Nagekomen Sport Marktberichten Qe Bilt seint Vierde blad Noord'Nederland- Noord-Duitschland, 4-2 D.W.V. II-H.R.C. II 5-0. W+waard I-Helder III 2-2* H.R.C. b-Schagen a 0-4» H-R.C» e-Schagen b 1-0 De overstroomingsramp op Hondo Uit onze Omgeving JVÏaandag 23 November 1936 Reeds de eerste minuten zijn sensationeel Ha een zware belegering van het Neder- iandsche doel waarbij dit eenige malen zeer fortuinlijk aan doorboring ontsnapt wordt plotseling een snellen aanval den gastheeren noodlottig. Met een doelpunt van goed gehalte geeft linksbuiten De Deeuw Kuehne geen schijn van kans. Reeds direct daarna moet Kuehne bij een pracht- schot van Van Zand ingrijpen, hetgeen hem uitstekend afgaat. Bij een gevaarlijken aan val van de gasten redt Pienter vervolgens tot tweemaal toe met een uitstekenden kopbal. Het spel is nog maar dertien mi nuten oud als Hoogenbirk den bal goed af geeft aan Hazeveld, die niet aarzelt de Jiem geboden kans te benutten (20). De withemden zijn nu niet voor het doel van hun tegenstanders, die in wijnroode jerseys spelen, weg te slaan. Onophoude lijk stichten de buitenspelers verwarring in de Duitsche verdediging. In de twintigste nainuut lost spil Nijboer van zeer grooten afstand een schot op doel waarbij het leder tot verbazing van Kuehne in den rechter bovenhoek belandt (30). Nog is de vreug de over dit doelpunt niet verstomd of De Leeuw zet voor en het scheelde maar wei nig of andermaal was de Duitsche doelver- idediger gepasseerd. Bij een der Duitsche aanvallen veroorzaakt Pienter een hoek schop. Een gevaarlijke aanval van v. Zand wordt door resoluut ingrijpen onschadelijk gemaakt terwijl Kolthof bij een corner op het Nederlandsche doel goed wegwerkt. De Duitsche rechtsbuiten komt bij een aanval onzacht met Pienter in aanraking en moet naar de kleedkamer worden gedragen. Er is dan een half uur gespeeld. Kolthof verricht een keurige safe als de roode midvoor op hem afstormt. De bal blijft echter op de Ne derlandsche speelhelft, zoodat Pienter en ten Wolde nog al eens moeten ingrijpen. Enkele minuten voor de rust denken we Noord-Duitschalnd te zien tegenscoren als Kolthof het doel is uitgelokt. Het laatste oogenhlik treedt Huizeling reddend op door den bal van de doellijn weg te trap pen. Het leder belandt bij onze voorhoede en dank zij fraai werk van De Leeuw en Hazeveld krijgt Van Zand het leder voor de voeten, die keihard inschiet (40). Met Noord-Nederland in den aanval wordt de rust aangekondigd. Na de rust. In de tweede helft zijn de withemden 'direct weer in den aanval. Na een goed aangegeven bal van Nijboer lost Van Zand een schot, doch hij blijkt het doel iets te hoog te hebben gezocht. Ludwig van Kiel komt thans de Duitsche ploeg completeeern. Hij stelt zich op de linksbinnenplaats op. Hetgeen ons het meest opvalt is het gemis aan schotvaardigheid bij de gasten. Kolthof wordt door Meyer eens aan den tand gevoeld maar het harde schot belandt veilig in zijn handen. Plotse ling een snellen uitval van de gastheeren. Een voorzet van Van Zand volgt, maar zoo wel De Leeuw als Woltjes zijn een fractie van een seconde te laat. Nog is het gevaar niet geweken. De Duitsche verdediging blijft de situatie meester. Bij een gevaarlij ken Duitschen aanval veroorzaakt de Ne derlandsche verdediging dan eenige hoek schoppen. Bij een dezer werkt Huizeling met zijn handen en uit de toegestane straf schop schiet de rechtsbinnen Meijer kei hard na 26 min. in (41). Dit doelpunt heeft de Duitschers geinspireerd. Na alge meen opbrengen lost de linksbuiten Klein een effectvol schot* dat Kolthof door zijn handen laat gaan (42). De withemden trachten het spel te yerplaatsen, en zij komen meer in den aanval. Bijna hebben zij succes met een hoekschop, die door Van Zand goed voor het doel wordt geplaatst. De bal wordt echter precies overgekopt. In dp laatste minuten lost Hazeveld nog een voltreffer, maar de scheidsrechter had reeds voor offside gefloten. Met Noord- Duitschland in don aanval komt het einde en hebben de Nederlanders dank zij een goede eerste speelheflt een verdiende over winning behaald. Over de spelers. De Nederlanders kunnen over het alge meen op een goeden wedstrijd terugzien. Alleen Woltjes bleef zeer beneden de ver wachtingen en had heel veel zwakke mo menten. De vleugelspelers waren over het alge meen de bosten in de voorhoede, in de mid denlinie nam Nijboer wel eens iets te veel een verdedigende houding aan. Hogenbirk was hier de beste en verrichte zeer nuttig werk. Onze verdediging had zeer goede mo menten doch blonk niet uit. De Duitschers waren technisch absoluut beter dan de Nederlanders maar de voor hoede was uiterst onproductief. Men drukte bet tempo onophoudelijk door den bal steeds maar weer aan een teamgenoot af te geven. Beide doelpunten, die niet van een fraai gehalte waren, waren niet het resultaat van goede aanvallen, doch nieer van zwakke momenten van de verdediging De minst goede plaatsen in 't Duitsche team vonden we wel de beide verdedigers, maar een uitblinker hebben we in het Noord-Duitsche elftal dezen middag niet kunnen ontdekken. Een verdliende overwinning voor de Amsterdammers. Deze Amsterdamsche overwinning is vol komen verdiend, de hoofdstedelingen waren in positiespel zoowel als in snelheid beter dan de HRC-ers, terwijl zij keeper Goudswaardt menigmaal met vliegende schoten op de proe stelden. Het veld was buitengewoon slecht te be spelen en door de gladheid waren de val partijen niet van de lucht, temeer daar door beide partijen forsch op den man gespee c Werd. Daar wij niet op tijd in Amsterdam waren moesten we de eerste minuten van den j missen en was de stand reeds 10 toen wij °P het veld kwamen. Vlak hierna is het de DWV-rechtsbinnen, f'e een voorzet van links naar zyn mie voor kopt en deze faalt niet zijn club met een hard schot een veiliger voorsprong te geven. Zoo heeft HRC reeds na- een kleine tien minu- *ei?. sPe'en een 20 achterstand, iets dat be grijpelijkerwijs deprimeerend op de spelers werkt en voor DWV een aanmeodiging is op denzelfden voet door te gaan. Toch weet HRC zich los te maken en ge- ruimen tijd verplaatst het spel zien van het eene doel naar het andere. De Amsterdam mers zijn gevaarlijker. De DWV-ers bezitten een gevaarlijke voorhoede, bestaande uit vijf goede schutters. Zij stichten dan ook voort durend verwarring in de HRC-veste. Maar de stormlinie der Helderschen zit ook niet stil, maar haar aanvallen stuiten steeds op de hechte DWV-verdediging af. Enkele goede kansen gaan verloren. Uit een der DWV-aanvallen weet de links binnen den voorsprong te vergrooten, echter in buitenspelpositie, wat den scheidsrechter ontgaat. Jammer, daar dit doelpunt eigenlijk beslissend is geweest voor het verdere verloop van den wedstrijd. HRC, ontmoedigd door dezen tegenslag, zakte nu erg af en er kwam tot de rust geen verandering meer in den stand. Na de rust. Nu heeft HRC haar speelwijze geheel ge wijzigd, werd er voor de rust vaak alles op de verdediging gezet, nu trok het geheele elf tal ten aanval, zonder succes, zelfs zagen de DWV-ers kans hun voorsprong te vergrooten, door een fraaien kopbal in den uitersten bo venhoek. Van nu af speelde HRC een verloren wed strijd en de spelers, hier zelf tredege van overtuigd, begonnen stuk voor stuk minder te spelen. Wel wordt getracht de eer te red den, maar voorloopig slagen zij hier niet in. Ondertusschen is er een dikke mistbank over het terrein gestreken. De spelers zijn slechts als schimmen zichtbaar. Plotseling hooren we bij een DWV-aanval gejuich en het is 50. De Helderschen loopen hopeloos door elkaar te dwalen, er wordt maar wat in het wilde weg getrapt, komt een bal goed terecht, dan is het geluk. Alleen Dijkshoorn, die voor Geer vliet ingevallen is, tracht er nog wat goeds van te maken, maar dat lukte hem slechts ten deele. Inmiddels moet Kuilman ook het veld ver laten en hij wordt vervangen door Visser. Steeds ruwer wordt de strijd. Plotseling staat een HRC-er alleen voor het doel. Maar zijn schot gaat huizen hoog over. De mist blijft laag over het veld hangen, waardoor allen natuurlijk zwaar gehandicapt zijn. De DWV-ers trachten nog wel meer doel punten te maken, maar de speeltijd is ver streken. HRC heeft met 50 verloren. Helder maakt in de laatste minuten gelijk. Een prachtige wedstrijd. De wedstrijd welken we gistermiddag in het sportpark gezien hebben, gaf ons een beeld hoe geweldig de strijd om den kampioens titel in '16 ook dit jaar weer is. Hier hebben twee ploegen elkaar van de eerste tot de laatste minuten bestreden met een geestdrift, welke de talrijke bezoekers in extase bracht. Ook al was Helder technisch beter, het tekort aan techniek wisten de roodbroeken dermate met enthousiasme aan te vullen, dat de strijd gelijk opgaand was. Juist daarom moeten we de roodbroeken hiervoor een eere-saluut bren gen, daar ze enkele groote teleurstellingen kregen. Het begin was een strafschop, welke keurig door keeper Meijer gestopt werd. Ver volgens het uitvallen kort na rust van aan voerder Schenk en ten derde een gelijkmaker in de laatste minuten. Om ruim kwart over twee blaast scheids rechter Vol ten de aanvoerders bij zich en blijkt Schenk den toss te hebben gewonnen. De opstelling van de ploegen was als volgt: Wieringerwaard 1. Rezelman Saai Hermans van BalenBlanken M. Schenk van Ham Blaauboer K. Schenk Hazeloop Rob Jansen Bakker Bouthoorn Beekhoven de Vries Wieren Smit Hoebe Veen Quant Minneboo Meijer Helder 3. Het begin is, zooals te verwachten was, uiterst nerveus. De spelers moeten tevens nog aanpassen aan het, door de gladheid moeilijk te bespelen terrein. De eerste aanval was van de roodbroeken, maar gaat teniet door buiten spel. Het is dan Helder, welke zich spoedig los werkt en enkele razend snelle aanvallen opzet. Het wordt 01. Reeds na enkele minuten komt een over rompelende aanval over links van H. Prachtig gaat de bal van voet op voet. De Vries plaatst naar Beekhoven, die op zijn beurt naar Bakker en deze scoort onhoud baar. Ongetwijfeld een pracht-goal, keihard in den hoek. Het is of de roodbroeken zich nog niet los kunnen werken. Spil Schenk probeert met vleugelschoten verruiming te krijgen, maar, de beide halfspelers spelen nog een te veel verdediging spel, een fout overigens, welke ze zich voor rust te veel handhaafden. Hierdoor kregen we bij de roodbroeken steeds een te groote ruimte te zien tusschen achter hoede en voorhoede. De gelijkmaker. Nadat Blaauboer uit een corner reeds een keer tegen de lat geschoten had, was hij het, die Hazeloop een keurige voorzet gaf. De mid voor omspeelt een back en met een hard schot brengt hij de partijen op gelijken voet 1—1. De W.-W.-mannen komen in het offensief. Jansen geeft goede scoringskansen, maar Meijer weet steeds het gevaar te bezweren. Dan is K. Schenk doorgebroken, maar wordt op het moment van schieten gevloerd. Scheids rechter Volten kent slechts één straf: penalty. We krijgen de herhaling van Petten, nu wordt de bal vallende door keeper Meijer gestopt. Deze tegenslag drukt een stempel op het spel der roodbroeken. Helder wordt weer meer aanvallend. Boutshoorn is doorgebroken, maar z'n schot gaat hoog over. De strjjd is intusschen steeds spannender geworden en is ten volle het aan kijken waard. W.W. neemt de leiding. In de 29ste minuut schiet Hazeloop op doel. De bal wordt weggewerkt en belandt bij K. Schenk. Deze bedenkt zich geen oogenblik en scoort (21). Thans volgt echter een periode, welke ons van W.W. als een inzinking voorkwam. Tien minuten lang volgt een duidelijk zichtbaar overwicht van Helder. Saai en Hermans too- nen zich in topvorm. Steeds beantwoordt dit duo de snelle aanvallen van Helder met reso luut ingrijpen en wegwerken. De midvoor van Helder wacht, in ver voor uitgeschoven positie z'n kans af. Bouthoorn probeert het met enkele verre schoten. Na de rust. In de tweede helft is het spel op hetzelfde peil gebleven als voor rust. Weer was het gladde veld een groote handicap voor goede balcontröle, maar deze technische tekortko ming was geen bezwaar voor beide elftallen om een aantrekkelijk spel te demonstreeren. Er was nog maar kort gespeeld, toen, zoo als we in het begin reeds memoreerden, de W.W. Schenk door een blessure het veld ver laten moest. Toen zijn we een oogenblik bang geweest voor de roodbroeken. Zou deze tegenslag deprimeerend op W.W. werken? Niets was minder waar dan dat. Invaller v. d. Veen werd opgesteld en toen luidde het parool: nu of nooit. Wanneer we aan het aantal aanvallen denken na rust, dan komt het ons voor, dat de W. meer aanvallend was dan Helder. Het was in deze periode, dat Meijer over geluk niet had te klagen. Paal en lat brachten enkele malen redding. Maar toch stond Beek hoven aan den anderen kant te gevaarlijk op gesteld. Ieder dacht, dat W.W. de zege uit het vuur slepen zou. In de laatste minuten was het echter Beekhoven, die door een goed doelpunt de partijen op gelijken voet bracht (2—2). Schagen a was de gast van HRC b en wist te winnen met liefst 40. Dat is uitstekend gedaan jongens. Voor de rust wogen beide partijen aardig tegen elkaar pp. Jaap Slikker wist Schagen a de leiding te bezorgen (1—0). De rust ging met onveranderden stand in. Na de rust leek het wel of Schagen a iets had gekregen, wat ze juist zoo broodnoodig heb ben: Enthousiasme. Er werd werkelijk prach tig gespeeld. Rijn van Haren zorgde al gauw voor nummer 2. Nog was het de geelzwarten niet genoeg. Jan v d. Ben kogelde Schagens derde doelpunt in de touwen om even later zelfs nummer vier te fabriceeren. Met Scha gen a in de meerderheid was het inrukken. In dezen wedstrijd kon men niet zeggen, welke van de twee elftallen de overwinning zou behalen. Beide partijen waren even sterk. Dan weer was het HRC e dat aanviel, dan weer Schagen b. Zoo voetbalde men genoe- gelijk verder, totdat Wim Gorter den bal ver keerd op z'n slof kreeg en in eigen doel schoot (10). De verhouding was een gelijk spelletje. WIELERCLUB „WIERINGEN" C. Hegeman clubkampioen W W." 36 De sprintkampioenschappen '36 zijn gis teren verreden. Dit is wederom een succes geworden voor C. Hegeman, waardoor hij zijn superoriteit bewees en een alround ren ner bleek zoowel in sprint als lange af stand. Hij werd danook kampioen op de weg en tevens baankampioen van '36. Niettemin hebben J. Kreijger en S. Lout het hem bijzonder lastig genaamd, vooral de laatste bleek op de weg zeer sterk. Ook de andere mogen we niet vergeten, o.a. Jb. Glim P. Kaptien J. Visser H. Meijer, P. Plooy A. Baardman, C. Oost- dijk, M. Deykes, N. Bakker en Jn Verbiest die allen een sportieve strijd hebben gele verd. Vooral de laatste heeft als beginneling fraaie strijd geleverd. Uitslag Sprintkampioenschap. Demi finale le serie: 1 Hegeman 2 S. Lont 2e serie: 1 J. Visser 2 J. Verbiest 3e serie: 1 J. Kreijger 2 M. Keijkes. Herkasing tusschen 3 tweedes voorfinale 1 S. Lont 2 M. Keijkes 3 J. Visser. Om de 5e en 6e plaats 5 M. Deykers 6 J Verbiest. Finale le rit: 1 J. Kreijger 2 J. Visser 2e rit C. Hegeman 2 S. Lont 3e rit 1 C. Hege man 2 J. Kreijgegr 4e rit i S. Lont 2 J. Vis ser 5e rit I C. Hegeman 2 J. Visser 6e rit: 1 J. Kreijger 2 S Lont. Uitslag 1 Hegeman 3 gew. ritten 2 J. Kreijger 2 gew. ritten 3 S. Lont 1 gew. rit 4 J. Visser 0 gew. ritten. De gister gereden klassementrace over 6 ronden i,132 K.M.), bracht tot uitslag: le ronde. Kreijger 5 pt., Hegeman 4 pt., Lont 3 pt., Deijkes 2 pt., Bakker 1 pt., 2e ronde: Hegeman 5 p., Kreijger 4 p., Lont 3 p., Bakker 2 p., Deijkes 1 p. 3e ronde: Kreijger 5 p., Lont 4 p., Bakker 3 p., Deijkes 2 p., Hegeman lp. In de 4e ronde krijgt Hegeman leklcc band, terwijl Kreijger deze ronde niet meerijdt, wegens pech. Deijkes 5 p., H. Meijer 4 p., Bakker 3 p., Lont 2 p., Glim 1 p. 5e ronde: Kreijger eerst aankomende, we gens achterstand geen punten; Deijkes 5 p., Lont 4 p., Meijer 3 p., Bakker 2 p., Kors- huize 1 p. 6e ronde: Kreijger, eerst aankomende, we gens achterstand geen punten; Deijker 5 p,. Lont 4 p., Bakker 3 p., Meijer 2 p. Glim, Korshuize en Verbiest hebben den strijd gestaakt wegens pech. Totale uitslag: No. 1 M. Deijkes 20 p., no. 2 S. Lont 20 pnt.; no. 3 N. Bakker 14 pnt.; no. 4. Meijer 9 pt. Totale tijd 22 m. 10 sec. ALKMAAR, 21 November. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen voor groothandel 70—75 cent, kleinhandel 72V2—ccnt en vaten f 71. Handel matig. Kipeieren (groothandel) 3.50 —5.50. Handel matig. Eendeieren géén. Van de 1600 personen zijn er 935 gered kunnen worden. Tokio, 22 Nov. (ANP) Domei meldt, dat volgens medejleeling van den minister van binnenlandsche zaken, van de 1600 personen, die door de overstroomingsramp in het mijnge- bied Osaroezawa waren getroffen, 935 gered konden worden. Reeds zijn 279 lijken geborgen, het aantal ge wonden bedraagt 113, terwijl nog vermist worden 453 personen, die waarschijnlijk omgekomen zijn. BROEK OP LANGENDIJK. 23 Nov. Blauwe eigenheimer 2.30, bl. aardappelen 1.70, uien 1 .30—1.70. drielingen 1.10r-1.70, grove 1.601.80, gele nep 5.50, peen 0.90— 1.30, groene kool 1.202.80, rammenas 1.90, kroten f 0.601.30. Roode kool f 11.80, witte kool f 0.80, gele kool f 1, D. witte kool f 0.800è90, bloem kool f 6.707.90, 2e soort f 3—3.10, andijvie f 0.70. ALKMAAR, 23 November. 71 Vette koeien f 140—250, 5 graskalveren f 34—50, vette kalveren gf 50—80, per Kg. 55—75 ct. 26 Nucht. kalveren, slacht f 8—16, 37 vet te schapen f 18—27, 371 vette .varkens f 0.38 -0.42. MR. OUD LIJSTAANVOERDER. Motie tegen de gevolgde politiek inzake concentratie van bijzon dere scholen. In de gisteren gehouden huishoudelijke vergadering van den Vrijz.-Dem. Bond werd besloten voor de a.s. Tweede Kamerverkie zingen in vier groepen van kieskringen can- didatenlijsten in te dienen, van twintig can- didaten, waarvan de eerste acht plaatsen door dezelfde personen zullen worden bezet, te weten: met Mr. P. J. Oude als no. 1. Op voorstel van het hoofdbestuur nam de vergadering een motie aan waarin de re geering wordt verzocht de toegezegde con centratie van openbare scholen met kracht ter hand te nemen en daarnaast de wederop richting te bevorderen van openbare scho len. Nationale ontwapening geschrapt uit het program der Vrijz.-Dem. Verder kwam ter tafel een voorstel van het hoofdbestuur tot wijziging van de beginsel verklaring van den Bond. Als voornaamste punten daarvan noemen wij terzijdestelling van den privaten ondernemingsvorm, in dien deze het algemeen belang schaadt, rne- dezeggingschap in de regeling der arbeids voorwaarden en in de bedrijfsorganisatie, alsmede het vervallen van het programma punt „nationale ontwapening". CALLANTSOOG Comité Nationaal Huwelijksge schenk H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard. In een op Vrijdagavond jl. bijeengeroepen vergadering is onder leiding van (lcn loco- Burgemeester, den heer Kruisveld, een co mité voor het nationaal huwelijksgeschenk samengesteld. In dit comité hebben zitting de heeren: H. Kruisveld, voorzitter; A. C. Brussaard, secretaris; G. Baken Azn., Joh. Baken, F. Daalder; J. G. van Graas; J. van Honschooten, S. Kooger, P. J. Kruisveld, H. J. Schut en M. Vries. Het ligt in de bedoeling om een collecte met gesloten bussen te doen houden in het tijdvak van 27 November t.m. 3 December a.s. De bestemming van de opbrengst van deze collecte zal zijn 25 voor het huwe lijksgeschenk, 50 voor een feestje voor de schoolkinderen en 25 voor de armen van deze gemeente. Het comité hoopt dat allen naar draagkracht zullen bijdragen. In het tijdvak van 25 Nov. tot en met 5 December 1936, is het in verband met de St. Nicolaas geoorloofd een winkel voor het pu bliek geopend te hebben tot 10 uur des na middags. Jubileum. Heden Maandag bestaat de naaivereeni- ging „Dorcas" veertig jaar, zoo wordt ons medegedeeld. Deze vereeniging, welke zich tot taak heeft gesteld telken jare warme kleedingstukken te vervaardigen en deze onder de behoeftige ingezetenen te verdoe len, heeft veel nuttig werk vereischt. Van avond houden de dames receptie in de be nedenzaal der Ned. Herv. Kerk te Ilippo- lytushoef. Wij twijfelen er niet aan of het zal hun aan belangstelling niet ontbreken. Verwachting: Meest zwakke wind uit Oostelijke richting nevelig of licht tot half bewolkt, droog weer, lichte vorst des nachts, temperatuur om het vriespunt over dag. Verdere vooruitzichten: Weinig verande ring. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 771. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 2 gr ,C. is 26 gr. F. ALKMAAR, 21 November. Op de heden gehouden veemarkt waren 2 nuchtere kalveren (slacht) aangevoerd waarvan de prijs f 8 en f 12 was. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar tier. Aanvoer: 143.000 kipeieren: 5658 Kg f4.75—4.95, 58—60 Kg. f4.95—5.50, 60—62 Kg f5.20—5,55. 62—64 Kg. f 5.40—5.70, 64—66 Kg. f 5.405.75, kleine eieren 4755 Kg., f 3.40—4.60, per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 21 November 1936. Roode kool f 1—1.80, gele kool, f 1—1.10 D. witte kool 8090 ct., witte kool 80 ct., uien, drielingen f 1.40, uien f 1.401.60, gr. uien f 1.60—1.70, peen f 1.50, kleine peen 60 ct., eigenheimers fl.60, Schotsche muizen f 1.60, andijvie 50—70 ct. Aanvoer: 45100 Kg. roode kool, 26000 Kg. gele kool, 22000 Kg. D. witte kool, 2500 Kg. witte kool, 4325 Kg. uien, 600 Kg. peen, 975 Kg. aardappelen, 10400 st. andijvie. NOORDSCHARWOUDE. 23 November. Uien f 1.40—1 50, drielingen f 1.70, grove f 1.80, peen f 1—1.10, kleine peen 50—60 ct-, roode kool f 1.10—1.70, witte kool 80 ct., Deensche witte kool 80—90 ct. Feestelijk inhalen van den nieu wen Burgemeester. Vrijdag jl. hebben de afgevaardigden van de diverse vereenigingen in deze gemeente vergaderd om te bespreken hoe de nieuwe burgemeester ingehaald zal worden. Eenpa rig was men voor een feestelijk inhalen. Een voorloopig programma werd opgesteld. Dit luidt als volgt: Begroeting bij 't Sluisje, welkomstwoord van de commissie van ont vangst uit de burgerij, aanbieding van bloe men aan Mevrouw; daarna met auto's door de gemeente naar het dorp Callantsoog. Na de installatie welkomstlied te zingen door de schooljeugd; eventueel gelegenheid voor receptie; des avond feest in de beide café's. Het ligt in de bedoeling een cabaret-gezel schap uit te noodigen. Een commissie van voorbereiding is be noemd, en eveneens een commissie van ontvangst, hierin is elk gedeelte der ge meente vertegenwoordigd. BREEZAND. Auto over den kop. Zondagmiddag reed de heer G. uit Den Helder met flinken gang langs den Stoom- weg, toen ter hoogte van de woning van den heer Bas een voorband van de auto sprong. De wagen geraakfe aan het slingeren, kwam op den grasberm terecht en dicht bij den slootkant. De bestuurder wierp het stuur krachtig om, de wagen sloeg over den kop en kwam op z'n zij te liggen. Van de carros serie bleef niet veel heel, de ruiten werden vergruizeld. De portieren vlogen er uit, zoo dat de inzittenden geen moeite hadden uit den wagen te komen. De heer G. en z'n drie reisgenooten liepen wel verscheidene snij wonden op, maar kwamen er over 't ge heel toch wonderbest af. Na zich ten huize van den heer Bas het bloed wat afgowas- schen te hebben, werd het overschot van wat eens een Chevrolet was, op het erf van den heer Bas gesleept en ging het viertal met den auto van laatstgenoemde naar Den Helder.. ANNA PAULOWNA. Vrijdagavond is door Burgemeester Lovink de plaatselijke advies-commissie van het Waarborgfonds voor dert middenstand ge- installeerd. De commissie bestaat uit 5 le den; een lid vertegenwoordigt het gemeen tebestuur, twee zijn vertegenwoordigers van de neutrale en de R.K. middenstandsvereeni- ging en de beide anderen zijn middenstan ders, aangewezen door den burgemeester. WIERINGEN Burgerl. Stand van 1320 Nov. Geboren: Marie, d. van J. Nieuwenburg en van G. Kieft. Adriana, dochter van A. G. Versluis en van A. H. Jansen, Leendert, zoon van P. van den Herik en van J. M. Petrie. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: D. Hegeman en G. Gremer. Overleden: Tr. Everts, 84 jaar, vrouw van L. Kuijt. J. Dirks, m., 75 jaar, wedn. van T. Lont C. Numeijer, m., 69 j., man van A, Bakker. A. M. Hegeman, m., 71 j., wedn. van A. Tij s en. Winkelsluiting.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 11