VERVOLG SPORT. Texel-B»K»C» 1-0* Schagen I-Strandvogels I Hollandia IV-Schagen II W.F.C III-H.R.C. III 0-5 Berger Sportvereeniging Ajax lijdt haar eerste nederlaag» D.F.C. wint met 1-0. H.D.V.S.—Z.F.C. 9-0 BKC-verdediging voorkwam uit drukking van Texel's overwicht. Penalty gaf beslissing. pe wonderen zijn de wereld nog niet uit „egt de spreuk. Welnu, maar er zal toch wel een geweldig wonder moeten plaats grijpen, indien het kampioenschap van 4 A nog aan irexel zou moeten ontgaan. Want ook het Pol- dersche BKC, dat zich met leeuwenmoed te pen Burg heeft verweerd, vermocht het niet den Texelaars tot overgave van maar één punt te dwingen. Het spel van Texel, gedra gen door een oer-stevige en hardwerkende palf-linie en gegrondvest op behoorlijk positie spel, was zoo hecht en solide, dat BKC slechts piet uiterste inspanning van haar krachten een overrompeling kon voorkomen. Dat de score zoo laag is, vindt uitsluitend zijn grond in den kranigen wedstrijd, dien de BKC-ver- dediging heeft gespeeld. Het is dan ook jam mer geweest, dat de sportieve ontknooping door middel van een penalty is gevallen: een penalty wegens hands van Van Teulingen op een moment, dat de bal ongehinderd in de jianden van keeper Prins vloog. De wedstrijd. Beide ploegen hebben in volledige opstelling den strijd aangebonden en beëindigd. BKC: Prins; Tauber, Van Teulingen Hz.- Van Teulingen Jz., Van der Goes, Post; Blok', jan van Wees, De Schipper, Webeling, Jac! van Wees. Texel: Dukers; Zuidewind, H. Neijens; Gieles, De Graaf, Huizinga; Kikkert, Vlaming! p. Neijens, Witvliet, H. Ran. Texel speelde eerst voor den sterken wind en met de felle, laagstaande zon in den rug. De eerste helft is begonnen met een hevig T.-offensief, waartegen BKC met een zwakke tegenweer naar voren kwam. Het duurde 10 minuten eer BKC haar meegereisde suppor ters wat hoop kon geven. Eerst toen kwam er voor hen uitzicht op een eervol resultaat. Het T.-overwicht was zoo sterk geweest, dat Prins op alle mogelijk wijzen redding had moeten brengen en de bal ontelbaar keeren ichtereen corner was. Deze corners, vooral Joor Ran met groote deskundigheid genomen, konden Tauber c.s. met veel inspanning on schadelijk maken. Toen er ongeveer een kwar- ;ier was gespeeld, is BKC wat losgekomen uit Jen ijzeren greep van Texel. Maar toch is het rooit verder gekomen dan een toevallige uit mal. Druk konden De Schipper c.s. nimmer op Dukers' goal uitoefenen. Intusschen zijn en- tele dier plotselinge uitvallen niet zonder ge- raar geweest. Eén ervan leidde tot een corner, lie Blok uitstekend nam, maar De Schipper rnpte vlak naast. Aan de overzij was Prins voortduren? in de veer, met behulp van zijn assistenten Tauber in Van Teulingen. Zij hebben de score tot de ■ust blank weten te houden. De papieren van BKC stonden in de pauze lan ook niet slecht. Zij zou nu immers den vind mee krijgen. Deze wind heeft BKC niet dat voordeel ge- feven wat er van verwacht werd. Hier werd iens te meer bewezen des morgens bij Hei ier 3Oudesluis viel het ons ook op dat vindvoordeel maar betrekkelijk is. De tegen wind spelende partij heeft er neestal zelfs voordeel van, aangenomen al- hans, dat haar veldspel minstens even sterk s als dat van de tegenpartij. Want het aan- ■allen gaat zooveel gemakkelijker; men kan egen wind „op maat" spelen, terwijl de bal— 3n, voor den wind af weggeschoten als rich- inglooze voortrazende projectielen voort- agen die niet onder controle zijn te brengen. Texel is na rust dan ook weinig minder in Ie meerderheid geweest dan voor rust. De lalflinie zorgde daar o.a. voor. Huizinga )e GraafGieles vingen alles op en plaatsten litstekend. In de meeste duels bleven zij den aas. Jan van Wees en Webeling moesten iet door hun kleine gestalte, De Schipper oor zijn geringe snelheid, v oortdurend af- sggen. Van BKC ging dus niet zoo heel veel ;evaar uit. Blok bracht zoo nu en dan wat erschrikking door een razendsnelle ren langs ie lijn. Had Texel het heft dus na rust ook nog in landen, dit beteekende intusschen niet, dat tien Prins' doel stond te belegeren, want er tond een „muurtje" voor de BKC-goal, dat tiet zoomaar te passeeren was. Voor het pelbeeld en de verhouding in het veld is het 'el typeerend, dat zoowel achterspelers als aiddenspelers van dezen muur deel uitmaak- en en weinig gelegenheid vonden om iets an den opbouw van eigen aanvallen te doen. Het was dan ook alles verdedigen wat SKC deed. Maar laten we het er bij zeggen: at gebeurde bijzonder goed. Wie met de erepalm wegloopt is moeilijk te zeggen: wel- icht Tauber, die een solo-nummer opruimen ;af waar weinig aan mankeerde. Prins heeft lierdoor eigenlijk niet zoo heel veel moeilijks e doen gehad. Het Texelsche geschut was tieestal gestrand op Tauber en Van Teu- ingen. Zoo scheen het op een puntloos gelijk spel lit te loopen. Toch heerschte aan beide kan en vrees. Texel zag aankomen, dat zij den iKC-muur nooit zou doorbreken en dat De ichipper ondanks zijn bewaking onverwachts en harden pil langs Dukers zou jagen. De BKC-aanhang was er lang niet gerust 'Ver of haar favorieten den druk zouden blij- 'en weerstaan. Van der Goes bijv. was abso- nut uitgespeeld en Post en van Teulingen Jz. i'isten ook geen bal naar voren door te geven 'aarmee De Schipper zijn tot drie man .ge- lonken voorhoede aan het werk zou kunnen letten. Jac. van Wees verwisselde zijn links- 'uitenplaats met Van der Goes, wat wel even 'at opluchting gaf. Maar juist in die periode 'iel de beslissing. De eenige goal. Van Wees speelde n.1. een bal op Prins erug. Van Teulingen Hz., zou den springen- len bal laten doorgaan, maar kreeg het leer oevallig tegen zijn elleboog. Velen zagen het 'iet eens. Maar Texel wel en de scheidsrech- er ook, die, hoezeer tegen zijn rechtsgevoel n wellicht, niet anders kon doen dan penalty leven, nadat hij gefloten had als automatische 'eactie op een geconstateerde hands. De straf schop werd heel zuiver door Vlaming in den benedenhoek geschoten. Texel was in de wol ten en terecht. Een voorsprong had zij ver eend en wel één die meer dan een punt iroot was. De BKC-verdediging liet echter ïeen gelegenheid die te verkrijgen, ook niet toen het door een penalty 10 was gewor den. Hoezeer Texel aanviel en hoe weinig het weemaal scheelde, Prins en zijn backs mei- stand tot aan het einde. In de laatste minuten wist BKC zich nog een paar maal los te maken, tot schrik van Texel s aanhang, die op vasthouden aandrong. Een kogel van Post spatte nog van den paal terug. Even voor tijd kogelde P. Nijens rake- lings over. Onder groote vreugde van Texel kwam het eindsignaal. De scheidsrechter, de heer Van Dam, leidde uitstekend. Schagen verliest met 21. Een weinig mooie wedstrijd met zeer forsch spel. De ontmoeting Schagen versus Strand vogels is ons hard tegengevallen. Er werd door Strandvogels „te hard" gespeeld. Scha gen stelde daar tegenover een lauw partijtje. De eenigste, die aanspraak kon maken op een goede wedstrijd was Cees de Moor. De anderen bleven allemaal zonder uitzondering beneden hun kunnen. Waarschijnlijk heeft het spel van Strandvogels daar de meeste schuld aan, maar met een beetje meer wil had het toch anders gekund. Over den wedstrijd het volgende: Het is reeds 11 minuten over tweeën als de arbiter beide aanvoerders bij zich roept. De toss werd gewonnen door aanvoerder Middel beek, die tegen wind en zon verkoos te spelen. Strandvogels mocht den bal derhalve aan het rollen brengen. Slikker pikt den bal af, zet goed door en geeft Dick Schoorl een keurigen pass. Deze dribbelt langs eenige Strandvogels spelers en zet goed voor. De Moor stopt den bal goed en keihard vliegt zijn daarop volgend schot buiten het bereik van den Strandvogels keeper over den lat. De uittrap wordt opge vangen door Peetoom, doch onmiddellijk krijgt de Schagen achterhoede den bal weer terug. Even een twijfelen en Strandvogels neemt na drie minuten spelens met een onhoudbaar schot de leiding, 01. Na den aftrap valt Schagen goed aan. M. Slikker komt in botsing en moet wegens een blessure het veld ver laten. Zijn plaats wordt ingenomen door Jb. Broersma. Onverminderd trachten de geel zwarten de Strandvogels veste te belegeren, maar zonder eenig resultaat. Er werd door de Str. te zwaar op den man gespeeld. Wel kreeg S. een waren regen van strafschoppen, maar wat deerde dat Strandvogels. Robust grepen ze steeds in met waar succes. In deze periode was Schagen sterk in den aanval. Jan Broer zette goed voor. Broersma onderschept deze en plaatst den bal meteen goed door naar Cees de Moor. Even een geharrewar, maar toch komt Cees als winnaar uit het strijdperk te voorschijn. Een scherpe voorzet volgt, Jan Broer is naar binnen gekomen en knalt meteen in. Via een Strandvogels been vliegt de bal dan corner. Deze goed genomen levert niets op. Kort daarop is het weer Broer, die den Strandvogels aanhang een benauwd oogenblikje bezorgt. Een hard schot van hem kan de keeper van Str. niet houden. De bal rolt tergend langzaam naar de doellijn. Op het kritieke moment weet echter de keeper zich nog te herstellen en werkt corner. Deze levert niets op. Na dit Schagen overwicht gaat Strandvogels de reeds eerder genoemde tak- tiek toepassen. Er wordt stevig op man ge speeld, o.i. wel wat al te -veel. Schagen legde hierdoor het bijltje er bij neer en van toen af aan is het Strandvogels geweest, dat behou dens de vele tegen zich genomen vrije schop pen aan het woord is geweest. Als de arbiter een buitenspel geval over het hoofd ziet, komt de Strandvogels middenvoor alleen voor keeper Arnoldus. Zijn schot wordt echter door Dirk op buitengewoon fraaie wijze uit het hoekje gegrabbeld. Na een kwartier spelen moet Arie Slikker ook het veld ver laten. Hiervoor komt in de plaats Ab de Wit, die reeds des morgens in Hoorn met Schagen 2 had meegeholpen om daar de overwinning te behalen. Ook Strandvogels moet een speler vervangen. Het spel wordt nog forscher. De Schagen halflinie met vooral De Haas doet haar best. Een door hen goed opgezette aan val brengt den bal bij Dick Schoorl. Handig weet hij twee Strandvogels spelers te pas seeren en den bal naar Broer te dirigeeren. Z'n schot weet de keeper echter goed te stop pen. Veel moois kregen we de laatste minuten niet te zien. Met Strandvogels in den aanval is het rusten. Na de rust is het spel bijna nog slechter dan daarvoor. Nu speelt Schagen voor den wind en aanval op aanval wordt op de Str. ondernmen. De Schagen stormloopen worden echter goed afgeweerd met snelle tegenaan vallen. Zeer onverwachts glipt de Strand vogels aanvalslinie langs beide Schagen backs en vergeefs tracht Arnoldus het harde schot te stoppen. 02. De hierna volgende periode is weer geheel voor Schagen. Met alle geoor loofde en niet geoorloofde middelen tracht Strandvogels den voorsprong te behouden. De arbiter maant eenige malen tot kalmte aan, wat echter weinig geeft. Na een vrijen trap krijgt Jb. Broersma den bal. Netjes omspeelt hij eenige Strandvogels, die hem nog wel trachten te haken, maar Jaap trekt zich daar weinig van aan. Den bal plaatst hij netjes naar Peetoom, die thans middenvoor speelt. Ook deze neemt enkele Strandvogels voor zijn rekening. Een goede pass naar De Moor. Een zeer scherpe voorzet volgt en Peetoom geeft den Strandvogels keeper geen kans, 12. Na dit doelpunt was er feitelijk geen sprake meer van een wedstrijd. Het aankijken was het niet waard. Zonder verandering in den stand breekt het einde en heeft Strandvogels een paar kostbare punten veroverd. Schagen 2 uit vorm spelend wint tenslotte nog met 21, en behoudt de leiding. Ook Hollandia 4 werd aan den zegekar ge bonden, zij het dan ook na een futloos partijtje voetbal. Schagen 2 is den geheelen wedstrijd de sterkste geweest. Steeds maar weer wer den de aanvallen goed opgezet, maar voor het doel gekomen was het mis. Zelfs G. Koch, die eiken wedstrijd toch enkele doelpunten voor zijn rekening wist te nemen, was er ge heel uit. Zijn spel was slap en er ging niet de minste kracht van uit. Voor de rust speelde Schagen 2 tegen den dwars over het veld staanden wind. Nietegenstaande zij steeds op de Hollandia-helft heeft gespeeld, kon geen enkele voorwaarts het vijandelijke net vinden. Er schijnt echter wel gedoelpunt te zijn, maar wij van onze plaats konden het niet zien. Na afloop verzekerde de keeper ons echter, dat de Ibal inderdaad ver over de doellijn was ge weest, Wejnig kunnen wij dan ook van deze eerste helft neerschrijven. Het speibeeld was een steeds aanvallend Schagen 2 met een ver dedigend Hollandia. Na de rust begon het op dezelfde manier. Weer Schagen steeds aan vallend en weer Hollandia verdedigend en spelend met drie voorhoede-spelers. Er scheen geen doorkomen aan voor de geelzwarten. Na tien minuten komt er echter meer teekening in het spel van Schagen 2. Er wordt weer goed gecombineerd en er wordt weer goed spel in de breedte gespeeld, dat de Hollandia-ver- dediging uit elkaar rukte. Nu moest het ko men. En inderdaad kwam het, maar toch nog vrij onverwachts. Goed werk van spil Schoorl brengt den bal in het beat van Simons, die meteen op den bal afstuift. Twee Hollandia- backs zien het gevaar en willen Siemons tus- schen zich in nemen. Siemons is echter een seconde eerder weg en kalm geeft hjj Schagen 2 de leiding. 01. Hollandia trapt opnieuw af. De zeer goed spelende Ab de Wit pikt net op tijd den bal voor de voeten van den H.- linksbuiten weg en met een fermen trap zet hij zijn voorhoede aan het werk. De geheele voorhoede zet zich nu eens extra achter dezen aanval, en Grootes geeft opnieuw den Hol- landia-keeper het nakijken, 02. Wie nu ge dacht zou hebben, dat Schagen met hetzelfde spel verder zou spelen, kwam bedrogen uit. Weer verviel men in de oude fout en werd er tekort spel vertoond. Dankbaar maakte Hol landia hiervan gebruik en trad meer aan vallend op. Een dezer aanvallen bracht Kiste- maker en De Wit voor een waar dilemna. Ze twijfelden en keihard snorde de bal in de daarop volgende seconde reeds in de richting van hun doel om ver buiten het bereik van keeper Bijpost in het net te verdwijnen, 1—2. Het werd weer oppassen voor de Spartanen. Koch moest het veld verlaten en geen reserve was aanwezig. Met 10 man heeft de Schagen ploeg verder nog veel goeds kunnen doen, maar tot doelpunten kwam men niet meer. Met deze verdiende, doch kleine overwinning heeft Schagen 2 de leiding weten te behouden. Schagen a-H,R.C» a 0-3 Schagen a ontving HRC a uit het hooge Noorden. Voor de rust speelden de Spartanen voor den vrij sterken wind en zoowaar wisten ze de Racingers te bedwingen. Na de rust konden ze echter de snelle en goed opgezette aanvallen van HRC a niet meer houden en zegevierde tenslotte Racing a met 30. Schagen b-H.R.C. e 0-5 Den geheelen wedstrijd door is HRC e ster ker geweest. Wel heeft Schagen b eenige kansen gehad, maar ervan geprofiteerd heeft men niet. Met 50 moesten de b-tjes de vlag strijken. Wedstrijden van Schagen 3 en R.K.V.V. af gelast. Op het zwaar bespeelbare WFC-terrein heeft het derde van de Reds een groote over winning behaald op de WFC-ers; een over winning, die door goed open spel volkomen verdiend genoemd mag worden. Reeds onmiddellijk na het beginsignaal is HRC in den aanval, maar ook WFC laat zich niet onbetuigd en zij komt gevaarlijk bij het heiligdom van Bongers. Buitenhuis brengt den bal goed op en plaatst naar den rechter vleugel. Visser geeft het leer door naar Boon, die met een fraai schot HRC na enkele minu ten spelen de leiding geeft. Moreel gesteund door dezen voorsprong, trekt de roode voorhoede steeds weer op het WFC-doel af goed gesteund door de half linie. Hierdoor treedt er een periode van HRC-overwicht in, die vrijwel de geheele eerste speelhelft voortduurde. Steeds weer wordt het WFC-doel belegerd, maar de doel wachter weet voorloopig erger te voorkomen door een paar schitterende saves te ver richten. De WFC voorhoede zit echter ook niet stil. Enkele snelle aanvallen, geleid door den snel len linksbuiten dwingen den HRC-doelman handelend op te treden, wat hem goed afgaat, al had hij zichtbaar last van den gladden bal, waardoor hij bijna geen enkel schot klemvast kon vangen. Na ongeveer 15 minuten spelen ontstaat HRC's tweede doelpunt. Beneker heeft een hard schot gelost, dat door den WFC-doelman vlak voor de voeten van Vinke gestompt wordt, deze weet vervolgens op kunstige wijze den bal tusschen twee WFC-ers en den paal in het net te werken. De thuisclub wordt volkomen in de verde diging gedrongen en met man en macht weet zij stand te houden tot de rust. Na de rust. In de tweede speelhelft heeft de wedstrijd een heel ander aspect. De HRC-ers vatten het te kalm op, terwijl de middenlinie verde digend gaat spelen, waardoor de Wormer- veerders als het ware tot den aanval worden uitgenoodigd, iets waar zij dan ook dankbaar gebruik van maken. Hun schieten heeft ech ter weinig te beteekenen, al probeeren zij het dan ook vaak van verren afstand. Plotseling is de doelman gepasseerd, maar Zwigtman kopt het leer nog juist uit het verlaten doel. HRC komt nu tot het inzicht, dat zij een verkeerde taktiek volgt en begint weer iets meer serieus te spelen, waardoor zij dan ook spoedig succes heeft. Een snelle aanval van rechts wordt door Beneker goed afgewerkt en met een fraai schot is de stand 30. Weer komt HRC terug en nu is het Mars man die met een hard schot van verren af stand probeert het doel te vinden, maar hij vindt den WFC-doelman op zijn post. Hij weet den bal nog te stoppen, maar op de lijn blijft het leer in den modder steken. Vinke is er vlug brj om het vierde doelpunt te vol tooien. 40. Hierna is nog ongeveer twintig minuten te spelen en het was dus voor WFC een ver loren wedstrijd. Toch geeft zij den moed niet op en onvermoeid trekken zij op het HRC- doel af, maar tegen de goed spelende verde digers hebben zij geen succes. Het einde nadert reeds; plotseling krijgt Visser een juweel van een kans, maar de kee per weet het slechte schot nog tot corner te verwerken. Deze corner wordt door Beneker goed genomen en het is Visser, die zijn fout goed maakt door het net voor de vijfde maal te vinden. 50. Hierna wordt nog middenuit genomen, maar direct hierna klinkt het eindsignaal en heeft HRC op schitterende wijze de moeilijke WFC- kjip omvaren, ...i Het eerste etftal behaalde een fraaie 61 overwinning op C.S.V. I. De b-adspiranten met 80 door Koe dijk a ingemaakt. In den gistermiddag op het B.S.V.-veld ge speelden wedstrijd tusschen B.S.V. 1 en C.S.V. 1 hebben de Bergenaren op geduchte wijze wraak genomen voor de in Castricum geleden neder laag. Met niet minder dan 61 werden de Castricummers verslagen. Eigenlijk met 60, want scheidsrechter Bart was zoo vriendelijk den bezoekers een strafschop cadeau te geven. Dat was een zeer zonderling geval. De Berger grensrechter vlagde, omdat de doelverdediger van B.S.V. op ongeoorloofde wijze werd aan gevallen, waarop de scheidsrechter floot. Er ontstond toen eenig dispuut, waarbij eenige Bergenaren zich nogal opwonden. Tot een ieders verbazing kende toen de arbiter aan C.S.V. een strafschop toe, welke onhoudbaar voor keeper Halff werd ingekogeld en waar door de Castricummers de eer redden. De wedstrijd heeft wel zeer duidelijk de superioriteit van de Bergerclub op de Castri cummers gedemonstreerd. B.S.V. tegen wind spelende voor de rust, was in den beginne buitengewoon op dreef, vooral de voorhoede speelde een uiterst snel en over rompelend spel. Binnen de zeven minuten had B.S.V. reeds driemaal gescoord. De eerste maal door Cor Hoogvorst, die Ab v. d. Berg op zeer verdienstelijke wijze verving; voor de tweede maal door Jac. de Groot en voor den derden keer weer door Hoogvorst. Na dit sensationeels begin zakte de voor hoede af. Maar daar èn middenlinie èn achter hoede in uitstekende conditie waren, kreeg C.S.V. geen kans om een tegenpunt te maken. Integendeel, aan den anderen kant kwam er nog een fraaie goal van Hoogvorst bij, zoodat de rust inging met een matigen en in alle op zichten verdienden voorsprong van 40 voor B.S.V. In de tweede helft, toen B.S.V. met wind meespeelde, kon ons het spel der blauwe voor hoede minder bekoren; nu geven wjj direct toe, dat de strijd voor den B.S.V.-aanval veel moei lijker werd, daar heel C.S.V. verdedigde en slechts sporadisch tot den aanval overging. Toch konden we nog dikwijls genieten van vlot samenspel der Bergenaren. Hoogvorst en Kos ter vooral deden in dat opzicht keurig werk, maar ook Jac. de Groot wist van doorzetten en netjes aangeven. Op buitengewoon fraaie wijze voegde Koster er nog twee doelpunten aan toe, vooral het laatste, dat in moeilijken stand werd gemaakt, was een juweeltje. Toen kwam de hierboven vermelde strafschop, waardoor C.S.V. de eer redde.N Het was van B.S.V.-zijde een mooie strijd, vooral voor rust. Jammer, dat eenige Castricummers inzonderheid de links binnen en de linkshalf zich aan minder faire praktijken schuldig maakten, terwijl bij B.S.V. Dirk de Jong ook niet steeds vrijuit ging. Zoo is B.S.V. in de running gebleven voor de eerste plaats. Over de spelers het volgende: In het doel heeft Jan Halff keurig werk ver richt en zich een waardige opvolger van de Moor getoond. Piet Beeldman en Jaap Tuyn vormden een hecht backstel, dat goed op elkaar was ingespeeld. In de middenlinie was Jan Lud- ding 'buitengewoon op dreef, vooral voor de rust en deed van Diepen gedurende den geheelen wedstrijd mooi werk. Dirk de Jong brak heel wat af, maar hij bouwde bitter weinig op. De voorhoede was, vooral in de eerste helft, keurig op dreef. Cor Hoogvorst op de links binnenplaats was een openbaring; hij hield prachtig verband en wist van doorzetten ook. Daarbij profiteerde hij van de hem geboden kansen. Kees Koster en Jac. de Groot speelden doortastend en snel, ofschoon wij eerstgenoem de wel eens beter zagen. Henk Plomp en Huug Fillet moeten den bal veel meer voor het doel gooien en dus minder zelf probeeren een doel punt te maken. In de ochtenduren bonden B.S.V. b en Koe dijk a den strijd tegen elkander aan. Het was een zeer ongelijken strijd, daar de Koedijkers physiek zooveel sterker waren, dat de kleine B.S.V.-ers er feitelijk niet aan te pas kwamen. Met niet minder dan 80 wonnen de geelzwar ten en de in deze competitie behaalde resultaten bewijzen wel ten volle, dat de Koëdijker jongers in een veel te lage afdeeling zijn geplaatst. Het is een aardig, pootig elftalletje, dat weet wat voetballen is. Maar dat van dergelijke wedstrij den niet het minste leert. V.CX. II-Hollandia V 0-8 De gasten van VCL hebben zich niet onbe tuigd gelaten in dezen, wedstrijd. Natuurlijk gaven we VCL geen schijn van kans. Het is wel afgekomen zooals we vreesden. Voor de rust toen VCL nog van het voordeel van den wind profiteerde, wisten de Hoornschen den stand op 20 te brengen. Toen ging het nog niet zoo kwaad en wist VCL het Hollandia- kamp nog enkele malen vrij aardig te bedrei gen. Maar de kansen om te zetten in doel punten daar was VCL niet toe in staat. Na de rust had VCL niet veel in te brengen. De bal was steeds bij Hollandia en VCL slaagde er niet in hem vrij te krijgen. De verdediging was te zwak en de halflinie miste de kracht om door te geven naar de voorhoede. De Hollandia-ploeg is voor de VCL-ers nog te zwaar, al kan VCL toch op eenigen voor uitgang terugzien; immers de vorige wedstrijd tegen Holland!^ zag er nog anders uit. Voetbalvereeniging „Flevo" Flevo I was Zondag de gast van het An dijker 2. Door onfortuinlijke omstandigheden bleken onze jongens in dezen wedstrijd het niet tegen het Andijker team te kunnen bol werken. Was met rust de stand voor Andijk 10, na de rust moest onze ploeg nog drie puntjes afsaan, terwijl ook Flevo een _goal maakte. Eindstand bracht dus een verhouding van 41 in het voordeel van Andijk. De wedstrijd AjaxDFC, die volgens de deskundigen een zekere overwinning voor de Amsterdammers zou opleveren, is geëindigd in een nederlaag voor Ajax, de eerste, en daarmede is de hoop op een ongeslagen afdee- lingskampioenschap vervlogen. Wat zullen wij overigens van dezen wed strijd zeggen. Ajax was zeker niet in de min derheid en een gelijk spel of een Amster- damsche overwinning zou de verhouding zeer goed hebben weergegeven. Als verzachtende omstandigheid kan voor de hoofdstedelingen worden aangevoerd, dat op den linkervleugel Roeg en Frenkel de plaatsen van Van Wijn gaarden en Gerritsen innamen, hetwelk een Wé verzwakking beteekende, hoewel Roeg in soni- mige perioden niet slecht speelde. Bovendien moest in de achterhoede na de rust Diepen- beek door Distelbrink vervangen worden. Maar met dat al is de nederlaag toch niet goedgepraat, want het komt ons voor, dat het aanvalsysteem, door Ajax meestentijds ge volgd, niet het juiste was. De bal werd te vaak naar het binnentrio geplaatst en, waar op die plek zich altijd genoeg Dordtsche ver dedigers hadden opgesteld, moest dat stelsel op een mislukking uitloopen. Maar wij zouden DFC onrecht aandoen, als wij haar overwin ning geheel toeschreven aan een zwakte in het Ajax-spel. DFC heeft uitstekend ver dedigd en de snelle aanvallen hebben het Amsterdamsche doel meermalen in ernstig ge vaar gebracht. Reeds in de eerste minuten moest de Dortsche verdediging herhaaldelijk ingrijpen. Onder meer was het een kopbal van Frenkel uit een pass van Van Deyck, die goed door Kasteel werd gestopt. DFC werkte zich lang zamerhand wel wat los, maar Ajax behield toch het beste van het spel. Het wilde echter in de Amsterdamsche voorhoede voor het doel niet vlotten en ook Van Reenen was dezen middag veel minder op schot, dan wij de laatste weken van hem gewend waren. Zoo schoot hij uit een corner den bal hoog over het doel. Na de eerste 10 minuten moest ook de Amsterdamsche verdediging in eenige situaties handelend optreden. Een scherp schot werd door Keizer nog juist corner ge stompt en wat later kon Been den bal ter nauwernood op de doellijn wegtrappen. Het Ajax-overwicht nam steeds meer af, doch vijf minten voor de rust kreeg Roeg eso. prachtige kans, toen hij vrij voor doelman Kasteel kwam te staan. In plaats van door te loopen, schoot hij onmiddellijk, met het ge volg, dat de bal naast het doel belandde. Ook na de hervatting oefende Ajax aan vankelijk een sterken druk op het Dortsche doel uit en eenige malen werd de bal over geschoten. De linksbuiten Roeg plaatste zijn voorzetten meer dan eens achter het doel. Aan den anderen kant miste Ruisch in vrij goede positie.'Na het eerste kwartier begon een periode van gelijk opgaand spel, waarbij de DFC-aanval door zijn snelheid verraste. Bij Ajax wilde het nog steeds niet lukken en toen een kwartier voor 't einde bij een doel- worsteling de bal, geschoten door De Smit, via de lat in het Amsterdamsche doel be landde, ging het er op lijken, dat Ajax, al thans geen overwinning zou behalen. (0—1). Het is gebleken, dat zelfs de nederlaag niet te ontkomen was. Want wel werd 't Dordtsche doel thans vrijwel voortdurend belegerd, wel bracht Stam keer op keer den bal snel op, om hem goed voor het doel te plaatsen, maar zeven of acht Dordtenaren hadden zich met de verdediging belast, zoodat er voor Ajax geen doorkomen aan was. Van Reenen kopte en schoot nog eenige malen over of naast. En toen het eindsignaal klonk, was Ajax voor het eerst in dit seizoen geslagen. Het in volledige samenstelling spelende ZFC- elftal heeft krachtig tegenstand geboden aan het in de eerste helft van dezen wedstrijd niet op dreef zijnde, doch in de tweede helft sterk aanvallende HDVS. Op het gladde veld begon de Schiedamsche verdediging bepaald slecht, zoodat ZFC, dat van begin tot eind alle krachten inspande, verschillende malen gevaar lijk dicht het doel van Beun kon naderen en ook eenige malen prachtige kansen kreeg om de score te openen. Maar het binnentrio der Zaansche voorhoede beschikte over geen schutter, van Marle slaagde er zelfs in op nauwelijks een meter afstand van Beun in on gehinderde positie den bal naast het doel te trappen, HDVS had veel tijd noodig om zich in te spelen, doch toen Breitner c.s. in conditie kwamen stond het vast, dat deze onproduc tieve aanval van de gasten er niet in zou sla gen te doelpunten. Na de rust had het geheele elftal der Schiedammers zich hersteld van de malaise. Keer op keer zette de nu uitstekende middenlinie haar aanval aan het werk, maar kon geen gaatje in de hechte defensie der Zaankanters vinden, want, al was de achter hoede gepasseerd, dan stond Dijkstra nog in het doel en die liet niets passeeren. Een paar harde scherpe schoten van den rechtsbuiten De Jong werden meesterlijk door hem gekeerd, Hoe HDVS ook zwoegde voor een doelpuntje, dat stellig beslissend zou zijn geweest,, ZFC hield stand en kreeg zoo waar in de laatste minuten nog een paar kansjes, daar de vleu gelspelers volkomen vrij werden gelaten. Door haar puik spelende defensie verdiende ZFQ het gelijke spel. A,D,0,-D,H,C, 4-1 In een aan beide zijden zeer matig gespeel den wedstrijd is het ADO gelukt een alleszins verdiende overwinning te behalen. Voor de rust waren de Hagenaars het meest in den aanval, maar hun voorhoede hield het spel tegen de vrij zwakke vijandelijke verdediging veel te kort, waardoor het hun niet gelukte de meerderheid in een grooten voorsprong uit te drukken. Weliswaar konden Schijf en Berg hun club door twee goede doelpunten reeds binnen de twintig minuten zoo goed als veilig stellen, maar toen Van Dijk den achterstand nog voor een half uur verstreken was had verkleind, wees nog niets op een groote zege der ADO-ers, die zelfs hun doel enkele malen in ernstig gevaar zagen gebracht. Toch bleef ADO sterker, maar tot de rust werd er niet meer gedoelpunt. In de tweede helft liep DHC hard van stapel, zette alles op den aan val en werd daardoor het slachtoffer van eenige snelle doorbraken van B. Tap, de Delftsche doelman maakte twee fouten, waar van Berg dankbaar gebruik maakte om den stand op 41 te brengen. Weliswaar viel DHC het meeste aan, maar het spel in de voorhoede, waarin Van Nellen zeer werd ge mist, was te peuterig om succes op te leveren. Zoo kwam tenslotte het einde met een nuttige Haagsche zege. COMPETITIE M.S.V. „ZEEMACHT". Zaterdag 12 December had slechts één wed strijd plaats voor de door Zeemacht uitge schreven competitie voor Schepen en inrich tingen. Het winterverlof belette een vlotte afwerking van het programma. Schorpioen a ontving op het OZD-terrein het Hospitaal elftal en zij zal deze ontmoeting niet gemak kelijk vergeten. Met 70 werden de jonge torpedomakers geklopt en onze ziekenver plegers zitten nu vast in het zadel met vier punten en een doelsaldo van 121. De competitie staat nu stil tot 9 Januari, wellicht dat het Hospitaalelftal in het nieuwe jaar sterkere tegenstanders ontmoet,

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 11