Buitenland Een Fransche leening Binnenland Oorlogszuchtige Chineesche studenten aan Polen Arrestatie van een Nederlander Het Anti-communistisch verdrag De brand in Crystal- palace De rallye Monte Carlo Nederlandsche petroleumbelangen in Joego Slavië Texelsche aak strandt op den Afsluitdijk DONDERDAG 3 DECEMBER, lukken op goede wijze het burgemeesters ambt te vervullen, waarbij spr.'s fractie gaarne alle medewerking toezegt. En van Mevrouw Rehorst hoopt spr., dat zij haar man tot steun zal dienen bij de vervulling van zijn moeilijke taak en lust en tijd moge hebben om mede te werken in de gemeente daar waar het nuttig en noodig is. (Applaus.) De heer Vries wenscht als oudste raadslid iden heer Rehorst geluk met zijn benoeming en spreekt den wensch uit, dat na de span nende dagen, die Callantsoog beleefd heeft, het den nieuwen burgemeester moge geluk ken de samenwerking met de naburige ge meente weer hecht te doen worden. Spr. zegt van de raadsleden alle medewerking toe en hoopt dat er een periode moge aanbreken, waarvan de heer Rehorst en de gemeente rijpe vruchten moge plukken. Wij wenschen U en de Uwen een zeer goede gezondheid toe, aldus eindigt spr. (Applaus.) Door den heer Kruisveld wordt dan aan 'den scheidenden secretaris, den heer Mr. D. Breebaart dank gebracht voor de flinke en degelijke toelichting gedurende l1/^ jaar on dervonden. Spr. brengt voorts dank aan zijn collega wethouder, aan den geheelen Raad, aan den heer Brussaard en den heer Koele- meij, voor de prettige samenwerking, die zij hebben geschonken tijdens de periode waar in spr. het burgemeestersambt heeft waarge nomen. Door den heer Rehorst wordt daarna de openbare .vergadering gesloten. Het niet-officieele gedeelte. Onmiddellijk na de openbare vergadering wordt evenwel in een niet-officieele bijeen komst gelegenheid gegeven het woord te voe ren. Allereerst maakt daarvan gebruik de heer Wempe, burgemeester van Westzaan, die zijn spijt er over uitdrukt dat Westzaan zijn secretaris is kwijt geraakt, maar onmiddellijk zijn blijdschap uitspreekt over de benoeming yan den heer Rehorst tot burgemeester van .Callantsoog. Spr. schetst het moeilijke tijdperk voor de gemeenten, doch wijst op de merkbare tee kenen van een beteren tijd, al zijn we nog lang niet waar we willen wezen. Trek dus nog geen wissel op de toekomst, zegt spr., maar toch, heb vertrouwen in de toekomst. En wethouders en raadsleden wekt spr. op vertrouwen in hun nieuwen burgemeester te hebben, volg hem zoo ver mogelijk, zet partijkwesties op zij, want al onze kracht en werk is noodig. De teugels vasthouden! W V 1 Door den heer Mr. D. Breebaart wordt het woord gevoerd als voorganger van den heer Rehorst, als voormalig burgemeester secretaris van de gemeente Callantsoog en spr. raadt dan den heer Rehorst aan, waar deze in zijn installatie-rede mededeelde, dat hij wet en verordeningen zou handhaven, dat ook inderdaad te doen. Laat vooral de teugel niet vrij, zegt spr., dat is noodig. Waarom dat noodig is, daar zal spr. thans niet over spreken, daarvoor is het nu piet de gelegenheid en de plaats niet. Maar spr. hoopt, dat de heer Rehorst die raad ter harte zal nemen en later zal ervaren dat die raadgeving juist is geweest En waar de heer Rehorst in een persoonlijk onderhoud mededeelde, gaarne bij voorko mende gevallen op spr. een beroep om in lichtingen te doen, verklaart spr. ten volle tot samenwerking bereid te zijn. Doch spr. wil ook hier weer een waarschuwend woord laten hooren, want misschien zou een door spr. gegeven raad weer verkeerd uit gelegd worden. Daarom raadt spr. den heer Rehorst aan: wendt U in de eerste plaats tot wethouder Kruisveld, op hem kunt U bouwen en hem vertrouwen tot het uiterste. Hij staat boven alle partijen, hij heeft een hart van goud en met zijn groote onpartijdigheid is hij voor spr. in die 9 jaren een vaderlijke vriend ge weest. Spr. richt dan woorden van gelukwensch tot den heer Rehorst, wijzende op het vele dat de gemeente Callantsoog t. a. v. den bloei der gemeente in zich herbergt. Ook de heer Lovink biedt zijn gelukwen- schen aan, zoowel den nieuwen burgemees terals de gemeente nu haar wensch om zelf standig te blijven, is vervuld. Spr. roemt de ernstige wijze en energie waarmede de ge heele burgerij geijverd heeft voor het behoud van die onafhankelijkheid en in 't bijzonder roemt hij den den heer Vos, die ook nu weer, evenals voor de bevordering van het vreem delingenverkeer, krachtig op de bres springt. Spr. wenscht den nieuwen collega geluk met zijn promotie, met zijn mooie gemeente, met vele perspectieven en herinnerend aan het spreekwoord: „Eendracht maakt macht", hoopt spr. dat men in Callantsoog als een man zal optrekken voor de belangen van Callantsoog, tot heil en zegen van zijn sym pathieke ingezetenen. De heer G. Hoogschagen spreekt namens de onderafdeeling Zaanstreek van den Ge meente-ambtenaren Bond, waarvan de heer Rehorst voor enkele dagen terug nog de ge wilde voorzitter was. Spr. roemt den heer Rehorst om zijn uit nemende eigenschappen, zijn uitgebreide wetskennis, geëscorteerd door groote admi nistratieve bekwaamheden. Gelet op zijn gaven van hoofd en hart mag verwacht worden, dat een goede en vruchtbare gang van zaken bij .voorbaat verzekerd is. Spr. vindt dan ook alle vrijheid zonder eenig voorbehoud, de gemeente Callantsoog te feliciteeren met de benoeming tot haar Burgemeester van een man als de heer Rehorst is. De heer Mr. Dr. J. A. E. Buiskool voert het-woord, omdat hij namens de burgerij de onafhankelijkheid van de gemeente Cal lantsoog heeft verdedigd en bij de voorbe reiding daarvan tot de volle overtuiging is gekomen, dat Callantsoog die onafhanke lijkheid ten volle heeft verdiend. En nu door deze burgemeestersbenoeming deze zaak haar beslag heeft gekregen, nu is daardoor op U, mijnheer Rehorst, een zekere plicht gelegd, nl. naar buiten uit te dragen dat deze gemeente haar zelfstandigheid heeft verdiend. Spr. weet, dat bij die poging de burgemeester gesteund wordt door den raad en door de sympathie van de geheele ge meente. En naast deze plicht is er dan nog een nevenplicht, n.1. om mede te werken de klo ven die in den strijd om de zelfstandigheid zijn geslagen, weder te overbruggen. Laat men alles wat achter den rug, wat verkeerd uitgelegd is, of onaangenaamheden veroor zaakt heeft, laat men over dat alles zand strooien, niet verder uitspelen, maar zijn grootmoedigheid toonen. Spr. hoopt dat ook bij die poging de heer Rehorst moge slagen. (Applaus). De heer Rehorst dankt de sprekers voor de welgemeende woorden en zal ze steeds in acht nemen. Spr. verzoekt de aanwezigen om zich nu naar café de Haan te begeven, waar de eerewijn zal worden aangeboden. Initiatief is van Japan uitgegaan. Boedapest 1 December. Van Japan- sche zijde is de pers een verklaring ver strekt inzake het Japansch-Duitsche anti communistisch verdrag. Hierin wordt o.a. gezegd, dat de Japansche regeering ten aanzien van de Komintern een duidelijke en weloverwogen politiek heeft gevolgd om dat het den laatsten tijd noodig oordeelde om scherpe maatregelen te nemen tegen het vergroote gevaar. Aangezien de actie van de Komintern internationaal is, moet ook de tegenactie internationaal zijn. Duitschland en Japan bevonden zich tegenover de Komintern in een gelijke toestand. Japan is als eerste stap in den opbouw van zijn verdedigings maatregelen begonnen onderhandelingen met Duitschland te voeren, welke leidde tot de overeenkomst van 25 November. De Japansche regeering wenscht, dat zoo veel mogelijk landen zich aaneensluiten tegen het gevaar van de Komintern. De samenwerking moet zich evenwel hiertoe beperken. Met nadruk wordt verklaard, dat achter het Duitsch-Japansch verdrag geen geheime overeenkomst verborgen is en de Japansche regeering niet voornemens is een „blok" te vormen. De overeenkomst is noch tegen de Sovjet-Unie als staat, noch tegen eenig ander land gericht. PLAN VAN AMNESTIE AAN POLITIEKE MISDADIGERS. Volgens de „Dailey Telegraph" is Nahas Pasja, de eerste minister van Egypte, voor nemens, amnestie te verieenen aan alle po litieke gevangenen die sinds 1919 zijn ver oordeeld. Een der eerste handelingen van de tegen woordige Nationalistische regeering was amnestie te verieenen voor alle sinds 1930 bedreven politieke misdrijven, waardoor hon derden extreme nationalisten in vrijheid kwamen. De voorgestelde nieuwe amnestie zou slechts voor heel weinig menschen gel den en wordt in welingelichte kringen niet goed beoordeeld. Indien het doel uitslui tend is om personen in vrijheid te stellen, die langs den weg van den misdaad heb ben trachten te bereiken wat zij voor hun land goed achtten, zou dit zonder opzien kunnen geschieden. Een openbare amnestie echter, welke ook van toepassing zou zijn op de medeplichti gen aan den moord op Britsche ambtenaren zou, zoo zegt. men, een buitengewoon slecht precedent scheppen* Een delegatie eischt oorlog te gen Japan. Nanking 1 Dec. (A.N.P.) Een dele gatie, vertegenwoordigende studenten der universiteiten van Noord-China, is, zoo verneemt de „Daily telegraph", te Nanking aangekomen, teneinde bij de regeering aan te dringen op een krachtige politiek tegen over Japan. De studenten stellen de vol gende eischen: Een bondsgenootschap tusschen de Kwo- min-tang, de communisten en alle andere organisaties ter bestrijding van de „Japan sche indringers". Opschorting van de Chi- neesch-Japansche onderhandelingen voor een regeling in Noord-China. Aankondiging van een positief anti-Ja- pansch programma. Onbeperkte steunverleening door de re geering aan de verdediging van Binnen Mongolië. ROOSEVELT STELLIG GEEN CANDIDAAT IN 1940. Sinds Roosevelt's herkiezing als presi dent der Vereenigde Staten, is men zich in Amerika gaan afvragen, of hij wellicht met het precedent zou gaan breken en cle eerste president zou worden, die langer dan acht jaar in het Witte huis zetelt. Nog nooit heeft een president zijn functie ge durende drie bestuursperioden uitgeoefend. George Washington heeft een desbetreffend verzoek van de hand gewezen. De vraag is thans beantwoord door Ge orge Creel, den bekenden politieken schrij ver en intiemen vriend van Roosevelt. Hij zegt in een artikel, dat Roosevelt stellig niet het voornemen heeft zich in 1940 op nieuw candidaat te laten stellen, en dat hij over vier jaar zal terugkeeren in het particuliere leven, om rustig te gaan leven in zijn woning te Hydepark. AANSLAG OP HIROTA VOORKOMEN 36-Jarige man gearresteerd. Tokio, 1 Dec. (D.N.B.-A.N.P.) De po litie te Tokio heeft een 36-jarige man gear resteerd, die een bom, een dolk, brieven aan verscheidene ministers en een afscheids brief aan zijn familie in zijn bezit had. Uit de brieven bleek dat hij een aanslag wilde plegen op den eersten minister Hirota. De gearresteerde genaamd Watanabe, had hier toe klaarblijkelijk reeds herhaaldelijk pogin gen in het werk gesteld. Het onderzoek toon de aan, dat Watabane een ruziemaker is, wiens vele verzoekschriften onbeantwoord waren gebleven. In zijn woning te Tokio vond men nog meer bommen* Warschau thans op Parijs ge orienteerd. De Poolsche minister van financiën deelt het volgende mede: in den geest van ver trouwen en samenwerking, welke steeds de betrekkingen tusschen Polen en Frank rijk heeft gekenmerkt, zijn in Parijs be sprekingen gevoerd, welke ten doel hadden eenige laatste regelingen te treffen voor het financieel accoord, dat te Rambouillet is geteekend te rgelegenheid van het be zoek van Maarschalk Smigly Rydz. De besprekingen hebben tot overeenstemming geleid en de desbetreffende overeenkomst is geteekend door den Franschen minister van buitenlandsche zaken Delbos en den Pooischen ambassadeur te Parijs. Volgens berichten in de bladen is de krachtens deze overeenkomst aan Polen ver strekte leening groot 2.600.000.000 fr. ge lijk staande met 650 millioen zloty's Ter gelegenheid van de a.s. kamerzitting schrijft de „Express Poranny": de Poolsche regeering zal zich in gunstige omstandig heden aan de kamer vertoonen De begroo ting is volkomen in evenwicht. Het ruilmid del is gezond en heeft den orkaan van waardeverminderingen weerstaan, de indus- trieele productie neemt toe, de zaken ver toonen in elk opzicht een herstel en de Fransche leening is ten slotte een feit ge worden. Hiermede is een einde gekomen aan de op Duitschland georiënteerde politiek van Pilsoedski. Men heeft in Warschau het roer omgegooid en houdt zich weer vast aan de oude liefde: Frankrijk. Ook het eenige dagen geleden afgesloten Poolsch- Roemeensch verdrag moet men in dit licht bezien. Tegenover de Italiaansch-Duitsche politiek in Oost- en Midden Europa is zich een blok aan het vormen waarvan de omtrek zich steeds duidelijker gaat afteekenen. Men ziet Frankrijk, Rusland, Polen en Roemenië zich door allerlei overeenkomsten steeds meer aaneensluiten. Tsjecho-Slowa- kije, dat nog enkele geschilpunten met Polen heeft, slaat in de bedreigde positi- waarin het verkeert, toch zeer begeerige blikken in de richting van de nieuwe groe peering. En wat Joego-Slavië zal doen is vrij .ze ker. Op den duur zal het zich zeker scha ren aan de zijde van de andere leden der kleine Entente, daar het zich wel bewust is van Italië en Hongarije weinig goeds te kunnen verwachtten. Gasontploffing waarschijnlijk de oorzaak De oorzaak van den brand in Crystal-Pa- lace is nog niet vastgesteld. De directeur van het gebouw is van meening, dat een gasontploffing de oorzaak is. Hij deelde verder mede, dat een deel van de waarde van het gebouw door verzekering gedekt is. De kosten van het herbouwen worden ge schat op 5 millioen pond sterling. De ver zekeringssom ligt evenwel ver hier beneden. Voor de rallye Monte Carlo zijn volgens berichten uit Monte Carlo enkele belangrij ke buitenlandsche inschrijvingen binnenge komen. Zoo starten uit Eengeland de beken de Engelsche rijders Davis en Schott met Wolsely. Ook de winnaar van het vorig jaar Pier- re Gregoire Christee heeft ingeschreven, terwijl bij de dames mevrouw Rouault met Ford zal uitkomen inplaats van mevrouw Marinovitsch, die momenteel ernstig ziek is. Ook de Franschman Carriere (met Ford) treffen we weer op de deelnemerslijst aan. Nederlandsche inschrijvingen zijn nog slechts ontvangen van de heeren J. F. C. Westerman en P. H. Smalt met Ford (start plaats Amsterdam.) J. Cornelius en Jhr., J. van Bommel met D. K. W. (startplaats Utrecht) en J. Hofmans met Ford (start plaats Amsterdam) ZAHAROFF OOK NA ZIJN DOOD NOG DRUK BESPROKEN. Het conservatieve Lagerhuislid Herbert Williams, heeft volgens de „Daily Tele graph" een motie ingediend, waarin hij verzoekt een rechtbank de in een Zon dagsblad verschenen beweringen te laten onderzoeken, volgens welke Sir Basil Zalia- roff corrupte betalingen heeft verricht aan dienaren van de Kroon. VERSTERKING VAN DE AMERIKAAN- SCHE MARINE De „New York Times" verneemt uit Ame- rikaansche marinekringen, dat president Roosevelt na z'n terugkeer uit BuenosAires opdracht zal geven tot de bouw van twee groote slagschepen. Begin 1937 zal dan met den bouw van deze oorlogsbodems begon nen worden, AMOKMAKER IN BRITSCH INDIë DOODT 14 MENSCHEN Een Hindoesche pottenbakker hit Hydera had heeft amok gemaakt Hij vermoordde 14 menschen, waaronder zijn beide vrouwen en drie dochters, waarna hij door de politie werd gegrepen. COMMUNISTISCHE SAMENZWERINGEN IN OOSTENRIJK ONTDEKT, Naar vernomen wordt zijn de autoriteiten teG raz een communistische samenzwering onder het spoorwegpersoneel op het spoor gekomen. Meer dan 100 spoorwegarbeiders moeten gearresteerd zijn. Naar aanleiding van deze arrestatie er- nemen wij, dat Ingenieur de Wit reeds tij dens zijn studietijd extreem linksche gingen had. j Hij is reeds bijna acht jaar in Ruslan werkzaam bij den aanleg van verwarmings installaties. Het beviel hem zeer goed in hei Sovjet Rijk. Jaarlijks kwam hij met zijn vrouw naar Enkhuizen, waar zijn ouden vader nog steeds het ambt van apotheker uitoefent. Met het oog op diens hoogen leeftijd liij is reeds 91 jaar sloeg hij dit nimmei over. Ook dit jaar bracht Ir. de Wit weder zijn gewoon bezoek aan het oude stadje aan de voormalige Zuiderzee. Reeds bij den terug keer naar de Sovjet-Unie ondervond hij moeilijkheden, waardoor zijn terugkeer eeni ge maanden werd vertraagd. Het blijkt thans uit particuliere berichten, dat Ir. de Wit 's nachts door beambten van de Gepeoe van zijn bed is gelicht, waarna een huiszoeking plaats vond. Nadere berichten ontbreken. Zijn vrouw heeft een bescheiden som geld mogen de- poneeren, zoodat de gearresteerde goede voeding kan bekomen. Op welken grond hij Is gearres teerd staat niet vast. Men neemt aan, dat hij als slachtoffer is geval len van de razzia op buitenlanders, welke in den laatsten tijd door de Gepeoe wordt gehouden. Daar de heer De Wit nimmer aan poli tiek deed en communistisch was georiën teerd, neemt men aan, dat de arrestatie op een vergissing berust. Intusschen heeft onze regeering, die, zoo als men weet, zelf niet bij het Kremlin is geaccrediteerd, door bemiddeling van den Amerikaanschen gezant om inlichtingen verzocht en de noodige maatregelen geno men, om zoonoodig onzen landgenoot bij te staan. ONREGELMATIGHEDEN BIJ GROOTHAN- DEL IN PHARMACEUTISCHE MIDDELEN TE ROTTERDAM. Op 'aanwijzing van een buitenlandsche firma in pharmaceutische middelen heeft de politie te Rotterdam een aantal perso nen kunnen arresteeren, die zich aan zeer ongewenschte praktijken schuldig maakten. Een magazijnbediende van een groothandel te Rotterdam heeft gedurende geruimen tijd artikelen uit de voorraden weggenomen en deze tegen zeer lage prijzen aan verschil lende firma's verkocht. Door concurrentie zucht gedreven gingen eenige dezer firma's steeds lager met hun prijzen, hetgeen ten slotte de aandacht van de bonafide afne mers trok, die bij de Rotterdamsche en de buitenlandsche leveranciers gingen klagen. Er werd toen een onderzoek ingesteld, waarbij men tot de overtuiging kwam, dat onregelmatigheden bij de Rotterdamsche grossiersfirma moesten gebeuren. Bij ver der speuren kwam de heele zaak aan het licht. De magazijnbediende werd gearres teerd en na zijn bekentenis werden ook eenige zijner afnemers, verdacht van he ling, in arrest gesteld. Naar uit Selnica wordt gemeld heeft d» Joego-Slavische regeering wederom, thC aan een exploratie-maatschappij die werkt met Nederlandsch kapitaal, vergUnni verleend tot het aanboren van petroleum,8 De exploratiemaatschappij, die gefinan cierd wordt door Engelsche en Amerikaan! sche concerns en die Joego-Slavische petro" leumvoorraden exploiteert, is ingeschreven onder den naam van „Joegoslavische exp[0 ratie Maatschappij". Het aandeelenkapitaai bedraagt 10 millioen dinar. jje jucsuoi»"--f- -»uio nej recht heeft tot exploitatie van eenige veel- belovende petroleumgebieden, heeft bij (U boringen, niettegenstaande hieraan 50 mil. lioen dinars werd besteed, geen gunsti?» resultaten weten te verkrijgen. jsuiiawjii wctcu v.. Men verwacht, dat ook deze monopolies voor verdere exploitatie zullen worden overgenomen door buitenlandsch kapitaal waarbij nieuwe technische hulpmiddelen voor het opsporen en aanboren van petro, leum op grootere diepte kunnen worden toegepast. Gistermorgen kwam te Den Oever Elf Jen Haven- en Sluismeester het bericht binnen, dat uit den haven van Texel een aak die onbemand was, op drift was gegaan en in de richting van den afsluitdijk dreef. Tegen den middag kwam het bericht binnen, dat deze aak bij K.M.-paal 10 aan den afsluit, dijk werd gesignaleerd. Toen wij daar met de auto arriveerden, bleek dat van het visschersvaartuig helaas weinig meer over was. Over 1 a 2 K.M. lag overal wrakhout langs den dijk verspreid. Het scheepje was totaal verpletterd. Vischgerei, kleeren, pan- nen, zeilen, lag langs den dijk en gaf eea trieste aanblik. Een ooggetuige die het scheepje had zien aankomen, deelde ons mede, dat toen het schip voor den dijk kwam, het betrekkelijk nog niets man- keerde en niet eens vol water stond. Nam welijks maakte het kennis met de steen- glooiing of in een kwartier was het pleit beslist. Blijkens de ronddrijvende stukkeu wrakhout was het schip genummerd T.X, 59 en genaamd „Grutto", DE NIEUWE ZEESLEEPBOOT. TE IJMUIDEN De Oceaanvan de firma Doeksen, In aansluiting op het bericht van gistereu dat het bureau Wijsmuller te IJmuiden ia de haven aldaar een zeesleepboot in station zal leggen, welke in staat is ook bij het slechtste weer eventueele hulp aan in moei lijkheden verkeerende schepen te verleeneu kan worden medegedeeld dat deze sleepboot de „Oceaan" is van de firma Doeksen op Terschelling. Het bureau Wijsmuller heeft deze sleepboot in charter genomen. Wij vernemen voorts, dat het in de bedoe ling ligt de „Oceaan" in het najaar van '3X door een nieuwe grootere sleepboot te doen vervangen. Een opdracht voor den bouw van een dergelijke boot is nog niet gegeven* HILVERSUM H Orkest Concerten Omroeporkest AVRO Nieuwsberichten A.N.P. Gramofoonmuziek Dansmuziek AVRO-Dansorkest Godsdienstige Uitz. Morgenwijding AVRO. Solisten-concerten Omroeporkest en solist AVRO Pianospel AVRO Pianorecitel AVRO Concertgebouw Orkest met solist AVRO Orgelbespelingen Orgelspel AVRO Voor de jeugd Voor de kinderen AVRO Sport Sportpraatje AVRO Diversen Voor de vrouw AVRO Naaicursus AVRO Voor zieken en thuis zittenden AVRO Engelsche les AVRO Voorbereiding Huwe lijksfeest-Reportage AVRO •o ba a <D J 3 ■o 73 fl U O -3 3 O 5.30 8.00 11.00 8.00 12.30 2.30 3.45 11.10 10.00 10.30 4.30 7.05 8.15 1.30 4.50 6.30 2.00 3.00 4.00 7.30 10.30 HILVERSUM I Orkest-concerten KRO-orkest Nieuwsberichten A.N.P. Gramofoonmuziek Godsdienstige Uitz. Morgendienst NCRV Godsdienstig halfuur KRO Bijbellezing NCRV Schriftlezing NCRV Solister.-ccncert Adventsconcert met solisten NCRV Zang en orgel NCRV Voor de jeugd Handenarbeid voor de jeugd NCRV Lezingen Chr. Friesch Half uurtje NCRV Journ. Weekoverzicht NCRV Diversen Handwerkcursus NCRV Vrouwenhalfuur NCRV ■d 8.00 10.00 10.45 10.15 12.00 ba o3 ■O ■O 12.15 3.00 5.30 4.00 5.00 2.00 3.15 •a a o 4 8.00 10.00 9.00 10.05 11.30 8.15 9.15 6.30 7.15

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6