Anna Paulowna polder. Diploma voor Bouwknecht SIVIWBÜIIH De Bilt seint Marktberichten Uit onze Omgeving JULIANADORP. Sint Nicolaasfeest in de O. L. schooL Vrijdagmiddag hielden de kinderen van de O. L. school te Julianadorp hun Sint Nicolaasfeest. Door de oudste kinderen werd eerst „Het nieuwsgierige elfje en de booze heks" opgevoerd. Keurig werd er gespeeld en gezongen. Na een pauze, waarin versna peringen werden rondgedeeld, kwam de beurt aan de poppenkast, voor de kinderen een blijde gebeurtenis. Juist toen deze Voorstelling af was en men had gezongen, gedronken en gegeten, kwam Sint Nicolaas en Zwarte Piet het feest met een bezoek ver eeren. Verscheidenen kwamen Sint Nicolaas een handje geven, en het spreekt als van zelf, dat ze niet met leege handen naar hun plaats gingen. Na het vertrek van Sint en zijn knecht zorgden de leerkrachten er voor dat ieder zijn geschenk ontving. Het was in alle opzichten een buitengewoon geslaag de middag, Film over Suriname. Vrijdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier bovengenoemde film over Suriname .vertoond. De explicatie werd verzorgd door den heer P. M. Legéne van de Broederge meenschap uit Zeist. Jammer was het dat zoo weinige van deze gelegenheid gebruik hebben gemaakt om over den zendingsar- beid aldaar iets te hooren en te zien. CALLANTSOOG SINT NICOLAASFEEST Ook de schooljeugd van Callantsoog heeft het St. Nicolaasfeest gevierd. Zaterdagmid dag kwamen St. Nicolaas en zijn zwarte knecht een bezoek brengen in de zaal van den heer P. de Haan, Onze nieuwe Burgemeester en Mevrouw waren hier ook aanwezig. Na verwelkoming door den heer Schut, deelt St Nicolaas pluimpjes en ook stand jes uit. De leerlingen uit de verschillende klassen voerden stukjes op en zongen liedjes. Het A.B.C. van de school door de kleinste. Een gedeelte van de St. Nicolaas cantate door de grooteren. Een tweetal jeugdige tooneel- spelers voerden een aardig stukje op getiteld. „De pannekoek" waarna voor de pauze eenige jongens uit de hoogste klas se een gymnastiek oefening en stand maakten. Tusschen de bedrijven door werden alle kinderen flink getracteerd. Na de pauze de poppenkast. Tot slot volgde de uitdeeling van de presentjes en daarna gingen allen tevreden naar huis. Opbrengst collecten huwelijks feest H. K. H. Prinses Juliana. De opbrengst van de in deze gemeente gehouden collecten voor het a.s. huwelijks feest van H. K. H. Prinses Juliana is: a. nvoor het Nationaal huwelijksgeschenk f 13.03; b. voor het feest Voor de school kinderen f26.04; c. voor de armen van deze gemeente f 13.03. In totaal dus f52.10. Voor de voorbereiding van het feest voor de schoolkinderen is een commissie be noemd, bestaande uit de heeren H. J. Schut, S. Kooger en A. C. Brussaard, welke com missie te zijner tijd zoo noodig nog zal worden uitgebreid met eenige medewerkers WIERINGEN ZUIDERZEEWERKEN. Aanbesteding. Aanbesteed zal worden het onderhouden gedurende het jaar 1937 van den afsluitdijk van de Zuiderzee tusschen Wieringen en de Friesche kust nabij Zurig, met bijbehoo- rend hoofd, aansluitende terreinen en ha- vendammen te Kornwerderzand, Breezand en Den Oever, van de aanwezige Rijksge bouwen en van het aanwezige gedeelte van Rijksweg no. 9 met bijkomende werken. WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen is de laatste weken weer met een 40-tal toegenomen. Einde No- .vember bedroeg het aantal 290 (vorige maand 251). Hiervan waren nog een 60-tal tewerkge steld bij werken, die in werkverschaffing worden uitgevoerd. VERLOTING. Aan de Arbeidersmuziekvereeniging „Kunst na Arbeid" is vergunning verleend tot het houden van een verloting. Uitgegeven zullen worden 1000 loten a f 0.10. HUWELIJKSGESCHENK NED. SCHOOLJEUGD. In samenwerking met het Nationale Co mité is een comité gevormd van den Neder- landsche Schooljeugd voor het aanbieden .van een geschenk aan het prinselijk paar. Hierin zijn de organisaties van alle rich tingen vertegenwoordigd, zoodat het het ge- heele Lager-, Middelbaar-, Gymnasiaal en Nijverheidsonderwijs omvat. Het comité stelt zich voor een inzameling te houden op alle onderwijsinrichtingen op 15 December a.s. des morgens om 10 uur. Dan zal dus de geheele Nederlandsche schooljeugd op het zelfde oogenblik gelegenheid hebben om bij te dragen aan het geschenk waarin de jeugd zal spreken. De maximum bijdrage voor de Lagere School is 5 cent per kind en voor de overige onderwijsinrichtingen 25 cent. Aan het on derwijspersoneel zal uitdrukkelijk verzocht worden om niet de minste pressie op de kin deren uit je oefenen. Ook het gem. bestuur van Wieringen heeft medewerking toegezegd. NATIONAAL HULDEBLIJK Voor het Nationaal Huldeblijk aan H.K.H H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bern- hard zal volgende week door eenige dames namens de Oranje-vereeniging worden ge collecteerd, met bussen. HOOFDPRIJZEN BALLERO. De hoofdprijzen der Ballero zijn toege kend aan. H. Koster Den Oever f 100.- Ie prijs 9990, Marie Koorn hofweg f 70.- 2e prijs 9989 G. Mostert.Elft f 25.- 3e prijs 9988. Voor allen een meevallertje In dezen tijd, - CONTROLE RIJWIELBELASTING Bij de gehouden controle op de rijwiel- merken zijn weer verschillende slachtoffers gevallen. St. Nicolaas schooL bezoekt de O. L. Zaterdagmorgen bracht St. Nicolaas met Zwarte Piet een bezoek aan de O. L. school te Hippolytushoef. De klassen werden ach tereenvolgens bezocht. Het laatste kwam St. Nicolaas in de le klas, waar de kleinen reeds van ongeduld zaten te popelen, in afwach ting van wat komen zou. Liedjes werden gezongen, cadeautjes uitgereikt en toen ging de Heilige enkele zieke kinderen be zoeken. St. Nicolaas bij de kleuters. Zaterdagmiddag waren alle kinderen der kleuterschool met vele ouders en belang stellenden in Cinema de Haan aanwezig, alwaar Sint Nicolaas met zwarte Piet een bezoek bracht. Na het zingen van nog eenige liedjes werd door de kinderen der laagste klas een aardige dans met zang gedaan. De leerlingen der hoogste klas droegen daarna voor „Het boertje en boerinnetje, alleraardigst in boerenkleeren gestoken en op klompen. St. Nicolaas sprak dan ook namens alle aanwezigen, door de dames, onderwijzeres sen te bedanken voor hetgeen door hun hulp gepresteerd is. Door verschillende groepjes en door en kele alleen werden nog eenige liedjes voor den Sint gezongen, waarna de Sint geassis teerd door Piet aan alle kinderen een ca deautje en lekkernijen uitreikte. GEMEENTE WIERINGEN. Loop der bevolking November 1936. Ingekomen personen: B. G. Netelenbos, uit 's Gravenhage; Gezin C. Stammis uit Velsen; H. de Jong, uit Ex- loo; D. Oberman uit Tietjerksteradeel; H. van Vliet uit Rotterdam; P. C. Vijn en gez. uit Den Helder; W. G. C. Albrecht uit Schaesberg; W. Leenen uit Roermond; N. Hoek uit Medemblik; B. M. Holtrop uit Me- demblik; H. A. Peters uit Didam; V. Weert en gezin uit Medemblik; G. B. Kingma uit Leeuwarden; J. Bakker uit Callantsoog. Vertrokken personen: H. W. Meihuizen en gezin naar Veendam; Mw. K. Lemstra naar Franekeradeel; C. Bos naar Emmen; !H. Heijnen en gezin naar Wouw, M. v. Ginneken en gez. naar Wouw (N.B.), C. P. Vijverberg naar Enkhuizen; H. L. P. van Vliet naar Amsterdam; J. H. Wi- ferink naar Heeswijk (N.B.), K. G. Bakker en gezin naar Tietjerksteradeel; J. v. d. Schuur en gezin naar Grijpskerk; B. Klip naar Zwijndrecht; H. Hidden naar Schagen, Mej. J. Rinia naar Makkum; M. J. v. d. Koppel naar Eethen; R. Gebert naar Em men; Mw. M. A. Halfweeg naar Hilversum; C. J. Bogers naar Rucphen; Mw. H. H. Wit ting naar Veendam; Mw. H. Faber naar Wieringerwaard. ANNA PAIJLOWNA De a.s. feesten. Het dagelijksch bestuur van het hoofd comité, Burgemeester Lovink en de heeren Keijzer en Baken, vergaderde Vrijdagavond ten Raadhuize met de hoofden der scholen, ter vaststelling van de kinderfeesten bij het Vorstelijk huwelijk. De heer Van Twisk te Den Helder kan reeds den 8sten Januari voor de trouwfilm zorgen en dus kan het feest vastgesteld wor den op dien datum. De openbare scholen I en III (Kleine Sluis en Oostpolder) en de R.K. school van de Spoorbuurt komen 's morgens samen in Veerburg, de drie scholen in Breezand in de zaal van den heer Borst. De heeren Mol (in Veerburg) en Van Neerden (bij Borst), de oudste schoolhoofden, zullen een eenvoudige korte toespraak houden en behalve op de bovengenoemde film wordt de jeugd getrac teerd op een paar aardige bijfilms en een versnapering. Als blijvende herinnering wordt elk kind een plaat, beschikbaar ge steld, door de regeering, meegegeven. Een vijftal liedjes zal van te voren op de scholen worden ingestudeerd. Het ligt voorts in de bedoeling op den on dertrouwdag van het Vorstelijk Paar aan elk schoolkind een zakje bruidssuikers te geven. De begrooting voor 1937 vastge steld. De lasten verlaagd met f 1. Gunstige perspectieven voor ver dere lastenverlaging. Daarvoor worden de zaken zoo goed mogelijk in orde gemaakt, Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden op Zaterdag 5 December 1936, des voormiddags 10 uur, in het Pol derhuis. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans, dijkgraaf; secretaris de heer C. Keijzer,; op zichter de heer I. Tallie. Het bestuur is voltallig en de Voorzitter 'spreekt in zijn openingswoord daarover zijn genoegen uit. In 't bijzonder heet spr. wel kom de heeren Schilderman en Wilms, die vandaag voor 't eerst als hoofdingeland aan wezig zijn. Spr. hoopt dat beide heeren groote belangstelling voor de polderzaken aan den dag zullen leggen en hun best zul len doen zich in de zaken van den polder in te werken en zich als menschen met een eigen zelfstandig oordeel zullen doen ken nen. Wel zullen zij hun oor te luisteren moe ten leggen, doch daarna het gehoorde ver werken en in den vorm die zij zelf den bes te achten, naar voren brengen. Spr. wijst er dan verder op, dat zij beiden op jongen leeftijd in dit college hun intrée doen en niet vergeten moet worden, dat dit college een wisselend college is. Dit blijkt b.v. uit het feit, dat het 31 December a.s. 26 jaar geleden is dat spr. in dit college kwam en thans nog de eenige is die van het toen malig bestuur aanwezig is. Van de 16 an dere zijn er nog 5 in leven. Wanneer de nieuwe hoofdingelanden hun gezondheid be houden, zoomede het vertrouwen van de in gelanden, dan zal later van hen als ouderen meer gevraagd worden en daarom uit spr. den wensch dat zij zich zullen inspannen om meer kennis van de zaken des polders te verwerven, teneinde werkzaam te kun nen zijn tot eigen genoegen en tot heil van den polder. De notulen worden gelezen, ze worden on der dankzegging goedgekeurd. Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat aan den polder is uitbetaald een liqui- datie-uitkeering van de N.V. Stoom-(Tram-) weg Wieringen-Schagen, ad f 1319.75. Over 1935 heeft de polder uitkeeringen ge noten voor wegen voorkomende op het aan vullend wegenplan en op de Provinciale we- genlijst van respectievelijk f 11050.en f 10850.—. Bij kasopname bij den penningmeester ble ken kas en bescheiden in orde te zijn. T.a.v. de spoorputten is het Dag. Bestuur tot de conclusie gekomen dat deze zaak niet tot het terrein van den polder behoort en dat de keur van den polder niet op deze wateren van toepassing is. Vaststelling der rekening. Aan de orde is de vaststelling van de re kening over 1935 en wijziging der begrooting van dat jaar. Door den heer Komen wordt namens de commissie van onderzoek gerapporteerd dat alles in de beste orde is bevonden en tot goedkeuring wordt geadviseerd. De rekening sluit op de volgende cijfers: gewone reke ning, ontvangsten f i72957.91, uitgaven f 155230.30, batig saldo f 17.727.61; kapitaal- dienst: ontvangsten f 146.347.60, uitgaven f 159.501.71, nadeelig saldo f 13154.11. In to taal geeft de rekening dus een voordeelig saldo aan van f 4573.50. Nog wordt door den rapporteur medege deeld, dat voor verbetering en onderhoud van de wegen is uitbetaald f65501.71, terwijl aan rijksbijdrage is ontvangen f49.501.71. De com missie brengt dank aan den penningmeester voor zijn uitstekend beheer en voor de toe lichting bij het onderzoek ontvangen Overeenkomstig het advies van de com missie wordt door de verg. besloten, waarna de Voorzitter de commissie in 't bijzonder den rapporteur dank zegt. De begrooting voor 1937. Volgt behandeling van de begrooting voor 1937. De Voorzitter merkt op, dat blijkens het ontwerp een kleine verlaging van lasten, n.1. van f27.op f26.— kan plaats vinden, en dat het Dag. Bestuur hoopt en ook vertrouwt dat, al gaat het kalm aan, in de toekomst de verlaging bestendigd kan blijven. Bij den post: Verplaatsingskosten van den Opzichter, zegt de heer Van Stipriaan, dat in andere polders de opzichter zelf voor deze kosten komt. Voor den tegenwoordigen tijd is het een bezwaar, met het oog op de lasten, deze kosten voor rekening van den polder te nemen. Waarom, vraagt spr., de opzichter alles en wij niets! Mag ik ook een wagen hebben voor rekening van den polder. De Voorzitter: Als U werkt voor den pol der, wel. De heer Van Stipriaan: In andere pol ders gebeurt het ook niet, ik vind het hoogst onbillijk. De voorzitter zou het verkeerd vinden als de opzichter zelf de verplaatsingskosten moest betalen. Het zou dan zóó kunnen worden dat de opzichter liever thuis bleef om enkele centen te besparen, terwijl hij el- der voor den polder guldens zou kun nen verdienen. Bovendien bij de benoeming is den opzichter toegezegd dat deze ver plaatsingskosten voor rekening van den polder kwamen en als dat nu werd veran derd, zou dat op een indirecte verlaging van salaris neerkomen. En daar moeten wij ons van onthouden. Als de werkzaamheden in de toekomst vermeerderen, zullen ook de verplaatsingskosten minder worden. Er wordt veel werk gedaan, juist om te komen tot verlaging van kosten. U en ik, zegt spr. zijn niet van 't zelfde idéé, t.a.v. de wijze waarop dat bereikt moet worden. Het dag. Bestuur wil het bereiken door een degelijk onderhoud, de boel goed voor el kaar te hebben. De heer Van Stipriaan wijst op polder „Het Koegras" waar de lasten laag zijn, terwijl wij steeds op de hooge lasten blij ven. De Voorzitter ontkent dit, de lasten zijn hier van f 30.- op f 27.- teruggebracht en zul len nu op f 26.- komen. Maar wanneer de heer Van Stipriaan een vergelijking wil maken met Koegras dan moet hij ook in aanmerking nemen, dat daar ieder voor zijn eigen bemaling moet zorgen, terwijl de bemaling hier geheel door den polder beheerd wordt en zoo prima is dat er algemeene tevredenheid over bestaat. (Teekenen van instemming) v Was dat niet het geval dan zou het voor de menschen veel grooter schade be- teekenen. De heer Van Stipriaan deelt mede in den Oostpolder te zijn geweest en daar iets ont moet te hebben, dat op minder tevreden heid wees, n.1. dat bij het slooten te diep wordt gespit. De voorzitter licht toe dat de keur die diepte aangeeft. Spr. erkent dat het hier en daar bezwaren met zich brengt en die kun nen ondervangen worden als de landeige naren een breedere strook grond beschik baar willen stellen en een langzamer be loop kan worden verkregen. De diepte is noodig om van het water af te komen. De heer Van Stipriaan is dat volkomen met den Voorzitter eens, maar het is een groot verschil of het is groene klei of blauwe klei. De Voorzitter zegt dat het Dag. Bestuur zal beraden of de slooten wijder zullen worden ingestoken. Door de heeren Smit, J. Tijsen en Komen worden bij de verdere behandeling der be grooting diverse inlichtingen gevraagd. De heer Van Stipriaan vindt de kosten van schoonhouden en kroozen van molen- slooten en waterleidingen hoog en vraagt of het werk niet beter aanbesteed kan worden. De Voorzitter merkt op dat niet alle land eigenaren voor voldoend schoonhouden der landslooten zorgen en de polder nu in de eerste plaats goed voor ruime slooten moet zorgen. Bovendien, de totale lengte der polderslooten is 75 a 80 K.M., er wordt 3 maal, soms 4 maal, de ronde gemaakt en De Vereeniging tot Ontwikkeling \an den Landbouw in Hollands Noorderkwartier stelt de gelegenheid open een Diploma \ooi knecht te behalen. Men kan zich aanmelden bij de Commissie, om proeven van bekwaamheid af te gg in ploegen, werken met de zaaimachine, m de wiedmachine en met de tractor. Wanneer deze proeven voor ploegen en minstens twee der andere onderdelen yo - doende zijn geweest, wordt een diploma u Aanvulling van de nog ontbrekende onder delen kan later geschieden, zodat langs ae weg een volledig diploma kan worden ver kregen. Elk onderzoek moet in de loop van 2 acn- tereenvolgende jaren zijn afgelopen. De aangifte voor dit onderzoek staa voortdurend open bij de secretaris van de Commissie, de heer V. Kaan te Anna Faa' lownapolder. De aangifte kan natuurlijk ook geschieden door de patroon. Wie zich tijdig heeft aangegeven, wordt door de Commissie aan de proef onder worpen bij de patroon, waar de persoon werkzaam is met de werktuigen die daar aanwezig zijn en op de dagen, waarop bij die patroon het werk verricht dient te worden. De betrokkene moet minstens drie dagen van te voren schriftelijk opgeven, wanneer en waar (nauwkeurige adres-aanduiding!) met het werk zal worden begonnen. De Commissie zorgt dan tijdig aanwezig_ te zijn voor de beoordeling. Als de Commissie nog niet aanwezig is, kan even goed met het werk worden begonnen. Als de laatste bedoelde mededeling wordt verzuimd, kan de beoordeling niet plaats hebben. De commissie bestaat uit de heren: Ir. G. J. Lienesch te Schagen, voorzitter; V. Kaan, secretaris, G. W. Waiboer en P. J. Waiboer, allen te Anna Paulownapolder; J. Bree- baart Kz. te Winkel; A. Vis te Bergen. dan is een geraamd bedrag van f 2500 niet hoog. Ook een gedeelte salaris van vast personeel zit in dit bedrag. Bij den post onderhoud van gebouwen informeert de heer Stammes naar de pla.n- ncn t.a.v. de woning voor den opzichter. De Voorzitter deelt mede, dat behalve enkele veranderingen aan de woning een kantoortje zal worden aangebouwd en een betonnen kluis voor het veilig bewaren van waardevolle stukken. Bii de posten: Bijdragen Noordhollands Noorderkwartier vraagt de heer Tijsen of deze bijdragen niet eens verminderd kun nen worden. De Voorzitter antwoordt dat de bijdrage volgens staat B steeds lager wordt in 1935 f 4806.77, in 1937 f 4667.86. Wat de bijdrage volgens staat A betreft, het Dag. Bestuur zal pogen verlaging te verkrijgen, door te trachten aan te toonen dat de bijdrage uit steekt boven de som die wordt verwerkt. Deze zaak is trouwens reeds 3 a 4 jaar ge leden door het Hoogheemraadschap bij Ged. Staten aanhangig gemaakt, maar verschil lende wijzigingen zullen gelijktijdig worden aangebracht en het is blijkbaar zeer moei lijk om daarmee gereed te komen. De heer Komen vraagt of dit jaar de boe zem van die Wieringerwaard klaar komt. De Voorzitter antwoordt ontkennend, het is een heele oppervlakte en door het rou leersysteem werken er niet zooveel arbei ders als men zou wenschen. Volgende week zal de eerste ploeg tewerkgesteld in den Boezem, aan den arbeid gaan. Ons oog is er op gevestigd, want eerst als het werk vol tooid is, begint het rendabel te worden. Nadat nog enkele vragen zijn gesteld en door den Voorzitter beantwoord, wordt de begrooting vastgesteld en daarbij bepaald dat de lasten f 26.per H.A. zullen bedra gen. De rondvraag. De heer Kaan vraagt of het Dag. Bestuur al iets weet inzake het terrein tusschen het Boschje en de Molenvaart; kan dat terrein al in erfpacht uitgegeven worden. De voorzitter zegt dat de gemeente nog een vorm zoekt wat het onderhoud betreft De zaak is in Den Haag. De heer Kaan noemt het voor den polder een groot financieel voordeel als het terrein voor 71/2 cent per vierkanten M in erfpacht wordt uitgegeven. De voorzitter merkt op, dat men zich niet moet voorstellen dat 't terrein direct in zijn geheel wordt afgegeven. De gemeente heeft aan den polder ge vraagd het perceel kosteloos in gebruik te mogen hebben en dan het onderhoud verre kend zou kunnen worden. In beginsel is het Dag. Bestuur niet onge negen aan het verzoek te voldoen. Maar kos ten kan de polder er niet aan besteden. Het wachten door de gemeente is dus op Den Jricicl£Jf. Op deze vraag van den heer Komen deelt de Voorzitter mede dat het terrein 8000 vier- kanten Meter groot is. De heer Wilms dankt hartelijk voor de woorden die de Voorzitter straks tot hem heeft gericht en zegt gaarne toe, zijn uiterste best te zullen doen om de belangen van den polder te behartigen. De heer Schilderman sluit zich bij deze woorden aan en zal zich zoo goed mogelijk in de zaken van den polder inwerken to?zeegg°ing.ltter dankt b6ide leden voor 'deze deDoverefwmlt WiïSt 0p de WGnscïielijkheid v JT weg hankende boomen hoek ïee 1nrte innVaartSWeg_ 0ost Zandvaarts- weg in te snoeien en eveneens die bij het perceel bewoond door Dr. Veenesz De voorzitter zegt toe, dat wat de' boomen \an eerstgenoemde plaats betreft, de betrok zal morden aangeschreven voor het einde van het jaar voor insnoeien te zorgen hefrpfl op ,cen erf staande, boomen „Üvf polder heeft daar geen zeggen schap over, doch de heer van Oosten heeft snoeien toegezegd. wosten neeit Hierna volgt sluiting. wieringermeer Verkiezing Ouderlingen en Diakenen. deBGefeK°eUrke?e JflKSï? amb,sdrn*er w-p n beer H. van Wieren Voor ImsThèï' h"tk"'"' Ouder heel J. °",eS m ,ot AANSLAG OP DEGRELLE? Op Degrclle, den leider der Rexisten, ZOi, naar van de zijde dezer beweging gemeld' wordt, een aanslag zijn gepleegd. Er J., met een revolver op Degrelle geschoten ziin op het oogenblik, waarop hij in een auto plaats wilde nemen. I Dit bericht is echter van officieele zijde nog niet bevestigd. Verwachting: Stormachtige, later afnemen* de Noordelijke tot Noordwestelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, aanvankelijk nog sneeuw of hagelbuien, en kouder. Verdere vooruitzichten: Afnemende wind aanvankelijk kouder. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN; 8 UUR: 767. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 2 gr. C. is 36 gr. F. Autobotsing te Wieringerwerf, Zaterdagmiddag c.a. 4 uur, reed de heer L. Boomsma te Slootdorp, in gezelschap van zijn broer, per Ford langs den Westerweg in de richting Wieringerwerf. Aan het kruis* punt gekomen WesterwegFriescheweg, (de bekende plaats waar voor bijna 2 jaar, 4 menschen bij een auto-botsing het leven lie ten), kwam langs den Friescheweg vanaf Den Oever een vrachtauto, dienst Leeuwar denAlkmaar. Door het slechte uitzicht, (men spreekt van beslagen ruiten), volgde eene niet meer te voorkomen botsing. Het gevolg was dat de wagen, bestuurd door den heer Boomsma, zwaar gehavend werd. Van den vrachtwagen werd slechts een koplamp; ingedrukt. Wonder boven wonder kwamen de bestuurders er bij dezen voltreffer goed af. De heer L. Boomsma had een kniefrac tuur opgeloopen, terwijl bij diens broer een lichte armkneuzing werd geconstateerd. Dr, Tamsma verbond de getroffenen. De vracht wagenbestuurder kwam er geheel zonder ver wondingen af. Naar men mededeelt, wist de vrachtauto-chauffeur niet te verklaren of door hem signaal was gegeven. De politie maakte procesverbaal op. Groote veeauto in de bocht ge kanteld. Hedenochtend pl.m. 5.30 uur, kwam een groote trailer-veeauto uit Friesland de Libra vanaf Wieringerwerf langs den Schagerweg naar Middenmeer. Juist in de bocht Schager weg—Slootweg. bij Middenmeer, vloog het zware gevaarte, wellicht door te groote snel heid de bermsloot in en kapseisde in zijn volle afmeting. Gelukkig liep een en ander zonder persoonlijke ongelukken af. De wa gen bevatte eenige stukgoederen en geen vee. ALKMAAR, 7 December. Veemarkt. 59 vette koeien f 15022d, graskalveren f 30—45, 26 nucht. kalv. 6—19. 34 Vette Schapen 20—26; 225 Vette Varkens 40—45. ALKMAAR, 5 December 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren: 2 nuchtere kalveren (slacht) aangevoerd; prijs f 8 en f 14 en 1 paard, waarvan de prijs niet genoteerd. ALKMAAR, 5 December. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor kleinhandel 72V2—77% cant' groothandel 72%75 cent en vaten niet ge noteerd handel goed. Kipeieren (groothan del) f 3.504.50. Handel matig. Eendeie ren geen. ALKMAAR 5 December. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkw. Aanvoer: 165.000 kipeieren: 56—58 Kg. I® -4 60, 58-60 Kg. f 4.60-5, 60—62 Kg- 5.15, 62—64 kg. f 5—5.45, 64—66 kg. f 5.20 —5.65. kleine f 3.40—4.50 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 5 December. Roode kool le kw. f 1—1.60 gele kool, 1® kvv. f 1, Deonsche witte kool, le kw. 80 ct* drielingen f 1.60—1.80, uien f 1.301-50. men f 1.50—1.60, peen f 1.20,; andijvie 50 et- Aanvoer; 69650 Kg. roode kool, 25350 K?' gele kool, 19300 Kg. Deonsche witte kool. 54.5 Kg. uien, 500 Kg. peen, 9000 st. andij vie. BROEK OP LANGENDIJK, 7 December. BI eigenheimres 2.20—2.30. ui-en 1.10— drielingen 1.90—2.30. grove 1.10—1.40, gele nep 5é70, peen 0.80—1, groene kool 1.50-1™' roode kool 1.20-1.90, afw. 1.-, gel ekool 1. d. wite 8090 ct., bloemkool 6.90""tv. 2e soort 2.40—4.10, andijvie 60-70 ct. NOORDSCHARWOUDE 7 December. 500 kg. Uien f 140. Grove f 1.60; 12400 W Gele kool f 1.—f l.io 10800 kg. D. Witte kool f 0.80—f 0.90 HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoerverguh' mng voor buitenlandsche boter is voor de vwi UU1M uiawuntiic week van 612 December vastgesteld f .0.80 per Kg. behoudens tusschentijdsc wijzigingen. w

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12