Prins Bernhard als automobilist Studenlen-estafette Dc feestvreugde in Den Haag naar Den Haag begonnen Schepen op onze kust gestrand „P r i n z e n-H o c h i e i t" Het Kerst vliegtuig terug Dcodelijk verkeersongeluk Tijdelijke korting op Ind. pensioenen Instorting op dc mijn „Wilhelmina" Schaak-tournooi Eerste Kamer. Auto rijdt meisje aan Teeltplan suikerbieten Amsterdam, 30 Dec. Op de binnenplaats van het universiteitsgebouw bij de Oude- manhuispoort waren gisteren tal van be langstellenden samengekomen om het be gin bij te wonen van de estafette van Am sterdam naar Den Haag. Deze estafette, die georganiseerd is door alle Amsterdamsche studenten, werd geloopen met het doel, aan prinses Juliana een koker te overhan digen, welke een oorkonde bevat, met de gelukwenschen van den Academischen Se naat. Zestig leden van de U.S.A. zouden dezen koker van Amsterdam naar den Haag brengen, zoodat iedere looper onge veer een kilometer moest afleggen. Kwart over elf verscheen de eerste looper, de heer Bleiweiss aan den ingang van het Universiteitsgebouw. De pedel overhandigde hem den koker, waarmede de student in snelle looppas het eerste traject van de es tafette aanving. Van de Oudemanhuispoort liep de route langs den Kloveniersburgwal, Doelenstraat, Singel, Koningsplein, Heeren gracht, Nieuwe Spiegelstraat, Museumplein Joh. Verhulststraat, Valeriusstraat, Zei 1- straat, waarna de richting van den Haar lemmermeerpolder werd ingeslagen. En voort snelde de looper langs den een zamen weg van den Haarlemmermeer, in de hand den metalen koker, waarin de oor konde, bevattend de gelukwenschen van den academischen senaat der gemeente universiteit van Amsterdam met het natio nale gebeuren, was geborgen. Boven hem ronkte een vliegmachine, product van den technischen vooruitgang onzer eeuw, uit de hoogte neerziend op den athleet, die te voet een kostbare boodschap overbracht van de eene naar de andere stad. Grauw hing de lucht boven 't uitgestrekte polderlandschap, stil en verlaten lagen de weilanden en •boerderijen met hier en daar groepjes hoo rnen, die in hun naakte winterkleedij het geheel een nog troosteloozer aanblik gaven. Welk een verschil, dit stilleven en de drukke stad, welke de estafette-loopers zoo even verlaten hadden, uitgeleide gedaan door de altijd hoffelijke motorpolitie van Amsterdam. Buiten de stad kregen wij eerst goed een indruk van de uitstekende organisatie, welke onder leiding van de heeren A. J. C. Hazen berg en N. Dijkwel in enkele weken tot stand is gebracht. Na eiken kilometer sto ld een looper gereed om den koker over te nemen en in snellen pas ging het verder, waar een duizend meter verder opnieuw een student het metaal overnam. Zoo was een keten ontstaan van ongeveer 60 athleten, allen leden van de hoofdstedelijke studen tenorganisaties, een symbool vormend van goede samenwerking, uiting gevend aan het streven, dat geestelijke en lichamelijke ont wikkeling onzer studeerende jeugd op innige wijze met elkaar vereenigd kunnen worden. Overal passeerde de koerier precies op tijd. In de weinige dorpjes, waar men door kwam, was de bevolking uitgeloopen, wer den de athleten, in keurig wit shirt met het Amsterdamsche rood-zwarte wapen op de horst, aangemoedigd. Eigenlijk hadden de loopers deze aanmoedigende kreten niet noo- dig, want allen gaven zich vol geestdrift aan hun taak, ja we vernamen, dat een student zijn vacantie te Bolsward vertoevend, had onderbroken om zijn kilometertje ergens tussehen Sassenheim en Den Haag bij te dragen. Voorbij Wassenaar, bij het viaduct, ving de Haagsche motorpolitie den looper op. Hier was de belangstelling reeds zeer groot en naarmate men meer het centrum van Den Haag naderde, groeide de stoet van auto mobilisten en fietsers, die een glimp tracht ten op te vangen van de loopers, die met den koker in de hand, de laatste kilometers in versneld tempo aflegden. Via den Benoor- denhoutscheweg, de Princessegracht, het Lange Voorhout werd het Paleis aan den Kneuterdijk bereikt. Hier hadden verschei dene leden der onderscheidene studenten- organisatie's zich verzameld. De laatste loo per van de estafette, het U. S. A.-lid R. Schoemaker overhandigde koker met oor konde aan Mej. M. M. N. van Tngen, praeses der Amsterdamsche vrouwelijke studenten vereeniging, voorzitster van het comité, het welk de oorkonde die onderteekend is door Prof. Dr. E. Lacrueur, rector-magnificus der gemeenteuniversiteit en Prof. Dr. A. W. de Groot, secretaris van den academischen se naat, aan prinses Juliana zou aanbieden. De estafetteloop was beëindigd, de bood schap van den Academisch»n senaat van Amsterdam had het paleis bereikt. V 1 i s s i n g e n, 30 Dec. A.N.P.)Het Fransche stoomschip „Fort de Souville", ko mende van Antwerpen, op weg naar Duin kerken, is gistermorgen bij Terneuzen aan den grond gevaren. Drie sleephooten zijn in de nabijheid van de „Fort de Souville". Men verwacht dat het schip bij hoog water zal vlotkomen. Ook Engelsche stoomboot gestrand. Maassluis, 30 Dec. Vanochtend is op de Maasvlakte bij Hoek van Holland de Engelsche stoomboot „Searambler", geladen met steenkolen en op weg van Immingham naar Rotterdam, gestrand. De sleephooten „Oostzee" en „Hoek van Holland" zijn ter assistentie uitgevaren. De kapitein van de „Searambler" hoopte echter tijdens hoog water zonder assistentie vlot te komen. De gestrande Engelschman nog niet vlot. Maassluis: De sleephooten Oostzee en Hoek van Holland hebben hedenmiddag vergeefs getracht de Engelsche stoomboot „Searambler", die hier hedenmorgen strand de, vlot te sleepen. Een gedeelte der lading zal met behulp van lichters worden gelost, waarna met het ochtendtij wederom getracht zal wordon vlnt in trekken. Ook de rijksgebouwen thans ge ïllumineerd. Voor de eerste maal waren gisterenavond ook de rijksgebouwen in de Residentie, die voor versiering in aanmerking komen, ge- illumjneerd en hoewel men nog hier en daar eiectriciens en timmerlieden tot zelfs in de late avonduren aan het werk ziet en sta pels dennengroen en rollen prikkabel op sommige plaatsen verraden, dat hier nog de versiering tot stand moet komen, kan men wel zeggen, dat gisteravond voor de eerste maal de Hofstad heeft gestraald in het volle licht, dat in de komende dagen aan bezoe kers van heinde en ver reeds op verren af stand kond zal doen van de vreugde, die hier en alierwege in het land heerscht bij het huwelijk van onze prinses. De bezoekers zijn trouwens reeds thans in drommen naar Den Haag getogen, want al zou de schuifelende menigte, die voetje voor voetje zich door de straten van de bin nenstad beweegt ook geheel uit Hagenaars kunnen bestaan, de tallooze auto's en auto bussen op de parkeerplaatsen bewijzen, dat de volte wordt veroorzaakt door bezoekers uit alle provincies van ons land. De nummer borden der parkeerende vehikels toonen de registratienummers van alle provincies, en reeds thans ziet men vele buitenlandsche auto's in Den Haag. Daarbij voegt zich de stroom van reizigers, die van de stations de stad intrekt, dank zij de goedkoope avond retours, die de Nederlandsche spoorwegen voor het bezoeken van de tot lichtstad ge worden residentie beschikbaar stellen. Nu ook het Rijk met de versieringen ge reed is, is de hofvijver stellig een der mooi ste gedeelten van de versierde stad gewor den. De oude regeeringsgebouwen worden be schenen door den hellen gloed van boven het wateroppervlak opgestelde schijnwerpers. Langs den Vijverdam staan hooge lichtzui- len, waar bovenin hooge gasfakkels opvlam men. Van schier alle gebouwen rondom den Hofvijver, aan de Plaats, den Langen en den Korten Vijverberg, zijn de contouren aange geven met fijne witte of oranje lichtlijnen. Uit het water van den vijver, tegenover de Plaats, spuit een hooge lichtfontein het wa ter omhoog. Van alle kanten bieden de lich tende huizen en de fel beschenen gevels der regeeringsgebouwen, die zich in het water weerspiegelen, een schitterenden aanblik. Ook de feestversiering van het Binnen hof is gisteren gereed gekomen en de ver lichting brandde gisterenavond voor het eerst. en een daverend applaus verkondigde dat het spel zeer in de smaak van de hooge gasten was gevallen. De vluchtige kennismaking van de vele bruidsmeisjes en bruidsjonkers was op deze wijze op aangename wijze hernieuwd. Het verdere publiek, dat de voorstelling bijwoonde had natuurlijk de aanwezigheid van de hooge bezoekers bemerkt en toen deze een gedeelte afgehaald per hof-auto, een ander gedeelte te voet zich naar huis begaven, vormden zich bij den ingang van de Princesse-schouwburg. twee rijen van belangstellenden. Doch de algemeene feestdrukte van den Haag had spoedig de verzamelde menigte in zich opgenomen. Bruidsmeisjes en bruidsjonkers in de Princesse-schouwburg. 's-Gravenhage, 30 December De bruids meisjes en bruidsjonkers die van heinde en verre naar den Haag zijn gekomen om bij het Prinselijk huwelijk aanwezig te zijn en ook zij, die in de residentie wonen heb ben vanavond reeds een Prinselijk huwelijk bijgewoond zij het dan op het toóneel van de Princesse-schouwburg. Gemeenschappelijk heeft het hooge gezel schap, bij wie zich ook Prins Aschwin had gevoegd, de voorstelling van de Fritz Hirsch operette „Prinzen-Hochzeit" bijgewoond. Het behoeft nauwelijks betoog, dat on der de jongelieden van velerlei nationaliteit een uitstekende stemming heerschte en dat er in den speciaal gereserveerden foyer tij dens de pauze in diverse talen vlot gecau- seerd werd. Het gezelschap genoot op buitengewone wijze van de geestige Weensche operette, welke de leider Fritz Hirsch met een slot woord op ons land toepasselijk had gemaakt Wordt heden op Schiphol ver wacht. Gisteren is de „Ibis", de eerste DC3 van de nieuwe Indiëvloot der KLM te Athene aangekomen. Het vliegtuig wordt heden in den namid dag tussehen vier en vijf uur op Schiphol verwacht, en daarmede is dan de eerste vlucht van dit nieuwe Indië-type, heen en terug, volbracht. Gezagvoerder Scholte. die wordt bijge staan door gezagvoerder Parmentier, is tot dusverre zeer tevreden over het vliegtuig, dat aan alle verwachtingen heeft voldaan Vanaf Karachi vliegt met de „Ibis" de „Djalak" onder gezagvoerder Duimelaar ge lijk op. Ook de „Djalak" wordt heden in den namiddag op Schiphol verwacht. Het laatste toestel heeft met zes Britsch- Indische passagiers een extra vlucht naar Karachi uitgevoerd. Op den onverlichten weg bij Overschie Op den onverlichten rijksweg Rotter dam-Den Haag is gisterenavond opnieuw een ernstig verkeersongeluk voorgevallen. Omstreeks half zes wilde de 50-jarige wiel rijder J. T. uit Rotterdam ter hoogte van het gedeelte, waar de weg zich in twee- en splitst, de rijweg oversteken. Hij werd door een personenauto gegrepen en tegen den weg gesmakt, waar hij ernstig gewond bleef liggen. De toestand van het slachtoffer was van dien aard, dat deze ter plaatse moest worden verhonden. De duisternis maakte dit lang niet gemakkelijk, doch voorbijkomende automobilisten plaatsten hun wagens rondom de plaats, waar het ongeluk was geschied en belichtten deze met hun lampen, zoodat de ontboden geneesheer ren het slachtoffer hulp konden verleenen. In zorgwekkenden toestand werd de man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam .vervoerd, waar hjj kort na aan- koihst is overleden. De auto, welke bij de aanrijding was betrokken, werd in beslag genomen. Het verkeer ondervond door het gebeurde een stagnatie, welke drie kwartier duurde. DOOR AUTO AANGEREDEN. 's-Gravenhage, 30 December. Om half 1 heeft hedenmiddag op den hoek van het Staten plein en Willem de Zwijgerlaan een aanrijding plaats gehad tussehen een vrachtauto en een motorrijwiel. Van den motorrijder, B. M., oud 46 jaar, wonende in de Bentinckstraat werd de rech tervoet verbrijzeld. De G. D. bracht hem naar het Roode Kruis ziekenhuis. Vermoe delijk is het ongeval te wijten aan het niet- verleenen van aan de auto toekomenden voorrang. Vogelbescherming. De vacci natie-stopzetting. Het Jaar ,uitgeluid"... Den Haag, 30 December 1936. Strijk en zet komt ieder jaar zoo precies op het nippertje de Senaat nog bijeen om eenige „spoedstukken" af te doen, in casu door de Tweede Kamer aangenomen wets ontwerpen, welke nog vóór den aanvang van den nieuwen jaarkring in het Staatsblad dienen te verschijnen. Ditmaal was de Oudejaarsdisch rijkelijk voorzien van diverse gerechten, en daarvan mogen genoemd worden de nieuwe bepalin- genomtrent vogelbescherming, de voortge zette stopzetting van den vaccinatie-plicht, de tijdelijke pensioenkorting voor de Indi sche ambtenaren, het „stopwetje" betreffen den den bouw van nieuwe lagere scholen. Er was nog veel meer, doch een en ander betroffen meer ondergeschikte- of formeele zaken. De tijdelijke pensioenkorting oogstte de be williging der Kamer minus de N.S.B. en S. D.A.P. Langer werd stilgestaan bij het ont werp aangaande de bescherming van in het wild levende vogels, hoewel slechts één spreker zich aanmeldde en wel de bekende natuurbeschermer dr. Henri Polak (SDAP), die volkomen bleek te gevoelen voor den aandrang, welke ook van de Tweede Kamer was uitgegaan, om het houden van kooi- vogels eenvoudig te verbieden. De afgevaardigde vond, dat het vangen van vogels als een misdrijf behoort te wor den gekwalificeerd, een misdrijf namelijk tegen de economie van het land, dat hooge lijk gebaat is met de hulp van insecten etende vogels. Putters en goudvinken komen hier haast niet meer voor! Dr. Polak achtte het aanleggen van een .zwarte lijst" niet goed te keuren, omdat er geen absoluut schadelijke vogels zouden be staan. En in dit verhand nam hij het op voor de korhoenders, voor den heidegroei onmisbaar, voor het ijsvogeltje, ook „vogel vrij", maar een der fraaiste hier voorko mende vogelsoorten, die weliswaar onzen vischstand belaagt, maar toch niet zoo, dat zij uitgeroeid zou moeten worden. Minister Deckers handhaafde zijn in de Tweede Kamer ingenomen standpunt: het dier is er om den mensch te dienen, ook in gevangenschap, als de mensch daar nut of genoegen in schept. Dr. Deckers streeft er naar, de z.g. zwarte lijst zooveel mogelijk te beperken tot het strikt-noodzakelijke en Z.Exc. zegde toe al les te zullen doen om een redelijken vogel stand te kunnen handhaven. En aldus zal hh óe „rechtspositie" van den ijsvogel nog Te Kakmernschoot in een lach, toen de Minister bij zijn bespreking van het kooi- vogels vraagsluk vroeg, of, wat voor den v«nl geldt ook niet behoort te gelden voor InHere dieren? „Moet de geheele inhoud van Arüs maar op Naaiden worden losgelaten?!" aldus Dr. Deckers met een droog-komiek ge- Zi7iin"wetie werd tenslotte zonder stemming aangenomen. En het vaccinatie-wetje ver scheen ter tafel, dat na eenig deba even zeer zonder stemming de eindstreep haalde. De heeren Gelderman (V.B.) en vooral Mon deis(SD) wezen op het gevaar, verbonden aan steeds maar opschorting van den vac- cinatie-dwang, doch dc heer Van Asch van Wifck (A R.) kwam zijn groote bezwaren te gen verplichte vaccinatie uiten Minister Slingeberg echter stak zijn liefde voor den direct en vaccinatieplicht hier even min onder stoelen of banken, als in de Twee- de Kamer, doch Z.Exc. wees er op, dat het huidige Kabinet dc zaak moeilijk tot een op- ossing kan brengen, doch hij vertrouwde er op, dat het komende nieuwe Kabinet zulks wel vermag te doen. President De Vos van Steenwijk had een kort afscheidsspeech je gereed gemaakt, dat er aldus uitzag: „Een jaar va.n goede heugenis spoedt voor Nederland ten einde. De vlag, die boven de tinnen van ons historisch kwartier van de steng waait, ge tuigt van zegening. God, de Heer, heeft oe pleittaal des gebeds verhoord. Spreke de nationale dank deswege echter niet alleen uit het hijschen van ons aloud en zoo geliefd Oranje-hlanje-bteu, maar bovenal helder en klaar uit de lijnen, die het stroombed afbakenen, waarbinnen zich het volksleven voortbeweegt. De eerstbeidende maanden wacht de Ka mer omvangrijke arbeid. Rijksbegrooting. Grondwetsherziening. Ter oorzake za.1 ik weet het bij de leden geen deinzen zijn, maar een des zins en willens de voorliggende taak met algeheels toewijding te vervullen. Ik wensch allen, die hier, in welke func tie ook, werkzaam zijn, een gezegend uit einde van 1936 toe. Zeer bijzonderlijk den raadsleden van de Kroon, die in hei huidig tijdsgewricht zoa ongemeen zwaren last hebben te torsen." Dr. De Vos heeft zijn „eigen taal", weikei oude vormen tot nieuw leven wekt. Maar wat hij opmerkte over het oranje-blanje- bleu zal vermoedelijk niet door iedereen met ingenomenheid zijn begroet, daar men weet, dat spoedig een beslissing van Re- geeringswege omtrent de nationale vlag te wachten is en wel ten gunste van het rood'- wit-blauw. Vele leden kwamen den Voorzitter bedara- ken voor zijn woorden, en natuurlijk den waardigen leider sterkte en gezondheid in de komende periode toe te wenschen. Ingesloten arbeiders bevrijd. Gisteravond om negen uur, tegen het einde van den middag dienst, had in een pijler op de staatsmijn „Wilhelmina" een instorting plaats. Hierdoor werden de houwers Muel- lenberg uit Terwinselen, van Rossum en Bochholz en de hulp-houwer Vromen uit Spekholzerheide ingesloten. Spoedig na de instorting had men con tact met de mannen door in de pijler aan wezige leiding. Het bleek, dat geen hunner eenig letsel bekomen had. Onmiddellijk begon met met het maken van een verbinding naar de plaats waar de ingeslotenen zich bevonden. Na eenige uren was men daarmede gereed en waren de houwers weder bevrijd. Respectabel aantal achter den rug. kilometers In een groote zaal van het Koninklijk Paleis aan 't Noordeinde zit, schier verloren in de stille ruimte de journalist, die zoo juist zijn kaartje aan een vriendelijken lakei heeft afgegeven, en over enkele oogenblikken hoopt te worden toegelaten tot den jongen man, die kort nog maar landgenoot gewor den, juist in deze dagen de populairste Ne derlander is, naar wien ieders belangstelling uitgaat. In 'n grooten open haard laaien hooge vlammen op en het knetteren van het bran dende hout is het eenige geluid, dat in deze rustige omgeving de juiste atmosfeer schept. Wij zijn immers in een Hollandsch huis,.de woning van onze Landsvrouwe en Haar dochter. Aldus vangt de heer Heiman Levy, chef van de redactie van „De Auto" het officieel orgaan van de K.N.A.C. het verslag over het onderhoud aan, dat hem dezer dagen door Z.D.H. Prins Bernhard is toegestaan. In het Oudejaarsnummer van genoemd weekblad is het verslag van dit gesprek, dat is geïllustreerd met eenige foto's, welke door Prins Bernhard op zijn autotochten zijn ge maakt en ter reproductie in De Auto door Z.D.H. zijn afgestaan, opgenomen. We ont- leenen er verder het volgende aan: De Prins over zijn automobilis- tische ervaringen. Terwijl wij het vertrek binnen gaan, waar in Prins Bernhard ons zal vertellen van zijn automobilistische ervaringen, zien wij een jongen man op ons toekomen. Hij is gekleed in het veldtenue van ritmeester der huzaren. Wij weten, dat de Prins een volbloed auto mobilist is, maar wij zouden het gaarne uit zijn mond willen hooren. Prins Bernhard heeft tijdschriften zitten lezen. Ze liggen nog in een hoogen stapel voor hem op den grond. Hij sorteert ze al pratende en legt ze dan op een bureau, dat in ri«n hoek van het vertrek staat. En ter wijl wij onze vragen stellen, antwoordt Prins Bernhard. Wij spreken natuurlijk Neder- landsch. En het valt ons op, hoe uitstekend dat Nederlandsch wordt uitgesproken. Het is voor den interviewer prettig en gemakkelijk. Prins Bernhard heeft aan een enkel woord, een halven zin reeds genoeg om er het juiste antwoord op te geven. Sedert wanneer dateert uw kennismaking met de autombiel, Hoogheid, meenen wij te moeten vragen. Prins Bernhard lacht eens. Och, nog niet zoo heel lang. Sedert 1928, dat is dus acht jaar. Er zijn natuurlijk auto mobilisten, die heel de ontwikkeling van den benzinemotor hebben medegemaakt en voor wie acht jaar niet veel heeft te beteeke- nen. Maar ik heb toch een respectabel aan tal kilometers achter den rug. Zoo ongeveer 350.000400.000 kilometers. Verschillende landen bereisd. per auto Maar het heeft mij dan ook in staat ge steld om heel wat landen te bereizen, ver volgt onze vorstelijke gastheer. Natuurlijk heb ik Dultschland van Noord naar Zuid en van Oost naar West doorkruist; maar ik heb ook heel wat kilometertjes in Centraal Europa liggen. En het spreekt van zelf, dat ik ook in Frankrijk en Engeland, in Zwit serland en Spanje, tot zelfs in Noord Afrika toe met genoegen getoerd heb. Dan wordt Prins Bernhard even voorzich tig. Ik heb het afgeloopen jaar meer dan 50.000 K.M. afgelegd, zegt hij, maar U be grijpt wel, dat zooiets alleen maar mogelijk is als men veel rijdt, of liever gezegd, als men in staat is om lange tochten te maken. En nu vindt men hier, dat ik feitelijk te hard rijd, klinkt het ietwat als een ver ontschuldiging uit zijn mond. En ik weet dus niet, of het wel juist is om het te zeggen. Maar, zoo vervolgde Prins Bernhard, ik erken volkomen, dat de omstandigheden in ons land, ten aanzien van het verkeer een groote snelheid allerminst rechtvaardigen. Dat is in Frankrijk en Duitschland anders. Ik geloof dan ook zeker, dat daarin veel ver betering zal komen als het systeem der voor rangswegen eenmaal zal zijn ingevoerd Dat is een der voornaamste, zoo niet de belang rijkste der veiligheidsmaatregelen, welke ik mij kan indenken. Hierna liep het gesprek over het veilig heidsvraagstuk. Wat mij is opgevallen, zeide Prins Bern hard o.m., is, dat in menig geval te veel in het midden van den weg wordt gereden en men dus niet voldoende den rechterkant houdt. Daaraan zal een nauwgezet toezicht van de wegenpolitie natuurlijk veel kunnen verbeteren. Zou het niet mogelijk zijn, dat dit euvel ook voor een groot deel te wijten is aan het feit, dat er nog zoovele tonronde wegen zijn in ons land? vragen wij. Ongetwijfeld is dat een oorzaak. Maar misschien ook het gebruik van het linksche stuur, dat vrijwel universeel is in ons land, merkt de Prins op. De nieuwe wagen van het vor stelijk Paar. Ofschoon ik op mijn Ford en ook op andere wagens steeds met linksch stuur rijd heb ik er toch prijs op gesteld de nieuwe 12 cylinder 210 P.K. Maybach, welke II. M. de Koningin, de Prinses en mij als huwelijks geschenk heeft toegedacht, met rechtsch stuur te laten uitrusten, aldus verklaart Prins Bernhard. En met begrijpclijken trots springt de r rins van zijn stoel op en toont ons een af beelding van de prachtige vier persoons Ca- Snil v'.tTri wordt gereed gemaakt voor het \orstelijk Paar. Slachtoffer op slag gedood. Rotterdam 30 Dec. Het elfjarige meisje M. L. uit de Nettenboeterstraat is vanavond op den Mathenesserweg, toen zij plotseling achter een stilstaanden tramwagen overstak, gegrepen door een van de Mathenesserbrug komende auto, bestuurd door den 19-jarigen J. S. uit den Haag. De bestuurder trachtte door sterk rem men een aanrijding te voorkomen, doch de afstand was reeds te klein. De wagen sloeg het kind tegen den grond. Het meisje was op slag dood. i In het teeltplan 1937, dat wij gisteren af drukten, is het woordje „niet" uitgevallen* De mededeeling moet dus luiden als volgt; SUIKERBIETEN. De richtprijs voor suikerbieten zal worden! gesteld op f 10.25. Het ligt niet in het voor nemen boven de hoeveelheid van 1540 mil- lioen kg. bieten nog een specialen toeslag te geven voor bieten, welke tot veevoeder worden verwerkt. De in de Wieringermeefl te verbouwen bieten zijn in de genoemde hoeveelheid niet begrepen. CRISIS-MELKBESLUIT 1936. Eenige vereenvoudigingen aan gebracht. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat met ingang van 1 Januari a.s. het be staande crisis-melkhesluit 1935 gewijzigd zal worden in het crisis-melkhesluit 1936.'Deze wijziging staat geheel los van de plannen voor het in werking stellen van een nieuwe consumptiemelkregeling, doch aangezièn 't bestaande besluit een geldigheidsduur heeft tot 1 Januari 1937, diende de datum gewij zigd te worden. Van deze gelegenheid is tevens gebruik gemaakt om enkele in de practijk wenschelijk gebleeken vereenvoudi- g'ngen en wijzigingen aan te brengen. te hastings. Fine aan de kop Na afloop van de gisterenmiddag gespeelde pai tijen in de derde ronde werden gisteren avond een aantal afgebroken partijen voort gezet. De afgebroken partij uit de hoofd- g'oep tussehen Vera Monchik en Fine werd door Fine gewonnen. De hangpartijen uit de tweede ronde tussehen Feigin en Sib homas en tussehen Aljechin en Prof. Virt- mar werden respectievelijk remise en doob Aljechin gewonnen. De stand in de hoofdgroep luidt thansi 1 Fine 3 pnt., 2 3 en 4 Sir Thomas, Fei- 83 n en Aljechin, ieder IA pnt. plus 1 afge broken partij, 5 Winter VA pnt, 6 Tylor 1 pnt plus afgebroken partij 7 en 8 Prof Vid- mar en Eliskases, ieder 1 punt, 9 en 10 4 era Menchik en Koltanowski, ieder A punt De afgebroken partij uit de tweede ronde van de reservpgroep a tussehen don Itali- nanschen Graaf Sacconi en onzen landge noot de Groot werd remise. In de reserve- groep b. werden do hangpartijen van giste ren tussehen Landau-Michell en Jackson- van Seters beëindigd. Landau wist zijn par tij te winnen, terwijl van Seters zich met remise moest vergenoegen.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 2