Visscherij DE WEEK: Ingezonden Sport Ensemble Bouber met de Kerstdagen in Casino Kwade honden. Ontijdig ontbrand vuurwerk. V.S.V.—Sparta 2-3 Zwemmen Nederlandsche Zwemsters te Antwerpen. Wielrennen Internationale wedstrijden te Brussel fuV„r* tisc in feiten en fantasieën Het was hierna de heer De Jong, voor zitter van het Centraal Oranje-Comité, die een kort woord sprak. De heer De Jong Na de autoriteiten en overige aanwezigen een hartelijk welkom toegeroepen te hebben wijst de heer De Jong op de belangrijkheid van dezen 19den December. Daar zijn met name in dezen tijd veel gebeurtenissen, die onze volle aandacht vragen, aldus spr., doch deze dag doet dit wel zeer in het bijzonder. 12 December j.1. was het H.M. de Koningin, die de Moerdijk-brug officieel in gebruik stelde en deze gebeurtenis wekt herinneringen op. Op 9 Juli 1711 geschiedde eveneens bij den Moerdijk een gebeurtenis, echter een nationale ramp. Het was Jan Willqm Friso, de laatste mannelijke telg van de Oranje's, die hier om het leven kwam en met groote vrees vroeg men zich af, of dit het einde van het roemrijke geslacht zou zijn. Maar neen, gelukkig werd de achtergeble ven echtgenoote van Jan Willem Friso, Maria Louise van HessenKassei verblijd met de geboorte van een zoon: Willem Hendrik Karei Friso, waarmede het voortbestaan van het huis van Oranje verzekerd was. Het volk verheugde zich in die dagen en ook thans verheugt het zich. Thans, nu het jonge Prinselijk Paar Bruidspaar is geworden, n u gevoelt men de belangrijkheid van deze gebeurtenis, belangrijker als eenige andere in de laatste decennia. Overal bespeurt men in den lande een geest van enthousiasme, overal schaart men zich weer om de Oranje's, ieder Oranje-hart klopt weer warm voor ons Vorstenhuis. En dat deze versterkte band geen sinecure is, dat wordt wel ten duidelijkste gedemonstreerd door den jubèl die deze maanden over Nederland ge gaan is. De heer De Jong spreekt de hoop uit, dat God dit huwelijk moge zegenen, dat zoowel Prinses als Prins een blijde toekomst tegemoet zullen gaan, en dat het Neder- landsche volk tot in lengte van jaren zich moge scharen om het Huis van Oranje. Spreker besluit zijn rede met een drie werf hoezee te doen aanheffen op Hol- lands Bruidspaar, waaraan op overtui gende wijze gevolg gegeven wordt. Staf en Helders Mannenkoor. Hierna was de beurt aan de Marine-Kapel, die een uurtje voor de aanwezigen ging musiceeren. Welnu, dat ging al heel gemoedelijk. Er werd verzocht zooveel mogelijk mee te zingen en toen dan ook de heeren met een vaart en een élan zich aan het geprononceerd nationale program wijdden, zijn er heel veel oude liede kens en marschen meegezongen. Het was een goede keuze van den heer Leistikow en we hebben allemaal dapper mee gezongen van „De Zilveren Vloot van Spanje", en van ,,'t Is plicht van ied'ren jongen". De stemming kwam er aardig in en toen de kapelmeester persoonlijk de aanwezigen uit- noodigde tot massa-zang, toen was het inder daad één groot koor dat de vreugde van dezen dag door zijn nationale liederen tot uiting bracht. Na dit optreden der Kapel werd een twin tig minuten gepauzeerd en hierna trad op, onder leiding van den heer Leewens, het Helders Mannenkoor. Gezongen werd een tweetal oude bekenden, n.1. „Oogst" van Boudijn en „Sur les Rem- pars". Er is door de leden gezongen op enthou siaste wijze en met name het laatstgenoemde nummer bracht voor dirigent en leden een warme ovatie, die terecht verdiend was. Het was vervolgens burgemeester Ritmeester, die op het podium verscheen en een rede hield, waaraan wij het volgende ontleenen: Rede burgemeester Ritmeester. Als ooit een Nederlander, vertoevende in het buitenland, aan zijn land zal hebben ge dacht, dan is dat wel vandaag en ook wij zijn hier thans bijeengekomen ter herdenking van deze belangrijke gebeurtenis. Wij moeten ons dezen dag realiseeren, en als we hem zien in de geschiedenis van ons Huis van Oranje, dan moet men beseffen welk een belangrijk feit zich thans heeft afge speeld. Prinses Juliana, nazaat van Juliana van Stolberg, Is Haar bruidstijd ingegaan, en als wjj de historie nagaan van dit Oranje Huis, dan kan het niet anders of men gevoelt een diepe dankbaarheid, omdat dit Huls van Oranje zich verbond aan ons volk. Oranje: dat beteekent te leven en te sterven voor het Vaderland. In dit samenzijn gedenkt men ook de Ko ningin: en onze kinderen en kindskinderen zullen Haar blijven gedenken. Een geheel volk heeft Haar gevolgd in Haar smart en het ver heugt zich in deze dagen, welke Haar onge twijfeld tot groote vreugde zullen stemmen. Het Koninklijk Paleis is versierd: een uiting van het feest, dat komen gaat, doch tevens een uiting van diep gevoeld Godsbesef. Er is een tijd van verdeeling in het Neder- landsche volk geweest, doch thans beleefd men een gelukkige kentering en kan men zeggen, dat wjj ongeacht godsdienst of poli tieke richting, om ons aller Oranje Huis ver- eenigd zijn. Spreker merkt op, dat eenigen tijd geleden een Deensch staatsman gezegd heeft, dat niets boven een constitutioneel vorstendom gaat en het was voor ons geen nieuws. Maar wij verheugen er ons op, dat thans ook an deren dit gaan beseffen. Men zal ook hier begrijpen, dat dit voor ons de éénige goede en ware wijze is om geregeerd te worden; men heeft hier geen buitenlandsche voorbeelden noodig, men kan ze missen! Want we weten maar al te goed: dan is het voorbij met onze vrijheden, en is het gedaan met de verdraagzaamheid. Wjj zelf willen zeggen hoe geregeerd te worden: onder ons Vorstenhuis, onder onze Koningin. Spreker hoopt, dat deze nazaat van Juliana van Stolberg een geslacht voort moge bren gen, rijk aan vorsten en dat zoo een nog groo- tere eenheid van het Nederlandsche volk ver kregen worde. Onze Prinses staat in het midden van het volk en als voorbeeld hiervan noemt de burgemeester Haar voorzitsterschap van het Nationale Crisis Comité, toen Zjj zich niet alleen met grooten ijver aan deze functie wijdde, doch tevens persoonlijk be langrijke gaven schonk. Het volk weet dat en het is er Haar erkentelijk voor. Maar er is meer, dat ons ten volle interes seert: en wel het geluk van deze twee men- schen, die elkander liefhebben, en die zelf ge zegd hebben, dat zij het eens, zéér eens zijn geworden. Laat ons hopen en bidden, dat Zij bei den een gelukkig leven zullen ingaan, laat ons hen schragen en steunen en er voor waken, dat Hun zorgen, welke Zij er zeer vele hebben, zoo licht mogelijk gemaakt worden. Het is onze plicht tegenover Haar en tegenover onszelf. Zwaar zijn hun zorgen te dragen en al leen dan zal dit mogelijk zijn bij de we tenschap, dat het geheele volk achter hen staat. Hierna citeert spreker een gedicht van Jan Prins uit de „Nw. Rotterdamsche Courant". Vervolgens deelt de burgemeester mede, dat er voor gezorgd is, dat door het gemeentebe stuur namens de geheele burgerij de hartelijke gelukwenschen aan het Paar en H. M. de Ko ningin zijn overgebracht. Spreker besluit zijn gloedvolle woorden, met er op te wijzen, da het feest hier kalm gevierd zal worden, doch doordron gen van de wetenschap, dat deze gebeur tenis voor het land van de grootste be- teekenis is. Hij spreekt de beste wenschen uit voor het Huis van Oranje en H. M. de Koningin, waarvan men oprecht hoopt, dat Zij nog vele jaren regeeren moge en getuige zal zijn van het geluk van Haar kinderen. Een driewerf hoezee voor Koningin, Prinses en Prins onderstreept de woorden van burge meester Ritmeester, welke tal van malen door daverend applaus werden onderbroken. Na deze rede van den Burgemeester, ver zamelden zich op het tooneel „Helders Man nenkoor", versterkt door het „Christelijk Mannenkoor" en heeren leden van „Helders R.-.K. Gemengd Koor", die met begeleiding van het „Stedelijk Muziekkorps" en onder dirigentschap van den heer Leewens eenige liederen zongen. Allereerst het magnifieke „God behoude onze Koningin", dat op uitstekende wijze uit gevoerd werd en terecht met een daverend applaus beloond werd. Daar is goed gezongen, terwijl de begeleiding van het „Stedelijk" eveneens verzorgd klonk. Als tweede nummer werd gegeven het over bekende „Vlaggelied" van Verhulst en dit viel dusdanig in den smaak van de aanwezigen, dat de heer Leewens zich genoodzaakt zag hiervan een encore te geven. Een voortreffe lijk vocaal en instrumentaal intermezzo, dat hoogelijk op prjjs gesteld bleek te worden. De heer De Jong besluit den avond. Het was tenslotte de heer De Jong, die ten tooneele verscheen en een kort woord ten af scheid sprak. Hij dankte het „Stedelijk Mu ziekkorps" en de koren voor hun hartelijke medewerking op dezen avond, den burgemees ter voor diens geestdriftig woord en de direc tie van het Casino voor het afstaan van de zaal. i De heer De Jong sprak de hoop uit, dat de thans komende bruidsdagen vreugdevolle mogen zijn en besluit met de inhoudsvolle woorden: ,,'t Was en 't is en 't blijit alt jd :„Oranje Boven!" Hierna begaf het groote publiek zich huis waarts. Het had op waardige wijze den eer sten dag van een belangrijke Oranje-gebeur tenis gevierd. Zooals we reeds vermeldden komt het Ensem ble Bouber Zaterdag (2e Kerstdag) en Zondag met het nieuwste product van Hans Sasseman en Paul Schureck „Straatmuzikani en". De muziek voor dit werk werd gecomponeerd door de bekende componist Willy Meisel. De hoofdrollen worden vervuld door Annie Ver hulst, Beppie Boda, Harry Boda, Herman Bouber, Ceza L. Weisz, Joh. Vischer, Heddy Bouber e.a. Het speciaal vervaardigde typische decor wordt meegebracht. De liederen in dit stuk worden gezongen door Harry Boda, ter wijl de regie in handen is van Herman Bouber. „Straatmuzikanteneen geestig spel, met „een lach en éen traan" is door de groote pers unaniem vol lof beoordeeld. De „Tele graaf" schreef: Een propvolle en gul mee levende zaal tooneelkinderen, die ovatie's na ieder bedrijf bracht en juichte daar waar even te juichen viel. Het „Handelsblad"Een stampvolle zaal. Een ouderwetsche Bouber- voorstelling. Een genoeglijk spel met een lach en een traan, dat opgeluisterd wordt door vrooljjke muziek, Op het land van den heer Thomas, aan den nieuwen weg naar Julianadorp, hebben eenige honden achter de schapen aangejaagd. In het begin van de vorige week hadden ze ook al eenige dieren te water gejaagd, nu hebben de honden een schaap doodgebeten en een was zoo ernstig verwond dat het dier afgemaakt moest worden. Een onderzoek wordt ingesteld. Zaterdagmorgen te ongeveer half negen was een der bedienden van het expeditie bedrijf „De Blauwe Expresse" in de Bree- waterstraat bezig met het op een bakfiets laden van pakjes, toen vermoedelijk door een schok eenige stukken vuurwerk, welke zich in een pakket bevonden, ontploften. Er weer klonk een hevige knal, doch hierbij bleef het. Er viel nagenoeg geen schade te boeken. Centraal inkoopen van versche visch. De afd. Katwijk van den Ned. Bond van kleinhandelaren in het visch- en haringbedrijf, die reeds lang was overgegaan om de haring centraal in te slaan, en daarmee veel succes heeft bereikt, heeft thans ook besloten de versche visch centraal voor de daarby aange sloten venters in te koopen. Men heeft daarmee lang geaarzeld, omdat er nogal veel geld voor benoodigd is en om dat de venters over het algemeen niet behoo- ren tot kapitaalkrachtige menschen, maar men heeft nu den knoop doorgehakt, en is deze zaak tot stand gekomen. Men heeft zooveel vertrouwen in de leden, dat er op mag worden gerekend, dat men elkaar in deze aangelegenheid zal steunen, en voet bij stuk houden. Men wil aan den afslag te IJmuiden zelf standig inkoopen. Voor vele venters is daar nu geen sprake van, omdat de meesten niet kunnen beschikken over de som van 200.—, die als waarborg bij het staatsvisscherijbe- drijf moet worden gestort wil men gerechtigd zyn daar te mijnen. Nu, meent men, is men te veel afhankelijk van den groothandel en denkt daardoor niet altijd den meest geschikten inkoopprijs te hebben. Er groeit iets in die richting bij de klein handelaars. Overigens is er reeds samenwerking op ander gebied merkbaar tusschen groot- en kleinhandel. Gezamenlijk hebban de beide groothande- laarsvereenigingen te IJmuiden en de boven genoemde bond een circulaire aan de verschil lende gemeentebesturen gezonden over de distributie van visch aan de werkloozen. Gevraagd wordt om deze visch inderdaad te doen verstrekken aan de werkloozen en niet om welke redenen dan ook aan andere groepen van klanten te verkoopen, want dat daardoor zoowel de groot- als de kleinhandel schade ondervinden. We schreven al eerder, dat deze distributie de verschillende handelsgroepen tot elkaar zou brengen. In het algemeen werd op ander gebied dit streven tot samenwerking wel gevoeld, maar men had het nog niet tot uitvoering weten te brengen, doch deze geschiedenis heeft ze in eikaars armen gedreven. Zoo zal er ook eenmaal een tijd komen, dat de reederij en de handel elkaar zullen vinden, want, ofschoon het soms ook anders lijkt, hun belangen loopen parallel. Voor het geheele visscherijbedrijf zou het blijken van belang te zijn, indien er ook deze samenwerking zou kunnen komen. Ook de Noordhollandsche Bond van afdee- lingen der hoofdafdeeling „Zoetwatervisscherij" der Ned. Heide Maatschappij heeft zich uitge sproken om de regeering te verzoeken de ml- nimummaat der aan te brengen aal en paling te verhoogen. Onlangs hebben ook de IJsel- meervisschers zich in dien geest uitgesproken. De drang daartoe wordt dus grooter en de Minister heeft reeds in de Tweede Kamer het voornemen daartoe te kennen gegeven, zoodat het wel niet lang zal duren of de minimummaat van 25 cm zal hebben afgedaan, uitgezonderd dan misschien voor die wateren, waar heel veel kleine aal voorkomt en waarvan de vis- schers moeten leven, zoodat deze visschers er te veel nadeel van zouden ondervinden, indien ook daar een hoogere minimummaat zou gel den. Indertijd dat is al heel lang geleden braken we een lans Voor het hooger stellen van de maat voor paling, omdat we hierin zagen een opvoering van den palingstand, waardoor we ons hier weer onafhankelijk zou den kunnen maken van den invoer uit Dene marken, waar men de maat sinds Jaren heeft gesteld op 35 cm. Voor pootaalverstrekking wilde genoemde bond ook de wateren, die niet z.g. afgesloten waren, in aanmerking zien gebracht, want deze wateren mogen dan kans hebben op toe voer van montee of glasaaltjes, dit wordt vaak overschat, zoodat de behoefte aan toevoeging van pootaal bl<Jft bestaan. Zoo hadden de Noordhollandsche visschers gevraagd om 80.000 pond pootaal en door de regeering was slechts toggezegd 5000 pond. Waterland en het Noorderkwartier bljjven geheel verstoken van pootaal. Daarom zal de regeering worden verzocht pootaal ter beschikking te stellen zoowel voor afgesloten als niet afgesloten wateren. Dr. Olie, directeur van het Visschery-Proef- station te Utrecht zeide, dat in de stadsvijvers te Utrecht interessante proefnemingen zullen worden gehouden op het gebied van electrisch visschen, hetgeen hier te lande niet is toege staan, doch in andere landen veelvuldig wordt toegepast. De visschen worden door de electriciteit ver doofd en dan zoo buit gemaakt. Hooge haringprüzen' De haringprijs steeg te IJmuideu per 50 kilo, hetgen een ze^ b°°^DPvoeri zoo- worden genoemd. Er was „„„„—mineen dat de loggers goede, zeer goede besommingen mOndanks deze buitengewone besomminge^ zullen toch verscheidene ,lo^e vertrek- naar het Kanaal voor de vischvangst_vertrek ken. Ze worden tijdelijk opgelegd S etc. Daarna wordt dan beslist of in het w terseizoen nog aan de treilvissch j - den deelgenomen, dan wel, ^t het n™ haringseizoen zal worden afgewacht, vóör weer de visscherij zal worden uitg Zwaar stormweer op de Noordzee De binnenkomende trawlers te verklaren, dat om de Noord voortdure zware stormen hebben geheerscht als zelden hebben meegemaakt. Verschillende schepen hebben dan ook vaak en lang g moeten steken, waardoor de reizen zyn lengd; andere schepen hebben weer in U1 landsche havens eerst de schade mo herstellen. Waarschijnlijk ook daardoor is er de twee laatste dagen van de vorige week zoo go c als geen versche visch, behalve haring, de IJmuider afslag geweest. Vooral in de eerste helft was het spel der gasten een klas beter dan dat der thuisclu die met eenige invallers speelde. Sparta open de het spel met eenige mooie aanvallen en reeds na zeven minuten schiet Oostlander een van keeper Michel terugkomenden bal in (0—1). VSV brengt er weinig van terecht, vooral dooor het zwakke spel der verdediging. Even later heeft Oostlander met een ver schot suc ces. (02). Het plaatsen van VSV is zeer slecht; de Rotterdammers spelen met de Korver als uitblinker een mooi partijtje. Maar toch weet Sterk met een fraai schot uit een voorzet van Hans den achterstand te verkleinen (12). De Boer profiteert dan van een fout van keeper Michel en met 13 gaat de rust in. In de tweede helft speelt VSV beter en als Van Leeuwen den achterstand verkleint )23) is Sparta nog lang niet zeker van de over winning. Onder groote spanning verstrykt het laatste kwartier. De beide invallers van VSV, Bot en Van Leeuwen, krijgen eenige goede kansen voor den gelijkmaker, maar hun scho ten faalden. En zoo geschiedde het, dat Sparta de eer te beurt viel, VSV de eerste nederlaag op eigen terrein te bezorgen. De dames-afdeeling van de Koninklijke Ant- werpsche Zwemclub had wedstrijden georga niseerd, waarvoor tevens Nederlandsche zwem sters waren uitgenoodigd. Dat zij hun taak goed hebben volbracht, be wijzen de resultaten duidelyk. Zoo werd Nida Senff eerste op de 100 meter rugslag, vóór Rie Mastenbroek, die daarentegen in het num mer 100 meter borstcrawl als nummer een de finish bereikte. De voornaamste uitslagen luidden: 100 meter rugslag: 1 Nida Senff (ADZ) tijd: 1 min. 15.6 sec. 2. Mej. Van Feggelen (Het IJ), in 1 min. 16 sec. 3. Rie Mastenbroek (ODZ) 1 min. 17.4 sec. 4 Kerkmeester (ODZ). 5 Meyskens (Brusselsche Z.C.). 100 meter borstcrawl. 1. Rie Mastenbroek (ODZ) 1 min. 7.4 sec 2. Van Voorst (ADZ) 1 min. 14.6 sec. 3. Brommelcamp (Het IJ) 1 min. 17.2 sec. 3 X 66 meter wisselslagestafette: 1 ODZ met de zwemsters Kint (rug) Heese laars (schoolslag) en Mastenbroek (borst crawl) tijd 2 min. 28.8 sec. 2 ADZ in 2 min. 33 sec. 3. Het IJ 2 min. 33.6 sec. 4 X 66 meter borstcrawl estafette: (Mudde, Pijdekker, Vollmer, Mas tenbroek) 3 mm. 5.4 sec. 2. ADZ 3 min. 6.6 sec. 3. Het IJ 3 min. 15 sec. Scherens wint de sprint. Van Hoek vierde achter de motoren. r,ot"nheit Sp?r,tpalels te Brussel werden inter nationale wielerwedstrijden gehouden, waarbij Hol stayerwedstrijd onze langenoot Van Hoek uitkwam. In de eerste eindigde hij beide keeren op de vlerd^Su doch m de derde en laatste manche X a s eerste over de eindstreep. In het Staal klassement echter bezette hy toch de vleTde va? X zijn titel ais wereldkampl?n der Cf Z'Ch dig. Hij won al zyn series tegen let, Michard, Falck Hansen -w Richter, Ar de tweede plaats moesten die beiden zeven punten behaalde? sprint rijden, welke door den Dmt» t" van T'Sr',;,.1' 2»rr5 Arlet 7 punten; 4. Michard 8 sPrint), 3. Hansen 8 punten; 6. Stayerswedstrjjd. Eerste manche over 26 kmD 18 min. 14 sec.- 2 ®«ynaeve in Meuleman op 225 meter' f 150 meterl 3. ronde. P meter' Van Hoek op een Tweede manche over 2n km. m 18 min. 32 sec 2 Geef Meu'eman Geers OP 15 meter; 3. Onder Idealisten, Bü de vele goede dingen, die de wereld zoo in de laatste jaren kwijt geraakt is, behoort ook de gezellige vergadering". Niet waart tegenwoordig komt men tez&am en als de ur9 des debats genaakt is, lever je een briefje in, waarna de geachte spreker van den avond met zijn kornuiten uitmaakt, of de vraag te* beantwooridng in aanmerking komt of niet. Nee, dén die ouderwetsche vergaderingen, waarvan onze vaderen een verhoogde klem krijgen als ze er over spreken. Vergaderingen, waar het sarcasme bandjirde, waar de belde partijen elkaar met felle ironie en scheermes, scherpe hatelijkheden levend vilden en elkan, der in het harrenas joegen. De tijd, die met weemoed doet denken aan Verstegens eq Staalmannen.waar bleef hij...?? Af en toe kom je een gezelUgen debatavond nog wel 's tegen, en zoo een doet je dan dea te meer het verlies beseffen. Bijv. van de week in de taveerne, die men met „Centraal'» pleegt aan te dulden, een bijeenkomst van dq meest idealisten aller idealisten: de Bella, myanen. We waren met niet velen (beter gezegd* met zeer weinigen) zoodat we by elkaar schoven (voor de warmte). Er kwam aller, eerst een meneer, die vertelde van doel en streven en daarna kwam het debat, dat een paar kinken in den kabel bracht. De eerste kink was een manspersoon me* geprononceerde roode neigingen en die vroeg zoo unverfroren mogelijk, hoe de „Bellamisten» de kapitalisten dachten weg te kneppele. Dat was niks, zei de spreker, want een heeleboel bankdirecteuren waren overtuigd Bellamyaan, U vindt dat misschien gek lezer, maar weet U wel dat ook Antoon Mussert en die schild, knaap Van Geelkerken zeer veel voelen vooï het Bellamyisme... Maar dat komt laten, né de machtsovername! Voorts waren er een paar spiritisten ondeS ons en een ervan hield een redevoering, wat weer aanstoot gaf bij den rooden kameraad, omdat deze volgens zyn zeggen niet aan het woord mocht komen. Vrooly k, zelfs hóógst vrooiyk, was het intermezzo van dien ouden meneer, die op pantoffels ter vergadering ge, togen was en de gedenkwaardige woorden sprak: „Menschen, we zyn allemaal kranks, zinnig!" In de verte zei toen iemand: „Nou mot je toch ophouwe, vader!" De spiritist, die zich eerst even stilgehouden had, begon later weer en beweerde, dat we moesten trachten onszelf te zyn, waarop de socialist in het midden bracht, dat hij nog niet uitgesproken was en antwoord op zyn vraag wilde. Toen bracht de redenaar van den avond in, het midden, dat er in onze regeering een hoop Bellamyanen zaten, doch een ander riepj „Maar ik zie ze niet"! Dat alles betrekkelijk is, bewees het einde van deze vergadering. De redenaar zei name, ltjk, dat het z.i. best nog 30 jaar kon duren alvorens het Bellamyisme vaardig over deze verdorven waereld zou worden en prompt volgde hierop het bescheid van den rooden ka, meraad (die nog steeds aanwezig was)Nog in geen 30 eeuwen! Seynaeve op 20 meter; 4. Van Hoek op 100 meter. Derde manche over 20 )m; 1. Van Hoek in 18 min. 27 sec.; 2. Seynaeve op 10 meter; 3, Geers op 75 meter; 4. Meuleman op 210 meter Totaal-klassement: 1. Seynave 6 punten} 2. Geers 7 punten; 3. Meulemans 8 punten; 4, Van Hoek 9 punten. (Buiten verantwoordelykheid van de Redactié Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden). Geachte Redacteur. Ondergeteekende verzoekt beleefd een kleine plaatsruimte in uw veelgelezen blad, waar, voor bij voorbaat dank. Nu de tyd nadert van het Huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard, zijn wij allen geneigd om in een feeststemming te geraken, maar er zyn jam-» mer genoeg zoovelen, die van feestvieren ver, stoken blijven, b.v. de weduwen van oude landsdienaren, die alleen maar een kleine gra tificatie genieten, en van de Vereenlging eduwenzorg" een kleine jaarlijksche uit-< keering ontvangen. De Regeering heeft helaas geen termen gevonden, ook hen in de pen-» sioenwet op te nemen. Nu heb ik persooniy# een heel mooi handwerk vervaardigd, om H. K. H. Prinses Juliana ten geschenke aan te bieden bij haar aanstaand Huweiyk. Ik dacht toen het nuttige bij het aangename aan e doen sluiten en het in my'n woning, Hoog* straat 20, ten toon te stellen en heb ik daaB bereids de goedkeuring van het Gemeentebe, stuur voor ontvangen. De bedoeling is Offll degenen, die komen, in een verzegelde bus een offertje van minimum 10 cent te laten stor ten. De baten hiervan komen, na aftrek van a veitentiekosten en eventueele porti, aan de Vereeniging „Weduwenzorg". Aan U, Heldersche bevolking, uw mede- even te toonen en aan den oproep gehoor te geven door het brengen van een bezoek aan oogstraat 20. De oude vrouwtjes zullen U er dankbaar voor zyn. Het bezoek kan gebracht worden a.s. Dins dag-, Woensdag- en Donderdagmiddag, van 3 tot 6 uur, U, mynheer de redacteur, mijn dank voo< de opname, M. VAN VLIET—WICKEL, nningmeesteresse van „Weduwenzorg'i Hoogstraat 20. Den Heidór, 19 Dec. 1»S6.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8