Buitenland WOENSDAGSCHE MIJMERIJ Zitting van het Engeland verbiedt Laatste Telexberichten Arrondissements rechtbank te Alkmaar Fransche Kamer bespreekt de arbitrage Duitsche Kabinet D e „0. A. K n u d s e n" vlot gesleept Marktberichten Uit onze Omgeving Wl ERIN GEN W1ERINGERMEER brand in het joodsche werkkamp te nieuwe sluis. kantoorgebouw verbrand. cursus staatsinrichting enz. ds. bik en de verkiezingen. dat hakte er anders in! hat was te vies en de deuren gingen dicht. weer een comparant, die z'n mond voorbij praatte. TWEEDE KAMER wapenuitvoer naar Spanje Volkenbondsraad 10 Dec. bijeen Oe Bilt seint deensche driemastschoener aan den grond geloopen. R.K. Brandstoffen Spaarkas. Gisterenavond vergaderde in lokaal van Wed. J. I oppen, de R.K. Brandstoffen Spaar- kas „St. Jozeph Te ruim acht uur opende de voorzitter de heer J. Koster de vergadering met den Chr. Groet. Speciaal heette de voorzitter de geeste lijk adviseur welkom. Hierna werden de notulen voorgelezen die na een opmerking van den geestelijk advi seur werden goedgekeurd. Na een mededeeling bracht de heer G A Rasch verslag uit namens de controlecommis sie. In het rapport werd dank gebracht aan den penningmeester. Vervolgens kwam het financieel verslag dat een saldo liet zien van f 16.18. Na het jaarverslag van den secretaris volgde bestuursverkiezing wegens aftreden van den heer W. de Weert. Deze werd her kozen en nam z'n benoeming aan. Reglementswijziging. In het reglement staat dat voor f25.—, aan brandstoffen ge spaard moet worden, dit is thans verlaagd tot f 15. Tot leden der controlecommissie werden benoemd de heeren A. Engel en M. de Haan Pz. Na de rondvraag, die niets opleverde, sloot de voorzitter op gebruikelijke wijze de ver gadering. Door onopgehelderde oorzaak brak gister morgen circa half twaalf brand uit in het Joodsche Werkkamp te Nieuwesluis. De vlammen, die door den Noordwester Storm werden aangewakkerd, vonden gretig voedsel in het houten kantoorgebouw, dat op korten afstand van de overige houten gebouwen van de Joodsche kolonie is ge plaatst. Door de eigen brandweer werd het vuur krachtig bestreden, doch niet kon worden voorkomen, dat het geheele kantoorgebouw, waarin zich een groot gedeelte van de ad ministratie bevond, een prooi der vlammen werd. Hoewel het gevaar, dat de storm aan den brand uitbreiding zou geven, lang niet denkbeeldig was, smaakte de brandweer het genoegen door nathouden van de omliggende perceelen deze voor het vuur te behoeden. Voor bovengenoemde cursus, welke onder leiding van burgemeêster Peters te Midden- meer gehouden wordt, bestaat goede belang stelling. Het gedeelte stof Staatsinrichting is afgewerkt, waarop met Gemeentezaken op zeer uitvoerige wijze een aanvang zal worden gemaakt. Diegenen die, óf ongeregeld konden bezoeken, óf zich alsnog willen laten inschrijven, wijzen wij gaarne op het groote nut van dezen cursus. Voor de A. R. Kiesvereeniging te Slootdorp zal 18 Dec. a.s. optreden de bekende kansel redenaar, Ds. B. E. J. Bik, Ev. Luth. Pred. te Enkhuizen. Deze avond staat gehouden te worden in de Ger. Kerk te Slootdorp. Nadere mededeelingen hieromtrent volgen per adver tentie. Meervoudige Strafkamer. Uitspraken: Arie Smit, werkman te Den Helder, dief stal in vereeniging met braak, gedurende de voor den nachtrust bestemden tijd te. Den Helder. Auke Vos, werkman, als voren. Beiden in voorloopige hechtenis. Ie 9 maan den gev., 2e 9 maanden gev., doch voorw. met 3 proefjaren. Gerrit v. d. Zee, Helder, heling van door diefstal verkregen kleedingstukken; 6 maan den gev. voorw. met 3 proefjaren. Hen Helder, He werkman Gijsber B. te Den Helder ltad in den nacht van 1 op 2 Augustus ('s nachts zijn de tongen heelemaal met bewaakt) zekeren heer Allaart, de ge meenste beleedigingen in het gelaat ge spuwd, die men zich denken kan en waar deze onbehouwen snaak reeds een closet rol vol veroordeelingen heeft ondergaan, was de straf lang niet malsch: 14 dagen gevangenisstraf. Een 39-j. Heldersche electricien had het in Juli ten aanzien van een Heldersche schoone zoo bont versierd, door haar aller lei ergerlijke en onsmakelijke inimoreele zaken in de schoenen te schuiven, waarvan ons schrijfgereedschap weigert nadere ge gevens te verstrekken, terwijl de Officiei 't met 't oog op 't zedenkwetsende maar beter vond, de zaak met gesloten deuren te behandelen. Anna Paulowna. Onder een discussie over gelden, dat zoo- yeol aanleiding geeft tot schelden, had d landbouwer Pieter B. te Anna Paulowna den aannemer Bruul toegevoegd: liet is bier een schurkenbendo. De aannemer va te dit op als een persoonlijke beleedigme en deed klachte. wat ten gevolge had de ïeroordeciing van Piet tot f 8 boete of 4 dg. Minister De Graeff aan het woord. Het internationale rivier- recht, de Duitsch-Japansche overeenkomst, het Volkenbonds- werk en nog andere zaken be licht. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen aan de orde. De spellingskwestie. Den Haag, 1 December 1936. Op dezen opnieuw stormachtigen laat-na- jaarsdag heeft jhi. De Graeff, onze minister van Buiteniandsche Zaken, in de Kamer de huidige, zoo woelige internationale toestan den besproken en belicht.Dit in weerslag op de algemeene beschouwingen der leden over zijn budget, welke hedenmiddag nog een „staartje" beleefden in den vorm van rede voeringen van de leden Zandt (S.G.), van Poll (R.K.) en Boon (V.B.), waarvan mag worden opgemerkt, dat ds. Zandt zich schaarde bij de enkelingen in de Kamer, die zich tegen Nederlands lidmaatschap van den Volkenbond verzetten. Jhr. De Graeff behoort zeer stellig niet tot de«bewindsliedcn over Buiteniandsche Zaken in het verleden, die het open, klare woord schuwden. Zoo bleek Z. Exc. bepaald ont sticht over de wijze, waarop Duitschland ge meend heeft, zich van bepalingen omtrent hot internationale rivienecht ie moeten ont doen. Nederland zal met kracht voor zijn belan gen blijven opkomen, daarvan gaf de be windsman een stellige verzekering. lot het JapanschDuitsche verdrag ko mend, verzekerde de heer De Graeff, dat Nederland aan een dergelijke overeenkomst nooit zal meewerken, al zal omtrent maat regelen tegen het communisme door ons land met andere mogendheden wel eens overlegd kunnen worden. En voorts tracht te de minister met kracht de opwindende geruchten aangaande gevaar voor ons Indië den kop in te drukken. Z. Exc. verklaarde met den meesten nadruk, van een en ander niets méér af te weten dan het bekende Engelsche blad, dat met het sensationeele bericht kwam, los liet. Nadat, de minister verschillendè onderge schikte kwesties besproken had, kwam hij tot den Volkenbond. Z. Exc. noemde het een geluk, dat er in de Kamer nog altijd een groote schare verdedigers van het Volken- bondswerk aanwezig is. Jhr. De Graeff wenschte echter geenszins te verbloemen, dat de Volkenbond in het Italiaansch—Abessijnsch conflict ten eenen male gefaald heeft. De toekomst zal nu moeten leeren, wat er verder gebeurt, maar volgens den bewinds man zal het niet moeten komen tot een wij ziging (wel verduidelijking) van het Voi- kenbondspact. En ten slotte achtte de bewindsman in dit verband van groot belang art. 11 zoodanig te wijzigen, dat reeds bij dreigend oorlogsge vaar opgetreden kan worden. Jhr. de Graeff gaf vervolgens toe, dat de z-g- regionale pacten wel nuttig kunnen zijn, maar een bewonderaar daarvan was hij toch niet, wijl er voor Nederland meer gevaren dan voordeden aan verbonden zouden zijn. Iets anders is samenwerking tusschen gelijk-, gezinde landen, aldus de bewindsman. Meer uitvoerig ging Z. Exc. in op de cri- tiek van mr. Westerman, betoogend, dat onze delegaties zich niet méér op den voor grond plaatsen dan andere soortgelijke naties. België. Het speet den minister, maar de* onderhandelingen met dat land over een nieuw verdrag zijn op een dood spoor ge raakt. Ook de kwestie met het Maaswater kon niet zonder meer geregeld worden, moest eerst aan het Hof van Internationale Justitie worden voorgelegd, hetgeen de minister eveneens betreurde. De klachten-Westerman over de verhou ding NederlandDuitschland deed den mi nister opmerken, dat hij het op den spits drijven der tegenstellingen betreurt, doch zoo zei hij nadrukkelijk is een en an der niet vaak het gevolg van de omstandig heid, dat een zekere groep Nederlanders niet nalaat, het aldaar heerschende regime te bezingen, om het aan ons land op te drin gen? De begrooting van Buiteniandsche Zaken werd zonder stemming aangenomen. Onderwijs, Kunsten en schappen. Weten- De afdoening der begrootingshoofdstukken gaat thans met bekwame snelheid! Minister De Graeff werd aanstonds afgelost door Z. Exc. Slotemaker de Bruine. Er teekende zich bij dit debat verschil van inzicht af ten aanzien van twee belangrijke zaken: de spelling en het bijbelonderwijs op de lagere school. Wat eerstgenoemde zaak betreft, de heer Ter Laan was de eenige spr., die betreurde, dat de minister teruggetreden is op het pad, ten deze door minister Mar- chant bewandeld. De leden Tilanus, Coops en Zijlstra waren van een andere meening en de twee eerstgenoemden bepleitten een wettelijke regeling. En wat betreft het Bijbel-onderwijs, de sprekers der rechterzijde kwamen op tegen invoering van Bijbelsche geschiedenis op de openbare school, wijl deze materie niet geschikt zou zijn voor behandeling in een niet-religieus milieu. De heeren Louwes, Lingbeek en Faber dachten daar geheel an ders over. De heer Kersten wilde een staatsschool met een nog veel verder gaand godsdienstig leerplan. De algemeene politiek des ministers .vond natuurlijk veel aandacht. De heer Suring vroeg, als de minister van Financiën „weer eens een veertje van den mond kan blazen", om ongedaan-ma- king van verschillende pijnlijke bezuini gingen, zoo wat betreft den leerlingen- schaal om allereerst de talrijke werklooze jeugdige onderwijzers aan den slag te helpen. De heer K. ter Laan pakte weer eens geweldig uit over „het klasse-karakter" van ons onderwijs, waar het arbeiderskind zoo ongeveer geen gelegenheid tot ontplooi ing zou vinden. Nog verscheidene andere kwesties kwamen ter tafel, b.v. wat betreft een overladen leer programma van H. B. Scholen, Gymnasia, de aansluiting van lager- op middelbaar- en voorbereidend hooger onderwijs en op de uni versiteiten, het beschermen van den archi- tectentitel, de vraag, of bezuinigd moet wor den op de salarissen der kloosterlingen-on derwijzers. Bij het ministërieele antwoord kan Op al deze en dergelijke aangelegenhe den in breeder verband teruggekomen wor den. Het is incorrect vrijwilligers naar het strijdtooneel te zenden. Londen. 2 Dec. Het Lagerhuis heeft in nachtzitting de debatten voortgezet over het wetsontwerp betreffende het vervoer van wapenen naar Spanje op Britsche schepen. Verschillende amendementen der oppositie werden na langdurige besprekingen verwor pen. Tenslotte kwam een compromis tot stand, waarbij de regeering er in toestem de de termen van het ontwerp aldus te wij zigen, dat geen munitie, bestemd voor Spaansch gebied of aangrenzende territo riale wateren met Britsche schepen zal wor den vervoerd. De oppositie trok daarop haar amendement betreffende munitie, vervoerd naar andere dan Spaansche havens, in. Het ontwerp werd tenslotte met 182 tegen 88 stemmen in derde lezing aangenomen en doorgezonden naar het Hoogerhuis dat het heden in behandeling zal nemen. Binnen het kader van de debatten heeft e Minister van Buiteniandsche Zaken, !den, een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. zeide, dat geenerlei instructies ge- gegeven zijn, noch gegeven zullen worden door de admiraliteit om de schepen van de dominions niet te beschermen en dat bijge volg ieder schip der dominions recht zou hebben op bescherming door de Britsche marine. Spr. onkent, dat hei onderhavige wetsont werp nuttig zal zijn voor de opstandelingen. Het Britsche volk, zoo zegt hij, wenscht, ter wijl een zoo rechtvaardig en onpartijdig mogelijke politiek gevoerd wordt, alles te doen om incidenten te vermijden, waarin Groot Brittannië betrokken zou kunnen worden. In het voorbijgaan merkte Eden hier op, dat de Fransche regeering de niet-inmen- gingsovereenkomst op buitengewoon getrou we wijze in acht had genomen, terwijl hij, Eden, niet zonder bewijs zou kunnen dulden, dat men de Portugeesche rngeering voor stelt als schuldig aan overtredingen. De overeenkomst van niet-inmenging wordt niet in acht genomen zooals dat zou moeten en de volkeren, die het niet strikt in acht namen, loopen ernstige gevaren en bewijzen een ondienst aan den vrede in Eu ropa. Bovendien maken zij het veel moeilij ker voor ons om in de toekomst deel te ne men aan een doelmatige internationale sa menwerking. De toestand is niet bevredigend en de Britsche gedelegeerde zal Woensdag (heden) in de niet inmengingscommissie duidelijk onze ongerustheden en bange ge voelens uit dien hoofde uiteenzetten. Voortgaande merkte Eden op, dat het zenden van vrijwilligers naar de een of andere zijde geen feitelij ke, inbreuk op het accoord vormde maar dat hij van meening was, dat de overeenkomst dit zou moeten verbieden en dat het volkomen in correct is, dat vrijwilligers uit welk land ook deelnemen aan de worste ling in Spanje. Wij zijn voornemens deze kwestie eveneens door onzen gedelegeerde in de commissie te berde te laten brengen. Met grooten nadruk verklaarde Eden voorts, dat het onjuist is, dat de Britsche regeering sympathieën had voor de opstan delingen. „Wij hebben onze huidige poli tiek aanvaard, zoo zeide de minister, om dat wij gelooven, dat het de beste politiek is in het belang van den Europeeschen vrede." Reynaud tegen regeeringsarbiters „Super-menschen" gevraagd! Gisterenochtend is, naar Havas meldt, de kamer bijeengekomen ter bespreking van het wetsontwerp inzake de arbitrage in arbeidsconflicten. De rapporteur Paulin (soc.) gaf de wijzi gingen aan door de commissie in den tekst der regeering aangebracht, om ten eerste de verzoeningsprocedure te verbeteren, door tot arbitrage te verplichten, ten tweede om de arbitrale uitspraken openbaar te maken. Paulin verzocht de Kamer om hét ontwerp onmiddellijk aan te hemen, omdat onder de huidige tijdsomstandigheden particuliere be langen moeten wijken voor algemeene. Dommange (Féd. rep.) oefende critiek op de regeering uit, omdat zij de bestaande wetten niet had doen eerbiedigen en wel in verband met de bezetting der fabrieken. Hij verzocht uitstel van behandeling. enVervolgens nam oud-minister Reynaud het woord, die zich tegen de door Domman ge voorgestelde verdaging van de debatten verklaarde. Reynaud zeide voor arbitrage te zijn, doch achtte het minder juist een arbiter door de regeering te doen aanwijzen. Daarop nam Blum het woord om te ver klaren, dat pas een „super-arbiter" zou wor den aangewezen, nadat de eerste arbitrage was mislukt. Op verzoek van den minister president werd daarop overgegaan tot stem ming over het voorstel van Dommange, de debatten over het wetsontwerp uit te stellen Dit voorstel werd met 513 tegen 55 stemmen verworpen. Na overleg met den voorzitter van den Volkenbondsraad, Edwards, de Chileen- sche gezant te Londen, heeft de secretaris generaal van den Volkenbond, Avenol, de léden van den Raad bijeengeroepen voor 10 December, 17 uur, ter behandeling van de klacht der Spaansche regeering. In den Raad zal Frankrijk worden ver tegenwoordigd door minister Delbos en En geland door minister Eden, NlHMMMUIIMIIIIIlilMIIIIMÜIIIIII IIIMItim«M1MUIIHI1IIIIM4IIIMMMMMUUIMiNtMllin IIIHIIMIIIMilllllllMIIIMMMHWIMMINMIMNNMMHHIIIMMIMHHIMMMIMMH Zoekt U een baantje? Als ik niet koninklijk betaald werd voor het schrijven van dwaze stukjes in de krant, werd ik „stunt man" bij de film. Als men leest, wat daarmee te verdienen is, begrijpt men ineens, hoeveel rijker men had kunnen zijn dan men is. Ik heb in mijn leven twee gevaarlijke autobotsingen meegemaakt. Bij beide werd de auto, waarin ik zat, vernield. Van de eerste botsing heb ik twee litteekens in mijn gezicht, een gebroken tand en een doodelijke ruzie met de verzekering overge houden. Van de tweede hield ik zelfs niets over: mijn koffer vloog in het water en is nooit teruggevonden. Wat heb ik met die stunts verdiend? Niets. Als kind van vier jaar werd ik door een ouderen broer, die een onbestemde veete en bezwaren van algemeenen aard tegen mij had, van een steile trap geduwd. Ik kwam lichtgehavend beneden aan. Vergoeding: nihil. De strafexpeditie tegen den dader had zelfs tengevolge, dat zijn zeer vage broeder lijke gevoelens tot onder het nulpunt daalden. Geslipt ben ik herhaaldelijk. Ik deed het pro Deo. Uit een boom ben ik tweemaal gevallen. Zonder impressario, con amore en éénmaal met een ziekbed achterna, dat mij een uniek en onvergetelijk schoolrapport bezorgde. Om mijn zwemdiploma te halen, dook ik van het torentje. Ik meende bij aankomst beneden het water te moeten vastpakken, ontwrichtte mijn arm en kreeg» er niets voor, zelfs geen diploma. En met dat alles kan men geld verdienen! De beurs voor film-stunts is zeker niet meer wat ze geweest is. Er was een tijd, dat de menschen, die den filmsterren dit onaan gename werk hit' ha'ndën namen, nog meer verdienden. Hun vereeniging, de „Zelf moordclub" geheeten, telde toen 150 leden. Naarmate de filmondernemingen handiger in het truqueeren en de toeschouwers licht- gelooviger werden, nam het aantal benoo- digde „stunt men" af. Natuurlijke oorzaken zullen hun gelederen ook wel hebben gedund Maar wie er pleizier in heeft, door vallen omhoog te komen, kan in Hollywood nog altjjd een kans wagen. Ziehier, volgens de „Daily Telegraph", het tarief: Duik van groote hoogte 45. Door een auto laten overrijden 45. Val van een boomtak 63. Val van een trap (een keer) 90. Iedere volgende val 63. Slippen en aanrijden135. Autobotsing (naar gelang van snelheid en van grootte van den wagen) f 270360 Over den kop slaan met auto360. Duik van een rots 900. Parachutesprong 270. Hoog in de lucht van het eene op het andere vliegtuig overgaan 360. In een groot net vallen 135. In een klein net vallen 270. Neerstorten met een vliegtuig 9002700 Ik zou met genoegen in deze voorwaarden treden, al lijkt het billijk, er nog eenige andere aan te verbinden. Bijvoorbeeld: Het opdoen van Amerikaansch accent f 750. Door gangsters ontvoerd worden 500. Een zoen krijgen van Mae West of van Dolores del Studipo1200 En het gróótste gevaar lijkt mij, dat men acteurstalent in u ontdekt en u niet meer uit Hollywood laat weggaan. Maar heele maal zonder risico is tenslotte geen enkel vak! WiiiiiiiiiiiiiiiiHiiniiiHiuiiuimiiiniiuiiiiiiiiiiuHymui Verwachting. Stormachtige, later afnemen de, Noordwestelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met opklarin gen, regen-, sneeuw- of hagelbuien, kouder. Verdere vooruitzichten: Tijdelijk opklarend, lichte vorst 's nachts. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 755. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5.5 gr. C. is 40 gr. F. Vermogensdelict kan met den dood worden gestraft. De ge heele Duitsche jeugd moet in de „Hitler"-jeugd worden samenge vat. Het Duitsche kabinet is gisteren bijeen gekomen. Hitier gaf een uitvoerige beschou wing over den buitenlandschen politieken toe stand, waarna de wet op de Hitlerjeugd werd aangenomen. Deze bepaalt, dat de ge heele Duitsche jeugd binnen het rijksge bied in de H. J. moet worden samengevat. Voorts werd de wet over den status en het bestuur van Berlijn aangenomen, evenals regelingen op belastinggebied, welke een heid voor het geheele Rijk ten doel hebben en komen 'in de plaats van tot dusverre geldende landelijke regelingen. Het kaoinet besloot verder tot aanvaar ding van een amendement op de wet in zake de deviezen, zulks ten behoeve van een doelmatiger bestrijding van overtredin gen. Tenslotte werd een wet aangenomen op het winterhulpwerk, dat de rechtspositie der organisatie regelt, een wet ter aanvul ling van de wet op de natuurbescherming, en een binnen het kader van het vierjaren plan, vallende wet tegen economische sabo tage. Deze laatste wet bepaalt, dat iemand, die in strijd met de benalingen zijn vermogen naar het buitenland brengt of daar laat staan met den dood kan worden gestraft, terwijl zijn vermogen aan den staat ver valt. Voor processen in deze aangelegen heden is het Volksgerechtshof bevoegd. De neutrale strook van 5 k.m. langs de Duitsche grens afge schaft. De verordening van den minister van oor log van Maart 1936, waarbij het aan Duit sche, geuniformde militairen verboden werd zich te begeven binnen een zone van 5 K.M. langs de Belgische, Fransche en Tsjecho-Slowaaksche grens, is afgeschaft. In de vroege, morgenuren is heden een Heensche driemastschoener, waarvan naam en herkomst nog onbekend zijn, bij den Spijkerplaat aan den grond geloopen. Men heeft vuurpijlen afgeschoten. On middellijk zijn eenige sleepbooten ter as sistentie uitgevaren. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. KRUIDENIER TE LEEK VERMOORD. Roof vermoedelijk de drijfveer. In den afgeloopen nacht heeft te Leek bij Groningen een afschuwelijke moord plaats gehad, waarvan de 65-jarige C. Reyn- tjes, kruidenier van beroep, slachtoffer is geworden. Vast staat dat R. er warmpjes inzat en vaak de beschikking had over veel baar geld. Gisteren was aan Revntjes nog f 200.- gebracht. Of er iets gestolen is kon nog niet worden vastgesteld. Het vermoeden ligt evenwel voor de hand dat roof de drijfveer tot den moord is geweest. „DJALAK" NAAR INDIë VERTROKKEN. Amsterdam, 2 December. Hedenmorgen te 7.32 uur is de „Djalak" van Schiphol op gestegen voor den tocht naar Indië. Aan boord bevinden zich- vier passagiers voor Karachi. Voorts hebben vier passagiers ge boekt voor de trajecten RomeSoerabaja, Rome—Bangkok, Calcutta—Rangoon en SingaporeBatavia. Medegenomen is 296 K.G. briefpost, 70 K.G. pakketpost en 87 K.G. vracht. Hedenochtend te 4.50 uur is het Noorsche tank-motorschip „O. A. Knudsen" door de sleepbooten „Hector" „Nestor", „Stentor" en „Utrecht" vlotgesleept en binnen de sluizen gebracht. Het schip heeft roer en vermoedelijk ook bodemschade opgeloopen. De kapitein wacht op nadere instructies van de reeders. PURMEREND, 1 December. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 par tijen, wegende 28.000 Kg. Handel matig, hoogste prijs f 17.50. 4 st. Kleine boerenkaas f 16.50, 2 stapels volvette f20 per 100 Kg., met rijksmerk; 707 Kg. boter f 1.451.49 per Kg. Runderen, totaal 460 stuks: 290 vette koeien 3862 ct. per Kg., matig; 87 gelde koeien f 80—160 per stuk, matig; 60 melk koeien f 110—225 per stuk, matig; 23 stie ren 3545 ct. per kilo, matig; 6 paarden f 60—130 per stuk, stug; 78 vette kalveren 2550 ct. per kilo, stug; 248 nuchtere kalve ren.: voor de slacht f 512. voor de fok f 10 —15 per stuk, stug; 284 vette varkens voor de slacht 38—41 ct. per kilo matig; 128 magere varkens f 14—20 per stuk matig; 408 biggen f 812 per stuk stug; 1398 schapen f10—24 per stuk, matig, 37 bok ken en geiten f 414 per stuk, matig; kip eieren f 4.75—5.25, eendeieren f 2.75 per 100 stuks; piepkuikens 6575 ct. per kilo; oude kippen en hanen 3045 ct. per kilo, konijnen f 0.40—1.80 per stuk, eenden 20—50 ct. per stuk; duiven 40 ct. per paar, ganzen (560 stuks) f 2.40—3 per stuk, zwanen (33 stuks) f 3.253.60 per stuk, kalkoeneieren f 0.75 per Kg., jonge hanen 3545 ct. per Kg., 1179 eendeieren A f3.30—4.80, 70 idem B f 1.70. Coop. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer: 125.000 eendeieren f2.652.95, 90.000 kipeieren: 7080 Kg. f5.50—5.75, 65 66 Kg. f5.30—5.45, 63—64 Kg. f5.20—5.40, 60 -62 Kg. f4.90—5.20, 58-59 Kg. f 4.65—5, 56 —57 Kg. f 4.30—4.50, 53—55 Kg. f 4.30—4.50., 53—55 Kg. f3.60—4.30. 50—52 Kg. f3.40—3.50, 45—49 Kg. f2.50—3.20. W ARMENHUIZEN, 1 December. Roode kool, f 1—2, gele kool f 1, Deensche witte kool 80 ct., nep f 6—6.20, drielingen f 2.20, bieten f 0.501.30. Aanvoer: 30500 Kg. roode kool, 17800 Kg. gele kool, 17000 Kg. D. witte kool, 625 Kg. nep. 800 Kg. uien 900 Kg. bieten. BROEK OP LANGENDIJK, 2 December. BI. aardapelen 1.80, uien 1.30—1.50, driel. 2.10—2.20. grove 1.50—1.60, gele nep 5.60, peen 1—1.30, groene kool 0.50—2.60. kroten 0.50—1.40, roode kool 1—2, afw. 1—1.20, witte kool 80 ct., gele kool 1.—, D. witte kool 80—90 ct., buoemkool. reus 7.40—9.30, 2e soort 3.40. andijvie 0.50. NOORDSCHARWOUDE, 2 December. Uien f 1.30—1—.60. drielingen f 2.10, gro ve f 0.60—1.70, roode kool f 1—1.60, gele kool f 1—D- witte kool 80—90 ct., andijvie 50 —65 ct.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 3