Groote brand te Amsterdam Rust in Madrid Spanning in Arrondissements rechtbank te Alkmaar Kveeki De Bilt seint Opnieuw Duitschers in Rusland gearresteerd Loodrecht omhoog •T&ftss&atfer Verkeerd Verkeer Marktberichten Uit onze Omgeving Duifschland dreigt de Russische betrekkingen te zullen verbreken de Middellandsche Zee landbouwer verdronken. CALLANTSOOG CALLANTSOOG GAAT FEESTVIEREN Het zelfstandig blijven is een groot feest waard Intocht van den nieuwen burgemeester. Gisteravond heeft het uitvoerende comité dat door de vergadering van Vrijdagavond is gekozen, het programma voor het feest op Zondag 1 December a.s. ter gelegenheid van het onafhankelijk blijven en het in halen van den nieuwen burgemeester vast gesteld. 's-Middags om half twee zal de commissie van ontvangst uit de burgerij t. w. de heeren P. Vos Jbz., J. Sleutel en P. van Diepen, Z.Edelachtbare en zijn fa milie aan de grens van de gemeente bij 't Sluisje welkom lieeten. In versierde au to's wordt een tocht gemaakt door de ge meente. Ongeveer half drie zal de stoet in het dorp Callantsoog aankomen. De leerlingen van de openbare lagere school zullen om het versierde Raadhuis een welkomstlied zingen. Hierna zal de in stalatie in de openbare raadszitting plaats hebben. Na afloop zal de eerewijn worden aangeboden in Hotel „De Haan. In dezelfde zaal zal om vijf uur het nieu we hoofd der gemeente gelegenheid geven voor receptie, speciaal voor de afgevaardig den der diverse vereenigingen. De muziek- yereeniging zal een serenade brengen. Des avonds wordt het feest voortgezet in de zaal van Hotel „Duinzicht" Een caba retgezelschap zal worden uitgenoodigd. Kortom er wordt gefeest, gedanst enz. Callantsoog zal blijk geven blij te zijn tnet zijn behouden zelfstandigheid. 'ANNA PAÜLOWNA R.K. Tooneel. Zondagavond gaf de R.K. Heeren tooneel- vereeniging „Kunst na Arbeid" een uitvoe ring in de Vlas en Korenbeurs. Opgevoerd werd: „Elias weet het beter" een blijspel in 4 bedrijven. De zaal was goed bezet. Allereerst richtte Pastoor Van der Eem een woord van wel kom tot de talrijke aanwezigen. De hoofdpersoon in het stuk is Elias, een Sigarenwinkelier, die zich ten zeerste voor effecten interesseert. Hij komt in kennis met een employé van den bankier Living- ston, die zich voor een zoon van laatstge noemde uitgeeft. Deze wil met de dochter van Elias naar Vancouver vertrekken. Elias gaat op bezoek bij Livingston. Het bedrog wordt ontdekt en Elias redt het leven van Livingston. Nu weet hij op listige manier een belooning los te trommelen. Als ze het over het bedrag aan geld niet eens kunnen worden, krijgt Elias een half aandeel in 10.000 American steels. In het 3e bedrijf zien we de koersen stijgen .Elias stelt het yerkoopen uit. Als echter de koers op 62 staat, wordt er opgebeld. En de achterlijke broer van Elias, Jankei geheeten, antwoordt »,Ja, zeker, in elk geval natuurlijk", waar door de stukken toch verkocht worden. In het 4e bedrijf is alles in de put, omdat de koers gedaald is. Nu komt Livingston bin nen, om 't aandeel in de winst van Elias Xiit te betalen, en blijkt dus, dat Jankei de situatie gered heeft. Het stuk werd zeer vlot gespeeld. Verschillende types waren zeer goed en van de tooneelaankleeding was bijzonder Veel werk gemaakt. Het publiek genoot en uitte z'n waardee ring in een hartelijk applaus. Na afloop bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen en maakte een dansje op de muziek van den heer Polanes. WIERINGEN St. Nicolaasfeest. Gister is bij het bestuur der Kleuterschool de verblijdende mededeeling gedaan, dat St. Nicolaas in eigen persoon op het te or- ganiseeren St. Nicolaasfeest voor de kinde ren der kleuterschool aanwezig zal zijn. Dit feest heeft plaats op Zaterdag 5 December in Cinema de Haan des namiddags om half drie. Alle leden der vereeniging hebben daar toegang, zoomede allen die voor een geldelijk bedrag zullen teekenen op de in- teekeniijsten, welke een dezer dagen voor dit doel zullen worden aangeboden. De Zeereerw. heer B. M. J. van Rooij, de alhier zoo beminde en bekende deken van Gouda, oud-pastoor van Wieringen, heeft wegens gezondheidsredenen zijn ont slag aangevraagd uit de geestelijke be diening. Tot Deken Is thans benoemd Rector Bots, uit Amsterdam, een bekende persoonlijk heid in het R.K. vereenigingsleven. In de vergadering der Onderl. Verz. van Vee en Paarden „Helpt Elkander" werd de premie bepaald voor koeien op 50 ct. per f100.verzekerde waarde. Het ver zekerd kapitaal bedraagt f 39.300.— De schade bedroeg f112. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 23 Nov. HEIBEL IN ANNA PAÜLOWNA. De nacht van 6 op 7 Juli gaf rijks- en gemeentepolitie te Anna Paulowna handen vol werk. Daar was in de eerste plaats ze kere Aris J., die zich met behulp van ette lijke glazen bier een feeststemming had in gedronken en met een bierglas begon te ke gelen en daarna zich krachtdadig verzette tegen de veldwachters Teuteling en Vroom, die hem onschadelijk wenschten te maken. Vandaag werd de heer Aris nog eens door den Politierechter onderhanden genomen en tot f25 boete of 15 dagen veroordeeld. Aris was echter niet de eenige, die in dezen rommeligen nacht moeilijkheden had veroorzaakt. Er waren ook nog een drietal landarbeiders, Jacob de B., Maarten v. T. en- Hendrik B., die het nog mooier hadden versierd door een ernstig verzet te plegen, tegen de ordebewaarders en hun Vriend Aris hadden gepoogd te ontzetten. Verwachting: Meest zwakke wind uit Zui delijke richtingen, nevelig of betrok ken, weinig of geen neerslag, tempe ratuur om het vriespunt. Verdere vooruitzichten: weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 769. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 4 gr. C. is 40 gr. F. Ook deze heeren werden getrakteerd op f25 boete of 15 dagen. Gelijke monniken, gelijke kappen, overwoog de Politierechter. EEN RAAR SOORT NEGOTIE, DIE OP DE PETOET UITLIEP. De Heldersche heer Theodorus A. had van zijn plaatsgenoot Ludeman een paar fietsen op afbetaling gekocht en alles was tusschen de heeren koek en ei, tot mijnheer A. met afbetalen begon te sukkelen. De strafrechter werd toen te hulp geroepen om den nalatigen afbetaler op z'n nummer te zetten welke plechtigheid heden dan ook plaats had en Theo tot 1 maand enveloppen- plakken werd veroordeeld. Theodoor was echter niet verschenen, mis schien neemt hij de moeite om aan de laatste galg te hangen en in verzet te ko men. 'T OUDE HELDERSCHE LIEDJE. Den 16en Augustus bracht de Heldersche agent van politie Albertus Nijhof, een per soon naar 't arrestantenlokaal, aangezien die sterk onder den invloed verkeerde. Dit was niet naar den zin van den 24-jarigen visscher Pieter Kr., en deze maakte 't den agent dan ook danig lastig, zoo erg zelfs dat Inspecteur Vrije, de man maar inre kende. Het verzet werd echter heftig door gevoerd en 't duurde lang, eer de man ein delijk achter slot en grendel zat. Heden moest hij zich verantwoorden voor zijn onbehoorlijk optreden. De Politierechter dacht dat verd. nog 'n blanco strafregisted had, maar inspecteur Vrije, wiens geheele optreden strikte plichts betrachting uitdrukte, wist te vertellen, dat verd. eenige weken terug wegens weder- spannigheid was veroordeeld. Nu, toen was de aardigheid er bij de heeren achter de groene tafel heelemaal af en werd hij con form den eisch opgeknapt met 1 maand gev.straf. Nu wil hij z'n heil hoogerop zoe ken. DIE ZENUWEN HEBBEN AL WAT ON HEIL VERRICHT. Een los werkman de heer Marinus Lu- dovicus L. te Callantsoog had zich op 29 Juli de weelde veroorloofd te Den Helder zekeren heer L. de Bruin te kwalificeeren als iemand die intieme connecties had met dames van verdachte zeden. Men zal ons veroorlooven verdere definities achterwege te laten. De aldus met het etiket van mo- reele minderwaardigheid beplakte heer de B. liet het er natuurlijk niet bij zitten, deed klacht wegens beleediging en genoot de satisfactie, dat Marinus Ludovicus, die nu beweerde in zenuwachtigen toestand te hebben verkeerd, tot fl.zegge 1 gulden of 1 dag werd veroordeeld. Zenuwen kun nen soms ook nog wel eens iets goed zijn, ook! HET GELD DAT STOM IS, MAAKT WEL RECHT WAT KROM IS. MAAR NIET WIJS, WAT DOM IS. De koopman Joh. Petrus K. uit Spier dijk was met den veehouder A. Maalman uit Hoogwoud aan 't masselen geweest met een padstier en had alstoen met den vracht- auto-chauffeur Theo M. hoogloopend ver schil over den vervoerprijs van bewuste mannetjes-koe. Boer Maalman wilde als deel in Me winst 5 pop hebben, doch Koo- men winle niet meer dan een knaak aftik ken en toen nu Maalman nog stond te de- batteeren bij het portier van den vracht auto, door den chauffeur Theodorus M. be stuurd, gaf deze humane heer eensklaps een „dotje" gas en kreeg Maalman een kwaadaardige oplawaaicr van de plots voor uitschietende vrachtauto. De aldus bejegende heer Maalman nam geen genoegen met deze valsche streek en dank zij bemoeiingen van politie en justitie, werd heden de vrachtauto-chauffeur ver oordeeld tot f20 boete of 15 dagen Doch het muisje had nog een staart ook, aangezien de heer Jan K. die aan den chauffeur last had gegeven weg te rijden, om van het gezwam van Maalman verlost te worden, zich nu ook had te verantwoor den wegens „uitlokking", dat is aanzetten tot misdrijf en deswege werd veroordeeld tot f40 boete of 20 dagen nechtenis. DAAR ZAL-IE VOORTAAN WEL VAN AFBLIJVEN. De niet verschenen Marinus L. uit Wie- ringen had in de maand Juli kans gezien 5 mosselenkorven in te pikken ten nadeele van den visscher Jan Klein die natuurlijk niets te spreken was over de inhaligheid van L. Doch leer om leer want de verdach te kreeg voor deze unfaire daad een fik- sche boet die hem voortaan zeker de lust zal weerhouden z'n handen uit te steken naar andermans goed. Eisch f25 boete of 15 dagen. Uitspraak conform. Het vuur vernielt de zaak van Perry en Co. Fantastisch schouwspel in den vroegen mor gen. AMSTERDAM, 25 Nov. Midden in dep drukken St. Nicolaastijd, terwijl het huis boordevol voorraden lag, is de bekende ga- lanterieënzaak Perry en Co. in de Kalver- straat, door een zwaren brand geteisterd, die enorme schade heeft aangericht. Des morgens te half zeven zagen 2 surveil- leerende agenten boven 't dak rookwolken en alarmeerden oogenblikkelijk de brand weer. Toen deze ter plaatse was aangeko men, was terstond duidelijk, dat de brand ernstig zou zijn. Het bleek, dat in het achterste gedeelte van het huis, waar het grenst aan het per ceel van de buitenlandsche bankvereeni- ging aan het Rokin, een trap in brand stond en wel van onderen tot boven. Er was reeds een gat in het dak gebrand, zoodat de brandende trap als een zuigende schoor steen werkte. Bovendien bleken de vlam men een deel van de eerste en tweede ver dieping te hebben aangetast. De winkelzaak grenst aan den eenen kant aan de Kleine Kapelsteeg en aan den an deren kant aan de zaak vait Schraeder en Bahlmann. De brandweer legde slangen aan alle zijden, waar het gebouw bereik baar was. Het bleek niet mogelijk, het vuur te be perken tot het achtergedeelte van het huis. Ofschoon de brandweer haar groot materi aal had laten aanrukken, begon omstreeks half acht het vuur zich te vertoonen aan de voorzijde. Wanneer het tegen acht uur begint te loopen, wordt het werk van de brandweerlieden, die door de verkoopruimte in de gelijkvloersverdieping naar het trap. penhuis zijn doorgedrongen, ernstig be. moeilijkt door een zwaren vonkenregen, die door het plafond naar beneden valt. Plotseling verschijnen vlammen aan de daklijst aan de voorzijde en brandt ook hier de kap door. Het vuur krijgt daardoor nieuwe kracht en met geweldig geraas stor ten de ruiten en de kozijnen op de Kalver- straat. Het wordt nu duidelijk, dat er wei nig te redden zal zijn. De vuurgloed ver licht de huizen in de omgeving. Hoog slaan de vlammen op en verspreiden een gewel dige hitte. In dezen grijzen wintermorgen is boven de binnenstad de roode fakkel van verre zicht baar en de eerste zakenlieden, die zich naar hun werk begeven, komen nieuwsgierig in groepen bijeen op 't Rokin en in de Kalver. straat. Tegen half negen begint de brandweer een grootsch opgezet offensief. Stoutmoe dige brandweerlieden dringen door tot in de eerste verdieping. In de dakgoot kruipen spuitgasten, die met hun slangen vlak bij het vuur komen. Spoedig wordt de uitwer king van dit offensief zichtbaar, doordat de vlammen verminderen en de rook lichter van kleur wordt. De schade, die de brand heeft aange richt, is enorm. Niet alleen is van het ge bouw de bovenste verdieping geheel en de eerste verdieping grootendeels verbrand, doch ook aan voorraden is voor 'n aanzien lijk bedrag verloren gegaan. De heeren Verster en de Jong, directeuren van Perry Co., die bij den brand als machtelooze toe schouwers aanwezig waren, waren verslagen over dezen tegenslag. Gedurende het heele jaar werken directie en leveranciers om juist in den St. Nicolaastijd een zoo groot mogelijke vooraad te kunnen omzetten en het geheele bedrijf is dan ook er op inge. richt, om in de laatste weken van Novem- ber en de eerste week van December aan een groote vraag te voldoen. De brand komt voor een zaak als Perry en Co. wel op een zeer ongelegen tijdstip. In de bovenverdie ping, welke is uitgebrand, lagen groote voorraden, welke ook bestemd waren voor de negen filialen van de zaak, zoodat ook deze door den brand gedupeerd zijn. De zaak was verzekerd, ook tegen be. drijfsschade. Als ingenieur Stickling ter dood wordt veroordeeld. Londen, 25 Nov. (Reutcr-A.N.P.): De Daily Telegraph deelt mede, dat de Duitsche ambassadeur von Ribbentrop in zijn onder houd met Baldwin zou hebben gezegd, dat Duitschland de diplomatieke betrekkingen met Sovjet Rusland zou verbreken als inge nieur Stickling ter dood wordt gebracht. Baldwin antwoordde, dat een openlijke breuk de pogingen tot het vormen van een nieuw Europeesch vredes-systeem ernstig in gevaar zou brengen. ZEVENTIEN DOODEN BIJ EEN TREINBOTSING, Chicago, 25 November Gisteravond 19.50 uur zijn op de lijn Chicago-milwau- kee twee treinen tegen elkaar geloopen. Ze ventien personen zijn om het leven geko men, 65 werden gewond. dat ge- Het Duitsche nieuwsbureau verneemt, op 21 November weer drie Duitschers arresteerd zijn. n.1. de monteur Boesheiz van de Zschocka-fabrieken te Kaïserslau- tern, Reinhold Schindler uit Jena, beiden gevestigd te Mariopol, en Herman Stam- mer, electromonteur te Charkof. De vroegere krijgsgevangene Scliaefer Tsjoemysj in Kasakistan is, aldus het N.B. op 21 October gearresteerd. Hij bevindt zich te Semipatatinsk en was op 11 Novem ber nog niet verhoord. Naar verluidt wordt hij beschuldigd van „contrarevolutionaire actie ten gunste van Duitschland. De Duit sche ambassade tracht opheldering te ver krijgen. uit D. Verdere ontruiming door. de burgerbevo Iking, Sneeuw en regen blijven de krijgsopera ties om en in Madrid belemmeren. Daar komt bij dat de troepen van beiden par tijen uitgeput raken en enkele dagen rust zeer van noode hebben. Intusschen verhalen de strijdenden van allebei successen, maar gaat men deze over winningen op de kaart na dan blijkt dat het gaat over enkele huizenblokken, die of door de rechtsche zijn bezet of door de regeeringstroepen. zijn veroverd. Evacuatie van Intellectueelen uit Madrid, In overeenstemming met den verdedi- gingsraad heeft de staf van het vijfde regi ment militietroepen de verantwoordelijk heid op zich genomen voor de evacuatie uit Madrid van de mannen, die de Spaan- sche intellectueele elite vertegenwoordigen teneinde hen te redden van het vuur der opstandelingen. In een pantserauto is een groot deel van hun wetenschappelijk mate riaal en hun boeken naar .Valencia ge stuurd. Dje blokkade van Barcelona Britsche maatregelen Reeds een koopvaardijschip gezon ken. Het vertrek uit Malta naar Spanje van den kruiser Galathea en van het derde flot- tilje torpedojagers wordt te Londen be schouwd als in onmiddellijk verband te staan met de verklaringen van Ed en om trent de bescherming van de Britsche scheepvaart. In de kringen der admirali teit verklaart men dat het hier slechts gaat om een manoeuvre. Niettemin is het mogelijk dat andere een heden uit Malta zich zullen voegen bij de Britsche vlootstrijdkrachten in de Spaansche wateren! Sedert het geval met de Cervan- tes schijnt de bescherming van Britsche schepen dringend geboden. Er zijn geruch ten dat er reeds e enkoopvaardijschip van onbekende nationaliteit op de hoogte .van Barcelona gezonken zou zijn. Britsche vlootbeweging Alle verloven ingetrokken, Alle verloven bij de marine, zijn opge schort. De feestelijkheden, in verband met het Turksche vlootbezoek aan Malta, zijn afgelast. Op het laatste oogenblik heeft men een bokstornooi, dat gisteravond ge geven zou worden, als deel van het pro gramma van - feestelijkheden geannuleerd. Reuter verneemt nog, dat de „Cyclops" naar Alicante gaat om de „Woolwich" af te lossen. Een aantal onderzeeërs hebben eerstegenoemd schip een deel van het tra ject begeleid, maar het is onwaarschijnlijk dat zij het tot Spanje begeleiden. De kruiser „Galatea" vertrekt ook van Malta naar Spanje om de „Arethusa" af te lossen terwijl het derde flottille des- troyrs het eerste gaat aflossen, Geslagde oustijging van „gyro- plaanvan Breguet. De „giroplaan" Breguet Dorand, die Maan dag reeds ongeveer 2 km. had gevlogen n 1. twee stukken in rechte lijn en een bocht heeft gisteren het record in deze klasse ver beterd door op ongeveer 25 meter van den grond een afstand van 44 k.m. in een ge sloten circuit af te leggen. Het toestel is gedurende 1 uur en 2 minuten boven het vliegveld Villicoublay in do lucht geble- (De gyroplane Is een toestel dat van de autogiro in hoofdzaak hierin verschilt dat bij de gyroplaan de motor, in plaats' van -"ï beweKinf? te brengen, direct b®lde, Wleken aandrijft, waardoor het toestel als een meikever loodrecht kan stijgen en dalen, m.a.w. de snelheid die mlken êUnietenooTtijgen mogeli-ik m°et maken, is met noodig .voor de gyroplaan) ?£Wi*bru*' gemeente De Wijk is eist er Berg fjichth- -ri|ïc Bincibouwer Ï.Tï von5™.'C£,v™ «n «loot Ro- «OBOnbUk, dat zij,, «o.'sonM a™taPmei! B. in een aangrenzende sloot gevonden. V' d' Buiten, langs de harde kelen. Waar de zware wagens rijen, Gaat het snel-verkeer zijn gang. Alle dagen, alle nachten, Met vaak tonnen-zware vrachten, Veel te druk en veel te langl Op de paden, pal bezijden, Komt het ranke rijwiel rijden, Onbeschut en vogelvrij. In den avond, bij 't passeeren, Stuiven onderscheiden keeren, Auto's rakelings voorbij! Langs de gladde stalen staven Ligt de weg soms ingegraven, En we zien den spoortrein niet, Die vanachter huizenblokken. Even aan het oog onttrokken, Snel en dreigend langs ons schiet! En de vraag blijft telkens open, Waar de wandelaar moet loopen, Dit probleem verstaat men zóói Hij mag nog den weg betreden, Dat verbiedt geen enk'le reden.» Maar op eigen risico f Grootste deel van heel ons landje Leeft geregeld op het kantje, Erg gejaagd vaak en vermoeidf Maar ook t wegen-net is waarlijk Met de jaren zeer gevaarlijk Uit zijn rij-japon gegroeid! Telkens staan we bij de stukken, En ontelb're ongelukken, Ernstig schokkend meer en meer, Zijn de droevige getuigen, Hoe de grondslag door gaat buigen, Van ons krakend snel-verkeer November 1936. KROES (Nadruk verboden.) DE CLANDESTIENE WAPEN-AFFAIRE TE BORDEAUX Ingenieur Bourdale, die in verband met de clandestine-wapenaffaire gearresteerd is, heeft bekend, dat hij onderhandelingen voerde met de Spaansche regeering over de levering van levensmiddelen en van „pijl» tjes voor vliegtuigbommen". Alleen de let vering van munitie werd feitelijk onder oogen gezien en het te Bordeaux in beslag genomen materiaal zou naar Catalonie ver, zonden zijn, wanneer de politie de zaals niet op het spoor was gekomen. Bourdale ontkende wat het ook zij, aan een der beide partijen in Spanje te hebben geleverd. Op vragen betreffende het instrument, dat in staat stelt een „pijltjesbom" te doen ontploffen, op de gewenschte hoogte, zette Bourdale uiteen, dat patent door een maat» schappij te Bordeaux werd geexploiteerd met het oog op levering aan het Fransche leger, maar dat het ministerie van oorlog na proefnemingen geweigerd had bestel» lingen te doen. Deze onderneming is thans ontbonden. De Spaansche regeering zou in tegen» woordigheid van Bourdale proeven hebben genomen bij Bilbao, welke ongetwijfeld af» doende waren, aangezien hem een bestel» ling gegeven werd. WARMENHUIZEN, 24 November. Roode kool f 1—1.50. gele kool f 1—1.10, Deensche witte kool 80 ct., witte kool 80 ct, nep f 5, drielingen f 1.60, uien f 1.70—1.90, grove uien f 1.80. andijvie 50 ct., bieten 50 ct. Aanvoer: 29500 Kg. roode kool, 22700 Kg. gele kool, 11700 Kg. D. witte kool, 6500 Kg. witte kool, 125 Kg. nep, 2150 Kg. uien, 3500 st. andijvie, 925 Kg. bieten, PURMEREND, 24 November. Eierveilng. 120.000 eendeieren 2.8O-2.90, 80.000 kipeieren: 70—80 Kg. 5.50—5.95, 65- 66 Kg. 5.40—5.50, 63—64 Kg. 5.30—5.45, 00- 62 Kg. 4.85-5.35, 58—59 Kg. 4.80-5.10, 56- 57 Kg4.0-4.70, 53-55 Kg. 3.80-4.40. 50-52 Kg. 3.o03.80, 45-49 Kg. 3.30—3.50. PURMEREND. 24 November. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhanclelcf 18 partijen, wegende 40.000 Kg. handel matig, hoogste prijs f 17. 4 stapels kleine Boeren- ka6® f 17.50, handel vlot; 2 stapels volvet'0 I 19-50, 571 Kg. boter f 1.45—1.49 per kilo, 472 stuks runderen. 318 Vette koeien f 38- f 6~ per kg. matig; 91 Gelde koeien f 80- f 160 per stuk matig; 45 Melk koeien f U0- I 225 per stuk matig; 26 stieren f 0.70- f Lo0 per kg. matig; 71 Paarden f 60f 130 per stuk stug; 62 vette kalveren f 35—50 per 0 matig; 207 Nuchtere Kalveren voor de slacht f 5f 12 per stuk vlug; Nuchtere kal» veren voor de fok f 10-15 per stuk, vlug, vette varkens voor de zouterij f 41— f 4 per kilo vlug; 62 magere varkens f i 2.1 per stuk matig; 405 Biggen f 7—1 11 per stuk matig; 1450 schapen f 10—f 25 per stuk matig; 62 Bokken f 3—f 4 per stuk ma» t'g; Kipeieren f 4.75—f 5.75 per 100 st. Eend fber 100 st. Piepkuikens f 0.60— f i?,n „,P„er ki,° °"d(5 KiPPen en Hanen f 0.30-0.40 per kilo; Konijnen f 0.40f l-'0 per stuk Eenden f 0.20—f 0.45 per st. Dui» fv™ f 0.40 per paar; 252 Ganzen f 2.50- ïïy stuk 42 Zwanen f 3.50—f 3.70 pet st'lk! 045 Kipeieren A f 3.20— f 5.50 BROEK OP LANGENDIJK, 25 November. i L601.80, drielingen 2.grove 1-'D r f°A,*ele neP 0-20, peen 1—1.20, groene ko°' 2.102.50, kroten 0.50—1.50. roode kool '0, witte kool 80 ct., gele okol 1—, witte kool 8090 ct., rammenas 90 ct., an dijvie 0.70—1—, NOORDSCHARWOUDE, 25 November. BI. eigenheimers 2.10, uien 1.40-1.50, drie» hngen 1.70—2, grove 1.70—1.90, peen 1 kleine peen 50-80 ct., roode kool 1.10l-40' witte okol 90 ct,, gele kool 1.—, D. witte kool 80—90 ct., andijvie 50—60 ct

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12