De Brabantsche Brief van Dré De niet-nmenqinq Buitenland Aanslag op Spaansch schip Generaal Von Seeckt ter aarde besteld Marktberichten mobiliseert duitschland op 15 maart a.s.? Na het afloopen van het vlootverdrag Predikbeurten Uit onze Omgeving Ulvenhout, 28 December 1936. Amico, Daar gaat ie weer, den lesten brief van 't jaar! 't Leste blad van den Groot boek 1936 wordt weer volgeschre ven; den boek wordt afgesloten. En we maken balans. We blaren 'ns terug in dieën dikken boek, mee de 366 zware blad zijden, waarop geschreven staat onze eigen historie 1936. En waaruit we kunnen trekken de winst- en verliesrekening van de zaak- ,van-ons-zielement. Om 'm dan 'n volgnummer op zijnen rug te geven, 't cijfer van onzen leeftijd en te plaatsen op de plank, waar al 'n heele lange rij van soortgelijke boeken staat...! Tja! 't Is 'n eigenaardige „bibliotheek" zoo'n lange plank van zulke jaarboeken, 'n Zware bibliotheek van vergeelde en nieuwe folianten, die er zoo kolossaal gewichtig uit zien en., allemaal samen zoo'n klein bietje saldo aangeven. Als er... nog van saldo te praten is...! Maar één ding hebben ze allemaal gemeen, deus boeken. Ze zijn allemaal zoo mooi be gonnen! Eiken nieuwen boek wierd aange vangen mee schoon gecalligrafeerde sierlet ters, lijk 1 Januari veul gebruikt worden. Hij wierd telkens geopend, den blanken, den smetloozen boek mee 'n paar regels gouwen calligrafie, vastgeleed uit 'nen schoonen nieuwjaarspreek, uit 'n subliem verhaal of uit hooge gedachten! En telkens weer, wierd dieën boek, zoo bekwaam begonnen, op 't end weer volgeknoeid. Volgeknoeid mee den zenuwachtige hane- pooten van den slonzigen „boekhouwer". Volgekrabbeld en -gekriebeld in grooten haast, want daar was nog zooveul meer te doen, dan den boek netjes-houwen. Volgepeuterd mee de kleine, beverige let- terkens van den neergeslagen mensch, die zo n moeite had, weer óp te komen. Ja, dat hebben al die gewichtig-uitziende folianten mee malkander gemeen: manjefiek begonnen, slonzig geëindigd. Sjuust als op school we dat al dejen mee fo nieuw schrift. Waarop we Vader onzen naam lieten calligrafeeern, zooveul als den „preek" hierboven. (En dan spreek ik nog tiaaar nie van de keeren, dat Vader zijnen calligrafie grandioos mislukte...!) Hoe kosten we, als kind, blij mee 't nieuwe, blanke, smettelooze schrift, ons veurnemen om 't nou 'ns tot 't end prachtig vol te schrijven, mee de oefeningen van school. Zonder fouten- En... hoe kwamen we mee ons goeie veur nemens van de kouwe kermis thuis, als den meester mee zijnen feilen roojen inkt 't eerste blad al dalijk verknoeide als ie onze fouten mee de bloedige vegen van z'n rooie pen, over de goedbedoelde oefening striemde! Ja, we zijn maar vette knoeipotten, van klein tot groot, van jong tot oud! En we meugen wel content zijn, dat we zoo best getroffen hebben mee onzen „Hoofd-accountant", die op 't end meer Zijn groote barmhartigheid zal laten gelden, dan de „rooie pen"...! Want daar bleef van onze heele „boek houding" anders nie veul over..! Want ge mot wel veul, veul oud worden, om ten langen leste nie meer zoo hart verscheurend oewen boek vol te knoeien! Veul oud! Zoo oud wel, dat ge... niemeer „schrijven" kunt. En dan is 't ook geen groote kunst meer den boek blank en smetloos te houwen, waar of nie? Of ik daarmee zeggen wil, amico, dat we in onzen nieuwen boek 1937 maar dapper motten gaan knoeien? Allee, welneeë, daar kent ge me toch wel veur? Neeë, man! Ik ben er sterk veur, om wéér den nieuwen, glanzend-blanken boek mee z'n 365 reine blajen, waarop ge elk smetje zoo rap ziet, om dieën blanco 1937- boek weer maar prontjes aan te vangen mee schoon gecalligrafeerde, gouwen sier letters; mee de beste veurnemens! Maar achter m'n redeneering zat gaar ïets anders! 'k Was lest bij een van ons kinders en daar kregen de kleine dreumeskes van im'nen zeun 'n nieuw schrift! 'n Prachtig blank, dik schrift, mee 'nen blinkend zwar ten kaft, waarop 'n smetloos etiket. Wat waren de kleine kluut-mannekes blij, mee dieën blanken boek. Zoo blij als wij, groo ten, mee den prachtigen K.R.O.-kalender op 1 Januari kunnen zijn, als daar weer, in gouwen letters 365 dagen klaarhangen veur den pluk. Zoo blij, wil ik zeggen, waren die kluutjes mee d'ren blanken boek, als wij mee „Nuuwjaar". Vijf minuten van volkomen geluk en toen... toen kwam den „preek". M'nen zeun calligrafeerde op de etiketten den naam van de kleine mannen en hij dee 't vrij beroerd. 't ,Oog" was er af maar de kleintjes za gen 't niet of.wildon 't nie zien want ook kleintjes zijn soms al veul slim...! Eenen liet al z'n speulgoed staan, ging op z'n buikske op den grond liggen en be- gost 't eerste blad te beschrijven. Z n tongske uit den zenuwachtigen mond, vol van spanning, sopte-n-ie z'n pen in den inktpot, die veur 'm op 't vloerkleed stond, begost te schrijven, en zorgzaam, veurzich- tig, naauwlettend en mee de beste bedoe lingen ver. .pestten-ie den mooien boek van louter blank papier, 'n Fout, 'n vlek, de leut was er af. Weg 't schrift en van Peuteren begost zn moeder te plagen, want hij had niks beters te doen. In 't spullegoed geen zin meer, en 't schriftwas nergens meer te zien! Moeder had geenen tijd om „geplaagd" te worren, ze moest koken en zoo, dus den kleinen calligraaf kreeg 'n kwats om z'n ooren en toen ging ie 'ns probeeren hoe stevig de steert aan de kat vastzat! Waarop ie 'n tweede mep kreeg van den Opper-calligraaf, van Pa. Ik zee toen teugen den onder-calligraaf: „kom ns hier, Dorus! Geef oew schrift 'ns!" ,,'k Weet niet waar 't is, Opa!" de „zonde" van de leugen trok als n bellefleur-kleurke over 't frissche toetje, n Rimpeltje in z'n neus, de schouwerkes in ontkennende beweging omhoog, ik frat 'm op, den kleinen ongeluksveugel! Toen heb ik veur zijnen Lievenheer ge spuid, z'n schrift gezocht en er de verknoei de bladzijde uitgescheurd, en ook de ande re die loskwam, weggenomen en kordaat in de hel, in de kachel gestopt. „Nou is 't weer splinternieuw, Dorus!" En wéér vierde-n-ie „nieuwjaar" mee zij nen vernieuwden boek! En wéér ging op den grond liggen en weerzie boven, vanaf „prachtig, blanco schrift" tot en met den „kattesteert". Ik heb me bedooid mee dieën kleinen Dorus, die telkens, mee de beste veurne mens bezield, al calligrafeerend bij den kat testeert uitkwam. Zoo „calligrafeeren" wij allemaal, amico! En dan kunde zo'nen kleinen kluut wel om z'n ooren slaan en nog 'n bietje ongeluk kiger maken, 'm uitfoeteren veur knoeipot, stommerik en dierenbeul, beter is, naar mijn gedacht, om 'm de liefde veur de calligrafie te laten behouwen! Om 'm te helpen, om 't knoeiwerk te verbranden, ommild en wijs te zijn, om veur Dorus zijnen Lieven heer te speulen. Ik wil zeggen: ge kunt den mensch wel alles kwalijk nemen, 'm ongelukkiger ma ken, 'nen preek veur 'm houwen die meer mee de vuisten dan mee 't hart wordt „ge sproken", m uitfoeteren veur zondaar, reci divist en zoo, beter is naar mijn gedacht, om 'm de liefde .veur z'n Geloof te laten behouwen! Om 'm te helpen opstaan tel kens, om mild en wijs te zijn, lijk Onzenlie- venheer dat veur jou is! Veur ons alle maal is. Veur ons: knoeiers, die wéér mee prachtletters den nieuwen boek 1937 gaan aanvangen! Allemaal! Zonder uitzondering: steeds opnieuw, sjuust als den kleinen Do rus. Tusschen den grooten en den kleinen Dorus is zoo weinig verschil1 Ik heb m'nen belans klaar. Ben 'm aangevangen bij 't Kerstkribbeke, als 't stalleke daar te gloren stond in ons huis en als in diep geluk de liefde veur 't Kindeke Gods op de lichtpiekskes der keer- sekens ons zielement binnenstraalde. 'k Heb 'm voortgezet, den balans, als ik doolde deur de bosschen, stik-alleen mee de ouwe boomen daar in den stillen, pein- zenden buiten van 't Ouwejaar. 'k Heb er den boek loopen omblaren, omblarën enveul gedocht om 't schrift van den kleinen Dorus. En 'k heb efkens weemoedig gelachen, als ik denken moest omden „kattesteert", waar* ik ook, al „calligrafeerende" dikwijls was uitgekomen. En ik heb geblaard, geblaard, heen en weer, en ten langen leste den boek afgeslo ten mee de gedachten van deuzen brief. Die 't leste blad is van mijnen 1936-foliant. Dieper, dieper ben ik 't bosch in versuk keld, want ik had 'n lang gesprek mee den „Hoofd-Accountant", elveur ik den boek ging afsluiten. Want diep, diep in de bosschen, alleen mee de boomen, alleen op de^wegels, die altij wegschemeren in den onëindigen bui- ten, alleen, in den vollen vrede van de mij merende natuur waar nog 'n dood eiken blad ncersmakt op den boschbojem mee hoorbaren tik, waar 'nen drup van de ne vels op oew pet smakt, waar de roerlooze stilte staat tusschen de boomen, op zulke plekken, waar de weareld sereen en zuiver is van alle menschelijk lawijt en geknoei, daar komt ge altij Onzenlievenheer teugen... Daar kunt g'Hum spreken. Daar... kunt g'oewen boek openleggen en vragen of Hi] de verknoeide blajen er wil uittrekken as- teblief en smijten in de vlammen van d Hel. ja> dan wordt den boek veul dun... maar ge draagt 'm licht en gelukkig naar huis en ge zet 'm op de plank mee 't nommer van oew jaren. En ge ziet naar 't glorend stalleke, naar t rooie Godslampke, dat z'n zachte licht als dahliafluweel in oew oogen schijnt. En ge zijt gereed veur 'n Zalig Ouwejaars feest mee vrouw en kinders en kleinkinders. Ge gaat blij worden mee den nieuwen, blanken, smetteloozen boek-1937 dien Onzen lievenheer oe schenkt en ge... bent gelukkig, diepgelukkig mee oew heilige veurnemens van 'n jaar vol schoone calligrafie! En zoo, amico, mee deus warm geluk m de borst, zoo wensch ik jou en al oew lezers en lezeressen ook namens Trui: ZALIG NIEUWJAAR. Ik hoop dat we deus nieuwe jaar weer plazierig en oprecht gemeend mee malkaar zullen „correspondeeren!" En nou schei ik er af. Ik mot mee den Fielp gaan praten over den worstenbrood veur Ouwe jaarsavond. Veul groeten van Trui en als altij geen haarke minder van oewen La.v. Dré. Marseille, 30 Dec. Op de kade, nabij het Spaansche s.s. „Ciudad de Barcelona hoorde vanmorgen een bewaker plotseling een ontploffing. Ter plaatse lag een lading voor genoemd schip, waarbij zich ook een leeg wagentje bevond. De ontploffing had zich voorgedaan in dit wagentje, dat spoe dig in lichte laaie stond. De politie stelde onmiddellijk een onder zoek in en kwam weldra tot de overtuiging, dat het gebeurde geweten moet worden aan een ontslag. Zij ontdekte n.1. dat er een electrische leiding heen was aangelegd, verbonden met een wekker, en in contact gebracht met een houder vol brandbare vloeistof. De lading van de „Ciudad de Bar celona" was bestemd voor de te Valencia gevestigde regeering. ITALIAANSCH MILLITAIR VLIEGTUIG- OMLAAG GESTORT Piloot om het leven gekomen. Rome, 30 Dec. Nabij het vliegveld Campo Formido is tijdens schietoefeningen in de lucht een jachtvliegtuig omlaag gestort. De piloot kon zich niet spoedig genoeg los ma ken om met de parachute uit het toestel te springen en is om het leven gekomen. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend, HET RUSSISCHE ANTWOORD OP DE FRANSCH—BRITSCHE VOORSTELLEN. Parijs, 30 Dec. (A.N.P.): Volgens de „Echo de Paris" heeft Rusland zich bereid verklaard de FranschBritsche voorstellen te aanvaarden op voorwaarde dat ook Duitschland, Italië en Portugal zich hiertoe bereid verklaren. Bovendien stelt Rusland nog als voorwaarde dat een doeltreffend controlesysteem wordt ingevoerd. De regeeringen moeten zich verder ver plichten de bepalingen uit te voeren, on middellijk nadat deze zijn aangenomen, zon der te wachten tot de controle in werking is getreden. Gedurende den tijd, welke ver loopt tusschen het aannemen van de bepa lingen en het in werking treden van de con trole moeten de mogendheden hun vertegen woordigers in Spanje opdracht geven iedere aankomst van vrijwilligers of buitenland- sche soldaten onmiddellijk te melden. Ten slotte dringt de Russische regeering er op aan dat de overeenkomst zoo spoedig moge lijk wordt onderteekend, opdat zoo weinig mogelijk tijd verloopt tusschen het in wer king treden van de bepalingen en het uit voeren van de controle. GENERAAL REICHENAU. Mevrouw Tabouis over den toestand. P ar ij s, 30 Dec. (A.N.P.): Mevrouw Ta bouis schrijft in de „Oeuvre": De Sovjet-Rus sische nota is even volledig als evenwichtig. .Ongelukkigerwijze zal uit de andere hoofd steden waarschijnlijk'-geen antwoord van de zen aard worden ontvangen. Te Berlijn wordt de atmosfeer slechter en slechter. Gisteravond vernam men uit vol komen betrouwbare bron, dat op 23 November te Munchen een bespre king met de Beiersche divisie-gene-, raals is gehouden. Generaal Reichenau, die de bijeen komst presideerde, gaf hun bevel ge reed te zijn voor mobilisatie op 15 Maart a.s. Hij legde uit, dat er geen sprake was van een mobilisatie om tot een onmiddellijken oorlog over te gaan, doch veeleer van een politieke ma noeuvre om de „diplomatie van het Rijk te peilen." Voorts verneemt men, dat in de Italiaan- sche haven Spezzia vijf vrachtbooten, van 1500 ton ieder, worden geschilderd en tot oorlogsschip worden gecamoufleerd. In dezelfde haven zijn vier torpedojagers tot vrachtschepen gecamoufleerd. Naar het schijnt, zijn deze troepen bestemd om Ita- Iiaansche troepen van het eiland Majorca naar Spanje te transporteeren voor een ont scheping, welke in verband zou staan met een aanval in Catalonië in de eerste dagen van Januari. Hitier aanwezig. Berlijn 30 Dec. (A.N.P.) Kolonel-Gene raal Hans von Seeckt is met militaire eer op staatskosten ter aarde besteld op het invalidenfriedhof. Hitier was met de leden der regeering en een aantal vertegenwoordigers van par tij en staat aanwezig. Tevoren was in het sterfhuis een korte godsdienstoefening gehouden. Duizenden stonden langs den weg, welke de lijkstatie zou volgen, opgesteld. Amerika bouwt aan een gewel dige uitbreiding. In politieke kringen verluidt, dat met het afloopen van het vlootverdrag voor de ma rine der vereenigde staten beslissingen van ingrijpende beteekenis kunnen worden ver wacht. In hoofdzaak wordt van gedachten gewis seld over den bouw van twee nieuwe 35.000 tons slagschepen en over de versterking der Philippijnen. Men wijst er op, dat drie vliegkampsche pen, elf kruisers, 63 torpedojagers en 18 duikbooten met in een totalen inhoud van 288.215 ton op stapel staan, VRIJDAG 1 JANUARI 1937. Hilversum I, 1875 m. 9.00 VARA, 10. VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA. 9.00 Gramofoonplaten. 9.20 Declamatie. 9.35 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gramofoonplaten. 11.00 Nieuwjaarsrede. 11.20 Orgelspel. 12.00 Haarl. Orkestvereeniging, Haarlems Gem. koor en solisten. 12.30 Carillonspel. 12.50 Kovacs Lajos' orkest. I.45 Veeltalige Nieuwjaarswensch. 2.00 Gramofoonplaten. 2.20 Orgel en trompet. 2.40 AVRO's Nieuwjaarswensch. 3.20 AVRO-Dansorkest. 4.00 Variatieconcert. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-Grootorkest en soliste. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gramofoonplaten. 7.00 Paedagogische causerie. 7.20 Gramofoonplaten. 7.30 Nieuwjaarswoord. 8.00 Piano en viool. 9.00 Radiotooneel met muziek. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Berichten ANP, 10.40 Avondwijding. II.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum H, 301 m. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonplaten. 10.20 Evang. Luth. Kerkdienst. 11.30 Wijdingsdienst der Ned. Chr. Vereen, van Padvinders. 12.45 Gramofoonplaten. 1.15 Orgelconcert. 2.15 Zang en piano. 3.00 Gramofoonplaten. 3.203.45 Het Waleson-trio. 4.00 Het Waleson-Trio. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Mandolineorkest „L'Estudiantina". 6.00 Declamatie. 6.25 Gramofoonplaten. 6.45 NCRV-orkest en solist. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Vervolg concert. 9.00 Causerie „Met God het Nieuwe Jaar in". 9.30 Reportage. 10.00 Berichten ANP. 10.0512.00 Gramofoonplaten. Hierna Schrift lezing. DONDERDAG 31 DECEMBER. (Oudejaarsavond). Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, nam. 7 u., Ds. Vorstman. Huisduinen, nam. 6.30 uur, Ds. M. v. Wichen Julianadorp, nam. 8 uur, Ds. v. Wichen. Westerland, nam. 5.30 uur, Ds. Van Beek. Extra collecte. Den Oever, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Extra collecte. Hippolytushoef, nam. 8 uur, Ds. Van Beek. Extra collecte. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, 's av. 7.30 uur, de heer K. Korndörffer, van Den Helder. Geref. Kerk. Anna Paulowna, nam. 7.30 uur, Cand. J. Verhave. Hippolytushoef, 's av. 8 uur, Cand. J. v. Eerden. Evangelisatie. Breezand, nam. 7 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, 'sav. 7.30 uur, de heer L. Brasser. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7 uur, de heer Looij, van Rotterdam. VRIJDAG 1 JANUARI. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Cand. J. Verhave. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Cand. J. van Eerden. Evangelisatie. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer L. Brasser. WIERINGEN KEURING VAN DIENSTPLICHTIGEN. De keuring van dienstplichtigen, de inge schrevenen voor de lichting 1938, zal voor deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 23 en Maandag 26 April 1937 te Den Helder in de Marinc-Cantine op de Buitenhaven. VLEESCHKEURING. Een onlangs in ons blad gedane mede- deeling, dat de huisslachtingen thans vrij zijn en voor ieder openstaan blijkt tot mis verstanden aanleiding te geven. Men ver zoekt ons thans- te willen mededeelen dat de vrijdom waarvan hier werd gesproken alleen betrekking heeft op de betaling van accijns en het aantal te slachten varkens voor eigen gebruik. Ten deze is men in niets meer gebonden men behoeft geen vergunning meer aan te vragen etc. maar wel moet nog steeds aangifte geschieden ten gemeentehuize voor de keuring, terwijl ook natuurlijk het ge wone keurloon verschuldigd blijft. Men onthoude dit, wanneer gesproken wordt van de vrije huisslachtingen* ZATERDAG 2 JANUARI. Hilversum I, 1875 m. VARA-Uitzending. 10.00 en 7.30 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 12.00 Gramofoonplaten. 12.15 Ramblers. I.001.45 Gramofoonplaten. 2.00 De Flierefluiters. 2.45 Filmpraatje. 3.05 Gramofoonplaten. 3.15 Schaakpraatje. 3.30 Gramofoonplaten. 4.30 Causerie over de graphologie. 4.50 „Melody Circle". 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 VRO. 7.30 Lezing. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 VARA-Orkest, Ramblers, VARA-Tooneel en solisten. 9.45 Toespraak. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-Orkest. II.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum H, 301 m. KRO-Uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Orkest en gramofoonplaten. 1.20 De KRO-Melodisten. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gramofoonplaten. 4.05 „Zijn wij kinderen van een liefderijk God?" 4.25 Gramofoonplaten. 4.30 HIRO-Post. 4.33 Gramofoonplaten. 4.35 „Wat is theosophie?" 4.56 Gramofoonplaten. 5.00 Gramofoonplaten. 5.10 KRO-Orkest. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Overpeinzing. 8.30 Gevar. Zaterdagavondprogramma. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Filmpraatje. 10.5012.00 Gramofoonplaten. SOIREE. Op Zondag 3 Januari geeft de dansclub T.O.T. in Concordia te Hippolytushoef een „Soirée". Het belooft weer een gezellige avond te worden. Zie advertentie in ons blad van a.s. Zaterdag. POLITIE. Verl. een dop van een coll. patentas, een belastingplaatje in étui, en een huissleutel. Inlichtingen bij den Gemeentebode. SCHAGEN, 31 December. 4 Geldekoeien (magere) f 110150 14 idem vette f 160—215. 4 kalfkoeien f 150— 210, 33 nuchtere kalveren f 8—15, 30 vette schapen f 2427, 135 overhouders f 1317.50. 12 varkens, mag. f 14—17, 4 idem, vette, per Kg., f 0.400.42, 104 biggen f 812, ko nijnen f 0.50—2, 31 kippen f 0.40—0.80, een den f 0.400.70, haantjes f 0.25.1. WARMENHUIZEN, 30 DECEMBER 1936. Roode kool f 1.10—f 2.20; Gele kool f 1.- f 1,20 Deensche witte kool f 0.80f 0.90 peen (kleine) f 0.50. Aanvoer 10.900 kg. Roode kool. 7.000 kg. Gele kool. 5.200 kg. Deensche witte kool en 800 kg. Peen. ALKMAAR. 30 December. Andijvie f 1.90—5.10, appelen f 6—13, bloem kool I f 712, II f 24. boerenkool f O.SO— 2.40, bieten f 0.60—1.20, gele kool f 1.24, groe ne kool f 1.50—3.50, kropsla f 2.20—6, knol- selderie f 2—3, peren f 6.50, roode kool f 1 2.60, selderie f 2.607,50. spruiten f 2.50—7, tomaten f 5—14. uien f 0.90—2.30, wortelen f 2—8, witlof I f 8—10.50, II f 4—6.50. AMSTERDAM, 30 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd} 159 vette kalveren, le kw. 63—74 et., 2e kw. 5862 ct., 3e kw. 5056 ct. per Kg. levend gewicht;*43 nuchtere kalveren f 7—10.50 per stuk, 279 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 50—51 ct., enkele hooger, zware varkens 49—50 ct., vette varkens 48— 49 ct. per Kg. slachtgewicht, Overzicht! Vette kalveren minder aanvoer, handel ge drukt, hoogere prijzen. Nuchtere kalveren korten aanvoer, handel vlug, prijzen vast. Varkens behoorlijken aanvoer, vraag naar vleeschvarkens, prijzen iets hooger. BROEK OP LANGENDIJ, 31 December. Uien f 1.10—J.30 drielingen 2.40—2.60, gro ve 1.20—1.30, peen f 1.10—1.30, groene kool f 0.40—2.30. Kroten f 1.70—1.90, roode kool f 1—2.10, afw. f 1—1.20, gele kool f 1, D. witte kool f 0.801, bloemkool f 4.505.30, 2e soort f 1.50 NOORDSCHARWOUDE, 31 December Eigenheimers 2.50, bi. aardappelen 1.20 1.80,u ten 1.30—1.40, drielingen 2.60, grove 1.40—1.60 Peen f 0.90—1.20, roode kool f 1.10-2, gele kool f 1—1.20, D. witte kool f0.80—1. Boternoteering. 's-Gravenhage. 30 December. De com- missienoteering voor Nederlandsche boter js heden vastgesteld op f 0.62 per kilogram.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9