Croydon Binnenland Verkeersfonds- debatten Nederlandsch Bondselftal verliest met 1-0 van de Hongaren Het a*s* Prinselijk huwelijk Me'kauto tegen goederen- tram .gebotst De roofmoord te Amsterdam Brand in een timmerfabriek Poolsche landbouw producten in ons land Heymans en Sluyter te Parijs Het aftreden van burgemeester Ter Laan De versiering van het paleis Noordeinde Mislukte aanslag van een krankzinnige Tweede Kamer R'StaÏÏJ T\UUïtek™«-^elIikaa« thotifs^'S,? - mel SU'teipS, ïi S P Q P T voorzet van den Hongaarschen rechtsbui ten onder zijn armen door en toen had de midvoor geen moeite den bal in doel te trappen. Roode Duivels-Zwaluwen» 3-5 De publieke belangstelling. Waarschuwing van de Haagsche politie. De hoofdcommissaris van politie te 's Gra- venhage doet hierbij de navolgende waar schuwingen uitgaan aan het publiek, dat ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana op 7 Januari a.s. de residentie zal bezoeKen, alsmede plaatsen langs de route wenscht te huren. Past op de zakkenrollers. Overtuigt u bij het koopen van plaatsen dat gij niet in handen valt van zoogenaam de opkoopers. Overtuigt u, of gij te doen hebt met den daadwerkelijken eigenaar of verhuurder of diens gemachtigde(n) van het perceel waar voor plaatsen worden besteld. Overtuigt u dat de aangeboden plaatsen werkelijk uitzicht geven op de route waar langs de koninklijke stoet zich zal bewegen. Overtuigt u dat voor een perceel niet reeds teveel plaatsen zijn uitgegeven. Weest uiterlijk 9 uur aanwezig. Bedenkt dat het aanrijden met auto's of andere voertuigen naar de gewenschte per- ceelen is uitgesloten. Uitzonderingen kunnen niet worden toegestaan. Een ieder zal dus te voet zijn plaats van bestemming moe ten bereiken. Overtuigt u of de toegangskaarten voor de tribunes Torenstraat, Vondelstraat, Eland straat en Alexanderveld voorzien zijn van een handteekeningstempel van den hoofd commissaris van politie. Tentoonstelling te Amsterdam. Amsterdam. In samenwerking met de Nederlandsch-Poolsche Kamer v. Koop handel zal te Amsterdam in de localiteiten van het Poolsche consulaat, Vossiusstraat 55 een tentoonstelling worden gehouden van eenige bijzondere voortbrengselen van de Poolsche landbouw en veeteelt alsmede van de landbouwindustrie in Polen. Naar aanleiding hiervan vestigt men er de aandacht op, dat ofschoon Polen en Nederland beiden voor een belangrijk deel hunner inkomsten op den export van landbouwkundige voortbrengselen zijn aan gewezen, dit nog in geenen deele concur rentie behoeft in te sluiten, eerstens, omdat de meeste voortbrengselen, die beide lan den uitvoeren zeer van aard en karakter verschillen en voorts omdat voor die en kele der producten, waar concurrentie mocht bestaan door kennismaking wellicht samenwerking op de buitenlandsche markt kan worden bereikt, zooals dit reeds voor eenige artikelen is geschied, waarmede de belanghebbenden in beide landen ten zeer ste gebaat zijn. De tentoonstelling zal voor het publiek geopend zijn vanaf Donderdagmiddag 17 December a.s. twee uur af tot Zaterdag 19 December vijf uur des namiddags. De sportvliegers Heymans en Sluyter Heb ben gister de voorlaatste étappe afgelegd van hun retourvlucht naar Nederlandsch- Indië. Zij startten om 7.25 uur pl.t. van Ro me en vlogen eerst naar Marseille, vanwaar zij om 9.35 uur vertrokken naar Lyon. Na een tusschenlanding aldaar stegen de luchtreizigers om 13.15 uur weer op, met als doel Parijs, dat zij om 15.55 uur bereikten. Van Rome tot Marseille hebben de vliegers mooi weer gehad. Op het laatste gedeelte van den tocht hebben zij echter met slecht zicht te kampen gehad. Zooals gemeld, denken de heeren Hey mans en Sluyter heden, Donderdagmiddag, omstreeks 1 uur, op Schiphol te arriveeren. Zaandam: In de raadsvergadering van gisteravond heeft de burgemeester van Zaandam, de heer J. ter Laan medegedeeld, per 8 Februari 1937 ontheffing uit zijn ambt te hebben gevraagd. Hij hoopt in een raadsvergadering op 5 Februari 1937 officieel van den Raad af scheid te nemen. De inzittenden vrijwel ongedeerd gebleven. Gisterenavond te omstreeks zeven uur, is een vrachtauto, geladen met melkbussen, van den heer L. B. van den Berg te Den Haag, in de Burgemeester Crezeelaan te De Lier, op het zich daar bevindende kruisnunt tegen een juist passeerende goederentram van de Westlandsche Stoomtram-Maatschap pij gebotst. De wagen vloog met volle vaart tegen de tram op, met het gevolg, dat het voorstuk geheel werd vernield. De chauffeur de heer E. v. d. B., bleef ongedeerd, doch ze kere A. C. van C., die naast hem zat, werd uit de cabine geslingerd en kwam naast de tramrails terecht, doch hij kreeg slechts wei nig letsel. Van de lading melk is het groot ste gedeelte verloren gegaan. Het ongeluk Is toe te schrijven, aan de om standigheid, dat de bestuurder de tram door de duisternis te laat had gezien. Hij had de fluitsignalen van de tram pas gehoord toen een botsing onvermijdelijk was. De tram, welke onmiddellijk tot stilstand was gebracht, bleef zoo goed als onbeschadigd en had slechts een kort oponthoud. Met een kraanwagen zijn de resten van 'öen vernielden auto weggesleept. De politie is er zeker van dat gearresteerde R. de dader is. Amsterdam. Ofschoon de gisternacht op een bovenhuis in den Jordaan terzake van- den 'in de Groote Bickersstraat ge pleegde roofmoord gearresteerde J. C. R., van welk gruwelijk misdrijf de 61-jarige mejuffrouw van Teeseling het slachtoffer is geworden, bij zijn arestatie geen beken tenis heeft afgelegd, staat het voor de po litie van het bureau Spaarndammerstraat vast, da zij met R. den dader van dezen moord in handen heeft. Deze zekerheid grondt de politie niet alleen op het feit, dat in het benedenhuis, waar de vermoor de vrouw gewoond heeft, vingerafdrukken zijn gevonden, welke als van R. afkomstig geïdentificeerd zijn, doch mede op andere feiten, waaruit blijkt dat R. in relatie tot de vrouw heeft gestaan. Het tegen R. aan wezige materiaal is dan ook zóó bezwarend dat, mocht hij ontkennen, zulks hem wei nig baten zal. Ofschoon de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat hij medeplichtigen heeft gehad en het nader onderzoek in deze zaak ongetwijfeld ook in deze rich ting gaan zal. wordt dit echter niet waar schijnlijk geacht. 4 Nadere bijzonderheden omtrent de arrestatie van den vermoe- delijken dader. Omtrent de aanhouding meldt men nog uit Amsterdam: Een met groote omzichtigheid en met scherpen speurzin ingesteld onderzoek had den brigadier-rechercheurs Knol en Dobbe van de mobiele brigade, die uiteraard me de de aanhouding verricht hebben, tot de ontdekking geleid waar de gezochte zich zeker moest bevinden. Aanvankelijk was het vermoeden dat hij op zijn motorfiets Amsterdam verlaten had, maar de onjuist heid hiervan was den twee rechercheurs reeds eenige dagen geleden gebleken, hoe wel zij eerst Dinsdagavond met zekerheid erachter zijn gekomen waar R. zich schuil hield. Dat was niet in zijn eigen woning, doch bij een vriend van hem in de Jordaan, die ook bij de politie geen onbekende is, even min als R. zelf, met wien zij reeds vroeger voor rijwieldiefstallen te doen heeft gehad. Met behulp van een looper zouden de bei de inspecteurs en de rechercheurs zich gister nacht toegang verschaffen tot het huis waar in de verdachte zich, naar zij zeker wisten, bevond. Doch toen een der politie-mannen den looper in het slot van de voordeur om draaide, brak de baard af, met het gevolg, dat het geiruimen tijd geduurd en heel wat moeite gekost heeft, voordat de deur open was; want de bewoners gaven zich niet de moeite om hiertoe hun medewerking te ver- leenen. Voorbijgangers, die eenige mannen aan het slot van een huisdeur zagen mor relen, vertrouwden de zaak niet en hebben het dichtst bij zijnde posthuis gewaarschuwd dat er inbreker^ aan het werk waren, met het gevolg, dat er spoedig eenige agenten verschenen, voor wie hét misverstand echter spoedig opgehelderd was. Toen zij eenmaal binnen was, heeft de politie R. gevonden, liggend onder een ca napé. waar hij zich verstopt had. Dit op zich zelf was reeds een aanwijzing tegen hem. Toen hij te voorschijn gebracht was, nam hij een houding aan van groote verbazing over dit nachtelijk bezoek, en toen hem dui delijk gemaakt wi'.s, wat het te beteekenen had, ontkende hij onmiddellijk iets met den moord uitstaande te hebben. Bij een nauw keurig onderzoek van de woning is echter nog ander bezwarend materiaal tegen hem gevonden. O.m. eenige brieven die hij juist geschreven had. Explosie in opslagplaats oude films de oorzaak. van Voorafgegaan door een explosie, heeft gis ter in den laten middag een brand gewoed in de timmerfabriek van de firma Dahl- mann en Muller, gelegen nabij het Merwede- k anaal te Diemerbrug. Terwijl de arbeiders nog in de fabriek wa ren, stortte plotseling met veel lawaai een gedeelte van het dak van een boven een ge deelte van het ongeveer 40 meter diepe fa brieksgebouw gelegen opslagplaats van ge bruikte bioscoopfilms in. In genoemde op slagplaats lagen honderden oude films op geslagen en door tot nog toe onopgehelder de oorzaak ontstond door een explosie in deze films brand, welke zich zeer snel uit breidde en aan de timmerfabriek mede deelde. De vrijwillige brandweer van Diemen, wel ke zeer spoedig ter plaatse was, bond on middellijk met vier stralen den strijd tegen het vuur aan en mocht er in slagen den brand tot de timmerfabriek en de daarbo ven gelegen opslagplaats van de films te beperken. Het was een geluk, dat de brand tot de timmerfabriek en den daarboven gelegen zolder beperkt kon blijven, daar in een an der gedeelte van het gebouw, boven de tim merfabriek nog een opslagplaats van films en een woning gelegen waren. Van de timmerfabriek brandde het groot ste gedeelte uit. De schade, welke wordt ge schat op drie tot vier duizend gulden, wordt niet door verzekering gedekt. Door de politie van Diemen wordt een on derzoek ingesteld naar cte oorzaak van de ontploffing. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De versiering van het Koninklijk paleis aan het Noordeinde te Den Haag begint zich thans reeds eenigszins af te teekenen. Er wordt hard gewerkt en reeds begint men eenigen indruk te krijgen van het versie ringsplan, dat geheel door de Koningin is ontworpen en dat in zijn soberheid en van «maak getuigende aanpassing aan de moge lijkheden, die het paleis biedt, een van de meest treffende versieringen van bet in de komende dagen zoo rijk getooide Den Haag belooft te worden. Dennegroen vormt het hoofdmotief van de versiering. Het centrum van de versiering wordt gevormd door vier bijna tien meter hooge denneboomen, die zijn geplaatst in de hoeken ter weerszijden van kolonnade en van het voorplein bij het begin van de zij vleugels. Deze denneboomen reiken tot de daklijst. Het onderste gedeelte van den voor gevel onder de ramen van de parterre wordt geheel met dennegroen bedekt. Hetzel'le geschiedt met een breede lijst onder de ra men van de eerste verdieping en met de ge- heele daklijst. Met groen wordt ook de co lonnade zelf versierd en de tympanon boven het middengedeelte van het paleis. Achter bij de stallen liggen reeds over de dertig denneboompjes van ongeveer drie me ter hoog, alle, evenals het overige denne groen, afkomstig van De Raaphorst, het bui tenverblijf van de Koningin bij Wassenaar, welke gebruikt zullen worden om tusschen de ramen van de eerste verdieping te worden geplaatst op den breeden rand, die door den vooruitspringenden gevel gevormd wordt. De geheele versiering wordt aangebracht door het eigen tuinpersoneel van de Konin gin. De uitvoering van de illuminatie is in handen van de firma Scheeres te 's-Graven- hage.- Bijzonderheden daaromtrent konden nog niet worden medegedeeld. UIT ONZE OOST. Had bijna haar drie kinderen en zichzelf gedood. Te Bandoeng heeft zich een vreeselijk dra ma afgespeeld, waarbij een 28-jarige Chinee- sche vrouw van uitstekende, Europeesche op voeding in een vlaag van verstandsverbijs tering zichzelf en haar drie kinderen van het leven heeft willen berooven. Te Bandoeng was uit de Buitengewesten mevrouw L. G. T. aangekomen, echtgenoote van een in de Westerafdeeling van Borneo practiseerenden geneesheer, met haar drie kinderen, een jongetje van 5, een meisje van 3 en een baby van 1 jaar, die hun intrek namen bij haar broeder, den Chineeschen handelaar T. N I., woonachtig op Naripan. Mevrouw L. G. T., die Europeesch is opge voed en in het bezit van het diploma voor apothekers-assistente, was de geheele week zeer nerveus en had melancholieke buien, waarom haar broeder dr. Wesenhagen op belde met verzoek eens aan te rijden. Toen deze te kwart over acht aan het huis op Naripan arriveerde stond de heer T. N. I. hem reeds op te wachten en deelde den dokter mede, dat hij zich verschrikkelijk on gerust maakte, daar zijn zuster zich in haar logeerkamer in de bijgebouwen met hare kinderen had opgesloten, geen antwoord gaf op zijn roepen en kloppen en dat hij vrees de, dat er iets ergs was gebeurd, daar hij meende een rochelend geluid te hebben waargenomen. Dr. Wesenhagen constateerde ditzelf de, kreeg evenmin antwoord en liet daarop het vensterraam openbreken, waarna hij zich toegang tot de kamer verschafte. De aanblik was vreeselijk: mevr. L. G. T. lag met hare drie kinderen, allen badend in het bloed, in het groote Chineesche bed; de kinderen hadden bo vendien banden om den hals tot verstik king, terwijl zij zelf bezig was, na zich den pols te hebben opengesneden, met een poging tot wurging. De hulp kwam juist bijtijds; nadat dr. Wesenhagen direct alle kinderen en de vrouw zelve van de ban den om den hals had bevrijd, bleek de vrouw in een vlaag van waanzin de kinde ren den hals te hebben willen afsnijden, doch niet de halsslagader te hebben ge raakt. Ook bij haarzelve heeft zij niet de polsslagader geraakt. De drie kindertjes werden met spoed naar het Borromeus-ziekenhuis overgebracht en er bestaat allp kans, dat zij in leven zul len blijven. De vrouw werd onder bewa king overgebracht en opgenomen in het Juliana-ziekenhuis en ook „evreesd. niet voor het leven te word ziin dat Het schijnt echter wel zeker te zijn de vrouw deze vreesehjke daad, ^®'k£omen zij tijdig ingrijpen kon heeft in een vlaag van krankzinnigh gepleegd. Later is zij ter observatiei in het krankzinnigengesticht te Buitenzorg genomen. Een reeks van sprekers aan het woord. Den Haag, 9 December 1935. Het scheelde weinig of het toeval had ge wild, dat juist op heden, wederom een zwar ten dag voor onze nationale luchtvaart!, in de Kamer aan de orde was gekomen de afd. Luchtvaart van de begrooting van het ver- keersfonds, waarbij het subsidie aan de K.L.M. betrokken is. Doch de omstandigheid, dat men bij de voorgaande afdeelingen langdurig bleef stilstaan na de algemeene beschouwingen stonden nog een record-aan tal sprekers (45!) ingeschreven belette tenslotte, dat de bovengenoemde laatste af- deeling van het budget ter tafel verscheen. Wel mag in dit verband even op de actueelc omstandigheid gewezen worden, dat 's mini sters Memorie van Antwoord over de lucht vaartzaken het spoedige in werking treden (n.1. per 1 Januari e.k.) der reeds eenigen tijd door de Kamers aanvaarde z.g. Lucht vaartrampenwet aankondigt. De dag van vandaag was nog geheel en al het contact met den minister van Water staat gewijd! Heel veel gewichtige gevolgen zijn intusschen van de debatten niet te wachten... Waterstaat pleegt een groot aan tal pleiters voor allerlei streek- en perso neelsbelangen te lokken, en op dezen regel werd ditmaal evenmin een uitzondering ge maakt. Jhr. van Lidth de Jeude had heden eerst tot taak, de negen sprekers van gisteravond over de algem. verkeerszaken te antwoor den, en hij deed dat op beknopte wijze, blijk baar niet van zins veel meer los te laten dan hij in de schriftelijke gedachtenwisseling kenbaar maakte. Zoo zette hij nog eens het doel der verkeerseoördinatie uiteen, welke van de drie grondstellingen moet uitgaan: le zal rij willige coördinatie boven gedwon gen gaan, 2e dient het verkeer als een een heid te worden gezien en 3e moet elke ver- keerstak een zoo economisch mogelijke taak krijgen. En Z. Exc. wees opnieuw elke ver dachtmaking van de hand, als zou bij een en ander het spoorwegbelang achterbaks worden gediend. Ware dit zoo, men zou 't bemerken door het verdwijnen van de spoor wegtekorten! Van de verdere mededeelingen mag nog worden vermeld, dat de minister ook van meening is, dat de belastingen op het motor- verkeer erg drukkend zijn. Hij staat sym pathiek tegenover het1 denkbeeld, de belas tingen in één heffing samen te brengen. De afd. Spoorwegen bracht velen aan het woord, en het was de heer Wijnkoop, die twee moties indiende, en wel voor invoering van den achturigen werkdag voor het ge heele spoorwegpersoneel en ten aanzien van nachtarbeid die volgens den afgevaardigde vijftig procent zwaarder zal dienen te gelden dan dagarbeid. Moties moeten door vijf leden worden ondersteund, en aangezien de heer De Visser reeds sinds weken onzichtbaar bleef, bestond de communistische fractie uit drie leden. De heer Sneevliet is echter meesta' wel bereid, zijn roode politieke vij- or, J)ij s!aan als het om moties gaat, en zoodoende baalde men al vier ondertee- Hp^of'r PrGsident-Aelberse kondigde de mo. dfhcieel aan, en ieder verwachtte, dat Weer komt een felle vliegtuig-ramp Alom de aandacht vragen, Als een ontstellend ongeval i In donk're winterdagen! Weer greep de mist, snel en fataal, Hetgeen techniek deed bouwen, Om vol van daverende kracht Aan 't luchtruim te vertrouwen! Hoevelen gingen weer op reis Met allerlei gedachten, Vol frisschen arbeids-levensmoed, Die 't beste deed vernachten] En boven dreef de stille mist, Om deze vlucht te stuiten, En in één enkel oogenblik Het hoofdstuk af te sluiten! We lezen thans het bulletin Van heel dit droef gebeuren, En even zien we 't ongeval In zeer, zeer schrille kleuren. Dan gaat het leven weer zijn gang, En komt de aandacht vragen, Want onze eigen arbeid wacht, r. De taak van alle dagen! Op Croydon stortte 'n- vliegtuig neer, Hoog sloeg de vlam naar boven Waar was de welbewuste kracht, Die deze vlam kon dooven? Zoovele, dagen reeds verwacht, Verloren er hun leven, En keeren nimmer meer terug, Tot hen, die achterbleven!! December 1936. KROES, (Nadruk verboden.) de vijfde man, noodig voor het in behande ling nemen der moties, zich niet zou aan melden, omdat zulks slechts zelden het ge val is. Maar ditmaal stak de heer Cohen (V.D.) zijn hand op, en aldus konden de moties gehandhaafd blijven. Maar het uit eindelijke effect zal er niet door veranderen! Natuurlijk bespraken ettelijke leden het euvel der onbewaakte overwegen. De be windsman herinnerde eraan, dat druk on derzocht wordt, hoe in deze veiligheid te verkrijgen is; het systeem-Teunissen-van Dijk wordt ook deskundig beproefd. Z. Exc. wacht op de resultatep. Een druk aangreoerd onderwerp was de kwestie van de pensioenfondsen van het spoorwegpersoneel. De heer van Braambeek (S.D.) bepleitte de noodzakelijkheid van na dere voorzieningen. Inderdaad, aldus de mi nister, de toestand is onbevredigend. Maar de Regeering begrijpt haar taak en beseft, dat een oplossing der moeilijkheden moet worden gevonden. De heeren Ter Laan (S.D.) en Sneevliet (R.S.P.) kwamen op voor spoedige verlaging van de spoorwegtarieven, en het vraagstuk bleek 's ministers „volle aandacht" te hebben. Op de klachten-Cohen (V.D.) aangaande on billijkheden bij de personeelsverhoudingen der ATO antwoordde Z.Exc., dat de grieven zullen worden onderzocht. De moties-Wijnkoop deed den minister op. merken, dat een dermate ingewikkelde mate rie zich niet zoo maar even laat behandelen en overigens verklaarde de bewindsman aan moties in deze geen behoefte te hebben. Over de moties wordt morgen gestemd. Na veel gepraat over de afd. Tramwegen bleef men steken in de debatten over de afd. Waterwegen, waarover morgen aanstonds de minister spreekt. Eervolle nederlaag van het Ne derlandsch Bondselftal. On productief spel der Hongaren. In het Hongaarsche elftal, dat gistermid dag op het Sparta-terrein te Rotterdam met 1-0 van een Nederlandsch Bondselftal heeft gewonnen, waren negen spelers opge steld, die ook te Londen een week geleden tegen Engeland uitkwamen. Het was dus een ploeg, die, ook al omdat de twee plaats vervangers volkomen gelijkwaardige krach ten ten aanzien van de anderen mochten worden genoemd, zeker even sterk was al het team, dat met 6-2 van Engeland ver loren had. Technisch waren deze spelers artisten, zwakke plekken in de ploeg waren er niet, positioneel viel er onnoemelijk veel te roemen. Maar doelpunten konden de Hon garen ook ditmaal niet maken en tenslotte valt daar alleen de beslissing mee. Na afloop spraken wij enkele Hongaar sche officials, waaronder den grijzen Dr. Fisher, het bestuurslid van de F.Ï.F.A. een der Hongaarsche leiders, die nu al zoovele jaren achtereen het spel in eigen land en in de meeste deelen van Europa volgt. Toen wij hem spraken en hem wezen op het feit, dat dit spel voor den toeschouwer zeer aantrekkelijk mocht worden genoemd, dat techniek en samenspel, zooals de Hon garen het ons weer toonden, toch altijd weer een fraaie partij voetbal opleveren, toen hebben wij toch ook even de critiek laten hooren en hem gewezen op dat onder deel, hetwelk den wedstrijd uiteindelijk be slist het schieten. Dat schieten, dat zoo bar slecht was, dat het geen wonder mocht worden genoemd, dat onze tegenstanders slechts een doelpunt hebben kunnen scoren een goal, welke nog van zeer matig ge halte was. Op onze critiek, dat slechte schie ten, hadden de Hongaarsche officials wei nig te antwoorden. Maar aan den anderen kant deelde men ons toch ook mede, dat hun spelers moe waren, hetgeen niet behoef de te verwonderen, indien men bedenkt, dat zij in een week tijds drie zware wed strijden hebben moeten spelen. Inderdaad, de Hongaren moeten opnieuw dat aiti?d6anJ c!oeIpunten moeten maken, aat altijd aarzelen voor doel dat steeds missen wanneer de kans zelfs voor het giijpen ligt, dat gaat den objectieven toe schouwer zelfs op den duur vervelen. Neen wij houden het maar bij het frissche Ne- derlandsche spel, dat in wezen van groo- lere kracht is dan dit Hongaarsche als staan. En dat was nu in het Bondselftal ^w.v,yanaa-af? -nu niet bepaald het geval Slechts drie internationals speelden mee i BakhuiJs. de Bock. Smit heeft op t laatste oogenblik verstek moeten la- 'en fan wegens een nog niet voldoende ge- eervol mefTo Bo"d«elftal dat dus van de sterke Hongaren verloor, was inderdaad niet bijzonder sterk an dergelijke elftallen kunnen wij mo menteel er zeker vier of vijf van gelX kracht samenstellen. BonjKe De linkervleugel b.v. bestaande uit Lins- sen en van der Tuvn was zeer zwak voor al in de eerste helft Zon mn«f voornamelijk van „eteffiSL ?af'XI vleugel Vrauwdeunt-de Bock met pqll als schutter. De middenHnie'spee d! Sdif wsmmk mmm hoede stonden Cuvten en van acïter Hongaren wel S" teï ",,n"lisf"1 O" opgeleverd Ka min»,™ gj» In de tweede helft waren de Hongaren aanvankelijk wel sterker in het veld, doch zij hebben geen kans gezien hun meerder heid in verdere doelpunten uit te druk ken, om redenen, welke thans bekend zijn. Aan den anderen kant heeft het Bonds elftal talrijke kansen tot scoren gekregen, vele schoten zijn ingezonden, doch de Hon gaarsche keeper heeft het vele en somwij len zware werk uitstekend behandeld. Keeper Szabo heeft uiteindelijk meer ar beid moeten verrichten dan van Male. Zoo eindigde deze voor verschillende spe lers nuttige oefenwedstrijd met 1-0 in het voordeel der gasten. Uitstekende spilpartij van Bas Pauwe Weber in grootschen vorm Charles Lungen scoort 3 maal. Te Brussel behaalde gisterenavond eet Zwaluwenelftal een 5-3 overwinning op de Roode Duivels. Hierbij moet evenwel gecon stateerd worden, dat wel eens sterkere Roode Duivels in het veld stonden hetgeen aan de verdiende overwinning echter niets afdoet Bovendien stonden bij de Zwaluwen slechts 3 internationals in het veld. De doelpunten werden gescoord door resp. Heetjans, Lungen, (3 maal) en Van Spaendonck. Hoewel de zwaluwen In het veld mis schien niet in de meerderheid zijn geweest, mag de overwinning toch als volkomen verdiend worden beschouwd omdat in vele opzichten de gasten beter waren dan de Roode Duivels. De Nederlarylsche voorhoede, bestaande uit Stam, Van Spaendonck, Lungen, Heet jans en Bergman combineerde uitsteken^, men zocht over het algemeen het doel der tegenstanders op de snelst mogelijke wij ze. terwijl het schieten niets te wensehen overliet. Daarachter stond een midden'1* nie, waarin Ras Paauwe als spil, zoovel aanvallend als verdedigen zijn taak °P uitstekende wijze heeft verricht. In de achterhoede blonk Weber uit. Dez® international was ook gisteravond in groot- ®chen v"rm> in zijn arbeid goed bijgestaaa uoor Caldenliove en keeper Dijkstra*

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 2