Texel NAAMKAARTJES De Alg» Ned» Typ» Bond Vergadering van den Gemeenteraad» Dc bepalingen voor verpleging in het Marine-hospitaal. Vaststelling vergoedingen voor Bijzondere Scholen B. cn W» vragen een crediet van f 1500, Dc stormschade nabij Donkere Duinen. de De ondoelmatige wonii\g van het Hoofd der school te Huisduinen Burgerlijke Stand van Den Helder Visscherij zijn altijd een gewild geschenk Raadpleeg onze modelboeken U kunt bij ons keuze maken uit 50 soorten kaartjes en uit 70 verschillende lettertype® De prijzen varieeren (met in begrip van enveloppen) van f 1.70 tot f3.40 per 100 stuks, verpakt in doos exclusief omzetbelasting w. Drukkerij vh. C. de Boer DEN HELDER AMSTERDAM Koningstraat Heerengracht 384 Oprichting van een studieclub. Gisterenavond werd in Café Sanderse op het Koningsplein, een vergadering belegd door de Afd. Den Helder van den Alg. Ned. Typ, Bond, waarvan de bedoeling was te geraken tot de oprichting van een afdeeling van de „Alnetybo", de Studieclub van genoemden Bond. Als gasten waren de leden van de an dere bonden uitgenoodigd. Nadat de aanwezigen waren welkom gehee ten door den voorzitter van de afdeeling, den Jieer Valkenburg, werd door den heer Pels, vertegenwoordiger van de Firma Van Gelder Zonen, Papierfabrikanten, een korte, doch zeer interessante inleiding gehouden over het papier en zijn ontstaan, vanaf de oudste tijden. De heer Pels toonde een aardige ver zameling grondstoffen, en had tevens een paar mooie watermerken en diverse papiersoorten ter bezichtiging medegebracht, waarbij o.m, een stuk papyrus, het schrijfmateriaal der oude Egyptenaren. Een film werd vertoond van het papier- bedrijf der firma Van Gelder, waarin een zeer duidelijk overzicht van de papierfabricage ge geven werd. Daarna gaf de heer Blankenstein, hoofd bestuurder van den Alg. Ned. Typ. Bond, een duidelijke uiteenzetting, met lichtbeelden toe gelicht, van het werk der Studieclubs. Beide sprekers hadden een zeer aandachtig gehoor van de goed bezochte vergadering. Hierna werd door den voorzitter, de dank der vergadering gebracht aan de sprekers. Besloten werd tot oprichting van een af deeling, waarvoor zich 24 leden opgaven. Wij verwachten stellig nog uitbreiding. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren P. Verhoef, voorzitter, K. de Leur, secretaris en C. Boer, penningmeester. De leden van den Gemeenteraad zijn opge roepen tot het houden van een openbare ver gadering op Dinsdag, 22 December 1936, des namiddags 8 uur, ten Raadhuize. Vaststelling der notulen van de vergadering van 3 November 1936. Notulen. Mededeelingen. Ingekomen stukken Bericht van goedkeuring van Gedeputeerde Staten op de besluiten van: a. 3 November 1936 tot het aangaan van een (conversie-)leening, groot 835.000.met de N.V. Levensverzekeringsmaatschappij „Arn hem" te Arnhem en tot het verstrekken van een kasgeldleening aan de Gemeente Rotter dam b. 10 November 1936 tot aankoop van grond aan den Dijkweg van den Staat der Neder landen; Bericht van ontvangst van Gedeputeerde Staten van het besluit van 10 November 1936 tot intrekking van de verordening op den prijs van melk; Besluit van Gedeputeerde Staten tot ver daging hunner beslissing ten aanzien van het ter goedkeuring ingezonden besluit van 15 Sep tember 1936 tot nadere vaststelling van de achtergevelrooilijn van het perceel Koning- Straat 6167; Schrijven van L. J. van der Kuijl, houdende bericht van aanneming zijner benoeming tot lid van de Commissie van toezicht op het L.O.; Een exemplaar van de door Gedeputeerde Staten gesloten rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1934, alsmede exemplarea van de rekeningen der bedrijven over dat dienst jaar; Besluit van Gedeputeerde Staten tot verda ging hunner beslissing t.a.v. het ter goedkeu ring ingezonden besluit van 10 November 1936, tot het vaststellen van een verordening, rege lende de pensionneering van wethouders. (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). Verzoek van Y. Grimijzer, mede namens A. Volker, om het daarheefi te leiden, dat de wa terafvoer van het bouwterrein „Duinwijck" te Huisduinen zoodanig wordt geregeld, dat de bewoners der huizen aldaar geen hinder meer van het water ondervinden. (Burgemeester en Wethouders verwijzen naar het antwoord, dat zij hierop verzonden hebben en stellen voor dit adres voor kennis geving aan te nemen). Woningwet. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van twintig woningen. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van vier woningen. Bouwverordening. Voorstel tot het wijzigen'van de bouwver ordening. Grondverkoop. Voorstel tot verkoop van grond aan de firma Gebr. Rienjers. Grondbedrijf. Voorstel tot indeeling van grond aan de Narcisstraat als kerngrond, waarvoor zal gel den een canon van 0.05 per m' onderschei denlijk een verkoopsprijs van 0.75 per m2. Onderwijs. Voorstel tot wijziging van de verordening, regelende de belooning van de plaatsvervan gende hoofden van scholen in de gemeente Den Helder. Voorstel tot het vaststellen der vergoeding ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1932 en driejaarlijksche afrekening dier vergoeding. Voorstel tot benoeming van A. Kramer en J. P. Rebel als leeraren aan de Handelsavond school voor het cursusjaar 1936T937 en tot intrekking van de benoeming van A. v. Meer- ten. Voorstel tot het benoemen van een onder wijzer aan school 4. De voordracht luid: 1. J. Elion, Den Helder; 2. B. Muntendam, Groningen; 3. F. Naerebout, Hilversum. Voorstel tot het verleenen van ontslag aan J. Schlamilch als onderwijzer aan school 10, met ingang van een door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum. Voorstel tot het benoemen van een onder wijzer aan de U.L.O.-school. De voordracht luidt: 1. F. L. Boer, Den Helder; 2. J. A. Lok, Lekkerkerk; 3. A. Klein Roseboom, Enschede. Aanvaarden van grond. Voorstel tot aanvaarding om niet van een strook bestraten grond van N. Schutte, deel uitmakende van de Gortersteeg. Ziekenhuisverpleging. Voorstel tot herziening en het opnieuw vast stellen van de verordening betreffende de voor waarden voor ziekenhuisverpleging. Benoemingen. Voorstel tot het benoemen van twee leden van het bestuur der instelling „Het Algemeen Weeshuis" wegens periodieke aftreding van Mejuffrouw H. G. Bischoff £n den heer F. N. Nijpels. Ter benoeming worden voorgedragen: In de vacature Mejuffrouw H. G. ttt«-Jioff: 1. Mejuffrouw H. G. Bischoff; 2. Mevrouw D. van Dalen-Berg; In de vacature F. N. Nijpels: 1. de heer F. N. Nijpels; 2. de heer R. N. van Os. Voorstel tot tijdelijke benoeming van Ir. R. F. Scheltema de Heere tot leeraar in scheeps bouwkundig teekenen aan de Avondvakteeken- school voor het cursusjaar 1936/1937. Voorstel tot het benoemen van leden van de Commissie van bijstand in het beheer van het Pensioenfonds. Tegenwoordige leden zijn de heeren C. Ran, H. Bronder, P. van Dalen en J. Spoelstra. Wegenbelasting. Voorstel tot het vaststellen van het 2e en 3e suppl. kohier wegenbelasting 1936. Ter inzage. Ter inzage is gelegd de beantwoording van de vragen van de heeren Dr. P. Feenstra Kui per en J. Bregman, betreffende uitvoer van garnalen naar Frankrijk. Wijziging der verordening voor gesteld. B. en W. schrijven aan den Raad: Ingevolge Uw besluit tot wijziging van de Verordening, betreffende de voorwaarden, waarop patiënten, die geheel of gedeeltelijk voor rekening der gemeente Den Helder ver pleegd worden, in het Marine-Hospitaal kun nen worden opgenomen, werd, te rekenen met ingang van 1 Mei 1936, de inkomengrens, waarboven geen patiënten voor rekening der gemeente kunnen worden opgenomen, van 3.000.tot 2.000.terug gebracht. De uit de Commissie van bijstand voor de Financiën gevormde sub-commissie voor de ziekenhuisverpleging, wenscht de bepalin gen, voorkomende in het eerste en het tweede lid van art. 5 der betrekkelijke verordening, door meer positieve te zien vervangen, in dien zin, dat daarin duidelijk wordt omschreven, welke personen, op grond van hun financieele draagkracht, niet voor verpleging ingevolge de bepalingen der verordening in aanmerking komen. Het verdient h.i. aanbeveling daarbij onderscheid te maken tusschen de niet tot een gezin behoorende personen en de per sonen, die geacht kunnen worden wel van een gezin deel uit te maken. Voor de eerstbedoelde groep zou zij als inkomen- grens, waarboven slechts verpleging ge heel voor eigen rekening dient te geschie den, een bedrag van 1.250.wenschen te zien vastgesteld; voor de laatstbedoel de groep zou dan de laatstelijk door U vastgestelde inkomengrens van 2.000. moeten gelden. De Commissie stelt voorts voor de vast stelling der verpleegkosten te doen geschieden volgens een door B. en W. vast te stellen tarief, met dien verstande, dat, indien het betreft patiënten, die tegen de kosten van ziekenhuisverpleging verzekerd zijn, aan ver pleegkosten ten minste zal worden geheven een bedrag, gelijk aan de maximum-uitkee- ring, waarop zij uit dien hoofde aanspraak kunnen maken. De redactie van art. 5 der betreffende ver ordening laat zelfs toe, dat personen met een inkomen van 2.000.en hooger voor reke ning der gemeente worden verpleegd, al moe ten deze personen dan ook de volle verpleeg kosten aan de gemeente vergoeden. Ook tegen deze bepaling is bêzwaar gerezen; zij vervalt trouwens automatisch, wanneer de voorge stelde wijziging in de verordening wordt aan gebracht. De hier bedoelde patiënten zullen dan voortaan op klasse-verpleging zijn aan gewezen, waarvoor zij zich kunnen verzekeren Hoewel zulks niet uitdrukkelijk is voorge schreven wordt, ter uitvoering van de aan gehaalde bepalingen van art. 5 der verorde ning, reeds een door B. en W. vastgesteld tarief toegepast. Daarbij plegen B. en W. niet uitsluitend rekening te houden met het in komen der betrokkenen, volgens het kohier der rijksinkomstenbelasting, doch worden mede de gezinsinkomsten in aanmerking genomen. De Commissie wenscht aan deze practijk een grondslag te geven door hier omtrent in de verordening bepalingen op te nemen. De nadere uitvoering, de vaststelling van het tarief dus, wil zij aan B. en W. over laten. Wel heeft de Commissie ten aanzien van dit tarief bepaalde wenschen kenbaar gemaakt, welke ten nauwste samenhangen met de voorgestelde bepaling nopens de ver pleegkosten, verschuldigd door patiënten, die tegen de kosten van ziekenhuisverpleging zijn verzekerd. Zij heeft B. en W. in overweging gegeven dit tarief zoodanig in te richten, dat de minimum-bijdrage op 1.50 per dag wordt bepaald, zoodat dit bedrag voortaan dus ook van de minst draagkrachtigen zal worden gevorderd. Degenen, die de minimum-bijdrage niet kunnen betalen en die niet verzekerd zijn, zullen door het Gemeentelijk Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon kunnen worden geholpen. B. en W. stellen den Raad voor, de ver ordening in den gewenschten zin te herzien en opnieuw in haar geheel vast te stellen. De driejaarlijksche afrekening dier vergoeding. Ingevolge art. 101, le lid, der L.O.-wet 1920 vergoedt de gemeente over elk dienstjaar aan de besturen der bijzondere scholen de kosten van instandhouding dier scholen, met uitzon dering van de jaarwedden en wedden der onderwijzers. Deze vergoeding wordt berekend over het gemiddeld aantal leerlingen der bijzondere scholen, bedraagt per leerling het gemiddeld bedrag per leerling van de kosten over het zelfde dienstjaar der overeenkomstige o.l. scholen in de gemeente en wordt bepaald c.q na aftrek van de overeenkomstig de gemeen telijke schoolgeldverordening verschuldigde schoolgelden. Van het Bestuur der Protestantsche Veree- niging tot stichting en instandhouding van een School met den Bijbel te Koegras, het Bestuur der Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", het Bestuur van de Vereeniging van de H. Catharina van Senen, het Bestuur van de Stichting „het R.K. Onderwijs" en het Be stuur der Heldersche Schoolvereeniging zijn aanvragen ingekomen om uitbetaling van deze vergoeding over het jaar 1932. Aangezien de rekening en verantwoording dezer gemeente over het jaar 1932 is gesloten, kan tot vaststelling van het bedrag der ver goeding over genoemd jaar worden overge gaan. B. en W. stellen den Raad voor het navolgen de besluit te nemen: le. de vergoeding, waarop de bijzondere Schoolbesturen krachtens art. 101, le lid, der L.O.wet 1920 over 1932 recht hebben, vast te stellen a. voor de Protestantsche Vereeniging tot Stichting en instandhouding van een School met den Bijbel te Koegras op 1105.60; b. voor de Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" (na aftrek van de school gelden): voor de school aan de Koningstraat op 1857.59; voor de school aan de Kolensteeg (u.l.o.) op 646.55; voor de school aan de Kolensteeg (gew. l.o.) op 337.29; en voor de school aan de Keizersgracht op 2610.41; c. voor de Vereeniging van de H. Catharina van Senen te Voorschoten op 1241.19; d. voor .de Stichting „Het R.K. Onderwijs": voor de school voor gew. l.o. aan den Polder weg op 1516.12; voor de school voor u.l.o. aan den Polderweg op 1702.50; e. voor de Heldersche Schoolvereeniging op nihil; 2e. de vergoeding, krachtens art. 101, 9e lid, der L.O.wet 1920 over 1932 vast te stellen: a. voor de Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" op 749.83; b. voor de Stichting „Het R.K. Onderwijs" op 503.45. Verbouwing in de Gortersteeg. De heer N. Schutte, alhier, heeft het College van B. en W. verzocht om hem vergunning te willen verleenen tot het verplaatsen van de voorgevels van zijn pakhuizen, gelegen aan de Gortersteeg, omdat deze pakhuizen, in den hul digen toestand, moeilijk per as zijn te bereiken. B. en W. hebben tegen deze verbouwing geen bezwaren. Evenwel komt, na het achteruit plaatsen der gevels, een strook grond vrij, welke aan den openbaren weg grenst en daar van een gedeelte zal uitmaken. B. en W. achten het ontstaan van een der- gelijken toestand ongewenscht. In verband daarmede hebben zij aan Schutte verzocht te willen mededeelen, of hij bereid was den vrijkomenden grond, ter oppervlakte van ongeveer 30 m2, goed bestraat, om niet aan de gemeente over te dragen; deze verklaarde zich daartoe bereid. In verband met de voorbereiding van een plan tot saneering van oude stadsgedeelten. In verband met de voorstellen tot onbe woonbaar verklaring van een aantal woningen in deze gemeente achten B. en W. het ge- wenscht, dat een grondig onderzoek wordt in gesteld naar de mogelijkheid tot- saneering van verschillende oude stadsgedeelten. Daar om hebben zfl den Directeur van Gemeente werken opdracht verstrekt, op korten termijn, plannen daarvoor in te zenden. Genoemde hoofdambtenaar heeft medegedeeld, dat ver wezenlijking van het denkbeeld, gezien de slechte bebouwings- en woningtoestanden in bepaalde stadsgedeelten alle aanbeveling ver dient, doch dat grondige voorbereiding en uit werking der plannen uitbreiding van perso neel noodzakelijk maakt. Hij stelt zich voor het meeste werk, dat hieraan zal zijn verbon den, door de ambtenaren van bouw- en wo ningtoezicht te doen verrichten, °^dat "lte^ aard deze ambtenaren met de slech e w toestanden het best op de hoogte zijn. naast zal het dan noodig zijn voor °n- een half jaar een practisch onderleg op ter in .lossen dienst aan te stellen, \oor doen van onderzoekingen, het verzame en de noodige gevens en het verrichten \an a vullend werk. ter compensatie van en y gedurende welken de bovenbedoelde am en ren door het werk in beslag zullen wor en genomen De meerkosten aan salarissen zu len naar raming, ongeveer 1050 bedragen. Hierbij komt nog een bedrag van ongeveer 450 wegens aandeel in de algemeene e drijfskosten en andere kosten, aan de voor e reiding en uitwerking der plannen verbonden B. en W. kunnen zich na het advies te he i ben ingewonnen van de Commissie van Bij stand voor de Publieke Werken en Plan soenen, geheel met de voorstellen van den Directeur van Gemeentewerken vereenigen Onder mededeeling nog, dat zij deze aangele genheid, mede met het oog op de met de even tueele uitvoering der plannen samenhangende werkverruiming, van spoedeischenden aard achten, verzoeken zij den Raad hen te mach tigen de voorbereiding daarvan op de wijze als hiervoor omschreven ter hand te nemen en daarvoor een crediet van 1500 te willen verleenen. Onkosten geraamd op 530, Zooals wij al destijds medegedeeld hebben, is de afloop naar het strand aan het einde van het rijwielpad nabij de Donkere Duinen evenals de ter plaatse gemaakte bescherming van de buitenste duinenrij, bij den laatsten zwaren storm geheel weggeslagen. De kosten van vernieuwing, met inbegrip van het aan deel in de Algemeene bedrijfskosten, worden door den Directeur van Gemeentewerken ge- raamd op 530. Aangezien voor dit doel geen gelden beschikbaar zijn, verzoeken B. en W, een crediet tot genoemd bedrag te willen ver leenen, opdat in het voorjaar van 1937 met de vernieuwing kan worden aangevangen. Voorstel tot verbouw, Bij de infunctietreding van het hoofd van school no. 2 te Huisduinen is door dezen be zwaar gemaakt tegen het betrekken van de bij de school behoorende woning, omdat deze woning te klein is voor zijn gezin (drie kin, deren) en bovendien zeer ondoelmatig is ingericht. B. en W. zijn het hiermede vol komen eens en zij zijn daarom met betrok kene overeengekomen, dat hij voorloopig een andere woning te Huisduinen zou betrekken B. en W. stellen voor: a. hun eencrediet te verleenen van ten hoogste 3500.voor den verbouw der schoolwöning te Huisduinen en van ten hoogste 100.voor vaste waschtafels in die woning; b. hun machtiging te verleenen tot het aangaan van een overeenkomst met het hoofd der openbare lagere school no. 2, J. Sinjewel, tot het verhuren van de onder a. bedoedle woning, tegen een huurprijs van 400.— per jaar. van 16 Dec. 1936. ONDERTROUWD: W. Schoolderman en P. Melkert; R. Lammerts van Bueren en B. de Wit; J. J. den Bakker en R. Wiersma. BEVALLEN: M. L. V. PrnsSaeij, z.; A. Kwast—v. Zandwijk, z.C. Kater—Koorn, z. OVERLEDEN: J. de Ruiter (m.), 74 jaar; C. van der Hert (m.), 49 jaar; Th. Bruin (m.)', 68 jaar. Waddenzeeharing. Uit Makkum is een correspondentie aan de „N. Rt. Ct. omtrent de Waddenzeeharing- visscherij, waarin voorkomt, dat aan het voor nemen om het tijdstip van afslag aan de ver schillende afslagen gelijktijdig te doen plaats hebben, geen gevolg zal worden gegeven, omdat b.v. te Den Helder dat niet mogelijk is, daar de afslag wordt gehouden verband hou dende met het getij, terwijl men te Makkum daarvan niet afhankelijk is. Elke afslag gaat volgens eigen inzicht dus te werk. Men zou den Minister voorstellen den minimumprijs van 2.—, waarvoor de haring uit de markt zal worden genomen, te stellen op 2.50 per 100 kg en dit wegens de ver andering in de waarde van het geld. Ook wenschte men verhooging van den puf- piijs der haring, daar men aanwijzing had dat er in het buitenland meer prys voor zou kunnen worden gemaakt en nog wel het dub bele van den prijs, die men hier ervoor zou kunnen krijgen. Misschien is dat waar, maar de vraag riist welke waarborgen men zal hebben, dat inder daad deze haring voor de vischmeelfabricage zou worden gebruikt. En zoo ja, als die waar borgen er zouden kunnen zjjn, zou men dan onze vischmeelindustrie kunnen beconcurre ren, omdat er hier te lande gebrek aan zou zijn, omdat voor eigen fabricage de grondstof zou gaan ontbreken. grondstof Maar we veronderstellen, dat men deze haring wel eens, en dan tegen de nog zeer lage prijzen, voor voeding zou gaan gebmiken Maar wanneer de minimumprijs Li steld op 2.50, dan heeft toch het buReniand immers evengoed de kans deze haring met e^n ietwat hoogeren Driis in i accoord kunnen wT ermee V°"e"i* reclame te gaan maken in w °m meer onze haring. binnenland voor Hooge besommingen. Al meermalen hebben we v*rmeld, dat de .„—-rs die zich bezig houden met de verscha haringv'isscherij, zulke goede besommingen Üfaakten. We dachten onlangs een recordcijfer tp hebben meegedeeld, maar nu meldt „Het Handelsblad" van de Scheveninger i0gger Sch 25", die Maandag aan den afslag ta TTmuiden voor zijn vangst versche haring „iet miridèr besomde dan 5600.-. terwijl eetl Andere logger de vorige week van de „Sch, 95" had overgenomen een gedeelte haring waarvoor 1700.- werd besomd, zoodat dit schip in nog geen veertien dagen tijd een be, omming maakte van ruim 7000.-. De haringprijs was zeer hoog en gold tot ,g_ „er kist, terwijl een poos geleden niet hooger dan een gulden of vijf werd gemaakt. Regeling garnalenvisscherH, Het „Dagblad voor IJmuiden" heeft een fel artikel'over de regeling der garnalenvisscherij en bepleit een meer uitgebreide toekenning aan de visschers om aan deze visscherij deel te nemen. Vaak toch komt het voor, dat e* vraag naar garnalen is, maar dan mogen dq o-arnalen niet worden verkocht omdat eeq visscher slechts is toegestaan een zekere hoe, veelheid te visschen. Wat hij meer gevangen heeft moet weer in zee worden geworpen, ondanks dat er liefhebbers voor het product zouden zijn. Ook mag het aangevoerde dan niet voor andere doeleinden, zooals puf, etc, worden gebruikt. Pogingen, tot zelfs in Den Haag toe, oiq ook een vergunning voor het garnalen vis» schen te krijgen, zijn mislukt, waardoor een wrange stemming ontstaat. Tot zoover dit blad. Men weet uit ons blad ook, dat men over de regeling in het alge, meen maar matig tevreden is. Misschien enkelen wel, maar over he( geheel niet. Vooral ook de handel in Amsterdam heeft dezen zomer moeite gedaan hierin verandering te krijgen, maar ook deze pogingen zijn op niets uitgeloopen. De tongprijs toont eenige daling. Deze ia in het begin van deze week ingezet en waa Woensdag nog niet tot staan gekomen, Woensdag werd tot ten hoogste 1.10 pee kilo betaald te IJmuiden. Maar ook de andere vischsoorten waren minder in prijs. De schol vooral toonde ver, laging te hebben ondergaan. De hake daaren, tegen was hooger in prijs. Ondanks dat maakten de booten en loggers goede besom, mingen. Correspondentie. Een slachtoffer. Hoe we uw teleurstelling ook kunnen begrijpen, uw ingezonden stuk kun, nen wij niet opnemen. Allereerst nemen wij uit principieele overwegingen nooit anonymq stukken op, terwijl u bovendien in uw onge, lijk bent, omdat de wet nu eenmaal gehand» handhaafd moet worden. Red. Held. Courant ZILVEREN JUBILEUM VADER EN MOEDER MOENIS. Onder zeer groote belangstelling herdachten gister de heer en mevrouw MoenisOom, vader en moeder uit het Gesticht v. Weldadig, heid te Den Burg hun 25-jarige echtvereeni, ging. Reeds vele jaren vervult het echtpaat! Moenis zijn zware taak, waarbij het de ach» ting van alle ingezetenen en de liefde van da oudjes heeft weten te winnen, hetgeen gister ook wel tot uiting kwam uit het groot aantal bloemstukken, dat van alle zijden is ingeko men; waarbij bijzonder de aandacht trok het reuzenbloemstuk van de bewoners van de Gasthuisstraat. Van de verpleegden in het Gesticht ontving het jubileerend echtpaar een som geld voor het koopen van een cadeau naar keuze. In den loop van den namiddag kwamen o.m. alle regenten en regentessen hun geluk» wenschen aanbieden. Ook wij feliciteeren den heer en mevfl. Moenis met dit jubileum en hopen van harte, dat beiden in 't bezit van een goede gezond» heid nog vele jaren hun moeilijk werk zulleil kunnen blijven verrichten. 'T LAATSTE GEBOUWTJE VAN DE „VOLHARDING" DOOR DE ZEE VERZWOLGEN. Naar men ons mededeelt, heeft het storm* getijde van eergisteren thans ook het laatstU gebouwtje uit den polder „De Volharding" waarvan voor enkele dagen nog een foto iU de pers verscheen verdwenen. Deze woning was reeds geruimen tijd ontruimd en heeft zoo lang stand gehouden, omdat het op de duinen was gebouwd.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8