^WINTERKLEDING T exel Advertenfiën llit het politierapport Burgerlijke Stand van Den Helder Scheepsofficieren gestraft Visscherij Holl» Mij» v» Landbouw» Gld. psr maand Afscheid aan den Herfst Het haantje aan den gevel Haven van Nieuwediep Marinebericbten Boksen Visscherijberichten Moment-opname» Stoomvaartberichten» SSf?eV j23 Nov. 1,36. Permanent Wave ïïimóen p. V. heeft op 3 September te Wieringen gevent met galanterieën zonder vergunning 5 of 3 dagen. W. K. F. K. verstoorde in den nacht van 5 op 6 September tijdens de Wieringer kermis de nachtrust door geraas en getier. De man •was op genoemde uren zwaar alcoholist, 15 of 15 dagen. Ja, ja, ze spelen er niet mee C. v. d. D. heeft in October een veestalling gebouwd op terrein van Defensie en bleek achteraf hiervoor geen vergunning te bezit ten. Het is duidelijk, dat de man geheel te goeder trouw geweest is en zelf de meeste schade heeft moeten boeken. Vrijspraak. P. M. had 6 Nov. in de Spoorstraat geen voldoende licht op z'n vehikel, 4 of 2 dagen. J. G. heeft op zn motorfiets gereden zon der in het bezit te zijn van de vereischte do cumenten. Hij bezat weliswaar documenten, maar die waren voor een auto. Voor leering van het onderscheid volgde een belooning van 5 dagen of 4. J. J. D. stak zoomaar vuurwerk af op de Buitenhaven, 5 of 5 dagen. J. de W. reed mèt een fiets maar zónder bel. 1 of 1 dag. P. C. de W., uit de Zijpe, reed met paard en wagen de stad Den Helder binnen en dat op wel zeer onbehoorlijke manier. Er kleefden namelijk slijk- en moddersmetten aan zijn wielen, welke rommel het verkeer in gevaar brengt, 6 of 4 dagen. H. H. had een reflector op z'n fiets, maar niet op de goede plaats. Een euvel, dat klas siek dreigt te worden, 3 of 2 dagen. En met dezen reflector kwam tevens het einde van de openbare zitting, die weer een respectabel gedeelte van den Dinsdagmiddag in beslag genomen had. SCHADE DOOR BRAND. Door den eigenaar van een onbewoond per ceel aan den Singel werd aangifte gedaan, dat een hoeveelheid pakpapier, liggende op het erf van vorenbedoeld perceel, vermoedelijk door kinderen in brand is gestoken en dat daar door schade is aangericht. RUITEN VERNIELD. Van het kampeerhuis aan de Langevliet werden een aantal ruiten vernield. Een onder zoek wordt ingesteld. VERKEERSZONDAREN. Tegen een aantal personen werd proces verbaal opgemaakt ter zake het niet opvolgen der verkeersvoorschriften. SCHOORSTEENBRAND IN DE NIEUWSTRAAT. Gisterennacht brak een schoorsteenbrand uit ip een perceel aan de Nieuwstraat. Het bleek, dat er brand was in een kamer, tus- schen het plafond, en dat het vuur zich uit breidde naar de naastgelegen woning. Door de politie, bijgestaan door eenige burgers, werd het vuur door middel van emmers water gebluscht. De vermoedelijke oorzaak van den brand is gelegen in den gebrekkigen bouw van den schoorsteen. De bewoners waren tegen brandschade verzekerd. van 24 Nov. 1936. GETROUWD: E. M, Th. Telders en J. M. Verschoor. BEVALLEN: F. de Boer—Post, d.; A. C. PrinsVan Woudenberg, z.; J. Horsman Van Bruggen, z. Gisteren heeft de Raad voor de Scheepvaart uitspraak gedaan inzake de stranding van het motorschip „Apollinaris VII" bij de monding van de Loire (betrokkenen: kapitein en stuur man) en de klacht van den inspecteur-gene raal voor de scheepvaart tegen den kapitein van dit motorschip, wegens het niet-opvolgen van bepaalde voorschriften. De aanvaring is te wijten aan de schuld van beide betrokkenen, doch allermeest aan de schuld van den kapitein. De kapitein toch heeft de wacht aan den stuurman overgege ven, terwijl het schip varende was vóór de monding van de Loire in een gevarlijk vaar water en hij slechts op grond van een opper vlakkige gissing de plaats had bepaald, waar zich het schip naar zijn meening bevond, om welke reden hij het vaartuig stuurde in de richting, die verkeerd was. De kapitein wordt gestraft ter zake van het mede aan zijn schuld te wijten ongeval, door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapi tein te varen op een schip, als bedoeld bij arti kel 2 der Schepenwet, voor den tijd van vier Weken en de stuurman, ter zake van het mede 8-an zijn schuld te wijten ongeval, door hem de bevoegdheid te ontnemen om als stuurman of kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der Schepenwet, voor den tjjd van twee weken. Voorts deed de Raad uitspraak in zake de aanvaring tijdens mist van het stoomschip "Westplein" met het lichtschip „Snipan" (Oost Quarken). De Raad is van oordeel, dat deze aanvaring Wel moet worden toegeschreven aan den mist, doch dat zy ook aan niet voldoende voorzich tige navigatie is te wijten. Immers, ondanks den heerschenden mist had deze aanvaring bij voorzichtige navigatie kunnen worden voor komen. De Raad acht een straf van schorsing hier Sfcboden en straft den betrokkene, door ern de bevoegdheid te ontnemen om als kap e n te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der Schepenwet, voor den tijd van veertien dagen. Dinsdag is er, volgens een bericht in de N.Rt.Ct. weer geen visch voor de distributie aan de werkloozen ingekocht. De tongprijs bleef dien dag op dezelfde hoogte van den vorigen dag, maar de tarbot- prijs liep nog wat omhoog. Ook Dinsdag maakten de trawlers goede be sommingen. In hotel „De Lindeboom" werd gisteravond een vergadering van bovengenoemde afd. ge houden, die voornamelijk was belegd om besprekingen te houden over een Collectief Arbeidscontract. De bijeenkomst viel geen best bezoek ten deel; de voorzitter, de heer A. Keijser R.Johz., sprak evenwel den wensch uit, dat de besprekingen ondanks de slechte opkomst vruchtdragend voor de ver. zouden zijn. De notulen werden vervolgens door den secretaris, den heer Noordijk, voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna kwamen enkele ingekomen stukken in behandeling, o.a. de lijst van Winterlezingen van het Hoofd bestuur. Besloten werd om besprekingen te voeren met de andere Texelsche Landbouw organisaties en de Zuivelfabrieken over het uitnoodigen van Dr. v. Gelder, die spreekt over „Melkhygiëne en Tuberculosebestrijding" en daarbij 'n film vertoont. De heer J. Keijser Augz. stelde nog voor om ook den heer Zuur mond, die spreekt over de Landbouw-onderl. Assur. Mts., naar Texel te laten komen, om dat dit onderwerp hier zeer urgent is nu zooveel landbouwschuren uit verzekeringen worden gesloten. Dit punt werd echter aan gehouden. De voorzitter deelde vervolgens nog mede, dat als assistent v. d. Landbouw-Consulent voor Texel, Vlieland en Terschelling is aan gesteld de heer KI. Lap Pz. De heer Noordijk stelde voor om er de heeren in Alkmaar op attent te maken, dat een assistent op Texel werk genoeg heeft en dat Vlieland en Ter schelling veel beter vanuit Friesland te be reiken zijn. Hiertoe werd besloten. Hierna kwam de bespreking van het Col lectief Arbeidscontract aan de orde. De voor zitter deelde mede, dat hij op 30 October een bespreking heeft gehad met de Werknemers organisaties in het Landbouwbedrijf over af sluiting van een Coll. Contract. Een schema van zulk een contract was daarbij- aanwezig. Alvorens daarover besprekingen te voeren, had de voorzitter op zich genomen om de vraag aan de leden te stellen of ze in principe voor of tegen zulk een contract zijn. Spr. had op de vergadering met Werknemers-organisaties gewezen op het feit, dat de H. M. v. Land bouw zich niet direct als Werkgevers-organi satie beschouwt; er zou z. i. dan eerst een aparte Werknemers-org. moeten worden op gericht zoo als die hier vroeger heeft bestaan. Dit wilde men evenwel op bedoelde bijeen komst niet inzien. Verder had de voorzitter als zijn meening te kennen gegeven, dat de arbeiders hier (in vergelijking met andere streken in o:ns land) een behoorlijk loon ver dienen. Wij hebben een stilzwijgende overeen komst 2.5Ö in den zomer en 2.00 in den winter. De werknemers dringen evenwel aan op een coll. contract. Mocht de H. M. v. L. er niet toe besluiten, L.T.B. en C.B.T.B. zullen er in principe wel toe moeten besluiten, om dat hun Statuten zulks aangeven. De Regee ring zou dan, indien minder loon wordt be haald dan 't coll. contract aangeeft, eventueel kunnen besluiten crisis-toeslag voor betrokken personen in te houden. Spr. stelde daarom de vraag „Is de ver gadering in principe bereid een coll. arbeids contract af te sluiten? Verschillende personen achtten 't aantal aanwezigen te klein om hierover in deze ver gadering een besluit te nemen; gewezen werd er echter op, dat duidelijk genoeg was aan gekondigd, waarover het hedenavond zou gaan. 't Bleek wel, dat het meerendeel der aanwezigen tegen 't afsluiten van 'n contract was. Aangedrongen werd op voorlezing van de voorwaarden in het concept-contract. De voorzitter wilde zich echter aan de afspraak houden en dit concept niet in behandeling nemen, als de vergadering zich in principe tegen verklaarde. De heer v. Santen besprak de moeilijkheden, die de vorige werkgevers organisatie heeft gehad in eigen boezem en wees er op, dat een afzonderlijk werknemers reglement zal moeten worden gemaakt en schetste de moeilijkheden, daaraan verbonden. Door anderen werd er op gewezen, dat waar schijnlijk vele leden van de afdeeling zullen bedanken, als men overgaat tot afsluiting van een contract. Ten slotte verklaarden 6 van de aanwezige leden zich in principe tegen, 2 vóór een coll. contract, twee aanwezigen stemden blanco. Besloten werd. nu om een schrijven aan de werknemers-organisatie te zenden, waarin zou worden medegedeeld, dat de afdeeling niet aan de te houden besprekingen op 2 December a.s. zal deelnemen. Bij de rondvraag kwam o.m. het Schapen potje nog in bespreking, waarbij de voorzitter mededeelde, dat de Texelsche Commissie met haar werk gereed is; vast staat vrijwel, dat 22.000 zal worden uitbetaald, doch ook heeft de commissie gelden aangevraagd voor enkele twijfelachtige gevallen, waarover nu nog na vraag is geweest. Het waohten is nu op af werking aan 't Ministerie. Hierna sluiting. EEN MOOIE AANVULLING. De vorige week is door de leden van U.D.I. te Den Burg een uitvoering gegeven ten voor- deele van de Nuts-Bewaarschool te Den Burg. Thans deelt men ons mede, dat deze uitvoe ring een netto opbrengst heeft gehad van niet minder dan 270.Deze hooge op brengst is mede te danken aan een verloting aan deze uitvoering verbonden van gratis voor dit doel beschikbaar gestelde prijzen. Het Groot kledingbedrijf levert, zolang de oude voorraad aan stoffen strekt, werkelijk goede winterkleding legen de oude prijzen en voor slechts f 4. per maand. (Zie en kele voorbeelden hiernaast.) Ook voor zeer zware figuren. Uitsluitend prima stoffen en pasvorm. Strikte geheimhou ding. Bestel vooral tijdig. Coupeursbezoek met stalen aan huis. Br. No. Bureau van dit blad. 500 B. 4 REGENJAS WINTERJAS en COSTUUM samen 54.- COSTUUM samen 52.- COSTUUM NAAR MAAT I 45. spreekt vanzelf, dat het bestuur van boven genoemde bewaarschool, aan wien de op brengst is afgedragen, de som in dank heeft aanvaard. VOOR EEN IJSBAAN. Nabij de ijsbaan de Illemert is een motor geplaatst voor het oppompen van water. Gis termiddag was deze motor reeds in werking. Als het nu maar vriezen wil, anders zjjn alle kosten en moeite daar weer tevergeefsch. OUDESCHILD, 24 November, 23 November: 325 kg laffe garnalen, 15 ct. per kg; 213 kg zoute garnalen, 15 ct. per kg; 923 kg wulken 18.80—23.45, per 100 kg. 24 November: 325 kg laffe garnalen, 15 ct. per kg; 150 kg zoute garnalen, 15 ct. per kg; 490 kg wulken 20.05—22.55 per 100 kg. Oosterend. EEN WINDMOLEN VOOR ELECTRICITEIT. Door den heer C. Dros uit Eierland wordt op de landerijen van den heer G. Dijker in het Noorden een windmolen geplaatst, waardoor electriciteit wordt opgewekt en waarmede de boerderij alsmede de groote kippenhokken van electrisch licht worden voorzien. Slechts een paar dagen geleden is het, dat we nog volop in den herfst zaten en reeds nu is hij gekomen: de winter, wit en stil en troos teloos en met hem de mist. En we herinneren ons de schoone herfst dagen, die nog kort achter ons liggen, de herfstdagen van vorige week, toen de geheele natuur zich als het ware nog eens op haar voordeeligst liet zien, toen zij des morgens den dag tegemoetging in louter goud en brons en zilver. En 's avonds, als de zon haar kor ten baan besloot en achter de kim opgeslokt werd door de nevels, d n eerst was daar een uitbundigheid van kleuren en tinten, dan was de geheele avondlijke hemel één palet van Napelsblauw, en violet, en purper en velen hebben zich verzadigd aan dit kleuren-rijke herfst-au-revoir. Zaterdagavond bracht het einde. Op den Dijk zag men den laatsten strijd tusschen den herfst en den winter, een strijd waarvan de uitslag niet twijfelachtig kon zijn. Maar de hemel, het terrein van den strijddat was een wónder geworden. Een wonder van niet te tellen kleuren, één machtig mozaiek van teedere en warme pen seelstreken. Hoog tegen het strakgespannen lazuur vervaagden wat wolkjes, wittig om rand en in de stilte zich niet bewegend. Maar aan den westerkim, daar brandde het, daar gloeide de stervende zon, daar zetten de laat ste stralen een wolkenbank in het puurste karmozijn en goud en werd het water aan den Dijk één uitgestrekt bassin van lichtend wa ter. Tot heel in de verte, waar de donkere avondvogels laag over de oppervlakte scheer den zonder geluid... geboeid als het ware door deze ontzaglijke spanning van dezen laatsten herfstavond. Dan wordt het duister over het water. De zon zakt verder weg en de kleuren vervagen. De Dijk ligt strak en stoer voor Den Helder. Bij de oude stad steekt de kerktoren boven de lage huisjes uit. Het bovendeel van het Reddingsmonument rijst met zijn rechte lijnen eveneens op en daar ineens gaan zilveren klokken spelen. Het is maar een heel simpel liedeke, een wijsje, wat iedereen meezingt als hij het hoort. Maar in deze atmosfeer van spanning en tegelijk groote stilte krijgt dit alles haar apart cachet. Haar bijzondere be- teekenis en men blijft staan en luistert. De zilveren stemmen zijn niet zoo krachtig en ze versterven heel spoedig over de daken der stad. Maar de vogels hebben ze gehoord en die vliegen wiekend om de toren of zitten gespannen luisterend op de vorsten der daken, de kop reeds half in de wollige borstveeren verscholen. Dan komt de duisternis. Ze scheert over de stad en vervaagt ook de laatste contouren der boomen en huizen en grachten. Ze legt een sluier over den Dijk en huift zwart en mate loos over het Marsdiep. Je kunt het haast volgen. Hier... daar... nog een enkele bruine glimp. Nog een laatste lichtstraal bljjft ge vangen in een steen waarop wat glazuur ligt te flikkeren, in een laatste venster, dat op het Westen gekeerd is. Dan gaan ook deze lichtjes uit en is het avond. De zilveren stemmen zwijgen. Zijn ze zich misschien bewust een chanson triste gezongen te hebben, een lied dat met vrooljjke woorden toch iets treurigs inhoudt Over den Dijk gaan we terug. Boven ons wieken de geruischlooze vleugelslagen van een nachtvogel. Misschien een vleermuis, mis schien een andere zwerver. Ze zijn gelukkig. Ze kunnen, als ze het willen, meegaan met het licht, er achter aan zwieren en zich er in verzadigen. Ze kunnen ook hier bljjven en ondergaan in de peillooze winterduisternis, waarin de stilte van de komende sneeuw ver borgen ligt. Den haan kent iedereen Als sheik van 't kippenhok; Die vaak, door zijn gekraai, Ons in den slaap komt storen. De kunstenaar heeft hem Reeds door de eeuwen heen Als weergaloos symbool Der waakzaamheid verkoren. De torens worden meest Door hanen opgesierd; Die op hun hoogen spits Met alle winden draaien. Wij zien hun vederdos Met glanzend goud bekleed, Het is nog een geluk, Dat men ze niet laat kraaien. Maar erger dan dit soort Is wel zijn naamgenoot; Wanneer zijn woest gekraai Klinkt boven onze woning. Dan rukt de brandweer uit Met slangen-matriaal Redt wat ge redden kunt: De roode haan kraait koning. Wij krijgen binnenkort U heeft het reeds gehoord In „Musis Sacrum" hier Een Pluimvee-expositie; Dit is reeds meer gebeurd! Maar niet in dit gebouw; Men heeft dit voor het eerst Nu tot zijn dispositie. En een reclame-haan, Die aan den gevel prijkt, Doet alle menschen kond Wie wat voor dieren voelt, Wat hier staat te gebeuren: Ga daar straks ook eens heen! De toegangsprijs is laag! U zult het niet betreuren. PHILIP B. POLAK. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Ned. p.i. „J«ira". TOCHT VAN DE „O 16". Prof. dr. ir. Vening Meinesz ver richt zwaartekrachtsmetingen. Het ligt in de bedoeling Hr. Ms. „O 16", onder bevel van den luit. ter zee le kl. C. J. W. van Waning in de maanden Januari, Februari en Maart een shake down cruise op den Atlan- tischen Oceaan te laten maken. (Onder „shake down cruise" wordt verstaan een kruistocht onder moeilijke omstandigheden, ten einde de doeltreffendheid van alle inrichtingen op de boot te beproeven). Deze reis, waarbij achtereenvolgens zullen worden aangeloopen de havens Horta (Azo- ren), Chesepeake Bay Hamilton (Bermudas) en Lissabon, zal, zooals we reeds meldden, worden medegemaakt door prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz, ten einde evenals bij vorige reizen, o.a. met Hr. Ms. „K XIII" en „K XVIII", zwaartekrachtsmetingen te verrichten. Het vertrek van Den Helder is bepaald op 11 Januari, de datum van terugkomst in onze haven op 20 Maart. VICE-ADMIRAAL VAN DULM ONDERSCHEIDEN. Batavia, 24 Nov. De oud-vlootcommandant in Ned.-Indië vice-admiraal Van Duim, is onderscheiden met het commandeurskruis van het Legioen van Eer. (Aneta). „SPORT NA ARBEID" IN AMSTERDAM. Op de Maandag j.1. te Amsterdam gehou den invitatie-wedstrijden voor nieuwelingen kwam onze plaatselijke boksvereeniging SNA wederom met 6 harer leden uit. De uitslagen der gebokste partijen zijn: Vlieggewicht: C. Boon (SNA) bokst onbe slist tegen Kneppers (Sars). Vedergewicht: J. Oost (SNA) verliest door ingrijpen van den trainer van SNA van Tin- ner (Maccabi). Lichtgewicht: J. Bruin (SNA) verliest door opgave in de 1ste ronde van Kamperdijk (DOS); J. J. Vink (SNA) wint door knock- out in de 3de ronde van H. Brouwer (DOS). Middengewicht: J. Röye (SNA) wint op punten van T. de Qlerck (DAB). Half zwaargewicht: A. Beneker verliest door opgave in de 1ste ronde wegens enkelblessure van Sjouwerman (Sars). Zaterdag a.s. houdt SNA interessante boks wedstrijden in Casino. DEN HELDER, 24 November. Aangebracht door Korders: Tongen per kg 0.94—0.90 Slips 0.83—0.78 Tarbot 0.78 Schol le soort per kist 9.00—7.50 Schol 2e soort 4.503.70 Schar 3.00—2.30 Wijting 1.40—1.10 Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 1.70—1.40 Gekookte garnalen per kg 0.15 (Historisch). Vrijdagmiddag 5 uur. Plaats der handeling Spoorstraat. Een kleine jongen loopt aan de hand van z'n moeder en vraagt honderd uit, hetwelk zijn goed recht van kleinen jongen is. De moeder is het informeeren van de spruit zichtbaar moe. Uit een zijstraat komen drie meisjes van om en nabij 6 jaar en in hun midden tracht met zeker vertoon van statigheid een onge veer 6-jarige knaap een uitbeelding van Sin terklaas te geven. Hij heeft een ouwe keep aan, een bordpapieren mijter (die betere dagen gekend heeft) op z'n ronde hoofd en een ge broken steel van een bezem in z'n hand. Het drietal speelt Sinterklaasje en de kleine jongen, waarvan hier sprake is, vindt het machtig interessant. Dan zegt HijMoeder... waarom is die Sin terklaas zoo klein Waarop moeder, met volmaakte ernst repli ceert: Nou, dacht jij soms dat er in Spanje geen crisis was? Daar krimpt ook alles in. Stoomvaart Mjj. Nederland. Johan van Oldenbarnevelt, u., 24 Nov. te Port Said. Tarakan, 24 Nov. v. A'dam. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, u., 24 Nov. v. Gibraltar. Djambi, t., 23 Nov. v. Marseille. Indrapoera, 24 Nov. te Rotterdam. Sitoebondo, u., pass. 23 Nov. Point de Galle. Soekaboemi, t., 24 Nov. v. Colombo. Sibajak, u., 24 Nov. te Singapore. Tapanoeli, t., pass. 24 Nov. Dover. Kon. Paketvaart Maatschappij. Rantaupandjang, 21 Nov. v. Port Natal. Barentsz, 21 Nov. v. Mahe (Seychellen). Bontekoe, 21 Nov. te Batavia. Japara, 23 Nov. v. Port Natal. Sawaloento, 22 Nov. te Port Natal. Tasman, 23 Nov. v. Port Natal. Van Rees, 22 Nov. v. Samarang. Kon. Holl. Lloyd. Zaanland, t., 23 Nov. v. Bahia. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Baarn, 23 Nov. te R'dam. Bacchus, 23 Nov. v. Plymouth. Bennekom, 22 Nov. v. Arica. Boskoop, u., pass. 24 Nov. St. Michaels, Calypso, 23 Nov. te Genua. Deucalion,23 Nov. v. Cacalla. Ganymedes, pass. 24 Nov. Finisterre. Hermes, 23 Nov. v. Piraeus. Irene, 24 Nov. v. Danzig. Mars, 23 Nov. v. Palermo. Nereus, 24 Nov. v. Halmstad. Oberon, 24 Nov. v. Amsterdam. Odysseus, 24 Nov. te Amsterdam. Perseus, 24 Nov. v. A'dam. Rhea, 23 Nov. v. Valencia. Triton, 24 Nov. v. Izmur. Van Rensselaer, t., 25 Nov. te A'dam verw. HollandAmerika Lijn. Bilderbeek, pass. 23 Nov. Lizard, Breedijk, 22 Nov. v. Tampico. Edam, 21 Nov. v. Havana. Maasdam, 23 Nov. te Albany. Rotterdam, 22 Nov. v. Boston. JavaNew-York Lijn. Kota Gede, 22 Nov. te Belawan. Maron, 22 Nov. v. Kaapstad. Sembilan, 23 Nov. v. Dakar. Talisse, 23 Nov. v. Batavia. Tabinta, 21 Nov. v. Philadelphia. Tanimbar, pass. 23 Nov. Kaap de Goede Hoop. Silver JavaPacific Ljjn. Kota Radja, 22 Nov. te New Orleans. Manoeran, 23 Nov. v. Lorenzo Marqués. Siberville, 22 Nov. v. Calcutta. Silvermaple, 21 Nov. Manila. JavaChinaJapan Ljjn. Tjibesar, 22 Nov. te Batavia. Tjinegara, 22 Nov. te Hongkong. Tjisaroea, 22 Nov. te Shanghai. Tjisondari, 21 Nov. v. Hongkong. De Heer en Mevrouw PRINS—VAN WOUDENBERG geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon ARIE CORNELIS. Tijd. Lidwinastichting. Heden werden wjj verblijd met de geboorte van een Dochter. PJ. ZIPP. A. ZIPP—DE MOET. Den Helder, 24 November 1936. Duinweg 3, Huisduinen. Eenige en algemeene kennisgeving. (Oliebehandeling) Meisjes beneden 13 jaar f 1.50 Ouderen, compleet f 21)0 Twee dames gelijk f 3 50 Dames knippen f 0.25 Alle modellen. Eigen personeel, daardoor goed en goedkoop. DAMESKAPSALON Keizerstraat 44 C. J BREEUWER-RIJKENBERG Vooruitbetaald: 10 ot. p. regel minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel j 40 en 60 o. 2 Jongedames, 19 j., wenschen Kennismaking liefst met 2 vrien den. Brieven onder No. 151, aan het Bureau van dit blad. KOSTHUIS GEVRAAGD in klein gezin, geen beroeps. Brieven onder No. 155, aan het Bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9