MMS MANUFACTUREN De Diesel-Expresse L Modehuis S. HERSCHEL J gratis Kerkuitvoering ddvctteeïen cbwtkoopen SxccpUancde JCet&taaiéieding Visscherij Ad vertentiën WEGENS VERTREK 1NDIE TIVOLI-THEATER let nieuwe 'oek V. A.R. A*~F eesta vond* juist weer ontvangen Rijke collectie KEIZERSTRAAT 34 Legerberichten OPKLAPBEDDEN f 6.90 w&easdag 23 Dec. te 8 »»r, g remelink, Uitvoerder van Begrafen^ T"PLttT» heden woensdag en donderdag POPULAIR PROGRAMMA hoofdnummer geweldige sensatie enorme spanning vooraf een uitgebreid varieerend programma ZAAL 30 BALCON 50 uw mantel japon pullovers hoeden bontmantels regenmantels en*. Marineberichten Stoomvaartberichten Wie zich, van H E D E N af, voor minstens drie maanden, op de Heldersche Courant abonneert, ontvangt de tot 1 JANUARI 1937 verschijnende nummers Directie Heldeeeebe Cfi> Oadeiehil*. In z'n openingswoord, om ruim 8 uur, voor de volle zaal in het „Eigen Gebouw" heette de voorzitter der afdeeling, de heer Standaart, de aanwezigen hartelijk welkom, en in het bijzonder de medewerkenden voor dezen avond, die den tocht naar 't „Nova Zembla", zooals spr. ons eiland betitelde, aanvaard hadden. Spr. twijfelde er niet aan, of deze avond zou slagen, gelet op de populariteit van de medewerkenden, waaraan de VARA zeker een niet gering aandeel heeft gehad. Na de op wekking de VARA zooveel mogelijk te blijven steunen, gaf hij het woord aan Jan Lemaire en Adolf Bouwmeester, die de voordracht „Afrekening" ten beste gaven. Over het spel van deze beiden behoeven we niets te zeggen, daarvoor zijn hun namen alleen al goed. Als het doek opgaat, maken we kennis met 'n- ouwen- kribbebijter, die met z'n huis knecht en een steeds wisselende dienstbode leeft. De huisknecht verdraagt de nukken en de kuren van z'n meester om, zoo hij zegt, van het loon, dat hij verdient, z'n dochtertje een goede opvoeding te geven. In werkelijk heid zijn ze beiden aan elkaar verknocht, en als op een goeden dag de huisknecht een erfenis krijgt, neemt hij de gelegenheid waar z'n meester op zijn manier goed de les te lezen. Omgekeerd wordt hem verweten, dat hij huichelachtig is, en aan 't slot besluit de huisknecht toch maar bij zijn mijnheer te blij ven, en beiden zijn daar even blij mee. Uit het applaus viel wel op te maken, hoezeer dit stukje in den smaak viel. De heer F. A. Hof krijgt hierna gelegenheid een propagandaspeechje te houden. Spreker geeft een beschouwing over den toestand op radiogebied, en wel in 't bijzonder de periode van elf jaar van de oprichting der VARA tot wat ze nu geworden is. Spr. memoreerde hoe de VARA, alhoewel teeds een groot aantal leden tellende, slechts over enkele uren zendtijd per week beschikte. De toenemende groei van het ledenaantal noopte tot meer zendtijd en eindelijk naar evenredige verdeeling daarvan. Thans, zeide spr., hebben wij een omroep- vereeniging, die er wezen mag, mede door het groote aantal en de verscheidenheid van de medewerkers, staat de uitzending op hoog peil. Spr. noemde het hoorspel „Storm", wat kortelings voor den microfoon is opgevoerd, als het beste hoorspel wat tot nu toe in den aether is gebracht. Voorts de rubrieken Kin deruurtje, waar alle „kinderen" tot 80 jaar naar luisteren, en het Vraaguurtje, van Oom Henk. Ze hebben een groote populariteit. Doelende op den concurrentiestrijd in den aether kon spr. hier niets dan goeds van ver wachten, daar iedere omroepvereeniging haar best doet, er zoo gunstig mogelijk uit te komen, en de VARA komt daarbij zeker niet achteraan. Spr. wekt op om nu niet op de lauweren te gaan rusten, integendeel nog harder aan te pakken. Voorts noemde spr. het nut van den omroep bij den a.s. verkiezingsstrijd, en eindigde met de opwekking zich in de pauze nog als lid op te geven. Wilem van Capellen kreeg vervolgens gele genheid, een futuristisch drama, „Opoffering", getiteld, uit te spreken.. Dat dit „af" was, be hoeft geen nader betoog. Hartelijk is er ge lachen, en dan waa er weer een ademlooze stilte in de zaal. Een daverend applaus be loonde spr. na afloop en daar behoeft dan ook niets aan toegevoegd te worden. In de hierop volgende pauze werd een taart verloot, die door den heer H. Donker gewon nen werd. Het muziekensemble van den heer KI. Smidt zorgde voor vroolijke afwisseling. Na de pauze werd door het trio Willem van Capellen, Jan Lemaire en Adolf Bouwmeester een dol vermakelijke klucht, „Het Tehuis voor Dakloozen" opgevoerd, die de lachspieren flink in beweging hield, en dan ook een geweldig succes oogstte. Hiermede was tevens het „officieele" ge deelte beëindigd, en in z'n slotwoord zegt de heer Standaart geen woorden genoeg te kun nen vinden, die goed genoeg zijn om de pres taties van de drie medewerkende^ van dezen, waarlijk kunstvollen avond, naar verdienste te kunnen bedanken, en eindigt, na nogmaals de opwekking te hebben uitgesproken, zich als lid op te geven, dezen voor de Afd. Texel der VARA zoo gedenkwaardigen avond. Nog lang bleven velen onder een gezellig dansje dezen avond bijeen. V1SCHAFSLAG. Aanvoer 21 Dec.: 180 kg zoute garnalen; 50 kg laffe garnalen k 15 ct. per kg; 1195 kg wulken k 16.55—25 per 100 kg. Den Hoern. Zaterdagavond heeft het ftutfarecorps D.E.K. te Den Hoorn in verband met den ondertrouw van Prinses Juliana een taptoe door het dorp gehouden, die buitengewoon veel belangstelling trok. W Keeeénttveeringen te Jufrtmadogp Callantsoog Op Dinsdag 22 Dec. 's avonds te half acht zal het Ned. Herv. Kerkkoor van Julianadorp een kerkuitvoering geven in de Ned. Herv. Kerk te Callantsoog. Dirigent van het koor is Joh. F. Asma. Op Woensdag 23 Dec. 's avonds te 8 uur aal deze zelfde uitvoering gegeven worden te Julianadorp in de Ned. Herv. Kerk. Mede werken: mej. A. Riekwel, sopraan; mevr. M. C. GünthertBreet, alt; mej. Cor Kokelaar, orgel. Deze zeer bijzondere uitvoering zal zeker velen naar beide uitvoeringen doen komen. Men zie de advertentie. Hooge vischprijzen. Maandag waren aan den afslag te IJmuiden de vischprijzen bijzonder hoog. De tongprijs b.v. steeg tot 1.75 per kilo, hetgeen zeker 50 ct. per kilo hooger was dan men den laattsen tijd gewoon was. Maar ook de scholprijzen toonden een zeer hoog beeld, en waren belangrijk beter dan verleden week, hoewel ook toen deze prij zen zeer bevredigend genoemd konden worden. De mindere aanvoeren van visch zijn eens deels hiervan de oorzaak en daarbij komt, dat tegen de aanstaande feestdagen er vraag naar goede visch voor de hotels en restauraties, die in de laatste jaren een toenemend bezoek schij nen te krijgen van gasten met de Krstdagen: een verschijnsel, dat overgewaaid is uis het buitenland. "T9 Haringleverantie door Engeland. Volgens berichten in de bladen is er grooter leverantie van haring door Engeland aan Italië; en het geld van de betaling schijnt gewaarborgd te zijn. We vermelden dit, omdat ook hierdoor weer de prijs van onze haring den gunstigen invloed zal ondervinden. En niet slechts de haringprijs, maar eveneens de prijs der andere vischsoorten zal daardoor vaster worden. Nu Italië weer in betere handelstransactie is getreden met Engeland en de heete hoofden dus weer wat schijnen te zijn afgekoeld, is het niet ondenkbaar, dat de vischverzendingen uit ons land naar Italië ook weldra weer een begin zullen krijgen. Wel waren deze exporten niet zoo hoog, maar alle beetjes, en vooral thans, helpen. Voor onze bokking kan er allicht wat afzet gevonden worden. Als dan ook voor Holland de betalingen goed verzekerd zijn, zou een derge lijke export zeer welkom wezen voor ons visch- bedrijf. Oesterk weeken. Uit de Memorie van Toelichting van Land bouw en Visscherij lichten we nog iets omtrent de gezaaide Fransche oesters op de Zeeuwsche gedden. We bepleiten herhaaldelijk, dat ook in de Waddenzee met Fransche oesters zou worden gezaaid om den oesterstand in dit watergebied weer op dreef te helpen. Dat dit loonend kan zijn, is af te leiden uit hetgeen hieromtrent in deze Memorie wordt gezegd. „De met de aangekochten Fransche zaaioes- ters verkregen resultaten zijn gunstig ge weest. De uitgezaaide oesters zijn goed ge groeid, terwijl zeer weinig sterfte voorkwam; de waarde van hetgeen is uitgezaaid, wordt door deskundigen op het dubbele geraamd. Die gunstige resultaten hebben er toe geleid de proef op ruimere schaal te herhalen, waartoe nog een bedrag van 75.000.wordt aange vraagd. Garnalenvisscherij. Uit Ouddorp wordt aan de N.Rt.Crt. bericht, dat er in de vorige week, na Donderdag niet meer is gevischt, zoodat de motorvaartuigen slechts 80 kilo garnalen hadden aangevoerd. De pelbazen, zoo heet het, willen eerst hun voorraad garnalen, ingeslagen tegen 12 cent per kilo, van de hand zetten, alvorens ze de garnalen van 14 cent gaan inslaan. Zooals bekend, was, door het verkoopkan toor, de prijs gesteld op 14 cent. Dat was natuurlijk gebeurd om den visscher meer in komsten te bezorgen. Maar de bepaling heeft averechts gewerkt, want het blijkt, dat de „pel bazen" deze garnalen niet inslaan. Andere berichten omtrent de garnalenvis scherij te IJmuiden spreken van goede uitkom sten, ondanks het soms uitermate ongunstige weer. Ook in deze branche van het visschertjbedrijf dus zeer uiteenloopende resultaten. PARADE Of 8 JANUARI 1961. Ter gelegenheid van de parade op Vrijdag 8 Januari 1937 ten 11 uur voorm. te houden ter eere van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana der Nederlanden en Z.D.H. Prins Bernhard von Lippe Biesterfeld, zijn kaarten voor familie en huisgenooten van officieren en onderofficieren tot een beperkt aantal beschikbaar. Deze kaarten kunnen ten Garnizoensbureele worden aangevraagd vóór 28 December a.s. Bij de parade moeten alle niet bij de troepen ingedeelde officieren en onder officieren aanwezig zijn op de voor hen vast gestelde plaats van opstelling. Tenue voor de paradeerende troepen: ve*d- tenue met overjas en gewapend. Tenue voor de niet-ingedeelden: Officieren: in ceremoniëele tenue: Adjudanten-onder officieren: dagelijksche tenue met wandel sabel; overige onderofficieren: dagelijksche temze. Al'len: model decoratiën, overjassen aan. Güberne over de overjas en de sjepp onder de Benige kennisgeving. De heer en Mevrouw VERBERNE—SPRUIT geven met blijdschap kermis van de geboorte van hun Zoon BENJAMIN' ERNST NICOLAAS. Den Helder, 21 December 1936. Plantsoenstraat 9. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Man, Va der, Behuwd- en Groot vader, de Heer in jaar. J, ROB, den ouderdom van 77 Wed. T. ROB— KOELUCHT. Kinderen en Kleinkinderen. Den Helder, 19 Dec. 1936. Langestraat No. 22. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank, in het bijzonder aan de Weled. Zeergel. Heeren doktoren (Dr. SCHURINGA en Dr. DOES) en aan Mej. KLERK en aan de Zusters van de Kraam- afdeeling voor de goede verzor ging tijdens de bevaling be wezen. J. F. W. HOLMES en Echtgenoote. 20 Dec. '36. 20 Dec. '36. DANKBETUIGING. Voor de buitengewone belang stelling betoond bij den verjaar dag van TANTE JOPIE en het 1-jarig bestaan van CAFÉ „ZEEMACHT", Spoorstraat 45, Tel. 690 betuig ik langs dezen weg onze geachte cliëntèle onzen harte lijken dank. Wij hopen ook in de komende jaren onze klanten tot hunne volle tevredenheid te be dienen. TANTE JOPIE. GERANT UITERWIJK. l-persoons, met gezondheidsmatras, Dtflsdag 22 Dec. te batf acht, te Callantsoog. te Julianadorp. v. h. Ned. Herv. Kerkkoor te Julianadorp, dirigent JOH. F. ASMA, Medewerkenden mej. A. Riekwel, sopraan, mevr. M. C. Günthert-— Breet, alt. mej. Cor Kokelaar, orgel. Toegangsprijs met belas ting f 0.25. In beide dorpen in de Ned. Herv. Kerk ALGEMEENE BEGRAFENISVEREENIGING „DEN HELDER" UITVOERDER J. C. HUBER HOOGSTRAAT 41. TEL. 614 Te koop uit een geheelen inboedel: Ameublementen, Dres soirs, Kolenhaard, Electrahaard, Slaapkamers en Bedden, Vloer kleed, vaste Waschtaïels, Lam pen, Overgordijnen, Vitrage Pendules, een prima spelend Radiotoestel, Gasfornuis, Keu kengerij, Traploopers, een partij Linoleumzeil, Boekenkast, een prima Stofzuiger, Matten goed, enz. enz. Adres JAVASTRAAT 121, Woensdag van 912 en van 24 uur. TELEFONISCH AANÖESLOTEN N®. KEIZERSTRAAT kunt U nu reeds dragen tegen de laagste, prijzen, welke dit seizoen zullen worden genoteerd. Alleen verkoop van de ARISTOC KOUS tegen vastgestelde verkoopsprijs. KONINGSTRAAT 86—90 Officier van administratie der le kl. P. C. Waltheer wordt 24 December overgeplaatst, van zijn werkzaamstelling ten bureele van den intendant der zeemacht in Den Helder, aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Her tog Hendrik" te Niewediep. HET „DORUS RIJKERSFONDS" EN DE JAVAANSCHE REDDERS TE BRONDONG. Het hoofdbestuur van het „Dorus Rijkers fonds" deelt mede, dat de inzameling in Neder land, ten behoeve van de Javaansche redders der schipbreukelingen van het K.P.M.-schip, „Van der Wijck" 1407.heeft opgebracht. Van den gouverneur van Oost-Java is be richt ontvangen, dat in Indië door pers en particulieren 970.is bijeengebracht voor de visschers te Brondong, die zich volgens deze autoriteit op boven allen lof verheven wijze van hun mënsehlievende taak hebben gekwe- toen. Na overleg van den gouverneur met den resident van Bodjonegoro is besloten hen in het bezit te stellen van 9 geheel nieuwe com pleet uitgeruste visschersprauwen, hetgeen een uitgave vordert van 1450.daarmede zijn deze lieden op de beste en meest afdoen de wijze beloond. Van de directie der K.P.M. is een bedrag van 242.50 ontvangen, bestemd voor ver deeling in geld onder 6 prauwbezitters (ieder 10.en 23 pendega's (matrozen), die elk 2.50 ontvangen. Stoomvaart M\j. Nederland. Chr. Huijgens, t., 19 Dec. v. Port Said. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Agamemnon, pass. 19 Dec. Gibraltar. Aurora, 20 Dec. te Genua. Bacchus, 19 Dec. v. Izmir. Barneveld, t., 18 Dec. v. Paita. Bodegraven, 20 Dec. te Hamburg. Boskoop, u., 19 Dec. te Lima. Ceres, 21 Dec. te Piraeus. Crijnssen, t., 22 Dec. te Amsterdam verwacht. Deucalion, pass. 21 Dec. Gibraltar. Galypso, 20 Dec. te Rotterdam. Ganymedes, 21 Dec. Gibraltar gepas. Helder, 20 Dec. te Hamburg. Hercules, 21 Dec. te Amsterdam. Juno, 19 Dec. v. Tarragona. Mars, pass. 20 Dec. Finisterre. Merope, 21 Dec. v. Danzig. Nereus, pass. 21 Dec. Holtenau. Odysseus, pass. 21 Dec. B'Koog. franje Nassau, 19 Dec. fce Amsterdam. Orestes, 20 Dec. te Varna. Orpheus, 20 Dec. te Odense. Pluto, 20 Dec. te Gothenburg. Rhea, 19 Dec. Gibraltar. Simon Bolivar, 21 Dec. te Amsterdam. Telamon, 21 Dec. 12 u. 's m. 90 mijl N. van Finisterre. Tiberius, pass. 20 Dec. Ouessant. Titus, 20 Dec. te Amsterdam. Trajanus, pass. 20 Dec. Gibraltar. Ulysses, 21 Dec. te Hamburg. Van Rensselaer, 20 Dec. v. Paramaribo. Venus, 20 Dec. te Instanbul. Vulcanus, pass. 20 Dec. Finisterre. Rotterdamsche Lloyd. Blitar, t., 21 Dec. v. Sabang. Buitenzorg, u., pass. 20 Dec. Dover. Garoet, u., pass. 21 Dec. Kaap Bon. Kota Baroe, u., pass. 20 Dec. Las Palmas. Kota Nopan, u., pass. 20 Dec. Point de Galle. Kota Pinang, t., 21 Dec. te Suez. Palembang, 19 Dec. v. Batavia. Sibajak, t., pass. 21 Dec. Perim. Slamat, u., pass. 20 Dec. Kaap del Armi. Soekaboemi, 20 Dec. te Rotterdam. Tapanoeli, u., 19 Dec. v. Suez. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, u., 21 Dec. te Rio Janeiro. Bodegraven, 19 Dec. v. Amsterdam. Calypso, 19 Dec. v. Amsterdam. Eemland, t., 20 Dec. Madera gep. Salland, t., 19 Dec. v. Santos. Triton, 19 Dec. v. Amsterdam. Waterland, u., pass. 19 Dec, Ouessant. HollandAmerika Ljjn. Beemsterdijk, 19 Dec. v. New-York. Binnendijk, 19 Dec. v. New York. Edam, 20 Dec. v. Antwerpen. Veendam, 20 Dec. te Rotterdam. Stoomvaart Mg. Oceaan. Antenor, 20 Dec. te Singapore. Deucalion, 19 Dec. te Hamburg. Memnon, 21 Dec. v. Aden. Menelaus, 20 Dec. te Rotterdam. Peisander, 19 Dec. te Amsterdam. Teucer, 21 Dec. te Rotterdam. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba, t., 19 Dec. v. Bahia. Alphacca, 20 Dec. v. B.'Aires. HollandWest-Afrika Lijn Maaskerk, 20 Dec. te Amsterdam Reggestroom, 21 Dec. te Amsterdam. Silver Java—Pacific Lijn. Kota Agoeng, 19 Dec. v. Cebu. Holland—Afrika Lijn Bloemfontein, u„ 21 Dec. te Kaapstad Heemskerk, t., 21 Dec. te Marseille verw Jagersfontein, t, 19 Dec. v. Kaapstad dfontein, 20 Dec, te Amsterdam. HollandAustralië Lijn. Meliskerk, u„ pass. 20 Dec. Gibraltar. Holland—Britsch-Indië LHn Hoogkerk, u„ 19 Dec. v L Meerkerk, t„ 20 Dec. v. Marsets Bij Gebr. Kluitman te Alkmaar verscheen in de Bibliotheek: „In de Vacantie": „Johnny's grootste avontuur" door Theo Frank, geïllustr. door Pol Dom (geb. 1.75, ing. 1.—). Opgevoed in een achterbuurt van New York groeit Johnny op tot een boefje, wiens ver maak bestaat in het kattekwaad uithalen en slag leveren met jongens uit de buurt. Hij is echter geen verkeerde jongen, en als hij later in Chicago andere vriendjes krijgt, verandert hij ten goede. Zijn zucht naar avontuur heeft hij echter behouden. Beïnvloed door cowboy films maakt hij met een vriendje plannen om diens oom te bezoeken. Ze treffen het bijzon der, want ze maken in de enkele dagen, dat ze daar vertoeven een gevecht mee tusschen de cowboys en veedieven, zoodat ze zeer voldaan naar huis terugkeeren. Het verhaal speelt ver van hier, in het Wes ten van de Vereenigde Staten, een land van nog onbegrensde mogelijkheden. Het is een boek, waarin de spanning niet ontbreekt en dat de jongens dan ook met pleizier zullen lezen. Bij Van Holkema en Warendorf Uitg. Mij. te Amsterdam verscheen in de „Knal"-seriei „Groene Slangen" door Frans Lelie, geïll. door Van Looy. (Prijs geb. 1.90, ing. 1.20). „Groene Slangen" is de naam van een ge- m genootschap in Britsch-Indië, dat zich ten doel stelt de blanken, die naar Indië ko men om daar onderzoekingen te verrichten of opnamen te maken, gevangen te nemen en levenslang te houden. Dit lot treft ook twee jonge mannen, die deel uitmaken van een filmexpeditie. Hun makkers weten hen echter te bevrijden en dit beteekent dan ook het einde van het bond genootschap, want het geheele nest wordt uit geroeid. Een fantastisch, maar zeer spannend ver haal. r

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8