De strijd tegen het water op Texel I 1 I Ziveïien ^Betrekkingen ^Betrekkingen 5e kuur 5e koop 5e ko Het feest te Oudeschild. Vischafslag Veel gevallen van griep. Drie ijsbanen nabij Den Burg. Vereeniging tot verbetering van den wolhandel. Stoomvaartberichten Bekendmaking. H.R.C.-Bloemendaal ADVERTEiRENDGEIVERKODPEII aangeboden aeaïaaad aangeboden gewaagd aangeboden De heer J. S. Dijt, oud-dijkgraaf van de 30 polders, schrijft ons: Hierbij eene bijdrage voor de Heldersche Courant over Waterschapsaangelegenheden. Het behandelde :^g geen aanspraak maken op volledigheid, „verre van dat", is op som mige punten stellig te kort en op andere wel licht te uitvoerig. Tijd om dit af te wegen ont brak. Over grondgesteldheid, afwatering en wegen is zelfs met geen woord gerept. Moge lijk kan dit later volgen. De oud-dijkgraafde heer J. S. Dijt, Texel, het grootste der Noordzee-eilanden, beslaat een oppervlakte van rondweg 18.000 Hectaren. Waarvan ruim 5000 worden ingeno men door de langs de geheele westzijde zich Uitstrekkende Staats-, Duin- en Mientgronden. Ten Oosten van deze gronden liggen in het Zuiden de Prins Hendrikpolder, het Hoornder Nieuwland en de Kuil en ook het 14 H.A. groote poldertje het Horntje. Noordelijk hiervan volgt dan het eigenlijk Oude Texel, waarin behalve de Cocksdorp, alle dorpen van het eiland zijn te vinden. Dit ge deelten was tot 1875 vereenigd in een water- Bchap De 29 gemeenschappelijke polders", waarbij de in dat jaar toen ingedijkte polder „Het Noorden" is gevoegd en de naam van het waterschap is verdoopt in „De 30 gemeen schappelijke polders op Texel", hetwelk meer dan 6000 Hectaren groot is. (De bebouwde oppervlakten van de dorpen zijn hierin niet begrepen) Ten Noorden van dit waterschap volgen dan nog de polders Burger Nieuwland, Walenburg en Eierland, resp. 102, 700 en 3200 H.A. groot en geheel aan den Noordkant het pol dertje „De Volharding" van 20 H.A. en „De Eendragt" met ±232 bunder. Aan de Westzijde wordt het land tegen de Noordzee beschermd door de bovengenoemde Staatsduinen, welke door den Rijkswaterstaat worden onderhouden. Het is daar een afwis selend afnemen door golfslag, welke soms be langrijke afmetingen aanneemt. En aan groeiingen door zandstuivingen, welke laat ste door bepoting met stroo en helm worden 'vastgelegd en plaatselijk door schermen van dennentakken worden bevorderd. Dit afnemen en aangroeien gaat niet regel matig, maar lijkt veeleer periodiek over vele jaren te gaan. Zoo was een 60 jaren geleden bij De Koog maar één duinregel en is na dien aldaar over een groote lengte een tweede regel aangesto ven, vóór de bestaande, op eenigen afstand, zoodat daartusschen een langgerekte vallei „De Nieuwe Mui" is ontstaan. Daarentegen nemen in de laatste 20 jaren de duinen achter de Westen sterk af. Bedenkelijk is de afneming bij den Vuur toren en het land van het Eierlandsche huis en het poldertje de Volharding. Reeds jaar gelegen werd door het bestuur van den polder Eierland een inlaagdijk gelegd op het land van het Eierlandsche huis, wegens bedreiging van gevaar van inloopen van den polder en thans is de toestand Oostelijk daar van en bij het poldertje „De Volharding" zoo danig, dat ook daar een inlaagdijk aange legd is. Ook aan de Zuidzijde en Z.O. kant van het eiland bij het Horntje en den Stuif- dijk is de aantasting zeer groot. De Rijkswaterstaat, die het boven Eierland tot niet veel verder dan waarnemen en afwach ten heeft gelaten, zonder maatregelen tegen het gevaar te nemen, heeft aan den Zuidkant evenwel door geweldige bezinkingen voor het Horntje, verhooging en verbetering van de steenglooiingen met basaltzuilen de aanslag beteugeld. Zoowel in het Noorden als in het Zuiden zijn het de zich landwaarts verplaat sende en verdiepende stroomen, welkè vooral bij eb na hoige vloeden den onderzeeschen oever ondermijnen. De werken bij het Horntje en omgeving hebben ettelijke tonnen gekost. Aan de geheele Oostzijde van het eiland wordt dit tegen de zee beschermd door dijken, welke tezamen een langte van 25 kilometer hebben. Deze dijken worden, uitgezonderd het gedeelte zeedijk voor het dorp Oudeschild en de haven aldaar, welke in onderhoud zijn bij den Rijkswaterstaat, onderhouden door de res pectieve waterschappen, waar deze aan zee grenzen. Het zijn in volgorde van Zuid naar Noord: de Prins Hendrikpolder met ongeveer 3, de 30 polders met 13 de Eendracht met 4 en de polder Eierland met ruim 1 K.M. (Hier hier voor genoemde stuk voor Oudeschild is onge veer K.M lang.) De oudste dijken zijn die van de 30 polders en waren aanvankelijk wierdijken, welke in het begin der vorige eeuw zijn ommanteld en van een steenglooiing voorzien en door het waterschap bekostigd uit een rentleoos voor schot van het Rijk. De andere dijken zijn alle tijdens de bedij kingen van de genoemde polders aangelegd. Behalve de dijk van de Eendragt, waarvan alleen het kleinste Noordelijk deel van een klinkerglooiing is voorzien, doch welke overi gens een steenglooiing mist, hebben alle dij ken aan de zeezijde op het buitentalud een voorziening tegen golfslag met een z.g. steen glooiing bestaande uit natuursteen, als rol- steenen en blokken van graniet of zandsteen van zeer verschillende afmeting, vanaf kaas kopgrootte tot brokken van bijna 1000 K.G. De zwaarste werden geplaatst op het onder ste gedeelte van het beloop en op de het zwaarst aangevallen plaatsen van den dijk. Behalve graniet en zandsteen zijn er nog vele andere natuursteensoorten aangewend, doch in de laatste 40 jaar is voor de glooiing bij herstelling of vernieuwing bijna uitsluitend gebruik gemaakt van basaltzuilen en beton blokken. Alle dijken van de 30 polders (uitgezonderd het gedeelte van den polder het Noorden, dat bij de indijking daarvan op 3.60 meter boven volzee is aangelegd, zijn bij gedeelten, na 1904, op die hoogte gebracht. Na de afsluiting van de Zuiderzee door den afsluitdijk zijn alle dij ken wederom verhoogd en verzwaard, waarbij de verhooging liep van een bedrag tusschen 60 en 90 centimeter in overeenstemming met het bedrag waarmede de stormvloedgetijen volgens de berekeningen van de Commissie- Lorentz als gevolg van de afsluiting op ver schillende plaatsen van den dijk te verwachten waren. (De grootste verhooging van het peil ligt ongeveer bij de Kaap bij Nieuweschild en vermindert zoowel naar Zuid als Noord met 30 en 20 c.M.) Behalve genoemde steenglooiing is ter vast legging van den voet of teen hiervan op plaat sen waar de schuring van den stroom dat eischt bovendien een bestorting van zwaren steen aangebracht. Hoewel voor uitvoerige beschrijving de be stekruimte in Uw blad veel te klein is, moge hier toch wellicht melding gemaakt worden van een paar bijzonderheden van stortberm en glooiing van de 30 polders, welke nergens in ons land worden aangetroffen. De eerste is de zoogenaamde beton- kraag, welke over een lengte van onge veer 8000 meter aan de glooiing is aan gebracht op een hoogte van ongeveer 3 meter boven volzee. De toenmalige dijkgraaf van het water schap had het genoegen de goedkeuring van den Hoofdingenieur van het Provinciale Wa terschap te verkrijgen van zijn idee van dezen kraag met loslating van het ontwerp van den Prov. Waterstaat. Deze betonkraag is zoodanig, dat op de vermelde hoogte een 30 c.M. hoog stuk lood recht op het talud daarboven uitsteekt, om van daar naar boven bijna horizontaal, doch een weinig afwaterend in het talud over te gaan. De stand loodrecht op het talud veroorzaakt een geweldige breking van den golfoploop, zoodat het water niet over den kraag kan heenloopen, doch de lucht in wordt gestuwd. Soms zelfs zoo krachtig dat, zooals bij den jongsten storm, waarbij de Eendrachtdijk da nig heeft geleden, het merkwaardige schouw spel zich vertoonde, dat bij den Zanddijk op Oost de golven soms tot een meter hoogte boven den kruin gezien konden worden voor een toeschouwer op het land binnendijks. Het horizontale gedeelte bood aan de wiervisschers bovendien een gemakkelijke en veilige lig plaats voor het opgehaalde zeegras. Deze be tonkraag is aangebracht in 1915 na den on gekend hevigen storm van 28/29 December 1914, waardoor de dijken van het waterschap ernstig waren vernield. Om een idee te geven van den kracht van dezen storm moge dienen, dat aan Den Helder gedurende 4 dagen een gemiddelde windsnel heid van 28 meter en de hevigste windstoot van 40.3 meter werd aangeteekend. Vergelijkt men deze cijfers met dien van 14/15 Januari 1916, welke de bekende nood lottige gevolgen voor den Anna Paulownapol- der, Waterland en andere dijken voor Noord- Holland had, welke snelheden van 22 meter gemiddeld over 2 uren en 28.5 als hevigste stoot aanwijzen en men in aanmerking neemt, dat de energie van den wind in derde- machts verhouding tot de snelheden wordt gemeten, dan mag gerust gezegd worden, dat de laatste nog maar kinderspel was bij vergelijking met die van 1914. Waar de kosten van de betonkraag 36.000 lager waren dan de geraamde kosten van het Provinciaal ontwerp, was het resultaat een dubbele voldoening voor den ontwerper. De tweede bijzonderheid is het in de laatste jaren vóór de Zuiderzeeafsluiting aangewende materiaal voor bestorting vóór den dijkteen. Bij een aanbreding van materiaal voor wegen verharding viel de aandacht van den voorzit ter op het gewicht hiervan en een zeer ruwe weging hiervan wees dan ook een soortelijk gewicht van 4 aan. Vergeleken bij basalt met een s.g. gewicht van 3, kwam de gedachte voor gebruik van het goedje voor stortsteen naar voren, omdat onder water de verhouding dan als 3 tot 2 voor basalt wordt. Het mate riaal, z.g. Belgische metaalslakken, is daarna in groote hoeveelheden aangevoerd en na 20- jarige ervaring is gebleken, dat de bestorting zeer vast ligt, bovendien veel regelmatiger en noch door golfslag, noch door ijs van zijn plaats wordt gerukt. Hoewel elders meerma- EEN TELEGRAFISCHEN NIEUWJAARSWENSCH AAN FAMILIE, VRIENDEN EN BEKENDEN IN NEDERLAND len is voorgesteld ook dit materiaaal aan te wenden, heeft het nooit de goedkeuring van hooge ambentaren kunnen verkrijgen. Vrees voor verweering der slakken door oxydatie was veelal het motief. Behalve de bepaling van het soortelijk gewicht was evenwel na on derzoek vastgesteld, dat hiervoor geen vrees behoefde te bestaan, hetgeen na jaren dan ook is bevestigd. Oudeschild. De secretaris van het Comité doet ons de volgende mededeeling: Het comité mag zich in aller medewerking verheugen en dit wekt de verwachting, dat het feest zal slagen. Een groote zorg voor het comité was de localiteit. Het leegstaand gebouw, „De Zeven Provinciën", welwillend en onder dank van het comité afgestaan door den heer Pr. Zegel alhier, was wel groot, doch omdat het voor deze gelegenheid geheel gemeubileerd moest worden en allerlei bijkomstige moeilijkheden veroorzaakte, bleef het toch een voortdurende zorg. Toen kwam het volgende aanbod: Het bestuur van het „Eigen Gebouw" alhier stelde voor de dagen 6, 7 en 8 Jan. a.s. het geheele gebouw belangeloos ter beschikking van het comité, hetwelk dit gebouw zal mo gen versieren en inrichten, zoodat het daar als gastheer alle feestgangers zal kunnen ontvangen. Waar wij den heer Zegel dank brengen voor z'n bereidwilligheid, hopen we, dat hij „De Zeven Provinciën" evengoed nog beschikbaar zal willen laten voor andere, eventueel nog door het comité uit te werken plannen. Door dit aanbod is ook de verlofskwestie opgelost, daar het nog te bezien was of men dien dag wel het gewenschte verlof zouden hebben, doordat de wettelijke termijn vrij kort was om daar zeker van te zijn, en het comité toch gaarne de feestelingen de gelegenheid biedt om een gepaste consumptie te gebruiken. In het „Eigen Gebouw" zal dus het comité gaarne iedereen ontvangen, die het feest wenscht mee te vieren. Aanvoer 29 Dec.: 5 balen wulken 22. tot 22.65 per 100 kg. Den Burg. In de laatste dagen zijn hier zeer veel ge vallen van Griep voorgekomen. Deze ziekte heerscht hier thans en, hoewel nog geen bui tengewoon ernstige gevallen zich voordoen, is de ziekte toch van dien aard, dat meerdere personen vrij ernstig ziek zijn, terwijl geheele gezinnen het bed moeten houden. Met spanning volgt de jeugd hier het weer bericht, nu gedurende de vacantie de tempe ratuur maar steeds om het vriespunt blijft. Indien het flink gaat vriezen, zal er dit jaar te Den Burg gelegenheid genoeg zijn om schaatsen te rijden, er zullen namelijk in de nabijheid van Den Burg niet minder dan drie flinke ijsbanen zijn. De IJsclub „Burg" heeft haar baan in de Hemmer; de zoo gunstig ge legen ijsbaan „De Ilemert" wordt reeds we ken lang onder water gehouden, terwijl men op eenigen afstand van den Hoornderweg bij Den Burg een groote watervlakte, gereed voor ijsbaan, in de z.g. Lichtkoge ziet glinsteren. Algemeene vergadering te Alkmaar. Onder voorzitterschap van den heer K. Zuur bier is gisteren in het Landbouwhuis te Alk maar de algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging tot verbetering van den wol- handel. In zijn openingswoord constateerde de voor zitter, dat het product in kwaliteit en kwanti teit vooruit ging en dat er een toenemende be langstelling bij de fabrikanten voor het Noord- Hollandsche product viel waar te nemen. Uit het jaarverslag 1935-1936 bleek, dat sinds 30 April 1936 de positie op de wolmarkt zoo danig was gewijzigd, dat men zich moeilijk een ongunstiger toestand kon denken. Conjunctuur verbetering bleef uit. De toestand van 1910 werd zelfs benaderd. De oorzaak waarom de wol bij de overige grondstoffen der wereld markt achter bleef, viel moeilijk aan te geven. Als hoofdoorzaak werd verondersteld, dat dit een gevolg was van de kapitaalnood de wol industrie in de Oude Wereld. In 17 dagen werd op 6 verschillende dagen in totaal 45,703 kg wol ontvangen, zijnde ruim 6000 kg meer dan in het vorig jaar. Hiervan bleek bij sorteering 42.2 pet. prima, 43.6 pet. eerste, 8.1 pet. tweede en slechts 3 pet. van afwijkende kwaliteit te zijn. Het vliesgewicht was zeer goed, n.1. 4.81 kg tegen 4.49 kg in 1934. De leveringstoename is in hoofdzaak toe te schrijven aan de ver meerdering van het ledental in Alkmaar en Schagen. In kwaliteit staat de wol in de omgeving van Purmerend het hoogst, waarop Alkmaar snel volgt. Hoorn en Wieringen blijven iets ten achter. De verkoop verliep zeer ongunstig, doordat er zeer weinig koopers van de binnenlandsche wol bleken te zijn en de niet-aangeslotenen meerendeels zonder eerrige basis tenslotte tegen elk bod hun product afgaven, hetgeen de ge zonde handel in den grond boorde. Aangestipt werd, dat de Nederlandsche fede ratie haar werk voortzette, o.a. door proeven met aanmaak van militaire stoffen, welke proe ven met succes zijn bekroond. Uit het verslag over wolkeuring in 1936 bleek, dat een enorme uitbreiding had plaats gehad. 1259 vachten werden ter keuring aan geboden, w.o. 102 van rammen. Van de 75 een jarige rammen moesten er 12 onvoldoende hee- ten; 63 produceerden gemiddeld 6.71 kg wol van iets matiger prima kwaliteit. Bij de be schouwing van het eindresultaat konden 11 uitmuntend en 22 beste wolproducenten wor den aangewezen. Betreurd werd, dat Zuid- Afrika de twee allerhoogste zij het dan tegen hoogen prijs, wegkocht. Ook Groningen en Frankrijk kochten beste lammeren en de secre taris, de heer E. Govers Dzn. drong er op aan, om toch vooral de beste rammen in Noord-Hol land te houden. Het verslag werd besloten met een opwek king tot algemeene deelneming, aangezien van het totale aantal ooien nog ruim 23 pet. onvol doende wolproducent bleek te zijn. De huidige markttoestand. Tengevolge van de moeilijkheden tusschen Japan en Australië liep de wolmarkt belangrijk op. In November moest Londen met Australië mee en de laatste weken werd voor uitgezochte partijen een gulden per kg betaald. Engeland en Amerika koopen; Duitschland schijnt uitge schakeld. Tijdens de vergadering kwam een telegram binnen, bercihtende, dat door een Franschen kooper voor Amerika 500 kg eerste soort wol wordt geaccepteerd, tegen den prijs van 1.021/; per kg, ondanks het oploopen van de prijzen machtigde de vergadering het be stuur tegen wereldmarktprijs te blijven ver- koopen. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huijgens, t., 31 Dec. 7 u. v.m. te IJmuiden en te 10 u. 30 te Amsterdam verwacht. Joh. de Witt, u., 26 Dec. v. Colombo. Joh. v. Oldenbarnevelt, t., 27 Dec. v. Sabang. Poelau Bras, 26 Dec. v. Batavia. Kon. Holl. Lloyd. Waterland, u., 24 Dec. v. Las Palmas. Kon. Paketvaart-Maatschappij. Bontekoe, 24 Dec. v. Port Natal. Houtman, 27 Dec. v. Batavia. Lematang, 24 Dec. v. Port Natal. Stagen, 28 Dec. v. Port Louis (Maur.). Swartenhondt, 27 Dec. te Singapore. Tasman, 27 Dec. te Hongkong. Nieuw-Holland, pass. 27 Dec. Thursday Isles. Van Rees, pass. 27 Dec. Thursday Isles. Rotterdamsche Lloyd. Sibajak, t., 7 u .te Marseille. Sitoebondo, 28 Dec. v. Batavia. Soekaboemi, 29 Dec. v. Hamburg. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Breda, t., 27 Dec. te Tocopilla. Achilles, pass. 29 Dec. Ouessant. Agamemnon, 29 Dec. te Amsterdam. Boskoop, u., 27 Dec. te Valparaiso. Colombia, t., pass. 28 Dec. Azoren. Euterpe, pass. 29 Dec. Ouessant. Fauna, 28 Dec. v. Guatemala. Ganymedes, 29 Dec. te Izmir. Irene, 28 Dec. v. Amsterdam. Orion, 29 Dec. v. Tanger. Orpheus, 29 Dec. v. Danzig. Triton, 29 Dec. te Valencia. HollandAmerika Lijn. Boschdijk, 27 Dec. te New Orleans. Delftdijk, 24 Dec. v. Punta Arenas. Rotterdam, 26 Dec. te New York. Spaarndam, 28 Dec. te Philadelphia. Statendam, 28 Dec. te Philadelphia. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki, 29 Dec. v. Rotterdam. Alphacca, t., 28 Dec. v. Santos. HollandAfrika Ljjn. Boschfontein, 29 Dec. te Rotterdam. Bloemfontein, u., 29 Dec. te Port Natal. Heemskerk, t., pass. 28 Dec. Ouessant. AjA, .XjA, fkj* 10 Januari hopen onze 11. ui Ouders, Behuwd- en Groot- 1 ouders D. SNIP en J. SNIP—WELBIE den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in het j* <i Huwelijk traden. i? Hun liefhebbend [f ji Kind, Behuwd- en ij Kleinkinderen. Al IJ Stakmanbossestr. No. 14, i» Den Helder. "jrjx* rjx* 'ïrifi.'"f '5 2x' 'jrjx 'jrjx' Burgemeester en Wethouders van DEN HELDER maken be kend, dat door hen is afgekon digd de door den Raad dier ge meente in zijn vergadering van 10 November 1936 vastgestelde Verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing van rechten wegens verrichtingen ter Secretarie, van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand of ten kantore van den Commissa ris van Politie. Deze verordening is goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 5 December 1936, no. 1. De afgekondigde verordening ligt gedurende drie maanden ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage en is tegen betaling der kosten in afdruk verkrijgbaar. Den Helder, 30 December 1936. Werkl.-kaarten op Donder dag 31 Dec., van 2-4 u. n.m. Op last van controle gemeente belasting is de prijsderwerkl.- kaarten vanaf heden gebracht op 12,5 cent. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbet: 15 et. p. regel 40 en 60 e. Bijwerken in alle vakken door onderwijzer op gimstige condities Brieven onder No. 258, aan het Bureau van dit blad. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbct: 15 et. p. regel S 40 en 60 e. Net flink DAGMEISJE gevraagd, niet beneden 16 jaar. Adres: Kanaal weg 187. NETTE LOOPJONGEN gevraagd, leeftijd 14 jaar. Brieven onder No. 255, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd nette ongetrouwde WERKSTER voor Vrijdagmor gen. Aanm.: heden tusschen 4 en 5 uur Spoorstraat 30. Gevraagd een MEISJE voor de morgenuren (8.30—12.30). Moet de wasch kunnen doen. Niet beneden 16 jaar. Zich aan melden hedenavond na 8 u. Mevr. v. BOMMEL, Parallelw. 73 •TV rWWWW Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel j 40 cn 60 c Biedt zich aan NET DAGMEISJE. Brieven onder No. 256, aan het Bureau van dit blad. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel f minimum Niet vooruitbet: 15 et. p. regel 40 en 60 c Te huur 2 WONINGEN, Mo lenstraat 118 en 120 2.25 p. w. Adres: P. H. LAAN 5. Te huur flink WOONHUIS, Binnenhaven 134 4.50 p. w., w. vrij, electr. aanwezig. Te bevr.: Aehterbinnenhaven 63. Te huur het perceel Begonia- straat 1, nuurprijs 6.25 p. w., w. vrij. Adres: „Het Woningbureau", Weststraat 100. KOEKOEKSTRAAT 23, 3 sl.k., doorl. gang, water en glasverzekering vrij. Te bevr.: Hertzogstraat 33. Te huur Lief HUISJE, Kerk plein (b.d. Weststraat). Huur prijs 2.90 p. w., w. vrij. Te bevragen: Molenstraat 74. GERIEFELIJK HUIS te huur v. d. Duin v. Maasdamstraat 2, 5.75 p. w., water inbegrepen. Te bevr.: De Ruyterstraat 5. Te huur het ruime pand Ach terstraat 88, huurpr. 2.75 p. w., voorz. van electr. Aares: „Het Woningbureau", Weststraat 100. Te huur: Huls Hoogstraat met groot erf. Te bevr.: Spoorstraat 74, Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel f minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 c. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 c. Te koop: 2 Fauteuils en 4 Stoe len, moquette 12.50 en nog een prima Divan. Koopje. Adres: Kerkgracht 3. Te koop een pracht 2de hands zwart emaille Fornuis, z.g.a.n., koopje. Adres: K Heerkens, Basstr. 62. Te koop nog eenige GOED ZINGENDE MAN KANARIES, j vanaf 2.75. Adres: Californiestraat 21. Vanaf heden fijne warme IJs- viltpantoffels, warm en sterk, No. 36 tot 42, slechts 95 cent p. p. Zeer solide warme Heren pantoffels, slechts 1.25 p, p. bij OOST, Koningstraat 31. Heden versche Schelvisch en Kabeljauw, vette gerookte Poo- nen en fijne gebakken Visch. Steeds voorradig prima zoute Visch. W. GERSSEN, Ooievaarstr. 50. Te koop z. g. a. n. SNELWEGER, w. v. 2 Kilo en HEERENFIETS. Te bevr.: Zwaanstraat 6. Gevraagd ongem. Zit- en Slaap kamer, voor echtpaar zonder kinderen. Brieven onder nr. 257 Bureau van dit Blad, VELLENHANDEL. Langesteeg 12 n/b Casino. Geeft hooge prijzen voor Hazen- en Konijnenvellen. Ook Nieuwjaarsdag geopend. Eiken Tafels, eiken Dressoirs, eiken Schemerlampen; eiken Ameublem., eiken Spiegels, eiken Kapstokken, Linnenkasten, 12-, 14- en 16-els Tapijten, te veel om te noemen. Kom zelf kijken. Adres: Hoofdgracht 24.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7