BLOOKER'S NAAMKAARTJES llalf elf - It 1 o o Icc r t ij d CACAO Brief voor Indië Wr.Krai zijn altijd..» een gewild St. Nicolaas-Cadeau N.V. Drukkerij vh. C. de Boer Jr. Concert van de Oranje Harmonie Kapel» Ingekomen personen Naast de bekende bussen, thans ook verkrijgb. Blooker's Cacao in cartons van 1 ons ad 15 ct. Het parethedispel. Uit het politierapport Visscherij Steun groote trawl- visscherij» Marineberichten Stoomvaartberichten» Burgerlijke Stand van Den Helder Raadpleeg onze modelboeken U kunt bij ons keuze maken uit 50 soorten kaartjes en uit 70 verschillende lettertypen De prijzen varieeren (met in begrip van enveloppen) van f 1.70 tot f 3.40 per 100 stuks, verpakt in doos exclusief omzetbelasting DEN HELDER AMSTERDAM Koningstraat Heerengracht 384 Groote vooruitgang te constateeren. Voor het gisteravond door de „Oranje Har monie Kapel" in de concertzaal van „Casino" gegeven eerste winterconcert bestond vrij groote belangstelling; de zaal was behoorlijk bezet. De aanwezigen hebben zich, met ons, verheugd over het goede peil, waarop dit con cert stond. Er zijn jaren geweest, dat de „Oranje Har monie Kapel" in het plaatselijke muziekleven eigenlijk niet meetelde; het ensemble scheen een kwijnend bestaan te leiden: het was klein van omvang en de prestaties waren naar evenredigheid. Daar is de laatste jaren een radicale verandering in gekomen, we durven Wel te zeggen, sinds de heer Jac. J. W. Herts worm den dirigeerstok voor de Kapel ging hanteeren. Reeds vorig jaar mochten we over een winterconcert van het ensemble waar- deerend schrijven en nu kunnen we dat op nieuw doen. Het geheele concert legde er n.1. getui genis van af, dat er een andere geest in het gezelschap gevaren is. Het is nu een „harmonie"-kapel, waarin het tusschen aanhalingsteekens geplaatste woord niet alleen slaat op den aard van het corps, maar ook op de onderlinge verhouding tusschen de leden en in het bijzonder tus schen den directeur en de leden. Het kan niet anders, of dit moet stimuleerend werken op de muzikale prestaties, die zich dan ook in stijgende lijn bevinden. Zoo doorgaande, zal de „O. H. K." spoedig de plaats in ons muziekleven innemen, die haar nu reeds, krachtens het gister avond gepresteerde, toekomt. De heer H. Bije, de vriendelijke voorzitter van de „O. H. K.", opende de bijeenkomst met gebed, waarna hij de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. In het bijzonder den heer en mevrouw Ritmeester, die wederom blijk gaven van hun belangstelling in het plaatselijke ver- eenigingsleven. Voorts de bestuursleden van de Chr. Oranje Vereeniglng (de heeren J. de Jong en A. den Hartog). Met genoegen kon de heer Bije wijzen op de bloeiperiode, waarin de „O. H. K." terecht gekomen is, die o. m. sprak van het behaalde succes op het concours te Texel en uit de in „het Plantsoen" gegeven zomerconcerten. Het concert. Daarna ving het concert aan met een wij dingsvol uitgevoerden Psalm 66, gevolgd door een met gloed gespeelden Lippe Detmold- Marsch. (Van Willem Ciere in een arrange ment van den dirigent). Het eerste belangrijke werk, dat gespeeld werd, was de zeer dankbare ouverture van Jacques Offenbach „Orpheus in der Unter- welt". In de vertolking hiervan kwam met recht tot uiting, welk een belangrijke stap voorwaarts de Kapel gemaakt heeft. Zij getuigde van een gezonde muzikaliteit en een uitstekende opvatting van dirigent zoowel als leden. In den aanvang ging het even mis met de juiste toepassing van de tempi, terwijl de intervallen wat aan den stuggen kant waren. Maar, geleid door de klarinetten, ging het spoedig beter en nadat de heer Bije op zeer verdienstelijke wijze de bekende clarinet-solo ten beste gegeven had, werd het ensemble daar blijkbaar zoozeer door begeesterd, dat het vanaf dit moment crescendo ging. Het samenspel ging nu zeer vlot en de indivi- dueelen losten zich op in één mooi, harmo nieus geheel. De climax werd bereikt in de laatste strophen toen de Kapel zich als het ware „gevonden" had en zich geheel overgaf aan de vaardige leiding van den heer Herts worm. De Kapel vervolgde met een selectie uit Rossini's meesterwerk „Guillaume Teil". Ook hier een wat weifelend, zonder overtuiging gespeeld begin en een zich geleidelijk opwer ken tot de juiste muzikale interpretatie. Men bereikte echter niet geheel het peil van het vorige nummer, al dient gezegd, dat ook thans de vertolking zeer bevredigend was. Met een marsch van H. L. Blankenburg, „Met Paradevlaggen", werd het gedeelte voor de pauze afgesloten. Intermezzo. Het muzikale gedeelte van het programma werd op weldadige wijze afgewisseld met een vroolijk één-actertje „De vriend van Hermaji". Het waren de leden van de nog jonge „Inter- locale Club", die dit tooneelistische gedeelte voor hun rekening genomen hadden. Wel, zij hebben de aanwezigen eenige zeer genoeglijke oogenblikken bezorgd. Het stukje zelf was origineel van opzet, terwijl de vertolkers het volkomen recht deden wedervaren. Hier en daar was wel te merken, dat men nog niet zoo heel geroutineerd is op de planken (zoo werd er wel eens tè opvallend naar de souf- fleuse gekeken), maar het geheel slaagde opperbest, zoodat de dames en heeren dan ook een welverdiend applaus hadden te in- casseeren. Vervolg concert. Het „woord" was vervolgens weer aan den heer Hertsworm en zijn mannen. Zij kwamen weer met een belangrijker werk, n.1. de mooie ouverture van Frans von Suppé: „Ein Mor gen, ein Mittag, ein Abend in Wien". Direct had de Kapel de juiste toonhoogte en het goede rhythme te pakken en men slaagde erin deze te handhaven. Het koper viel op door zijn keurig werk in de forto-passages, terwijl het hout op zeer stemmige wijze illus treerde. De aanwezigen leefden geheel mee in dezen krachttoer van hun favorieten en een stormachtig applaus brak los, toen de laatste klanken verstorven waren. Vervolgd werd met; de te dezer stede zeer bekende Taptoe. Alles liep vlot van stapel, totdat men gekomen was aan het Russisch gebed van tamboers en pijpers. Hier waren de fluit en es-klarinet in het samenspel niet zuiver, terwijl in het volgende gedeelte, de Dienstmarsch, de fluitist helaas „storing" had. Overigens niets dan lof voor dezen mu zikant, die zich gedurende het geheele concert als een van de beste krachten van het en semble heeft doen kenmerken. De overige ge deelten van de Taptoe sloten zich 'weer waar dig aan aan het gehalte van het concert; daar was een forsch en met bravour gespeel den Eere- en Piet Hein-marsch. Zooals het geheele programma, waren ook de beide laatste nummers in het populaire genre gehouden. Het „O. H. K."-lid, de heer J. Jongkees, had op verdienstelijke wijze een potpourri, „Ons Holland" genaamd, samenge steld, waarin verschillende bekende melodieën bijeengebracht waren. De verbindingsmuziek was meermalen uitstekend gevonden, al ver ried de modulatie wel eens gebrek aan rou tine. Het arrangement van het Wilhelmus konden we niet heelemaal apprecieeren, maar overigens was deze kennismaking met plaat selijk muziekwerk van aangenamen aard. Het succes, dat de heer Jongkees met zijn pot pourri had, zal hem zeker aansporen om op dit gebied ook in de toekomst werkzaam te zijn. Tenslotte was er nóg een eigen werk, n.1. van den heer Hertsworm, dat hij „Marsch Populair" genoemd had. Inderdaad was hier sprake van een populair werkje, dat frisch van opzet en vroolijk van toonzetting is. Wij onderkenden eenige bestaande melodieën in dezen marsch, die met overtuiging en élan door de Kapel gespeeld, veel applaus mochten oogsten. Dit applaus nam zelfs den vorm van een ovatie aan, zoodat de Kapel gedwongen werd tot een toegiftje. Dit was de vol toe wijding gespeelde Feestmarsch van Willem Ciere, waarmede dit welgeslaagde concert be sloten werd. Ds. Meiners verscheen ten tooneele om de aanwezigen dank te zeggen voor hun aan dacht en de „O. H. K." voor het geboden kunstgenot. Daarna ging hij voor in dank gebed. Vermelden wij nog, dat in de pauze steun- bonnen verkocht werden ten bate van de „O. H. K." en dat Tiny Vink de lootjes uit de bus mocht trekken. Zoo kwam het, dat velen extra dankbaar naar huis gingen, want zij waren in het bezit gekomen van een der mooie prijzen, die in de groote tombola zaten. Tenslotte willen we een eeresaluut brengen aan onze Harmonie Kapel, die, geleid door krachtige hand, bijgestaan door het ijverige Steuncomité, tot nieuw muziekleven geko men is. T. B. Ruiten, horlogemaker, v. Hogendorp- straat 35. P. M. Starke, kellner, hotel Den Burg, Havenplein 20. J. W. VisserBuitelaar, zonder beroep, Smidstraat 17. G. Bronmerjer, straatmuzikant, Keizers gracht 148. A. F. Czech, controleur bioscoop, Lange- straat. 141. M. G. Kalff, zonder beroep, Langestr. 55a. J. P. Klerk, smid, Rijksweg 101. M. J. van Leeuwen, landarbeider, Rijks weg 80. C. Andriessenvan der Steenhoven, zonder beroep, de la Reijstraat 31. M. v. BeninkHakkert, zonder beroep, v. Leeuwenhoekstraat 30. J. P. Bosch, dienstbode, Koekoekstraat 21. J. Brugts, sergt. maj. mars., Ruijghw. 180. M. van Ooijende Wejjze, zonder beroep, Langestraat 81. H. A. Steur, bleeker, Keizerstraat 90L Anna, Zeeman, zonder beroep van Foreest- weg 117. J. Koger, korp. konst., Vischstraat 111. E. Martaré, off. vlieger, Singel 81. B. Midelbos, landarbeider, Dijkweg 75. W. Middelbos, landarbeider, Dijkweg 75. P. A. M. Hoekman, dienstbode, Sternstr. 25. J. de Jong, dienstbode, Vlietstraat 2a. Trijntje Kater, zonder beroep, Walvisch- straat 12. H. van der Schoor, scheepsbeschieter, Nar cisstraat 51. W. Voorn, sergt. maj. mars. H. Treub- strat 74. J. Wisker, korp. d. mars. Breestraat 57. M. C. Angevaere, dienstbode, Schagen- straat 9. J. Bosker, landarbeider, Walvlschstraat 12. Weduwe J. C. HuiskenBouer, zonder beroep, Sumatrastraat 3. G. van der Ploeg, zonder beroep, Singel 69. Meta Hijmans en F. Hijmans, zonder beroep, Hoofdgracht 9. N. J. P. L. M. Snijder, sergt. macht. H. de Grootstraat 5. A. Dat, sergt. macht. K.M. Janzenstr. 64. G. H. Ebben, dienstbode, Basstraat 6. W. F. J. van Genderen, zonder beroep, Krugerstraat 33. B. J. van Haeren, dienstbode, Keizers gracht 16. A. S. van der Lijn, gemeente tuinman Soembastraat 25. B. W. Vinke, oficier M.S.D. Singel 91. Whist, Bridge, ping-pong... zij zullen verdrongen worden door „parethedi". Een nieuwe manie dreigt aan te breken, de pare- thedi-manie. Men heeft het Maandag kunnen lezen in de advertentie van de firma Van Wil ligen, Parethedi. Wat is dat nu weer, zoo zal men vragen. Wij antwoorden, dat het een móói spel is. Het wordt gespeeld met een veertien tal kleine bakjes en 2 grootere verzamelbak ken en voorts met een groot aantal schelpjes. Het kan door 2 personen gespeeld worden. Het zou ons te ver voeren de spelregels op te noemen, daarvoor verwijzen we naar de doos van het spel, aan den bodem waarvan de regels duidelijk zijn aangegeven. De ver dienste van het spel 4s o.i. gelegen in het feit, dat het geen hasard, doch een denkspel is. Men zal de eerste keeren ervaren, dat het spelen ervan niet zoo erg eenvoudig is en dat wel degelijk eenige voorbereiding ge- wenscht is. Doch voor hen, die het „door" hebben, lijkt het ons een buitengewoon aar dig spel, want dan komt het er op aan om door goed inzicht in de spelsituatie, door het toepassen van de juiste taktiek den tegen stander te „slaan". Voor hen, die van dege lijke ontspanning houden, is dit nieuwe spel geknipt. Laten zij het maar eens gaan be-i kijken. Wegens diefstal aangehouden. Op verzoek van de Politie te Beverwijk werd alhier een persoon, die verdacht werd van diefstal, aangehouden en naar die ge meente overgebracht. Weer...... rijwieldiefstal. Door een bewoner van de Anjelierstraat werd aangifte gedaan van vermissing van zijn rijwiel, hetwelk hij op de Buitenhaven tegen een hek had geplaatst. Voor de kachel. Door een bewoonster van de Binnenhaven werd aangifte gedaan van vermissing van 2 palen, welke in de berm van het Heldersche Kanaal waren geslagen en bestemd waren tot het vastleggen van kano's. De besommingen van de loggers, die zich bezig houden met de versche haringvangst, blijven steeds zeer gunstig. Er kan dan ook wel worden verwacht, dat de totaaluitkom sten dit jaar voor deze schepen zullen be vredigen. De tongprijs wil nog niet opkomen en be weegt zich te IJmuiden tot ten hoogste 90 cent per kilo. Maar ook de andere vischprgzen toonen een zeer verlaagd beeld, vergeleken bij een poos geleden. Nochtans zijn er wel goede besommingen, want men kan niet spreken van lage prijzen, en den laatsten tijd was men zóó ingesteld op goede prijzen, dat men deze daling als een groote achteruitgang gevoelt. Dat de Denen graag markten te IJmuiden, blijkt telkens op den eersten van iedere maand, want dan vallen er altijd een paar kotters te IJmuiden binnen, die dan als regel heel goede besommingen maken. Het contingent wat ze mogen aanbrengen is echter in een paar dagen al uitgeput, zoo dat het komen der Denen slechts een week ongeveer duurt; daarna ziet men ze niet meer. Dat is een groot verschil met vroeger, toen deze schepen een gewone verschijning waren te IJmuiden. Voor de neringdoenden is dat ook een gemis, want de Denen „scheepten" er verschillende artikelen. Zooals wij onlangs al schreven, heeft de Beste Piet, In Den Haag nemen de plannen ™or de feestviering nu vaste vormen aan. een complete feest-veertien-dagen, waaroJ® ik je uitgebreid zal schrijven. Trouwens, naar ik uit de Aneta-berichten vernam, laten ju i je in Soerabaja ook niet onbetuigd. V e krij gen hier o.m. een garnizoensbal, waar ook de marineofficieren aan deelnemen. Een een militair bal dus, zooals we dat ook in den assauttijd kennen. Trouwens, dat laatste is ook weer op komst. Je leest tenminste in e „Heldersche Courant" allerlei advertenties van modistes, die de „nieuwste modellen lan ceeren in ons geliefd Nieuwediep. Maar toch is dat iets wat we hier in Den Helder niet graag zouden missen, wat jij 19 December bij de officieele opening van de Moerdijkbrug wordt ook door de Marine acte de presence gegeven. Luitenant ter zee Kroese zal dien datum in Dordrecht een lezing houden, terwijl ook de Mariniers in Dordrecht zullen defileeren. Jammer, dat de aspiranten- school er niet meer is, wat zouden de „vuur vliegjes" geflaneerd hebben. Luitenant ter zee Van Waning komt bij de Moerdijk met de „O 16". We zijn hier erg benieuwd of het duiken naar het wrak van de „Van der Wijck" nog doorgaat. Een heel karwei voor het Marine duikbedrijf daar in Soerabaja, maar ik twij fel er niet aan of de Krakatau-ervaring zal hier resultaten afwerpen. Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is op het oogen- blik in Nice. Dat is me nog eens een buiten kansje zoo op het eind van de kentering in de Rivièra. Wel een verschil met het vorige jaar, toen marine-commandant Jolles in zijn huis aan de Dijkermanstraat woonde in Soerabaja en nu inplaats van die hitte het heerlijke Cote d'azur klimaat. IJmuiden heeft bezoek gehad van den Dmt. schen politiekruiser de „Elbe". De comman- dant legde kransen op de graven der gesneu- velde Duitsche matrozen van de „V 69", die destijds in den grooten oorlog IJmuiden bin- nenviel. Piet, als je over drie jaar terug komt, dan kun jé vanuit Nieuwediep ook met een die- seltrein met verlof hoor. In het centrum des lands, je weet het, is de Diesel niets nieuws meer, maar benoorden Alkmaar hebben we hem 'nog niet gezien. De plannen nemen nu echter vasten vorm aan. Op de lijn Alkmaar- Den Helder komen lichtere wagens te rijden, geen trein, maar één lange wagon. Alhoewel het natuurlijk een groote verbetering zal big', ken, gaat er toch weer een stukje poëzie uit ons Marineleven met den „laatsten trein" weg. Het zal nu veel vlugger gaan met den laat. sten trein en de „schok" even voor de Jutterij, die je wakker moest maken, zal nu verdwij. nen, door het snellere tempo. Het zal niet meer mogelijk zijn, dat het vuur van de loko- motief uitwaait of dat de trein moeizaam tegen den wind opstrompelt. Dat alles zoo specifiek Juttersch zal verdwijnen met den eersten Diesel. Maar daar staat tegenover, dat de verbinding met de verlofadressen veel beter zal worden en wellicht kunnen we nu nog een paar minuten later uit Den Haag of Amsterdam weg, als we van permissie terug komen. Hr. Ms. „De Ruyter" komt in Januari naar de Oost, dat zal wel een feestelijke ontvangst worden daar aan de toekan plak. Zeemacht houdt tegenwoordig ook een com petitie voor vertegenwoordigende elftallen van de schepen en inrichtingen in Nieuwediep. Iets dergelijks dus als jullie kennen om de „el Commercie"-beker aan de Oedjong. Bestaat het sportterrein van de D. Conservatie nog Piet? En is deze inrichting wederom bewoond of zijn het nu debarkements-gebouwen voor. de kruisers Kom Piet, ik moet Sinterklaas vers jes gaan maken. Saluut. HENK. haringvisscherij zich verplaatst naar het Kanaal, waarheen vele loggers en ook traw lers uit IJmuiden zijn vertrokken. De trawlers voorzien zich dan daar van Belgische of Fransche schippers, die onze visschers in- strueeren bij de locale eigenaardigheden. Hier hebben we dus het omgekeerde ver schijnsel, n.1., dat onze visschers nu door buitenlanders worden geïnstrueerd, hetgeen de Hollanders hebben gedaan aan Duitschers en Belgen. De aal- en palingvisscherij is op het ge heele IJselmeer nu wel gestaakt, wegens het ontbreken van vangst; de paling heeft haar winterkwartieren blijkbaar ingenomen, zoodat men nu weer kan wachten tot het volgende voorjaas (ongeveer April). Vooral over de lijnaalprgzen was men zeer tevreden; daaren tegen minder over den prijs van de andere soorten paling. Voor de visschers dus een lange wintertijd, waarbij ïnen in hoofdzaak is aangewezen óp de uitkeering van het zuiderzeesteunfonds, Vroeger hield men zich in dien tijd bezig met spieringen en botvisschen, maar daarmee is misschien slechts voor enkelen een klein dag- geldje te verdienen, doch het meerendeel der visschers wordt <jan weer tijdelijk werkloos. De prijzen der wulken hebben weer plot seling een groote daling ondergaan. Dat scheelt om en bij 10 per baal, vergeleken bg het voorste gedeelte der vorige week. Wat dat op de besomming scheelt voor deze vis schers, laat zich denken. De visscherij is zeer wisselvallig en dat doet zich gelden op de prijzen van alle visch- producten. De najaarsharing wordt steeds maar in kleine hoeveelheden gevangen. De prijs blijft daardoor hoog, maar dat kan, door de geringe vangsten, geen zoden aan den dijk zetten. Spiering houdt zich goed op prijs; ook de botprijs is zeer bevredigend. Gelijk bekend is, lag het in het voornemen van den Minister van Landbouw en Visscherij een bedrag van 100.000.— uit het Landbouw- Crisisfonds ter beschikking te stellen voor steunverleening aan de groote trawlvisscherij. In de Nederlandsche Staatscourant is thans gepubliceerd de Crisis-Steunbeschikking 1936 (zeevisscherg), welke de voorwaarden bevat, waaronder deze steun zal worden verleend. Bij Kon. besluit van 27 November is met ingang van den datum van dit besluit bevor derd tot hoofdofficier van den marinestoom vaartdienst der 2e klasse, officier van de vaartdienst der 2e klasse, officier van den MARINEVLIEGTUIGEN ALS MIJNEN- LEGGERS. Wegens hun snelheid en beweegHjk- heid zouden vliegtuigen vooral tijdens een zeeslag goede diensten als mjjnenleggers kunnen bewijzen. Vliegtuigen gaan langzamerhand dienst doen als manusjes voor alles. Wij vonden thans in de pers het denkbeeld gepropageerd marinevliegtuigen als mynenleggers e an gebruiken Ais voordeelen worden hun Lel" heid, hun beweeglijkheid, het vlug kunnen in zetten en de geringe herstellingskosten be noemd. Nadeelen zjjn de afhankelijkheid van een basis en het sterke geruisch der motoren Zonder moeite zouden 10 ft 11 --t gevoerd kunnen worden terwili mee" om deze te watér te ,atL J in«Chting worden aangebracht In heT™^ ka" "t'"Se' "'«8». H„t SovVa, mijnen wordt dan bespoedigd. Van groot belang zou het leggen van mijnen tijdens een zeeslag kunnen zijn, teneinde op die wijze invloed te oefenen op den koers der vijandelijke oorlogsschepen. Wanneer men die schepen tot manoeuvres kan dwingen, welke hen tegenover de artillerie der eigen schepen in het nadeel brengt, dan zou het mijnen leg gen op die wijze van strategische beteekenis kunnen worden. („Nw. Rott. Crt."). Stoomvaart Mg. Nederland. Berenice, 30 Nov. v. Lissabon. Bengkalis, t., 1 Dec. te Suez. Marn. v. St. Aldegonde, t. 1 Dec. te Genua. Poelau Roebiah, t., 30 Dec. v. Sabang. Tarakan, u., pass. 30 Nov. Ouessant. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Bodegraven 1 Dec. v.m. 4 u. 190 mijl N.W. v, Flores. Deucalion, 30 Nov. v. Algiers. Flora 30 Nov. te New York. Hebe, 30 Nov. te Kopenhagen. Medea 28 Nov. v. New York. Hermes 1 Dec. te Bourgas. Mars, 30 Nov. v. Fiume. Orion 30 Nov. v. Gibraltar. Perseus, 30 Nov. te Oporto. Pluto 1 Dec. v. Aarhus. Stella 1 Dec. 12 u. 35 m. Z.W. v. Ouessant. Telamon 30 Nov. te Gocek. Tiberius, 30 Nov. te Piraeus. Titus pass. 30 Nov. Gibraltar. Trajanus, 30 Nov. v. Cadiz. Triton pass. 30 Nov. Gibraltar. HollandAmerika Lijn. Burgerdgk pass. 30 Nov. Lizard. Breedijk 29 Nov. v. New Orleans. Damsterdijk 27 Nov. v. Champerico. Lochkatrine 30 Nov. v. Glasgow. Nictheroy 28 Nov. te Vancouver. Rotterdam, 1 Nov. voorgaats v. d. N.-Water- weg. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, u., 1 Dec. v. Port Said. Djambi, t., 1 Dec. van Londen. Soekaboemi, t., 30 Nov. Perim gepass. Sitoebondo, 1 Dec. te Batavia. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone 1 Dec. v. Rotterdam. Alwaki, t., 30 Nov. v. Rio Janeiro. Stoomvaart MjJ. Oceaan. Eurymedon, 30 Nov. v. Singapore. Melampus, 29 Nov. te Hamburg. Rhesus 30 Nov. v. Belawan. HollandAfrika Lijn. Bloemfontein, u., 1 Dec. te Antwerpen. Boschfontein, t., 1 Dec. te Dakar verwacht. Jagersfontein, u., 29 Nov. v. Kaapstad. Springfontein, u., 1 Dec. v. Mombassa. Holland—Australië Lijn. Aagtekerk, u„ 1 Dec. v. Suez. Alhena, u., 29 Nov. v. Cutch Mandvi. Holland—Britsch-Indië Lijn. Hoogkerk, 30 Nov. v. Hamburg. Holland—Oost-Azlë Lijn. Gaasterkerk, 30 Nov. v. Rotterdam. Kon. Paketvaart Maatschappij. Barentz 29 Nov. v. Sabang Houtman 29 Nov. v. Shanghai. Ombilin 29 Nov. te Sabang. Stagen 27 Nov. v. Saigon. Van Rees pass. 29 Nov. Thursday Isles JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak 30 Nov. te Shanghai. Tjikandi 28 Nov. te Batavia Tjisaroera 29 Nov. te Hongkong. Sllver Java—Pacific Ljjn. Silverbelie 30 Nov. v. Belawan. van 1 Dec. 1936. BEVALLEN: C. Kelder—Schilthuizen, <3- A. Bruul—Valkhof f, d. OVERLEDEN: N. Winkel (m.), 17 jaar wed. J. Huis, 87 jaar. M. M. Harkes (v-). oy jaar.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8