Stadsnieuws iuwslier BEEMSTE18DER, PUROL Waar gaan we heen? Ponderdag 26 November 193(5 Het huwelijk van H.K*H* Prinses Juliana* Morgenavond bijeenkomst van de Buurt-comité's Aanbesteding* «WinnubstV' eerste W interconcert. Heldersche Courant St* Nicolaas in Den Helder aangekomen* Tweede Blad H*S*V* 15 jaar* Licht op voor alle voertuigen Vetrokken personen Uit het politierapport Vergadering buurtcomité le en 3e Vroonstraat. (Al het zakelijke nieuws van de buurt- comité's in onze stad, kan, in beknopten vorm, aan onze redactie worden gezonden en zal in onze krant worden opgenomen). Dinsdagavond j.1. had in de bovenzaal van het gebouw „Irene", Hoogstraat, alhier een vergadering plaats van de gecombineerde buurtcomité le en 2e Vroonstraat. Velen had den aan den oproep van de besturen dier comité's gevolg gegeven, zoodat de zaal goed bezet was met een geestdriftig publiek, zooals dit later op den avond tot uiting kwam. De Voorzitter van het buurtcomité 2e Vroon straat de heer K. Horsman, heette de aan wezigen hartelijk welkom en wel in het bij zonder het door die buurtcomité's gevormd kinderzangkoor, dat onder leiding van zijne leidsters, de dames T. en L. Horsman ook aanwezig was om eenige zangnummers te doen hooren. Direct na zijn openingswoord gaf de voorzitter dan het woord aan genoemd koor. Het bleek dat dit koor, dat nog maar kort zich heeft kunnen voorbereiden een heel aardige aanvulling voor den avond was. Na dat de kinderen eenige frissche vaderlandsche liederen ten gehoore hadden gebracht, wat met een hartelijk applaus werd beloond kwam er een nieuwe verrassing. De oudste twee bewoners, een buurman met buurvrouw kwamen, begeleid door een commissie van ontvangst in bruidstooi de vergadering binnen en werden met orgelmuziek en uitbundig ge juich ontvangen. De voorzitter heette het buurt-bruidspaar hartelijk welkom en sprak den wensch uit, dat ook in de komende feest dagen de beide vroolijke oudjes de te orga- niseeren feesten wel met hun bezoek zullen willen vereeren. Daarna nam de voorzitter weder het woord om het doel van deze vergadering uit een te zetten. Spreker zeide dat door de devaluatie, het vervroegde huwelijksplan en nog meerdere factoren de besturen in moeilijk heden zijn gekomen wat de financiën betreft. Niet, dat wij niet tevreden zijn, aldus de spreker, want zoo zeide spr. verder, wij heb ben geen lof genoeg voor hen die reeds veel werk voor onze Comité hebben verricht. Er zijn tientallen vlaggen gemaakt. Honder den rozen. En dit alles niet voor eigen eer of voordeel, doch wij zien in dit werk reeds een stille hulde in de huiskamers gebracht aan ons Koninklijk bruidspaar en dat doet ons goed. Er moet echter een weg gevonden worden om het plan hetwelk spontaan door de besturen van gemelde Comité's voor de versiering is aangenomen te doen gelukken. Verscheidene van de aanwezigen, hierna het woord verkrijgende, gaven hun gedachten ten beste. Met een opwekkend woord van den voorzitter om degenen die niet op deze ver gadering aanwezig waren op te wekken, hun wekelijksche gaven aan de comité's zoo mogelijk iets te verhoogen, waarin de aan wezigen zelf al grootendeels toegestemd hadden, werd deze vergadering onder het zingen van het Wilhelmus en een spontaan uitgebracht driewerf hoezee voor onze Koninklijke Familie besloten. Als aardige attentie dient nog te worden gemeld, dat gebr. .Wiering, koek- en banket bakkers in de Keizersstraat, voor een extra tractatie voor de dames en kinderen een zak bonbons cadeau had gegeven, welk cadeau met een hartelijk applaus werd ontvangen. Om half negen In het Kegelhuis. Wij vestigen de aandacht op een in dit nummer geplaatste advertentie, waarin de contact-commissie een vergadering aankon digt, te houden morgenavond half 9 in het Kegelhuis. Er zal o.m. gesproken worden over de distributie van dennen; de c.-comm. verzoekt aan de diverse buurtvereenigingen 1 of 2 af gevaardigden te willen zenden. Woensdagmorgen, 25 November, heeft in Hotel Woud plaatsgevonden de aanbesteding voor het afbreken van het bestaande en het bouwen van een winkelhuis met bovenwoning aan de Spoorstraat no. 35 alhier, voor den heer J. A. Veen. Ingeschreven was als volgt: C. Th. Kwak f Modder Cuperus R. Noppert G. Ooit J. Roomeyer 12'_ Gebr. Steeman L. Plaatsman f' P. Boerdijk - Gebr. Riemers Q' G. van der Wal Reyers Vlaming H' D0°m 8 S- P. Vermeulen W. A. Ran W. F. Labout Fa. Gebr. Smit A. de Kloe W. Uiterdijk, Wieringm v G. H. Geus 8sl™Z P. Tuin, 't Zand g g00' A. Smit g 830 -— Gebr. Kersbergen g ggg' ,G. Groot g 980 Fa. C. Quak g ggg G. van Essen g 4gg A. J. Donkersloot K. Veaema Een goed concert, waarvoor groote belangstelling bestond. Gisteravond heeft in „Casino" het eerste winterconcert van onze plaatselijke Har monie-kapel „Winnubst", onder leiding van den heer H. B. Schenkels, plaats gevonden en dat voor een nagenoeg geheel gevulde zaal. Dit was des te meer verheugend, gezien de prestaties der kapel, die alleszins de toets der critiek vermochten te doorstaan. Het was de voorzitter, de heer C. C. Mahieu, die met een kort woord den avond opende. Speciaal verwelkomde hij burgemeester en mevr. Ritmeester, wier aanwezigheid het be stuur der vereeniging op zeer hoogen prijs stelde. Eveneens welkom worden geheeten wethou der Smits en voorts het aantal belangstellen den. De heer Mahieu wijst dan op het feit, dat ook .Winnubst" eenigszins met financieele moeilijk heden heeft te kampen, hoewel de aard er van niet direct onrustbarend genoemd mag worden. Evenwelhet jaarlijksche donatie-bedrag liep terug en men hoopt dat hieraan zoo spoedig mogelijk een einde zal komen. Met een opwek king, welke voornamelijk tot de aanwezige jeugd gericht was, om lid te worden van de kapel, verklaart spr. den avond voor geopend. Het concert. Als opening van het programma stond ver meld de „N.E.O.-marsch" van Andr. Maas, en het bleek reeds direct, dat dit een voortreffe lijke keuze geweest was. Het koper met name bleek in uitstekende conditie te zijn en daar werd met een élan en bravoure gespeeld, die bijzonder prettig aandeden. Volgde de ouverture „Légendes Artésiennes" door Guillement. Een stuk van typische struc tuur en waarbij voornamelijk door de hoorns goed werk geleverd werd. Ook de climax aan het slot maakte een zeer verzorgden indruk, zij het met uitzondering van eenige clarinetten die er even uit waren. No. 3 vermeldde Johann Strauss' „Kaiser-Walzer". Aanvankelijk viel ons de nuanceering niet mee, er werd wat te stijf gespeeld, men was niet los, daar was geen stemming. Spoedig vond men echter den juis- ten toon en werd het inderdaad een Strauss, zooals men die zoo gaarne beluistert. Toen was er elasticiteit en een charme, die ook in de rhythmisch moeilijkste passage's opvallend waren. Hierna kreeg men een vertolking van Schubert's „Ave Maria", met trombone-solo van den heer Koopman. Dit korte, doch daarom niet minder delicate nummer, dat voor een vertolking de uiterste accuratesse en uiterste wijding vereischt, werd eveneens op bevredigende wijze ten gehoore gebracht, ook al zat men enkele malen met een niet geheel sluitende begeleiding. De solist ver tolkte zijn nummer uitstekend: hij speelde op beheerschte en technisch-juiste wijze, die aan deze muziek een bijzonder cachet verleent. Van Bicknesse kreeg men vervolgens te hooren „Suite Oriëntale", bestaande uit een viertal gedeelten, respectievelijk Marche Arabe, 1'Oasis, Cantique du Muezzin en Danse des Almée's. De Marche Arabe werd met een groote mate van vlotheid vertolkt. Daar was een kranige eenheid in het samenspel, die niet naliet haar stempel op het geheel te druk ken. L'Oasis is van subtieler gehalte en stelt aan de kapel zeer zware eischen. Ook hier frappeerde het beschaafde misiceeren, terwijl de nuances zeer solide aangegeven werden. Goed werk. Het derde deel gaf ons de gelegenheid eenige solisten te beluisteren, die goeddeels verdienstelijk werk leverden. Ook hier weer een goede klank en een beschaafd tempo. Danse des Almée's tenslotte liet een forsche finale hooren, welke een waardig sluitstuk vormde van een nummer, dat op verrassende wijze gegeven werd. Het orkest besloot het programma met een Marsch-finale, en welke dermate schneidig ten gehoore gebracht werd, dat een daveren de ovatie kapelmeester Schenkels verplichtte dit nummer te bisseeren. Kees Borry Steunbonnen en dansmuziek. En hiermede was men aan het einde van het artistieke gedeelte van dezen avond, het geen niet beteekende, dat dit tevens het slot was. Integendeel, hierna arriveerde ten too- neele de welbekende K.R.O.-humorist, Kees Borry, die aan den vleugel den velen aanwe zigen nog eenige bijzonder prettige oogen- blikken geschonken heeft. Eveneens werd nog een aantal steunbon nen aan den man en vrouw gebracht, waarop een niet minder groot aantal schoone en smakelijke prijzen in de wacht gesleept werd. En onderwijl streelden de eerste rhythmen van de Casino-band door de zaal en deze hielden het even talrijke als opgewekte ge zelschap nog een uurtje aan den dansvloer gebonden. Een eerste uitvoering in dit seizoen, die wel bijzonder geslaagd genoemd mag worden. Ruwe Huid Ruwe Handen^ Ruwe Lippen Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist Duizenden kinderen op de haven aanwezig. Twee zwarte Pieten. Gistermiddag half vier is Sint Nicolaas in de haven van Nieuwediep gearriveerd. Sint Nicolaas... zóó uit Spanje gekomen, met zijn klassieken mijter op de nog steeds zilverig glanzende haren. Sint Nicolaas, met oogen, waarin de vreugde over al die kinderen, die uitgetrokken waren, twinkel de. Ditmaal is de Pisschop, die wederom de gast was van de firma Kannewasser, gekomen niet per trein uit de hoofdstad, maar regelrecht uit het verre land per vliegmachine. De groote Fokker landde om circa half drie gistermiddag op „de Mok", en vandaar ging het verder per „Dokter Wagemaker" naar Den Helder. Het was wel buitengewoon aardig van den Sint juist dezen Woensdagmiddag uit te kie zen. Niet alleen had heel jong-Den Helder vrij-af, maar ook was de felle kou der laatste dagen belangrijk minder geworden, zoodat niemand een reden had thuis te blijven zitten. Om voor tweeën begon de uittocht al. Vaders en moeders met heele slierten kinde ren kwamen in bosjes uit de binnenstad ge togen. Daar waren jongens en meisjes van een jaar of 14, 15, maar ook héél kleinen, vast en zeker nog niet ouder dan 3 of 4 levensjaren. Maar hoe oud ze ook waren, allen gingen havenwaarts met stralende oogen en met de kleur der verwachting op hun wangen. En op de haven zocht men vast een goed plaatsje uit, waar vandaan men straks, als Zijne Heiligheid zou arriveeren, het best het geheel kon overzien. Wij hebben reeds verscheidene malen in Den Helder de komst van den grooten Kinder vriend medegemaakt, maar deze keer scheen wel de kroon te willen spannen inzake be langstelling van de zijde van het publiek. Om kwart voor drie zag het in de omge ving van hotel Den Burg letterlijk zwart van de menschen. Natuurlijk was de jeugd het talrijkst vertegenwoordigd. De jeugd... jon gens en meisjes van alle leeftijden en waarvan sommigen er ernstig en anderen er hoopvol uitzagen, al naar mate het gedrag in het af- geloopen jaar geweest was... Om drie uur kon er geen kop meer bg. Zoo wel op Wierhoofd, als langs de zijden van het monument en bij de aanlegplaats van de „Dokter Wagemaker" was geen plaatsje meer té bekomen. Bij de loopplank, die straks uitgegooid zou worden,, stond de familie Kannewasser, die, zooals men weet, als gastvrouw optreedt van den Kindervriend. Maar ook tal van andere heeren waren er, die eens een kijkje kwamen nemen naar hem, die ook onze Heldersche jeugd niet vergeet. Meneer Luyckx van het Texelsch Veerhuis was min of meer zenuw achtig en geen wonder. Deze moest den Hoo gen Bezoeker 'n woord van welkom toeroepen en ook al ben je geen 7 of 8 meer... het blijft toch altijd een gebeurtenis, zooiets. Kwart over drie... alles zwaait met de aar dige vlaggetjes, die de firma uitgedeeld had, maar telkens gaan de hoofden zee-waarts om te zien of de boot er nu nog niet is. Stel je voor dat de Fokker pech heeft gehad en in een andere stad heeft moeten landen... Maar nee hoor... 10 minuten voor half vier... daar kwam ze aan, de boot. Het was een vriende lijke geste van onze Marine om ter voorko ming van iedere vertraging, de „Mercuur" als convooi-schip beschikbaar te stellen, iets wat door den Sint eveneens op hoogen prijs gesteld scheen te worden, want wij zagen hem meermalen hartelijk naar de Jantjes op dezen bodem wuiven. Dan legt de „Dokter Wagemaker" aan en kunnen we eerst goed onzen Kindervriend op nemen. Ja hoor, hij is nog altijd dezelfde ge bleven. Vriendelijke, oude man, met sneeuw wit haar, met zijn kostbaren mijter op het hoofd en zijn gouden staf in de hand. Vriendelijk lachend ziet hij dat alles aan. Zeldzaam, zoo'n geweldige belangstelling voor zijn komst. Wat zal hem dat goed gedaan hebben, den Heilige, die nog voor kort zulke ontzettende dingen in zijn land heeft moeten meemaken. Twee zwarte Pieten. Naast hem staat... nee, staan niet minder dan twee zwarte Pieten. Ook dezen zijn nog altijd even zwart en hun pikdonkere oogen flikkeren links en rechts. Ze hadden het erg koud... dat kon je best zien. En op de brug wuift St. Nicolaas naar allen. En de kinderen wuiven en zwaaien met hun vlaggetjes en al spoedig klinkt het welkomst lied op, gezongen door honderden kelen. Als de drukte van het uitstappen wat voor bij is, verlaat ook de Sint met zijn beide vazal len de brug. Stemmig daalt hij de trap af en betreedt de loopplank. Nu, daar worden foto's gemaakt en de heer Luycks treedt naar voren en houdt zijn welkomstrede. Namens de kin deren van Den Helder hoopte hij, dat de ge liefde bezoeker veel zou kunnen geven, indien tenminste de gedragingen der jongelui hier mede in overeenstemming waren. Een paar jongens, van een jaar of 4 komen naar voren en hebben de eer als eersten door Z. H. ontvangen te worden. Was het het on verwachte van de komst of de emotie van het moment, we weten het niet. Want hoe vrien delijk de bisschop ook was, de lippen hingen op het onderste knoopsgat en het scheelde niet veel of daar waren waterlanders te voorschijn gekomen. Dan schrijdt de Sint langs de opgestelde kinderen en voor velen heeft hij een vriendelijk woord. Met zijn groote blanke handen strijkt hij over menig meisjeskopje en door tal van frischgekamde jongenskuiven. Een goede Sint houdt van echt Hij wil geen rommel geven Daarom koopt hij graag omdat hij daar voor weinig geld iets goeds koopt Naast en achter hem loopen de beide Pieten. Ze zijn wat rillerig en moeten, dat is duidelijk te zien, nog acclimatiseeren. Doch dat gaat gauw genoeg. De cabriolet staat inmiddels klaar met het paard ervoor. De Sint heeft de voorkeur ge geven aan een rijtuig, (op hoogen leeftijd dweept men nu eenmaal niet meer zoo met auto's als wanneer men jong is) en om kwart voor vier zit hij in de geriefelijke kussens van het voertuig. En nóg zwaaien de duizenden met de vlag- geh en nog zingen velen de strophen van het welkomstlied. Er is een prachtige stemming en ook de familie Kannewasser is zichtbaar in haar schik, nu blijkt dat men edn bezoeker op zulk een alles-overtreffende wijze ontvangen heeft. Dan begint de glorievolle optocht door de stad. Ook langs de straten is het overal een drukte van belang en staan honderden kinde ren in spanning te kijken. En de Sint is on vermoeibaarsteeds maar weer wuift hij hartelijk naar zijn volkje en ook de Pieten zien er nu niet meer angstwekkend uit. Ze lachen mee. In de stad veroorzaakt de massale drukte een waarlijk feestelijke stemming. Men lacht en zingt en praat en joelt en het was precies alsof het gistermiddag al 5 December was. Uit den aard der zaak was de Sint door deze grootsche ontvangst min of meer onder den indruk geraakt en werd de tocht niet te lang gerekt. Men ging naar den winkel van den heer Kannewasser in de Keizerstraat, al waar de hooge bezoeker zich eerst even terug trok om op adem te komen. Daarna ving de officieele audiëntie aan, en we zagen tal van moeders met hun kroost op hoog bezoek gaan. Zooals men weet, verleent vandaag Z. H. audiëntie van 4 tot 7 uur en Zaterdag avond van 6 tot 8 uur, beide keeren in de zaak der firma Kannewasser in de Keizer straat. Een prachtig begonnen St. Nicolaasfeest... t Herinnering aan garibaldi's. H.S.V. bestaat morgen 15 jaar. 15 Jaar Van de week vertelde iemand het ons en op hetzelfde oogenblik, n'importe copy en andere hoogst-ernstige besognes, vlogen onze herin neringen terug naar den gulden tijd, dat ook wij tot de élèven der Handelsschool behoorden en ook wij een schakel in de Handelsschool- vereeniging vormden. En je zit op je kantoor en je overdenkt dat alles en je zou er waarachtig sentimenteel van worden. Sentimenteel... ja, nu je daar al een indruk wekkende serie van jaren aan die school wereld met haar ganschelijk eigen sfeer ont groeid bent, en nu je poogt het beste te ma ken van wat ze wel eens struggle for live noemen. H.S.V...welk een dorado van gedachten gaat daar niet open. Een dorado, met hier en daar enkele duistere contreien. Nietwaar, daar waren behalve de zaligheden van het vol komen onbekommerd jongemannenbestaan ook de nimmer eindigende paragrafen, die je over kon schrijven, daar waren gigantesque worteltrekkingen, daar waren boekhoudkun dige verwarringen in onze hoofden, waarmee zelfs geen Liebermann raad geweten had en daar war een scheikundig geformuleer, waar van de logica voor schrijver dezes steeds een gesloten boek gebleven is. Maar daar waren veel meer prettige din gen. Daar was de oude Handelsschool-geest, een geest van optimisme en vertrouwelijkheid. Daar was een eenheid zoowel bij de manne lijke als vrouwelijke categorie en daar was... de vereeniging, die ons allen in lieflijke om helzing omsloten hield, tenzij men zijne con- tributiën niet placht te voldoen, hetgeen reed^ toen, in crisislooze tijden, weieens voorkwam. Dat alles is héél lang geleden en het is alles veranderd daar op die Handelsschool. In on zen tijd, ik weet het nog als den dag van gister, ontbrak er nog de „democratie", die er thans hoogtij moet vieren. In dien tijd had je als eerste klasser niet den euvelen moed een vierde- of vijfde-jaars zoomaar bout portant aan te spreken op straat. Het ware heiligschennis geweest. Dkt waren knapen! Ik zie ze nog in de pauze (voor de eerste klassen was het 't „vrijkwartier") loopen. Met garibaldi's op hun koppen en met nikkelen en gouden horlogekettingen op de .aankomende buikjes. Deze menschen hadden het over De Politiek, over De Economie, over Organisatie, in de Bedrijven en weet ik over wat nog meer grootsche zaken, waar je als beginneling zelfs niet aan mocht denken. Nee, je was voor de goden slechts een nummer, een nietige sterveling, die zich ge lukkig mocht prijzen indien eens in het jaar de eer hem waardig gekeurd werd, dat zoo'n Jupiter van z'n Olymp afdaalde en je de hand toestak. Dit was dan een evenement. Bij de gratie mocht je lid van H.S.V. wor den. H.S.Vüh dat beteekende lezingen van Natuurhistorisch Museum. Elke week: Woensdag nam. van 35 u. en van 810 u. en Zaterdag nam. van 36 u., alsmede op den eersten Zondag van elke maand nam. van 35 u. Donderdag 26 November. Musis Bacrum, S en 8 u. Tentoonstelling Handwerken, etc., van de Vereeniging van Huisvrouwen. Casino, 8 u. Concert Zangvereeniging „Hunst a. h. Volk". Witte Bioscoop, 8 u. Reisfilm Ned. Alg. Reis-vereeniging, afd. Den Helder. Vrijdag 27 November. Casino, 8 u. Feestavond Handels- en Kweek- schoolvereeniging. Zaterdag 28 November. Casino, 8 u. Boksdemonstraties „S.N.A.", Donderdag 26 Nov16.23 uur leeraren, sportdagen... en soms een dans avondje. Ja, die dansavondjes. Daar ging je heen, voor het eerst in je lange, blauwe pantalon, die in verband met je hei-gekleurde sokken tot twijfelaars-hoogtepunt opgesjord was. En je had meestal pas dansen geleerd en je ging een meisje vragen en je vader en moeder keken je na (en alle leeraren en -essen, dacht je) en het was een zaligheid. Dat waren m'n eerste H.S.V.-dagen. Ze bestond toen wel reeds een paar jaar, maar was door duistere redenen weer weggezakt in 't moeras der vergetelheid. Maar ze werd herboren, schoon en dapper en met een levenslust een Phoenix waardig en... ze bestaat nog!, die goeie ouwe H.S.V....: H.S.V., ja, een wereld van gedachten breekt los alleen reeds bij het lispelen dezer zoet gevooisde initialen en je krijgt verlangen om nog eens met al die knapen uit die vervlogen jaren wat te babbelen. Maar waar zijn ze ge bleven? De een is getrouwd, de ander zit in Indië, weer een ander zoekt goud ergens aan den zelfkant van Kimberley, en er zijn er ook, die opgeslokt zijn. Volkomen verdwenen uit het zicht. Niemand weet waar ze gebleven zijn Er waren er bij, die regelrecht uit de vijfde in de armen van Fortuna vlogen en nog steeds omhelsd worden. Dè.t zijn de uitverkorenen. Er zijn er ook, die op sjouw gingen met Va dertje Noodlot, dat hen af en toe een opdoffer verkocht en hun het leven na de school niet plezierig maakte. Naar één gaan in dezen korten krabbel, die toch ook weer een soort mémoire is, onze ge dachten ook uit: naar m'n ouwen conciërge, Ruhland, die zoo schoon de claxon bespeelde, die zoo zwart kon kijken, maar die toch ook weer mee-leefde met H.S.V., „onze" H.S.V.. Hij is al verscheidene jaren geleden gestorven, maar ook hem hebben we niet vergeten. Hij hoorde er bg. H.S.V. 15 jaar Ze is ons ontgroeid, wij kennen het bestuur niet meer, en nog minder de leden. Toch gedenken wij dezer dagen de oprich ters, de mannen met garibaldi's en horloge kettingen, ondanks hun dictatoriale com plexen. Nog 15 jaar hierna, H.S.V.... ouwe vriend, Mèt of zónder democratie! C. Stikkelman en gezin, R.K., naar Schagen, Laan 209. R. Veenstra, geen, logementhouder, naar Enschedé, Diezerstraat 24A. P. Bolderdijk geb. Brinkhorst en zoons, N.H., naar Rotterdam, Boezemlaan 14B. G. Rol geb. Lewis en zoontje, geen, naar Amsterdam, Jan Lievensstraat 26 3 h. P. R. Zeeven geb. Alken en zoon, geen, naar Monaco. G. Scheer, N.H., huishoudster, naar Drieber- gen-Rjjsenburg, Boschstraat 24. J. M. Verschoor, geen, naar Amsterdam, Heerengracht 163 h. J. de Beurs, N.H., stuurman ter koopvaardij, naar Singapore. J. P. Geljon geb. Orie en dochtertje, N.H., naar Amsterdam, 3e Hugo de Grootstr. 22 2 h. J. P. Cornelisse, N.H., en echtgen., R.K., naar Bergen (N.H.), Notweg 14. Rijwieldiefstal. Door een bewoner van de Keizerstraat werd aangifte gedaan van vermissing van zijn rij wiel, dat eenigen tijd onbeheerd voor zijn wo ning stond. De recherche stelt een onderzoek in Een kwade hond. Door een persoon werd aangifte gedaan, dat hg op de Weststraat is gebeten door een hond, waardoor zijn overjas werd beschadigd. Een onderzoek wordt ingesteld. Handwagen gestolen? Door een bewoner van de 2e Vroonstraat werd aangifte gedaan van vermissing van een handwagen. Een onderzoek wordt inge steld. Laster. Door een persoon werd een klacht inge diend wegens laster. De recherche stelt een onderzoek in. Arbeidsovertreding, Tegen een inwoner dezer gemeente werd proces-verbaal opgemaakt ter zake van het doen verrichten van arbeid door een vreem deling zonder vereischte vergunning,

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7