Serimpi dans ten palcize Het programma der De verlangens der R.K. arbeiders huwelijksplechtigheid De gasten bij het vorstelijk huwelijk Bruidsmeisjes arriveeren te Den Haag Overtreding melkbesluit «Gevonden voorwerpen" DONDERDAG 31 DECEMBER. De «Van der Wijck wordt niet gelicht Omtrent het verloop van de huwelijks plechtigheid op 7 Januari a.s., kunnen wij thans de volgende bijzonderheden mededee- len. Te elf uur voormiddag verlaat de stoet, waarmede naar het raadhuis zal worden gereden, het Koninklijk Paleis. De stoet wordt uitgeleide gedaan door den Opper hofmaarschalk. Bij het instappen van het bruidspaar in oe koets zullen twee bruidsmeisjes en twee bruidsjonkers behulpzaam zijn, die na het volbrengen van hun taak van de achter zijde van het paleis per auto naar de kerk zullen worden gebracht. De stoet zal worden samengesteld als volgt: Een afdeeling bereden marechaussee. Een afdeeling van het korps rijdende ar tillerie. Een commando cavalerie met standaard en muziekcorps. 3 'berlines, bespannen met 2 paarden met bruidsmeisjes en bruidsjonkers, gaande 1 lakei naast elk portier. Het prinselijk bruidspaar in de gouden koets, bespannen met acht paarden, vooraf gegaan door 2 postiljons, gaande een koet sier naast elk paard en vier lakeien naast elk portier. De kolonel, commandant van het 2e regi ment huzaren, rijdende ter rechterzijde en de ritmeester, commandant van het escor teerend eskadron ter linkerzijde ter hoogte van de achterwielen van de koets. Acht offi cieren der huzaren vóór de gouden koets, 2 officieren der huzaren rechts en 2 links van de koets ter hoogte der voorwielen, en acht officieren der huzaren achter de gouden koets. De koets, waarin gezeten Hare Majesteit de Koningin en H. D. H. Prinses Bernhard van Lippe Biesterfeld, bespannen met 4 paarden, gaande een koetsier naast elk paard en vier lakeien naast elk portier. De chef van het militaire Huis rechts en de gouverneur van de residentie naast de koets bij de voorwielen. De overige offi cieren van het militaire Huis naast en achter de koets: Vervolgens: Een berline bespannen met 4 paarden, gaande 2 lakeien naast elk portier, waarin gezeten Z. H. Hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg en Z. D. H. Prins Ernst Aschwin van Lippe Biesterfeld. Een berline, bespannen met 4 paarden, gaande 2 lakeien naast elk portier, waarin gezeten H. H. Hertogin Adolf Friedrich van Mecklenburg en Z. D. H. de Vorst van Wied. Een coupe, bespannen met 4 paarden, gaande 2 lakeien naast elk portier, waarin gezeten Mevr. Beelaerts van Blokland en Graaf von Oeynhausen-Sierstorpff. Een coupe, bespannen met 4 paarden, gaande 2 lakeien naast elk portier, waar in gezeten Jonkvrouwe L. P. van de Poll, dame du palais honoraire van H. M. de Koningin, en Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland, kamerheer i. b. d. van H. M. de Koningin, vice-president van den Baad van State. Een coupe, bespannen met 4 paarden, gaande 2 lakeien naast elk portier, waarin gezeten Gravin von Oeynhausen-Sierstorpff en Kolonel von Pantschulitzew. Daarna: een commando cavalerie; een detachement bereden artillerie; een- detachement bereden politiet roepen. Bij aankomst aan het raadhuis zullen de koetsen met de bruidsmeisjes en bruidsjon kers doorrijden naar de kerk, alwaar zij uit stappen en zich naar de consistoriekamer zullen begeven. Aan de stoep van het bordes van het raad- buis wordt het bruidspaar ontvangen door den burgemeester van 's-Gravenhage, den dienstdoenden grootmeester van Prinses Ju- liana, alsmede door twee bruidsmeisjes en twee bruidsjonkers. Zij worden naar de werkkamer van den burgemeester geleid. Zoodra allen in het raadhuis zullen zijn aangekomen, zal het bruidspaar zich naar de trouwkamer begeven, voorafgegaan door de bruidsmeisjes, begeleid door de bruidsjon kers en gevolgd door de ouders, verdere bloedverwanten, getuigen en gasten. De chef van het militaire huis en de gou verneur der residentie blijven in de werk kamer van den burgemeester. De overige of ficieren van het militaire huis stellen zich te paard op tusschen het raadhuis en de kerk. Na voltrekking van het burgerlijk huwelijk begeeft men zich weder naar de rijtuigen, uitgeleide gedaan door den burgemeester en den dienstdoend grootmeester van de prin ses. De bruid wordt bijgestaan door twee bruidsmeisjes en twee bruidsjonkers. Zonder voorafgaande berlines met bruids meisjes en bruidsjonkers, zal naar de Groo- te Kerk worden gereden. Uitgestapt wordt bij den middelsten ingang aan de zijde van de Biviervischmarkt. Door twee bruidsmeisjes zal de prinses bij het uitstappen worden bij gestaan. Aan de deur van de kerk zal het prin selijk paar worden ontvangen door den op- per-kamerheer en naar de consistoriekamer worden geleid, gevolgd door II. M. de Ko ningin en de gasten van den stoet. Tevens zal het prinselijk echtpaar bij de 'deur van de kerk worden begroet door een commissie uit het college van kerkvoogden en door een commissie uit den kerkeraad der Nèderlandsch Hervormde gemeente te 's-Gravenhage. Deze commissiën zullen na den dienst het prinselijk paar uitgeleide doen. Inmiddels zullen de overige gasten, die niet in den stoet naar het raadhuis aanwe zig waren, hun plaatsen in het kerkgebouw hebben ingenomen. In de consistoriekamer zal door den eer sten kamerheer-ceremoniemeester, onder toe zicht van den opper-ccrcmonicmecster, de stoet worden opgesteld. Bij het binnentreden der kerk wordt het jonge paar vooraf gegaan door de bruids meisjes en bruidsjonkers en gevolgd door de bruidskinderen en allen die tot dezen stoet behooren. Het orgel zal spelen, totdat allen gezeten zijn Daarna neemt de dienst een aanvang. Na beëindiging van den kerkdienst zal een zangkoor een lofpsalm ten gehoore brengen. De bruidsstoet, voorafgegaan door bruids meisjes en bruidsjonkers, zal zich vervol gens, onder orgelspel, naar de consistorieka mer hegeven. Mie familieleden, henevens de getuigen en eciitgenooten, zullen zich paarsgewijze daar heen hegeven, teneinde hunne gelukwen- schen aan te bieden. Daarna wordt door den opper-kamerheer en een kamerheer het prinselijk echtpaar uitgeleide gedaan, waarbij bovengenoemde kerkelijke commissiën tevens tegenwoordig zijn. Nadat de stoet weder is gevormd, zal langs de bekend gemaakte route naar het paleis Noordeinde teruggereden worden, waar het prinselijk echtpaar door den opper-hofmaar- schalk ontvangen wordt. Naar wij vernemen zullen de volgende Vorstelijke gasten bij het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard aanwe zig zijn: H.D.IL Prinses Bernhard van Lippe-Bies- terfeld, Z.H. Hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg, H.H. Hertogin Adolf Frie drich van Mecklenburg, Z.D.H. Prins Ernst Aschwin van Lippe-Biesterfeld, Z.D.H. de Vorst van Lippe, H.D.H. de Vorstin van Lippe, Z.D.H. Prins Armin van Lippe, H. H. Prinses Douairière Frederik van Sach- sen-Meiningen, geboren Prinses van Lippe, H.K.H. Prinses Alice van Groot-Brittannic, Graaf van Athlone, Z.K.H. Prins George van Groot-Brittannie, hertog van Kent, La dy May Abel Smith, Major Abel Smith, Z.K.H. Erfgroothertog van Mecklenburg, Z. KIL de Groothertog van Mecklenburg, H. K.H. de Groothertogin van Mecklenburg, H.K.H. de Groothertogin van Oldenburg, Z.K.H. de Erfgroothertog van Oldenburg, H.K.H. de Erfgroothertogin van Oldenburg, H.K.H. Hertogin Eilika van Oldenburg, Z.D. H. de Vorst van Waldeck, H.D.H. de Vorstin van Erbach-Schönberg, Z.D.H. de Vorst van Bentheim-Steinfurt, H.D.H. de Vorstin van Bentheim' Steinfurt, H. D. H. Prin ses Sophie van Sachsen Weimar-Eisenach, Z.D.H. Prins Julius zur Lippe, H.D.H. Prin ses Julius zur Lippe, Z.D.H. Prins Ernst August zur Lippe, H.D.H. Prinses Carola zur Lippe, Z.D.H. de Vorst van Wied, Graaf Rabe Oeynhausen-Sierstorpff, Gravin Rabe Oeynhausen. Het hoogste bewijs van verknochtheid van Z.H. Mangkoe Nagoro VII aan het Koninklijk huis. Voor H. M. de Koningin, Prinses Juliana, Prins Bernhard alsmede de familie van den Prins en een aantal genoodigden heeft Maandagmiddag ten paleize Noordeinde de dochter van Z. H. Pangeran Adipati Ario Mangkoe Negoro VII de Serimpi dans, zijnde de Javaansche hofdans, uitgevoerd als blijk van vereering en aanhankelijkheid aan H. M. en haar huis. Z.H. de Mangkoe met de Ratoe Timoer en hunne dochter arriveerden ten paleize in een auto waarin mede gezeten waren Raden Mas Noto Soeroto, gekleed in uni form van het 3de regiment huzaren en de aan Z. H. toegevoegde kapitein van het In dische leger Houbolt. In een tweede auto volgden de ballet- meester van Z. H. en twee vrouwelijke be dienden, die op presenteer-bladen eenige atributen voor het ballet van de Vorstelijke danseres meebrachten. Voor den aanvang van den dans welke werd begeleid door Gamelan muziek, door de radio overgebracht, werd mede per ra dio door den gouverneur van Soerakarta de volgende rede uitgesproken ter verklaring van den dans: Majesteit, Het zij mij vergund eenige woorden aan den Serimpi-dans te wijden tot recht be grip van wat Uwe Majesteit zoo aanstonds zal aanschouwen. De Serimpi-dans, de Javaansche hofdans bij uitnemendheid, wordt overeenkomstig den naam, altoos door vier personen ge danst. Deze moeten zijn: zeer jonge meis jes van onderling ongeveer denzelfden leef tijd, van dezelfde gestalte en van dezelfde grootte. Uit dien hoofde kan eigenlijk de dans van Goesti Raden Adjeng Siti Koesoemoward- hani op zichzelf geen Serimpi-dans ge noemd worden, ofschoon zij de meeste dans bewegingen der Serimpi-danseressen uit voert. Maar men stelle zich daarbij voor, dat de partners van de Raden Adjeng straks tegelijkertijd hier in de voorhal van de Poera Mangkoenagaran op dezelfde Ga melan-melodie dezelfde dansbewegingen uit voeren als Goesti RadenAdjeng Siti Koesoe- mowardhani ten aanschouwe van Uwe Ma jesteit. De prille jeugd, der danseressen, de moeilijke eischen aan deze ge steld bij de uitvoering van hoewel eenvoudige, maar toch stijlvolle be wegingen, het feit dat de vorsten hunne dochters in dezen dans me de laten dansen en de omstandigheid dat de Serimpi-dans voorbehouden is uitsluitend aan den vorst en aan het Hof, zijn zoovele factoren, die wijzen op het zeer bijzondere karakter van den Serimpi-dans, welke van reli gieuzen oorsprong is. Majesteit, ik moge deze korte inleiding eindigen met te verzekeren, dat deze dans, uit te voeren door de dochter van den Prins Mangkoe Negoro en van Ratoe Timoer, het hoogste is, wat zijne Hoogheid Pageran Adipati Ario Mangkoe Negoro VII aan zijne vorstin heeft kunnen aanbieden ten bewijze van zijn vereering en verknochtheid aan uw Koninklijk huis. De dans duurde ongeveer van half vier tot vier uur. De gamelan muziek trok zeer de aandacht. Na afloop van den dans heeft de Koningin zich nog eenigen tijd met de gasten onderhouden. De hertoginnen Woislawa en Thyra van Meckelenburg aan gekomen. 's-Gravenhage, 29 December. Met den Berlijnschen trein, die 10.03 uur aan het Staatsspoorstation te 's-Gravenhage is aan gekomen zijn twee der bruidsmeisjes bij het huwelijk van prinses Juliana en prins Bern hard in de Residentie aangekomen. De ruimte voor de Koninklijke wachtkamer was vrijgelaten en namens de Koningin en de Prinses was ter begroeting aan het station Freule van Heemstra aanwezig. Freule van Tets was de beide hertoginnen tegemoet ge reisd en precies op tijd kwamen zij aan de staatsspoor aan. Nadat enkele woorden van 'begroeting gewisseld waren leidden freule van Tets en freule van Heemstra de beide gasten door de Kon. wachtkamer naar de gereedstaande hofauto, waarmee zij gebracht werden naar de woning van Freule de Brauw, hofdame van prinses Juliana, aan de Koninginnegracht, waar de beide hertogin nen gedurende hun verblijf in Den Haag zullen logeeren. JONGEMAN IN BRAND GERAAKT. Bij het vullen van een primus brander. Groningen, 29 Dec. De 24-.jarige G. Koorndijk, die in de keuken van zijn woning aan de Oosterbadstraat te Groningen, bezig was met het bijvullen van een brandende primusbrander, is daarbij in brand geraakt. De jongeman is in het academisch zieken huis, waarheen hij was vervoerd, overleden. Een begin van brand in de keuken kon ge- bluscht worden. HILVERSUM II. Orkest Concerten Omroeporkest AVRO VARA-Orkest Gramofoonmuziek Lichte Muze Lyra Trio AVRO Kovacs Lajos AVRO Godsdienstige Uitz. Morgenwijding AVRO Doopsgezinde Kerk dienst VPRO Dansmuziek AVRO Dansorkest Lezingen Toespraak VPRO Oude j aarsavondr ede AVRO Toespraak AVRO Orgelbespelingen Orgelspel AVRO Voor de jeugd Voor de kinderen AVRO Sport Sportrevue AVRO Diversen Voor zieken en thuis zittenden AVRO Apollo's tempel wij ding AVRO Radio-tooneel AVRO Oud en Nieuw in Indië. AVRO Carillon en Causerie AVRO Nieuwjaarwenschen VARA ■o 12.00 8.00 10.30 10.00 fco cö •O •O 4.30 2.15 5.30 3.05 3.30 5.00 4.00 >d o 11.55 1.00 7.00 7.30 9.50 11.40 0.43 0.38 6.25 9.00 9.15 11.25 12.00 0.33 HILVERSUM I. Orkest-concerten KRO-Orkest Nieuwsberichten A.N.P. Gramofoonmuziek Godsdienstige Uitz. Morgendienst NCRV Godsdienstig halfuur KRO Bijbellezing NCRV Ned. Herv. Kerk dienst NCRV Lezingen Cursus Handenarbeid NCRV Orgelbespelingen Orgelspel NCRV Diversen Handwerkcursus NCRV V rouwenhalf uur NCRV Oudejaaravondpro- gramma NCRV Nieuwjaarstoespraak KRO ■O Q 8.00 10.00 10.45 10.15 11.30 bi d "O r) 12.15 3.00 4.00 5.00 5.30 2.00 3.15 ■o O 8.35 10.00 6.15 7.25 8.45 0.30 Het vetpercentage, in het melk besluit voorgeschreven, is door slaggevend. Dc Ilaagsche kantonrechter mr. Ferguson heeft gister vonnis gewezen in een zaak tegep den48jarigen melkgrossier A. C. V. te Voorburg. Hem was ten laste gelegd, dat hij als melkgrossier melk heeft vervoerd van onvoldoende vetgehalte en ook derge lijke melk in voorraad had. Verdachte voerde te zijner verdediging aan, dat in de gemeente Voorburg niet is voorge schreven, hoe hoog het procentisch vetgehal te behoort te zijn en dat schommelingen in 't vetgehalte, zelfs bij dezelfde koe, voorkomen zonder dat met de melk geknoeid wordt. De kantonrechter heeft thans over wogen, dat de opmerking, dat in Voorburg niet is voorgeschreven hoe hoog het procentisch vetgehalte be hoort te zijn juist is en alleen in aan merking komt het percentage vet in Ordening van het economisch leven bepleit. Verkorting van arbeidstijd. Vervanging van vrouwelijke door manlijke arbeidskrachten. Speciale zorg voor het groote gezin. De gistermorgen elf uur in K. en W. te Utrecht aangevangen tweedaagsche na jaarsvergadering van het B.K. Werklieden verbond, werd ingeleid door een rede van den bondsvoorzitter, het lid der eerste kamer den heer A. C. de Bruijn. Erkennende, dat door de muntcorrectie in verschillende bedrijven eenig licht gekomen is, vroeg spreker zich af of ons land vol doende is ingesteld, voldoende is aangepast, om economisch het grootst mogelijke nut te verwerven uit hetgeen moet worden ver wacht. Of moet de nieuwe wijn wederom in de oude zakken worden gegoten? Spreker ontkent, dat ons land gereed is voor de verwachte opleving, omdat zonder ordening van het economisch leven, zonder een verstandige, weloverwogen, permanente samenwerking tusschen allen, die bij de voortbrenging en distributie betrokken zijn, slechts van schijn-opleving zal te spreken zijn. Van dit kabinet, welks dagen geteld zijn, kan niet worden venvacht dat het zich met deze problemen nog ernstig zal kunnen doen gelden. Doch binnen eenige maanden zal er een ander kabinet optreden. Daarvan mag, met een beroep op onze groote volksbelangen gevraagd, sfprker geëischt worden, dat het pro bleem van de economische ordening afdoende worde opgelost, opgelost zoo noodig ook door andere middelen dan de zelfs gewijzigde wet op het algemeen verbindendverklaring van ondernemensovereenkomsten, waarbij tevens gewaakt zal dienen te worden, dat een soepele en voortvarende uit voering verzekerd zij. Met de economische positie van ons land is de sociale toestand ten nauwste verbon den. Ten spijt van de „ordeloozen" zij met vol doening geconstateerd, dat het aantal van hen, die zich uitspreken voor sociaal-econo mische ordening op verblijdende wijze zich uitbreidt, zóó uitbreidt, dat het komende kabinet, althans indien het steunen wil op de volksvertegenwoordiging, er moeilijk aan zal kunnen ontkomen te pogen die kwestie tot een redelijke oplossing te brengen. Dat is broodnoodig, niet alleen omdat de verwachte economische opleving van ons land zich zooveel mogelijk ongestoord zal dienen te voltrekken, doch vooral omdat, de moreele belangen van ons volk zulks ei schen. Met groot genoegen zij in dit ver band gewezen op een publicatie van de al- gemeene R. K. werkgeversvereeniging be treffende de jeugdwerkeloosheid. De be schikbare arbeid moet over de beschikbare arbeiders worden verdeeld, d.w.z. de ar beidsduur moet worden verkort. Om het euvel der werkeloosheid zooveel mogelijk te bestrijden zijn wij met de Ka tholieke werkgevers van oordeel, dat er moet komen een stelselmatige, door de wet bevorderde, vervanging van vrouwelijke arbeidskrachten door mannelijke bij het verrichten van werkzaamheden, die niet specifiek als vrouwenarbeid zijn aangewe zen, wettelijk verbod van arbeid in het be drijfsleven door de gehuwde vrouw niet- kostwinster, vervanging van oudere door jongere arbeidskrachten, met behoorlijke verzorging van de belangen der ouderen. Natuurlijk zullen dc voor uitvoering in aanmerking komende groote openbare wer ken ten spoedigste in uitvoering moeten worden genomen. De werkeloozenzorg zal. Prof. van F.mden staat met ons op dit standpunt, wettelijk moeten worden geregeld, omdat het een on houdbare toestand is, dat een groot deel van die zorg thans in ambtelijke handen is. Ook op het matigst voorziene sociale ver langlijstje mag de zorg voor het groote ge zin niet ontbreken, waarbij allereerst te denken is aan het reeds zoo dikwijls be pleite rijkskindertoeslagfonds. Het is in dit verband wel van belang op te merken, dat, naar het schijnt, ook in de kringen van de sociaal- democratische beweging, geleerd door het buitenland, de kindertoeslaggedach te rijpt. Het komende kabinet heeft in so ciaal-economisch opzicht, veel te doen. Ter voorlichting kan het nuttig zijn nog eens duidelijk uit te spreken, dat onze katholieke arbeidersbeweging, als zoodanig, niet aan „politiek" doet, doordat zij losstaat van de z.g. verkiezingspolitiek, losstaat van de candidaatstelling. Dat zij geen politieke ver antwoording draagt, noch wenscht te dra gen en dat zij volkomen zelfstandig haar houding bepaalt. Het getuigt echter van een volko men gemis aan zin voor realiteit indien wordt beweerd, dat onze ar beidersbeweging onverschillig zou dienen te staan tegenover de poli tieke partijen, hare programs en haar werk. Zij, die allereerst verantwoordelijk is voor de veelzijdige belangen van de katholieke arbeidersgezinnen, zij, die bij haar streven veelal niet op de laatste plaats afhankelijk is van het werk van de politieke partijen en haar vertegenwoordigers, haar zou het koud moeten laten hoe de politieke con stellatie van het land is? Dergelijke onvol dragen redeneering kan men van ons niet verwachten. Daar komt nog bij, dat wij over de katholieke arbeidersbeweging spre ken. De katholieke, de godsdienstig-zedelijke en cultureele belangen van ons volk staan bij haar voorop. In het verdere verloop van zijn rede wees de heer de Bruyn op de godsdienstig- zedelijke arbeid der beweging. De instellin gen bloeien, nieuwe worden er aan toege voegd. Spoedig zal met den houw van het^ gemeenschapsoord worden begonnen. Een nieuw weekblad „Herstel" zal begin Januari verschijnen. „De jonge werkman" getuigt van sprankelend leven. Spreker besloot met een bede, dat God de kroonprinses en haar jongen, sympathieken en werkzamen bruidegom moge zegenen. de droogrest beneden het getal 24, als bij het melkbesluit voorgeschre ven. Voorts is overwogen, dat voorbeelden om- trent het vetgehalte als door verdachte ge noemd, slechts voorkomen bij hooge uitzon dering. Dat gcreedelijk kan worden aange nomen dat, nu in het melkbesluit de grens van 24 is vastgesteld voor het procentisch vetgehalte van de droogrest, het voorkomen van een lager getal slechts bij hooge uit zondering aan een natuurlijke oorzaak moet worder»' toegeschreven, welke hier niet is aan te nemen omdat op 29 monsters 4 monsters niet voldeden aan de eischen der warenwet. Deswege werd verdachte veroordeeld tot 2 gulden, ieder van f 100.subs. 2 maal 10 dagen hechtenis. tt In antwoord op een schriftelijke vraag van den heer van Lonkhuyzen, lid van den Volksraad, heeft de regeering medegedeeld, dat naar aanleiding van adviezen, ingewon nen bij. Nederlandsch en Britsche bergings maatschappijen, van het lichten van het wrak van de „van der Wyck" moet worden afgezien. Dadelijk na den ramp is een onderzoek ingesteld naar de ongelijke verbreiding van het radio-alarm-systeem (men zal zich her inneren dat eenige schepen, alhoewel dicht in de nabijheid, het s.o.s.-sein niet hebben opgevangen. Het duurt echter eenigen tijd alvorens uit de bekende gegevens eenige conclusie kan worden getrokken. Een visschër uit Uitgeest stond gister voor het Amsterdamsche Hof terecht, verdacht van strooperij. De rechtbank te Alkmaar had hem tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. De man was door een rijksveldwachter aangehouden. Volgens den man der wet was zijn arrestant „er gloeiend bij." Hij droeg immers den loop van een jachtgeweer en een doode eend onder zijn jas... De strooper kwam met een zonderling ver weer, dat hij door dik en dun volhield: „Ik heb die eend en dat stuk geweer op den weg gevonden. Den heelen avond had ik naar de radio geluisterd. Toen ik naar huis ging von 'k dat beest..." Pres.: Dat is wel erg toevallig, een ge schoten tamme eend en een loop van een ge weer naast elkaar op den weg..." En toch is het zoo! M'n oudste dochter zei nog tegen me: „Daar zal niemand u voor kunnen straffen". De procureur-generaal dr. D. Reilingh was het met de dochter van verd. niet eens. Hij requireerde bevestiging van het vonnis der rechtbank (een maand). „En toch ben ik onschuldig" riep verd., „niemand heeft gezien dat ik schoot". „Dat laatste zal wel juist zijn, je zult er vel geen publiek bij hebben uitgenoodigd", meende de president Uitspraak 12 Januari.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 3