De uitkomsten van onze weide en landbouwbedrijven Buitenland Ingezonden De Bilt seint Mr* Rics verdedigt zich Verstoorde dansvreugde. Alkmaarsche Kaasmarkt Marktberichten Uit onze Omgeving Visscherijberichten STVIIKKIItl Predikbeurten Fransche communisten helpen Hitier Postvluchten naar en van Indië Haven van Nieuwediep Stoomvaartberichten BREEZAND VERGADERING SUB-COMITé Het sub-comité voor de feesten ter gele genheid van het Vorstelijk Huwelijk koos zich tot voorz. den heer J. Hooimeyer en tot secretaris den heer E. Ligteringen. In de vergadering werden ook plannen ge maakt voor de feestviering op 12 Januari. Daar deze echter a.s. Maandag eerst nog in hoofd-comité besproken worden en wijzi ging dus mogelijk is, zullen we met ver melding daarvan maar wachten. A.s. Maandag heeft een collcte in geslo ten bussen plaats uitsluitend voor het hu welijksgeschenk. Op de dan gepresenteerde lijsten wordt alleen verzocht den naam van de gever (geefster) te plaatsen doch niet het bedrag. Later, half Decmber waar schijnlijk, wordt weer een inzameling ge houden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het plaatselijk feest REIZENDE BIBLIOTHEEK. Niet minder dan 65 lezers of lezeressen Ieenen thans boeken van de Reizende bi bliotheek. Die groote animo heeft de Centr. Ver. voor Reizende bibliotheken doen be sluiten nog een kist boeken te zenden aan den beheerder, den heer S. F. van Dijk, hoofd van school II. Zoodoende is de keus vergroot en kunnen nog meer lezers gehol pen worden aan goede boeken. Behalve ro mans, reisbeschrijvingen, enz. kunnen uit deze bibliotheek ook studieboeken op al lerlei gebied geleend worden.. Er zijn o.a. vakboeken voor land- en tuinbouwers, tim merlieden, schilders, metselaars, smeden, bakkers en voor dames over handwerken. WIERINGEN Blijkens advertentie in dit blad zullen a.s. Zondag voor het eerst in dit seizoen weer hometrainingswedstrijden plaats vin den. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door de Wielerclub Wieringen, waarbij de nieuwe hometrainer der vergadering zal worden gebruikt. Volgens het programma kan dit een mooie wedstrijd worden. Zie advertentie. POLITIE Verloren een blauwe wollen want. Gevonden een paar bruin wollen kinder handschoenen. Inl. bij den gemeentebode. VISCHAFSLAG DEN OEVER 26 November aangevoerd: 430 kg. Wulken f 30.30 f 37.20 per 100 kg., 438 pond bot f 0.17 Kf 0.20 per pond, 1120 pond paling f 0.3414f 0.3814 per pond, 875 kg. spiering f 0.16—f 0.20 per kg. V> tal haring i 12.45 per tal. 27 November aangevoerd 732 kg. spiering f 0.15—f 0.18 per kg., 14 tal haring f 9.95 per tal., 858 kg. wulken f 34.40—f 35.50 per 100 kg. KERS, DE V.A.R.A.-KOK OP WIERINGEN. Donderdagavond j.1. is in het „Eigen Ge bouw" een openbare vrouwenvergadering gehoudendoor de V.A.R.A. afi '^Vieringen. Toen de heer Klaver te 8 u. het openings woord uitsprak waren ongeveer 10Ó dames aanwezig. Na het openingswoord verkreeg dadelijk de heer Kers het woord: Spreker behandel zeer veel recepten en had dan ook een aandachtig gehoor. Door den heer F. A. Hof, propagandist, werd nog een kort propagandawoord ge sproken, waarna de aanwezigen te ruim elf uur tevreden en met kennis verrijkt huiswaarts keerden. Voor het lidmaatschap der V.A.R.A. heb ben zich staande de vergadering zes da mes opgegeven. Sohaken. De J.1. Donderdagavond gehouden com petitiewedstrijden der Wieringer Schaakclub hadden tot uitslag: le tiental: BrandsmaKoopmans 10, DokterBosker Vjjl TragerNavis 01. 2e tiental: Blaas—Takes 1—0. Knipmeijer— S. Smit 1—0; D. Smit—Eikelboom 0—1; RusselmanDekker 01. De competitie luidt thans als volgt: le tiental: J. Navis 6 gespeeld, 5 punten; Hommes 6 5; Dokter 6 3Vél Zanstra 4 3; Brandsema 7 3; Trager 7 3; Bosker 5 2Vz'< Koopmans 6 2; H. Smit 6 2; Boontjes 5 0. 2e tiental: II. Blaas 7 5; S. Smit 7 3V2 S. Dekker 7 3V2 Takes 5 3; Eikelboom 6 3; de Vries 3 2; Knipmeijer 3 2: Crommeteun 6 2; D. Smit 7 2; Russelman 1 0. WIER1NGERMEER Op hol. Een span paarden bij het bedrijf van den heer Geertsema gespannen voor een kar, ge raakte op het onvenvachts aan den haal. De koetsier sprong fluks van het voertuig en wist daarop de vurige rossen nog tot staan te brengen. Gelukkig liep een en ander zon der ongelukken af. Voetbal voor Zondag. Flevo I komt Zondag uit tegen Hoog- karspel I. Laat ons hopen dat dat onze ploeg met meer succes uit dezen wedstrijd te voor schijn treedt dan j.1. Zondag. Wielrijder tegen den weg geslagen. Vrijdagavond c.a. 5.30 uur, kwam een wiel rijder achter een vrachtauto vanaf Wierin- gerwerf naar Middenmeer peddelen. Een der gelijke sport is zooals bekend, zeer gevaar lijk en ook ditmaal werd dit weer bewezen. Onverwachts kwam de wielrijder met den auto in botsing. De man, afkomstig uit Ob- dam, liep zware snijwonden op aan 't hoofd. Hij werd door den plaatselijken medicus ver bonden, die hersenschudding constateerde. Per ziekenauto is de getroffene naar zijn wo ning te Obdam vervoerd. 27 November. Aangevoerd door korders: Tongen p. kg 0.920.82 Slips 0.76—0.70 Schol le soort p. kist 10.008.50 Schol 2e soort M 6.005.20 Schar M 3.202.50 Wijting 1.50—1.20 Door garnalenvisschers: Levende garnalen p. lit 1.701.40 Gekookte garnalen p. kg 0.15 Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen neer slag, temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. Verdere vooruitzichten; weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 768. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 6 gr. C. is 38 gr. F. ZONDAG 29 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Hippolytushoef, nam. 7.30 uur, Ds. v. Beek. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. Julianadorp, nam. 7.30 uur, Ds. v. Wichen. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. Ds. C. Krahn Ned. Herv. Evang. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Cand. H. v. Vliet. Wieringerwerf, nam. 2 u., Cand. H. v. Vliet. Middenmeer, nam. 2 uur, de heer Kiewiet. Middenmeer, nam. 7.30 uur, Jeugddienst. Voorganger de heer H. Gordau, Alg. Secr. v. h. N.JV. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Cand. J. Verhave. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Leesdienst. Nam. 2.30 uur, Cand. v. Eerden. Den Oever, voorm. 10 uur, Cand. v. Eerden. Nam. 3 uur Leesdienst. Slootdorp, voorm. 9 uur, Leesdienst. Slootdorp, nam. 2 uur, Leesdienst. Middenmeer, vm. 9.30 uur, Ds. v. d. Vliet. Middenmeer, nam. 3 uur, Cand. A. J. Bos, van Amsterdam. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur, Cand. Bos. Wieringerwerf, nam. 5 uur, Ds. v. d. Vliet. Evangelisatie. Breezand voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Chr. Ver. v. Oud.Geref. Breezand, Dinsdag 1 December, nam. 7.30 uur, Ds. v. d. Kraats van Den Helder. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10.30 uur en nam. 7 uur de heer Meijer van Heiloo. Minister Van Schaick heeft on juiste indrukken gewekt. Mr. Bouman te Zwolle, raadsman van Mr. Ries, heeft aan de N. R. Ct. een uiteenzetting gezonden, betrekking hebbend op de beken de onthullingen van Minister van Schaick in de vergadering van de Tweede Kamer van 24 November j.1. Mr. Bouman zegt daarin dat de Minister, die bekend staat om zijn voorzichtigheid, zich in deze zaak heeft gebaseerd op rap porten, welke de toets dér critiek niet kun nen weerstaan. Hij toont, dat in het eerste, door den Mi nister genoemde geval, op het aanwezige ge zelschap niets, maar dan ook niets was aan te merken gedurende den tijd dat Mr. Ries daar aanwezig was. Ook in het tweede geval is het bewijs ver te zoeken. De bedoelde homo-sexueel, een veertigjarige zoon van overleden kennissen van de ouders Van Mr. Ries, kwam wel eens bij hem aan huis. Het is inderdaad mogelijk dat die daar wel eens den bekenden minder jarigen V. heeft aangetroffen. Dit is echter een bekend feit, dat reeds lang bekend is. In het derde geval, Oudejaarsavond 1932 ontving mr. Ries van een ouden kennis een telefonische invitatie. Mr. Ries neemt deze aan en begeeft zich er heen. Een uur later komt bezoek van twee po litiemannen. Den volgenden werkdag heeft Mr. Ries direct bij de politie geinformeerd naar de reden van deze inval. Hij kreeg ten ant woord, dat 's middags een anonyme waar schuwing bij de politie was binnengeko men. Het door den minister genoemde „perceel" was dus het doodgewone woonhuis van een kennis. Ten aanzien van het laatste geval, dat 14 jaar geleden speelt, zegt Mr, Bouman, dat hier de bewering van den minister is ge baseerd op een gewoon, „nachtrapport" van twee politieagenten, niet opgemaakt in tegenwoordigheid van de betrokkenen noch door hen gelezen of geteekend. De bewijskracht omtrent de juistheid van de daarin vermelde feiten, speciaal ook van de uitlatingen die de daarin genoemden in den mond worden gelegd, kan dan ook slechts zeer gering worden geacht. Dat een minister van justitie een zoodanig stuk met haar en huid voor zijn rekening neemt en het zelfs in het parlement voorleest, zonder dat de betrokkene er eerst over gehoord is of het zelfs maar kent, mag waarlijk een unicum worden genoemd. Het geval is destijds door Mr. Ries zelf nao verleg met de politie, aan den toemali- gen commissaris der Koningin in Zuid- Holland ter beoordeeling voorgelegd, die er echter slechts een zeer geringe beteekenis Gemiddelde resultaten volgens de gegevens van het Boekhoud- bureau der Hollandsche Maat schappij van Landbouw. Aan de gegevens, gepubliceerd door het Boekhoudbureau der Hollandsche Maat schappij, ontleenen wij de volgende cijfers TEXEL EN WIERINGEN: Gecontroleerd werd 227.3p.- H.A. bouw land en 241.12.42 H.A. grasland. Aan ver schil tuschen aan- en verkoop van paarden rundvee en varkens werd gewonnen per H.A. f 8.72, aan handel in schapen en wol opbrengst f 12.67, zuivelproducten f 25.96; bouwproducten f 135.01 eieren en pluim vee f 1.88; diversen f 3.03; eigen gebruik f 4.79 en huurwaarde woning f 4.82 zoodat een bruto opbengst per H.A. werd verkre gen van f 196.88. Hiervan ging af voor: loonen en sociale lasten f 59.42, zaai- en pootgoed, veevoer en meststoffen f 48- andere bedrijfskosten f 38.77, zoodat een totaal kostenbedrag werd verkregen van 146.19. Hierbij geteld de rente van den inventaris f 6.70 en de pacht of pachtwaarde ad. f 30.- komt men aan totaallasten van f 182.89 zoodat een netto winst overblijft van f 13.99 per H.A. NOORDELIJKE DUINSTREEK (Den Helder, Callantsoog, Zijpe, Petten, Schoorl en Bergen.) Gecontroleerd werd 177.25.70 H.A. bouw land en 656,12.44 H.A. grasland. Aan paar den, rundvee, varkens en schapen werd ver diend per H.A. f 47.38, zuivelproducten f 120.78; bouwproducten f 54.57; eieren en pluimvee f 5.38, diversen f 2.45 zoodat als men f 2.74 voor eigen gebruik en f8.01 voor huurwaarde woning bij trekt, de totaal bru towinst per H.A. bedroeg f 241.31 Hiervan ging af;, voor loonen en sociale lasten f 49.41, grondstoffen (zaai -en poot goed, veevoeder, meststoffen) f 61.80, andere pacht of pachtwaarde f 58.- is totaal aan bedrijfskosten f 39.88 rente Inventaris lasten f 222.06 per H.A; Als netto opbrengst blijft over f 19.25 per H.A. NOORDELIJK WESTFRIESLAND (Medemblik, Opperdoes, Twisk, Abbekerk. Midwoud, Sijbekarspel, Nibbixwoud, Wog num, Obdam, Hensbroek, Spanbroek up meer, HoogwoudOude hiedoTphieuu Niedorp en Schagen) Hier werden gecontroleerd 30.31.40 H.A. bouwland en 186.27.85 H.A. grasland. Aan voordeelig verschil bij in- en verkoop van paarden, rundvee, varkens en schapen (ook wol) kwam binnen f 124.31. Zuivelproducten f 137.33, bouwproduc ten 35.42. eieren en pluimvee f 0.02, diver sen f3.04, eigen gebruik f4.47 en huurwaar de woning f7.50, zoodat de totaal-opbrengst per H.A. hier bedroeg f 312.07. Hiervan ging af aan; loonen en sociale lasten fo7.74, grondstoffen (zaai- en pootgoed, veevoeder en meststoffen) f 102.92, andere bedrijfs- onkosten f 41.81, makende een totaal van f202.49. Hierbij moet nog geteld worden per H.A. aan rente van den inventaris f 14.75, pacht- of pachtwaarde f75—, zoo dat van de bruto-ontvangst ad f 312.07 af gaat een onkostenbedrag van f292.23, waar door de netto-opbrengst per H.A. wordt f 19.84. Bii de beoordeeling van deze cijfers en vergelijking van die met eigen bedrijf hou- de men er rekening mede, dat uit den aard der zaak het hier gaat over gemiddelden van slechts enkele bedrijven, zoodat van een norm niet kan worden gesproken. Tqch zijn de cijfers voor den ernstigen beschouwer vol waarde omdat zij met inachtname van hierboven gemaakte re strictie tot toetsen me teigen bedrijf in staat stelt, hetgeen al veel wil zeggen. Wij juichen dergelijke publicaties dan ook ten zeerste toé, doch zouden een splitsing in weide-, gemengde- en zuivere land bouwbedrijven, ten zeerste toejuichen. Ook wat de kosten betreft. O.i. verliezen door het vermengen van deze niet vergelijkbare grootheden de ver strekte cijfers wel wat van hun waarde. aan hechtte. Aangenomen moet worden dat er toen buiten Mr. Ries om ook nog over leg tusschen den commissaris der Koningin en de politie heeft plaats gevonden. Indien hat vastgestaan had, dat Mr. Ries psycholo gisch zoo volkomen onverklaarbare uitinge gedaan had, als in het „nachtraport" door de agenten schijnt te zijn neergeschreven (o. a. dat hij de bedoeling had gehad ontucht te plegen) of wel betrapt was, zooals ook al in sommige couranten heeft gestaan, dan zou dat voorval althans administratief toch zeker niét zonder eenigën maatregel tegen Mr. Ries zijn afgedaan. Door hun agressieve houding je gens Duitschland. In. de commissie van buitenlandsche za ken heeft Delbos een uitvoerige uiteenzetting van den buitenlandschen politieken toe stand gegeven. Speciaal behandelde hij de Spaansche kwestie. Hij verheelde niet, dat door het Spaansche conflict op alle terreinen moeilijkheden zijn ontstaan. Delbos deelde mede, welke resultaten de niet-inmengings- commissie te Londen heeft bereikt en legde daarbij den nadruk op de nauwe samenwer king tusschen Engeland en Frankrijk. En geland heeft den partijen niet de rechten van oorlogvoerenden toegekend, in overeen stemming met de Fransche diplomatie. Ten aanzien van de Duitsch-Japansche overeen komst zeide Delbos, dat deze niet moet wor den beschouwd als een stelselmatig ant woord op het Fransch-Russisch verdrag. Flandin sloot zich volkomen aan bij het geen Delbos over de samenwerking met En geland. gezegd had en toonde zich verheugd over het feit, dat de Britsche regeering zich groote opofferingen getroost ten gunste van een snelle bewapening. Hij veroordeelde ver der de agressieve houding der communisti sche partij tegenover Duitschland, die, naar hij zeide, de Hitleriaansche propaganda in de wereld bevordert. DE SOVJETGRENZEN ZIJN MET STAAL GEPANTSERD. Op het achtste Sovjet-congres heeft gister morgen o.m. de voorzitter van den Raad van Volkscommissarissen van Oesbekistan het woord gevoerd en verklaard, dat dit gebied tot een bloeiende Sovjet-republiek is geworden. Dergelijke mededeelingen wer den ook door leiders van andere gebieden gedaan. Met grooten bijval werd een rede Wan Kroetof, den president der executieve van het uiterste Oosten, begroet. Kroetof zeide, dat de Sovjet-grenzen in het Verre Oosten met staal gepantserd en ontoegan kelijk voor den vijand zijn. IIORTHY DOOR DEN PAUS ONTVANGEN De Hongaarsche Rijksbestuurder Horthy is gisteren door den Paus in plechtige au diëntie ontvangen. Nadat de Paus aan Me vrouw Horthy een kostbare rozenkrans van paarlen ten geschenke had gegeven, begaven admiraal en mevrouw Horthy zich naar den kardinaal-staatssecretaris Pacelli, met wien zij een langdurig onderhoud had den. Vervolgens brachten zij nog een be zoek aan de sixtijnsche kapel. Bij hun ver trek werden zij luide door het publiek toe gejuicht. „RIETVINK" NAAK INDIë VERTROKKEN. Amsterdam, 28 Nov.Hedenmorgen half acht is het K.L.M.-vliegtuig „Rietvink" van Amsterdam vertrokken voor de vlucht naar Indië. Er zijn zes passagiers aan boord, nl. een voor Calcutta, twee voor Jodphur, een voor Rangoon, een voor Karachi en een voor Bangkok. Medegenomen is 2308 kg. briefpost, 48 kg. pakketpost en 72 kg. vracht DE KIEVIT UIT INDIë VERTROKKEN Batavia, 28 !NöV. TkAèta:} f)e Ktêv# is met 163 kg. goederen naar Holland vertrok' ken. Het toestel vervoert 18- passagiers voor tusschen-trajecten. Een passagier moest we gens plaatsgebrek worden geweigerd. Minister wijst de dansers op hun plichten jegens het land. Reuter seint uit Nanking: Tijdens een danspartij in een van de grootste hotels, trad plotseling een van de ministers, Tai Tsji tao, de danszaal binnen. Tot groote verbazing van de dansers nam de minister het woord. Hij wees er op, dat gezien de moeilijke tijden, die China doormaakt, tengevolge van den druk, die door Japan op het land werd ge oefend, elke Chinees zich bewust moest zijn van hun plicht om het land te steunen. „Wij moeten ons geld in dienst stellen van het land" aldus de minister „en het niet uit geven voor eigen genoegens". Na deze woor den gingen de dansers onmiddellijk uiteen. De directie van het hotel droeg de ontvang sten van dien avond af voor den aankoop van militaire vliegtuigen. Mijnheer de Redacteur, Menig bewoner, vanaf den Ouden Helder tot aan 't Hoofd, die, zooals velen, gehecht zijn aan hun poesje, zullen zich wel eens afge vraagd hebben, waarom dit op een gegeven moment spoorloos verdwijnt, ten onrechte ver moedende, dat deze in handen van katten meppers zijn gevallen, niet wetende, welke drama's hier 's nachts aan onzen zeedijk zich afspelen. Het kan daarom goed zijn, hen, die veel aan hun huisdiertje gehecht zijn, hiervan op de hoogte te stellen. Wat is n.1. het geval. Langs den heelen dyk staan fuiken, die bij laag water droog staan, en de katten worden door de vischlucht, van verre hierdoor aangetrokken; zij kruipen tot achter in de fuik en komen er niet meer levend uit, omdat zij in het opkomende water verdrinken. Het verdient aanbeveling van hen, die op het behoud van hun beest prijsstellen, het 's nachts in huis te houden. Het is mij bekend, dat een visscherman in één jaar 45 katten uit zijn fuik haalde In sommige gevallen werden zij nog levend aan getroffen. Hoogachtend, G. verfaille. 27 Nov. 1936. Aangekomen uit de Noordzee het nolitie. vaartuig „Nautilus". politie- Aangekomen van Harlingen en vert™i,i„> naar Londen het Eng. m s. ^FauveE Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappy. Alkmaar 27 Nov. te Antwerpen. Baarn 27 Nov. te Hamburg Barneveld, u., 26 Nov. te Valparaiso. Berenice pass. 27 Nov. Gibraltar. Ceres 27 Nov. te Amsterdam. Costa Rica 26 Nov. te Hamburg. Hermes 26 Nov. van Izmir. Dars 27 Nov. te Triest, poseidon 27 Nov. v. Amsterdam. Stella pass. 27 Nov. Gibraltar. Tiberius 27 Nov. te Istanboul. Titus pass. 26 Nov. Dungeness. Trojanus 24 Nov. v, Palermo. Venezuela 27 Nov. v. Amsterdam. Kon. Holl. Lloyd. Waterland 27 Nov. te Amsterdam. HollandAmerika Ljjn. Veendam 26 Nov. v. Boulogne. Holland—West-Afrika Hjn. Jaarstroom 26 Nov. te Amsterdam. Silver JavaPacific Ljjn. Danoeran 26 Nov. v. Beira. Salawatti 26 Nov. v. Batavia. HollandAfrika Lijn. Bloemfontein 27 Nov. te Amsterdam. Boschdijk 26 Nov. 12 u. 55 m. n.m. 200 m Z. v. Land's End. Jagersfontein, u., 27 Nov. te Kaapstad verw, Randfontein, t., 27 Npv. v. Antwerpen. Spaarndam 26 Nov W. v. Niton Nov. v. 12 u. 33 m. nam. 70 m, HollandBrltsch-Indië L(jn. Hoogkerk 27 Nov. te Hamburg. HollandAustralië Ljjn. Tajandoen, t., 26 Nov. te Hamburg. Stoomvaart M(j. Oceaan. Alcinous pass. 25 Nov. Gibraltar. Memnon 27 Nov. te Shanghai. Patroclus 27 Nov. te Penang. Sarpedon 26 Nov. te Londen. De aanvoer was weer kleiner, wat ditmaal vermoedelijk niet aan de concurrentie van de kaasbeurs was toe te schrijven- Niettegenstaan de dit geringer aanbod was de ver koop stug. Stugger dan de vorige week, al kon ook de hoogste prijs zich handhaven op f 18.50. Vergissen we ons niet, dan hebben degenen, die de beurs hebben uitverkoren, de markters voorloopig een aardig voordeeltje in de zak gespeeld. Want er is nauwelijks twijfel aan of de verkoop aan de markt zou nog stugger zijn geweest, indien niet een deel van de kaas door de beurs van de markt was genomen. Meer en meer blijken onze ver wachtingen bewaarheid te worden, voor zoover we veronderstelden, dat de aanvoer aan de markt steeds zou worden verkocht, terwijl de beurs zou worden tot een veiligheids klep, waar slechts omzetten plaats hebben, voor zoover de markt niet in de vraag kan voldoen. De doorsneeprijs aan de markt moet op ongeveer een halve gulden lager worden bepaald dan Vrijdag j.1. Toen was deze ruim f16.nu waren de prijzen van f16.zeld- zamer. De vraag komt in hoofdzaak uit het binnenland. En ook hier heeft de markt een pré. Want de groote binnenlandsche kooplieden wen- schen begrijpelijkerwijze niet aan de beurs te koopen, waar partijtjes van 100 of een paar honderd Edammers tegen dezelfde prijs gaan. ALKMAAR, 27 November. Kaasmarkt. Aangevoerd: 36 stapels, zijnde 60.000 Kg.: Fabriekskaas, kleine f 18.50, idem commissie f 17, per 50 Kg. -* WINKEL, 27 November. Appelen f 4—13, peren f 311, witlof fï -—o, kool f 0.500.70, aardappelen f 11.40, koolrapen f 0.601, bieten 50—70 ct., spruit* kool f3—5. ALKMAAR, 27 November. Aardappelen f 0.60—2.20 andijvie f 0.50 —1.50. appelen f 6—12. Bloemendaler kool f 2—4, bloemkool f 7—11, 2e soort f 2—4-50, boerenkool f 0.80-2.20, bieten f 0.601-00. fuiven 11—21, gele kool f 1.20, groene kool fl.50, kropsla f 0.50—1.50, knolselderie f 2—4. peren f5—11, prei f 1.50—4. roode kool fl— 2. selderie 0.501.40, spinazie f 0.851-1®« spruitjes f 2.50—5.50. tomaten f 8.50-13.50, witlof f 4.50—5.50. ALKMAAR, 27 November. op_ de heden gehouden graanmarkt wa* ren in totaal 565 H.L.'s aangevoerd, waar* van soort en prijzen als volgt: 19 HL voer- rs&/ 7K257"90 35 H L- *erst chev' f f 8.87%, 254 h.L. haver f 7—7.75; 121 H-f» Dooncn w.o.: paarde f 6.50—6.75. bruine ;oCItroen f 1015, duiven- f 8-9' t7 t ,1 13—24 en tuinboonen f 18—23.50: 2 iqi tt Lversen» 3 H.L. blauwmaanzaad f al H.L. erwten, w.o.: kleine groene f 8-* f 10, groote groene f 22—26, grauwe f 20-* v,e"va'e erwten f 12—26.75. Alles per 10" Kg. Handel goed. NOORDSCHARWOUDE, 28 November. K,Bevelanders f 1.80, Sehotsche muizen f 1 }%J 19°2.20. uien f 1-1.50, rlrielin- l'?O~2'20, grove f 1.40—1.70, gele nep 10.40—5.50, peen f 0.701, kleine peen «rilt i f 0.80—1.40, roode kool f ItT,» Jwo' 80 ct., gele kool fl, D. Witte kool 80—90 ct., andijvie 50—55 ct.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 14