Alcm+Vitrix-A»F+C» 5~5* Kinheim-Helder 4-1 „5, S B.K.C.-D.T.S. 1-1. Atlas I-Schoorl I 7*0* Beverwijk-Succes 3-1* H. R. C. De Kennemers hebben een invaller voor den linksbuiten, terwijl H.R.C. het nog steeds zon der Scholten moet stellen. H.R.C. verliest den toss en moet tegen de zon in spelen. De eerste aanvallen zijn voor de gastheeren, maar als deze afgeslagen zijn, komen De Ken- nemers gevaarlijk voor het H.-doel, een corner is het resultaat. Deze wordt goed genomen en na veel moeite weet de H.-achterhoede den bal weg te werken, maar De Kennemers komen terug en weer krijgeil ze een corner te nemen. Als er vijf minuten gespeeld zijn, weten De Kennemers een overwicht te krijgen. De H.- middenlinie en binnenspelers worden ver terug getrokken, waardoor de H.-voorhoede in het begin ongevaarlijk is. Als De Kennemers een derde corner gewonnen heeft, komt H. in den aanval, uiterst gevaarlijk en snel, doordat de middenlinie meteen mee naar voren trekt; een schot van Sanders wordt door een der backs weggewerkt. Het in het wit gestoken H.R.C. komt er nu beter in, maar De Kennemers laten zich niet intimideeren en blijven zeer gevaarlijk. Een mooie H.R.C.-aanval, een voorzet van Sanders en de naar binnen geloopen Dissel kopt net naast. Maar dan zijn De Kennemers weer in den aanval en door hun open spel wordt de de H.-verdediging uit elkaar getrokken, het schieten is evenwel nog niet best. Na een kwartier spelen krijgt H.R.C. een kans om de leiding te nemen. Sanders brengt den bal vlak voor het doel, schiet zelf niet, maar geeft af aan Zymni. Deze echter schiet zoo onbesuisd, dat de bal hoog over gaat. Een vrije schop op het H.R.C.-doel levert ook niets op. Nogmaals krijgt H.R.C. een kans, Striet brengt den bal, plaatst naar Gast, die schiet, maar de keeper stompt vallend den bal weg. Deze belandt bij Roomeijer, die ook onbe- heerscht over schiet. Dan krijgt Zymni nog eens een kans, hij schiet, na den bal van San ders gekregen te hebben, maar keeper Van Urk grabbelt den bal van de doellijn weg. H.R.C. is nu uitgesproken sterker en De Kennemers verdedigen stug, zoodat er geen doorkomen aan is. Maar dan komen de rood zwarten weer opzetten en na een half uur spelen denken we ze de leiding te zien nemen. Bij den K.-aanval loopt Dijkshoorn uit z'n doel, de bal belandt bij den K.-linksbinnen, die van de doellijn af op haast onmogelijke wijze den bal in doel plaatst. De scheidsrechter wijst naar het midden, maar de bal schijnt uit te zijn ge weest, de arbiter raadpleegt den grensrechter met het gevolg, dat Dijkshoorn een doelschop krijgt te nemen. Na 12 minuten spelen krijgt Sanders den bal toegespeeld, hij plaatst hem prachtig voor doel, Zymni's schot mislukt, maar Dissel, die vlug naar binnen is geloopen, plaatst keihard in het doel, 1—0. Dan ontsnapt H.R.C. op gelukkige wijze aan een doelpunt; de K.-rechtsbuiten zet voor, Hei- deman schiet precies tegen de hand van den verbaasden Dijkshoorn, die toevallig in den goeden hoek stond. HRC blijft sterker en de strijd speelt zich in hoofdzaak af tusschen de H.-voorhoede en de K.-verdediging met nu en dan een K.-door- braak, die lang niet ongevaarlijk is. De gelijkmaker. Eenige minuten voor tijd geven Roomeyer en Kuiper nog een paar harde schoten op doel, maar Van Urk heetf er geen moeite mee. We denken geen veranderingf in den stand meer te zien komen als een halve minuut voor tijd de Kennemers doorbreken, een voorzet van Schipper een de naar binnen gezwenkte Veen- stra kopt den bal op fraaie wijze in, 11. Met dezen stand mogen de Kennemers zeker niet ontevreden zijn. Na de rust is de eerste aanval voor HRC, maar het schot van Roomeijer gaat naast. Maar dan komen de Kennemers in de meerderheid, maar het schieten is nog steeds niet zuiver. Na tien minuten spelen neemt Siersma een vrijen schop, de K.-keeper slaat, hoog op springend, den bal weg, een tweede schot volgt, maar keeper Van Urk weet corner te werken. Het is nu gedaan met het K.-over- wicht en HRC komt herhaaldelijk terug; een schot van Dissel gaat net naast. De Kennemers nemen de leiding. Iedereen verwacht nu een HRC-goal, maar juist het tegenovergestelde gebeurt; een K.- doorbraak, de rechtsbuiten zet voor en de linksbinnen schiet onhoudbaar in. Na een kwartier spelen hebben de K. de leiding ge nomen. Deze voorsprong was zeker niet ver diend en het is volkomen begrijpelijk, dat HRC hierdoor eenigszins gedeprimeerd is, want de K. komen weer in den aanval, maar met een tijgersprong weet Dijkshoorn een van Groot te stoppen. Als er 18 minuten gespeeld zijn, vergrooten De K. hun voorsprong: de linksbuiten krijgt den bal toegespeeld, Siersma blijft staan ap- pelleeren voor buitenspel, wat absoluut niet het geval was. Hierdoor kan da K.-linksbuiten ongehinderd voorzetten en de middenvoor schiet in, 13. HRC ziet, dat 't zoo mis gaat en men zet alle3 op alles, de strijd verplaatst zich nu ge weldig snel, met De K. in de meerderheid. Na 21 minuten spelen geeft Zymni een schittende throughpass aan Sanders, die eer der bij den bal is dan den uitloopenden keeper en keihard plaatst hij het leer in het doel, 2—2. De kansen wisselen voortdurend, zoo moet Dijkshoorn handelend optreden en even later is er weer gevaar in de K.-defensie. Als er bijna een half uur gespeeld is, komt HRC krachtig opzetten en laat een prachtig open spel zien. De K. worden in de verdediging ge drongen, maar deze weet de gelijkmaker te voorkomen. Een hard schot van Kuiper, die met Roometer van plaats heeft verwisseld, wordt door den keeper onderschept. Eindelijk weten de K. zich los te werken en de halflinie stuwt de voorhoede meteen op, doch HRC geeft 't niet op en weer komen ze in den aanval, maar de voorhoede weet het doel niet te vinden. Een halve minuut voor tijd loopt de K.- voorhoede door de Heldersche verdediging heen en met een listig schot brent de K.-links- biuten den stand op 24. Maar dan fluit scheidsrechter v. Nunen voor de laatste maal en heeft HRC een nederlaag geleden. Degenen, die heden een gang naar het Sportpark hebben gemaakt en dat waren er niet weinigen hebben een wedstrijd kunnen aanschouwen, die veel goeds bood en die voor alles het publiek in spanning heeft gehouden tot het laatste signaal. Een ding moet ons van het hart. Men hoort den laatsten tijd nog al eens klachten over ruw spel en zeer terecht. Het is bijna een zeldzaamheid geworden, dat een wedstrijd eindigt zonder uitvallers. Voor een niet ge ring deel is dit het gevolg van het feit, dat talrijke scheidsrechters geen gezag uitoefe nen. En hoewel deze ontmoeting merkwaardi gerwijze afliep zonder dat één der twee-en- twintig spelers van het veld werd gedragen, mag de verruwing van het spel op zichzelf toch wel voor een goed deel op rekening wor den gebracht van onpartijdigen als de heer Hilbus, die dezen wedstrijd floot. Wat Alcmaria betreft kan niet worden ge zegd, dat het een slechten wedstrijd achter den rug heeft. Het merkwaardige was echter, dat de achterhoede herhaaldelijk op ongeken de wijze faalde. Enkele uitvallen in perioden van een doorloopend Alcmaria-overwicht leverden even zoovele goals op voor de be zoekers. Vooral de gevaarlijke rechts-buiten van AFC, van Nek, was daaraan debet. Lun- gen had uitstekende momenten, liet ons daar naast echter missers zien, die we in geenen deele van hem hadden verwacht. In den Alkmaarschen aanval was v. d. Pol veel te langzaam. Homan was vervangen door Burgers en we gelooven niet, dat er iemand zal worden gevonden, die dit niet als een ver sterking van .de. binnenplaats beschouwde. Nu is het de links-binnenplaats, die nog verbete ring eischt. De buitenspelers, Hamstra en Keppel, waren naast Burger in de voorhoede de uitblinkers. Altijd maar weer plaatsten ze het leer voor het AFC-doel, waar echter van Wieringen er vooral voor half-time vrij weinig van terecht bracht. Gerritse was goed, de Grand uitstekend. Brouwer was onfortuinlijk, overigens goed. De verdediging van de gasten kon op ons allerminst den indruk maken van massief en doorloopend had men het gevoel, dat er goals voor Alcmaria moesten komen. Ze kwamen ook inderdaad, maar ze kwamen ook voor AFC, en dat lag eigenlijk heelemaal niet in de lucht. Want het was een ontmoeting, die zich wellicht gedurende vier vijfde van den tijd op de helft van de reds heeft afgespeeld. Om twefe Uur' stelden zich de volgende elf tallen in het veidi Alcmaria. Brouwer Koning Bijlsma De Grand Gerritse Schokker Burgers v. Wieringen v. d. Pol Hamstra Keppel O v. Nek Nigtevegt Kamminga Lungen v. d. Valk Hemmes Dorenbos Hermsen Dijkhuis v. d. Voort Burger AFC. Zooals men ziet, was Bijlsma weer hersteld. Rootring echter kon nog niet worden opge steld en was vervangen door Schokker, die een behoorlijke wedstrijd speelde, zonder bij zondere dingen te doen. Alcmaria verliest den toss en krijgt de zon in den rug. Het is vrij mistig, zoodat de kans bestaat, dat Alcmaria straks meer last van het licht zal hebben dan AFC gedurende de eerste helft. De withemden nemen het spel in handen, maar na een drietal minuten komen de gasten opzetten. Lungen mist een keer totaal en de bal gaat uit. Na den uittrap komt het leer terug. De rechtsbuiten van AFC brengt vrij ongehinderd op tot vlak bij het doel, een voor zetje en met een onnoozel trapje leiden de bezoekers met 01. Merkwaardig was het totaal ontbreken van verdedigers bij Alcmaria. Zoowel linksbinnen als linksbuiten van AFC stonden vlak voor het doel geheel ongedekt. Overweldigend komt Alcmaria dan opzet ten. Een goed schot van Burgers, een tweetal corners tegen de gasten, Van Wieringen kopt over. De buitenspelers en Burgers schitteren, in de half-linie overtreft de Grand zichzelf. Echter, het levert geen resultaat. Eindelijk, na juist 15 minuten spelens, zien we AFC weer op de Alcmaria-helft. Even slechts, dan vallen de withemden weer aan. De rooden weten echter doelpunten te voor komen, talrijke malen door overtredingen bin nen het strafschopgebied, die den scheidsrech ter alle ontgaan. Een back ligt met beide handen op den bal, er wordt doorgespeeld. Twee meter van de goal af wordt Van Wie ringen, die alleen nog den keeper voor zich heeft, gehaakt. Er wordt doorgespeeld. In de 21ste minuut een aanval van AFC, doch de voorzet gaat achter. Weer komt Alc maria opzetten. Een prachtschot van Burgers gaat over. Vlak voor doel wordt Keppel op ontoelaatbare wijze van den bal gezet. Er wordt doorgespeeld. Een corner tegen AFC levert niets op. De score blijft blank, niet tegenstaande de achterhoede van de reds verre van trapvast blijkt. Talrijke ballen ko men onmiddellijk terug, omdat ze totaal ver keerd geplaatst worden. Eindelijk, als het spel 25 minuten oud is, forceert AFC den eersten corner. Dan, in de dertigste minuut, maakt Alcmaria gelijk. Hamstra zet uitstekend voor. Van Wierin gen mist, weet geen raad met den bal, geeft echter nog juist door naar v. d. Pol, die hard inschiet. Onmiddellijk na den aftrap doet Bijlsma keurig werk. En dan volgt een schitterend staaltje voetbal. Drie verre trappen van de Grand naar Keppel, van Keppel naar Van Wieringen en de laatste schiet hard in, doch de bal gaat rakelings naast. Alles in ééns! Het spel is nu gedurende eenige oogenblik- ken wat meer verdeeld. In de veertigste mi nuut zien we de achterhoede van Alcmaria op schrikbarende wijze peuteren. En weer is het Van Nek, die met een onhoudbaar schot Brou wer het nakijken geeft. Verandering komt er voor de rust niet meer en dus is de stand met half time 12. Na de hervatting komt Alcmaria weer los. Een goed schot wordt door doelman Burger op correcte wijze verwerkt, dan dreigt gevaar voor Alcmaria. Doch Lungen trapt ver over. Even later gaat een goede kopbal van den zelfden speler naast. Weer kan de verdediging van de withemden den bal niet wegwerken en ten derden male komt Lungen opzetten. Hij is doorgebroken en staat alleen voor den Alkmaarschen doelman. Geen withemd is in de buurt om te hinderen en met wiskundige zekerheid wordt het 1—S. Die achterstand is voor de gastheeren ech ter het signaal voor waarlijk verwoede aan vallen. Burgers wordt gehaakt in het straf schopgebied, de scheidsrechter fluit en brengt den bal buiten de beruchte lijnen. De vrije trap gaat rakelings over. Dan begint het schoten te regenen op het roode doel. Burgers, van Wieringen, Hamstra voelen den Amsterdamschen doelman geducht aan den tand. Een vrije trap draait voor de goal langs, doch gaat naast. Vier corners leveren niets op. Intusschen zien we slechts één uitval van AFC, die door minder goed spel van Van Lungen doodloopt. Dan plotseling een hard schot van Gerritse en de stand is 23. Een minuut later wordt al weer een corner tegen AFC overgekopt en dan toont van Lungen, hoe hij schieten kan. Een kanjer, waarop Brouwer geen kans heeft en weer heeft AFC zijn voorsprong vergroot. De stand is 42. Het spel wordt zeer ruw en de scheidsrech ter houdt besprekingen met de aanvoerders. Een oogenblik later breekt van Wieringen door en als de scheidsrechter, niettegenstaande het appelleeren van alles wat roode truien draagt wegens ruw spel, niet ingrijpt dat wel werd begaan, maar niet door Van Wierin gen is het 34. Na den aftrap wegen beide partijen vrijwel tegen elkaar op. En Keppel heeft geluk, wan neer hij met een uitstekend, maar zeker voor den doelman houdbaar schot de partijen op geljjken voet brengt. Nog een kwartier! Wie zal het winnen? Alles is nog mogelijk. Toch schijnen de Alk- maarsche kansen het best. De voorhoede komt er in en de witten zijn de sterkeren. In de 31e minuut heeft AFC een corner te nemen, die niets oplevert. Hoe snel het tempo was kan blijken uit het feit, dat juist 15 seconden nadat de bal den grond had geraakt, aan de overzijde corner werd gemaakt. Weer is Alcmaria doorloopend in den aan val en weer is het AFC, dat de leiding ver overt, zij het ditmaal ook uit klare buiten spel-positie. Dus toch verloren voor Alcmaria? Neen! zei Burgers. Een kanjer van een schot van zijn voet gaat corner. En dan smaakt dezelfde speler het genoegen zijn emi nent spel bekroond te zien met een doelpunt. Het tiende en het laatste uit deze ontmoeting. Drie minuten later floot de heer Hilbers het einde. De partijen deelden de punten. Alles bijeen een zware ontmoeting, waarvan de toe schouwers stellig in menig opzicht hebben kunnen profiteeren. Een geflatteered zege. Wanneer we de balans van deze ontmoeting, die aan Helder's laatste illusies een einde heeft gemaakt, eens gaan opmaken, dan valt aller eerst op, dat Helder, ondanks de sprekende nederlaag in het veld, volstrekt niet de min dere was van de Kinheimers. Deze toch hebben ons niet den indruk ge geven de kampioensclub in de derde klasse A te zijn. Op het spel van hedenmiddag afgaande, zouden we haast geneigd zijn te zeggen, dat als er bij de Beverwijkers maar eenmaal een nederlaag komt, dat er dan meerdere zullen volgen. Want juist op psychologische oogen- blikken falen ze volkomen. Zoo ook nu. Toen de thuisclub eenmaal met 20 voorstond, kwam Helder geducht opzetten en de verdiende tegengoal kwam reeds spoedig daarna. En toen was het mis met de Kinheimers. Helder over speelde hen in die oogenblikken volkomen. Maar een botsing tusschen een K.-back en Godschalk en Kiljan, waarbij de twee Heider- spelers gewond raakten, zoo erg zelfs, dat Kil jan voorgoed vervangen moest worden, bracht voor Kinheim de zeer gewenschte opluchting. Toen toch raakte Helder ietwat gedeprimeerd door dezen tegenslag en Kinheim kon zich weer herstellen en zelfs zoo goed, dat het enkele oogenblikken voor rust 31 werd. Ook na de rust is Helder iets meer in den aanval geweest, dank zij het uitstekend stu wende werk harer middenlinie. Het was jammer, dat de Helder-voorhoede vaak geen raad wist met de vele goed aan gegeven ballen, die ze van achter toegespeeld kregen. Alleen Boslooper, die voor Kiljan was ingevallen, wist soms gevaarlijke stituaties voor het K.-doel te scheppen, doch de overi gen waren ni«t bij machte de K.-verdediging voor moeilijke gevallen te stellen. Was in het begin van den wedstrijd Helders achterhoede weinig safe, later, vooral na de rust, herstelde ze zich volkomen en vormde met de middenlinie een hecht bolwerk. Het was jammer, dat Kossen niet zoo zeker optrad als in zijn vorige wedstrijden; het eerste doel punt bijv., dat uit een vrijen schop geboren werd, had hij anders zeker gehouden, terwijl ook het vierde doelpunt door tijdig uitloopen voorkomen had kunen worden. De eerste helft. Na deze uitvoerige inleiding kunnen we over het verloop van den strijd kort zijn. Reeds dadelijk na den aanvang zette Helder een aantal gevaarlijke aanvallen op, doch door te weinig doortastend spel liepen ze op niets uit. Kinheim deed het bij haar eersten stormloop beter, want ze bracht de Heider- achterhoede zoo in 't nauw, dat Burger slechts ten koste van free-kick kon redden. Deze werd hard op doel geschoten en onder Kossen door, die slechts gedeeltelijk keeren kon, verdween de bal in 't net. Penalty. Even later bewerkte Burger den bal in het beruchte gebied met de handen, doch de toe gestane penalty werd rakelings naast ge schoten. Het was echter uitstel van executie, want nadat S. Wieren eenmaal het K.-doel in ern stig gevaar had gebracht, verkreeg Kinheim op eenigszins gelukkige wijze een tweede doelpunt. Schreuder schoot n.1. een voorzet van links keihard tegen een toestormenden K.-voorwaarts aan en via deze vloog de bal voor de tweede maal langs Kossen. Nu kwam Helder geducht opzetten en toen Godschalk een prachtig aangegeven bal van Kiljan onhoudbaar inschoot, dreigde de gelijk maker, die echter uitbleef, eensdeels door on gelukkig schieten, anderdeels door de onge lukkige botsing, waarbij Godschalk en Kiljan onklaar raakten. Even voor rust scoorde Kinheim de beslis sende goal uit een schermutseling, waarbij een drietal H.-spelers royaal over den bal heen schopten. De tweede helft toonde in den aanvang een heftig aanvallend Helder, dat met den moed der wanhoop pro beerde den 31 achterstand te nivelleeren. En Kinheim raakte hierdoor uit haar spel, maar te peuterig spel der witte voorhoede stond ieder succes in den weg. Alleen Bos- iocp_. bracht het tot eenige gevaarlijke scho ten, die echter rakelings langs of over gingen. Ook een mooie kopbal van B. de Boer dient nog melding, doch hier was het de uitsteken de Kinheim-keeper, die redding bracht. Het was juist Kinheim, dat ongeveer een kwartier voor het einde den stand op 4—1 bracht, toen hun middenvoor in duidelijke buitenspel-positie Kossen nogmaals Tot het einde toe bleef Helder aanvallend, doch doelpunten bleven verder uit. Scheidsrechter Meihad lag nogal eens ove hoop met den buitenspelregel. De S.-voorhoede ongevaarlijk. In een snellen aantrekkelijken wedstnjd kreeg Succes in Beverwijk haar 2e nederlaag te slikken. Dat Succes hier een zwaren do ber zou krijgen was bekend. Maar nu 'J 3 invallers moest aantreden, leek de hopeloos. Dit is echter meegevallen. Beve - Wijk is niet onoverwinlijk, ook niet voor u ces, maar het volkomen falen van de S.-aan- valslinie is wederom de schuld van de ne er laag. Eerlijk gezegd waren de ploegen tegen elkaar opgewassen. Het initiatief was in de eerste helft aan de zijde van Succes en in de tweede helft deelde Beverwijk de lakens uit. Mooie ploeg, dat Beverwijk. Vlugge jongens, vasthoudend, goed samenspel en prachtige open aanvallen. Snelle buitenspelers, vooral de rechtsbuiten, een voorhoede bestaande uit schotvaardige knapen. Hun drie doelpunten zijn dan ook volkomen verdiend. En Succes? We zeiden het reeds, de voor hoede faalde volkomen. Haar beste man was Posthumusde invaller op de rechtsbuiten plaats, die in de eerste helft meermalen ge vaarlijk doorbrak. Met deze voorhoede kon men zich ten eenen malen geen paar tegen- punten permitteeren, omdat zij niet in staat is zelf doelpunten te produceeren. Het streven van Succes had er dan ook in de eerste plaats op moeten zijn gericht Bever wijk het scoren te beletten. Men heeft dit niet gedaan, en feitelijk speelde succes, nadat B. op eenigszins gelukkige wijze aan haar 2e doelpunt was gekomen, een verloren wed strijd. Twee doelpunten maken was voor de S.-voorhoede een te moeilijke opgave en toen B. in de tweede helft het heft in handen hield, speelde de voorhoede een ondergeschikte rol. De opstelling was als volgt: Beverwijk: Hoogewerf J. Kuier Buinis W. Kuier de Ruiter de Ruiter Marks Kuier Maenhout Vessius Konings O Jn Posthumus C. Lont H. Lont Jb. Kuiper Rotgans Jb. Ott Rijkers Iedema Schotting Koorn Posthumus Succes: Scheidsrechter was, bij afwezigheid van den heer Witburg, de heer Miserius. Succes trapte af en ondernam direct een snelle aanval, welke onmiddellijk beantwoord werd. Succes weet een sterken druk op het B.- doel uit te oefenen, omdat haar middenlinie prachtig stuwt. Kort achter elkaar zien we drie corners op het B.-doel nemen, die echter niets opleveren. De B.-achterhoede doorziet het spelletje van S. volkomen en kan steeds wegwerken. Rotgans probeert het een paar maal met verre schoten, goed geplaatst, maar even fraai gekeerd. Een enkele maal wordt het S.-overwicht onderbroken door een snellen B.-aanval, steeds gevaarlijk en overrompelend. Eenmaal stormt de geheele B.-voorhoede naar voren, de loinksbuiten zet voor, maar de bal komt achter de aanvalslinie. Alles mist, maar de rechtsbuiten, die zijn run heeft ge staakt, doet een pas terug, kan met de punt van het linkerbeen den bal nog bereiken en zendt, vallende, een harden schuiver in, die, doordat hij even van richting verandert, onbe reikbaar is voor Posthumus, 10. Een mooi doelpunt. Succes blijft aanvallen. Een corner wordt goed door Posthumus genomen, maar de kee per redt schitterend. Dan lost Kuiper een mooi schot, dat wordt gekeerd. Over en weer gaan de aanvallen, maar Succes demonstreert een veldmeerderheid. Haar aanvallen zijn tal rijker, maar we missen het verrassende ele ment. Rotgans weet na zeer goed individueel spel nog een schot te lossen, dat wordt ge stopt. Ook Posthumus wordt een paar maal op de proef gesteld, doch betoont zich een goed doelwachter. Intusschen heeft B. door haar linksbuiten, die buitenspel stond, 20 gemaakt. De scheidsrechter stond in dubio, doch wees ten slotte naar het midden (2J0). De vele S.-aanvallen, die wij daarna nog zagen, liepen alle dood op de taaie defensie. Even voor rust wordt Lont in het straf schopgebied wat hardhandig van den bal ge werkt, Succes krijgt een penalty te nemen. Een wel wat zware straf. Rijkers voltrekt het vonnis, 21. Gezien het spel van Succes en de doelcijfers mocht men over den uitslag nog niet wan hopen. De S.-defensie mocht dan echter geen fouten meer maken. Alle illusies warden ech ter kort na den aanvang der tweede helft den bodem ingeslagen, want in een minimum van tijd lag no. 3 in de touwen. Een oogenblik meenen wij hetzelfde te zien als in de eerste helft, n.1. een sterker Succes. Succes kreeg b.v. al direct weer een corner te nemen, maar dan neemt Bevenrwijk ge leidelijk aan het spel in handen. Succes wordt teruggedrongen, en ziet, nu is er plotseling bijna geen doorkomen aan voor de Beverwijkers. Wel zijn hun aanvallen met van gevaar ontbloot, het zit Beverwijk ook niet erg mee, maar hoe de heeren ook zwoegen, telkens komt er op het kritieke moment weer een Succesbeen tusschen. Voor het overige zorgde Posthumus, die in deze periode meermalen een open doekje kreeg. Doelpunten worden er dan ook niet meer gemaakt. Tegen het einde komt S nog- even gevaarlijk opzetten. Alles trekt ten aan val Het ziet er even hachelijk uit, eenmaal zelfs is de keeper al gepasseerd, doch er was gefloten. Het waren de laatste pogingen, maar het wilde niet lukken. S. speelde een verloren wedstrijd. Snoedie- werd het einde gefloten. Het was uitgezocht voetbalweer toen de Polder en de Langendijk om 2 uur oo BKC was volledig. Met 7J ver^nl^ dat Steenvoorde door Webelinsr watn' maar dat was tegen Watervogels ook^zTo En temeer waar Steenvoorde èn door den Bond èn door BKC zelf is geschorst, mag van een volledig BKC spreken. 611 Bü DTS dat ook compleet was h.. men een wijziging in de voorhoede aan?» bracht. De opstelling van deze linie was vln.r.: C. de Waard, H. Kuiper, Bos, Dekker en Kuilman. We konden de vleugelspelers tusschen niet bewonderen. Het binnentrio Was goed en de „oude rot" H. Kuiper is altijd noe een kracht van beteekenis, die nu o.a. open doekjes verwierf voor ztfn schakelwerk tu3, schen de middenlinie en den aanval. Het is anders geen hartverheffende partij geweest. Er werd wel vrij vlot gespeeld en er was voldoende geestdrift, maar de leiding van den heer J. Augusteijn was vrij zwak. De tweede helft had een onvriendelijk ka- rakter en Jac. van Wees en Langedijk hadden het voortdurend op elkaar voorzien. Een mi- nuut voor tijd zag Augusteijn zich genood, zaakt, terwille van zijn gezagshandhaving, de beide kemphanen uit het veld te sturen. De uitslag geeft de verhouding goed weer. Beide ploegen hebben zooveel kansen gehad, dat het even goed 44 had kunnen zijn. Het bleef nu i_ omdat beide hun scoringspogingen gelijkelijk als door een onzichtbare hand verijdeld zagen worden. Kansen zijn er dus genoeg geweest aan beide kanten. Dit was ook één van de fac. toren waarom de match toch nog wel wat aantrekkelijks had. BKC had met rust een 10 voorsprong. Die was al spoedig verkregen. Want na een minuut of vier spelen nam keeper Kroon een doelschop zoo slecht, dat de Schipper in staat was den nog niet weer opgestelden doelman met een krachtig schot te passeeren (10), In de periode, die daarop volgde, heeft BKC de lakens uitgedeeld. De BKC-aanval was zeer actief en gaf Kroon en Schrieken handen vol werk. De Schipper leidde de voorhoede uitstekend en schoot uit alle standen. In deze periode is het DTS-doel enkele malen op won, derbaarlijke wijze aan een doorboring ont komen. We herinneren ons nog een pracht voorzet van Blok, die zich meesterlijk vrjj- gespeeld had. De Schipper kogelde den bal schuin achterover tegen de lat ver buiten keeper Kroon's bereik. Andermaal heeft het duo Blokde Schipper keurig voetbai laten zien toen Blok een gave voorzet gaf, cüe de Schipper in volle ren in kopte. De bal kwam echter juist op het kruis punt van paal en lat terecht. Men moet niet denken, dat DTS in deze eerste helft niets heeft gepresteerd. Verre van dat. Zij heeft echter voor rust geen tijdje ach ter elkaar de meerderheid gehad. DTS moest het van uitvallen hebben. En deze waren dan wel zoo gevaarlijk, dat de ruststand eigenlijk door een wonder 10 voor BKC bleef. Bij die uitvallen bleek het DTS-binnentrio zooals we reeds opmerkten van beter gehalte dan de vleugelspelers. Bij voorzetten van betere kwaliteit, hadden Kuiper, Bos en Dekker, die over een ferm schot beschikken, zeker eenige keeren succes gehad. Want nu, met zoo wei nig voorzetten en van zoo lage kwaliteit, heeft het al een keer of wat zoo weinig ge scheeld, dat DTS gerust mocht zeggen, dat Fortuna niet aan haar zijde stond. De tweede helft De tweede helft was in den beginne een copie van de eerste. Toch leek de lichte veld meerderheid van BKC af te nemen ten koste van een evenmin uitgesproken DTS-overwicht, Na 10 minuten schiep BKC echter nog een kans, die op een haar na goal beteekent had. Jan van Wees gaf naar Blok, deze zette voor en de Schipper dreef het leer met kracht tegen de lat, waarvan hij afspatte om een prooi van DTS' volkomen gepasseerde ver. dediging te worden. Twee minuten later kreeg DTS den gelijk maker en wel zoo onverwachts, dat menigeen niet eens zag wat er gebeurde. Er kwam een effectvolle bal van links, Tauber miste, van Teulingen miste en Bos had niet de minste moeite om Prins van dichtbij het nakijken te geven (11). Wanneer we nu het laatste halfuur van den wedstrijd ontdoen van de scheidsrechterlijke dwalingen, dan moeten we zeggen, dat D.T.S. in dat tijdvak in het veld'sterker is geweest De D.T.S.-spil heeft in samenwerking met Kui per het middenveld beheerscht, waartegen Van der Goes het af moest leggen. Het was hier bij B.K.C. een gebrek aan doorzettingsvermogen, waaraan alleen Van Teulingen Jz. zoo nu en dan een einde maakte door op onvervalschte wijze door te sjouwen. Van T. blijkt onze op merking ter harte te hebben genomen. Hij ont zag zijn tegenstanders nu merkbaar. D.T.S. was dus iets meer aan den bal. Niet temin waren beide ploegen even gevaarlijk of liever even ongevaarlijk, want ondanks vele kansen bleef het 11. En wat voor kansen! Blok is een keer even voorbij de middenlijn weggerend en liep zoo hard, dat niemand hem bijhield. Vlak voor de uitlijn zette hij keihard voor, De Schipper schoot toe maar miste den bal die bij aanraking met een teen gezeten had, volkomen. De tribune was al opgestaan..* Over het spel valt verder weinig te zeggen. Het was een gewone vierde klasse ontmoeting, die door de vele gemiste kansen het étiket matig droeg. Het is Atlas gelukt in een sportleven wed strijd het elftal van Schoorl een zware neder laag toe te brengen. Eerst om half elf (Schoorl had pech met de bus) bracht Ah Bakker den bal aan het rollen. Er volgde een over en weer gaand spel en reeds spoedig wordt de Atlas-keeper J. de Ruiter duchtig aan den tand gevoeld. Nu volgt een gevaar lijke Atlas-aanval, G. Wijker vangt den hal op en doelpunt onhoudbaar (10). Na 10 min- loopt A. Bakker langs de backs, een keihard schot onder de lat en Atlas heeft met 2—0 de leiding. Nu volgt een Schoorl-overwicht, doch de backs L. Bijer en Mieldijk en 1" laatste instantie de Ruiter, hebben de Schoorl- forwards volkomen in- hun macht, daarbij kranig geholpen door de halves Verblauw en Schenk. Met 20 voorsprong breekt de rust Na. de thee is de wedstrijd nagenoeg geheel op de Schoorl-helft gespeeld. Steeds weer kwam Atlas terug; spil Buis verdeelde het spel keurig op de vleugels, de Boer en Riede* man en spoedig heeft R. Ottervanger, welke voor G. Wijker inviel, succes, na een voorzet van Piet (3—0). En nadat Ab Bakker den stand op 40 en later uit een vrijen schop °P o~0 gebracht heeft, was Schoorl een geslagen ploeg. Nadat Ab met twee fraaie doelpunt® den stand op 70 gebracht had, floot scheids* rechter Huising, welke goed leidde, het eind en blijft Atlas in de running voor de bovenst plaats. i

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6