Defó nieuw* en goedkoop! uhit-post GRATIS Hollandia Graslinnen! êft. J/icoiaas 3iet Am hmcêt 3a' Dlcumutateeï Adverteert inde ffleldetu&e 'CouMnt N.Y. Drukkerij vl C. de Boer Jr. 5e koop S. A. KANNEWASSER Zn. Adozitemn dost veïkoopcn mt Brammetje Flapoor en z'n vrienden H0PSTR00P" Fa. P. N. HEYLIGENBERG Sport CONFERENTIE VOOR NIET-KATHOLIEKEN Lou Bandy Pluimveevereeniging H. en TE HUUR Betrekkingen TE HUUR Een goed adres voor kleding? PIET SCH3VIIDT HOLLANDIA GRASLINNEN voor lakens en sloopen? Korfbal Wandelsport Het feest van de Zilvermeeuw. Haven van Nieuwediep tSoomvaartberichten* in de KATHOLIEKE KERK, Kerkgracht 62 Morgen, Dinsdag 24 November, „Wat geeft de Katholieke Kerk?" AMSTERDAM Bij Hoest Hoest, Keelpijn en elke vorm van verkoudheid verdwijnt zeer spoedig. Voor Opa enOpoe zoowelalsv. baby Het helpt altijd f 0.35 p.fl overal verkrijgbaar. 2$iwtóen vraagt ter leen f 500 gevraagd EEN FRAAIE Bk 3 GH B AK KEIZERSTRAAT 118. aangeboden aangeboden Aiveïtmt in de Mddmcfa "Coulant f Uf *WMMia§middcL$ 3(eizmttaat In 1934 was de haring langer dan die van 1935-1936. Er is dus sterke afwisseling van grootte der haring bij de vangst. Omdat de verschharing- vangst in het voorjaar van 1936 nog voort duurde, konden nog allerlei waarnemingen wor den gedaan. Verwachting 1936-1937. Men weet ongeveer het sterftepercentage. 4-jarige haring zal het meest voorkomen en die van 1931 ook in een belangrijke kwantum. Waar wil de spr. heen? vraagt deze. We leven in een precairen toestand. Wanneer de bevissching zoodanig is, dat het bedrijf niet meer loonend kan zijn, wat moeten we dan doen? In oorlogstijd was er rust in de zee, daarom toeneming van visch. We moeten de jonge visch sparen. Maar hoe, zonder de visschers te veel te schaden. Er zijn de belangen van de visscherij en de belangen van de visschers. De Intern. Raad wil tot een overeenkomst komen. De Britsche Reg. is voorgegaan. De maas wijdte is daar bepaald op 7,5 cm. Dit wordt nu ook hier ingevoerd. Dat is ingesteld om de ont snapping van de kleine visch mogelijk te maken. Er komt dus een sparen van visch. Duitschland had reeds 8 cm. Blijven over Hol land en België. Wat zegt het land, dat tot groo- tere maaswijdte is overgegaan, van het land, dat daar niet toe overging? We moeten echter ook een grootere maat van visch hebben. Er moet voorkomen worden, dat speciaal wordt ge- vischt waar haast uitsluitend kleine visch voorkomt. Een maat van 24 cm voor schelvisch is noo- dig. Met maaswijdtevergrooting alleen komen we er niet. Voor schol zal dat moeten worden van 1318 cm. Na een jaar van 1823 cm. Duitschland heeft een grootte van 24 cm voor schol. Om het opzettelijk vangen van puf tegen te gaan, moet er ook een maat zijn op schar. Daarom voor schar van 20 cm. Voor tong is het moeilijk. Voor tarbot en griet minstens 23 cm. Doet Holland daar niet aan mee, evenmin als misschien België, dan zullen alle bepalin gen van andere landen weer komen te ver vallen. Daarom komt de Intern. Raad - aanstonds te Londen bijeen, waarheen afgevaardigd zijn de heeren Janssen, Dir. der Ned. Visscherij- Centrale en Dr. Tesch. Daar zal dus besproken worden èn de maas wijdte èn de grootte van de visch, die aan gevoerd wordt. Slaagt dus de overeenkomst, zooals Enge land, Duitschland, Denemarken en ook Dr. Tesch dat bedoelen, dan komt er naast de grooting van maaswijdte, een pufverbod. Uit de voordracht van Dr. Tesch bleek dit wel overduidelijk. De Voorz. dankte spr. en hield een betoog voor propaganda voor meer vischgebruik. Spr. zegt: propaganda moet, ondanks alle moei lijkheden, gemaakt worden. Voorlichting om trent soort, voedingswaarde en bereiding is noodzakelijk. De handel moet de reclame brengen waar ze behoort. Reclame in allerlei vorm was te bezichtigen; platen, recepten, prentbriefkaarten, enz. Daarna werden lichtbeelden vertoond met betrekking tot het visscherijbedrijf en den vischhandel en een film: „Storm uit het Zuid westen te IJmuiden". Belangrijk waren de foto's van het vis scherijbedrijf. Deze platen zullen veel belang stelling wekken. Ook de film had aardige momenten. Voorz. hoopt, dat de samenwerking tus- schen handel en reederij door dergelijke bij eenkomsten zal worden bevorderd. E.L.T.O.-NIEUWS. ELTO 2HKC 1 50. Elto 2 heeft Zondag haar 3en competitie wedstrijd gespeeld en wel tegen HKC 1. De eerste match tusschen deze teams, drie weken geleden gespeeld, werd een 3—2 overwinning voor HKC. De Eltoërs hebben nu geducht wraak genomen en de HKC-menschen met liefst 50 geslagen. Doordat de Eltoërs 14 dagen terug met 70 van KVT 2 wonnen, hebben ze nu 4 punten uit 3 wedstrijden, met een doelgemiddelde van 143. Over den wed strijd het volgende. Elto is van begin af ster ker, maar in het aanvalsvak vlot het niet erg. Na een half uur spelen geeft Dienaar Elto de leiding (10), met welken stand de rust kwam. Na rust weer hetzelfde spelbeeld; alleen vlot het beter in het aanvalsvak. Na een kwartier spelen verhoogt Dienaar de score (20). Na vakverwisselen scoort in vijf minu- tentijd Lokkers twee fraaie goals (40). Na 10 minuten wordt door mej. Kraan gescoord (50), waarmee het einde kwam. Dat onze plaatselijke wandelsportvereeniging de „Zilvermeeuw" nog iets anders kan dan wandelen, heeft zjj ons Zaterdagavond ge- bestaan gaf zij een feestavond in „Musis Sacrum", terwijl zij door het geven van dezen avond bovendien het propageeren van de wan delsport beoogde. Taen de waarnemend-voorzitter, de heer J. Dienaar, om even over achten zijn openings speech hield, was de zaal slechts matig bezet, maar in den loop van den avond kwamen steeds meer feestgangers, zoodat tenslotte Musis weer geheel „uitverkocht" was. Voor de pauze werd een blijspel in twee be drijven ten tooneele gebracht, getiteld „Liefde zoekt list". Een vlot stuk, dat door de ver schillende medespelenden goed uitgevoerd werd, al stak de heer J. Schokker een stuk boven zijn medespelers uit. Allen waren rol vast en speelden vrij en ongedwongen. Na de pauze werd een revue-schets opge voerd, samengesteld door den heer Ph. B. Polak. Een verwaande Amsterdamsche dandy vond een werkkring in Den Helder. Maar „in dat Gat was niets te beleven". Zoo dacht hij tenminste, totdat hij tenslotte door een aar dige dame er op gewezen werd, dat het hier werkelijk nog zoo kwaad niet was. Hij werd door haar rondgeleid en zoo leerde hij Den Helder kennen en waardeeren. Buitengewoon goed geslaagd was o.a. de Automaten-scène, waarin zelfs de mechanis men hun eigen waren aanprezen. Ook was het bezoek aan/het Marionettentheater aar dig in elkaar gezet. Hiermee was het too- neelistische gedeelte van den avond afgeloo- pen. Voor velen was dit echter juist het' oogen- blik om actief aan het slagen van den avond mede te werken, want zonder danslustigen kan een bal nu eenmaal niet slagen. En dit is geslaagd! Onder leiding van den heer Krisman werden moderne rumba's afgewisseld door oude kruispolka's; enfin, het was „Elck wat Wils". De Zilvermeeuw kan op een goed geslaag den avond terugzien. Aangekomen van Amsterdam en vertrokken naar Harlingen Zweedsch s.s. Varing. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappii. Amora, 21 Nov. n. Hamburg. Ariadne, 20 Nov. v. Kopenhagen. Bacchus, 21 Nov. te Rotterdam. Barneveld, u., 20 Nov. v. Arica. Boskoop, u., pass. 20 Nov. Quessant. Bennekom, t., 18 Nov. v. Valparaiso. Calypso, 20 Nov. v. Oran. Costa Rica, t., 20 Nov. te Havre Euterpe, 21 Nov. n. Bordeaux. Gaasterkerk, t., 20 Nov. v. Marseille. Hercules, 20 Nov. te Istanbul. Hermes, 20 Nov. naar Patras. Juno, 20 Nov. te Rotterdam. Nereus, 21 Nov. n. Grynia (Verb.) Orion, 20 Nov. v. Mutzuna. Slmon Bolivar, 21 Nov. v. Curagao. Trajanus, 20 Nov. v. Messina. Venus, pass. 21 Nov. Ouessant. Vesta, 21 Nov. te Fiume. door Pater A. WINKEL, Dominicaan, Onderwerp: Aanvang des avonds half negen Toegang vrij is het nieuwe persoonlijke briefpapier, dat geleverd wordt, bedrultt met naam en adres! Het briefpapier en de enveloppen zijn vervaardigd van fraai wit papier Het is beschaafd en cachetvol en ver pakt in een handige doos, bevattende 100 vel briefpapier en 100 bijpassende enveloppen UNIT-POST is een standaard brief papier, dat uitsluitend door onze firma wordt vervaardigd De prijs bedraagt (met naam en adres bedrukt) slechts f 2.— per doos voor Den Helder en Amsterdam. Voor alle andere plaatsen wordt de prijs verhoogd met f 0.25 voor vrachtkosten. Exclusief omzetbelasting. Heerengracht 3 8 4 Telefoon 3 5 3 7 1 DEN HELDER Telefoon 50 en 412 Postrekening 16066 zegt: „Zoek de zon op", doch in December is de zon weieens moeilijk te zoeken. In Musis Sacrum echter is het wèl zonnig, door de prachtige verlichting, het vroolijk gekraai der lianen en gezang der kanaries. Allen dus naar de tentoonstelling van de J! brengt onmiddellijk verlichting Verloofd: A. DE GROOT en C. BAK. Keizerstraat 4. Vlamingstraat 21. Den Helder, 22 Nov. 1936. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 c. SELDERSCH ZAKENMAN tegen hooge rente voor uitbreiding Brieven onder No. 139 Bureau van dit Blad. DAME, 34 j., goede versch., zeer huish., niet in gelegenh. met heeren in kennis te komen, zoekt kennism. met beschaafd heer, goede positie of marine, wedn., kind geen bezwaar. Brieven onder No. 134 aan het Bureau van dit blad. NAAISTER maakt Japonnen en Kinderkleeding, ook Verstel werk. Adres: le Vroonstraat 22. Dame zoekt nette Zit-slaapk. met pension. Brieven met prijsopg. onder No. 141, Bureau van dit blad. bij aankoop van een bedrag van ten minste f 1.— a contant. rr P//.U -H&?» Gevraagd voor dag en nacht een NET MEISJE, zelfstandig kunnende werken en eenigszins kunnende koken. Adres: Hoogstraat 116, aan melden 's avonds 8-9 uur. Gevraagd een net MEISJE, voor heele dagen, n.b.d. 18 jaar. Brieven onder No 140 Bureau van dit Blad. aangeboden Te huur het Bovenhuis Dool hof 3 en het Woonnuis Vlaming dwarsstraat 10. Te bevragen: ZEEMAN, Looiersteeg. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I mlnimuui Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 c. SCHRIJFMACHINE 40.—. Kort gebruikt. Adres: Krugerstraat 95-97. SPOED! SIGARENZAAK. Wegens plaatsing Marine Werf. Brieven aan: S. M. WAARS, Nassauplein 4, Amsterdam W. Te koop prima spelend Philips Radio, tevens een 4 p. Wuffa Luidspreker. Bevr.: Oostslootstraat 5. Ruyghweg 74 Den Helder Is U nog geen verbruikster van ons gerenommeerd Dit graslinnen van een bijzonder procédé is soepel en onverslijtbaar. Voorradig in onderstaande breedten en prijzen 130 cm. breed 44 ct. 150 54 160 59 180 69 Neemt U eens eeo k'eine proef. Eens gebruikt, altijd gebruikt. ,\y» v*" 'V-'tv. •-J arriveert Zijne Hoogheid Sint Nico'aas met Piet den Knecht met de Texelsche boot die om drie uur aankomt, in DEN HELDER. Zijne Hoogheid zal dan een rijtoer maken van de boot langs Hoofdgracht, West straat, Keizerstraat, naar het Magazijn van de firma waar Zijne Hoogheid Woensdag van 4 uur tot 7 uur; Donderdag van 4 uur tot 7 uur en Zaterdagavond van 6 uur tot 8 uur aan eiken bezoeker van onze zaak, die een gulden besteedt, een Sint-N icoIa as-geschen k voor de zoete kinderen zal aanbieden. door G. Th. ROTMAN. 15. Nadat de rovers zich van de zak met geld hadden meester gemaakt, werden Bram en Tom meegevoerd naar de paarden, die op enige afstand gereed stonden. En terwijl ze, stevig vastgebonden, elk voor één der rovers op het paard zaten, ging het in vliegende ga lop de woestijn door, naar het roverskamp, dat uit enige tenten bestond, waartussen on heilspellend een kampvuur brandde. 16. Hier werden Tom en Bram in de grote ent van den hoofdman gebracht, waar ze noesten aanzien, hoe de Bedoeinen het geld cp een kleedje uitschudden en het vergenoegd grijnzend natelden. O, hoe graag zou Bram opgesprongen zijn, om zijn vaders eigendom te verdedigen! Maar hij zowel als Tom waren aan handen en voeten gebonden...

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9