Texel lïÜTsd S-D.A-P. en het Wederom een lijk aangespoeld Arrondissements rechtbank te Alkmaar KVIIR De Bilt seint Z!"na,7 j,™ SmS defensievraagstuk Belgies onafhankelijkheid Marktberichten Uit onze Omgeving Stoomvaartberichten Chineesche troepen versterkt Hetze tegen Japansche regeering taxegedeelte consumptiemelk. ANNA PAU WW NA Waarschuwing Een persoon, bewerend geen steun te ont vangen, tracht onder aanbieding van een lijst geld te krijgen van de ingezetenen. Men verzoekt ons tegen het optreden van dezen persoon, (die natuurlijk ook geen verlof heeft voor het inzamelen met een lijst) te waar schuwen, R.K. Voetbal. Wegens een te kort aan leden, heeft Z.A.P. II zich teruggetrokken uit de compe titie. De middenstand en 't feest. In een Dinsdagavond gehouden vergade ring van de Middenstandsvereeniging, kwam een schrijven van het comité tot viering van het huwelijksfeest van Prinses Juliana in be handeling, waarin verzocht werd de moge lijkheid onder de oogen te zien, of de mid denstand aan dit feest kan deelnemen, door het houden van een étalagewedstrijd. De vergadering werd, waarschijnlijk door *t ongunstige weer, slechts door 14 midden standers bezocht. Nadat als bezwaren waren geopperd de pas afgeloopen drukte van de St. Nicolaas-attractie, het opmaken van Kerst-étalages en étalages voor uitverkoop, sprak de vergadering zich toch in beginsel uit voor meedoen aan een étalage wedstrijd. De leden zullen worden uitgenoodigd vóór 15 December aan den secretaris, den heer B. Zon te berichten, of zij al of niet deelnemen aan den wedstrijd. De heer C. Slikker werd aangewezen om de middenstandsvereeniging in bovengenoemd comité te vertegenwoordigen. Het R.K. Comité voor Wijkverpleging is als volgt samengesteld: C. op 't Veld—De Jong; A. Schenkels—Koopman, W. Komen, Fr. van Lierop, J. Zandvliet. R. K. Damvereeniging. De stand van groep A luidt: gesp. gew. W. P. Alkemade 4 3 J. Meijer 4 2 J. v. Nuland 4 2 W. Meijer 3 2 H. Huijbens 3 1 A. v. d. Voort 1 1 W. Komen 2 1 Th. VIaar 2 1 W. Th. Alkemade 5 1 W. A. Alkemade 4 0 Bij groep B is de stand: gesp. gew. rem. vrl. pt. 1 1 1 1 1 0 1 1 4 3 H. Elfering E. Kerkhoff C. Oudenaarde A. Kapitein P. Jansen G. Philipsen F. v. d. Hoek Joh. Huiberts J. v. Kessel Th. Kramer 7 6 5 7 6 6 4 6 4 3 3 2 2 2 2 0 0 rem. vrl. pt. 1 0 13 0 2 1 3 2 3 2 2 6 3 1 1 2 1 0 0 3 1 Biljarten Groep 1 van de biljartvereeniging speelde Bij den heer Alkemade tegen groep 5. Van groep 1 wonnen: P. Wilms 50 van C. Slikker 139, C. Doorn 30 en P. Smiers 26, G. v. Zandwijk 56 v. P. Smiers 13 en K. Jonge jan 48; L. Elfering 30 van P. Smiers 16, K. Jonge jan 34 en C. Slikker 141; G. Philipsen 62 van C. Doorn 17, C. Slikker 135, P. Smiers 30 en Jonge jan 33. Van groep 5 wonnen: K. Jongejan 54 van P. Wilms 47. C. Doorn (invallend voor H. Naastepad) 34 van Elferink 16 en Van Zand wijk 52; C. Slikker (invallend voor Jb. Dek ker) 300 van Van Zandwijk 40. Groep 1 won dus met 12 tegen 4 van groep 5. BREEZAND. Door verschillende vereenigingen, behoo- rende tot de Evangelisatie, wordt Vrijdag en Zaterdag een bazar gehouden. Het doel is meubelen te verkrijgen voor het vereeni- gingslokaal. Voor bijzonderheden zie men advertentie In dit blad. WIER1NGEN Aanbesteding werken. onderhoud kunst- Gisteren werd vanwege den directeur- generaal der Zuiderzeewerken aanbesteed het onderhoud gedurende het jaar 1937 van de kunstwerken in den afsluitdijk te Den Oever en Kornwerderzand met bij komende werken. Laagste inschrijver was de firma O. J. Bosker te Wieringen, voor f 44.720. POLITIE. Verloren: een glacé handschoen, een be lastingplaatje en een portemonnaie, inhou dende twee bankbiljetten van tien gulden één rijksdaalder en eenig kleingeld. Inlichtingen bij de gemeentebode. ST. NICOLAASFEEST. TE OOSTERLAND. Ook de O.L.S. te Oosterland vergat de Sint niet. Evenals vorige jaren werd de kinder vriend met veel vreugde door de kleinen ingehaald. Daarna werden de kinderen in de zaal van den heer A. Klein bezig gehou den met de poppenkast, vertoond door den heer Overeem. Ook kwamen de kinderen, onder leiding van mej. Boerdijk zelf ten too- neele voor het uitbeelden van enkele aardige liedjes, die veel succes oogstten. De Sint en zijn knecht deelden geschenken en versna peringen uit en zoo ging ieder voldaan huis waarts. 's Avonds was er weer feest, nu voor de oudere kinderen. De zaal liep stampvol, zoo dat verdere toeloop moest worden gestuit. De meisjes en jongens zorgden zelf weer voor een aardig programma, ingestudeerd onder leiding van den heer en mevr. Overeem en mej. v. Hoboken. Een paar leuke zangspel letjes, een tooneelstukje en verschillende liedjes, werden met groote toewijding uitge voerd en verschillende leerlingen ontpopten zich als acteurs in den dop. Vooral de schoen maker verdient een extra-pluimpje voor z'n onbevangen spel. Het publiek was dan ook enthousiast, Na het uitreiken van cadeaux en lekkernijen was het Oosterlander Sinter klaasfeest weer ten einde. De oudercommis sie en de andere medewerkers komt zeker een woord van grooten dank toe voor alle moeite, die ze zich gegeven hebben om de kinderen in dezen, voor velen zoo moeilijken tijd, een prettig feest te bezorgen. WIERINGERMEER WATERVLIEGTUIG MAAKT NOODLAN DING OP HET IJSELMEER. Een watervliegtuig van de „Mok" circel- de gisterenmiddag op zeer geringe hoogte boven onze dorpen en trok groote belang stelling bij onze polderbewoners. Vooral door de jeugd wer dit lage vliegen zeer geapprecieerd. Later bleek dat het vliegtuig zocht naar een geschikte landingsgelegenheid. Het maakte een noodlanding op het IJs- selmeer. De oorzaak moet waarschijnlijk gezocht worden in de laag hangende mist- bonken. Het vliegtuig is vervoert naar de haven aan de Wijde Zeug. Het toestel zal met opstijgen waarschijnlijk wachten tot de mist is opgetrokken. ZIJPE Afkomstig van de Sch. 179. Woensdagmorgen is op het strand op de grens tusschen de voormalige gemeente Petten en de gemeente Callantsoog gevon den een uit zee aangespoeld lijk van een onbekenden man, vermoedelijk een der op varenden van de dezen herfst vergane loggers. Het lijk, dat gekleed was in vis- scherskleeding, is overgebracht naar het lijkenhuisje bij de begraafplaats te Petten. Onmiddelijk na de vinding heeft men de reederij Vrolijk te Scheveningcn hiervan in kennis gesteld, teneinde tot een identi ficatie te geraken. Het lijk herkend. Door familieleden, die Woensdagmiddag uit Scheveningen naar Petten waren overgekomen, is het lijk herkend te zijn van Willem Cornelis te Niet, geboren 10 September 1886, laatst wonende te Sche veningen. De man was visscher aan boord van de vergane logger „Sch. 179" van de reederij Vrolijk te Scheveningen. Het lijk zal heden naar Scheveningen worden overgebracht. POLDERNIEUWS. De heer P. E. K. EbbingaWubbe is Woensdag herkozen tot Hoofd-ingeland van het Waterschap „Polder Waalenburg" op Texel. Voor de gelegenheid tot opgave van andere candidaten was door niemand gebruik gemaakt, zoodat de aftredende Hoofdingeland zonder stemming is herkozen. RADEN NAAR DEN JUISTEN TIJD. In verschillende zaken te Den Burg kon men in de weken vóór Sint Nicolaas raden naar den juisten tyd, waarop een verzegeld horloge zou blijven staan. In geen dezer winkels werd den juisten t(jd geraden, waarom de prijzen werden toegekend aan degenen, die den meest bijkomenden tijd had den geraden. Het horloge in Dros' magazijn bleef staan te 3 uur 40 minuten en 10 sec. Geraden was 3 u. 40 min. 11 sec. door Mevr. Leupen, een dame van elders, die hier was gelogeerd. Haar zal een waardebon van 25 gulden worden toegezonden. Bjj den heer R. Bakker op de Goeneplaats stond het horloge op 9 u. 6 min. en 49 sec. Mej. M. ZflmSchraag raadde 9 u. 5 min. en 7 sec. en ontving een étui met 12 zilveren lepeltjes. Bij den heer J. Stam stond het horloge op 6.26.24. Hier was het mej. Wed. De Visser, die het meest nabij dezen tijd raadde en hiervoor een pendule ontving. Oosterend. DE JUISTE TIJD. Ook de bezoekers van den manufacturen winkel van mej. M. Breemer te Oosterend mochten raden naar den juisten tijd, waarop het horloge daar stil bleef staan. Het stond op 12 u. en 7 min. Geraden werd door den heer Jn. Vlaming Gz. 12 u. en 8 min., die hiervoor een fraaie sprei ontving. ZAKENXIEUWS. Het woonhuis van wijlen mejuffr. wed. J. Vonk in de Peperstraat te Oosterend is ge kocht door den heer Bram Vos, die voorne mens is er een schoenenzaak in te vestigen. Het pand zal voor dit doel geheel worden verbouwd. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 8 December. EEN TOT ZWIJNTJESJAGER GEDEGRA DEERDE BROODBAKKER. De ruim 30-jarige, te Den Helder het le venslicht ontvangen hebbende Sander L., is een snaak, die wel eens placht te worden aangeduid als een „mooie" jongen, met de klemtoon op het bijvoegelijke „mooie", waar door deze loftuiting een geheel andere be- teekenis krijgt. Reeds meermalen hebben we Sander in onze rechterlijke annalen moeten noteeren en zoo is hij in 1934, des tijds in kwaliteit van bakkersknecht te Schagen, ter zéke diefstal van een geheele serie rijwielen tot 1 jaar mikpruimen ver oordeeld. Thans stond hij opnieuw terecht wegens het achteroverdrukken van een aan tal rijwielen, eigendom van mej. H. Boode, en de heeren Beemster, Pasma en Winter. Laatstgemelde, die zonder eenig motief, he den als getuige afwezig bleef, mag dat grap je wel gauw met mr. Tack uitknobbelen, anders zal hij ook nog met den kanton rechter kennis maken, Verwachting: Zwakke Zuidelijke tot Ooste lijke wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt, gewaarschuwd wordt voor gladde wegen, vooral in het Oosten. Verdere vooruitzichten: Waarschijnlijk langzaam toenemende vorst. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 777. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 0 gr. C. is 32 gr. F. De heer Sander echter, had met succes zijn zwijntjesjacht te Alkmaar vanaf 23 tot 28 October voortgezet, tot een Alkmaarsche rechercheur hem in het nachtelijk uur op een damesfiets zag racen. Sander gaf de rechtbank geen moeilijk heden. Hii had geldgebrek, voila toutl Al leen beweerde hii, dat het he.m niet was te doen om de fietsen, maar om de beter ver handelbare rij wielbelastingplaatj es. De heer Officier gaf eenige grepen uit het leven van Sander en requireerde thans 1 jaar en 8 maanden, waarop verdediger, mr. Dwars uit Hoorn, die alweer voor dit klein- liefdewerk waS uitverkoren, nog het een en ander in 't voordeel van zijn schralen cli ënt ter sprake bracht en met den moed der wanhoop een gecombineerde straf voor stelde, 'n propositie die echter bij den Of ficier absoluut geen steun genoot. Het moest toch eindelijk maar eens uit zijn, die rijwieldiefstallen, zei het O. M. DE HERSENS-ORDE-STORENDE EN DUIZELINGEN-WEKKENDE CRISISWETTEN. Een Heldersche winkelier, de heer Anth. Jac. K., verkoopt onder meer ook fleschjes koffieroom, waarvoor hij vergunning had van de Heldersche „crisis"-melkcommissie. De man dacht dus safe te zijn en verkocht zonder gemoedsbezwaren dit nuttig pro duct, tot op eens een zwaarlijvige crisis- zuivelcontroleur, hem uit zijn zoeten droom ruw wakker schudde, door te constateeren, dat de goedkeuringen der stedelijke crisis- zuivelcommissie geen klap hadden te be- teekenen, maar dat hij moest beschikken over een consent van de Nederlandsche Zui- vel-Gcntrale, voorheen genoemd Crisis Zui- vel-Centrale. Aangezien echter de heer K. de bedoelde vergunning niet kon toonen, volgde proces-verbaal en veroordeeling tot f 10 boete of 3 dagen door den Helderschen kantonrechter. De veroordeelde waagde er echter nog een paar pop aan en kwam in hooger beroep. En gelukkig niet zonder succes! De Officier toch moest zelf eerlijk erkennen, dat zelfs juristen, laat staan eenvoudige burgers uit al die steeds afwisselende crisisvoorschriften niet meer wijs kunnen worden. Hij nam aan, dat appellant geheel ter goeder trouw was geweest en stelde voor de opgelegde boete te verlagen tot f2 of 1 dag, zulks lot volle tevredenheid van den heer K. DE ARME HUISJESMELKER ZOCHT HULP EN BIJSTAND IN MOEILIJKE OMSTAN DIGHEDEN AAN HET VERKEERDE KANTOOR. Had zijn stadgenoot Anth. KI., zooals blijkt uit het verslag der vorige Heldersche zaak, in Alkmaar bij de geleerde heeren van de meervoudige strafkamer een aangenaam onthaal gevonden, minder prettig verging het den huiseigenaar Jan de K., 'n 65-jarig héér, die ook zijn schild ende betrouwen had gesteld op de meerv. kamer. Deze bejaarde pechvogel was de geluk kige bezitter van een tweetal bouwvallige perceelen, geteekend 1 en 3 in de Jodensteeg te Den Helder, welke perceelen hij ver huurde voor het kapitale bedrag van 25 stuivers de twee per week, aan een eer zame scharrelaar, genaamd Salomon L. Het gemeentebestuur van Den Helder echter waren de wormstekige kasteelen van genoemden huiseigenaar een doorn in het oog. Hem werd alsnu een ultimatum gesteld: grondige restauratie of opruiming vóór 27 April 1935 en anders zouden er maatregelen worden genomen. En toen nu het effect dezer sommatie uitbleef, werd de bedreiging ten uitvoer gelegd, met gevolg, dat de heer de K. werd veroordeeld door den kantonrechter tot f25 boete of 10 da gen. Zooals gezegd, zocht ook de heer de K. hulp en troost bij de hoogere rechtbank, helaas echter met veel minder moedgevend gevolg. Het bleek ter zitting, dat volgens de opinie van het Heldersche gemeentebestuur, gezegde perceelen gevaar opleverden voor de veiligheid, hoewel de eigenaar met on verholen trots releveerde, dat ze met goed gevolg het brute geweld der November stormen, die zeekasteelen verpletterden, hadden getrotseerd. Aan de hand van de voorlichting van 't gemeentebestuur, bouw de de heer Officier echter een onvriendelijk requisitoir op, strekkende tot bevestiging van het gewezen vonnis. De Officier schroomde zelfs niet, het gemeentebestuur van Den Helder op te wekken, om bedoelde 1 gevaarlijke perceelen voor rekening .4®" eigenaar te amoveeren en hem bovendien nog een flinke boete op te leggen. Beladen met den inhoud van de fiolen der ^edure de de morgenzitting opgespaarde oorn des heeren Officiers, strompelde het slachtot er met zijn nutteloos getoonde P ter verdediging, uit de zaal der gere g- heid. HIJ WILDE EENS PROBEEREN OF HIJ VERZACHTING VAN STRAF KON KRIJGEN. De 21-jarige winkelbediende Frits C. te Den Helder, had het ongeluk op 29 April in de Keizerstraat aldaar met een door hem bestuurden auto een fietsrijder, den monteur Jan Nijman, aan te rijden en was te dier zake veroordeeld door den Hejder- schen Kantonrechter tot f25 boete of 15 da gen, met welk vonnis hij niet instemde, wes halve hij in het heden door de meerv. strafkamer behandelde beroep kwam. Ken 4-tal getuigen waren gedagvaard, n.1. de heeren Jan Nijman, G. Meijer, KI. Bierste ker en A. Veenstra. Het gewone afschuifsysteem-spelletje, dat veelvuldig wordt toegepast als men in de knijp zit, had hier ook weer plaats, doch ten slotte draaide de wind in het nadeel van FGrits en werd gerequireerd bevestiging van het vonnis, 'n requisitoir, waarmede niet alleen Frits, doch ook een paar geleer- do muskieten aan de perstafel niet accoord gingen. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Alkmaar 8 Dec. 4 u. n.m. 49 mijl N. v. Flores. Bacchus 8 Dec. v. Jaffa. Bodegraven 9 Dec. v. Liverpool. Calypso 8 Dec. v. Valencia. Crijnssen, t., 8 Dec. v. Barbadoe. Deucalion 8 Dec. te Hamburg. Hercules pass. 9 Dec. v.m. Gibraltar. Hermes 8 Dec. v. Varna. Irene 9 Dec. te Kopenhagen. Juno 9 Dec. te Genua. Johan v. Oldenbarnevelt, u., 7 Dec. v. Bela- wan. Juno 8 Dec. v. Livorno. Nereus pass. 8 Dec. Holtenau. Nereus 9 Dec. te Odense. Oberon 8 Dec. v. Calonica. Orpheus 8 Dec. te Stettin. Telamon 9 Dec. te Jaffa. Theseus 9 Dec. v. Aarhus. Tiberius 8 Dec. v. Messina. Titus 8 Dec. te Valencia. HollandAmerika L(jn. Beemsterdijk 8 Dec. te Norfolk. Dinteldijk, 6 Dec. V. Havana. Damsterdijk 7 Dec. te Vancouver. Edam 7 Dec. te Londen. Lochmonar 7 Dec. te Liverpool. Maasdam, pass. 7 Dec. Prawlepoint. Statendam 9 Dec. v. Rott. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba, t., 8 Dec. v. Montevideo. Alcyone 8 Dec. v. Hamburg. Aldabi, u., 8 Dec. v. St. Vincent. Rotterdamsche Lloyd. Kedoe, u., 9 Dec. te Belawan. Kota Nopan, u., 9 Dec. v. Port Said. Sibajak 9 Dec. v. Batavia. Soekaboemi, u., 8 Dec. Kaap del Armi gep. Tapanoeli, ui., pass. 9 Dec. Ouessant. HollandAustralië Lijn. Meliskerk, 9 Dec. te Rotterdam. Nijkerk, u„ 8 Dec. v. Melbourne. Stoomvaart Mjj. Nederland. Chr. Huygens, t., 9 Dec. v. Colombo. Poelau Laut, t., 7 Dec. v. Singapore. Kon. Holl. Lloyd. Montferland, u., 9 Dec. te Santos. Zaanland, 10 Dec. 1 uur n.m. te IJmuiden ver wacht. Kon. Paketvaart Maatschappij. Nieuw Zeeland, 7 Dec. te Singapore. Swartenhondt, 7 Dec. v. Beira. Holland—West-Afrlka Hjn. Jaarstroom, 9 Dec. v. Dakar. Silver JavaPacific Lijn. Siantar, 5 Dec. te Beaumont. Salabangka 6Dec. v. Calcutta. JavaChinaJapan Lijn. Tjimanoek, 7 Dec. v. Batavia. Tjisalak, 7 Dec. te Hongkong. Stoomvaart Mjj. Oceaan. Euryades, pass. 8 Dec. Gibraltar. Memnon 9 Dec. v. Singapore. Phrontis, 8 Dec. v. Padang. Emzetco Lyn. Jonge Johanna, pass. 8 Dec. Gibraltar. Holland—Oost-Azië Lijn. Serooskerk, t., 5 Dec. v. Poochow. Zuiderkerk, u., 5 Dec. v. Manilla. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. 18 December 1936. Alkmaar, Den Helder en S c h a gen: N.V Maatschappij „Petrolifere" (Pe- ni? ?ntmm ha"?del) en N V' Maatschap- pij tot Détai verkoop van Petroleum De Automaat in liq. getreden. Fil. Alkmaar Den Helder en Schagen opgeheven. er: Scheltis voorheen E. N Heijhgenberg, Keizerstraat lil, verlich- tings- en radioartikelen. Fil. gevestigd te Den Helder, Rijksweg 38. g te Drie regimenten infanterie loo- pen over. zijn overgeloopcn. Pr°vmciale regeering fa?teriïeternftvSrfernairtilfenee re*imenten Het juiste aanta 2 cavaHcrie. pen, is niet bekend. 1S overSelo°- Meerderheid der studiecommissie vóór bewapening. De meerderheid der commissie van onder» zoek naar de kwestie der bewapening, ge. vormd door de S.D.A.P. conform besluit van het congres, gehouden op 11, 12 en 13 April jl. is tot de conclusie gekomen, dat de ver- dediging van het Rijk en zijn ovcrzeesche gebiedsdeelen mot bijstand t an anderen in het kader van collectieve veiligheid, alsmede voor die verdediging met bijstand van ande- ren zonder Volkenbondsverband, instand houding van een Nederlandsche weermacht noodzakelijk maakt. Het is dus thans wel zeker, dat de S.D, A P. nog voor de komende verkiezingen de eenzijdige ontwapening uit haar program zal schrappen. Wil ook Hitier als garant op treden? Men heeft de aandacht gevestigd op een bericht in een Engelsch blad volgens het welk Hitier voornemens zou zijn België bin nenkort dezelfde garantie tegen iederen niet uitgelokten aanval te geven als Frankrijk en Groot-Brittannië reeds hebben gegeven. Volgens het blad zou de rijkskanselier dezen waarborg een sensationeel karakter geven. Belgische officieele kringen verklaren evenwel niets af te weten van deze aan; Hitier toegeschreven bedoelingen. Dreigende militaire dictatuur^ Gaimusho deelt mede, dat hedenmiddag een communiqué gepubliceerd zal worden, „ter definieering van den Japanschen toe stand met betrekking tot China na het bre ken van de onderhandelingen te Nanking", Welingelichte kringen te Tokio zijn van' meening, dat dit communiqué een poging zal vormen tot rechtvaardiging van de Japan»- sche buitenlandsche politiek, die heftig wordt aangevallen door het meerendeel der dagbladen, benevens door verscheidene po litieke partijen, zulks in verband met da mislukking der Chineesch-Japansche onder handelingen en der weigering van de Russi sche regering het nieuwe visscherij-accoord te onderteekenen. Ondanks de op het oogenblik tegen Arita gevoerde campagne wenschen de parlements leden zijn aftreden niet, aangezien zijn val den val der regeering Hirota met zich zou kunnen meebrengen en daarop waarschijn lijk een militaire dictatuur zou volgen. SCHAGEN, 10 December. 3 Paarden f 150—250. 11 geldekoeien f130—160, 35 idem vette f 160—250, 10 kal koeien f 180—20, 3 vaarzen f 90—110, 5 grag kalveren f 3054, 47 nuchtere kalveren f6—16, 140 vette schapen f 20—26, 424 over houders f 1216, 4 bokken en geiten f 3— 7, 13 magere varkens f 14—24, 18 idem vette per Kg. 40—42 ct., 119 biggen f7—13, 14 konijnen f 0.75—1.75, 37 kippen f 0.60 —1.25. BROEK OP LANGENDIJK, 10 December. Bi. eigenheimers 2.50, uien 1.30—1.60. dr. 2.10—2.50, grove f 1.40—1.60, peen 1—1.40, groene kool f 2.10—3.10. Kroten f 1.10—1.30, roode kool f 1—2, afW, f 11-20, gele kool f 1, D. witte kool f 0.SO-» 0.90, bloemkool f 6.6(4-8.60, 2e soort f 2.70- 3.30, andijvie f 0.70-1.50. NOORDSCHARWOUDE, 10 December. Schotsche muizen f 2.10, grooten 2.10, dr. 1.30, uien 1.30—1.50, drielingen 2.20—2.60, grove 1.50—1.70, peen 1.40—1.50. Roode kool f 1—1.80, gele kool f 1—1.10, D. witte kool f 0.80—1, bloemkool f 7.80 8.30, andijvie f 0.85—1. ALKMAAR, 9 December. Andijvie f 0.70-2.40, boerenkool f 0.80-2, gele kool f 1, groene kool f f.5Q—3, krop sla f 1—1.50, knolselderie f 2.10—3.30, roo- f 1—2.20, selderie f 1.90. spruiten f 3—6.50, tomaten f 2.50—8.10, uien f 1—1.80, wortelen f 2—5, witlof I f 5.50—8. AMSTERDAM, 9 December. Ier veemarkt waren heden aangevoerd? 2 vette koeien; 224 vette kalveren- le kw. 58—64 ct., 2e kw. 50—57 ct., 3e kw. 45—49 ct. per Kg. levend gewicht; 45 nuchtere kalveren f7—10 per stuk, 182 varkens? vleeschvarkens, wegende van 90-110 Kg. ou—51 ct., zware varkens 49—50 ct., vette varkens 4849 ct. per Kg. slachtgewicht, Aangevoerd; 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren matige aanvoer, handel vlug en goed prijs- noudend, enkele zeer beste 46— cent bo ven noteering. Nuchtere kalveren korte aanvoer, zeer vluge handel en prijzen con stant. Varkens korte aanvoer, handel zeer gedrukt, prijzen als Maandag j.L, W ARMENHUIZEN, 9 December. Roode kooi f 1-1.50, gele kool f 1, Deen- sche witte okol 0.80. Aanvoer: 18000 Kg- k°o1- 20500 Kg. gele kool, 5200 Kg. Deensche witte kool. MIDDENMEER, 9 December. Rogge f88.35, witte haver f 7.157.5Ö, erwten f89.25, duivenboonen f 9 —9.75, karwijzaad f 22.50—23.50. 8 Gravenhage. Nederlandsche Zuivel- V3 December t.m. 19 December 1936 nnsumptiemelk regeeringscontract taxege- eelto 6.25 cent, event. verhoogd met premie oi verminderd met afdracht voor de kwali- ccnt 0verme'k regeeringsminimumprijs 5,10 Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2,50 cent.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12