend en sensatio neel. Dit jaar is Z.F.C. positief zwakker dan de Koogsche ploeg, en het is de vraag of het voordeel van eigen terrein wel voldoende is om die zwakte te kunnen compenseeren. O.i. staan K.F.C.'s kansen niet slecht. Tenslotte H.B.S.Hermes D.V.S. Een wed strijd waarvan moeilijk iets vooruit te zeggen valt. De gasten hebben een veel sterkere ver dediging, maar de gewezen Kraaien hebben Bakhugs, van Vliet en Ophorst in de voor hoede. Een gelyk spel dus? AFDEELING III. Eerste Klasse. Op het oogenblik verkeert deze afdeeling in een interessant stadium, daar zoowel de strijd om de bovenste als die om de laatste plaats er toegespitst is: De nummers 1 en 2 resp. Heracles en Go-Ahead spelen beide thuis, de eerste tegen Wageningen en de tweede tegen Tubantia. Verrassingen zien we hier niet in, m.a.w. de thuisclubs zullen winnen. Echter P.E.C. en A.G.O.V.V. tellen ook nog geducht mede en we zien, dat zij het morgen geen van beide gemakkelijk hebben. De Zwolsche elf gaat naar Enschede, dat vorig seizoen kam pioen was, doch merkwaardig genoeg thans op het tweede plan staat. Op eigen veld zijn de zwarthemden nog steeds heel wat mans en zoo zou het dus wel eens kunnen gebeuren dat de runners up een punt moesten inboeten Ook A.G.O.V.V. is nog niet klaar met N.E.C. welke pittige nieuwe eerste klasser in Apel doorn op bezoek komt. Toch gelooven we, dat de thuisclub, na spannenden strijd, met klein verschil zal winnen. Tenslotte vraagt Z.A.C.Enschedesche Boys de aandacht, een strijd tusschen 2 clubs, die elk nog slechts 2 punten uit 7 wedstrijden op haar naam hebben weten te brengen. De Zwol lenaren hebben het voordeel van eigen om geving, misschien dat dit juist voldoende is om de kostbare punten in de wacht te sleepen. AFDEELING IV. Eerste klasse. Het is wel een bijzonder belangrijke voetbal dag morgen. Ook het Zuiden kan daarvan mee praten. Op het programma staan toch o m. N.O.A.D.—N.A.C. en P.S.V.—B.V.V. Bij eerst- genoemden wedstrijd zijn de betrokkenen resp no. 2 en 3 van hun afdeeling, terwijl B.V.V. no 4 staat met een zelfde aantal winstpunten als deze twee. De kopgroep is dus morgen in hevigen onderlingen strijd gewikkeld. Wat Noad-Nac betreft zouden we met geen moge lijkheid den uitslag kunnen voorspellen, doch bij P.S.V.B.V.V. wagen we 't er op aan de thuisclub de zege toe te denken. Dat de be slissingen anders na heeten strijd zullen ver kregen worden, daar staat de Zuidelijke men taliteit borg voor. Juliana, de eerste klasser uit de wereldstad Spekholzerheide, zal thuis veel moeite hebben met Eindhoven, doch haar toch overwinnen. RoermondBleijerheide is vry zeker voor de ploeg van Massy, terwijl bij M.V.V.LONGA de Jongens van Pelikaan, die weer in pracht- vorm is, favoriet zijn. Eerste Klasse A. Bergen, de leidster van deze afdeeling, dankt deze positie behalve aan eigen verdienste nochtans hoofdzakelijk aan den competitie leider, die het programmë. zoo deed verloo- pen, dat Bergen een wedstrijd bij OSV 3 op voor is en 2 bij ZFC 4, ploegen die beide min der verliespunten hebben dan de jongens van ten Bruggencate. Met het oog hierop heeft Bergen vrij af. OSV 3 en ZFC 4 spelen echter wel en het is niet uitgesloten, dat Bergen daardoor van de eerste plaats „gewipt" wordt. Of OSV 3 zich nu van de leiding meester zal maken? Voor den buitenstaander lijkt het voor de hand te liggen dat de Oostzaners Zondag inderdaad in Midden-Beemster van Spaarman c.s. win nen, die tenslotte een vrij nederige positie» be- kleeden. Maar het vertrouwen in OSV 3 iS bij ingewijden minder groot, omdat ze Zondag geen kans zagen om op eigen veld tégen het onderaan staande CSV meer dan een uiterst magere 43 zege te behalen. Dit duidt op een depressie in het Oostzaansche en daarom wordt Beemster tegen OSV niet kansloos ge acht. Het gevaar voor Bergen ziet men dan ook weer van ZFC .4 komen, dat zich door reso lutere prestaties kenmerkt. Zondag a.s. gaat ZFC 4 naar Alcmaria 4 (10 uur). Niet onmo gelijk dat de Bergenaars eens poolshoogte gaan nemen. Willen zij zich daarbij partij stellen voor Alcmaria, goed, maar laat hun houding sportiever zijn dan 1 November, toen men Alcmaria 4 tegen OSV 3 wel wat te wild opjoeg. CSV—WFC 4 houdt een kansje voor Castri- cum in na hun eervol resultaat tegen OSV 3. VroneZVV 3 zal wel geen vruchten op leveren- voor Sint Pancras. Eerste Klasse C. Flevo, terecht in haar schik met het eerste succes tegen MFC 2 in Medemblik, moiet het wat waard wezen deze prestatie voor naar eigen supporters te herhalen tegen het bezoe kende Berkhout, dat intusschen al 7 punten uit 7 wedstrijden heeft en dus niet zoomaar zal wijken voor de bewoners van het nieuwe land. Maarhet is te probeeren, Flevo- menschen! N. Niedorp 2 gaat naar Hollandia 3. Met resp. 10 uit 6 en 9 uit 5 wedstrijden staan deze ploegen er het best voor. O. i. zal N. N. een beste dag moeten maken om zonder kleer scheuren uit den strijd te komen. Twisk— West-Frisia 3 (resp. 10 uit 7 en 8 uit 5 wed strijden) zullen feilen strijd leveren om niet door een nederlaag te worden uitgeschakeld. Tenslotte MFC 2Hoogkarspel 1. Eerste Klasse D. In alle eerste klasse-afdeelingen heerscht dus spanning. Maar een kamp van het kaliber WieringerwaardHelder 3, die om 2 uur in de W.W. plaatsvindt, is voor dezen dag het monopolie van 1 D. Om nu te beweren dat de uitslag van dezen match beslissend is voor de eerste plaats, is te sterk uitgedrukt, omdat het seizoen nog lang duurt enAtlas steeds meer komt opdringen. Toch is de kamp wel zoo belang rijk en heeft dergelijke gevolgen op den voor- loopigen gang van zaken en het „moreel" van de wederzijdsche troepen, dat we van beide kanten een uiterste krachtsinspanning verwachten. De uitslag zal van een gelijk spel niet veel verschillen. Saai en Meier Schenk zullen wellicht de aspiraties van Van Beek hoven en Bakker binnen de perken weten te houden, maar daartegenover staat, dat de W.W.-kanonnade zich geen off-day kan ver oorloven indien het haar voornemen is het verdedigende Helder-drital Meger, Minnebo en Quant, een voldoende aantal keeren schaakmat te zetten. Een W.W. in topvorm geven we kans om te winnen. Iets beneden vorm beteekent gelijk spel en „uit vorm" brengt vrijwel zeker de eerste nederlaag op eigen terrein mee. Schakeeringen dus naar de vorm die men weet te ontwikkelen. We wachten het nu maar af. Beide hebben 4 ver liespunten, W.W. heeft één wedstryd meer gespeeld. Ons standje van Maandag was t.a.v. Helder 3 abuis. (Aanvang 2 uur). Atlas kan uit een eventueel gelgk spel ln bovengenoemd treffen zijde spinnen, indien ze zelf op eigen veld van Schoorl wint (10 uur). Atlas kan dit zeker bereiken, maar dient even beter uit te kyken als vorige week. ZeemachtHeld. Boys (12 uur) lykt ons door Zeemacht te winnen, zelfs indien ze Zon dag niet haar geheele super-ploeg in het veld weet te brengen. Willen de Zeelieden voor taan onze „uitslagenjager" wat oprechter in lichten dan Zondag j.1.? JVCHRC 4 is een kamp tusschen twee ploegen die snakken naar de punten en die beide meenen dat de kans om ze binnen te halen Zondag a.s. aanwezig is. Spanning dus gegarandeerd. Aan wie het lukken zal zijn wensch in vervulling te brengen, moet uiter aard worden afgewacht. In de Racers hebben we echter het meeste vertrouwen, niet in het minst door de eervolle nederlaag tegen Atlas (2 uur). Tweede Klasse D. Hier troont Egm. Boys met 14 punten uit 7 wedstrijden ongenaabaar bovenaan, op eenigen afstand gevolgd door MEVO, terwijl Koedijk ook aardig meekomt. Voor Zondag biedt de agenda DTS 2Koedijk, waarin we voor de Langedijkers weinig heil zien; Oudorp Akersloot dat gelijk spel kan worden; en tenslotte Alcmaria 5Alkmaar 2. waarbij de club van Songé 't langste eind trekt. Tweede Klasse E. Schagen 2 heeft den neus eens in een andere windstreek gestoken, waar het haar uitstekend afgaat. Met eenig vertrouwen dur ven we haar voor Zondag thuis tegen Hol landia 4 de zege te voorspellen (2 uur). Het zal noodig zijn ook, want Sporters, te gast bg Strandvogels 2 (in vergelijking bij vorig jaar wel zeer afgetakeld), wint daar vrijwel zeker. Het programma luidt verder: West-Frisia 4 —Oudendijk 1 en OKBHem. Puntenverlies van Oudendijk zou de Schagenaars welkom zijn. Tweede Klasse F. Nu kan Watervogels 2 bewijzen wat zij waard is. Ze gaat n.1. bij Succes 2 op bezoek (2 uur). Wij vreezen voor de Vogels. Helder 5 zal het niet tegen 't bezoekende Oudeschild halen (12.30 uur), terwijl Helder 4Texel 2 (12.30 uur) een kansje voor de witjakken in houdt, dat evenwel slechts door heel hard aanpakken te verwezenlijken is. Derde Klasse D. AartswoudVCL mag VCL geen verlies geven om And. Boys en Sporters 2 bij te kun nen blijven. Want And. Boys zal Hanwert Zondag wel klein krijgen. MOC moet zich niet laten verrassen door het hoogst wisselvallige Andijk 3. Tenslotte MFC 3—Schellinkhout. Derde Klasse E. Om verder een rol te kunnen spelen is het noodig dat Dirkshorn a.s. Zondagmorgen in Alkmaar van Alkmaar 3 wint. Hetgeen intus schen, gezien A.'s prestaties, niet makkelijk zal gaan. Bergen 2 is thuis tegen MEVO 2 niet kansloos. Schoorl 2 kan in eigen home baas blijven over Egm. Boys 2, terwijl Koe dijk 2 het bezoekende Vrone 2 kan overwinnen Derde Klasse F. De leiders hebben het Zondag niet moeilijk. Cocksdorp ontvangt Helder 6 (2 uur) en Atlas 2 gaat naar BKC 3 (10 uur). Beide candidaten voor de eerste plaats, zullen hun boontjes wel weten te doppen. Succes 3 kan het thuis Zeemacht 2 lastig genoeg maken (12 uur). We zien er wel een puntje in voor de Wieringers. HRC 6JVC 2 (10 uur) lijkt ons te zwaer voor de Julianadorpers om winst op te leveren. Vierde Klasse F. Alkmaar 4DFS 3 (12 uur) zal er om gaan. De Oudkarspel-menschen staan er mooi voor, maar moeten dan ook winnen om het leidende Oudorp 2 te kunnen blijven volgen. Bij een zege nemen ze zelfs de leiding van deze over. Verder: CSV 3—Akersloot 2, Alkmaarsche Boys 5MEVO 3. Vierde Klasse G. Tex. Boys 2Texel 3 (12 uur) is na de zege van de groenzwarten op Watervogels geen dubieuze zaak meer. De Boys zullen een nieuwe nederlaag moeten incasseeren. Vierde Klasse H. Dirkshorn 2 ontvangt Oudesluis 2 en zal ver moedelijk voor de club van Stammes moeten wijken (12 uur). WW 2—Schagen 3 (tijd niet vermeld, maar vermoedelijk 12 uur) zal de roodbroeken denkelijk niet in staat stellen hun „groote broers", die er na tegen Helder 3 aan den slag gaan, het goede voorbeeld te geven. Zulks zou ons althans van de Schagenaars tegenvallen. Vierde Klasse J. O.a. Berhout 2VCL 2. Junioren A. Met ZVV a—Helder a (12 uur) gaat Helder een zwaren wedstrijd tegemoet. Op den stand af belooft Helder dit reisje niet veel goeds. De ongeslagen Zaankanters met hun 7 pun ten uit 4 wedstrgden hebben die winst even wel in hoofdzaak vergaard tegen de zwak keren en Alcmaria a brjv., dat tegen Helder met 30 ten onder ging, bracht het tegen ZVV a tot een 21 nederlaag. Daarom is Hel der niet kansloos. Zij stelle er een eer in om dit oordeel te bekrachtigen. Alcmaria aOSV a zal weinig krachtsver schil laten zien, maar toch neigen we over naar een a.s. OSV-zege. Adspiranten. Adsp. K: Schoorl aAlcmaria a (12.30); DTS a—Alkm. Boys a (12.30). Adsp. M: Bergen bAlkmaar 6 (12.30). Adsp. O: o.a. Berkhout aVCL a. Adsp. R: HRC b—Schagen a (11.15); HRC aSucces a (12 uur). Adsp. S: Atlas aSucces b (12 uur); Hel der cHelder d (11 uur)HRC cHRC d (12.30 uur). Adsp. T. HRC eSchagen b (10 uur); Callantsoog aOudesluis a (2 uur). Adsp. U: Texel aTexel b (12 uur); Tex. Boys aCocksdorp a (12.30 uur). In geen tijd was het percentage goede op lossingen zoo hoog als deze week. Alleen het woord „snar" was voor sommigen onbekend. Maar. nu ons nagerecht. Verschillende puzzelaars vertelden ons over urenlang zwoe gen op het tergend-eenvoudig lijkende raad seltje. Maar deze Sfinx gaf haar geheim niet zoo spoedig als haar grootere zuster! De sleutel van het raadsel is, dat de ver ticale omschrijving uit drie verschillende de finities van het zelfde woord bestaat. Daar door krijgt men horizontaal eerst drie letters w (wees), drie letters ij (ijs) en drie letters s (essen), en was de goede raadgeving dus „wees wijs". De namen van de goede oplossers zijn: Mevr. FennikRidderhof en de heeren J. H. M. Kootker, J. J. Vink, J. H. van Kam pen, IJ. Stoik en L. Maizarac. De prijs van het groote raadsel werd ge wonnen door den heer. M. HOOGVORST, Vischstraat 50. De correspondentie blijft tot de volgende week overstaan. De oplossingen van het nieuwe raadsel moe ten uiterlijk Donderdagmorgen 9 uur in ons bezit zijn. Horizontaal. 1. Oostersch kleedingstuk. 6. stooten (vorm. van 't gevr. woord). 12. met een vette vloeistof bestrijken. 14. kaartspel. 15. zuur, kribbig mensch. 16. vulkaan. 17. meisjesnaam. 18. turfland. 19. voegwoord. 20. handel. 26. tabak, waarop men kauwt. 28. snel, met spoed. 29. meisjesnaam. 30. ondergeteekende. 32. voorzetsel. 34. paardrijdster. 37. voorzetsel. 38. gevechtswagen. 39. stop in een vat. 40. ochtendhulde( meerv.). 43. geheel de uwe. 44. hertensoort. 46. wapen in het leger. 48. kwaadsprekerij. 49. koesteren in de zon. Verticaal. 1. afbeelding. 2. wordt dikwijls na 't scheren gebruikt. 3. sneeuw in het hooggebergte. 4. merk (nieuwe spelling). 5. meisjesnaam. 7. politieke party. 8. boerderij. 9. jongensnaam. 10. ombrengen. 11. iets dat doorschijnt (b.v, lantaren of licht reclames) (meerv.). 13. verouderde titel voor het hoofd van politie. 21. stad in Engeland, bekend om z'n genees krachtige bronnen. 22. gemeentereiniging (afk.). 23. bijen. 25. voorgevel. 27. zijtak van een rivier. 31. bevel. 32. meisjesnaam. 33. bekend Nederlandsch orgelist en pianist. 34. uitheemsche plant. 35. riye.r in Nederland. 36. Duitsche industriestad. 37. begrip. 41. bekend Oostenrgksch priester en pacifist. 42. ik (Latijn). 45. aanstaan (afk.). 47. bekende afkorting. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: Kas, Ciano, Bengali, Bona, R.S.A.P., Kent, Teen, Hess, Als, Arak, Paul, Kruin, Idem, Krat, Kim, Ski's, Saus, Gier, Niko of Nico, Kiel, Lagunen, Teder, Nel. Verticaal: Kaag, Kina, Snar, Cent, Olst, Bons, Ia, Beslaan, Perikel, Keurs, Sluik, e.a., Nadir, Hak, Ark, Sim, Kes, Tuil, Sien, Skat of Seat, Gier, Ogen, Knel, Uden.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 19